۶۰۰ سارق و کلاهبردار در تله پلیس پایتخت

11:22 ۷۴ روز و ۸ ساعت پیش برترین ها 288 0

سرقت آنتن خودروی جنسیس، سرقت از خانه‌های مردم به‌عنوان مأمور گاز و کلاهبرداری و جعل با استفاده از مدارک شناسایی مردم از جمله جرایمی است که متهمان دستگیر شده در نوزدهمین طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت به آنها اعتراف کرده‌اند.

برترین ها

روزنامه ایران: سرقت آنتن خودروی جنسیس، سرقت از خانه‌های مردم به‌عنوان مأمور گاز و کلاهبرداری و جعل با استفاده از مدارک شناسایی مردم از جمله جرایمی است که متهمان دستگیر شده در نوزدهمین طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت به آنها اعتراف کرده‌اند. سردار حسین رحیمی- رئیس پلیس پایتخت- درباره جزئیات این طرح اظهار کرد: در این مرحله از طرح رعد طی چند روز گذشته254 حکم قضایی به اجرا درآمد، 631 سارق ومالخر و 1069 پرونده سرقتی کشف شد.
وی با بیان اینکه ارزش اموال مکشوفه بالغ بر 7 میلیارد تومان است، گفت: 324 نفر از سارقان دارای سابقه قبلی هستند و 307 نفر از آنها برای نخستین بار بازداشت شدند، در مجموع 10 قبضه سلاح جنگی و 43 قبضه سلاح سرد نیز از این افراد کشف شد.
سردار رحیمی با اشاره به اقدام‌های اثرگذار پلیس برای مقابله با دلالان ارز، یادآور شد: با تلاش شبانه‌روزی و پس از 30 سال توانستیم دلالان ارزی را از معابر پایتخت مانند چهارراه استانبول، سبزه‌میدان و سایر مکان‌هایی که این افراد فعال بودند، جمع‌آوری کنیم. در طی چندین مرحله از طرح‌های رعد بالغ بر 400 نفر از دلالان ارزی بازداشت شده که 93 نفر از آنها به زندان رفتند، این 93 نفر اعداد نجومی در حساب‌های بانکی خود داشتند.
7 دلال ارزی نیز دستگیر شدند که این افراد شبکه بسیار وسیعی داشتند و از اینجا تا نقطه صفر مرزی فعالیت می‌کردند. بانک مرکزی طی چند روز گذشته از 60 صرافی غیرمجاز شکایت کرده که به صاحبان آنها مهلت کوتاهی داده شده تا مجوزهای خود را به پلیس ارائه دهند وگرنه این صرافی‌ها پلمب می‌شوند.
جاعلان میلیاردی/ سه مرد و یک زن، اعضای باند جعل و کلاهبرداری هستند. آنها با سه شگرد نقشه کلاهبرداری‌هایشان را اجرا کرده و در مدت یک سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان به جیب زده‌اند.
چطور کلاهبرداری می‌کردید؟ ما سه شگرد داشتیم. در گام اول شناسنامه و مدرک شناسایی را از داخل خودروها سرقت می‌کردیم. بعد از آن اگر شناسنامه متعلق به خانم بود که عکس و مشخصات همدست‌مان را روی آن درج می‌کردیم اگر آقا بود که مشخصات یکی از ما سه نفر به شناسنامه انتقال داده می‌شد.
اسم و فامیل‌ها را چه می‌کردید؟ موادی داشتیم که خیلی راحت این مشخصات را از بین می‌برد.
با این مدارک چه می‌کردید؟ گاهی با آنها حساب بانکی باز می‌کردیم و از کارت‌های عابر بانک این حساب‌ها استفاده می‌کردیم. بعضی از این کارت‌های عابر بانک را به مبلغ 200 تا 300 هزار تومان به فروش می‌رساندیم. با این مدارک سیم کارت تلفن همراه می‌خریدیم و پیامک‌های برنده شدید و جایزه برای مردم ارسال می‌کردیم. آنها را پای دستگاه‌های خودپرداز می‌کشاندیم و شماره آن کارت‌هایی را می‌دادیم که با حساب‌های ساختگی گرفته بودیم. آنها هم پول را به حسابمان واریز می‌کردند.
قمار بازی با چک‌های سرقتی/ دو سال از محکومیتش را سپری کرده بود که به دستور قاضی و به‌عنوان حکم جایگزین با پابند الکتریکی از زندان آزاد شد تا 3 سال باقی مانده را در خانه سپری کند. اما مأموران کلانتری طبق دستور مقام قضایی که باید چنین محکومانی را زیر نظر بگیرند دریافتند وی در حال سرقت لوازم داخلی خودرو است.
قبلا به چه جرمی بازداشت شده بودی؟ سرقت لوازم داخل خودرو و خودرو. به 5 سال حبس محکوم شدم بعد از دو سال حبس با حکم قاضی آزاد شدم. باید در این مدت با پابند الکتریکی در تهران می‌ماندم.
اما بعد از آزادی از زندان به تعهداتت عمل نکردی؟ با همدستی سه دوستم سرقت‌ها را آغاز کردیم. لوازم داخل خودرو را سرقت می‌کردیم و به فروش می‌رساندیم. در یکی از سرقت‌هایمان دست چکی به‌دست آوردیم که 6 برگه آن سفید امضا شده بود.
بعداً متوجه شدیم که صاحب دسته چک قصد گرفتن وام داشته و برای همین از قبل آنها را امضا کرده است. ما هم برگه‌ها را فروختیم البته چند برگی را هم برای خودمان نگه داشتیم. ما قمار می‌کردیم. بازی تخته نرد و برای قمار باید پول می‌گذاشتیم. مبالغ قابل توجهی را داخل چک‌ها می‌نوشتیم اگر می‌بردیم که هیچ اگر هم می‌باختیم چک بلامحل را باخته بودیم.
مأمور گاز قلابی/ ده‌ها سابقه کیفری در پرونده خود دارد از سرقت گرفته تا حمل مواد مخدر آخرین موردش نیز مأمور قلابی بوده است.
نقشه سرقت‌هایت چطور بود؟ زنگ خانه‌ها را می‌زدم و اگر بچه‌ای آیفون را پاسخ می‌داد از او می‌خواستم به پدر یا مادرش بگوید که به مقابل در بیایند. بعضی از آنها می‌گفتند که کسی داخل خانه نیست. آنجا بود که نقشه‌ام را اجرا می‌کردم و خودم را مأمور گاز معرفی می‌کردم.
بعد چکار می‌کردی؟ بچه‌ها در را باز می‌کردند و من وارد خانه‌شان می‌شدم. دست و پاهایشان را می‌بستم و وسایل با ارزش داخل خانه را به سرقت می‌بردم.
سرقت آنتن خودروی جنسیس/ باهم در فضای مجازی آشنا شده‌اند اما همه تصور می‌کردند زن و شوهر هستند. متهمان این پرونده با نقشه‌ای حرفه‌ای آنتن خودروهای جنسیس را سرقت می‌کردند.
شگردتان چه بود؟ شهلا آرایش کرده و با ظاهری مناسب کنار خیایان می‌ایستاد. سوژه ما خودروهای مدل بالا بخصوص جنسیس بود. شهلا به‌عنوان مسافر سوار خودروهای جنسیس می‌شد و از آنها می‌خواست او را به کافه ببرند.
تو چکار می‌کردی؟ من آنها را تعقیب می‌کردم و زمانی که شهلا و صاحب خودرو به داخل کافه می‌رفتند من آنتن خودروهای جنسیس را سرقت می‌کردم.
با آنها چه می‌کردی؟ آنها را به فردی به نام منصور می‌فروختم. او به ما آموزش داده بود و برای این کار یک میلیون تومان گرفته بود. بعد از سرقت آنتن‌ها را بین 10 تا 20 میلیون تومان به منصور می‌فروختم و با پولش برای خودم وشهلا خرید می‌کردم و تفریح می‌کردیم.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تعامل دانشگاه و جامعه برنامه‌ریزی نیاز دارد؛دستوری نیست-دلیل اثرگذارنبودن پروژه‌های علوم‌انسانی
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه این نگرش که دانشگاه‌ها تنها در توسعه مرزهای دانش به صورت جزیره‌ای مؤثر باشند، مطرود است، گفت: اگر دانشگاه می‌خواهد بماند، متحول شود و ارتقا یابد، مسیر ناگزیر آن پیوند با جامعه است و اکنون که ۴۰ سال تجربه را پشت سر داریم، باید در این زمینه اولویت‌بندی‌های واقعی را شناسایی و خلاءها و به هم ریختگی‌های روابطی که موجود است را ساماندهی کنیم.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
صهیونیستها بر مدار شکست
تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به دنبال هشت سال بحران سازی در سوریه و بی نتیجه بودن همه تلاش هایش، به شکست در این کشور اعتراف کرد.
هنرمندان معلول دیر بوشهر6 مقام کسب کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن معلولان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: هنرمندان بازیگر معلول این شهرستان در جشنواره منطقه ای تئاتر مهر آیین خلیج فارس 6 مقام کسب کردند.
سقوط بالگرد آتش‌نشان در نیوزیلند
نشت نفت در پی خروج قطار از ریل در کانادا
سوختن بیش از ۲۰۰ خانه زاغه‌نشینان در بنگلادش
نجات ۶ سرنشین خودرو لندرور از غرق شدن در رودخانه سد سنندج
ارتقای استانداردهای امدادرسانی، رویکرد مهم بهداد ناجا
الحاق آمبولانس‌های جدید به ناوگان ترابری بهداد ناجا
22 استان درگیر سیلاب و کولاک - اسکان اضطراری بیش از 200 تن در این مناطق
ریزش ساختمان دانشگاهی در روسیه
اعلام مدارک لازم برای احراز محل سکونت مالکان خودرو
نجات ۸ کارگر از معدن حادثه‌دیده در زیمبابوه