برای قلعه نویی متاسفم-دستگاه پول شمار هم اشتباه می‌کند

15:13 ۹۷ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 141 0
برای قلعه نویی متاسفم-دستگاه پول شمار هم اشتباه می‌کند

ما نمی گوییم که اشتباه داوری نداریم اما اکثر تیم ها می گویند اشتباه به ضرر ما بوده است و از این اشتباهات ضربه خورده ایم.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داورانو عضو هیئت رئیسهفدراسیون فوتبال در گفت و گو با رادیو در مورد اشتباهات داوری در لیگ فوتبالکشورمان گفت: ما نمی گوییم که اشتباه داوری نداریم اما اکثر تیم ها می گویند اشتباه به ضرر ما بوده است و از این اشتباهات ضربه خورده ایم. در این بین یک تیم حضور ندارد که بگوید ما از اشتباهات داوری سود برده ایم. طرف مقابل تیم ضرر دیده نیز یک تیم ایرانی است و یک تیم خارجی نیست که بگوییم به نفع آنها سوت زده شده است.
او ادامه داد: انسان حتی زمانی که می خواهد یک دسته پول را بشمارد امکان دارد اشتباه کند و یک دستگاه برای این کار تعبیه کرده اند و پولها را می شمارد که حتی امکان دار آن دستگاه نیز اشتباه کند.
در جام جهانیهم از داور ویدویی استفاده می کنند اصفهانیان در مورد استفاده از داور ویدویی گفت: ما مسابقات بالا تر از جام جهانی که نداریم و بهترین داورهای دنیا در این مسابقات حضور دارند. با این حال در چنین مسابقاتی می بینیم که از کمک داور ویدویی استفاده می شود. داورهای کشورمان زحمت می کشند و دوست دارند که قضاوت درستی داشته باشند. من این موضوع که می گویند اشتباه داوری قسمتی از فوتبال است را قبول ندارم. داورها جایز الخطا نیستند بلکه ممکن الخطا هستند. تا وقتی که انسان قضاوت می کند چنین اتفاقاتی طبیعی است.
در ابتدای فصل و نیم فصلبرای داورها کلاس های آموزشیبرگزار می کنیماو در مورد کارهای که برای بهبود داوری کشور انجام می دهند گفت: ما در حال تلاش هستیم تا شرایط را بهبود بخشیم و بهترین مدرسان داوری جهانرا به کشورمان آورده ایم. در ابتدای فصل و نیم فصل برای داورها کلاس های آموزشی برگزار می کنیم. اگر تعطیلی اتفاق بیافتد کلاس های یک روزه تدارک می بینیم. اشتباهات گذشته داوران را به آنها یادآوری می کنیم تا آن ها را تکرار نکنند. نمی دانیم به جز این دیگر باید چه کاری انجام داد.
یکی از راه های کمتر کردن اشتباهات استفاده از داور ویدویی استاصفهانیان در مورد آوردن داور ویدویی به لیگ ایرانگفت: یکی از راه های کمتر کردن اشتباهات استفاده از داور های ویدویی است. باشگاه ها با یکدیگر به تفاهم برسند و در کلیه استادیوم هایی که تحت اختیار آنهاست این
دوربینها را نسب کنند تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم. قبول دارم که انجام دادن این کار بسیار دشوار است اما نهایتا این اتفاق باید بیافتد چه به دست
دولتو چه باشگاه ها.
VAR برای هر استادیوم 300 هزار دلارهزینه خواهد داشتاو در مورد آوردن تکنولوژی داور ویدویی به ایران ادامه داد: جلسات مختلفی برای راه اندازی وار تا به الان برگزار کرده ام  و همینطور صحبت هایی باعلیرضا فغانی که تجربه کار با این سیستم را دارد داشته ایم. هزینه های لازم برای راه اندازی این سیستم در کشور را به
مهدی تاجاعلام کرده ایم. برای مجهز کردن هر استادیوم به 10 دوربین نیاز است. یک اتاق کنترل برای این دوربین ها نیاز است که برآورد ما برای هر استادیم چیزی حدود 300 هزار دلار خواهد بود. ما الان برای دادن پول داورانمان مشکل داریم. برای راه اندازی این سیستم ها با کشور کره مذاکرات رسمی داشته ایم وآنها چنین قیمتی را به ما دادند.
برای قلعه نوییمتاسف هستمرئیس کمیته داوران کشورمان در مورد حرفهایی که قلعه نویی درمورد فغانی بعد از دیدار 2 تیم پرسپولیسوسپاهان زده است گفت: به کار بردن چنین کلماتی برای داوری که الگوی داوری ما است و کل جهان او را قبول دارند درست نیست و من بابت این اتفاق متاسف هستم. فغانی بهترین داور ایران و آسیا است. او در جام جهانی برای کشورمان افتخار آفرین بود. با این صحبت ها از ارزش های فغانی چیزی کم نمی شود.
هر داوری باید با توجه به شرایط یک مسابقه آن را مدیریت و قضاوت کنداو در پاسخ به این موضوع که به نظرمی رسد فغانی نگاهی از بالا به فوتبال ایراندارد گفت: هر داوری باید با توجه به شرایط یک مسابقه آن را مدیریت و قضاوت کند. من از فغانی حرکاتی دیده ام که دیگر داوران اصلا نمی توانند آن را داشته باشند. بعضی اوقات شرایط ایجاب می کند که داور چشم غره برود و یا اینکه تبسم داشته باشد. بستگی به جو آن
بازیدارد که داور چگونه با بازیکنان و مربیان برخورد کند. خود قلعه نوعی در کنار
زمینگاهی عصبانی می شود و عکس العمل نشان می دهد و به بازیکنانش اعتراض می کند، او هم در حال مدیریت تیم خود است و داور هم تقریبا چنین شرایطی دارد.
اصفهانیان در موردتغییر داوران بازی ها گفت: گاهی اوقات ما داور یک بازی را تغییر می دهیم و افرادی نسبت به این موضوع اعتراض می کنند، در حالی که ما بارها دیده ایم بازیکنی به زمین می رود و بلافاصله تعویض می شود و هیچ کسی از او نمی پرسد چرا این بازیکن عوض شد. حتما آن سرمربی دلیل و هدفی برای این کار دارد. اما متاسفانه زمانی که چنین اتفاقی برای داوران بیافتد همه زوم می کنند که چرا این اتفاق افتاده است.
 برای بهتر شدن داوری نیاز به سرمایه گذاریبیشتری داریماو ادامه داد: داوران ما باید آموزش های بهتری ببینند. ما کی داورانمان را به یک دوره کلاس های خارج از کشور و جایی  که فوتبال حرفه ای بازی می شود برده ایم. داورانمان نیاز به فیزیوتراپ دارند، به دکتر روانشناس نیاز دارند، به مربی بدنساز نیاز دارند در شرایطی که ما هیچکدام از این موارد را برای داورنمان در نظر نگرفته ایم. مگر ما چه سرمایه گذاری روی داوری مان انجام داده ایم که حال از آنها بهترین عملکرد را می خواهیم. ما در حد وسع خودمان در حال فعالیت هستیم. برای بهتر شدن شرایط نیاز به
سرمایهگذاری بیشتری داریم.
اساسنامه ما یک نهاد غیر دولتی استاصفهانیان در مورد اجرای قانونمنع به کارگیری بازنستگان  اینکه ایا شامل این قانونم یشود یا خیر گفت: ما 2 ماه قبل به وزارت ورزشنامه زدیم و درخواست کردیم تا تکلیف ما را مشخص کنند. اساسنامه ما یک نهاد غیر دولتی است. اگر ما نمیتوانیم بمانیم هیچ مشکلی با این موضوع نداریم.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

بالندگی در اوج تحریم تجربه شیرین البرز 97
کرج- ایرنا - استان نوپای البرز یا سرزمین اقوام با وجود فشارهای بدخواهان ملت ایران، اوج بالندگی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... را در سال 97 به نمایش گذاشت و این سال با دستاوردهای فراوانی برای ساکنان این خطه رقم خورد.
«رونق تولید» قفل بسته تنها کارخانه فرومنگنز کشور را گشود
همدان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: با دستور و تاکید ویژه دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه ذوب آهن اسدآباد به عنوان تنها تولیدکننده فرومنگنز کشور، در سال جدید دوباره راه اندازی می شود و رونق به این واحد صنعتی راکد باز می گردد.
باران و سیل به حدود یکهزار واحد مسکونی خراسان شمالی خسارت زد
بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: در بارندگی ها و سیلاب روزهای اخیر حدود یکهزار واحد مسکونی خسارت دیده است.
خورشید و فرصت تحول در تولید انرژی
سمنان- ایرنا- خورشید به عنوان منبع سازگار زیست محیطی ظرفیتی نهفته برای آغاز فصل جدیدی در عرصه تحول تولید انرژی است که می تواند افق های تازه ای برای بخش های صنعتی، اقتصادی، رفاهی و اجتماعی کشور باشد.
استاندار تهران: نقش مدیریت استان در تحقق شعار سال مهم است
تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه تحقق شعار سال 98 الزاماتی دارد که باید آن را فراهم کرد اضافه کرد: استانداری به عنوان رئیس همه کارگروه هایی که در زمینه رونق تولید فعال هستند، برای رونق بخشی به تولید و افزایش کیفیت محصولات تولیدی نقش مهمی برعهده دارد.
همراهی مردم با تولیدکنندگان در تحقق شعار سال ضروری است
اهواز - ایرنا - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نامگذاری سال 98 به نام رونق تولید گفت: همراهی مردم با تولید کنندگان برای رونق کالای داخلی و تحقق شعار سال ضروری است.
مناطق روستایی گنبد از بحران و مخاطرات سیل خارج شد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: به دنبال عادی شدن اوضاع از دو روز گذشته در سطح شهر گنبد، مخاطرات و بحران سیل و طغیان رودخانه در روستاهای این شهرستان در هر دو بخش مرکزی و داشلی برون نیز برطرف شد.
پنج میلیون وسیله نقلیه در جاده های استان مرکزی تردد کردند
اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: پنج میلیون و 131 هزار و 441 وسیله نقلیه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از جاده های این استان تردد کردند.
واژگونی خودروی اتباع بیگانه در سراوان 16مصدوم برجا گذاشت
زاهدان- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: واژگونی یک دستگاه وانت تویوتا حامل اتباع بیگانه غیرمجار در مسیر سراوان - کوهرناگان 16 مجروح برجا گذاشت.
سه کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات تفتان پیدا شدند
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: سه کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات تفتان با تلاش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان خاش پیدا شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ویدئو - با برخی شگفتی‌های برج طغرل آشنا شوید
«برج طغرل» را یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر ۹ قرن یعنی متعلق به دوره سلجوقی می‌دانند. مورخان معتقدند «طغرل بیک سلجوقی» مؤسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد. برای این بنای تاریخی کاربری‌های مختلفی مانند «ساعت»، «منعکس‌کننده صدا» و «راهنمای مسافران» عنوان کرده‌اند. برای رسیدن به برج طغرل در شهرری، خیابان ابن‌بابویه و در مقابل سردر شرقی، استفاده از مترو بهترین راه ممکن است. در فاصله مترو تا برج نیز تاکسی و اتوبوس‌هایی که در مقابل درِ خروجی مترو منتظر مسافران هستند، شما را به مقصد می‌رسانند.
سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد کم شدند
آمارها نشان می‌دهد میزان جذب سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال قبلش بیش از ۳۲ درصد کاهش داشته، این در حالی است که این آمار در سال ۱۳۹۶ روند افزایشی داشته است.
واردات ۲۰۳ تن عروسک به کشور+ جدول
براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۳ تن انواع عروسک از ۲ کشور جهان وارد ایران شده است.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
تاریخچه ۶ داربی که در عید برگزار شد
دهم فروردین ۹۸ ایران جذاب‌تر از همیشه خواهد شد. جایی که رفاقت جایش را به رقابت می‌دهد و یک باخت می‌تواند تمام خوشی‌های عید نوروز را به کام هوادار تلخ کند. داربی هشتاد و نهم، هفتمین داربی می‌شود که در تعطیلات عید یا روزهای نزدیک به تعطیلات برگزار می‌شود و پیروزی برای هر تیم می‌تواند به عنوان شیرین‌ترین عیدی ممکن تلقی شود.
مسی اردوی تیم ملی آرژانتین را ترک کرد
تاریخچه ۶ داربی که در عید برگزار شد
بازگشت مسی به تیم ملی با شکست آرژانتین همراه شد
بازگشت بی‌ثمر رونالدو به تیم ملی پرتغال - شروع پرقدرت فرانسه و انگلیس
بازگشت بی‌ثمر رونالدو به تیم ملی پرتغال
شکست سنگین آرژانتین مقابل ونزوئلا در شب بازگشت مسی
گوشه‌ای از شخصیت دیده‌نشده عادل فردوسی‌پور
ضرغامی از شومن نود، یک بچه ننر ساخت!
بازی‌های به یاد ماندنی (۳)- تیمی که به خاطر شکست تحقیرآمیزش در فرودگاه هو شد
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- منچسترسیتی؛ پول خوشبختی می‌آورد!