راه اندازی خطوط ویژه تاکسیرانی در عید نوروز

11:20 ۱۳۲ روز و ۸ ساعت پیش افکار نیوز 224 0
راه اندازی خطوط ویژه تاکسیرانی در عید نوروز

علیرضا قنادان از راه اندازی خطوط ویژه تاکسیرانی برای عید نوروز خبرداد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، نخستین نشست ستاد نوروزی 98 شهرداری تهرانبا حضور شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگیشهردار تهران، رستمی معاونهماهنگی امور مناطق شهردار تهران، قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانیشهر تهران، سیف رییس ستاد گردشگری شهرداریتهران و جمعی از معاونان و مدیران به میزبانی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.
ولی الله شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، نوروزرا نقطه عطف و فرصت بی نظیری برای نهادها و دستگاه های مسئول دانست و افزود: شهرداری تهران باید در برگزاری ویژه برنامه های عید نوروزبا تمام توان حضور داشته باشد.
وی با اشاره به فعالیت های گذشته نوروزی گفت در سالهای گذشته معاونت ها، سازمانها و بخش های متعددی در شهرداری فعالیت هایی را انجام می دادند اما ارتباط کامل سازمانی در مجموعه و هم افزایی بین دستگاه ها ایجاد نشده است.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته که همزمان با ماههای پایانی سال معاونت اجتماعی را تحویل گرفتیم و به دلیل فرصت اندک امکان هماهنگی میسر نشد و روند اجرایی مطابق سالهای گذشته تداوم یافت.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: امسال پیشنهاد تشکیل ستاد هماهنگی و شورای راهبردی نوروزی و گردشگریتهران مطرح شده و بناداریم با هم افزایی و همکاری بین بخشی نوروز 98 را پربارتر رقم بزنیم.
وی افزود: علاوه برآن باید تلاش کنیم امکان هماهنگی بین نهادها و سازمان های خارج از شهرداری نیز نظیر میراث فرهنگی، آموزش و پرورشو... مهیا شود.
زیرساخت های شهر برای نوروز 98 آماده می شوددر ادامه شاپور رستمی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران نیز ضمن قدردانی از دکتر شجاع پوریان بابت آغاز نشست های هماهنگی نوروزی در این زمان و برقراری تعامل بین همه ی سازمانها و آمادگی لازم برای میزبانی از میهمانان نوروزی اظهار داشت: در موضوع گردشگری و بویژه ستاد نوروزی معمولا ارکان و اعضای آن بر اساس مصوبه هیئت دولتمشخص هستند و وظایف هرکدام نیز که شامل 10 کمیته هستند تعیین شده و هر یک از این کمیته ها براساس شرح وظایفشان عمل می کنند. این مصوبه توسط معاون ریئس جمهور ابلاغ می شود.
رستمی با اشاره به کمیته فرابخشی میزبانی از میهمانان نوروزی گفت:شهرداری نیز در این کمیته فرابخشی وظایفی را بر عهده دارد.
وی نقش شهرداری تهران را به عنوان سازمانی که باید شهر را برای پذیرش میهمانان نوروز مهیا کند؛ عنوان کرد و افزود: ما برای فراهم سازی زیرساخت های شهر در جهت میزبانی از شهروندان و میهمانان نوروزی شهر تهرانبه عنوان وظیفه ذاتی خود در دوماه آخر سال به صورت ویژه آمادگی خود را اعلام می کنیم.
معاون هماهنگی امور مناطق شهردار تهران، تدوین دستورالعمل برای تعیین نقش هریک از سازمان ها و زیرمجموعه ها در جهت پیشگیری از اقدامات جزیره ای را گام نخست ستاد اهماهنگی نوروزی دانست و افزود: در کنار ارائه برنامه مدون، زمانبندی ارائه فعالیتها نیز باید به صورت دقیق مشخص شود.
برنامه ریزی جهت اسکان میهمانان تهران،حضور راهنمای دو زبانه و مستقر در فرودگاهبا توجه به حضور گردشگران خارجی در این ایام، اطلاع رسانی گسترده فعالیتهای نوروزی و همچنین ضرورت هماهنگی بیشتر به دلیل تعدد معاونت ها و سازمانها در شهرداری تهران از دیگر نکات مورد تاکید رستمی بود.
مهدی سیف رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز ضمن آسیب شناسی نحوه اسکان میهمانان نوروزی با توجه عدم وظیفه قانونی شهرداری در این زمینه پیشنهاداتی را در این خصوص اعلام کرد.
خطوط ویژه تاکسیرانی برای ایام عیدراه اندازی می شودهمچنین علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، نیز اظهار داشت: تمامی سازمانهای درگیر در موضوعات خدمت رسانینوروزی تقریبا برنامه ریزی ها و اعتبارات خود را در این خصوص انجام داده اند اما مهم برقراری هم افزایی بیشتر این مجموعه ها در قالب یک برند واحد است که باید اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه مجموعه تاکسیرانی روزهای قبل از نوروز با طرح استقبال نوروز نسبت به خدمات دهی شهروندان فعالیت می کند؛ افزود: در تعطیلات نوروزنیز خطوط ویژه ای را با عنوان خطوط نوروزی درنظر گرفته ایم و توزیع بسته های نوروزی در بین گردشگران و شهروندان با هماهنگی ستاد گردشگری صورت می گیرد.
قنادان از راه اندازی تاکسیگردشگری همزمان با نوروز 98 خبر داد و گفت: نوع خدمات، نوع خودروو آموزش رانندگان این تاکسی ها متفاوت خواهد بود. حتی امکان اینکه رانندگان راهنمای گردشگر هم باشند در این طرح دیده شده است.
وی افزود: از ظرفیت 48 پایانه بزرگ سطح شهر نیز می توان در جهت مهیا ساختن جو نوروز برای شهروندان تهرانی استفاده کرد.
پوریا سوری سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین المللشهرداری تهران نیز، هماهنگی بین نهادها و سازمان ها و جلوگیری از موازی کاری را مهمترین گام در جهت ارائه خدمات مطلوب به همشهریان و هم وطنان عنوان و خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته ستاد گردشگری به محدود به مکان استقرارش در معاونت اجتماعی محدود شده بود و حتی مدیران و شخصیت ها صرفا به بازدید از ستاد بسنده می کردند در حالی که ستاد گردشگری در سطح شهر تهران 97 مکان دارا بود و باید امسال برنامه ریزی کنیم که بازدیدها از ستادهای سطح شهر بیشتر صورت گیرد.
وی با اشاره به دیدگاه انسان محور و توجه ویژه شهردار تهرانبه بافت تاریخی پایتخت، پیشنهاد داد برای برگزاری جشنواره ای برای کشورهای حوزه ی نوروز و برپایی جشن یک روزه برنامه ریزی صورت گیرد تا امسال گام بیشتری در این حوزه برداشته شود.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

دانستنی‌هایی درباره چربی بدن
در طول سالیان، چربی از شهرت بدی بین مردم برخوردار شده است. اما باید به این نکته توجه داشت که برخی انواع چربی بدن در مقادیر سالم برای حفظ سلامت انسان ضروری هستند.
خبری از چهار مفقودی شناور غرق شده در خلیج فارس نیست
بوشهر- ایرنا - رئیس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: جستجو برای نجات چهار خدمه لنج غرق شده در آب های سرزمینی خلیج فارس وارد چهارمین روز خود شد و باوجود پالایش های انجام شده تا این لحظه خبری از مفقودشدگان نیست.
ائتلاف آمریکایی بازهم عراقی ها را بمباران کرد
بغداد - ایرنا - جنگنده های ائتلاف مدعی مبارزه با تروریسم در عراق به سرکردگی آمریکا بار دیگر به جای عناصر داعش، نیروهای عراقی را هدف قرار داد و سه کشته و زخمی بجا گذاشت.
حضور فراتر از انتظار جوانان مشهد در لیگ برتر بسکتبال
مشهد- ایرنا- مرحله پلی آف لیگ برتر بسکتبال تا پانزدهم اردیبهشت ماه به پایان می رسد، آنچه در این فصل جلب نظر کرد باقی ماندن تیم آویژه صنعت پارسای مشهد در لیگ برتر بود در حالی که این تیم تجربه نخست لیگ برتری خود را با حضور بازیکنان جوان و بومی پشت سر گذاشت.
گل محمدی: کسب سهمیه آسیا به دست خود ما است
مشهد- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال لیگ برتری پدیده شهر خودرو گفت: به دست آوردن سهمیه آسیا دست خود ما است و به این منظور مقابل تیم استقلال به دنبال کسب پیروزی هستیم.
نماینده گرجستان در مسابقات بین المللی شطرنج کاپ قائم اول شد
ساری – ایرنا – ' کنستانتین شنوا ' نماینده گرجستان با ریتینگ 2521 در مسابقات بین المللی شطرنج قائم کاپ که در قائمشهر برگزار شد به مقام اول دست یافت .
«گنج خانلو» طلای استقامت جاده را به گردن آویخت
تهران- ایرنا- «محمد گنج خانلو» به مدال طلای رقابت های دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در بخش استقامت جاده زیر 23 سال دست یافت.
«علیپور» در جام جهانی سنگ نوردی پنجم شد
تهران-ایرنا- «رضا علیپور» در سومین مرحله جام جهانی سنگ نوردی که در چین برگزار شد به مقام پنجمی بسنده کرد.
خانه جوان نیکشهر کلنگ زنی شد
چابهار- ایرنا- ‍کلنگ ساخت خانه جوان در نیکشهر به مناسبت هفته جوان توسط مدیرکل طرح های ملی و فراگیر وزارت ورزش و جوانان به زمین زده شد.
وزنه برداری قهرمانی آسیا- قهرمانی و نایب قهرمانی دسته ۱۰۲ کیلوگرم به ایران رسید
وزنه برداران دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران قهرمان و نایب قهرمان آسیا شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت
شیراز- ایرنا- تصادف خودروهای پژو 405 و سمند در محور فراشبند فارس – جم استان بوشهر، هفت کشته و 2 مصدوم به دنبال داشت.
بازیگر سینما و تلویزیون در گذشت
سعید نورالهی بازیگر سینما و تلویزیون صبح امروز درگذشت.
کتاب جدید منصور اوجی رونمایی شد
کتاب جدید منصور اوجی با عنوان «کجای جهان‌های شیراز» رونمایی شد.
فرمانده ناجا: کاهش دو هزار نفری جانباختگان تصادفات در دستور است
مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته کاهش دو هزار نفری جانباختگان تصادف و سوانح جاده ای تا پایان امسال در دستور کار قرار گرفته است.
طراح بیلبورد جنجالی: سابقه انقلابی‌ام را همه می‌دانند
"این کار خلاقانه تبلیغاتی برنامه‌ریزی شده ‏نبود اما ‏حتی اگر اشتباه هم بوده باشد نباید برخورد به نحوی باشد که فرد را ویران کنند و او نتواند دیگر در این ‏مسیر کار کند".
اعلام وضعیت اضطراری در آق‌قلا
شهرداری شکایتش از رسانه ها را پس گرفت
۲۵ درصد از افراد جامعه دچار مشکلات روان‌پزشکی هستند
آخرین وضعیت معاینه زائران حج تمتع ۹۸
خبر خوش قاضی عسگر به حجاج در امسال
جزئیاتی جدید از طرح ترافیک خبرنگاران
اعزام ۸۱ هزار زائر به عربستان
جزئیات راه‌اندازی بی‌آرتی تهران-کرج
سردار اشتری: به درخواست مردم طرح‌های امنیت اخلاقی تشدید می‌شوند
اختصاص ۳۵ هزار میلیارد تومان و تشکیل ۹۸ هزار پرونده خسارت در مناطق سیل‌زده