پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین

08:44 ۲۱۶ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 269 0
پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:یکی از پیشنهادهای ما این است که قیمت سوخت را به شکلی در سال 98 ثابت نگه داریم اما برخی از خودروهای شخصی که حدود 60 درصد از مصرف روزانه را تشکیل می دهد سهم مشخص برای مصرف آن ها در نظر گرفته شود که می تواند بیشتر از 60 لیتر برای هر خودرو باشد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محمدرضا پورابراهیمی گفت: برآورد ما این است که به اندازه بیش از 30 تا 40 درصد مالیاتقابل وصول در کشور، فرار مالیاتی وجود دارد و این میزان اگر وصول شود به راحتی جایگزین منابعی شود که می خواهیم از محل کاهش سهم صندوق توسعه ملیبرای کشور ایجاد کنیم.
پورابراهیمی افزود: متاسفانه دولتها به علت آسانی کسب درآمداز محل فروش نفت، به شدت علاقمند ­هستند از این محل­ هزینه های خود را تامین کنند به همین علت نگاه کوتاه مدت دارند و رویکرد بلندمدت در این زمینه ندارند.
وی ادامه داد: در زمان تدوین برنامه ششم توسعه به علت شرایط تحریمی آن زمان، صادرات نفتکشورمان به کمتر ازیک میلیون بشکه در روز رسید و خود به خود سهم نفتاز بودجهکاهش یافت و به 25 درصد از کل میزان منابع کشور رسید اما متاسفانه در سال اول برنامه ششم توسعه این سهم به 35 درصد افزایش یافت.
پورابراهیمی با بیان اینکه کاهش هزینههای دولت از الزامات بودجه سال آینده است، اضافه کرد: این کاهش کمک می کند تا منابع درآمدی را بهتر اداره کنیم. باید از منابع جایگزین نفتی استفاده کنیم.
وی افزود: کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایهدر کمیسیون امور اقتصادی تصویب شده است و وارد جزئیات شدیم و موضوع ایجاد پایه جدید مالیاتی در اقتصاد کشوردر حال پیگیری است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامیگفت: بر اساس برآوردها از حدود 90 میلیون لیتر مصرف روزانه بنزینکشور حدود 15 میلیون لیتر قاچاقمی شود .
پورابراهیمی افزود: اشتباه دولت در حذف کارت سوخت، عوارضی را ایجاد کرد و نخستین اقدام مجلس هماهنگی با دولت در احیای کارت سوخت است.
وی اضافه کرد: یکی از پیشنهادهای ما این است که قیمت سوخت را به شکلی در سال 98 ثابت نگه داریم اما برخی از خودروهای شخصی که حدود 60 درصد از مصرف روزانه را تشکیل می دهد سهم مشخص برای مصرف آن ها در نظر گرفته شود که می تواند بیشتر از 60 لیتر برای هر خودروباشد و برای خودروهای حمل و نقل عمومیسهم بیشتری در نظر گرفته شود و مصرف بیشتر از آن از محل اخذ عوارض مابه التفاوت به صورت پلکانی به دولت برگشت کند.
پورابراهیمی گفت: پیشنهاد استانی شدن پرداخت یارانه هابه صورت شفاهی از طرف رئیس سازمان برنامه و بودجهمطرح شده است که پیشنهاد خوبی است زیرا استان ها بر حوزه فعالیت های خود اشراف دارند و می توانند بهتر عمل کنند.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

افزایش آمار شماره گذاری موتورسیکلت در سال 98
برابر آمارها از ابتدای سال جاری حدود ۳۳ هزار و ۷۴۰ دستگاه موتورسیکلت جدید در کشور شماره‌گذاری شده است که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
هر ساعت پرواز هلی‌کوپتر چقدر خرج دارد؟
مدیر کل مرکز امداد هوایی امداد و نجات هوایی هلال‌احمر به تشریح هزینه‌های نگهداری و پرواز هر بالگرد اشاره کرد و گفت: در جریان سیل اخیر و در نتیجه آسیب وارد شده به بالگردها از سوی مردم ۶ فروند هلی کوپتر زمین گیر شده است.
آخرین آمار ثبت نام کنندگان در کنکور ارشد
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تعداد ۶۱۵ هزار و ۴۵۲ داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند و همچنین تعداد ۴۰ هزار و ۷۶۴ داوطلب در دو کدرشته (رشته‌های شناور) متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ شدند.
وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران
سرهنگ رازقی گفت: در مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره) از مرزداران، در مسیر شرق به غرب رسالت از پل صیاد شیرازی و محور غرب به شرق آزادراه از پل غربی با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.
حناچی: در حال حفظ باغات هستیم
حناچی خاطرنشان کرد: در تاریخ ۱۳ اسفند سال ۹۳ رهبری فرمودند جلوی تخریب باغات را بگیرید و ما خوشحالیم که امروز گزارش بدهیم به مردم که در حال حفظ باغات هستیم و برای این امر یک مصوبه مهم داریم.
افتتاح بوستان وثوق الدوله به وسعت ۱۸ هزار متر در نیمه مرداد
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه بوستان وثوق الدوله تملک و کارهای اجرایی آن آغاز شده است، گفت: در نیمه مرداد این بوستان آماده بهره برداری می شود.
دست مریزاد رئیس شورای شهر به بچه های سپاه
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید به بچه های سپاه دست مریزاد گفت، خاطرنشان کرد: اقدام اخیر سپاه پاسخ محکمی به دزدی دریایی انگلیسی ها بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
تداوم هوای گرم در اکثر مناطق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی گفت: تداوم هوای گرم تا ۳ روز آینده برای اکثر مناطق کشور با توجه به الگوی تابستانه پیش بینی می‌شود.
ثبات نرخ مرغ در بازار
ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی به کمیته ۶ نفره واگذار شد
انعقاد قراردادهای داخلی سازی قطعات خودرو
طلب 1900 میلیارد تومانی گندمکاران از دولت
چرا طرح شناسه کالا برای محصولات سلامت‌محور عقب‌گرد کرد؟
مسکن با توصیه ارزان نمی‌شود
سیب زمینی ۱۰۰۰ تومان ارزان شد
توقیف کشتی انگلیسی نفت را گران کرد
بومی سازی قطعات ۳۰۱ کاری جهادی است
خروج ۳۰۰ شرکت دولتی از لیست سازمان خصوصی‌سازی