رفتار های ترامپ آبنده اروپا را به خطر انداخته است

09:47 ۲۱۳ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 301 0
رفتار های ترامپ آبنده اروپا را به خطر انداخته است

رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا نوشت، اروپا در آشفتگی به سر می‌برد و راه حلی برای این آشفتگی وجود ندارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ریچارد هاس در مقاله‌ای با عنوان "اروپا در آشفتگی به سر می‌برد" نوشت: «آینده دموکراسی، شکوفایی و صلح تاریخی در اروپا در وضع نامطمئنی قرار گرفته است و با رفتار آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ که با متحدان، مانند دشمنان برخورد می‌کند، این قاره باید با تهدیدات فزاینده پیش روی خود مقابله کند. مدت طولانی نیست، همین چند سال پیش، سخت بود که باور کنیم
اتحادیه اروپابخشی از جهانی باشد که فرانسیس فوکویاما در پایان جنگ سرداز آن به عنوان پایان تاریخ یاد کرده است. دموکراسی، شکوفایی و صلح به نظر می‌رسید که به صورت قاطعانه تثبیت شده باشد. دیگر چنین نیست. بخش‌هایی از پاریس در حال سوختن است. با برگزیت دچار شکاف شده است.»
ریچارد هاس ادامه داد: «ایتالیا با رهبری غافل گیرکننده ائتلاف راست افراطی روبرو شده است که در حال مقاومت در برابر قوانین بودجهاتحادیه اروپا است.
آلماندر حال مواجه شدن با ائتلاف جدید و در مراحل اول گذار یک رهبر جدید قرار دارد.
اسپانیادر حال روبرو شدن با ملی گرایی کاتالونیا است و روسیهنیز در حال انجام تجاوزات جدید علیه اوکراین است. آینده تاریخی دموکراسی، شکوفایی و صلح در اروپا در مسیر نامطمئنی قرار گرفته است. بسیاری از اتفاقاتی که به نظر می‌رسید حل شود، حل نشده است. به نظر می‌رسد کاهش خدمات
ناتوبعد از جنگسرد تسریع شده است. هیچ توجیهی برای این تحولات وجود ندارد. آنچه که در
فرانسهشاهد آن هستیم، عوام گرایی چپ گرا‌ها در نتیجه دشواری مردم در یافتن اهداف خود و رد مالیاتجدید است. این متفاوت با آن چیزی است که موجب دامن زدن به اوج گرفتن راست‌های افراطی در اروپا شده است: حالت تدافعی فرهنگی با وجود چالش‌های منطقه‌ای و جهانی.»
هاس افزود: « اتحادیه اروپابه تدریج جایگاه خود را در تصور عامه از دست داده است و دیوان سالاری در آن حاکم و از مردم دور شده است. علاوه بر این، حمله جدید
روسیهممکن است این برداشت ولادیمیر پوتین رئیس جمهورروسیه را به ما ارائه دهد که وی فکر می‌کند با توجه به سرمایه گذارینظامی قبلی او در اوکراین و سوریههراسی ندارد که چیزی را از دست بدهد. طبقه سیاسی اتحادیه اروپا باید در برابر آشفتگی فزاینده امروز مسئولیت خود را ایفا کند و اتحادیه اروپا بدون اتحادیه مالی یا بانکی،
ارزخود را معرفی کرد و در عمل سیاست منسجم اقتصادی را ناممکن ساخت. تصمیم درباره خروج از اتحادیه اروپا با اشتباهاتی مواجه شد. باز گشودن مرز آلمان به روی سیلی از آوارگان واکنش‌های منفی علیه
آنگلا مرکلصدراعظم آلمان ایجاد کرد.»
رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا نوشت: «واکنش‌های اخیر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در برابر معترضان (جنبش ضد سرمایهداری) موجب دامن زدن به تظاهرات بیشتر شد و مشکل بودجه این کشور را تشدید کرد. ما نباید تصور کنیم که اوضاع بهتر خواهد شد. رسیدن راست افراطی در فرانسه و دیگر
احزاب سیاسیمشابه به هدف خود در ترکیب عوام گرایی اقتصادی و سیاسیفقط به زمان کمی نیاز دارد و نظم سیاسی بعد از جنگ جهانی دومرا به خطر می‌اندازد.
دولتعوامگرای ایتالیانمونه‌ای از آن است. افزایش نابرابری و
خشونتدر کشور‌ها و بین کشور‌ها و تغییر شرایط آب و هوایی، فشار مهاجرتهمه این‌ها چیز‌هایی است که به جای از بین رفتن بدتر خواهند شد. این بی نظمی در اتحادیه اروپا علت واحدی ندارد و راه حل واحدی هم برای آن وجود ندارد. دقیق‌تر بگوییم که هیچ راه حلی ندارد. البته سیاست‌هایی وجود دارد که اگر رهبران آن‌ها را در پیش گیرند به مدیریت چالش‌ها کمک خواهد کرد.»


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

«عماد ملت» منتشر شد+پوستر
خانه طراحان انقلاب اسلامی در سی و هفتمین سالروز تاسیس نهاد انقلابی شورای نگهبان، پوستر تازه خود با عنوان «عماد ملت» را منتشر کرد.
فراز و فرود عملیات رمضان؛ تهران به تهدیدهای خود عمل کرد
بعد از آغاز عملیات رمضان بود که شبکه دوم تلویزیون آلمان اعلام کرد که تهران به تهدیدهای خود عمل کرد و جنگ وارد مرحله جدیدی شد.
رئیس صداوسیما: نگاه به سرمایه‌داری در سریال‌سازی‌ها تغییر می‌کند
علی‌عسکری اعلام گفت: ما باید گونه سرمایه‌داری مطلوب اسلام را تکریم کنیم و با نگاه‌های وارداتی سوسیالیستی در پی تخریب سرمایه‌داری مشروع و قانونی نباشیم؛ در واقع نگاه به سرمایه‌داری در سریال‌سازی‌ها باید اصلاح شود.
ارائه راهکار ارزان شدن فوری خانه در تلویزیون
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» به بررسی ابعاد مختلف گرانی مسکن و اجاره بها در ماه‌های اخیر می‌پردازد.
ادامه یافتن طرح ˮهنر برای همهˮ با محوریت حمایت از سیل‌زدگان
یازدهمین نشست هماهنگی قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان با تاکید بر ادامه یافتن طرح هنر برای همه با محوریت حمایت از سیل‌زدگان برگزار شد.
انتشار فراخوان انگلیسی و عربی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی
فراخوان انگلیسی و عربی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای شرکت کنندگان خارجی منتشر شد.
نهج‌البلاغه |صفتى که جامع تمام عیب‌هاست
بخیل‌ کسی‌ است‌ که‌ حاضر نیست‌ از مال‌، علم‌ و سایر نعمت‌هایی که‌ خدا به‌ او عطا کرده‌ در جایی‌ که‌ عقل‌ و شرع‌ آن‌ را مطلوب‌ می‌داند انفاق‌ کند و دیگران‌ را از آن‌ نعمت‌ بهره‌مند کند.
رجایی: هدفم تقویت نگاه علمی به تاریخ شفاهی افغانستان است
دبیر اولین دوره آموزشی تاریخ شفاهی افغانستان معتقد است که برگزاری این دوره به تقویت نگاه علمی نسبت به تاریخ شفاهی افغانستان می‌انجامد.
افسانه کمالی: سعی کردم مغز یک بچه‌ اوتیستی را روی صحنه تئاتر باز کنم
کارگردان «ماجرای عجیب سگی در شب» درباره سختی‌هایش برای تولید نمایشی می‌گوید که به موضوع اوتیسم و دنیای بیماران این اختلال روانی می‌پردازد.
هالیوود علیه ˮترامپˮ
اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ با واکنش اهالی هالیوود مواجه شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
دبیر: قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم- شهرت ام‌الفساد است
رئیس جدید فدراسیون کشتی گفت: از همه اعضای مجمع و همه گوش شکسته‌ها تشکر می‌کنم و قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم.
تشکیل 11 پرونده قضایی علیه رئیس جمهوری سابق اوکراین
ایجاد «دارالافتاء»؛ تلاش اشرف غنی برای مقابله با مخالفان مسلح دولت افغانستان
روسیه: لغو تحریم‌ها علیه کره شمالی در آینده نزدیک ممکن نیست
رئیس سنای افغانستان: عاملان کشتار غیرنظامیان شناسایی و مجازات شوند
دور زدن دموکراسی؛ تلاش آمریکا برای تنبیه ملایم عربستان
گزارش تسنیم| چرا کلام ضدمهاجرتی ترامپ خریدار دارد؟- سبقه تاریخی طرد مهاجران در آمریکا
روند صلح افغانستان و گرم شدن روابط پاکستان-آمریکا
جزئیات سفر هیئت حماس به مسکو
گزارش تسنیم| اولویت برگزاری انتخابات یا توافق صلح چالشی دیگر برای افغانستان
ادامه انتقال سامانه اس 400 به ترکیه- مقام روس: آماده مذاکره درباره جنگنده و سامانه‌های دیگر هوایی هستیم