هر دانشجو باید حداقل یک بار در اردوهای جهادی شرکت کند

15:02 ۱۶۶ روز و ۱۶ ساعت پیش مشرق نیوز 199 0
هر دانشجو باید حداقل یک بار در اردوهای جهادی شرکت کند

رئیس دانشگاه آزاد گفت: هر دانشجو باید حداقل یک بار در اردوهای جهادی شرکت کند تا بتواند به درک مستقیمی از محرومیت برسد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،محمدمهدی طهرانچیصبح امروز در مراسم روز دانشجوی دانشگاه آزاددر مجتمع ولیعصر این دانشگاه گفت: امروز به مناسبت روز دانشجو ۲۰۰ برنامه مختلف در واحدهای مختلف این دانشگاه برای دانشجویان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در آغاز انقلاب اسلامی جهاد سازندگیایجاد و فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: جوانان با حضور در این فضا می توانستند درکی از محرومیت های جامعه داشته باشند اما متاسفانه این فعالیت از بین رفت و اکنون اردوهای جهادی ایجاد شد که می تواند این نقش را برای دانشجویان ایفا کند.
بیشتر بخوانید:هدیه جالب دانشگاه آزاد برای روز دانشجوطهرانچی اظهار داشت: هر دانشجو باید حداقل یک بار در اردوهای جهادیشرکت کند تا بتواند به درک مستقیمی از محرومیت برسد.
رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال ایجاد یک دانشگاه اجتماعی است.
طهرانچی اظهار داشت: در حال ایجاد تحولاتی در نظام اداری دانشگاه هستیم تا فعالیت های دانشجویی راحت تر صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویان قبل از انقلاب اسلامی وقت می گذاشتند و کتاب های شهید مطهری را می خواندند اما پس از انقلاب به دلیل ایجاد درس معارف اشباع کاذب بین دانشجویان ایجاد شد که دیگر نیازی به خواندن کتب اندیشمندان اسلامی نیست اما با ایجاد اردوهای معرفتی زمینه آشنایی دانشجویان با اندیشه های اندیشمندان اسلامی از جمله شهید مطهری فراهم خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: برای اجرای هر چه بهتر اردوهای راهیان نور نیز با واحدهای ایلام، خوزستان و هرمزگان صحبت هایی انجام داده ایم تا بتوانیم در زمان اعزام دانشجویان به این اردوها از تمام پتانسیل این دانشگاه استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه ۱۶ آذر ۳۲ اولین پاسخ دانشجویان کشور به سلطه آمریکا بود، گفت: دانشگاه های ایران قبل از انقلاب با مدل های آمریکایی ایجاد شد اما دانشجویان تلاش کردند که خود توسعه گر فرهنگ در این مراکز باشند.
رئیس دانشگاه آزاد عنوان کرد: به دلیل اینکه دانشجویان توسعه گر فرهنگ در دانشگاه بودند دشمنان ایران ۴۰ سال است که از ما عصبانی هستند و تلاش می کنند تا این رویه را تغییر دهند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه هایی که قبل از انقلاب به ایران آمد به دنبال لیبرالیزه و دموکراتیه کردن جامعه بودند اما حادثه ۱۶ آذر نشان داد فرهنگ از سوی دانشجویان در دانشگاه ها در حال شکل گیری است.
طهرانچی اظهار داشت: در دو دهه اخیر دشمنان به دنبال ایجاد خط انحرافی در بین دانشگاه ها بودند تا آنها را به اپوزوسیون نظام تبدیل کنند.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویان باید آرمان خواه، عدالت خواه و فرهنگ ساز باشند.
رئیس دانشگاه آزاد افزود: دانشجویان باید نسبت به ناهنجاری های میان مسئولان توجه داشته باشند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
کشف دو جمجمه انسان در دربند
دو جمجمه و مقادیری استخوان متعلق به استخوان در ارتفاعات دربند کشف شد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای شهر درباره کرایه تاکسی‌ها
دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه فوق‌العاده‌ای برای بررسی چرایی افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها خبر داد.
کوچک ترین اشتباه آمریکا نفت را به ۲۰۰ دلار می رساند
در حالی که تنش‌ها در منطقه خاورمیانه بالا گرفته است، برخی از کارشناسان بازار نفت معتقدند که وقوع هرگونه درگیری یا رویارویی نظامی می‌تواند تأثیرات شدیدی بر اقتصاد جهانی به‌دنبال داشته باشد و قیمت نفت را به ۲۰۰ دلار در هر بشکه برساند؛ موضوعی که هیچ‌کدام از کشورهای بزرگ مصرف‌کننده نفت، علاقه‌ای به آن ندارند.
نقاط قوت و ضعف دستورالعمل جدید ارزی بانک مرکزی
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است دستورالعمل جدید ارزی بانک مرکزی بخشی از دغدغه‌های بخش خصوصی را پوشش داده اما برای آنکه بتواند تأثیرات مثبتی از خود بر جای گذارد، نیاز به اصلاحات دارد.
خبر خوش برای تولیدکنندگان
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح بازنگری‌هایی که در طرح‌ رونق تولید صورت گرفته، از پیش‌بینی پرداخت ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۳۵ هزار و ۶۱۰ واحد صنعتی طی این طرح در سال جاری خبر داد و اظهار کرد که واحدهای صنعتی در سال جاری مجموعاً به ۷۲۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند که درخواست پرداخت این مبلغ به بانک مرکزی اعلام شده است.
کنعانی‌مقدم: ˮمعامله قرنˮ ناقص الخلقه به دنیا آمد- از اهداف طرح ترامپ سرکوب جریان مقاومت است
عضو جمعیت دفاع از ملت فلسطین، معامله قرن را طرح خود خوانده رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست که با چرغ سبز برخی از کشورهای عربی شکل گرفته است.
دیدار ظریف با سناتور آمریکایی طبق روال قبلی انجام شده است
علیرضا میریوسفی، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به خبرهای مربوط به دیدار وزیر امور خارجه ایران با یکی از سناتورهای آمریکایی در صفحه توئیتر خود نوشت: این جلسه طبق روال قبلی که با اعضای کنگره داشتیم، انجام شده است.
سبحانی‌فر: طرح ساماندهی بازار خودرو در بلند مدت در مدیریت بازار موثر خواهد بود
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که طرح ساماندهی بازار خودرو نمی‌تواند در شرایط کنونی تاثیر بسزایی را در بازار خودرو ایفا کند، گفت‌: آن چه که امروز می‌تواند در مدیریت بازار خودرو موثر باشد، افزایش تولید و رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
بودجه ۷۲ میلیاردی کمیته ملی المپیک-کشتی بالاترین رقم را می‌گیرد
بودجه کمیته ملی المپیک برای سال ۹۸ حدود ۷۲ میلیارد تومان اعلام شد.
ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟
رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره تشکیل اردوی تیم ملی ارائه کرد.
صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.
از طاسی مردانه چه می‌دانید؟
علائمی که می‌گویند فشار خون دارید
سرقت در پوشش کمک به سالمندان
بالگرد ارتش در تهران از سقوط نجات یافت
ماجرای تصادف پورشه این بار در مازندران
از گورخرهای پارک ملی کویر چه خبر؟
ترافیک فوق‌سنگین در محورهای هراز و فیروزکوه
حبس ۳ مرد در اتاقک ویران‌شده پراید +عکس
بیشتر درس بخوانید تا در زندگی سالمتر باشید
قول فتاح به مددجویان سیل زده