افزایش گشت‌زنی هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز پایگاه‌های روسیه در بندر طرطوس

00:01 ۹۲ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 167 0

افزایش گشت‌زنی هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز پایگاه‌های روسیه در بندر طرطوس

رسانه‌های روسی از افزایش پروازها و گشت‌زنی هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز پایگاه‌های این کشور در بندر طرطوس سوریه خبر می‌دهند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،داده‌های ردیابی دیده‌بان پروازها در آسمان مدیترانه و خاورمیانهنشان می‌دهد پرواز هواپیماهای جاسوسینیروی دریایی آمریکا بر فراز سواحل سوریهو نزدیک به پایگاه‌های روسیهدر بندر طرطوسافزایش یافته است.
روز گذشته (جمعه) یک فروند  هواپیمای جاسوسی آمریکاکه برای ردیابی کشتی‌ها و زیردریایی‌ها طراحی شده است، بر فراز آبهای سرزمینی سوریه شناسایی شد. آبهای محدوده پرواز این هواپیمای جاسوسی اخیراً برای رزمایش نیروی دریایی روسیه بسته شده است.
به نوشته اسپوتنیک، این هواپیمای جاسوسی آمریکا، نزدیک به یک ساعت در 30 کیلومتری سواحل سوریه به گشت‌زنی مشغول بود. در این منطقه (بندر طرطوس)
پایگاه هوایی الحمیمیمو پایگاه نیروی دریایی روسیه قرار دارد.
هفته گذشته نیز رسانه‌های روسی اعلام کردند نیروهای روسیه مستقر در سوریه یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را در نزدیکی بندر طرطوس شناسایی کرده‌اند. این هواپیما  از پایگاه هوایی سیگونلا در شهر سیسیل
ایتالیابه پرواز درآمده و  بیش از سه ساعت بر فراز آب‌های بین‌المللی مدیترانه شرقی در امتداد سواحل سوریه، جایی که پایگاه هوایی الحمیمیم و پایگاه نیروی دریایی روسیه در بندر طرطوس سوریه قرار دارند، پرواز کرده بود.
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تاکنون هیچ توضیحی در این باره ارائه نداده است، اما هواپیماهای شناسایی آمریکا در گذشته نیز بارها پروازهایی را بر فراز پایگاه الحمیمیم و پایگاه‌های بندر طرطوس انجام داده‌اند.
پیش از این نیز الکساندر فومین، معاون وزیر دفاعروسیه،  اعلام کرده بود در 26 اکتبر سال جاری پایگاه الحمیمیم روسیه هدف حملات سنگین پهپادهای تهاجمی قرار گرفت که از سوی هواپیمای شناسایی پی-8 پوسایدن آمریکا هدایت می‌شدند.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.