نامه قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به لاریجانی

14:51 ۱۶۹ روز و ۲۰ ساعت پیش مشرق نیوز 216 0
نامه قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به لاریجانی

قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی تأکید کرد در تحقیق و تفحص از گمرک کشور به گونه‌ای تدبیر شود که به نتایج حداکثری و موثر خود برسد و به سرنوشت برخی دیگر از تفحص‌های گذشته دچار نشود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادیطی نامه‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت ورود به تحقیق و تفحص از گمرکجمهوری اسلامی ایران تشکر کرد. 
بیشتر بخوانید:تحقیق و تفحص مجلس از گمرک کلید خوردتحقیقوتفحصازگمرککشور به تصویب مجلس رسیدمتن این نامه که با امضای دبیر این قرارگاه و خطاب به رئیس مجلسنوشته شده است، به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر علی لاریجانیریاست محترم مجلس شورای اسلامیسلام علیکم؛خوشبختانه در روزهای اخیر شنیده شد که نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی با هوشمندی و تیزبینی طرح تحقیق و تفحص از گمرک جمهوری اسلامی ایران را تصویب کردند.
امید است که این اقدام نقطه عطفی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز باشد و به اصلاحات اساسی و ایجاد شفافیت و فضای سالم در گمرکات کشور منجر شود.
قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی بر خود لازم می‌داند تا به سهم خود از این اقدام مهم مجلس شورای اسلامی تشکر کرده و به نمایندگی از قشر عظیمی از کارگران، تولیدکنندگان، دانشگاهیان ، بازاریان و تمام دلسوزان این مرز و بوم دست تمامی نمایندگان موافق این طرح را به گرمی بفشارد.
نیک مستحضرید که مبارزه با فساد علی الخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی یکی از ارکان اصلی حکومت است که همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار داشته و اجرای کامل آن را از قوای سه گانه مطالبه کرده‌اند.
در این بین مبارزه با قاچاق کالا و ارز به جهت گره خوردن با معیشت مردم و همچنین حمایت از کارگران و تولیدکنندگان مظلوم ایرانی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند.
بر کسی پوشیده نیست که در مبارزه با قاچاق کالا و ارز قطعا نقش گمرک به عنوان دروازه ورود کالا به کشور بسیار مهم و حیاتی است ولی در کمال تاسف علی‌رغم تلاش و زحمات پرسنل خدوم و شریف گمرک، فسادهایی توسط تعداد اندکی از افراد در گمرک رخ می‌دهد که هزینه‌های بسیار سنگینی را به کشور تحمیل می‌نماید که از این جمله می‌توان به «پرونده قاچاق 1128 کانتینر» ، «پرونده قاچاق خودرو» ، «پرونده گمرک بوشهر» ، «پرونده گمرک همدان» و ... اشاره کرد. همه این اتفاقات در حالی است که گمرک سهوا یا عمدا از اجرای کامل قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمرد نموده و به تبادل بر خط اطلاعات با دستگاه‌های دیگر نمی‌پردازد که این اتفاق سبب شده تا ریسک قاچاق کاهش یافته و مبارزه هوشمند با قاچاق مختل شود.
لذا شایسته است به گونه‌ای تدبیر شود که این تحقیق و تفحص به نتایج حداکثری و موثر خود برسد تا به سرنوشت برخی دیگر از تحقیق و تفحص‌های گذشته دچار نشود که یا به کل از مسیر خود منحرف شده‌اند یا گزار‌ش‌های نهایی آن در گوشه‌ای در بایگانی‌ها خاک می‌خورد.
به همین سبب ضروری می‌نماید تا در انتخاب اعضای کمیته تحقیق و تفحص دقت لازم لحاظ شده و افرادی در این هیئت بکارگیری شوند که در حوزه مبارزه با قاچاق سابقه داشته و دغدغه‌مندانه با وقت گذاری و هوشمندی لازم کار را به سرانجام مطلوب برسانند .
بدیهی است که آفت هر کاری علی الخصوص امور نظارتی، سیاسی‌کاری است، لذا تدبیری نمایید تا از هرگونه اعمال سلایق سیاسی چه در انتخاب اعضا و چه در نحوه انجام تحقیق و تفحص و ارائه گزارش نهایی جلوگیری به عمل آید.
در پایان قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی آمادگی کامل خود را جهت همکاری با مجلس محترم شورای اسلامی در این خصوص اعلام می‌دارد.
داود گودرزیدبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادیمنبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

امیری: هدفم در پیکارهای انتخابی تیم ملی، شکستن رکورد جهان است
دارنده نشان‌های پارالمپیک، پاراآسیایی و جهانی در کلاس F54 مواد پرتابی نیزه، دیسک و وزنه می‌گوید: هدفم در پیکارهای انتخابی تیم ملی، شکستن رکورد جهان است.
دعوتنامه رسمی ملک سلمان برای امیر قطر جهت حضور در ۲ اجلاس مکه
وزارت خارجه قطر که پیشتر گفته بود برای شرکت در دو اجلاس اضطراری سران کشورهای عربی در مکه دعوت نشده است، اکنون از عربستان سعودی دعوتنامه رسمی دریافت کرده است.
قایق جنگی رژیم صهیونیستی آب‌های منطقه‌ای لبنان را نقض کرد
ارتش لبنان اعلام کرد که یک قایق جنگی رژیم صهیونیستی با ورود به حریم آب‌های سرزمینی لبنان، حاکمیت این کشور را نقض کرد.
محمدعلی الحوثی: انصارالله مستقل عمل می‌کند- حملات پهپادی واکنشی به بی‌اعتنایی به روند صلح است
یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، انصارالله حملات هوایی خود با پهپادها را در عمق خاک عربستان از ابتدای ماه جاری میلادی ازسرگرفته و آن در پاسخ به بی‌اعتنایی ائتلاف متجاوز عربی به "طرح‌های صلح" ارائه شده از سوی جنبش است.
خروج اولین گروه معتادان بهبود یافته از مرکز «سروش» در خرداد
معاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه مرکز «مهر سروش» تحت نظارت این سازمان است، درباره خروج اولین گروه از معتادان جمع آوری شده از این مرکز گفت: با نظر قاضی مربوطه احتمالا اولین گروه از این معتادان درمان شده اواخر خرداد ماه از مرکز خارج می‌شوند.
ارتباط بین سلامت معنوی با طول عمر بیشتر و مراجعه کمتر به بیمارستان
رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم با بیان اینکه سلامت انسان فقط در سلامت جسمی، روانی و اجتماعی خلاصه نمی‌شود، تاکید کرد: باید بدانیم سلامت معنوی بر سایر ابعاد سلامت تأثیرگذار است و پژوهش‌ها دردهه‌های اخیر به خوبی نشان داده که افرادی که توجه بیشتری به امور معنوی دارند، مراجعات بیمارستانی کمتری داشته و 1.5 برابر کمتر به بیماری جسمی مبتلا می‌شوند و در صورت ابتلاء به بیماری آرامش بیشتری حین آن دارند.
فعالیت تیم‌های عملیات ویژه اورژانس در تهران
فرمانده عملیات ویژه اورژانس تهران از فعالیت تیم هایی ویژه اورژانس در پایتخت خبر داد.
ˮبیمهˮ پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.
علائم اولیه سکته مغزی چیست؟
در این مطلب به ذکر نشانه های اولیه سکته مغزی اشاره شده است.
اتوبوس‌ها و خودروهای حمل زباله دودزا را اعلام کنید
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران از شهروندان خواست تا نسبت به معرفی خودروهای آلاینده شهرداری تهران کمک کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

موبایل مسافری از کدام مسیر به فروشندگان خرد می‌رسد
در حالی که اخیرا اظهارنظرهای متفاوتی در خصوص ادامه فعالیت سامانه ثبت گوشیهای مسافری مطرح شده، ذکر این نکته ضروری است که قسمت مهمی از این گوشیها از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شوند.
بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند
حمید بقایی معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس دولت دهم از اوین به مرخصی آمدند.
روحانی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت
رئیس‌جمهور در پیامی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت.
سروده‌هایی در رثای امیرالمومنین (ع):«هرکس که گدای تو شد آقای جهان شد»
به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) تسنیم تعدادی از اشعار آئینی را منشتر می‌کند.
مداحی مطیعی به زبان عربی درباره امام علی (ع)
فیلم مداحی میثم مطیعی درباره امیرالمومنین (ع) به زبان عربی منتشر شد.
عراقچی: گفتگوی مستقیم و غیرمستقیمی با آمریکا نداریم
عارف: راه خود را از فرصت‌طلبان جدا می‌کنیم
وزیر ارتباطات: ۳ ماهواره جدید در سال جاری تحویل می‌دهیم
آقای روحانی! تکلیف وزیر نفتتان را روشن کنید
تحلیل روزنامه آمریکایی از دلایل بعید بودن جنگ با ایران
پیشنهاد رییس پدافند غیرعامل برای دلار
عطوان: آمریکا آبروی خود را برد
یک سؤال مهمتر از وزیر نفت!
آمادگی یک شرکت داخلی برای انتقال پایتخت سیاسی
کاتب: دولت لایحه اصلاح ساختار بودجه را به مجلس ارائه کند