فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

04:33 ۲۱۴ روز و ۱۳ ساعت پیش افکار نیوز 465 0
فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده‌اند این شرایط می‌تواند کالری سوزی پس از مصرف غذا را تا 35 درصد افزایش دهد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،متخصصان تغذیه و پزشکان از این موضوع آگاه هستند که سوخت و ساز بدن انسان - نرخ کالری سوزی - تا حد زیادی از کنترل ما خارج بوده و عواملی مانند سن، قد، و ژندر آن اثرگذار هستند. با این وجود، برخی روش‌ها برای افزایشانرژی بدن و تقویت
سوخت و سازوجود دارند. ورزش و دنبال کردن یک
رژیم غذاییدرست و سالم از کلیدی‌ترین گزینه‌ها در این زمینه هستند.
به طور خاص، پروتئین یکی از مواد مغذی است که می‌تواند به تقویت سوخت و ساز بدنکمک کند. تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده‌اند این شرایط می‌تواند کالری سوزی پس از مصرف غذا را تا 35 درصد افزایش دهد.
چه میزان پروتئین نیاز داریم؟مقدار مصرف توصیه روزانه پروتئین 0.8 گرم به ازای هر کیلوگرم از
وزنبدن است، اما چندین مطالعه نشان داده‌اند که مصرف مقادیر بیشتر از این ماده مغذی ممکن است به محافظت در برابر از دست دادن ماهیچه مرتبط با افزایش سن کمک کند. 
 در ادامه با برخی از بهترین منابع غذایی برای پروتئین بیشتر آشنا می‌شویم: آووکادومحتوای پروتئین: 2 گرم در هر نیمه از آووکادوپروتئین موجود در این میوه حاوی تمام 9 اسیدآمینه ضروری است و از محتوای اسیدهای چرب امگا-3 دوستدار قلبنیز سود می‌برد.
شیرمحتوای پروتئین: 9 تا 10 گرم در یک فنجانشیر سرشار از پروتئین است و همچنین منبع خوبی برای کلسیم است که به تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند.
پنیرمحتوای پروتئین: حدود 7 گرم در هر اونس (28 گرم)پنیر می‌تواند بخشی از رژیم غذایی سالم روزانه شما باشد، البته اگر در مصرف آن زیاده‌روی نکنید. پنیر به همراه یک سیب می‌تواند به عنوان یک میان وعده سالم و سیرکننده عصرگاهی مدنظر قرار بگیرد.
تمپهمحتوای پروتئین: 15 گرم در نصف فنجانبافت خاص تمپه که از سویا تهیه می‌شود می‌تواند آن را به جایگزینی هوشمندانه برای گوشتتبدیل کند. از تمپه می‌توانید در سالادها استفاده کنید.
مارچوبهمحتوای پروتئین: 4 گرم در یک فنجان (خرد شده)این سبزی به عنوان یک نیروگاه مواد مغذی شناخته می‌شود. مارچوبه را به روش‌های مختلف می‌توانید مصرف کنید.
لوبیا سیاهمحتوای پروتئین: 7 تا 9 گرم در نصف فنجان (پخته)لوبیا سیاه را می‌توانید به همراه برنجو کینوآ مصرف کنید زیرا یک وعده غذایی پروتئینی کامل را شکل می‌دهند.
عدسمحتوای پروتئین: 9 گرم در نصف فنجانعدس حاوی نشاسته مقاوم است که نوع خاصی از فیبر محسوب می‌شود. نشاسته مقاوم در روده کوچک گوارش نمی‌شود و به طور کامل به روده بزرگ، جایی که در آن تخمیر می‌شود، ورود می‌کند. این فرآیند اسیدهای چرب مفیدی را تولید می‌کند که می‌تواند بدن را از سوزاندن کربوهیدرات‌ها باز دارد، در نتیجه، بدن از چربی‌های ذخیره شده و چربی‌های به تازگی مصرف شده به عنوان سوخت استفاده می‌کند.
ماست یونانیمحتوای پروتئین: 18 گرم در 6 اونس (170 گرم)این ماست غلیظ تقریباً دو برابر بیشتر از منابع لبنی دیگر پروتئین دارد. مصرف ماست یونانی به همراه میوه انتخابی عالی است.
مغز دانه‌های درختیمحتوای پروتئین: 4 تا 6 گرم در هر 2 قاشق غذاخورییک مشت از گردو یا بادام میان وعده‌ای عالی است که می‌توانید آن‌ها را برای بهره‌مندی از فواید بیشتر با ماست، جو دوسر یا یک سالاد نیز ترکیب کنید.
ادامامهمحتوای پروتئین: 8.5 گرم در نصف فنجان (پوست گرفته شده)
یک وعده ادامامه (سویای نارس پخته شده در غلاف) حاوی تقریباً تمام مواد معدنی کم‌مقدار مورد نیاز بدن، از جمله آهن، منیزیم، و روی است.
تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده‌اند این شرایط می‌تواند کالری سوزی پس از مصرف غذا را تا 35 درصد افزایش دهد پروتئین ویمحتوای پروتئین: 24 گرم در هر اونس (28 گرم)پروتئین وی را می‌توانید به اسموتی یا آب اضافه کنید تا یک نوشیدنی سرشار از پروتئین به سرعت آماده شود. اگر از محصولات حیوانی استفاده نمی‌کنید می‌توانید مصرف پودر پروتئین سویا را مدنظر قرار دهید.
اسفناجمحتوای پروتئین: 5 گرم در هر فنجان (پخته)در میان سبزی‌های برگ‌دار، اسفناج یکی از نمونه‌ها با بیشترین میزان پروتئین است.
توفومحتوای پروتئین: 12 گرم در 3 اونس (85 گرم)توفو از سویا تهیه می‌شود و محصولی با کالری کم و پروتئین زیاد است.
ماهیمحتوای پروتئین: 28 گرم در هر 4 اونس (113 گرم)غذای دریایی شامل انواع مختلف ماهی‌ها مانند سالمون، هالیبوت، یا تن انتخابی عالی برای تأمین پروتئین مورد نیاز بدن است. مصرف سه تا پنج وعده غذای دریایی در هفته را مدنظر قرار دهید.
دانه‌های کاذبمحتوای پروتئین: 5 تا 9 گرم در هر فنجان (پخته)این دانه‌های غله مانند (کینوآ، آماراث، و گندم سیاه) دارای پروتئین بیشتری نسبت به غلات سنتی هستند.
نخودمحتوای پروتئین: 15 گرم در هر فنجاننخود را به روش‌های مختلف می‌توانید مصرف کنید تا از فواید سلامتآن بهره‌مند شوید.
تخم مرغمحتوای پروتئین: 12 گرم برای دو عدد تخم مرغ؛ 14 گرم برای 4 سفیده تخم مرغتخم مرغ را به هر روش که آماده کنید، سفیده آن سوختی عالی برای ماهیچه‌ها محسوب می‌شود.
ماکیانمحتوای پروتئین: 28 گرم در هر 4 اونس (113 گرم)مصرف گوشت مرغ دریافت پروتئین به میزان قابل توجه از هر وعده غذایی را امکان‌پذیر می‌کند.
شاهدانهمحتوای پروتئین: 11 گرم در هر 3 قاشق غذاخوریشاهدانه را می‌توانید به روش‌های مختلف مانند همراه با غلات صبحانه، یا در سالادها مصرف کنید.
پنیر کاتیجمحتوای پروتئین: 25 گرم در هر فنجانترکیب پنیر کاتیج با توت‌ها یا آناناس می‌تواند صبحانه‌ای خوشمزه را آماده کند. به خاطر داشته باشید که پنیر کاتیج می‌تواند حاوی سدیم زیاد باشد، از این رو، برچسب ارزش غذایی محصول را به خوبی مطالعه کرده و در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.
دانه‌های کدو تنبلمحتوای پروتئین: 8 گرم در هر اونس (28 گرم)افزون بر پروتئین، دانه‌های کدو تنبل سرشار از منیزیم و آهن هستند.
گوشت گاومحتوای پروتئین: 22 گرم در یک وعده 3 اونسی (85 گرم)مصرف گوشت گاو را به یک یا دو وعده در هفته محدود کنید زیرا سرشار از چربی اشباع است که می‌تواند اثر منفی بر سلامت قلب داشته باشد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سروش جمشیدی و چالش پیر شدن عینکش!- عکس
سروش جمشیدی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
مقابله با فشارخون و سرطان با پیاز
مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد پیاز منافع زیادی برای بدن دارد و استفاده از آن در رژیم غذایی ضروری است.
برآورد اولیه خسارت آتش‌سوزی دیشب میدان حسن‌آباد
معاون میراث‌فرهنگی تهران گفت: بیش از ۲میلیارد تومان برآورد اولیه میزان خسارت آتش سوزی به بنای تاریخی میدان حسن آباد است.
گران‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی
طی بررسی‌های صورت گرفته هزینه‌های زندگی در کشورهای شمالی و غربی اروپایی به طرز محسوسی بیشتر از هزینه‌های زندگی در کشورهای شرقی و جنوبی بوده است.
تولید روزانه 9 هزار تن پسماند در شهر تهران
حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: روزی 9 هزار تن پسماندهای شهر تهران از ایستگاه های مختلف جمع آوری می شوند و هر روز 100 تریلی به مدت سه بار پسماندهای تهران را در نزدیک آراد کوه در اطراف کهریزک تخلیه می کنند.
آتش‌نشانی ایستگاه حسن‌آباد چرا از ماجرای حریق انبار باخبر نشد؟
سخنگوی آتش‌نشانی تهران به چند ابهام ایجادشده درباره آتش‌سوزی در میدان حسن‌اباد پاسخ داد.
نجات یک دختر جوان از خودکشی از روی پل+ تصاویر
معاون هماهنگ‌کننده پلیس راهور فاتب از نجات یک خانم از خودکشی بر روی پل هجرت خبر داد.
چه کسی جانشین آمانو می‌شود؟
دیپلمات‌های آگاه از تصمیم مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای کناره گیری زودتر از موعد از این مسئولیت خبر می‌دهند.
احتمال ریزش بنای تاریخی میدان حسن‌آباد
با توجه به آتش سوزی بخشی از بنای تاریخی میدان حسن آباد در شب گذشته و سُست شدن این بنا بر اثر پاشیدن آب، احتمال ریزش ساختمان وجود دارد و هم اکنون تردد در این ساختمان از سوی شهرداری منطقه ۱۱ ممنوع شده است.
گزافه‌گویی جدید نتانیاهو درباره حزب‌الله لبنان
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از هیئتی از نمایندگان عالی‌رتبه پارلمان فرانسه مدعی شد، حزب‌الله باید فورا در لیست "گروه‌های تروریستی" قرار بگیرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی
مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیأتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد.
برخورد پلیس با برگزار کنندگان عروسی‌های مختلط
معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: با برگزار کنندگان عروسی‌ها مختلط در تهران برخورد جدی داریم چراکه بارها جلسات توجیهی برای این افراد برگزار کردیم.
سردار آزمون در لیست خرید تیم ایتالیایی
رسانه های روسی اعلام کردند تیم لاتزیو ایتالیا علاقه‌مندی دوباره خود را برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ابراز کرده ست.
چه کسی جانشین آمانو می‌شود؟
دیپلمات‌های آگاه از تصمیم مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای کناره گیری زودتر از موعد از این مسئولیت خبر می‌دهند.
وقتی نجمه جودکی پیر می شود- عکس
نجمه جودکی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
مقابله با فشارخون و سرطان با پیاز
برآورد اولیه خسارت آتش‌سوزی دیشب میدان حسن‌آباد
گران‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی
تولید روزانه 9 هزار تن پسماند در شهر تهران
آتش‌نشانی ایستگاه حسن‌آباد چرا از ماجرای حریق انبار باخبر نشد؟
نجات یک دختر جوان از خودکشی از روی پل+ تصاویر
احتمال ریزش بنای تاریخی میدان حسن‌آباد
توصیه های لازم برای مقابله با گرمازدگی
دو گنبد کلاه‌فرنگی میدان حسن آباد کاملاً تخریب شد
سردار آزمون در لیست خرید تیم ایتالیایی