مصرف سالانه سیگار ایران ۷۰ میلیارد نخ است

16:34 ۵ روز و ۱۳ ساعت پیش برترین ها 39 0

عضو هیات مدیره دخانیات ایران گفت که میزان مصرف سیگار درسال ۱۳۸۷ درکشور ۵۲ میلیارد نخ بود که امروز ۱۸ میلیارد نخ افزایش یافته است.

برترین ها

خبرگزاری ایرنا: ابراهیم نصراللهی روز چهارشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه رئیس اداره دخانیات استان بوشهر افزود: میزان مصرف سیگار درسال ۱۳۸۷ درکشور ۵۲ میلیارد نخ بود که امروز ۱۸ میلیارد نخ افزایش یافته است.
وی اظهارداشت: این میزان افزایش مصرف سیگار در کشور بیانگر این است که نهاد‌های متولی کاهش مصرف دخانیات دراین بخش موفق نبوده اند.
نصراللهی در باره مصرف تنباکو در کشور بیان کرد: براساس آمار‌ها در ۱۰ سال گذشته میزان مصرف تنباکوی میوه‌ای در کشور ۲ هزار تن بود این درحالی است که امروز این آمار به ۱۵ هزار تن رسیده است.
نصرالهی گفت: با وجود اینکه ضرر و زیان ناشی از تنباکوی میوه‌ای به مراتب از تنباکوی سنتی بیشتر است، ولی میزان استقبال از مصرف این نوع تنباکو به مراتب افزایش یافته است.
عضو هیات مدیره و معاون بازاریابی و فروش شرکت دخانیات ایران افزود: در سال‌های گذشته قبح مصرف دخانیات بویژه در میان بانوان کم شده است و به نحوی است که امروز در خانواده ها، محافل عمومی و پارک‌ها به صورت جمعی اقدام به استفاده از قلیان می‌کنند.
وی تاکید کرد: براساس آمار‌ها سن مصرف دخانیات در کشور به ۱۲ تا ۱۳ سال پایین آمده و این زنگ خطری برای خانواده‌ها به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه دخانیات به دنبال افزایش مصرف کالای دخانی نیست گفت: این شرکت تلاش می‌می کند سیگاری که ضرر و زیان کمتری دارد مصرف شود نه سیگاری که بصورت قاچاق وارد می‌شود و افزون بر زیان‌های اقتصادی و فرهنگی ضرر‌های بهداشتی نیز به دنبال داشته باشد.
نصراللهی اظهار داشت: سیگار قاچاق به دلیل آلودگی‌هایی که به سم‌های مختلف از جمله آمونیاک، ماده موجود در سم مرگ موش و فلزات سنگین بشدت سرطان زاست.
وی بیان کرد: ۲۰ درصد مصرف سیگار کشور به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که در سال‌های مختلف این آمار تغییر می‌کند.
نصراللهی یادآور شد: با بالارفتن قیمت ارز میزان قاچاق سیگار در کشور کاهش یافت، ولی با کاهش نرخ ارز قاچاق این بخش باردیگر افزایش یافته است.
وی گفت: با توجه به واگذاری شرکت دخانیات به صندوق بازنشستگی فولاد و سهام عدالت و گرفتن وظیفه حاکمیت از آن موضوع مبارزه با قاچاق دیگر به صورت جدی متولی ندارد.
این مقام مسئول یادآور شد: هرچند مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشورمتولی این امراست، اما با توجه به محدودیت نیرو و وظایف متعدد کار برای آن‌ها سخت است.
وی گفت: قاچاق دخانیات با توجه به وجود شبکه‌های مافیایی و پیچیده درسطح وسیعی انجام می‌شود و این شرکت آمادگی دارد که در بخش مبارزه با این پدیده ورود کند.
نصراللهی با توجه به استعداد استان بوشهر در تولید تنباکو و کشت این محصول در سطح یکهزار و ۴۰۰ هکتار اضافه کرد: شرکت دخانیات با توجه به امکانات و زیرساخت‌های موجود در شهر برازجان در صورت ورود سرمایه گذار و دادن برند، امکان تولید برای صادارت فراهم می‌شود.
نصراللهی گفت: شرکت دخانیات کشور سال گذشته ۱۲ میلیارد نخ سیگار تولید کرد که در برنامه دارد این میزان را به ۱۵ میلیارد نخ برساند که با توجه به اینکه ۷۰ درصد مواد اولیه تولید سیگار وارداتی است به دلیل مشکلات ارزی و اقتصادی با واردات این مواد دچار مشکل شدیم.
وی افزود: براین اساس پیش بیینی می‌شود شرکت دخانیات امسال ۱۰ میلیارد نخ سیگار در کشور تولید کند.
نصراللهی با اشاره به قدمت شرکت دخانیات اضافه کرد: حمایت از تیم‌های ورزشی و ساخت بیمارستان، درمانگاه و سایر کار‌های خیریه‌ای از جمله برنامه‌های این شرکت است.
دراین آئین سمیه عاملی به عنوان رئیس اداره دخانیات استان بوشهر معرفی و از خدمات صابرصابری تروجنی سرپرست این شرکت تقدیر شد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

استکی: رشته MMA هم پول دارد و هم شهرت!
سرمربی سابق تیم ملی بوکس گفت: بوکسورها مشتاقند به سمت MMA بروند، چون این رشته هم شهرت و هم پول دارد و هزار مزایای دیگر برای یک ورزشکار دارد.
تعلیق هواداران خاطیِ چلسی از حضور در ورزشگاه
باشگاه چلسی اعلام کرد که حضور چهار هواداری که به رحیم استرلینگ توهین نژادپرستانه کردند، در ورزشگاه استمفوردبریج فعلا به تعلیق درآمده است.
تیم شفر «فوتبال بدون تیام» را یاد گرفت
بازیکن اسبق استقلال گفت: استقلال کمی دیر راه افتاد ولی ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است.
افزایش ۸۰۰ درصدی قیمت ستاره دورتموند
ارزش جیدن سانچو در سه ماه اخیر 800 درصد رشد داشته است.
گزارش نود؛ جنجالی‌ترین داوری‌های لیگ
عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته به حواشی هفته اخیر فوتبال ایران و داوری‌های جنجالی لیگ برتر پرداخت.
گرشاسبی: یک‌سری باج بگیر گفتند استقلالی هستم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: زمانی که نامه محرومیت پرسپولیس که از طرف فیفا آمده بود را دیدم در خفا گریه کردم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
استکی: رشته MMA هم پول دارد و هم شهرت!
سرمربی سابق تیم ملی بوکس گفت: بوکسورها مشتاقند به سمت MMA بروند، چون این رشته هم شهرت و هم پول دارد و هزار مزایای دیگر برای یک ورزشکار دارد.
در مقابل فحاشی کودکان چه کنیم؟
اینفوگرافی: موقع رژیم، چگونه گرسنه نشویم؟
تبلیغ کلیه فروشی؛ ممنوع!
آنتی‌بیوتیک طبیعی قوی برای درمان سرماخوردگی
عتیقه رولز رویس در تهران- عکس
عوامل و تبعات افزایش سن ازدواج از نگاه کارشناسان
گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
تصویر حیرت انگیز اروپایی ایران!
سرهنگ قلابی راز قتل مرد برج ساز را فاش کرد
همخانگی مسالمت آمیز با مادر شوهر