اولویت در انتخاب شهردار مشهد چه بود؟

18:03 ۱۹۰ روز و ۲۳ ساعت پیش افکار نیوز 168 0
اولویت در انتخاب شهردار مشهد  چه بود؟

رئیس شورای شهر مشهد گفت: شهردار سابق مشهد اقدامات ماندگاری را در شهر مشهد رقم زد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمدرضا حیدری عصر امروز در مراسم تکریم و معارفهشهردار مشهداظهار داشت: 475 روز از آغاز مسئولیت ما در شورای پنجم گذشته است؛ این شورا محصول انتخاباتی است که مشارکتی و رقابتی بوده و رقابتی ترین انتخاباتدر پنج دوره شورای شهرها بوده است.
رئیس شورای شهرمشهد گفت: این نهاد به خواست عمومی مردم نزدیک‌تر است، اقبال و رویکرد مردم مشهد به شورای پنجم سرمایهبی بدیلی شد که در اختیار ما و همکاران ما قرار گرفت؛ اراده شهروندان عزیز با اعمال حکمرانی مطلوب شهری برپایه اقدامات و برنامه‌ها و رویکردهایی که در مجموعه لیست امید در اختیار مردم قرار گرفت مبتنی بر شفافیت و عدالت محوری و مشارکت شهروندان بوده است.
حیدری ادامه داد: شهر به مثابه آینه بزرگی است که شهروندان خود را در آن می‌بینند و در داد و ستد و تعامل هستند و یکی از مهمترین وظایف شورای شهر و مسئولیتی که دارد این است که پاسدار حریم و حرمت شهر باشد.
وی گفت: یکی از آوردگاه‌های مهم و مسئولیت‌های خطیر شورای شهر موضوع انتخاب شهردار است که باید در قبال آن به مردم پاسخگو باشد؛ واقعا نمی‌دانستیم که در گردش ایام و گذر زمان پس از انتخاب آقای خامسی چه چیزی رقم خواهد خورد و تصور نمی‌کردیم در چنین روزی نشست معارفه و تکریم داشته باشیم.
رئیس شورای شهر مشهد گفت: با رای قاطع شورا آقای تقی زاده خامسی را انتخاب کردیم و ایشان سکاندار مدیریت شهری شدند؛ شورای شهر به همراه آقای خامسی و با همراهی و فداکاری همه عناصر شهری و تیم باانگیزه ایشان و با استعانت از خداوند متعال اتفاقات مهمی را رقم زد و با تکیه بر داده‌های عینی باید گفت مشهد شرایط مطلوبی را در میان کلانشهرهای کشور دارد. آقای تقی زاده اقدامات ماندگاری را در شهر رقم زدند.
وی ادامه داد: امید داشتیم در بحث استفساریه مجلس به کمک شوراها بیاید تا آقای تقی زاده در مشهد بماند و البته خود آقای خامسی نیز پیگیری‌های زیادی کردند اما در نهایت ناچار شدیم وارد فرآیند انتخاب شویم و سخت‌ترین تصمیم ما و اعضای شورایشهر این بود که الزامات قانونی ما را مجاب می‌کرد که شهردار جدید انتخاب شود.
رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: اکثریت شورا به دلایل روشن و مشخص تاکید داشتند از وارد شدن به فرآیند طولانی و زمانبر انتخاب شهردار مشهد خودداری کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن سراغ انتخاب برویم و این فرآیند طی شد و پس از طی شدن مراحلا مختلف، با رای اعضای شورا آقای کلایی به عنوان شهردار مشهد انتخاب شدند و بر معیارهای گذشته تاکید کردیم؛ بومی گرایی و جوانگرایی از ملاک‌های ما برای انتخاب شهردار مشهد بود.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

نتانیاهو: در نشست مشترک با آمریکا و روسیه در رابطه با ایران گفت‌وگو می‌کنیم
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه ریاست نشست سه جانبه آمریکا، رژیم صهیونیستی و روسیه را برعهده خواهد داشت گفت که طبیعتا در رابطه با مساله ایران گفت‌وگو می کنیم.
عادل الجبیر: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست- همیشه تلاش کرده‌ایم با ایران گفت‌وگو کنیم
وزیر مشاور عربستان در امورخارجه در ادامه فرافکنی‌های خود به تکرار ادعاهای خصمانه علیه کشورمان پرداخت. او که کشورش یکی از تحریک کنندگان اصلی آمریکا برای ورود به جنگ است، گفت: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست.
الجزیره: عربستان و امارات از لغو حمله به ایران خشمگین هستند
شبکه الجزیره با اشاره به اینکه دولت آمریکا دچار سردرگمی شده است در تحلیلی نوشت که عربستان و امارات از تصمیم ترامپ در لغو حمله به ایران خشمگین هستند و سفر پمپئو به این کشورها در راستای دلجویی از آنها است.
سوزان رایس: ترامپ فرصت آغاز مذاکرات با ایران را دارد- بولتون و پمپئو باید اخراج شوند
مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا با انتقاد شدید از روند تصمیم‌گیری رئیس جمهور کشورش در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی تاکید کرد که دونالد ترامپ باید از این وضعیت، به عنوان فرصتی برای برداشتن گام‌های اعتماد ساز با ایران و عقب‌نشینی از اشتباهاتش استفاده کند.
هایکو ماس: اکنون زمان دیپلماسی است- هیچکس خواهان جنگ نیست
وزیر امورخارجه آلمان از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو حمله به ایران استقبال کرد و گفت: ما بر این باوریم که اکنون زمان دیپلماسی است.
محیط‌بانان، جنگل‌بانان و ماموران یگان حفاظت بیمه می‌شوند
مأموران یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی از پوشش بیمه‌ای برخوردار شده و مشخصاً سازمان محیط زیست و منابع طبیعی موظف به پرداخت هزینه درمان و جبران صدمات و خسارات به همیاران طبیعت و محافظان افتخاری و داوطلبان مردمی شد.
سرنگون کردن پهپاد آمریکا، اوج اقتدار دفاعی ایران را نشان داد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه بود.
قطعنامه چندجانبه گرایی در برابر سیاست‌های آمریکا را در نشست بین‌المجالس آسیایی دنبال می‌کنیم
رئیس گروه مجمع مجالس آسیایی با اشاره به برگزاری نشست کمیته سیاسی این مجمع در هفته جاری در اصفهان گفت: ایران در این نشست قطعنامه چند جانبه گرایی در برابر سیاست‌های اخیر آمریکا را دنبال خواهد کرد.
تذکر نماینده ایلام در مورد نحوه اعمال افزایش حقوق کارکنان دولت
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: اختلاف افزایش حقوق کارکنان دولت، بین حقوق‌های پایین و بالا زیاد است که باید این رویه اصلاح شود.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رئیسه مجلس، تدکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه
ارتش یونان یکشنبه از آماده باش نیروهای خود جهت مقابله احتمالی با ترکیه خبر داد.
سرمربی جدید پرسپولیس مشخص شد
بنابر ادعای برخی رسانه‌ها سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به‌زودی هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد گرفت.
رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس
در حالیکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین برانکو روی سه نام به توافق رسیده‌اند اما به نظر می‌رسد آنته چاچیچ کروات از شانس بیشتری برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برخوردار خواهد بود.
شعرهای میثم مطیعی به چاپ سوم رسید
این کتاب که دربرگیرندۀ مجموعۀ اشعار اجراشده در سال‌های گذشته و به مناسبت‌های مختلف توسط میثم مطیعی است، به کوشش محمدرضا وحیدزاده و به همت انتشارات کتابستان چاپ شده است.
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شجاعانه و افتخارآفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.
قطعی شدن جذب ۲۵ هزار دانشجو‌معلم از طریق کنکور برای سال تحصیلی آینده
برای تردد در طرح ترافیک جدید با خودروی شخصی چقدر باید بپردازید؟ + جدول
موسیقی رضوی، بهترین راه برای ترویج موسیقی فرهنگساز
سرقت موتورسیکلت با آبمیوه مسموم +عکس
افزایش 55 درصدی نرخ معاینه فنی خودروها
کلاهبرداری ارزی ۳۰۰ میلیاردی یک صراف
هوای پایتخت سالم است
نقش مشاور بازاریابی در افزایش فروش
چرا بهتر است لباس پنبه ای بپوشیم؟
فضای مجازی بانی خیری شد برای دریافت سریع وام