طباطبایی: تیم ملی بسکتبال کارت اعتباری نیست!

13:25 ۹ روز و ۳ ساعت پیش مشرق نیوز 33 0
طباطبایی: تیم ملی بسکتبال کارت اعتباری نیست!

رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر اینکه بُرد تیم ملی مقابل فیلیپین پاسخ خیلی از ابهامات را داد، گفت: باید به تدریج اجازه دهیم تمام بازیکنان در قالب تیم ملی خود را نشان دهند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، رامین طباطباییضمن ابراز خرسندی از عملکرد تیم ملی بسکتبالمقابل فیلیپینکه با پیروزی و کسب سهمیه جام جهانی ۲۰۱۹همراه بود، گفت: بازیکنان تیم ملی در این دیدار نشان دادند که فدراسیون و کادر فنی به درستی به آنها به عنوان بازیکنان جایگزین برای بسیاری از ستاره ها  اعتماد کرده است. از این بازیکنان به خاطر اینکه پاسخ اعتماد ما را به درستی دادند، تشکر می کنم. 
بیشتر بدانید:عکس/ نبرد جانانه بلندقامتان ایران و فیلیپینوی در این رابطه ادامه داد: بازیکنی که برای تیم ملی ارزش قائل باشد و دلش برای این تیم بتپد می تواند در هر شرایطی برای تیم ملی بازی کرده و مثمر ثمر هم باشد. این موضوعی است که ملی پوشان ایران در مانیل آن را اثبات کرده اند.
طباطبایی با بیان اینکه برتری تیم ملی بسکتبال مقابل فیلیپین پاسخگوی خیلی از ابهامات و انتقادات بود، تصریح کرد: با این بازی و نمایشی که ملی پوشان در آن ارائه کرده اند، روشن شد که باید به تدریج اجازه دهیم تا همه بازیکنان خود را در قالب تیم ملی نشان دهند و اینکه ترکیب تیم ملی را در فضایی منصفانه و به دور از گرایش های فردی تشکیل دهیم.
رئیس فدراسیون بسکتبال با تأکید بر اینکه این فدراسیون همواره قدردان نسل طلایی بسکتبال خواهد بود و ارزش و جایگاه آنها را حفظ خواهد کرد، یادآورشد: اما نباید از عملکرد خوب بازیکنان جایگزین این نسل غافل شویم. در دیدار مقابل فیلیپین، ارزش این بازیکنان مشخص شد و اینکه می توانند آینده ای قابل اطمینان برای تیم ملی رقم بزنند. نتیجه دیدار برابر فیلیپین اثبات کرد که تصمیم گیری های فدراسیون و کادر فنی، علمی و منطقی بوده و نتیجه لازم را داشته است.
وی در بخشی از صحبت های خود با بیان اینکه تیم ملی بسکتبال، کارت اعتباری دائم برای بازیکنان نیست، افزود: حتی بازیکنان فعلی هم باید این موضوع را لحاظ کنند که در هر شرایطی فقط نفراتی که آماده باشند و ارزش پیراهن تیم ملی را بدانند می توانند در ترکیب این تیم قرار بگیرند.
طباطبایی در بخش دیگری از گفتگویش در مورد وضعیت تیم ملی بسکتبال برای جام جهانی ۲۰۱۹ چین، گفت: با بردی که مقابل فیلیپین کسب شد، گام اصلی در این مسیر برداشته شد. در واقع بسکتبال ایران تا حد خیلی زیادی سهمیه جهانی خود را قطعی کرده است. مگر اینکه با شرایطی بسیار خاص و استثنایی مواجه شویم. در بدترین شرایط این احتمال وجود دارد که سه تیم ایران، فیلیپین و ژاپن در پایان پنجره ششم انتخابی جام جهانی هم امتیاز شوند که در این صورت موضوع برای توزیع سهمیه کمی پیچیده می شود و کار به معدل امتیاز کشیده خواهد شد. البته احتمال این موضوع بسیار کم و حتی غیر ممکن است اما بعید هم نیست!
رئیس فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: بر همین اساس دیدارهای پیش رو مقابل ژاپن و استرالیا که در پنجره ششم برگزار می شود هم می تواند تعیین کننده باشد. البته همانطور که گفتم جهانی شدن بسکتبال ایران تا حد زیادی قطعی شده است. با شرایط فعلی و به احتمال خیلی زیاد در پایان مسابقات انتخابی، ایران و ژاپن به عنوان تیم های دوم و سوم به جام جهانی صعود می کنند و وضعیت فیلیپین به عنوان تیم چهارم در مقایسه با تیم چهارم گروه مقابل که احتمالاً اردن خواهد بود، مشخص می شود.
«قرار بود بعد از پنجره پنجم انتخابی جام جهانی در مورد بازیکنانی مثل صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی و دعوت از آنها برای پنجره ششم، تصمیم گیری شود. احتمال دارد که این بازیکنان برای جام جهانی در ترکیب قرار بگیرند؟» طباطبایی در پاسخ به این سئوال گفت: سیاست ما در هر شرایطی استفاده از بهترین ها است. هنوز در مورد حدادی و نیکخواه بهرامی تصمیمی نگرفتیم. ما این بازیکنان را دعوت کردیم اما در اردو شرکت نکردند. باید این موضوع بررسی شود. ضمن اینکه نظر کادر فنی هم برای ما اهمیت دارد چرا که در نهایت تصمیمات فدراسیون با لحاظ کردن مسائل فنی مورد نظر کادر فنی اتخاذ می شود.
رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به پیامی که صمد نیکخواه بهرامی بعد از پیروزی تیم ملی مقابل فیلیپین داشت، اظهار داشت: از صمد بابت چنین پیامی تشکر می کنم. این بازیکن با پیام خود در واقع حمایتش از نفرات جایگزین، کادر فنی و فدراسیون را نشان داد.
وی در پایان گفت: من به خاطر اهمیت و حساسیت مقابل فیلیپین، ملی پوشان را در مانیل همراهی کردم. پیش از بازی هم صحبت هایی با آنها داشتم و تأکید کردم که باید مراقبت کنند تا مواردی مثل فضای مجازی، تأثیرگذاری منفی روی عملکرد و رفتار آنها نداشته باشد. سعی ما بر این است که محیطی سالم و شفاف برای تیم ملی ایجاد کنیم و در این راستا از هر پیشنهادی که از طرف خود ملی پوشان هم مطرح شود، استقبال می کنیم.
منبع: مهر


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

تهوع، نخستین احساس در سفر‌های فضایی
اگر از فضانوردان سوال شود که از سفر به فضا چه احساسی دارید، خیلی از آنان خواهند گفت احساس تهوع و سردرد!
پهنای باند پیام رسان‌های داخلی ۲ برابر می‌شود
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا 2 هفته آینده پهنای باند پیام رسان های داخلی 2 برابر می شود، از تخصیص بیش از هزار گیگابایت بر ثانیه از ظرفیت شبکه ملی اطلاعات به پیام رسان های داخلی خبر داد.
هلاکت سارق مسلح در درگیری با پلیس در اهواز
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان از هلاکت یک سارق مسلح در درگیری با پلیس در شهرستان اهواز خبر داد.
آموزش و پرورش: ساعت درس قرآن کم نشده
مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گفت: ساعات درسی قرآن کم نشده است بلکه با اجرای طرح حفظ جز۳۰ قرآن، اهمیت بیشتری یافته است.
انجمن دفاتر خدمات مسافرتی: گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند
رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایرانی گفت: از دولت، وزارت خارجه و سفیر ایران در گرجستان توقع داریم نتیجه هشدارها و برخوردهایی که از ناحیه گرجستان متوجه اتباع ایرانی شده است را پیگیری و به مردم اعلام کنند. باید مشخص شود چه برخوردهایی با خاطیان شده است. آن‌ها باید به دادگاه‌های صالحه و محاکم قانونی معرفی شوند و دولت گرجستان نیز از مردم ایران عذرخواهی کند.
افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به کاهش دما تا روز فردا (۲۴ آذرماه) اظهارکرد: وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۲۳ آذرماه) در شرایط سالم قرار دارد و انتظار می‌رود طی فردا برغلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق افزوده شود.
۵ پرواز فرودگاه اهواز لغو شدند
مرکز اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی اهواز از لغو پنج پرواز به مبدأ و مقصد این فرودگاه خبر داد.
ضرورت افزایش تولید محصولات ارگانیک
مدیرعامل شرکت شهر سالم در بازدید از «یازدهمین جشنواره ارگانیک تهران» با اشاره به تاثیر تغذیه سالم بر سلامت شهروندان گفت: باید با افزایش تولید، قیمت محصولات ارگانیک کاهش یابد تا مصرف آن برای عموم شهروندان امکان پذیر شود.
جاده کرج - چالوس یک طرفه شد
رئیس پلیس راه البرز گفت که تردد وسایل نقلیه به منظور تخلیه بار ترافیکی از کرج به سمت مرزن آباد دقایقی پیش ممنوع شد.
فرود اضطراری هواپیمای دبی در فرودگاه شیراز
مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز از فرود اضطراری هواپیمای مسیر دبی به «اسلو» نروژ در فرودگاه شیراز خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتقادات تُند صادق خرازی از دولت
دبیرکل حزب ندای ایرانیان ضمن انتقاد از دولت،‌ گفت: مطالبات مردم آن چیزی نیست که اکنون در کشور می‌بینید.
انتقادات تُند صادق خرازی از دولت
دبیرکل حزب ندای ایرانیان ضمن انتقاد از دولت،‌ گفت: مطالبات مردم آن چیزی نیست که اکنون در کشور می‌بینید.
داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
گروه تروریستی داعش مسئولیت تیراندازی سه‌شنبه شب در شهر استراسبورگ فرانسه را به عهده گرفت.
گفت و گوی آوای کرمانشاه با نماینده شرق استان کرمانشاه
هفته نامه آوای کرمانشاه در شماره روز سه شنبه بیستم آذر ماه 96 مصاحبه خبرنگار این نشریه محلی را با حسن سلیمانی نماینده مردم شهرستانهای کنگاور، هرسین و صحنه در مجلس شورای اسلامی با عنوان «روزگارِ شیخ نمایندگان» منتشر کرده است.
مقایسه حداقل دستمزد کارگران در کشورهای مختلف
در حالی که حداقل دستمزد کارگر ایرانی به ازای هر ساعت کار معادل ۶ هزار تومان است، حداقل دستمزد ساعتی در لوکزامبورگ ۱۱.۵ دلار معادل ۱۹ برابر حداقل دستمزد در ایران است.
نماینده ایران قهرمان کشتی باشگاه‌های جهان شد
اعلام ترکیب پرسپولیس برای دیدار با پارس‌ جنوبی‌
اظهارات جنجالی استقلالی‌ها دردسرساز می‌شود
کمک داور دیدار استقلال - پدیده: اشتباه کردم و عذرخواهی می‌کنم
پرسپولیس باز هم از سوی AFC جریمه می‌شود؟
کی روش: فوتبال بازی نقطه نظرهاست
گزارش زنده- پرسپولیس 0 پارس جنوبی 0
عذرخواهی کمک داور استقلال-پدیده به خاطر گل اللهیار
شفر در تشییع پیکر ایرج دانایی فرد-عکس
جدال بالا و پایین جدول در غیاب بهترین گلزنان