طباطبایی: تیم ملی بسکتبال کارت اعتباری نیست!

13:25 ۱۶۶ روز پیش مشرق نیوز 223 0
طباطبایی: تیم ملی بسکتبال کارت اعتباری نیست!

رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر اینکه بُرد تیم ملی مقابل فیلیپین پاسخ خیلی از ابهامات را داد، گفت: باید به تدریج اجازه دهیم تمام بازیکنان در قالب تیم ملی خود را نشان دهند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، رامین طباطباییضمن ابراز خرسندی از عملکرد تیم ملی بسکتبالمقابل فیلیپینکه با پیروزی و کسب سهمیه جام جهانی ۲۰۱۹همراه بود، گفت: بازیکنان تیم ملی در این دیدار نشان دادند که فدراسیون و کادر فنی به درستی به آنها به عنوان بازیکنان جایگزین برای بسیاری از ستاره ها  اعتماد کرده است. از این بازیکنان به خاطر اینکه پاسخ اعتماد ما را به درستی دادند، تشکر می کنم. 
بیشتر بدانید:عکس/ نبرد جانانه بلندقامتان ایران و فیلیپینوی در این رابطه ادامه داد: بازیکنی که برای تیم ملی ارزش قائل باشد و دلش برای این تیم بتپد می تواند در هر شرایطی برای تیم ملی بازی کرده و مثمر ثمر هم باشد. این موضوعی است که ملی پوشان ایران در مانیل آن را اثبات کرده اند.
طباطبایی با بیان اینکه برتری تیم ملی بسکتبال مقابل فیلیپین پاسخگوی خیلی از ابهامات و انتقادات بود، تصریح کرد: با این بازی و نمایشی که ملی پوشان در آن ارائه کرده اند، روشن شد که باید به تدریج اجازه دهیم تا همه بازیکنان خود را در قالب تیم ملی نشان دهند و اینکه ترکیب تیم ملی را در فضایی منصفانه و به دور از گرایش های فردی تشکیل دهیم.
رئیس فدراسیون بسکتبال با تأکید بر اینکه این فدراسیون همواره قدردان نسل طلایی بسکتبال خواهد بود و ارزش و جایگاه آنها را حفظ خواهد کرد، یادآورشد: اما نباید از عملکرد خوب بازیکنان جایگزین این نسل غافل شویم. در دیدار مقابل فیلیپین، ارزش این بازیکنان مشخص شد و اینکه می توانند آینده ای قابل اطمینان برای تیم ملی رقم بزنند. نتیجه دیدار برابر فیلیپین اثبات کرد که تصمیم گیری های فدراسیون و کادر فنی، علمی و منطقی بوده و نتیجه لازم را داشته است.
وی در بخشی از صحبت های خود با بیان اینکه تیم ملی بسکتبال، کارت اعتباری دائم برای بازیکنان نیست، افزود: حتی بازیکنان فعلی هم باید این موضوع را لحاظ کنند که در هر شرایطی فقط نفراتی که آماده باشند و ارزش پیراهن تیم ملی را بدانند می توانند در ترکیب این تیم قرار بگیرند.
طباطبایی در بخش دیگری از گفتگویش در مورد وضعیت تیم ملی بسکتبال برای جام جهانی ۲۰۱۹ چین، گفت: با بردی که مقابل فیلیپین کسب شد، گام اصلی در این مسیر برداشته شد. در واقع بسکتبال ایران تا حد خیلی زیادی سهمیه جهانی خود را قطعی کرده است. مگر اینکه با شرایطی بسیار خاص و استثنایی مواجه شویم. در بدترین شرایط این احتمال وجود دارد که سه تیم ایران، فیلیپین و ژاپن در پایان پنجره ششم انتخابی جام جهانی هم امتیاز شوند که در این صورت موضوع برای توزیع سهمیه کمی پیچیده می شود و کار به معدل امتیاز کشیده خواهد شد. البته احتمال این موضوع بسیار کم و حتی غیر ممکن است اما بعید هم نیست!
رئیس فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: بر همین اساس دیدارهای پیش رو مقابل ژاپن و استرالیا که در پنجره ششم برگزار می شود هم می تواند تعیین کننده باشد. البته همانطور که گفتم جهانی شدن بسکتبال ایران تا حد زیادی قطعی شده است. با شرایط فعلی و به احتمال خیلی زیاد در پایان مسابقات انتخابی، ایران و ژاپن به عنوان تیم های دوم و سوم به جام جهانی صعود می کنند و وضعیت فیلیپین به عنوان تیم چهارم در مقایسه با تیم چهارم گروه مقابل که احتمالاً اردن خواهد بود، مشخص می شود.
«قرار بود بعد از پنجره پنجم انتخابی جام جهانی در مورد بازیکنانی مثل صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی و دعوت از آنها برای پنجره ششم، تصمیم گیری شود. احتمال دارد که این بازیکنان برای جام جهانی در ترکیب قرار بگیرند؟» طباطبایی در پاسخ به این سئوال گفت: سیاست ما در هر شرایطی استفاده از بهترین ها است. هنوز در مورد حدادی و نیکخواه بهرامی تصمیمی نگرفتیم. ما این بازیکنان را دعوت کردیم اما در اردو شرکت نکردند. باید این موضوع بررسی شود. ضمن اینکه نظر کادر فنی هم برای ما اهمیت دارد چرا که در نهایت تصمیمات فدراسیون با لحاظ کردن مسائل فنی مورد نظر کادر فنی اتخاذ می شود.
رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به پیامی که صمد نیکخواه بهرامی بعد از پیروزی تیم ملی مقابل فیلیپین داشت، اظهار داشت: از صمد بابت چنین پیامی تشکر می کنم. این بازیکن با پیام خود در واقع حمایتش از نفرات جایگزین، کادر فنی و فدراسیون را نشان داد.
وی در پایان گفت: من به خاطر اهمیت و حساسیت مقابل فیلیپین، ملی پوشان را در مانیل همراهی کردم. پیش از بازی هم صحبت هایی با آنها داشتم و تأکید کردم که باید مراقبت کنند تا مواردی مثل فضای مجازی، تأثیرگذاری منفی روی عملکرد و رفتار آنها نداشته باشد. سعی ما بر این است که محیطی سالم و شفاف برای تیم ملی ایجاد کنیم و در این راستا از هر پیشنهادی که از طرف خود ملی پوشان هم مطرح شود، استقبال می کنیم.
منبع: مهر


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

رانش، مهمان ناخوانده روستاهای کوهستانی شرق گلستان
گنبدکاووس - ایرنا - بارندگی بی سابقه در روزهای پایانی سال گذشته در شرق گلستان علاوه بر جاری کردن سیلاب مهیب، رانش زمین و تخریب منازل روستاییان در مناطق کوهستانی شرق گلستان را همچون مهمانی ناخوانده به مردم این دیار تحمیل کرد؛ مهمانی که گویی به آسانی سر رفتن ندارد.
شهر انار این «خوشه» را می خواهد
ساوه - ایرنا - معروف است که شانس یک بار در خانه آدم را می زند که اگر با گشاده رویی و به موقع درب را گشودی همراهت می شود در غیر اینصورت مثل معروف «لگد به بخت خود زدن» مصداق می یابد.
سخنگوی شورای تهران: برخی شهرداران مناطق به مشکلات مردم توجه ندارند
تهران- ایرنا- علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بی توجهی برخی شهرداران مناطق نسبت به حل مشکلات شهروندان در توئیتر خود نوشت: شورا و شهردار در برابر بی توجهی به مشکل شهروندان تسامح نخواهند کرد.
تیم داری شهرداری بوشهر مغایر برنامه ششم توسعه نیست
بوشهر- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تیم داری شهرداری در لیگ برتر نمی تواند به عنوان مغایر برنامه ششم توسعه تلقی شود.
2 تن مواد مخدر در غرب استان تهران کشف شد
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: در دو عملیات جداگانه دو تن و 293 کیلوگرم مواد افیونی کشف و در این رابطه چهار سوداگر مرگ دستگیر شد.
ضرب زخمه ناکوک بر گوش مدرسه
شیراز- ایرنا- پخش کلیپ رقص و همراهی کودکان و نوجوانان با ترانه‌ای سخیف و نامناسب در یک ماه گذشته واکنش‌های بسیاری را برانگیخت؛ اما در این میان معلمان و درددل آن‌ها از نحوه تربیت کودکان و فشار‌های منفی اجتماع و گاه خانواده‌ها ناشنیده مانده است.
2120 میلیارد ریال به کشاورزی بوشهر اختصاص یافت
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 2هزار و 120میلیارد ریال اعتبار رهاورد سفر اسفند ماه سال گذشته رئیس جمهوری و هیات دولت برای بخش کشاورزی این استان است.
پایانی بر کابوس سقف های لرزان در منطقه مرزی راز و جرگلان
بجنورد - ایرنا - تخریب خانه های خشت و گلی در رازوجرگلان خراسان شمالی بیش از حد انتظار بود. سقف های لرزانی که برخی از خانوارهای روستایی را در پناه گرفته بود با غرش رعد و جاری شدن سیل از هم گسست و شمار زیادی از آنها تاب نیاورده و بر زمین ریخت.
تکاپوی مسئولان قم برای ساماندهی بازار رمضان
قم- ایرنا - ساماندهی بازار به منظور تدارک مایحتاج مردم درماه مبارک رمضان و پاسخگویی به برخی نارضایتی های شهروندان قمی ، جزء اولویت های کاری مسئولان استان دراین ایام شده، بطوریکه با برگزاری جلسات مختلف به دنبال اجرایی کردن راهکارهایی هستند تا برای شهروندان و زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) رضایتی نسبی ایجاد شود.
سهیم شدن چاپخانه داران در ارز دولتی؛ آری یا نه؟
مشهد- ایرنا- کمبود کاغذ و گرانی آن در بازار آزاد، فعالیت چاپخانه داران خراسان رضوی را به شدت مختل کرده به نحوی که اغلب آنها به مرز تعطیلی رسیده اند و دست نیاز خود را به سوی دولت برای داشتن سهمی از کاغذ با ارز 4200 تومانی دراز کرده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فرکی: تاج قبول شد، کی‌روش ۵ می‌گیرد- بدون سایپا و پیکان فوتبال دست کاسب‌ها می‌افتد
سرمربی پیکان معتقد است اگر دو باشگاه سایپا و پیکان نباشند فوتبال در اختیار کسانی می‌افتد که به دنبال کاسبی هستند تا درآمدی برای خود هستند.
توصیه‌های غذایی برای افراد دیابتی
یکی از دغدغه‌های رایج پس از تشخیص ابتلا به دیابت، انتخاب نوع رژیم غذایی سالم و مناسب برای افراد دیابتی است.
لابی جنگ طلب در آمریکا به دنبال جنگی جدید در خاورمیانه است
اسلام آباد - ایرنا - برخی از روزنامه های پاکستان روز دوشنبه با انتقاد از رویکرد لابی جنگ طلب در آمریکا برای ایجاد درگیری در خاورمیانه، نوشتند: جامعه جهانی باید متوجه باشد که کدام کشور متجاوز و کدام برای دفاع از خود وارد میدان می شود.
سئول:جنگ تجاری چین و آمریکا اقتصاد کره جنوبی را نابود می کند
تهران - ایرنا - وزیر اقتصاد کره جنوبی همزمان با افزایش اختلافات تجاری میان آمریکا و چین اعلام کرد که افزایش این تنش ها می تواند به صورت جدی بر اقتصاد کره جنوبی تاثیر گذاشته و آن را نابود کند.
ژاوی به خبرنگار اسپانیایی درباره بازی خداحافظی‌اش در آزادی: شگفت‌زده می‌شوید!
بوفون: مصیبت بزرگ زمانی است که من خداحافظی کنم
واکنش گوچی پس از قهرمانی در A لیگ استرالیا
ستاره‌هایی که از تراکتورسازی جدا می‌شوند
نکونام به نیمکت تراکتور نزدیک شد +عکس
هزینه قرارداد ویلموتس از کجا تامین می‌شود؟
بازنشسته چسبیده‌ به وزارت ورزش
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل السد قطر
بهترین‌های فصل لوشامپیونه معرفی شدند +عکس
قوچان‌نژاد: برای قهرمانی همه تلاش کردند