فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

04:33 ۳۵ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 58 0
فرمول پروتئینی برای کاهش وزن

تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده‌اند این شرایط می‌تواند کالری سوزی پس از مصرف غذا را تا 35 درصد افزایش دهد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،متخصصان تغذیه و پزشکان از این موضوع آگاه هستند که سوخت و ساز بدن انسان - نرخ کالری سوزی - تا حد زیادی از کنترل ما خارج بوده و عواملی مانند سن، قد، و ژندر آن اثرگذار هستند. با این وجود، برخی روش‌ها برای افزایشانرژی بدن و تقویت
سوخت و سازوجود دارند. ورزش و دنبال کردن یک
رژیم غذاییدرست و سالم از کلیدی‌ترین گزینه‌ها در این زمینه هستند.
به طور خاص، پروتئین یکی از مواد مغذی است که می‌تواند به تقویت سوخت و ساز بدنکمک کند. تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده‌اند این شرایط می‌تواند کالری سوزی پس از مصرف غذا را تا 35 درصد افزایش دهد.
چه میزان پروتئین نیاز داریم؟مقدار مصرف توصیه روزانه پروتئین 0.8 گرم به ازای هر کیلوگرم از
وزنبدن است، اما چندین مطالعه نشان داده‌اند که مصرف مقادیر بیشتر از این ماده مغذی ممکن است به محافظت در برابر از دست دادن ماهیچه مرتبط با افزایش سن کمک کند. 
 در ادامه با برخی از بهترین منابع غذایی برای پروتئین بیشتر آشنا می‌شویم: آووکادومحتوای پروتئین: 2 گرم در هر نیمه از آووکادوپروتئین موجود در این میوه حاوی تمام 9 اسیدآمینه ضروری است و از محتوای اسیدهای چرب امگا-3 دوستدار قلبنیز سود می‌برد.
شیرمحتوای پروتئین: 9 تا 10 گرم در یک فنجانشیر سرشار از پروتئین است و همچنین منبع خوبی برای کلسیم است که به تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند.
پنیرمحتوای پروتئین: حدود 7 گرم در هر اونس (28 گرم)پنیر می‌تواند بخشی از رژیم غذایی سالم روزانه شما باشد، البته اگر در مصرف آن زیاده‌روی نکنید. پنیر به همراه یک سیب می‌تواند به عنوان یک میان وعده سالم و سیرکننده عصرگاهی مدنظر قرار بگیرد.
تمپهمحتوای پروتئین: 15 گرم در نصف فنجانبافت خاص تمپه که از سویا تهیه می‌شود می‌تواند آن را به جایگزینی هوشمندانه برای گوشتتبدیل کند. از تمپه می‌توانید در سالادها استفاده کنید.
مارچوبهمحتوای پروتئین: 4 گرم در یک فنجان (خرد شده)این سبزی به عنوان یک نیروگاه مواد مغذی شناخته می‌شود. مارچوبه را به روش‌های مختلف می‌توانید مصرف کنید.
لوبیا سیاهمحتوای پروتئین: 7 تا 9 گرم در نصف فنجان (پخته)لوبیا سیاه را می‌توانید به همراه برنجو کینوآ مصرف کنید زیرا یک وعده غذایی پروتئینی کامل را شکل می‌دهند.
عدسمحتوای پروتئین: 9 گرم در نصف فنجانعدس حاوی نشاسته مقاوم است که نوع خاصی از فیبر محسوب می‌شود. نشاسته مقاوم در روده کوچک گوارش نمی‌شود و به طور کامل به روده بزرگ، جایی که در آن تخمیر می‌شود، ورود می‌کند. این فرآیند اسیدهای چرب مفیدی را تولید می‌کند که می‌تواند بدن را از سوزاندن کربوهیدرات‌ها باز دارد، در نتیجه، بدن از چربی‌های ذخیره شده و چربی‌های به تازگی مصرف شده به عنوان سوخت استفاده می‌کند.
ماست یونانیمحتوای پروتئین: 18 گرم در 6 اونس (170 گرم)این ماست غلیظ تقریباً دو برابر بیشتر از منابع لبنی دیگر پروتئین دارد. مصرف ماست یونانی به همراه میوه انتخابی عالی است.
مغز دانه‌های درختیمحتوای پروتئین: 4 تا 6 گرم در هر 2 قاشق غذاخورییک مشت از گردو یا بادام میان وعده‌ای عالی است که می‌توانید آن‌ها را برای بهره‌مندی از فواید بیشتر با ماست، جو دوسر یا یک سالاد نیز ترکیب کنید.
ادامامهمحتوای پروتئین: 8.5 گرم در نصف فنجان (پوست گرفته شده)
یک وعده ادامامه (سویای نارس پخته شده در غلاف) حاوی تقریباً تمام مواد معدنی کم‌مقدار مورد نیاز بدن، از جمله آهن، منیزیم، و روی است.
تجزیه و گوارش پروتئین برای بدن نسبت به مواد مغذی دیگر دشوارتر است که مطالعه نشان داده‌اند این شرایط می‌تواند کالری سوزی پس از مصرف غذا را تا 35 درصد افزایش دهد پروتئین ویمحتوای پروتئین: 24 گرم در هر اونس (28 گرم)پروتئین وی را می‌توانید به اسموتی یا آب اضافه کنید تا یک نوشیدنی سرشار از پروتئین به سرعت آماده شود. اگر از محصولات حیوانی استفاده نمی‌کنید می‌توانید مصرف پودر پروتئین سویا را مدنظر قرار دهید.
اسفناجمحتوای پروتئین: 5 گرم در هر فنجان (پخته)در میان سبزی‌های برگ‌دار، اسفناج یکی از نمونه‌ها با بیشترین میزان پروتئین است.
توفومحتوای پروتئین: 12 گرم در 3 اونس (85 گرم)توفو از سویا تهیه می‌شود و محصولی با کالری کم و پروتئین زیاد است.
ماهیمحتوای پروتئین: 28 گرم در هر 4 اونس (113 گرم)غذای دریایی شامل انواع مختلف ماهی‌ها مانند سالمون، هالیبوت، یا تن انتخابی عالی برای تأمین پروتئین مورد نیاز بدن است. مصرف سه تا پنج وعده غذای دریایی در هفته را مدنظر قرار دهید.
دانه‌های کاذبمحتوای پروتئین: 5 تا 9 گرم در هر فنجان (پخته)این دانه‌های غله مانند (کینوآ، آماراث، و گندم سیاه) دارای پروتئین بیشتری نسبت به غلات سنتی هستند.
نخودمحتوای پروتئین: 15 گرم در هر فنجاننخود را به روش‌های مختلف می‌توانید مصرف کنید تا از فواید سلامتآن بهره‌مند شوید.
تخم مرغمحتوای پروتئین: 12 گرم برای دو عدد تخم مرغ؛ 14 گرم برای 4 سفیده تخم مرغتخم مرغ را به هر روش که آماده کنید، سفیده آن سوختی عالی برای ماهیچه‌ها محسوب می‌شود.
ماکیانمحتوای پروتئین: 28 گرم در هر 4 اونس (113 گرم)مصرف گوشت مرغ دریافت پروتئین به میزان قابل توجه از هر وعده غذایی را امکان‌پذیر می‌کند.
شاهدانهمحتوای پروتئین: 11 گرم در هر 3 قاشق غذاخوریشاهدانه را می‌توانید به روش‌های مختلف مانند همراه با غلات صبحانه، یا در سالادها مصرف کنید.
پنیر کاتیجمحتوای پروتئین: 25 گرم در هر فنجانترکیب پنیر کاتیج با توت‌ها یا آناناس می‌تواند صبحانه‌ای خوشمزه را آماده کند. به خاطر داشته باشید که پنیر کاتیج می‌تواند حاوی سدیم زیاد باشد، از این رو، برچسب ارزش غذایی محصول را به خوبی مطالعه کرده و در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.
دانه‌های کدو تنبلمحتوای پروتئین: 8 گرم در هر اونس (28 گرم)افزون بر پروتئین، دانه‌های کدو تنبل سرشار از منیزیم و آهن هستند.
گوشت گاومحتوای پروتئین: 22 گرم در یک وعده 3 اونسی (85 گرم)مصرف گوشت گاو را به یک یا دو وعده در هفته محدود کنید زیرا سرشار از چربی اشباع است که می‌تواند اثر منفی بر سلامت قلب داشته باشد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

کی‌روش: بیرانوند مثل بقیه بازیکنانم خاص است
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید بیرانوند هم مانند سایر بازیکنانش خاص است اما الان در قالب یک تیم برابر عمان قرار می‌گیرند.
یک رقیب غیرمنتظره برای رونالدو در سری آ
دووان زاپاتا، ستاره کلمبیایی آتالانتا، در هفته های اخیر عملکرد خارق العاده ای ارائه داده است.
سرمربی عمان: می‌خواهیم ایران را تنبیه کنیم
سرمربی تیم‌ملی عمان درباره دیدار با ایران صحبت کرد.
گاتزتا: متئو دارمیان به یوونتوس پیوست
متئو دارمیان، مدافع ایتالیایی منچستریونایتد، با قراردادی قرضی به تیم یوونتوس پیوست.
سلفی طارمی با هواداران و سورپرایز تماشاگران
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران پیش از شروع بازی با هواداران سلفی گرفت.
کمک آزمون به بیرانوند در مهار پنالتی
کاپیتان نیمکت نشین تیم ملی بعد از مهار پنالتی توسط بیرانوند بر سر بازیکنان تیم ملی فریاد کشید.
اعتراض سرمربی ویتنام؛ بُرد ما شانسی نبود!
پارک هان سئو، سرمربی 60 ساله تیم ملی ویتنام، مدعی شد شناخت کاملی نسبت به تیم ملی اردن داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مدیرعامل سابق بانک سرمایه: متهم نیستیم، تحریم‌ها را دور می‌زدیم
مدیرعامل سابق بانک سرمایه در جلسه رسیدگی به اتهامات خود و دو عضو دیگر هیات مدیره این بانک اتهامات مطروحه در کیفرخواست را رد کرد و گفت که آنها مشغول دور زدن تحریم‌های ظالمانه بوده‌اند.
قبول اشتباه شجاعت است وبالاتر از قبول اشتباه؛ عذرخواهی ست
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ روایتی خواندنی درباره قبول اشتباه و عذرخواهی کردن را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
کاخ ۶ هزار متری آقای بانکدار در لواسان
در لواسان ویلاهای لوکس و دیدنی شخصیت‌های معروف کم نیست اما یکی از ویلاها که صاحب آن یک بانکدار معروف است، به شدت در شهر خودنمایی می‌کند.
مرضیه هاشمی کیست؟ از مسلمان شدن تا بازداشت در آمریکا
مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. نام اصلی او ملانی فرانکلین (Melanie Franklin) ‏ و متولد شهر نیو اورلینز است او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، آغاز فعالیت او در این شبکه از سال ۱۳۹۴ است.
با مراکز معتبر دریافت و ارسال موبایل و تبلت سامسونگ آشنا شوید
شرکت سامسونگ ایران در جدیدترین طرح خود در راستای ساده‎تر کردن روند خدمات‌رسانی به کاربران تلفن همراه اقدام به گشایش دفاتری با نام مراکز دریافت و ارسال گوشی‌های موبایل و تبلت کرده است. این دفاتر با نصب لوگوی ویژه سامسونگ از فروشگاه‎های دیگر متمایز می‌شوند و به این ترتیب دسترسی به خدمات پس از فروش را حتی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور برای کاربران فراهم می‎کنند.
شناسایی و ساماندهی کودکان کار در کرمان
استرس را چگونه کنترل کنیم؟
اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره سبد کالا
خانم‌های آتش‌نشان در مشهد- عکس
اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی درباره بسته حمایتی
عضو شورا: مجید توکلی فقط نظر کارشناسی داد
نتایج آزمون وکالت ۹۷ اعلام شد
سردترین شهر کشور معرفی شد
زنان آتش‌نشان در مانور اضطراری مشهد
گازرسانی به جنوب کرمان همزمان با سفر جهانگیری