توطئه مرد غریبه برای تصاحب ثروت زن بیمار

05:55 ۳۴ روز و ۴ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
توطئه مرد غریبه برای تصاحب ثروت زن بیمار

مرد جوان که با اطلاع از بیماری زن ثروتمند، او را فریب داده و با گرفتن وکالتنامه‌ای قصد تصاحب اموال او را داشت، پیش از رسیدن به نیت شومش دستگیر شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،چندی قبل مرد جوانی به شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران رفت و مدعی شد مادرش را از بیمارستانروانی ربوده‌اند. او به مأموران گفت:
وضع مالیما خوب است اما مادرم-بلقیس- مشکلاتروحی دارد. حدود 6 ماه قبل او به طور ناگهانی ناپدید شد.
برای یافتن او به هر جایی سر زدیم و دست آخر پیش پلیسرفتیم و آنها مادرم را در خانه مرد جوانی به‌ نام «بهروز» پیدا کردند. وقتی سراغ آن مرد رفتیم، او مدعی شد که از بیماری مادرم اطلاعی نداشته و او به‌عنوان
پرستاربا پای خودش به خانه او رفته است. از آنجایی که آسیبی به مادرم نرسیده بود و از طرفی بهروز به ما قراردادشان را نشان داد از شکایتمان صرف نظر کردیم.
 او افزود: مدتی گذشت و مادرمان دوباره ناپدید شد. با این احتمال که او دوباره پیش بهروز رفته باشد به خانه او رفتیم و مادرم را به بیمارستان روانی بردیم. فکر می‌کردیم مادرم تحت
درمانقرار دارد که به ما خبر دادند او از بیمارستان فرار کرده است. احتمال می‌دهیم او این بار هم پیش بهروز باشد اما وقتی به خانه او رفتیم کسی پاسخگو نبود.
نقشه فراربا طرح این شکایت، تحقیقات به دستور بازپرس رضوانی آغاز شد. در نخستین گام کارآگاهان با بازبینی
دوربینمداربسته بیمارستان روانی دریافتند چند روز قبل بهروز به همراه زنی با چادر و عینک وارد بیمارستان شده و بعد از آن به همراه دو زن دیگر از بیمارستان خارج شده است. با تحقیقات بیشتر مشخص شد که زن جوانی که به همراه بهروز بوده برای ملاقات وارد اتاق بلقیس شده و با دادن چادر و عینک به زن میانسال، او را از بیمارستان فراری داده است. با این سرنخ مأموران با دستور بازپرس به خانه بهروز رفتند اما اثری از او نبود. خانه این مرد چند روز تحت کنترل نامحسوس قرار گرفت و سرانجام با بازگشت او به خانه، مرد جوان دستگیر شد.
ادعای عجیب«بهروز» که آخرین فردی بود که با بلقیس دیده شده بود منکر ربودن زن میانسال بود و برای فرار از این اتهام سناریوی عجیبی را تعریف کرد: 5 سال پیش مرکز خیریه‌ای در تهران و کرج راه انداختم و رئیس آنجا بودم. اما
مشکلات مالیباعث شد که خیریه را تعطیل کنم. اما در این مدت علاوه بر کمک به افراد نیازمند، از حیوانات بیمار و خیابانی نیز نگهداری می‌کردم. وضع مالی خوبی دارم. علاوه بر بساز و بفروشی، در کار
خرید و فروشخودرو نیز هستم. مدتی قبل با همسرم دچار اختلاف شدم و او اوایل تابستان، دختر 10 ساله‌ام را پیش من گذاشت و خانه را ترک کرد.
از آنجایی که مادرم سن بالایی دارد و خودم هم به‌خاطر کار مدام در شهرستان هستم، مجبور بودم برای دخترم پرستار بگیرم. برای این کار به سایت دیوار مراجعه کردم و آنجا با چند مورد تماس گرفتم که یکی از آنها بلقیس بود. شرایط بلقیس از همه بهتر بود، او زنی مؤقر و جاافتاده بود که می‌توانست
پرستارخوبی برای دخترم باشد. چون نیاز بود که از شنبه تا پنجشنبه به‌صورت
شبانه روزیپرستار دخترم باشد، او شرایط را پذیرفت و قرارداد کاری هم بین ما نوشته شد. مدتی از این ماجرا گذشت تا اینکه
خانوادهبلقیس به سراغم آمدند و با این ادعا که او بیماری دارد او را از خانه‌ام بردند. اما بعد از چند روز بلقیس برگشت و چند روز بعد باز خانواده‌اش او را پیدا کرده و با خود بردند.
مرد جوان ادامه داد: چند روزی از رفتن او گذشته بود که با من تماس گرفت و گفت او را در بیماستان روانی بستری کرده‌اند درحالی که هیچ مشکلی ندارد. در مدتی هم که در خانه من بود من رفتار خاصی از او ندیده بودم. او از من خواست کمکش کنم. دلم برایش می‌سوخت به همین دلیل با پریناز، یکی از کارمندان سابقم در مؤسسه خیریه تماس گرفتم و با یک داستان ساختگی و پرداخت 100 هزار تومان او را همراه خودم به بیمارستان بردم. طبق نقشه پریناز با چادر و عینک درساعت ملاقات به اتاق بلقیس رفت و چادر و عینکش را به او داد و درحالی که بلقیس تغییر چهره داده بود سه نفری از بیمارستان خارج شدیم. بعد از آن به شمال رفتیم و پس از مدتی به تهران آمدیم. من به خواست بلقیس این کار را انجام داده‌ام.
افشای کلاهبرداری میلیاردیبا اظهارات مرد جوان، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران دستور بازداشت پریناز و ادامه تحقیقات را صادر کرد. اما در ادامه بررسی‌ها مشخص شد بهروز با سوء‌استفاده از بیماری زن ثروتمند از او وکالتنامه‌ای گرفته و اموال میلیاردی بلقیس را به‌ نام خودش کرده است. همچنین مشخص شد قرارداد شرکتی که بلقیس به‌عنوان دفتر کار اجاره کرده بود را فسخ کرده و
پولاجاره را نیز برداشته و ماشین گرانقیمت زن میانسال را به یکی از شهرهای اطراف تهران برده و قصد فروش آن را دارد. با برملا شدن راز کلاهبرداری‌های بهروز و دستگیری پریناز، تحقیقات برای روشن شدن زوایای پنهان این پرونده ادامه دارد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حقوقی قضایی
حقوقی قضایی

آخرین اخبار

ترورهای دوباره علیه جبهه النصره و پیوستن ده‌ها گروه شورشی به ˮفیلق الشامˮ
تنها یک هفته از کنترل اداری ابومحمد الجولانی (رهبر جبهه النصره) بر کل استان ادلب از طریق تشکیل حکومت نجات و کنترل نظامی او بر حومه غربی حلب، دشت الغاب و ارتفاعات شحشبو در حومه شرقی حماة و حومه جنوب غربی ادلب نمی‌گذرد که ترورها و حملات علیه جبهه النصره دوباره از سرگرفته شده‌اند.
آخرین وضعیت آن «۲۳ نفر»
محسن روزبهانی از حذف بخشی از جلوه‌های ویژه میدانی فیلم «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری در نسخه نهایی خبر داد.
۸۰ درصد پزشکان از دادن مالیات فراری هستند
روزنامه قانون نوشت: موضوع پرداخت مالیات در کشورهای پیشرفته دنیا بسیار جدی است و افراد موظف و متعهدند که در قبال میزان درآمد خود مالیات بپردازند. در این کشورها فرار مالیاتی نیز جرم بزرگی محسوب شده و با متخلف به شدت برخورد خواهد شد. همین امر باعث شده که افراد و شرکت‌ها برای جلوگیری از جریمه‌های سنگین مالیات خود را به طور منظم پرداخت کنند.
درگیری ارتش میانمار با شورشیان راخین
ارتش میانمار اعلام کرد که 13 نفر از شورشیان ایالت راخین در درگیری با نیروهای ارتش کشته شدند.
اندوه کودکان در آتش تروریسم- مرتضی قهرمانی *
آسیب پذیرترین افشار در حوادث کودکان هستند، آنان در زمان صلح نیازمند توجه و رسیدگی، و در زمان ناآرامی و وحشت (همچون جنگ و حملات تروریستی) مستحق حمایت های ویژه است.
ماجرای عجیب پسری 7 ساله که زندگی‌اش در کنار جادوگران می‌گذرد
بازیگر سرشناس سینمای آمریکا در فیلم جدید رابرت زمکیس نقش‌آفرینی می‌کند.
دریای چین جنوبی و روهینجا، محورهای نشست دو روزه آسه‌آن
وزرای امور خارجه ۱۰ کشور عضو آسه‌آن در تبعیت از قوانین این انجمن از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز درخصوص مسائل حساسی همچون بحران مسلمانان روهینجا در میانمار و ادعاهای قلمرویی چین در دریای چین جنوبی داشته باشد، ممانعت کردند.
کنایه طنزگونه، آقای نوبخت! با یارانه چی بخریم؟
صفحه طنز روزنامه قانون به اظهارات نوبخت درباره درامد خانوارهای ایرانی واکنش نشان داد.
3754 کالای غیر استاندارد در خراسان شمالی توقیف شد
بجنورد- ایرنا- مدیرکل استاندارد خراسان شمالی گفت: سه هزار و 754 کالا شامل 403 قلم بدون علامت استاندارد در بازرسی از صنوف، فروشگاه ها و مراکز توزیع و عرضه توسط کارشناسان این اداره کل در راستای اجرای طرح 'طاها' از ابتدای سال جاری تاکنون شناسایی و توقیف شده است.
حضور کمرنگ کارگردانان زن در تئاترفجر
در سی‌وهفتمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، شاهد رقابت پررنگ هنرمندان جوان و البته حضور کم رنگ بانوان کارگردان در بخش‌های مختلف مسابقه تئاتر صحنه‌ای جشنواره هستیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
با بیلبوردها و تابلوهای دارای تخلف برخورد می شود
مراکز مشاوره در تمام کلانتری‌ها راه اندازی می شود
حناچی با موتور برقی به بهشت رفت + عکس
ضرورت شناسایی واحد‌های نا ایمن و رفع خطر از آن‌ها
برف و کولاک 22 استان کشور را فراگرفت
ضرورت تغییرات در محدوده زوج و فرد
آخرین وضعیت ترافیکی صبح امروز
اختلال در حرکت قطارهای خط ۵ متروی تهران
ابراز تاسف نویدادهم از وجود عوامل پنهان دخیل در کنکور و ناتوانی در حدف آن
آخرین وضع آب و هوای کشور در ۲۹ دی ماه