پرسپولیس کهکشانی می‌شود؟ +عکس

15:49 ۱۹۲ روز و ۱۳ ساعت پیش مشرق نیوز 193 0
پرسپولیس کهکشانی می‌شود؟ +عکس

پرسپولیس برای تقویت خود بعد از یک سال محرومیت از نقل و انتقالاتی علاوه بر جذب 4 بازیکن در ابتدای فصل، اکنون نیز به دنبال حضوری پررنگ در این بازار است.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، بعد از بازی پرسپولیسمقابل سپاهاندر نیم فصل اول لیگ هفدهم و تساوی در نقش جهان بود که خبری عجیب روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت؛ پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی توسط فیفا محروم شد.
اکنون در آستانه بازی دوباره دو تیم و در نیم فصل اول لیگ هجدهم، تنها 180 دقیقه با پایان این کابوس برای سرخ‌ها باقی مانده است و آنها بعد از جدال برابر سپاهان و بعد از آن پارس جنوبی جم قادر خواهند بود به بازار نقل و انتقالات بازگردند و زخم‌هایی که در این مدت متحمل شده‌اند را التیام بخشند. در این مدت پرسپولیس مهدی طارمی، محسن مسلمان، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده و وحید امیری را از دست داده است و حسین ماهینی و محمد انصاری نیز به دلیل مصدومیت شدید، تا انتهای فصل قادر به همراهی سرخ‌ها نخواهند بود و البته باید در نظر گرفت که سروش رفیعی و رامین رضاییان نیز پیش از اعلام این خبر از جمع شاگردان برانکو ایوانکوویچ جدا شده بودند تا در قبال از دست دادن 9 ستاره، آنها حضوری در نقل و انتقالات نیز نداشته باشند.
بیشتر بخوانید:پرسپولیسبا رضا قوچان نژاد به توافق رسید؟تیم برانکو اما فارغ از این مسائل و مشکلات کمرشکن، به راه خود ادامه داد و توانست در پایان فصل هفدهم به عنوان قهرمانی دست یابد و در لیگ قهرمانان آسیا نیز تا گام پایانی پیش برود و در فینال مغلوب کاشیما آنتلرز شد. پروسه ترمیم پرسپولیس اما آغاز شده است و آنها به دنبال این هستند تا در پایان این محرومیت حضوری پررنگ در آن داشته باشند؛ باشگاه در اولین گام در ابتدای فصل با مهدی شیری، مهدی شریفی، مهدی ترابی، سروش رفیعی و سعید کریمی قرارداد بسته است.
با این حال برانکو برای پوشش ضعف‌های خود خصوصا در خط دفاعی به دنبال گزینه‌هایی است. علیرغم تمام گمانه‌زنی‌ها هنوز این لیست که برانکو در پاسخ به خبرنگاران آن را در ذهن خود اعلام کرده است، افشا نشده است و همچنان بر پایه شایعات باقی مانده است.
اما خبر و گمانه‌زنی بزرگ در خصوص بازگشت ستاره‌های سابق این است؛ جایی که مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده و البته شاید وحید امیری بعد از تجربه کوتاه در کشورهای قطر، لهستان و ترکیه شاید بار دیگر به تهران بازگردند و پیراهن این تیم را برتن کنند. موضوعی که گمانه‌زنی آن طی روزهای اخیر با موضع تند و شدید هواداران مواجه شده است و آنها در فضای مجازی با انتقاد از این مساله اعلام کرده‌اند بازیکنانی که در شرایط سخت تیم را ترک کرده‌اند، اکنون نیز نباید سودای بازگشت در سر داشته باشند. با این حال موضوع اصلی تقویت تیمی است که در یک سال گذشته حضوری در بازار نقل و انتقالات نداشته و در بازار کنونی نیز مهره‌ی قابل اتکایی و چهره ویژه‌ای پیش رو نمی‌بیند تا پیراهن سرخ را به او پیشنهاد دهد. تیمی که در دو فصل گذشته با عبور از غرب آسیا خود را در یکقدمی جام قهرمانی آسیا دیده و هر بار با توجه به کمبود نیرو و مشکلاتی از این بابت ناکامی را به ارمغان آورده است.
احمدزاده؛ روزهای نه چندان خوب در لهستاناحمدزاده یکی از مهره‌هایی است که شایعات بازگشت او به فوتبال ایران داغ شده است و با توجه به اینکه این روزها نیمکت نشینی را در تیم اسلاسک وروسلاو لهستان تجربه می‌کند، بعید نیست میل به جدایی از آن داشته باشد. در خصوص احمدزاده اما شایعه داغ نقل و انتقالاتی دیگر مربوط به پیشنهادش از تراکتورسازی است. موضوعی که می‌تواند در صورت تحقق وجهه او را در این تیم بیش از پیش کاهش دهد. در حال حاضر در خط میانی با حضور مهره‌های جدید جای این بازیکن تنگ خواهد شد اما بد نیست بدانید در تفکرات برانکو و با توجه به سابقه قبلی، شاید احمدزاده در بازار کنونی بهترین گزینه برای حضور در دفاع چپ محسوب شود. او پیش از این نیز سابقه حضور در دفاع چپ پرسپولیس را داشته و برانکو از او به عنوان بازیکنی مسوولیت پذیر در این خصوص یاد کرده است.
پرسپولیس کهکشانی می‌شود؟ +عکس
مهدی طارمی؛ وقتی منشا گلزن نیستآقای گل لیگ پانزدهم و شانزدهم یکی از پرحاشیه‌ترین و خبرسازترین بازیکنان یک دهه اخیر این تیم بوده است. بازیکنی با کیفیت فنی غیرقابل تصور و بالاتر از سطح فوتبال ایران اما با تصمیمات غیرمنطقی و دور از انتظار! با این حال هواداران پرسپولیس او را یکی از عوامل محرومیت تیم می‌دانند فارغ از اینکه تصمیم مدیریت وقت بیشترین ضرر را به شاکله تیم وارد کرد. با این حال مهدی طارمی نیز جزو بازیکنانی است که اکنون شرایط خوبی در خارج از لیگ برتر ندارد. علیرغم تمام تاثیرگذاری‌ها در ترکیب تیم الغرافه او با توجه به خصوصیات خاص خود در فرصت سوزی‌ها به شدت تحت فشار هواداران این تیم قرار گرفته است. موضوعی که می‌تواند جدایی‌اش از زردپوشان قطری را جدیت بخشد. گادوین منشا در ترکیب پرسپولیس علیرغم تاثیرگذاری در رقابت‌های آسیایی عملکرد گلزنی خوبی به جا نگذاشته است. این مهاجم نیجریه‌ای که با افزایش قیمت ارز به قرارداد نجومی در این تیم نزدیک شده طی یک فصل نیم، 7 گل آسیایی و 6 گل در لیگ برتر به نام خود ثبت کرده است. 13 گل نمی‌تواند آماری مناسب برای مهاجمی باشد که قرار بود جور خط حمله این تیم را بکشد و با داعیه آقای گلی قرارداد بسته بود. این مساله می‌تواند بازگشت یکی از برترین مهاجمان چند سال اخیر فوتبال ایران به پرسپولیس را نزدیک و قابل پیش بینی کند.
پرسپولیس کهکشانی می‌شود؟ +عکس
وحید امیری؛ تداوم نیمکت نشینی در ترابوزانستاره تیم ملی در جام جهانی روسیه و یکی از بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس در فصل گذشته، در ابتدای فصل راهی لیگ ترکیه شد تا در سال‌های پایانی بازیگری بتواند از نظر سرمایه به مشکلات خود پایان دهد. امیری که خیلی دیر در فوتبال ایران چهره شد و البته قرارداد عجیبش با نفت تهران و مبلغ عجیب‌تر آن باعث شده بود تا تنها در دو فصل حضورش در پرسپولیس بتواند از حیث مالی به شرایط مناسبی دست یابد، با این ادله راهی لیگ ترکیه شد که بتواند مشکلات مالی‌اش را برطرف کند. رابطه مناسب او با هواداران نیز باعث شد تا نسبت به دیگر جداشده‌های تیم کمترین انتقاد متوجه او باشد. با این حال امیری روزهای خوبی را در ترکیه پشت سر نمی‌گذارد و تداوم نیمکت نشینی و نارضایتی کادرفنی شاید او را نیز به این تصمیم برساند که بار دیگر به فوتبال ایران بازگردد. مهره مورد علاقه برانکو البته در صورتی که تصمیم به بازگشت بگیرد احتمالا با آغوش باز سرمربی کروات مواجه شود.
پرسپولیس کهکشانی می‌شود؟ +عکس
بازگشت هر کدام از این بازیکنان می‌تواند پرسپولیس را به تیمی ترسناک در فوتبال ایران تبدیل کند و شانس صعود آنها به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا را نیز افزایش دهد. مهره‌هایی با بازی تماشاگرپسند که زمینه حضور تماشاگران در سکوها به میزان قابل توجه را نیز تضمین خواهد کرد. خصوصا اینکه با حضور مهدی ترابی، مهدی شیری و سروش رفیعی شمایل ترکیب این تیم نیز در کنار دیگر ستاره‌ها به ترکیبی قابل توجه و محبوب تبدیل خواهد شد. هواداران پرسپولیس نیز نشان داده‌اند که فارغ از بازیکنان بیشترین توجه‌شان طی این فصول به تیم است، خصوصا که در بازگشت مهدی طارمی از ریزه اسپور و علیرغم تمامی انتقاداتی که قبل از آن متوجه این بازیکن بود، این مهاجم در بازگشت توانست با گل‌های خود بار دیگر محبوبیت گذشته روی سکوها را جلب کند.
برانکو نیز بی میل نیست بعد از تحمل یک سال محرومیت و خلا بزرگ روی نیمکت تیمش، در ادامه مسیر برای دستیابی به اهداف خود پلان‌های متفاوت و قابل اعتنایی روی نیمکت و در زمین داشته باشد. با این حال باید دید این بازیکنان نیز قادر خواهند بود به پرسپولیس بازگردند یا خواهان این هستند تا به ماجراجویی خود در فوتبال خارج از ایران دهند ولو با تحمل تمام سختی‌ها و بی‌توجهی‌ها و فشارهایی که متحمل می‌شوند.
منبع: ورزش سه


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

تصویری دیدنی از حیات وحش ایران
تصویری زیبا از چند "سهره خاکی" که در طبیعت منطقه میمند فارس به ثبت رسیده است.
دویدن چه فـایـده‌ای بـرای سلامتـی بدن دارد؟
از جمله مهمترین اثرات دویدن می‌توان به افزایش فعالیت در منطقه کنترل یادگیری، هیپوکامپ مغز اشاره کرد.
در انتظار باران- عکس
خشک‌ترین نقاط جهان در قاب تصویر مشاهده می‌کنید.
تکنیک‌هایی ساده برای کاهش آسیب افرادی که انرژی منفی می‌دهند
وقتی مجبورید با همکار منفی‌تان وقت بگذرانید، راه‌هایی پیدا کنید که پس از آن، فشار ناشی از معاشرت با او را از روی خودتان بردارید.
ˮسکته قلبیˮ در چه حالتی رخ می‌هد؟
"قلب" توسط یک دیواره عضلانی عمودی به دو نیمه راست و چپ تقسیم می‌شود؛ نیمه راست مربوط به خون سیاهرگی و نیمه چپ مربوط به خون سرخرگی است؛ اما دقیقاً "سکته قلبی" چه زمان و در چه حالتی رخ می‌دهد؟
ملی‌پوش متهم به دوپینگ دوومیدانی ایران در انتظار پاسخ فدراسیون جهانی
دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ گفت: دفاعیات حسین کیهانی دونده ملی پوش کشورمان در خصوص عدم استفاده از ماده ممنوعه "اپو" به فدراسیون جهانی ارسال شده و منتظر نتیجه این دفاعیات هستیم.
چه کسی گفت جوجه را آخر پاییز بشمار؟!
، کوتاه، ضربه‌زننده و مؤثر؛ این‌ها سه ویژگی جملات و عباراتی به نام ضرب المثل است. زبان و ادبیات فارسی، بخشی از شیرینی و روانی‌اش را مدیون همین ضرب‌المثل‌هاست که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.
شخصیت شناسی از روی طول انگشتان دست شما
جالب است بدانید که انگشت‌های دست شما یکی از اندام‌هایی است که توانایی دارد تا اسرار پشت پرده‌ای را از شخصیت و حتی خلق و خوی شما فاش کند.
آرامش تیم ملی والیبال ایران مثال‌زدنی است
بازیکن دهه ۶۰ والیبال ایران با انتقاد از شرایط فعلی تیم ملی گفت: آرامش ملی‌پوشان ایران در هنگام بازی مثال زدنی است و به این تیم امیدوار هستم.
اگر سلامتی مغزتان برایتان مهم است دور این غذا‌ها را خط بکشید
به گفته محققان دانشگاه ملی استرالیا، عادات غذایی ناسالم زندگی مدرن همراه با رژیم غذایی مملو از کالری موجب می‌شود سلامت مغز سریع‌تر از بین برود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
چند درصد مردم ایران در سال ۵۶ زیر خط فقر بودند؟
محمد رضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در نشست تخصصی «نگاهی به کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در گام اول» که در موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در ارزیابی کارآمدی یک سیستم باید 4 عنصر اهداف، عملکرد، موانع و امکانات مورد توجه قرار گیرند.
کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
امیدوارم در استقلال بمانم
نورافکن در مورد اینکه فصل بعد در استقلال می‌مانی یا نه، گفت: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم صحبت‌های با شارلوای بلژیک شده است .
دلایل جالب برانکو برای جدایی از پرسپولیس
گزینه های جانشینی سید مهدی رحمتی در استقلال
برانکو رسما سرمربی الاهلی عربستان شد+عکس
افشاگری سپهر حیدری- مرزبان دوست نداشت پرسپولیس قهرمان شود
چرا افشین قطبی گزینه سرمربیگری پرسپولیس نیست؟
حمایت کمالوند از فرهاد مجیدی
افشاگری بازیکن سابق پرسپولیس درباره مدیریت پرسپولیس
علیرضا بیرانوند به دنبال جدایی از پرسپولیس
چانه‌زنی ذوب آهن با سه بازیکن
درخواست دستمزد 300 هزار پوندی از منچستر