انتقاد باهنر از بی‌توجهی نمایندگان مجلس به منافع ملی

03:45 ۲۱۶ روز پیش افکار نیوز 253 0
انتقاد باهنر از بی‌توجهی نمایندگان مجلس به منافع ملی

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با انتقاد از ساختار کنونی مجلس گفت: متاسفانه در ساختار کنونی مجلس، نمایندگان به دنبال منافع منطقه‌ای هستند و هیچ‌کس به منافع ملی فکر نمی‌کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محمدرضا باهنر، رئیس جبهه پیروان خط امامو رهبری، در دیدار اعضای شورایمرکزی حزب بیداری اسلامیبا بیان اینکه هم اکنون 68 درصد جمعیت کشور بعد از انقلاببه دنیا آمدند، اظهار داشت: بیش از 60 درصد جمعیت کشور امام و جنگو دفاع مقدسرا درک نکردند و آنها امروز حق دارند که سوال کنند، شما برای ما چه کردید؟ و اگر انقلاب نمی‌کردید چه اتفاقی می‌افتاد که تاکنون نیافتاده است؟وی با بیان اینکه باید کارنامه عالمانه و عادلانه از عملکرد نظام در 40 سال گذشته داشته باشیم،گفت: در این 40 سال دولت‌های مختلفی آمده و رفته‌اند و همه در هر آنچه رقم خورده شریک بودند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسینافزود: از زمان شهید رجایی به این سو مجموعه اقدامات قابل قبولی انجام شده و رهبر معظم انقلاببا هدایت، راهبری، مدیریت، عمق نگری و بصیرت در این مسیر نقش ایفا کرده‌اند.
باهنر ادامه داد: شاید بگویند هر حکومتی بود در این 40 سال بیمارستان، مدرسهو راه و جادهمی‌ساخت اما یک تفاوت وجود دارد و آن این است که ما مدعی هستیم رتبه ما در بسیاری شاخص‌ها مانند بهداشت، آموزش، عمران و.... در حد معجزه آسایی اصلاح شده است.
وی به شاخص‌های توسعه‌گریزی اشاره کرد و گفت: اکنون در ردیف 25 کشور برتر دنیا در بسیاری از شاخص‌های توسعه هستیم. همچنین طبق تحقیق یک مجله خارجی
ایراندر رتبه هشتم جهاناز حیث اقتدار نظام و قدرت نظامی قرار گرفته است که در نوبه خود بی نظیر است.
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبریبا بیان اینکه همه قبول دارند به لحاظ امنیتی و اطلاعاتی در غرب آسیا جزو بهترین‌ها هستیم و کارنامه درخشانی داریم، از روند رشدتولید ناخالص داخلی انتقاد کرد و گفت: به این رقم قانع نیستیم. رتبه تولید ناخالص داخلی ما در بین 200 کشور، زیر 20 است اما باید ارتقا یابیم.
باهنر افزود: البته اشکالات زیادی هم وجود دارد. از چالش گرفته تا تهدید، ابربحران و آغاز فروپاشی واژه‌ها و عباراتی هستند که بر حسب بینش و نگرش افراد روی شرایط حال حاضر کشور گذاشته می‌شود، قبول داریم که مشکلاتی مانند
بیکاریو... وجود دارد. اما اینکه بگوییم کاری انجام نشده و قبلی‌ها کاری نکردند را نمی‌پذیریم.
وی با انتقاد از رفتار برخی نمایندگان گفت: این روحیه را در نمایندگان زیاد دیدیم هر کدام می‌آمدند و مدعی بودند نمایندگان دوره قبل کاری نکردند.نمایندگان روزهای اول انگیزه بالایی دارند اما بعد چندماه تغییر می‌کنند.
دبیرکل جامعه اسلامیمهندسین تصریح کرد: اکنون غصه دولت و مجلسرا می‌خورم که می‌خواهند بودجهسال بعد را ببندند، هر کدام یک طور توصیه و تجویز می‌کنند. یک
چکداریم که همه هم مستحق دریافت هستند. حوزه دفاع، سلامت،
آموزش و پرورشو... همگی بودجه می‌خواهند و مملکت باید اداره شود.
باهنر با ابراز نگرانی از برخی نظرات غیرکارشناسی در ارتباط با بودجه گفت: مردم گرفتارند دلمان هم می‌سوزد، اما آنقدر این بودجه را غیرکارشناسی تقسیم می‌کنند و رشد می‌دهند که بودجه متورم می‌شود و مانند کیک پوکی می‌شود که به ظاهر 3 کیلویی است اما روی ترازو که می‌گذاریم یک کیلو بیشتر نیست.
وی با بیان اینکه مسائل مملکت از هشت علت در سه گروه ساختاری، رویکردی، عملکردی قرار می‌گیرد،گفت: در بعد ساختاری، مجلس را در نظر بگیریم که این موضوع ربطی به اصلاح طلبی و اصولگرایی ندارد، خاستگاه مجلس این است که 290 نماینده قسم می‌خورند حافظ منافع ملی باشند در حالی که 10 نفر هم اینگونه نیستند. منافع ملی در مجلس صاحب ندارد. در تئوری می‌گوییم منافع ملی در راس امور است.
نماینده ادوار مجلس گفت: متاسفانه در مجلس هرکسی طرفدار اهداف خودش است یکی معلمان، یکی کارگران و برخی فقط به فکر حوزه انتخابیه خودشان هستند، متاسفانه این  ساختار مجلس این است که نمایندگان به دنبال منافع منطقه‌ای هستند و هیچ‌کس به منافع ملی فکر نمی‌کند.
باهنر با اشاره به تبعات سو افزایش حقوقکارمندان تصریح کرد: دولتقصد دارد حقوق‌های سال بعد را 20 درصد افزایش دهد، اما این موضوع عواقبی بدی نیز به دنبال دارد به طوریکه از آن سو 30 درصد تورماز جیب مردم بیرون می‌کشند و متاسفانه اینطور روحیه و شجاعتی نیز در بین هیچ کدام از تصمیم‌گیران وجود ندارد که بگوید حقوق های سال آینده فریز ‌شود.
وی با بیان اینکه گروه دوم مشکلاترویکردی هستند، گفت: رویکرد ما باید به سمت برخی مسائل اصلاح شود. طی 40 سال گذشته رضایت کوتاه مدت مردم را بر منافع دراز مدت آنها ترجیح دادیم که باید این رویکرد تغییر کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظامبا بیاناینکه قبول داریم ناکارآمدی و فساد اقتصادیوجود دارد و باید به مطالبات مردم پاسخ دهیم، خاطرنشان کرد: هشت ماه اخیر تحقیقاتی انجام دادیم که نشان می‌داد آنچه تبلیغ کردیم و در افکار عمومی جا انداخته‌ایم 10 برابر واقعیت هستند.
باهنر تصریح کرد: فساد داریم اما مردم فکر می‌کنند که همه دزد هستند. 200 مدیر نجومی بگیر پیدا شد و مردم فکر می‌کنند همه مدیران نجومی بگیرند. ناکارآمدی هم که همینطور به هرکس می‌رسیم، می‌گوید ناکارآمدی همه جای مملکت را گرفته است.
**دولت روحانی دولت پیرمردهاست وی با تاکید بر اینکه با وجود اینکه با دولت روحانی در یک جناح نیستم اما معتقدم نباید در حق او نامردی کنیم، زیرا او نیز کار کرده و در جاهایی موفق بوده و برخی موارد هم نبوده است،گفت: افراط و تفریط داریم یکی دولتش دولت پیرمردهاست مثل دولت فعلی و یکی هم می‌آید، می‌گوید می‌خواهد همه را جوان کند.
نماینده ادوار مجلس با اشاره به سلسه مراتب در نیروهای مسلح گفت: در نیروهای مسلحرتبه‌های نظامی پله پله داده می‌شود، اما در وزارتخانه‌ها این رده بندی را قبول ندارند و یک سرباز را مدیر می‌کنند و متاسفانه اجازه ندادیم به ترتیب پله‌ها و رده‌ها  را طی کند.
باهنر افزود: ما مقصر بودیم که ستوان‌های وزارتخانه‌ای را ستوان نگه داشتیم و اجازه ندادیم که سرگرد بشوند و به درجه بالا بروند.
وی ادامه داد: از آن سو احمدی‌نژاد آمد و گفت که من دولت ژنرال‌ها را نمی‌خواهم. به او گفتیم چهار تا آدم متفکر و مجرب را به کابینه ببر اما او گفت من فقط سرباز می‌خواهم. به او گفتم تو از آقا که اقاتر نیستی، اقا مگر فرمانده کل قوا نیست؟ ایشان در نیروهای مسلح فقط با 15 نفر در ارتباط است. رئیس ستاد کل، فرمانده سپاه و... ایشان هیچ وقت نفرمودند می‌خواهند با سربازها کار کنند. البته هوای سربازها را دارند ولی بالاخره باید یک فرمانده کل با ژنرال‌ها کار کند.
رئیس جبهه پیروان خط امامو رهبری در بخش پایانی سخنان خود به لزوم تشکیل حزب فراگیر اشاره کرد و گفت: بنده یک حرف تندی را همیشه می‌زنم. بدون وجود سه چهار حزب فراگیر چارچوب دار نسبت به آینده مردم سالاری دینی بیمناک هستم.
باهنر ادامه داد: حزب باید در چارچوب نظام باشد نه مانند حزب منحله مشارکت که در مقابل نظام قرار گرفت، برای تشکیل احزاب باید زیرساخت‌ها آماده و فرهنگ‌سازی انجام شود. متاسفانه هنوز ما خود را من می‌دانیم و هیچ کدام قصد نداریم قدری نیم من شویم.
وی تصریح کرد: برخی مواقع احساس می‌کنم اصلاح‌طلبان اجازه اتحاد به ما را نمی‌دهند. خیر، اشتباه است این خودی‌ها هستند که نمی‌گذارند یک حزب کامل و فراگیر شویم. باید دست به دست هم بدهیم و دموکراتیک در کنار هم کار کنیم.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.
توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!
رئیس‌جمهور می‌گوید مردم هر روز از طریق فضای مجازی به حاکمیت نمره می‌دهند.
گفت و شنود- خواب
یارو خواب دید که دارد درازترین ماکارونی دنیا را می‌خورد! از خواب که بیدار شد، دید نصف کش شلوارش را خورده است!
کانال خیالی و توخالی اینستکس واقعاً «مهم» است؟!
در حالی که دو هفته از آخرین دروغ برجامی اروپا می‌گذرد، آقای روحانی در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود، تبادل از طریق اینستکس را «مهم» توصیف کرد!
واکنش باشگاه تراکتور به خبر جذب آساموا ژیان
باشگاه تراکتور اعلام کرد که مهاجم غنایی در لیست خرید دنیزلی برای فصل بعد نیست.
ناو لینکلن شق‌القمر کرد یک تفنگدار آمریکایی گم شد!
ارتش آمریکا اعلام کرد یکی از نظامیان مستقر روی عرشه ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» به دریا سقوط کرده و در حال حاضر عملیات جست‌وجو برای یافتن وی در جریان است.
کمک ناخواسته باشگاه استقلال به تیم مشهدی
باشگاه استقلال در جریان پرداخت مطالبات پروپئیچ در فیفا ناخواسته کمکی را هم به باشگاه پدیده داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!
رئیس‌جمهور می‌گوید مردم هر روز از طریق فضای مجازی به حاکمیت نمره می‌دهند.
توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
خدا رحمت کند شما را که حرف آقا زمین نماند
نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!
گفت و شنود- خواب
کانال خیالی و توخالی اینستکس واقعاً «مهم» است؟!
ناو لینکلن شق‌القمر کرد یک تفنگدار آمریکایی گم شد!
اولین واکنش روسیه به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
علت توقیف نفت کش انگلیسی
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست