راه اندازی خطوط ویژه تاکسیرانی در عید نوروز

11:20 ۶۵ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 172 0
راه اندازی خطوط ویژه تاکسیرانی در عید نوروز

علیرضا قنادان از راه اندازی خطوط ویژه تاکسیرانی برای عید نوروز خبرداد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، نخستین نشست ستاد نوروزی 98 شهرداری تهرانبا حضور شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگیشهردار تهران، رستمی معاونهماهنگی امور مناطق شهردار تهران، قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانیشهر تهران، سیف رییس ستاد گردشگری شهرداریتهران و جمعی از معاونان و مدیران به میزبانی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.
ولی الله شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، نوروزرا نقطه عطف و فرصت بی نظیری برای نهادها و دستگاه های مسئول دانست و افزود: شهرداری تهران باید در برگزاری ویژه برنامه های عید نوروزبا تمام توان حضور داشته باشد.
وی با اشاره به فعالیت های گذشته نوروزی گفت در سالهای گذشته معاونت ها، سازمانها و بخش های متعددی در شهرداری فعالیت هایی را انجام می دادند اما ارتباط کامل سازمانی در مجموعه و هم افزایی بین دستگاه ها ایجاد نشده است.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته که همزمان با ماههای پایانی سال معاونت اجتماعی را تحویل گرفتیم و به دلیل فرصت اندک امکان هماهنگی میسر نشد و روند اجرایی مطابق سالهای گذشته تداوم یافت.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: امسال پیشنهاد تشکیل ستاد هماهنگی و شورای راهبردی نوروزی و گردشگریتهران مطرح شده و بناداریم با هم افزایی و همکاری بین بخشی نوروز 98 را پربارتر رقم بزنیم.
وی افزود: علاوه برآن باید تلاش کنیم امکان هماهنگی بین نهادها و سازمان های خارج از شهرداری نیز نظیر میراث فرهنگی، آموزش و پرورشو... مهیا شود.
زیرساخت های شهر برای نوروز 98 آماده می شوددر ادامه شاپور رستمی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران نیز ضمن قدردانی از دکتر شجاع پوریان بابت آغاز نشست های هماهنگی نوروزی در این زمان و برقراری تعامل بین همه ی سازمانها و آمادگی لازم برای میزبانی از میهمانان نوروزی اظهار داشت: در موضوع گردشگری و بویژه ستاد نوروزی معمولا ارکان و اعضای آن بر اساس مصوبه هیئت دولتمشخص هستند و وظایف هرکدام نیز که شامل 10 کمیته هستند تعیین شده و هر یک از این کمیته ها براساس شرح وظایفشان عمل می کنند. این مصوبه توسط معاون ریئس جمهور ابلاغ می شود.
رستمی با اشاره به کمیته فرابخشی میزبانی از میهمانان نوروزی گفت:شهرداری نیز در این کمیته فرابخشی وظایفی را بر عهده دارد.
وی نقش شهرداری تهران را به عنوان سازمانی که باید شهر را برای پذیرش میهمانان نوروز مهیا کند؛ عنوان کرد و افزود: ما برای فراهم سازی زیرساخت های شهر در جهت میزبانی از شهروندان و میهمانان نوروزی شهر تهرانبه عنوان وظیفه ذاتی خود در دوماه آخر سال به صورت ویژه آمادگی خود را اعلام می کنیم.
معاون هماهنگی امور مناطق شهردار تهران، تدوین دستورالعمل برای تعیین نقش هریک از سازمان ها و زیرمجموعه ها در جهت پیشگیری از اقدامات جزیره ای را گام نخست ستاد اهماهنگی نوروزی دانست و افزود: در کنار ارائه برنامه مدون، زمانبندی ارائه فعالیتها نیز باید به صورت دقیق مشخص شود.
برنامه ریزی جهت اسکان میهمانان تهران،حضور راهنمای دو زبانه و مستقر در فرودگاهبا توجه به حضور گردشگران خارجی در این ایام، اطلاع رسانی گسترده فعالیتهای نوروزی و همچنین ضرورت هماهنگی بیشتر به دلیل تعدد معاونت ها و سازمانها در شهرداری تهران از دیگر نکات مورد تاکید رستمی بود.
مهدی سیف رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز ضمن آسیب شناسی نحوه اسکان میهمانان نوروزی با توجه عدم وظیفه قانونی شهرداری در این زمینه پیشنهاداتی را در این خصوص اعلام کرد.
خطوط ویژه تاکسیرانی برای ایام عیدراه اندازی می شودهمچنین علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، نیز اظهار داشت: تمامی سازمانهای درگیر در موضوعات خدمت رسانینوروزی تقریبا برنامه ریزی ها و اعتبارات خود را در این خصوص انجام داده اند اما مهم برقراری هم افزایی بیشتر این مجموعه ها در قالب یک برند واحد است که باید اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه مجموعه تاکسیرانی روزهای قبل از نوروز با طرح استقبال نوروز نسبت به خدمات دهی شهروندان فعالیت می کند؛ افزود: در تعطیلات نوروزنیز خطوط ویژه ای را با عنوان خطوط نوروزی درنظر گرفته ایم و توزیع بسته های نوروزی در بین گردشگران و شهروندان با هماهنگی ستاد گردشگری صورت می گیرد.
قنادان از راه اندازی تاکسیگردشگری همزمان با نوروز 98 خبر داد و گفت: نوع خدمات، نوع خودروو آموزش رانندگان این تاکسی ها متفاوت خواهد بود. حتی امکان اینکه رانندگان راهنمای گردشگر هم باشند در این طرح دیده شده است.
وی افزود: از ظرفیت 48 پایانه بزرگ سطح شهر نیز می توان در جهت مهیا ساختن جو نوروز برای شهروندان تهرانی استفاده کرد.
پوریا سوری سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین المللشهرداری تهران نیز، هماهنگی بین نهادها و سازمان ها و جلوگیری از موازی کاری را مهمترین گام در جهت ارائه خدمات مطلوب به همشهریان و هم وطنان عنوان و خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته ستاد گردشگری به محدود به مکان استقرارش در معاونت اجتماعی محدود شده بود و حتی مدیران و شخصیت ها صرفا به بازدید از ستاد بسنده می کردند در حالی که ستاد گردشگری در سطح شهر تهران 97 مکان دارا بود و باید امسال برنامه ریزی کنیم که بازدیدها از ستادهای سطح شهر بیشتر صورت گیرد.
وی با اشاره به دیدگاه انسان محور و توجه ویژه شهردار تهرانبه بافت تاریخی پایتخت، پیشنهاد داد برای برگزاری جشنواره ای برای کشورهای حوزه ی نوروز و برپایی جشن یک روزه برنامه ریزی صورت گیرد تا امسال گام بیشتری در این حوزه برداشته شود.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
افزایش حقوق زندانیان در سال ۹۸
آفت مالچ پاشی در خوزستان
تولید واکسن ایتالیایی «ایدز» صحت ندارد
تبعات گرانی لبنیات بر سلامت مردم
تصاویر زیبا از خوراکی‌های منجمد
چهار برنامه بطحایی برای خوشایندسازی مدارس
شرایط بهره‌مندی مشمولان غایب از ایثارگری والدین
ممانعت ضابطان پرونده محیط زیست از ارتباط کلامی وکلا با متهمان
دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی حذف می‌شوند