برای قلعه نویی متاسفم-دستگاه پول شمار هم اشتباه می‌کند

15:13 ۳۷ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 40 0
برای قلعه نویی متاسفم-دستگاه پول شمار هم اشتباه می‌کند

ما نمی گوییم که اشتباه داوری نداریم اما اکثر تیم ها می گویند اشتباه به ضرر ما بوده است و از این اشتباهات ضربه خورده ایم.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داورانو عضو هیئت رئیسهفدراسیون فوتبال در گفت و گو با رادیو در مورد اشتباهات داوری در لیگ فوتبالکشورمان گفت: ما نمی گوییم که اشتباه داوری نداریم اما اکثر تیم ها می گویند اشتباه به ضرر ما بوده است و از این اشتباهات ضربه خورده ایم. در این بین یک تیم حضور ندارد که بگوید ما از اشتباهات داوری سود برده ایم. طرف مقابل تیم ضرر دیده نیز یک تیم ایرانی است و یک تیم خارجی نیست که بگوییم به نفع آنها سوت زده شده است.
او ادامه داد: انسان حتی زمانی که می خواهد یک دسته پول را بشمارد امکان دارد اشتباه کند و یک دستگاه برای این کار تعبیه کرده اند و پولها را می شمارد که حتی امکان دار آن دستگاه نیز اشتباه کند.
در جام جهانیهم از داور ویدویی استفاده می کنند اصفهانیان در مورد استفاده از داور ویدویی گفت: ما مسابقات بالا تر از جام جهانی که نداریم و بهترین داورهای دنیا در این مسابقات حضور دارند. با این حال در چنین مسابقاتی می بینیم که از کمک داور ویدویی استفاده می شود. داورهای کشورمان زحمت می کشند و دوست دارند که قضاوت درستی داشته باشند. من این موضوع که می گویند اشتباه داوری قسمتی از فوتبال است را قبول ندارم. داورها جایز الخطا نیستند بلکه ممکن الخطا هستند. تا وقتی که انسان قضاوت می کند چنین اتفاقاتی طبیعی است.
در ابتدای فصل و نیم فصلبرای داورها کلاس های آموزشیبرگزار می کنیماو در مورد کارهای که برای بهبود داوری کشور انجام می دهند گفت: ما در حال تلاش هستیم تا شرایط را بهبود بخشیم و بهترین مدرسان داوری جهانرا به کشورمان آورده ایم. در ابتدای فصل و نیم فصل برای داورها کلاس های آموزشی برگزار می کنیم. اگر تعطیلی اتفاق بیافتد کلاس های یک روزه تدارک می بینیم. اشتباهات گذشته داوران را به آنها یادآوری می کنیم تا آن ها را تکرار نکنند. نمی دانیم به جز این دیگر باید چه کاری انجام داد.
یکی از راه های کمتر کردن اشتباهات استفاده از داور ویدویی استاصفهانیان در مورد آوردن داور ویدویی به لیگ ایرانگفت: یکی از راه های کمتر کردن اشتباهات استفاده از داور های ویدویی است. باشگاه ها با یکدیگر به تفاهم برسند و در کلیه استادیوم هایی که تحت اختیار آنهاست این
دوربینها را نسب کنند تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم. قبول دارم که انجام دادن این کار بسیار دشوار است اما نهایتا این اتفاق باید بیافتد چه به دست
دولتو چه باشگاه ها.
VAR برای هر استادیوم 300 هزار دلارهزینه خواهد داشتاو در مورد آوردن تکنولوژی داور ویدویی به ایران ادامه داد: جلسات مختلفی برای راه اندازی وار تا به الان برگزار کرده ام  و همینطور صحبت هایی باعلیرضا فغانی که تجربه کار با این سیستم را دارد داشته ایم. هزینه های لازم برای راه اندازی این سیستم در کشور را به
مهدی تاجاعلام کرده ایم. برای مجهز کردن هر استادیوم به 10 دوربین نیاز است. یک اتاق کنترل برای این دوربین ها نیاز است که برآورد ما برای هر استادیم چیزی حدود 300 هزار دلار خواهد بود. ما الان برای دادن پول داورانمان مشکل داریم. برای راه اندازی این سیستم ها با کشور کره مذاکرات رسمی داشته ایم وآنها چنین قیمتی را به ما دادند.
برای قلعه نوییمتاسف هستمرئیس کمیته داوران کشورمان در مورد حرفهایی که قلعه نویی درمورد فغانی بعد از دیدار 2 تیم پرسپولیسوسپاهان زده است گفت: به کار بردن چنین کلماتی برای داوری که الگوی داوری ما است و کل جهان او را قبول دارند درست نیست و من بابت این اتفاق متاسف هستم. فغانی بهترین داور ایران و آسیا است. او در جام جهانی برای کشورمان افتخار آفرین بود. با این صحبت ها از ارزش های فغانی چیزی کم نمی شود.
هر داوری باید با توجه به شرایط یک مسابقه آن را مدیریت و قضاوت کنداو در پاسخ به این موضوع که به نظرمی رسد فغانی نگاهی از بالا به فوتبال ایراندارد گفت: هر داوری باید با توجه به شرایط یک مسابقه آن را مدیریت و قضاوت کند. من از فغانی حرکاتی دیده ام که دیگر داوران اصلا نمی توانند آن را داشته باشند. بعضی اوقات شرایط ایجاب می کند که داور چشم غره برود و یا اینکه تبسم داشته باشد. بستگی به جو آن
بازیدارد که داور چگونه با بازیکنان و مربیان برخورد کند. خود قلعه نوعی در کنار
زمینگاهی عصبانی می شود و عکس العمل نشان می دهد و به بازیکنانش اعتراض می کند، او هم در حال مدیریت تیم خود است و داور هم تقریبا چنین شرایطی دارد.
اصفهانیان در موردتغییر داوران بازی ها گفت: گاهی اوقات ما داور یک بازی را تغییر می دهیم و افرادی نسبت به این موضوع اعتراض می کنند، در حالی که ما بارها دیده ایم بازیکنی به زمین می رود و بلافاصله تعویض می شود و هیچ کسی از او نمی پرسد چرا این بازیکن عوض شد. حتما آن سرمربی دلیل و هدفی برای این کار دارد. اما متاسفانه زمانی که چنین اتفاقی برای داوران بیافتد همه زوم می کنند که چرا این اتفاق افتاده است.
 برای بهتر شدن داوری نیاز به سرمایه گذاریبیشتری داریماو ادامه داد: داوران ما باید آموزش های بهتری ببینند. ما کی داورانمان را به یک دوره کلاس های خارج از کشور و جایی  که فوتبال حرفه ای بازی می شود برده ایم. داورانمان نیاز به فیزیوتراپ دارند، به دکتر روانشناس نیاز دارند، به مربی بدنساز نیاز دارند در شرایطی که ما هیچکدام از این موارد را برای داورنمان در نظر نگرفته ایم. مگر ما چه سرمایه گذاری روی داوری مان انجام داده ایم که حال از آنها بهترین عملکرد را می خواهیم. ما در حد وسع خودمان در حال فعالیت هستیم. برای بهتر شدن شرایط نیاز به
سرمایهگذاری بیشتری داریم.
اساسنامه ما یک نهاد غیر دولتی استاصفهانیان در مورد اجرای قانونمنع به کارگیری بازنستگان  اینکه ایا شامل این قانونم یشود یا خیر گفت: ما 2 ماه قبل به وزارت ورزشنامه زدیم و درخواست کردیم تا تکلیف ما را مشخص کنند. اساسنامه ما یک نهاد غیر دولتی است. اگر ما نمیتوانیم بمانیم هیچ مشکلی با این موضوع نداریم.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

5 فرد گریان در عالَم- از حضرت آدم(ع) تا امام سجاد(ع)
امیر المومنین در حدیثی از افراد گریان در عالم می گویند.
بازگشت بازیگر مشهور ایرانی به سینماها با ظاهری کاملا متفاوت- عکس
سخنگوی شورای صنفی نمایش از اکران «پارادایس» به کارگردانی علی عطشانی خبر داد.
کمک‌های اولیه برای شکستگی‌ها و صدمات اسکلتی بدن
شکستگی‌ها یکی از شایع‌ترین موارد اورژانس‌های پزشکی است و نیاز بـه توجـه ویـژه امـدادگران بـرای آمـوزش برخـورد بـا مصدومان دچار شکستگی دارد.
با روش‌های خانگی و تخصصی درمان واریس آشنا شوید
در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چه روش‌هایی برای درمان واریس وجود دارد.
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از ادامه تلاش‌های پلیسی برای کشف بقایای جسد مقتولی خبر داد که حدود یک ماه پیش در بیابان‌های اطراف جاده قدیم تهران – قم به قتل رسیده است.
لباس‌های جین را چگونه بشوییم؟
نحوه مراقبت از شلوار جین بسیار مهم است. برای حفظ رنگ و کیفیت و طول عمر پارچه شلوار برای شستن شلوار جین باید نکاتی را رعایت کنید.
سخنرانی ترزا مِی درباره طرح جدید برگزیت
نخست‌وزیر بریتانیا درباره طرح جدید برگزیت در پارلمان این کشور سخنرانی می‌کند.
رایزنی های روسیه با سران عربی درباره سوریه
وزیر امور خارجه روسیه با دبیر کل اتحادیه عرب و وزیر امور خارجه مصر در خصوص مسائل خاورمیانه با محوریت مساله سوریه تلفنی گفت وگو کرد.
ترامپ: چوب جادویی پیدا کردم
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن تمجید از عملکرد دولتش در رونق تولید ملی، با طعنه به دولت قبلی گفت که چوبدستی سحرآمیز را یافته است.
همه چیز درباره دیوار ترامپ
ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک به معضلی اساسی تبدیل شده و باعث شده است دولت فدرال تعطیل شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
5 توصیه بی نظیر امام باقر(ع)
حدیثی از امام باقر (علیه السلام) را در اینجا بخوانید.
حدیث پُرامید امیرالمؤمنین(ع) برای گنهکاران
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
عوارض مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و موادغذایی مناسب حین و بعد از مصرف آنتی‌بیوتیک
عوارض آنتی بیوتیک ها در مردان و زنان مشابه است. برخی از این عوارض نسبت به سایر عوارض رایج‌تر هستند.
تأثیر استرس روانی بر عملکرد ورزشی
مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد افرادی که مدام تحت استرس روانی هستند کمتر ممکن است به فکر ورزش کردن بیفتند. در واقع استرس روانی تأثیر منفی بر انگیزه‌ ورزش کردن دارد.
کی‌روش دیگر دست به ماجراجویی‌ نزند
دردسری که تارتار در پارس جنوبی دارد
گلر شماره یک تراکتورسازی مشخص شد
ترفند لیپی برای چینی ها در جام ملتهای آسیا
انتظار از طارمی و آزمون منطقی نیست
پیش بینی محمدخوانی- ایران و کره شانس قهرمانی دارند
زمانی علی کریمی مصدوم می‌شد و ما غصه جانشینش را داشتیم
استقلال زیر قولش زد، ما هم شکایت کردیم!
شوخی بازیکن پرسپولیس با مارکو؛ جان مادرت فقط برو، خسته شدیم!
واکنش قطبی به بازیکنی که پرسپولیسی ها می خواهند