ایران اولویت زیادی برای گسترش روابط با کشورهای آفریقایی به ویژه کنگو دارد

15:40 ۱۸۵ روز و ۲ ساعت پیش افکار نیوز 231 0
ایران اولویت زیادی برای گسترش روابط با کشورهای آفریقایی به ویژه کنگو دارد

حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کنگو با اپولا ژولین نایب رئیس مجلس سنا، اوبا گابریل رئیس کمیسیون روابط خارجی و انگویی پول نایب رئیس کمیسیون اقتصاد و دارایی در مجلس سنا دیدار و گفتگو کرد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایرانو جمهوری کنگودر ادامه سفر خود در راس هیأت پارلمانی کشورمان به برازاویل در جلسات جداگانه ای با اپولا ژولین نایب رئیس مجلسسنا، اوبا گابریل رئیس کمیسیون روابط خارجی و انگویی پولنایب رئیس کمیسیون اقتصادو دارایی در مجلس سنادیدار و گفتگو کرد.
فولادگر در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به تاریخ استقلالدو کشور ایرانو کنگو گفت: جمهوری اسلامیایران و جمهوری کنگو برای گذر از دوران سلطه و استبداد هزینه های زیادی پرداخت کرده اند و در حال حاضر به عنوان کشوری مستقل در مسیر رشد و توسعهخود گام برمی دارند.
وی در ادامه سخنان خود افزود: جمهوری اسلامی ایراناولویت زیادی برای گسترش روابط با کشورهای آفریقایی به ویژه جمهوری کنگو (برازاویل) قائل است و در این راستا مجلس شورای اسلامیاز ده محور مهم پتروشیمی، صنایع و معادن، کشاورزی، صنایع دارویی، انرژی، صنایع چوب، صنایع دریایی و شیلات، حمل و نقل، بهداشتی و درمانیو آموزش برای برقراری تعاملات و توسعه همکاری های دو کشور استقبال می کند.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استانداردهای دوگانه آمریکا در موضوع یمنو فلسطینخاطر نشان کرد: بیش از هفتاد سال است که فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستیاز سرزمین خود بیرون رانده شده اند و همچنین عربستانکه مردم مظلوم و بی دفاع یمن را با حملات بی رحمانه خود مورد تجاوزقرار داده است همواره از حمایت های آمریکا برخوردارند.
نایب رئیس مجلس سنا نیز در این دیدار ضمن استقبال از ده محور پیشنهادی هیات گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران افزود: اهم موانع و مشکلاتکنگو در مسیر دستیابی به رشدو توسعه، عیناً در محورهای پیشنهادی طرف ایرانی به خوبی قید شده اند و "ما امیدواریم که پارلمان های دو کشور با تشویق و ترغیب دولتهای متبوعشان برای تحکیم و گسترش روابط در زمینه های مختلف اقدام نمایند".
نایب رئیس کمیسیون اقتصاد ضمن اشاره به اشتراکات دو کشور ایران و کنگو در زمینه های مختلف گفت: پارلمان کنگو از گسترش روابط خود با ایران به طور خاص پشتیبانی خواهد کرد و از تبادل هیات های فی مابین سیاسی و اقتصادیدر جهت شناخت و منافع دو ملت استقبال می کند.
رئیس کمیسیون روابط خارجی نیز با اشاره به روابط خوب دو کشور و سطح پارلمانی تصریح کرد: امیدواریم این سطح از تعاملات بین ایران و کنگو افزایش پیدا کند و شاهد گسترش روابط در زمینه های مختلف به ویژه پارلمانی باشیم.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

نانسی پلوسی: اعزام نیروی جدید به خاورمیانه به اختلافات با ایران دامن می‌زند
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از تصمیم رئیس جمهور کشورش برای اعزام نیروی جدید به خاورمیانه هشدار داد که این اقدام به اختلافات با ایران دامن می‌زند.
دیدار هیأت پارلمانی جمهوری عراق با محمد جواد ظریف
هیأت پارلمانی جمهوری عراق به ریاست خلیل الحداد، نایب رئیس مجلس این کشور و هیأت همراه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار کرد.
مشاور موگرینی: آمریکا مقصر تشدید تنش میان ایران و غرب است-باید به سهم خود به برجام پایبند باشیم
مشاور ویژه فدریکا موگرینی تاکید کرد که باید کاری کرد ایران باوجود خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برای پایبندی به آن تمایل داشته باشد.
دیدار شمخانی با مشاور امنیت ملی ارمنستان
مشاور امنیت ملی ارمنستان در حاشیه اجلاس امنیتی روسیه با دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
بعیدی‌نژاد: آمریکا مانند یک کشور عادی رفتار کند- نمی‌توان با فشار ایران را مجبور به مذاکره کرد
سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس با تاکید بر اینکه برخی از کشاندن پای آمریکا به یک درگیری با ایران نفع می‌برند، تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند با اعمال فشار ایران را ملزم به مذاکره کند.
سپاه پاسداران ایران کمک بزرگی به مبارزه با داعش کرده است
رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
معامله قرن انتفاضه جدید فلسطین را در پی دارد
رمضان شریف طرح معامله قرن را اقدامی شکست خورده و مایه رسوایی همراهان امریکا و رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد: معامله ای که طرف اصلی آن یعنی فلسطینی‌ها در آن حضور ندارند، از اساس باطل و نامشروع است و انتفاضه جدید فلسطین را در پی خواهد داشت.
سفر وزیر امور خارجه ترکیه به اصفهان
وزیر امور خارجه ترکیه پنجشنبه هفته جاری برای حضور در اولین نشست «کمیسیون مشترک برنامه ریزی استراتژیک ایران-ترکیه» به شهر اصفهان سفر خواهد کرد.
مجتمع تولید مایعات شوینده پدیده شیمی در زنجان افتتاح شد
مجتمع تولید مایعات شوینده پدیده شیمی زنجان با حضور معاون اول رئیس جمهور رسماً افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
عارف: مجمع تشخیص مصلحت نظام مجمع وزیران ادوار را مشاور خود قرار دهد
رئیس مجمع وزیران ادوار و رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: انتظار ما از قوای کشور و مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که مجمع وزیران ادوار را به عنوان مشاور خود قرار دهند و با این نهاد همکاری نزدیکی داشته باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
با ۵ خیابان اصلی خرید در استانبول آشنا شوید
وقتی‌ که کلمات «خرید» و «استانبول» در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ذهن افراد معمولا به سمت بازار بزرگ و خیابان‌های پرپیچ‌وخم آن با فروشگاه‌های مختلف، از فرش گرفته تا ادویه‌های محلی، می‌رود.
خراسان شمالی صاحب تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور می‌شود
‌مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی از خرید امتیاز تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور خبر داد.
امنیت عربستان و امارات را هم ما تأمین می‌کنیم
دیدار دریابان شمخانی با مشاور امنیت ملی ارمنستان
خاک تو سر ما!
بازدید فرمانده کل ارتش از توپخانه اصفهان
جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟
پاک آیین جایگزین کیایی در روابط عمومی مجلس شد
رکورد آقازاده‌های میلیاردر زده شد
جهانگیری: سازمان بین المللی انرژی اتمی طی 14 گزارش پایبندی ایران به تعهدات را اعلام کرده است
لازم بود این شوک به اروپایی‌ها وارد شود
تاجزاده: زاکانی بگوید که حمله به کوی دانشگاه درست بود؟