۶۰۰ سارق و کلاهبردار در تله پلیس پایتخت

11:22 ۱۱ روز و ۱۷ ساعت پیش برترین ها 118 0

سرقت آنتن خودروی جنسیس، سرقت از خانه‌های مردم به‌عنوان مأمور گاز و کلاهبرداری و جعل با استفاده از مدارک شناسایی مردم از جمله جرایمی است که متهمان دستگیر شده در نوزدهمین طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت به آنها اعتراف کرده‌اند.

برترین ها

روزنامه ایران: سرقت آنتن خودروی جنسیس، سرقت از خانه‌های مردم به‌عنوان مأمور گاز و کلاهبرداری و جعل با استفاده از مدارک شناسایی مردم از جمله جرایمی است که متهمان دستگیر شده در نوزدهمین طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت به آنها اعتراف کرده‌اند. سردار حسین رحیمی- رئیس پلیس پایتخت- درباره جزئیات این طرح اظهار کرد: در این مرحله از طرح رعد طی چند روز گذشته254 حکم قضایی به اجرا درآمد، 631 سارق ومالخر و 1069 پرونده سرقتی کشف شد.
وی با بیان اینکه ارزش اموال مکشوفه بالغ بر 7 میلیارد تومان است، گفت: 324 نفر از سارقان دارای سابقه قبلی هستند و 307 نفر از آنها برای نخستین بار بازداشت شدند، در مجموع 10 قبضه سلاح جنگی و 43 قبضه سلاح سرد نیز از این افراد کشف شد.
سردار رحیمی با اشاره به اقدام‌های اثرگذار پلیس برای مقابله با دلالان ارز، یادآور شد: با تلاش شبانه‌روزی و پس از 30 سال توانستیم دلالان ارزی را از معابر پایتخت مانند چهارراه استانبول، سبزه‌میدان و سایر مکان‌هایی که این افراد فعال بودند، جمع‌آوری کنیم. در طی چندین مرحله از طرح‌های رعد بالغ بر 400 نفر از دلالان ارزی بازداشت شده که 93 نفر از آنها به زندان رفتند، این 93 نفر اعداد نجومی در حساب‌های بانکی خود داشتند.
7 دلال ارزی نیز دستگیر شدند که این افراد شبکه بسیار وسیعی داشتند و از اینجا تا نقطه صفر مرزی فعالیت می‌کردند. بانک مرکزی طی چند روز گذشته از 60 صرافی غیرمجاز شکایت کرده که به صاحبان آنها مهلت کوتاهی داده شده تا مجوزهای خود را به پلیس ارائه دهند وگرنه این صرافی‌ها پلمب می‌شوند.
جاعلان میلیاردی/ سه مرد و یک زن، اعضای باند جعل و کلاهبرداری هستند. آنها با سه شگرد نقشه کلاهبرداری‌هایشان را اجرا کرده و در مدت یک سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان به جیب زده‌اند.
چطور کلاهبرداری می‌کردید؟ ما سه شگرد داشتیم. در گام اول شناسنامه و مدرک شناسایی را از داخل خودروها سرقت می‌کردیم. بعد از آن اگر شناسنامه متعلق به خانم بود که عکس و مشخصات همدست‌مان را روی آن درج می‌کردیم اگر آقا بود که مشخصات یکی از ما سه نفر به شناسنامه انتقال داده می‌شد.
اسم و فامیل‌ها را چه می‌کردید؟ موادی داشتیم که خیلی راحت این مشخصات را از بین می‌برد.
با این مدارک چه می‌کردید؟ گاهی با آنها حساب بانکی باز می‌کردیم و از کارت‌های عابر بانک این حساب‌ها استفاده می‌کردیم. بعضی از این کارت‌های عابر بانک را به مبلغ 200 تا 300 هزار تومان به فروش می‌رساندیم. با این مدارک سیم کارت تلفن همراه می‌خریدیم و پیامک‌های برنده شدید و جایزه برای مردم ارسال می‌کردیم. آنها را پای دستگاه‌های خودپرداز می‌کشاندیم و شماره آن کارت‌هایی را می‌دادیم که با حساب‌های ساختگی گرفته بودیم. آنها هم پول را به حسابمان واریز می‌کردند.
قمار بازی با چک‌های سرقتی/ دو سال از محکومیتش را سپری کرده بود که به دستور قاضی و به‌عنوان حکم جایگزین با پابند الکتریکی از زندان آزاد شد تا 3 سال باقی مانده را در خانه سپری کند. اما مأموران کلانتری طبق دستور مقام قضایی که باید چنین محکومانی را زیر نظر بگیرند دریافتند وی در حال سرقت لوازم داخلی خودرو است.
قبلا به چه جرمی بازداشت شده بودی؟ سرقت لوازم داخل خودرو و خودرو. به 5 سال حبس محکوم شدم بعد از دو سال حبس با حکم قاضی آزاد شدم. باید در این مدت با پابند الکتریکی در تهران می‌ماندم.
اما بعد از آزادی از زندان به تعهداتت عمل نکردی؟ با همدستی سه دوستم سرقت‌ها را آغاز کردیم. لوازم داخل خودرو را سرقت می‌کردیم و به فروش می‌رساندیم. در یکی از سرقت‌هایمان دست چکی به‌دست آوردیم که 6 برگه آن سفید امضا شده بود.
بعداً متوجه شدیم که صاحب دسته چک قصد گرفتن وام داشته و برای همین از قبل آنها را امضا کرده است. ما هم برگه‌ها را فروختیم البته چند برگی را هم برای خودمان نگه داشتیم. ما قمار می‌کردیم. بازی تخته نرد و برای قمار باید پول می‌گذاشتیم. مبالغ قابل توجهی را داخل چک‌ها می‌نوشتیم اگر می‌بردیم که هیچ اگر هم می‌باختیم چک بلامحل را باخته بودیم.
مأمور گاز قلابی/ ده‌ها سابقه کیفری در پرونده خود دارد از سرقت گرفته تا حمل مواد مخدر آخرین موردش نیز مأمور قلابی بوده است.
نقشه سرقت‌هایت چطور بود؟ زنگ خانه‌ها را می‌زدم و اگر بچه‌ای آیفون را پاسخ می‌داد از او می‌خواستم به پدر یا مادرش بگوید که به مقابل در بیایند. بعضی از آنها می‌گفتند که کسی داخل خانه نیست. آنجا بود که نقشه‌ام را اجرا می‌کردم و خودم را مأمور گاز معرفی می‌کردم.
بعد چکار می‌کردی؟ بچه‌ها در را باز می‌کردند و من وارد خانه‌شان می‌شدم. دست و پاهایشان را می‌بستم و وسایل با ارزش داخل خانه را به سرقت می‌بردم.
سرقت آنتن خودروی جنسیس/ باهم در فضای مجازی آشنا شده‌اند اما همه تصور می‌کردند زن و شوهر هستند. متهمان این پرونده با نقشه‌ای حرفه‌ای آنتن خودروهای جنسیس را سرقت می‌کردند.
شگردتان چه بود؟ شهلا آرایش کرده و با ظاهری مناسب کنار خیایان می‌ایستاد. سوژه ما خودروهای مدل بالا بخصوص جنسیس بود. شهلا به‌عنوان مسافر سوار خودروهای جنسیس می‌شد و از آنها می‌خواست او را به کافه ببرند.
تو چکار می‌کردی؟ من آنها را تعقیب می‌کردم و زمانی که شهلا و صاحب خودرو به داخل کافه می‌رفتند من آنتن خودروهای جنسیس را سرقت می‌کردم.
با آنها چه می‌کردی؟ آنها را به فردی به نام منصور می‌فروختم. او به ما آموزش داده بود و برای این کار یک میلیون تومان گرفته بود. بعد از سرقت آنتن‌ها را بین 10 تا 20 میلیون تومان به منصور می‌فروختم و با پولش برای خودم وشهلا خرید می‌کردم و تفریح می‌کردیم.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

یک یهودی - اسرائیلی رئیس جدید اینستاگرام شد
با استعفای مدیر سابق اینستاگرام، یک فردی یهودی اسرائیلی به مدیریت جدید این شبکه اجتماعی منصوب شد.
کاشت درخت از سوی شهرداری در خانه شما
مختاری گفت: ثبت نام برای کاشت درخت در منازل شهروندان در قالب طرح نهضت درختکاری از ۱۰ دی ماه آغاز می‌شود.
افزایش مهاجرت‌ها از سیستان و بلوچستان به یزد
نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به وجود 60 هزار نفر مهاجر در این استان، حل نشدن معضل آب در استان‌هایی نظیر سیستان و بلوچستان را سبب افزایش مهاجرت به استان یزد و ناامنی در استان‌های مهاجرفرست دانست.
زایمان در ارتفاع ۴۲ هزار پایی در پرواز استانبول
مسافر۲۱ ساله کنگویی به کمک همسرش که پزشک است و همچنین کادر پرواز هواپیما در ارتفاع ۱۳ هزار متری (۴۲ هزار پا) از زمین یک نوزاد پسر به دنیا آورد.
لغزندگی سطح جاده به علت ریختن گازوئیل
در ویدیوی زیر لغزندگی سطح جاده بعلت ریختن گازوئیل و سر خوردن ماشین‌ها هنگام عبور از جاده را می‌بینید.
دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز برای صرافی‌ها
بانک مرکزی دستورالعمل خرید و فروش ارز را به شبکه صرافی‌های مجاز اعلام کرد که بر اساس آن باید هنگام خرید ارز حاصل از صادرات، گزینه «از محل صادرات» را در سامانه سنا انتخاب کنند.
مردم فریب ارزانیِ آجیل شب یلدا را نخورند
رییس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروش اعلام کرد که قیمت متوسط هر کیلوگرم آجیل شب یلدا حدود ۶۰ هزار تومان است و مردم برای تامین این محصول به واحدهای صنفی مجاز دارای پروانه کسب مراجعه کنند و فریب برخی ارزانی‌ها را در این بازار نخورند.
آنچه باید درباره اصلاحیه قانون چک بدانید
رییس کانون وکلای دادگستری استان کرمان گفت: ماده 6 اصلاح قانون چک از این جهت خوب است که به هرکسی با هر اعتباری اجازه صدور هر مبلغ چک را نمی‌دهد و آن را در محدوده معین قید می‌کند و همه بانک‌ها در همین سامانه متمرکز هستند.
ترامپ: سیاست اوباما درباره کودکان مهاجر بدتر بود
ونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از سیاستهای مهاجرتی خود بخصوص در جنوب این کشور در مرز مشترک به مکزیک به انتقاد از رئیس جمهوری آمریکا در دوره پیش از خود پرداخت.
هزینه سازی وزیر صمت برای روحانی
علیرضا رحیمی، نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس در واکنش به حواشی برکناری داماد روحانی در توییترش نوشت: وزیر صمت با شتابزدگی در تصمیم و انتصاب، با اطلاع یا بی اطلاع رئیس جمهور، بریا ایشان هزینه سازی کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نهیب وزیر دفاع به آمریکا و غرب
وزیر دفاع خطاب به آمریکا و کشورهای غربی گفت: امروز شما ده‌ها میلیارد دلار تسلیحات به کشور‌های منطقه می‌فروشید و بعد به ما می‌گویید که چرا موشک دارید؟! همه برای دفاع از خودشان باید تجهیز شوند.
حسینی نه ضمانت می‌گیرد، نه مجوز جدایی!
سیدحسین حسینی بی میل نیست که درنیم فصل به تیم دیگری برود اما باشگاه استقلال این دروازه بان را به هیچ تیمی نمی دهد وحتی به او اعلام کرده به جای این کارها تلاش کند به ترکیب اصلی برگردد.
فرزندان روسای جمهور آسیای مرکزی چه می‌کنند؟
سورانبای جین‌بیک‌اف، رئیس‌جمهور قرقیزستان با ۲ فرزند کمترین، و امامعلی رحمان با ۹ فرزند رکورددار بزرگ ترین خانواده در میان روسای جمهور آسیای مرکزی هستند.
خودم دیدم داور به بازیکن گفت برو گمشو!
کاپیتان اسبق استقلال تهران گفت: امیدوارم سوت‌ها مغرضانه نبوده باشد و در ادامه داوران با ادبیات بهتری در زمین حاضر شوند.
نشت مونوکسید کربن در تالار، عروسی را برهم زد
طرح سراسری معاینه فنی در جاده‌های کشور اجرا می‌شود؟
برخورد سرویس مدرسه با درخت
انهدام باند‌های فروش مواد مخدر در فضای مجازی
زن میانسال با شلیک ۳ گلوله به قتل رسید
کشف جسد یک نوزاد در ساحل شرقیِ ایرلند
زمین دهان باز کرد و وانت بار را بلعید
مشکوک بودن سُر خوردن سریالی خودروها در جاده نوشهر!
آسیب جدی به شبکه برق استرالیا در پی طوفانی شدید
تخلیه باغ وحش ˮچِسترˮ انگلیس در پی آتش‌سوزی