نامه قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به لاریجانی

14:51 ۳ روز و ۲۲ ساعت پیش مشرق نیوز 35 0
نامه قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به لاریجانی

قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی تأکید کرد در تحقیق و تفحص از گمرک کشور به گونه‌ای تدبیر شود که به نتایج حداکثری و موثر خود برسد و به سرنوشت برخی دیگر از تفحص‌های گذشته دچار نشود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادیطی نامه‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت ورود به تحقیق و تفحص از گمرکجمهوری اسلامی ایران تشکر کرد. 
بیشتر بخوانید:تحقیق و تفحص مجلس از گمرک کلید خوردتحقیقوتفحصازگمرککشور به تصویب مجلس رسیدمتن این نامه که با امضای دبیر این قرارگاه و خطاب به رئیس مجلسنوشته شده است، به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر علی لاریجانیریاست محترم مجلس شورای اسلامیسلام علیکم؛خوشبختانه در روزهای اخیر شنیده شد که نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی با هوشمندی و تیزبینی طرح تحقیق و تفحص از گمرک جمهوری اسلامی ایران را تصویب کردند.
امید است که این اقدام نقطه عطفی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز باشد و به اصلاحات اساسی و ایجاد شفافیت و فضای سالم در گمرکات کشور منجر شود.
قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی بر خود لازم می‌داند تا به سهم خود از این اقدام مهم مجلس شورای اسلامی تشکر کرده و به نمایندگی از قشر عظیمی از کارگران، تولیدکنندگان، دانشگاهیان ، بازاریان و تمام دلسوزان این مرز و بوم دست تمامی نمایندگان موافق این طرح را به گرمی بفشارد.
نیک مستحضرید که مبارزه با فساد علی الخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی یکی از ارکان اصلی حکومت است که همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار داشته و اجرای کامل آن را از قوای سه گانه مطالبه کرده‌اند.
در این بین مبارزه با قاچاق کالا و ارز به جهت گره خوردن با معیشت مردم و همچنین حمایت از کارگران و تولیدکنندگان مظلوم ایرانی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند.
بر کسی پوشیده نیست که در مبارزه با قاچاق کالا و ارز قطعا نقش گمرک به عنوان دروازه ورود کالا به کشور بسیار مهم و حیاتی است ولی در کمال تاسف علی‌رغم تلاش و زحمات پرسنل خدوم و شریف گمرک، فسادهایی توسط تعداد اندکی از افراد در گمرک رخ می‌دهد که هزینه‌های بسیار سنگینی را به کشور تحمیل می‌نماید که از این جمله می‌توان به «پرونده قاچاق 1128 کانتینر» ، «پرونده قاچاق خودرو» ، «پرونده گمرک بوشهر» ، «پرونده گمرک همدان» و ... اشاره کرد. همه این اتفاقات در حالی است که گمرک سهوا یا عمدا از اجرای کامل قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمرد نموده و به تبادل بر خط اطلاعات با دستگاه‌های دیگر نمی‌پردازد که این اتفاق سبب شده تا ریسک قاچاق کاهش یافته و مبارزه هوشمند با قاچاق مختل شود.
لذا شایسته است به گونه‌ای تدبیر شود که این تحقیق و تفحص به نتایج حداکثری و موثر خود برسد تا به سرنوشت برخی دیگر از تحقیق و تفحص‌های گذشته دچار نشود که یا به کل از مسیر خود منحرف شده‌اند یا گزار‌ش‌های نهایی آن در گوشه‌ای در بایگانی‌ها خاک می‌خورد.
به همین سبب ضروری می‌نماید تا در انتخاب اعضای کمیته تحقیق و تفحص دقت لازم لحاظ شده و افرادی در این هیئت بکارگیری شوند که در حوزه مبارزه با قاچاق سابقه داشته و دغدغه‌مندانه با وقت گذاری و هوشمندی لازم کار را به سرانجام مطلوب برسانند .
بدیهی است که آفت هر کاری علی الخصوص امور نظارتی، سیاسی‌کاری است، لذا تدبیری نمایید تا از هرگونه اعمال سلایق سیاسی چه در انتخاب اعضا و چه در نحوه انجام تحقیق و تفحص و ارائه گزارش نهایی جلوگیری به عمل آید.
در پایان قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی آمادگی کامل خود را جهت همکاری با مجلس محترم شورای اسلامی در این خصوص اعلام می‌دارد.
داود گودرزیدبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادیمنبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

شخصیت شناسی؛ قاه قاه می‌خندیـد یا ریز ریز؟!
چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند، این است که مدل خندیدن هر فرد می‌تواند به آدم‌های اطرافش چیز‌هایی را درباره او و شخصیتش بگوید. فرقی نمی‌کند که مدل خندیدن شما با صدای بلند مانند بمباران باشد یا مدل آرام مثل یک موش! همه این مدل‌های خنده، پیام‌هایی دارند که شما درباره شخصیت تان به دیگران می‌فرستید.
وحشتناک‌ترین شهادت‌ها در قرون اولیه مسیحیت!
مسیحیان در قرون اولیه مسیحیت به خصوص در زمان امپراطوری روم به خاطر اعتراف به ایمانشان بسیار مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و به خاطر پافشاری بر اعتقادات مذهبیشان تا سرحد مرگ شکنجه شدند.
شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ گوشت با کارت ملی
هر نوشته‌ای نویسنده‌ای دارد. هر نویسنده‌ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته‌هایی که در این صفحه می‌خوانید، Status‌های کپی پیست شده‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
فیلم‌های عاشقانه با پایان‌های تلخ
عشق دیوانه وار یکی از جالب‌ترین انواع احساسات است که در یک لحظه می‌تواند از اوج شادی و شعف به شکستن قلب تبدیل شود. عشق چیزی است که تقریباً همه انسان ها آن را تجربه کرده اند و به همین دلیل است که فیلم های عاشقانه غم انگیز از محبوب ترین ژانرهای سینمایی به شمار می آیند.
علل درد آرواره و فک؛ حتما پیگیری کنید
اگر با آرواره‌های قفل شده بیدار شده‌اید یا هنگام جویدن و خمیازه کشیدن احساس درد در آرواره‌ها می‌کنید، این مطلب را بخوانید تا علتش را بدانید و اینکه چه باید بکنید.
متفورمین و تاثیر آن بر لاغری
اگر به دنبال تاثیر متفورمین برای لاغری هستید خواندن این مطلب به شما توصیه می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که آیا استفاده از متفورمین برای لاغری بی خطر است یا خیر و اینکه چرا گاهی پزشکان آن را برایتان تجویز می‌کنند؟
چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!
رنگ مرجانی زنده و پیشنهاد‌های استایلی با آن
رنگ مرجانی زنده (Living Coral) توسط موسسه پنتون آمریکا به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی شد. این موسسه چند روز پیش همچون روالی که از سال ۲۰۰۰ میلادی دنبال کرده است، رنگ سال را معرفی می‌کند که همواره با استقبال عاشقان مد و لباس و طراحان دکوراسیون و سازندگان محصولات آرایشی و بهداشتی همراه می‌شود.
بهترین عطر‌های مردانه برای زمستان ۹۷
اگر شما هم جزو افرادی هستید که در کل سال از یک عطر استفاده می‌کنید، باید بگوییم که راه اشتباهی می‌روید. همانطور که هر فصل لباس‌های مخصوص به خود را دارد، عطر‌های خاصی هم می‌طلبد. برخی از عطر‌ها رایحه‌ای خنک دارند که برای فصل‌های گرم سال مناسب اند در حالی که برخی دیگر رایحه‌ای گرم دارند و باید در فصول سرد سال استفاده شوند.
فریب در ازدواج چیست؟
در سالیان اخیر یکی از مشکلاتی که متاسفانه میان زوج‌های جوان روایج یافته و به واسطه‌ی آن کانون‌های خانوادگی در همان سال‌های اول از هم می‌پاشد، نبود صداقت و فریب خوردن یکی از طرفین یا اصطلاحاً فریب در ازدواج است. طبق ماده‌ی ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی فریب در ازدواج جرم محسوب شده و فریب دهنده به مجازات خواهد رسی

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکار پرورش اندام شهرستان فسا به قتل رسید
شیراز - ایرنا - آرمان نیک پی، قهرمان رشته پرورش اندام استان فارس سه شنبه شب در شهرستان فسا به قتل رسید.
چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!
شخصیت شناسی؛ قاه قاه می‌خندیـد یا ریز ریز؟!
چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند، این است که مدل خندیدن هر فرد می‌تواند به آدم‌های اطرافش چیز‌هایی را درباره او و شخصیتش بگوید. فرقی نمی‌کند که مدل خندیدن شما با صدای بلند مانند بمباران باشد یا مدل آرام مثل یک موش! همه این مدل‌های خنده، پیام‌هایی دارند که شما درباره شخصیت تان به دیگران می‌فرستید.
افزایش بودجه‌ توانبخشی پس از اعتراض معلولان
تهران - روزنامه مردم سالاری طی گزارشی در شماره روز چهارشنبه خود به بررسی اعتراض‌های جامعه‌ معلولان سراسر کشور، برای حمایت از معلولان و افزایش یک هزار و 100 میلیارد تومان به بودجه‌ بهزیستی پرداخته است.
«مردی به نام اوهه» مهمان جادوی صحنه
بهرام سروری‌نژاد کارگردان نمایش «مردی به نام اوهه» این هفته به رادیو فرهنگ می‌آید.
امیرعبداللهیان: اروپا برای ایجاد سازوکار SPV زمان زیادی ندارد
وکیلی: ژله‌ای و ۳ فراکسیونی شدن مشکل مجلس است- دهقان: کارنامه مجلس دهم در نظارت و قانونگذاری خوب نیست
ولایتی: باید از انحرافاتی که در جهان اسلام ایجادشده دوری کرد
امیرعبداللهیان: زمان اروپا رو به پایان است
ترامپ دوباره به ایران تهمت زد
بحران اقتصادی فرانسه؛ پایان اتوریته در اروپا
هیأتی از اسرائیل برای رایزنی با مقامات روسیه علیه ایران و حزب‌الله به مسکو سفر می‌کند
سه گزینه احتمالی استانداری تهران
پاداش به آمریکا بخاطر خروج از برجام‌!
هلند: نگذارید برجام از بین برود