فضای متفاوت روز دانشجو پس از ۶۵ سال +عکس

09:33 ۱۹۴ روز و ۱۴ ساعت پیش مشرق نیوز 203 0
فضای متفاوت روز دانشجو پس از ۶۵ سال +عکس

مسابقات ربوکاپ آسیا اقیانوسیه همزمان با روز دانشجو در جزیره کیش برگزار شد تا فضای خلاقانه دانشجویی در روز دانشجو ایجاد شود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲؛از چند روز قبل اعلام شده بود که نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا از طرف آیزنهاوربه ایران می‏ آید.
نیکسونبه ایران می‏ آمد تا نتایج پیروزی سیاسی امیدبخشی را که در ایران نصیب قوای طرفدار تثبیت اوضاع و قوای آزادی شده است را ببیند.
دانشجویانمبارز دانشگاه نیز تصمیم گرفتند که هنگام ورود نیکسون، نفرت و انزجار خود را به دستگاه کودتا نشان دهند.
رژیم شاه برای مسلط شدن بر اوضاع و حفظ سلامت سفر نیکسون نیروهای نظامی خود را در دانشگاه مستقر کرد، صبح شانزده آذر، هنگام ورود به دانشگاه، دانشجویان با دیدن تجهیزات فوق العاده سربازان و اوضاع غیر عادی اطراف دانشگاه، وقوع حادثه ‏ای را پیش بینی می‏‌کردند. حضور نظامیان در صحن دانشکده فنی باعث شد که بین نظامیان و دانشجویان، زد و خورد شود.
بیشتر بخوانید:رسالت جنبش دانشجویی از ۱۳۳۲ تا امروزدر همان لحظه اول عده زیادی هدف گلوله قرار گرفتند. مصطفی بزرگ نیا به ضرب سه گلوله از پا درآمد. مهدی شریعت رضوی که ابتدا هدف قرار گرفته به سختی مجروح شده بود بر زمین می‏‌خزید و ناله می‏‌کرد، و دوباره هدف گلوله قرار گرفت. احمد قندچی حتی یک قدم هم به عقب برنداشته و در جای اولیه خود ایستاده بود و از گلوله باران اول مصون مانده یکی از جانیان «دسته حاجیباز» با رگبار مسلسل سینه او را شکافت.
حالا ۶۵ سال از آن فاجعه گذشته است.
۱۶ آذر سال ۱۳۹۷؛ در مقطعی که این روز به عنوان روز دانشجو گرامی داشته می شود دانشجویان ایرانی فضای دیگری از روز دانشجو را نشان دادند.
این بار هم همان ذات ضداستکباری دانشجویان ایرانی به جوش آمده است؛ اما در حوزه علم و فناوری.
در حالیکه کشور این روزها در جبهه علم و فناوری پیش می رود دانشجویان کشورمان در دومین دوره مسابقات ربوکاپ آسیااقیانوسیه با عرضه ربات هایی در حوزه های مختلف کاربردی علم و فناوری خود را به رخ استکبار جهانی کشیدند.
فضای متفاوت روز دانشجو پس از ۶۵ سال +عکس
این مسابقات در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی و در ۲۲ لیگ با حضور بیش از ۲۵۰ تیم از ۱۶ کشور جهان شامل مالزی، روسیه، سنگاپور، چین، ژاپن، آمریکا، انگلیس، برزیل، تایلند، استرالیا، آلمان، کره‌جنوبی، امارات، قزاقستان، افغانستان و تیم‌های قدرتمند جمهوری اسلامی ایران پیگیری می‌شود.
در بخش دانشجویی شرکت کنندگان در لیگ‌های ربات امدادگر واقعی، ربات خانگی، ربات صنعتی، ربات فوتبالیست سایز کوچک، ربات فوتبالیست سایز متوسط، ربات فوتبالیست انسان‌نما، ربات فوتبالیست استاندارد پلت فرم، ربات پرنده، ربات زیردریایی، ربات شبیه ساز و ربات شبیه ساز امداد و همچنین در بخش دانش آموزی در لیگ‌های ربات امدادگر در بخش باز و لاین، ربات فضای مجازی در بخش فضای اولیه و ثانویه، ربات فوتبالیست سبک وزن، ربات فوتبالیست وزن آزاد، لیگ  Insita، لیگ Rescue و لیگ شبیه ساز با یکدیگر رقابت می‌کنند.
فضای متفاوت روز دانشجو پس از ۶۵ سال +عکس
محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، جان چانجیو چو رئیس فدراسیون ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه، ریبرو و لوی عضو هیات امنای فدراسیون جهانی ربوکاپ و مشچریاکوف عضو هیات امنای فدراسیون ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه و همچنین استادانی از دانشگاه سین جو آی چین نیز آمده اند.
فضای متفاوت روز دانشجو پس از ۶۵ سال +عکس
در حاشیه‌ این دوره از مسابقات نمایشگاه دستاوردهای رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در حوزه‌های ربات اطفای حریق، ربات جابه‌جایی اجسام از نوار نقاله و بسته‌بندی، ربات جابه‌جایی افراد ناتوان در استخر آب، خودروی برقی دو نفره و تعداد زیادی از محصولات نرم‌افزاری نیز ارائه شده است.
طهرانچی می گوید: می خواهیم ربات ها را به متن اجتماع بیاوریم.
رئیس دانشگاه آزاد ضمن تشکر از دانشجویان کشورمان از برنامه های دانشگاه آزاد برای حمایت از فناوری های کاربردی خبر داد.
فضای متفاوت روز دانشجو پس از ۶۵ سال +عکس
شاید همین حضور و حمایت رئیس دانشگاه آزاد نقطه امیدی بود برای دانشجویانی که با دست خالی بهترین فناوری ها را ارائه دادند و تنها منتظر نگاه مسوولان بودند.
دانشجویان از شهرهای مختلف کشورمان در این نمایشگاه حضور یافته و دستاوردهای خود را به عرصه نمایش گذاشتند تا نشان دهند جوان ایرانی سرشار از خلاقیت و نوآوری است و بی ادعا دستاوردهایی خلق می کند که بزرگان علم انگشت به دهان بمانند.
فضای متفاوت روز دانشجو پس از ۶۵ سال +عکس
بعضی از دستاوردها در سال های پیش ارائه شده و حالا ارتقا یافته بود، بعضی دیگر هم در روز دانشجو و با حضور مسولان رونمایی شد.
دستاوردهای قبلی در بزرگترین مسابقات جهانی مقامها و مدال های بسیاری را دریافت کرده بودند و در این مسابقات نیز امید به کسب مدال دارند.
اما در صحبت کوتاهی با این دانشجویان می توان به یک نکته مشترک بین تمام آن ها پی برد.
دانشجویان ایرانی که در مسابقات جهانی مختلف افتخارات بسیاری را برای کشورمان کسب می کنند و دارای انگیزه و خلاقیت و استعداد بالقوه بسیاری برای ارائه طرح های فناوری سطح بالا هستند از مسولان می خواهند که با تسهیل قوانین و مقداری توجه باعث شوند تا هیچ شرکت خارجی نتواند جواب مثبتی از دانشجویان ایرانی برای حضور در کشورهای دیگر دریافت کند و این دانشجویان بتوانند با حضور در سرزمین مادری خودشان با خیال راحت به ارائه دستاوردهای نو و کاربردی برای هموطنانشان بپردازند و هیچ خواب آشفته ای نبینند.
فضای متفاوت روز دانشجو پس از ۶۵ سال +عکس
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

عابدینی: حقم را از ˮگوˮ گرفتم-هم قسم شده ایم در قهرمانی جهان فینالیست شویم
ملی پوش سابر ایران گفت: سه سال بود به بازیکن کره‌ای می‌باختم از این رو تمام توانم را گذاشتم و او را شکست دادم در نیمه نهایی هم مصدومیت نگذاشت عملکرد خوبی مقابل نماینده چین داشته باشم.
تیم ملی ژیمناستیک ایران هفتم آسیا شد
تیم ملی ایران در مسابقات ژیمناستیک هنری قهرمانی آسیا هفتم شد.
صحبت کاپیتان‌های تیم‌های ملی والیبال استرالیا، پرتغال و فرانسه
کاپیتان‌های تیم‌های ملی والیبال پرتغال، استرالیا و فرانسه با حضور در نشست خبری هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در اردبیل، در درمورد این مسابقات صحبت کردند.
سرمربی والیبال پرتغال: هفته سختی در اردبیل داریم
سرمربی تیم ملی والیبال پرتغال با اشاره برگزاری هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال در اردبیل گفت: هفته سختی را در اردبیل داریم.
تیلیه: اگر به المپیک نرسیم، مرده‌ایم
سرمربی تیم‌ ملی والیبال فرانسه گفت: اگر به المپیک نرسیم، یعنی مرده‌ایم.
سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا: از جو اردبیل شگفت‌زده شدیم
سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا که برای دیدارهای تیمش در هفته چهارم لیگ ملت‌ها به اردبیل سفر کرده، گفت: از دیدن جو ایران و اردبیل شگفت‌زده شدیم.
جواد رضویان و سیامک انصاری باجناق می‌شوند!
در این سریال انصاری نقش پزشک را بازی می‌کرد و رضویان در نقش مالک ساختمان حضور داشت. همین بازی‌های جذاب این دو هنرمند باعث شده وقتی نام انصاری و رضویان شنیده می‌شود، ناخودآگاه گوش‌هایمان تیز شود و پیگیر خبرهایی باشیم که از آنها منتشر می‌شود.
معروف: بازی‌های سختی داریم اما امیدوارم کار صعود را در اردبیل تمام کنیم
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران با اشاره به دیدارهای این تیم در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال گفت: بازی‌ها در اردبیل سخت‌تر از دیدارهای قبل است.
هزار و یک خاصیت گیاه آلوئه‌ورا-از مبارزه با سرطان تا تسکین بیماری‌های گوارشی
گیاه آلوئه‌ورا علاوه بر محافظت از پوست اثرات درمانی دیگری هم دارد که آنها را مرور و بررسی می‌کنیم.
کولاکوویچ: مجرد و غلامی جایگزین‌های خوبی برای موسوی هستند
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر موسوی آماده نشود، مجرد و غلامی جایگزین‌های خوبی برای او هستند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پزشکیان: اجازه ندهیم بیگانگان، ما را به جان هم بیندازند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در برنامه‌های تلویزیونی شاهد دعوا و اختلاف در بسیاری از کشورهای اسلامی هستیم. اجازه ندهیم بیگانگان و کسانی که حتی کتاب دینی‌شان هم یکی نیست، ما را به جان هم بیاندازند.
سرمایه‌گذاری فرهنگی در کشورهای جهان اسلام قابل قبول نیست
رئیس برنامه توسعه صنایع دستی جهان اسلام تاکید کرد: سرمایه‌گذاری فرهنگی در کشورهای جهان اسلام قابل قبول نیست.
عابدینی: حقم را از ˮگوˮ گرفتم-هم قسم شده ایم در قهرمانی جهان فینالیست شویم
ملی پوش سابر ایران گفت: سه سال بود به بازیکن کره‌ای می‌باختم از این رو تمام توانم را گذاشتم و او را شکست دادم در نیمه نهایی هم مصدومیت نگذاشت عملکرد خوبی مقابل نماینده چین داشته باشم.
هزار و یک خاصیت گیاه آلوئه‌ورا-از مبارزه با سرطان تا تسکین بیماری‌های گوارشی
گیاه آلوئه‌ورا علاوه بر محافظت از پوست اثرات درمانی دیگری هم دارد که آنها را مرور و بررسی می‌کنیم.
هزار و یک خاصیت گیاه آلوئه‌ورا-از مبارزه با سرطان تا تسکین بیماری‌های گوارشی
کلاهبرداری ۶۰ میلیاردی با وعده سرمایه‌گذاری
کشف ۳۶ هزار خمیردندان در کارگاه غیرمجاز
علت تیراندازی در بزرگراه شهید بابایی
اولین شاه تیرهای عرشه پل گیشا برداشته شد
۱۵ سال حبس برای رباینده دختر دانشجو
آخرین جزئیات از دستگیری یکی از مدیران وزارت نفت
سرقت میلیاردی خاک در تالاب هامون- باز هم رد پای مافیای قدرتمند در میان است؟!
تدوین روش برآورد تابع تقاضای شبکه‌های اجتماعی با رویکرد غیرخطی
کاهش فرار از سربازی با بهینه‌سازی پادگان‌ها