برای قلعه نویی متاسفم-دستگاه پول شمار هم اشتباه می‌کند

15:13 ۲۱۹ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 238 0
برای قلعه نویی متاسفم-دستگاه پول شمار هم اشتباه می‌کند

ما نمی گوییم که اشتباه داوری نداریم اما اکثر تیم ها می گویند اشتباه به ضرر ما بوده است و از این اشتباهات ضربه خورده ایم.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داورانو عضو هیئت رئیسهفدراسیون فوتبال در گفت و گو با رادیو در مورد اشتباهات داوری در لیگ فوتبالکشورمان گفت: ما نمی گوییم که اشتباه داوری نداریم اما اکثر تیم ها می گویند اشتباه به ضرر ما بوده است و از این اشتباهات ضربه خورده ایم. در این بین یک تیم حضور ندارد که بگوید ما از اشتباهات داوری سود برده ایم. طرف مقابل تیم ضرر دیده نیز یک تیم ایرانی است و یک تیم خارجی نیست که بگوییم به نفع آنها سوت زده شده است.
او ادامه داد: انسان حتی زمانی که می خواهد یک دسته پول را بشمارد امکان دارد اشتباه کند و یک دستگاه برای این کار تعبیه کرده اند و پولها را می شمارد که حتی امکان دار آن دستگاه نیز اشتباه کند.
در جام جهانیهم از داور ویدویی استفاده می کنند اصفهانیان در مورد استفاده از داور ویدویی گفت: ما مسابقات بالا تر از جام جهانی که نداریم و بهترین داورهای دنیا در این مسابقات حضور دارند. با این حال در چنین مسابقاتی می بینیم که از کمک داور ویدویی استفاده می شود. داورهای کشورمان زحمت می کشند و دوست دارند که قضاوت درستی داشته باشند. من این موضوع که می گویند اشتباه داوری قسمتی از فوتبال است را قبول ندارم. داورها جایز الخطا نیستند بلکه ممکن الخطا هستند. تا وقتی که انسان قضاوت می کند چنین اتفاقاتی طبیعی است.
در ابتدای فصل و نیم فصلبرای داورها کلاس های آموزشیبرگزار می کنیماو در مورد کارهای که برای بهبود داوری کشور انجام می دهند گفت: ما در حال تلاش هستیم تا شرایط را بهبود بخشیم و بهترین مدرسان داوری جهانرا به کشورمان آورده ایم. در ابتدای فصل و نیم فصل برای داورها کلاس های آموزشی برگزار می کنیم. اگر تعطیلی اتفاق بیافتد کلاس های یک روزه تدارک می بینیم. اشتباهات گذشته داوران را به آنها یادآوری می کنیم تا آن ها را تکرار نکنند. نمی دانیم به جز این دیگر باید چه کاری انجام داد.
یکی از راه های کمتر کردن اشتباهات استفاده از داور ویدویی استاصفهانیان در مورد آوردن داور ویدویی به لیگ ایرانگفت: یکی از راه های کمتر کردن اشتباهات استفاده از داور های ویدویی است. باشگاه ها با یکدیگر به تفاهم برسند و در کلیه استادیوم هایی که تحت اختیار آنهاست این
دوربینها را نسب کنند تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم. قبول دارم که انجام دادن این کار بسیار دشوار است اما نهایتا این اتفاق باید بیافتد چه به دست
دولتو چه باشگاه ها.
VAR برای هر استادیوم 300 هزار دلارهزینه خواهد داشتاو در مورد آوردن تکنولوژی داور ویدویی به ایران ادامه داد: جلسات مختلفی برای راه اندازی وار تا به الان برگزار کرده ام  و همینطور صحبت هایی باعلیرضا فغانی که تجربه کار با این سیستم را دارد داشته ایم. هزینه های لازم برای راه اندازی این سیستم در کشور را به
مهدی تاجاعلام کرده ایم. برای مجهز کردن هر استادیوم به 10 دوربین نیاز است. یک اتاق کنترل برای این دوربین ها نیاز است که برآورد ما برای هر استادیم چیزی حدود 300 هزار دلار خواهد بود. ما الان برای دادن پول داورانمان مشکل داریم. برای راه اندازی این سیستم ها با کشور کره مذاکرات رسمی داشته ایم وآنها چنین قیمتی را به ما دادند.
برای قلعه نوییمتاسف هستمرئیس کمیته داوران کشورمان در مورد حرفهایی که قلعه نویی درمورد فغانی بعد از دیدار 2 تیم پرسپولیسوسپاهان زده است گفت: به کار بردن چنین کلماتی برای داوری که الگوی داوری ما است و کل جهان او را قبول دارند درست نیست و من بابت این اتفاق متاسف هستم. فغانی بهترین داور ایران و آسیا است. او در جام جهانی برای کشورمان افتخار آفرین بود. با این صحبت ها از ارزش های فغانی چیزی کم نمی شود.
هر داوری باید با توجه به شرایط یک مسابقه آن را مدیریت و قضاوت کنداو در پاسخ به این موضوع که به نظرمی رسد فغانی نگاهی از بالا به فوتبال ایراندارد گفت: هر داوری باید با توجه به شرایط یک مسابقه آن را مدیریت و قضاوت کند. من از فغانی حرکاتی دیده ام که دیگر داوران اصلا نمی توانند آن را داشته باشند. بعضی اوقات شرایط ایجاب می کند که داور چشم غره برود و یا اینکه تبسم داشته باشد. بستگی به جو آن
بازیدارد که داور چگونه با بازیکنان و مربیان برخورد کند. خود قلعه نوعی در کنار
زمینگاهی عصبانی می شود و عکس العمل نشان می دهد و به بازیکنانش اعتراض می کند، او هم در حال مدیریت تیم خود است و داور هم تقریبا چنین شرایطی دارد.
اصفهانیان در موردتغییر داوران بازی ها گفت: گاهی اوقات ما داور یک بازی را تغییر می دهیم و افرادی نسبت به این موضوع اعتراض می کنند، در حالی که ما بارها دیده ایم بازیکنی به زمین می رود و بلافاصله تعویض می شود و هیچ کسی از او نمی پرسد چرا این بازیکن عوض شد. حتما آن سرمربی دلیل و هدفی برای این کار دارد. اما متاسفانه زمانی که چنین اتفاقی برای داوران بیافتد همه زوم می کنند که چرا این اتفاق افتاده است.
 برای بهتر شدن داوری نیاز به سرمایه گذاریبیشتری داریماو ادامه داد: داوران ما باید آموزش های بهتری ببینند. ما کی داورانمان را به یک دوره کلاس های خارج از کشور و جایی  که فوتبال حرفه ای بازی می شود برده ایم. داورانمان نیاز به فیزیوتراپ دارند، به دکتر روانشناس نیاز دارند، به مربی بدنساز نیاز دارند در شرایطی که ما هیچکدام از این موارد را برای داورنمان در نظر نگرفته ایم. مگر ما چه سرمایه گذاری روی داوری مان انجام داده ایم که حال از آنها بهترین عملکرد را می خواهیم. ما در حد وسع خودمان در حال فعالیت هستیم. برای بهتر شدن شرایط نیاز به
سرمایهگذاری بیشتری داریم.
اساسنامه ما یک نهاد غیر دولتی استاصفهانیان در مورد اجرای قانونمنع به کارگیری بازنستگان  اینکه ایا شامل این قانونم یشود یا خیر گفت: ما 2 ماه قبل به وزارت ورزشنامه زدیم و درخواست کردیم تا تکلیف ما را مشخص کنند. اساسنامه ما یک نهاد غیر دولتی است. اگر ما نمیتوانیم بمانیم هیچ مشکلی با این موضوع نداریم.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

واکنش حزب الله به اقدام خصمانه آرژانتین-شیخ نعیم قاسم: در هر جنگی قطعا پیروز خواهیم شد- پیام سفر دستیار لاریجانی به جنوب لبنان
معاون دبیرکل حزب الله لبنان اقدام اخیر آرژانتین در توصیف این جنبش مقاومت ضد اشغالگری به عنوان یک سازمان تروریستی، آن را نتیجه فشارهای آمریکا بر این کشور دانست.
ترامپ: توافق با ایران دارد برایم دشوارتر می‌شود
رئیس‌جمهور آمریکا که پس از خروج کشورش از برجام بارها خواستار مذاکره با ایران شده اما هیچ پالس مثبتی از طرف ایران دریافت نکرده است، اعلام کرد توافق با ایران برایش دشوارتر شده است.
بازداشت یک شاهزاده سعودی به خاطر قاچاق مواد مخدر در لبنان
منابع لبنانی از بازداشت یک شاهزاده سعودی به خاطر قاچاق مواد مخدر خبر دادند.
درخواست سازمان ملل از رژیم صهیونیستی برای توقف فوری تخریب منازل فلسطینیان
نماینده سازمان ملل متحد از رژیم صهیونیستی خواست عملیات تخریب هدفمند منازل فلسطینیان در حومه قدس اشغالی را متوقف کند.
دیدارهای ظریف با مقامات ارشد نیکاراگوئه+تصاویر
وزیر امور خارجه کشورمان که به نیکاراگوئه سفر کرده است،‌ روز دوشنبه با شماری چند از مقامات بلندپایه این کشور دیدار و گفتگو کرد.
واکنش حماس به سفر هیئت رسانه‌ای کشورهای عربی به تل‌آویو
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) سفر هیئت رسانه‌ای از کشورهای عربی به مناطق اشغالی به دعوت رسمی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
ابوردینه: تشکیلات خودگردان برای لغو تمام توافقات با تل‌آویو آماده می‌شود
تشکیلات خودگردان فلسطین از آماده شدن برای لغو تمام توافقات با رژیم صهیونیستی در پاسخ به تخریب منازل فلسطینیان در حومه قدس اشغالی از سوی این رژیم خبر داده است.
فرزندان داعش و مسئولیت غرب؛ هشدار درباره بمب‌های ساعتی خطرناک
زنان و کودکان باقیمانده داعش به معضلی امنیتی و بمب ساعتی تبدیل شده‌اند که بنا بر اذعان محافل بین‌المللی، کشورهای اصلی آنها در اروپا باید مسئولیت این افراد را بر دوش بکشند.
۲۰ درصد صنعت کشور در تهران
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن درباره اقدامات رفع مشکلات صنعت تولید اظهار کرد: کشور ما سرمایه‌های انسانی و طبیعی فراوانی دارد که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده کنیم در فضای بین‌المللی هم رتبه‌بندی خوبی نداریم.
مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی از آمریکا آمد
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد معاون مدیرکل این نهاد که زمانی در دولت آمریکا سِمت داشته، به‌طور موقت جانشین یوکیا آمانو خواهد شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
۲۰ درصد صنعت کشور در تهران
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن درباره اقدامات رفع مشکلات صنعت تولید اظهار کرد: کشور ما سرمایه‌های انسانی و طبیعی فراوانی دارد که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده کنیم در فضای بین‌المللی هم رتبه‌بندی خوبی نداریم.
چه کسی ریاست «دیدبان هسته‌ای» را بر عهده می‌گیرد؟
دو عضو ارشد آژانس اتمی که یکی اهل رومانی و دیگری اهل آرژانتین است، تلاش می‌کنند تا به عنوان مدیرکل بعدی این سازمان بین‌المللی انتخاب شوند.
آخرین وضعیت جنگ راهبردها
چرا باید اعتبار خود را به توافق پایمال توسط قدرت‌های بدعهد غربی گره زد و قاطعیت به خرج نداد؟ اصلاح مسیر و جبران مافات، عین شجاعت و حرّیت است.
تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
پسر لیلیان تورام در گلادباخ +عکس
زمان بازگشت کالدرون به تهران
نسل طلایی تکواندو مقتدرانه قهرمان آسیا شد
تمدید علیزاده با نفت مسجدسلیمان
دنیزلی: طرفداران تراکتور آسوده خاطر باشند
پیروزی شاگردان خطیبی مقابل امیدهای ماشین‌سازی
حریف یاران حسینی در لیگ اروپا مشخص شد
صیادمنش با فنرباغچه مقابل ولفسبورگ به تساوی رسید
قهرمان تورنمنت شیراز مشخص شد