توطئه مرد غریبه برای تصاحب ثروت زن بیمار

05:55 ۱۰۰ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 301 0
توطئه مرد غریبه برای تصاحب ثروت زن بیمار

مرد جوان که با اطلاع از بیماری زن ثروتمند، او را فریب داده و با گرفتن وکالتنامه‌ای قصد تصاحب اموال او را داشت، پیش از رسیدن به نیت شومش دستگیر شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،چندی قبل مرد جوانی به شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران رفت و مدعی شد مادرش را از بیمارستانروانی ربوده‌اند. او به مأموران گفت:
وضع مالیما خوب است اما مادرم-بلقیس- مشکلاتروحی دارد. حدود 6 ماه قبل او به طور ناگهانی ناپدید شد.
برای یافتن او به هر جایی سر زدیم و دست آخر پیش پلیسرفتیم و آنها مادرم را در خانه مرد جوانی به‌ نام «بهروز» پیدا کردند. وقتی سراغ آن مرد رفتیم، او مدعی شد که از بیماری مادرم اطلاعی نداشته و او به‌عنوان
پرستاربا پای خودش به خانه او رفته است. از آنجایی که آسیبی به مادرم نرسیده بود و از طرفی بهروز به ما قراردادشان را نشان داد از شکایتمان صرف نظر کردیم.
 او افزود: مدتی گذشت و مادرمان دوباره ناپدید شد. با این احتمال که او دوباره پیش بهروز رفته باشد به خانه او رفتیم و مادرم را به بیمارستان روانی بردیم. فکر می‌کردیم مادرم تحت
درمانقرار دارد که به ما خبر دادند او از بیمارستان فرار کرده است. احتمال می‌دهیم او این بار هم پیش بهروز باشد اما وقتی به خانه او رفتیم کسی پاسخگو نبود.
نقشه فراربا طرح این شکایت، تحقیقات به دستور بازپرس رضوانی آغاز شد. در نخستین گام کارآگاهان با بازبینی
دوربینمداربسته بیمارستان روانی دریافتند چند روز قبل بهروز به همراه زنی با چادر و عینک وارد بیمارستان شده و بعد از آن به همراه دو زن دیگر از بیمارستان خارج شده است. با تحقیقات بیشتر مشخص شد که زن جوانی که به همراه بهروز بوده برای ملاقات وارد اتاق بلقیس شده و با دادن چادر و عینک به زن میانسال، او را از بیمارستان فراری داده است. با این سرنخ مأموران با دستور بازپرس به خانه بهروز رفتند اما اثری از او نبود. خانه این مرد چند روز تحت کنترل نامحسوس قرار گرفت و سرانجام با بازگشت او به خانه، مرد جوان دستگیر شد.
ادعای عجیب«بهروز» که آخرین فردی بود که با بلقیس دیده شده بود منکر ربودن زن میانسال بود و برای فرار از این اتهام سناریوی عجیبی را تعریف کرد: 5 سال پیش مرکز خیریه‌ای در تهران و کرج راه انداختم و رئیس آنجا بودم. اما
مشکلات مالیباعث شد که خیریه را تعطیل کنم. اما در این مدت علاوه بر کمک به افراد نیازمند، از حیوانات بیمار و خیابانی نیز نگهداری می‌کردم. وضع مالی خوبی دارم. علاوه بر بساز و بفروشی، در کار
خرید و فروشخودرو نیز هستم. مدتی قبل با همسرم دچار اختلاف شدم و او اوایل تابستان، دختر 10 ساله‌ام را پیش من گذاشت و خانه را ترک کرد.
از آنجایی که مادرم سن بالایی دارد و خودم هم به‌خاطر کار مدام در شهرستان هستم، مجبور بودم برای دخترم پرستار بگیرم. برای این کار به سایت دیوار مراجعه کردم و آنجا با چند مورد تماس گرفتم که یکی از آنها بلقیس بود. شرایط بلقیس از همه بهتر بود، او زنی مؤقر و جاافتاده بود که می‌توانست
پرستارخوبی برای دخترم باشد. چون نیاز بود که از شنبه تا پنجشنبه به‌صورت
شبانه روزیپرستار دخترم باشد، او شرایط را پذیرفت و قرارداد کاری هم بین ما نوشته شد. مدتی از این ماجرا گذشت تا اینکه
خانوادهبلقیس به سراغم آمدند و با این ادعا که او بیماری دارد او را از خانه‌ام بردند. اما بعد از چند روز بلقیس برگشت و چند روز بعد باز خانواده‌اش او را پیدا کرده و با خود بردند.
مرد جوان ادامه داد: چند روزی از رفتن او گذشته بود که با من تماس گرفت و گفت او را در بیماستان روانی بستری کرده‌اند درحالی که هیچ مشکلی ندارد. در مدتی هم که در خانه من بود من رفتار خاصی از او ندیده بودم. او از من خواست کمکش کنم. دلم برایش می‌سوخت به همین دلیل با پریناز، یکی از کارمندان سابقم در مؤسسه خیریه تماس گرفتم و با یک داستان ساختگی و پرداخت 100 هزار تومان او را همراه خودم به بیمارستان بردم. طبق نقشه پریناز با چادر و عینک درساعت ملاقات به اتاق بلقیس رفت و چادر و عینکش را به او داد و درحالی که بلقیس تغییر چهره داده بود سه نفری از بیمارستان خارج شدیم. بعد از آن به شمال رفتیم و پس از مدتی به تهران آمدیم. من به خواست بلقیس این کار را انجام داده‌ام.
افشای کلاهبرداری میلیاردیبا اظهارات مرد جوان، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران دستور بازداشت پریناز و ادامه تحقیقات را صادر کرد. اما در ادامه بررسی‌ها مشخص شد بهروز با سوء‌استفاده از بیماری زن ثروتمند از او وکالتنامه‌ای گرفته و اموال میلیاردی بلقیس را به‌ نام خودش کرده است. همچنین مشخص شد قرارداد شرکتی که بلقیس به‌عنوان دفتر کار اجاره کرده بود را فسخ کرده و
پولاجاره را نیز برداشته و ماشین گرانقیمت زن میانسال را به یکی از شهرهای اطراف تهران برده و قصد فروش آن را دارد. با برملا شدن راز کلاهبرداری‌های بهروز و دستگیری پریناز، تحقیقات برای روشن شدن زوایای پنهان این پرونده ادامه دارد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

خانواده
خانواده

آخرین اخبار

وزنه برداری در سال ۹۷- هرکول رفت، رستم رقیب سهراب شد
وزنه برداری ایران در سال گذشته اتفاقات مختلفی را تجربه کرد که قطعا مهمترین آن وداع بهداد سلیمی با دنیای قهرمانی بود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- یوونتوس؛ بانوی پیر از قهرمانی خسته نمی‌شود
راه‌راه پوشان تورینی به سوی یک قهرمانی دیگر در ایتالیا و اروپا پیش می‌روند.
ذوب‌آهن ۹۷؛ سالی پر از کناره‌گیری، اخراج و استعفا
سختی‌های سال ۹۷ برای ذوب‌آهن از میز ریاست و نیمکت مربیگری شروع شد و به داخل زمین راه پیدا کرد. رفتن قلعه‌نویی و چند بازیکن اصلی این تیم دشواری‌های زیادی سر راه مدیران، کادر فنی و بازیکنان این تیم قرار داد که تا پایان سال ۹۷ با آن درگیر بودند.
ضرورت آمادگی مدیران بهزیستی سراسر کشور برای همراهی با سیل‌زدگان
رئیس سازمان بهزیستی با ارسال بخشنامه‌ای بر ضرورت آمادگی مدیران بهزیستی سراسر کشور برای همراهی با سیل‌زدگان تاکید کرد.
افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که حادثه روز دوشنبه شیراز ١٩ کشته و ١٠٥ مصدوم برجای گذاشته که پس از مداوای تعداد زیادی از مصدومین هم‌اینک ٢٨ نفر در مراکز درمانی شیراز تحت درمان قرار دارند.
آماده باش کامل منطقه ۲۲ شهرداری برای حوادث طبیعی- تخلیه بوستان جوانمردان
معاون خدمات شهری و جانشین شهردار منطقه در ایام نوروز، ضمن ابراز همدردی با هموطنان آسیب دیده از وقوع سیل در برخی از شهرها و روستاهای کشور گفت: با توجه به وجود رودخانه کن در حریم منطقه و تاکید شهردار تهران همه عوامل نواحی چهارگانه منطقه در آماده باش کامل هستند.
پیام تسلیت رئیس مجلس در پی درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل شیراز
رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی وقوع سیل در استان فارس و جان باختن تعدادی از هموطنان در این حادثه را تسلیت گفت.
۱۰ گام بین‌المللی روحانی در سال ۹۷
۱۰ سفر مهم بین‌المللی و حضور در ۱۰ کشور مختلف در سال ۱۳۹۷ ماحصل اقدامات دیپلماتیک حسن روحانی در سال گذشته بود. سفرهایی که منجر به دیدارهای مهمی با سران کشورهای مختلف شد و نشان داد که با وجود خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام و تلاش ترامپ برای فشار به ایران از طریق تهدید سایر کشورها، جمهوری اسلامی ایران با داشتن رئیس‌جمهوری دیپلمات همچنان می‌تواند نقش مهمی در منطقه و جهان ایفا کند.
رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه طغیان کرد
اصفهان- ایرنا - برخی منابع محلی از طغیان رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه واقع در شرق اصفهان خبر دادند.
«تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب + عکس
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: بارش شدید باران و سیلاب در شیراز، خسارتی به تخت جمشید وارد نکرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
گمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدند
گرگان - ایرنا - شهر سیل زده گُمیشان روز دوشنبه همچنان در معرض تهدید جدی نفوذ آب قرار داشت، اما مردم بسیج شدند و از شهر بیرون آمدند تا آب را پیش از رسیدن به کوچه ها و خانه هایشان مهار بزنند.
تردد خودرو های سنگین در محورهای شریانی خوزستان ممنوع شد
اهواز - ایرنا - رییس پلیس راه خوزستان گفت: به دلیل بارشهای اخیر و بسته شدن برخی جاده ها ، ورود و تردد تمامی خودرو های سنگین از جمله کامیون و تریلر ها در محور های شریانی استان طی مدت 48 ساعت ممنوع شد.
المعلم: تصمیم ترامپ تاثیر بر منطقه اشغالی جولان ندارد
دمشق- ایرنا - ' ولید المعلم 'معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: تصمیم ترامپ بر وضعیت منطقه اشغالی جولان تاثیر نخواهد گذاشت.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
علت فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد
اطلاعیه هلال احمر درباره کمک به سیل زده گان
هنگام تغییر ارتفاع هواپیما نخوابید
چه توصیه‌هایی را باید هنگام وقوع سیل بدانیم؟
خیار و خواص ضدآلزایمری آن
هشدار رئیس هلال احمر درباره یک تهدید جدی
قایق سواری در اهواز ممنوع شد
تکذیب وقوع سونامی در بوشهر
آخرین وضعیت سیل در گلستان
دستور شبانه برای تخلیه گمیشان