درایتی که می‌تواند فوتبال را از تعلیق نجات دهد

13:02 ۱۶۷ روز و ۸ ساعت پیش مشرق نیوز 180 0
درایتی که می‌تواند فوتبال را از تعلیق نجات دهد

فوتبال بی‌شک و بی‌تردید یکی از مهمترین دغدغه های مردم هست و نگذاریم با منیت‌ها چشم و چراغ ملتی که عاشقانه آن را دنبال می‌کنند به سمت تعلیق برود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، مدتی است که فوتبال با قانون منع به کارگیری بازنشسته هادچار حواشی عجیب و غریبی شده که نحوه اجرایی شدن این قانون در آن ما را به سمت تعلیق دوباره می برد. اتفاق نامیمونی که یک بار فدراسیون فوتبال دچار آن شده و ثمرات منفی آن را هم تا مدت ها چشیده و حالا به دلیل برخی منیت ها و تصمیمات عجولانه سایه تعلیق نامیمون بالای سر فوتبال ما چتر خود را پهن کرده است. 
31 روز دیگر مهمترین تورنمنت فوتبالی در آسیا در امارات کلید می خورد و اینکه فدراسیون فوتبال اکنون دغدغه اش ماندن و نماندن برخی مدیرانش است نه تنها خوشایند نیست بلکه آزاردهنده و تعفن برانگیز است. تیم ملی ایران که در سال های اخیر همواره در رنکینگ فیفا بربام اول آسیا بوده و بدون غلو از مدعیان قهرمانی در جام ملت های آسیا به شمار می رود در همین خاورمیانه برای از میدان به در شدن دشمن کم ندارد و چه بسا در همین بحث های داخلی و حرف ها و تصمیمات عجولانه از برخی مسئولان بلند پایه ورزشی کشورمان باعث شود تا برخی رقبای ایران برای آتش زدن به این خرمن آشفته تلاش کنند و به همین راحتی اسم ایران را حذف کنند. 
موفقیت تیم ملی در جام ملت های آسیا می تواند نشاط اجتماعی در ملت ما ایجاد کند و نمونه این خوشحالی و شور و شعف را در جام جهانی و بعد از بازی های ایران مقابل مراکش و اسپانیا مشاهده کردیم. خیلی از افراد جامعه با همین هیجانات و خوشی های موقت در فوتبال روز خود را شب می کنند و وقت آن است با زدن یک سوزن به خود به فکر مردمی باشیم که به وقت مقتضی همه فکر و ذکرشان فوتبال و موفقیت آن می شود. دغدغه تحمیل شده به فوتبال در روزهای اخیر حتی خیال سرمربی تیم ملی را هم ناآرام کرده است. کارلوس کی روش در مصاحبه صریحی که داشت اما این مصاحبه را منتشر نکردیم تاکید کرد سایه تعلیق نزدیک است و از دغدغه ها و نگرانی هایش برای تیم ملی و فوتبال ایران گفت و اعلام کرد رقبای ایران برای تعلیق شدن فوتبال ایران دندان تیز کرده اند. 
بیشتر بخوانید:بیانات رهبری پایانی بر چالش‌ بازنشستگی مدیرانفوتبالاز این مسئله که بگذریم در یک سال گذشته فدراسیون فوتبال با کمک وزارت ورزش و جوانان یک حرکت تاریخی در جهت رفع شدن مشکلات کلان و انباشته مالی پرسپولیس و استقلال برداشتند و درحالی که نمایندگان AFC به دنبال راستی آزمایی از وضعیت این دو باشگاه بودند توانستند مانع از محرومیت این دو باشگاه در آسیا شوند چطور می شود وقتی چنین همکاری بین وزارت ورزش و فدراسیون صورت گرفت اکنون به راحتی به فراموشی سپرده شود و به دلیل یک قانونی که روز گذشته برخی از نمایندگان مجلس در مصاحبه های خود تاکید کردند که دارای اشکالاتی است و با عجله تصویب شده اوضاع فوتبال را آشفته تر از همیشه کرده اند. 
فوتبال نباید به خاطر سه الی چهار نفر بازنشسته تاوان جدال های پنهانی و یا آشکار دو ارگان را بدهد.حتی مجمع فدراسیون فوتبال باید در این مقطع حساس که نگاه ها به سوی ایران است عاقلانه تصمیم بگیرند و به دور از هرگونه مناسبات و روابط با افراد منافع فوتبال را در ارجحیت قرار دهد.مجمع فدراسیون باید از حالت منفعلی خارج شود و نسبت به قانونی که وضع شده سلب مسئولیت تصمیم گیری در این مورد را از خود نگیرند. کنار رفتن افراد بازنشسته ای که شرایط گرفتن مجوز برای ادامه کار را ندارند نباید باعث ایجاد طوفان در فوتبال این کشور شود. از سویی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هم نباید به دنبال تحمیل افراد مورد نظر خود به فدراسیون فوتبال باشند و اگر تلاش هایی برای رسیدن این موضوع هست باید همینجا متوقف شود.فدراسیون فوتبال به شدت زیر ذره بین فیفا قرار دارد و تحمیل شدن افراد از سوی نهادهای عمومی چیزی جز خراب شدن وجه ایران در مجامع بین المللی فوتبال ندارد. 
وزارت ورزش و جوانان خیلی پیش تر می توانست با توجه به اساسنامه متفاوت فدراسیون فوتبال از سایر ورزش ها برای حل شدن اقدامات قانونی آن با مجلس شورای اسلامی وارد جلسات  شود و این انتقاد به وزارت ورزش بابت این کم کاری وارد است. مسئولان ارشد وزارت ورزش نه تنها این کار را نکردند بلکه بابت اجرایی شدن قانون منع به کار گیری بازنشسته ها در فدراسیون فوتبال به شکل بدی ورود کردند درحالی که می شد اجرایی کردن این قانون در فوتبال را به شکل های بهتری جلو برد و آن را اجرا کرد. به نظر می رسد برخی مسئولان ورزشی ما هنوز مناسبات و تعاملات فوتبالی را نمی دانند و نمونه آن همان جواب پر از ابهام و سوال برانگیز محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش به فاطیما دبیرکل فیفا بود. 
روز گذشته بعد از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشسته ها برخی از نمایندگان مجلس هم در مصاحبه هایی این قانون را عجولانه توصیف کردند و به نظر می رسد باید نگاه کارشناسانه تری نسبت به این موضوع شود و با توجه به این شرایط آنهایی که در چند وقت اخیر همه چیز را کنار گذاشته و دنبال اجرایی کردن آن به خصوص در فدراسیون فوتبال بودند باید به خود آیند و بدانند که فوتبال نباید قربانی شود.هنوز خاطره تعلیق به دلیل بی درایتی مسئولان وقت ورزش از ذهن مردم نرفته است و هرگز آنهایی که بدون اطلاع و بدون در نظر گرفتن منافع فوتبال باعث تعلیق فوتبال شدند توسط مردم بخشیده نشدند. 
هنوز واژه هایی مثل ایجاد فیفای اسلامی از سوی علی آبادی و یا اظهار نظر تعجب برانگیز رضا قره‌خانلو رئیس وقت کمیته ملی المپیک مبنی بر تشریفاتی بودن پست IOC ممبر از خاطرات نرفته است و همین اظهارات نسنجیده باعث شده تا اصرار به کاری که باعث شود تا ورزش کشور به خصوص فوتبال دچار هزینه  شود هرگز بخشیده نشود و از خاطره ها نرود. 
اکنون که زمان تصمیم گیری به حداقلی ترین تایم ممکن رسیده است مسئولان ورزشی و فوتبال باید با درایت و هوشمندانه اقدام کنند تا بیش از این استرس و اضطراب به فوتبال وارد نشود.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

انفجار گاز فاضلاب در بیمارستان محک تهران یک کشته داشت
تهران- ایرنا- رئیس مرکز اورژانس تهران از انفجار گاز ناشی از فاضلاب در بیمارستان محک خبر داد و گفت: در این حادثه یک نفر کشته و 8 نفر دچار مصدومیت شدند.
ایران درودی: به عشق موزه تهران منزل پاریس را فروختم
تهران- ایرنا- ایران درودی نقاش برجسته ایرانی با اشاره به اینکه همواره عشق به وطن داشته گفت: به عشق مردم و وطنم منزل شهر پاریسم را فروختم و برای ساخت موزه تهران خرج می کنم.
خوزستان هشتمین استان کشور از نظر میزان بارندگی است
اهواز - ایرنا - مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: میزان بارندگی در خوزستان از ابتدای سال آبی جاری(اول مهر) تاکنون در کل کشور هشتمین استان از نظر میزان بارندگی است.
ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس پس از 10 سال افتتاح شد
ارومیه- ایرنا- ورزشگاه 6 هزار نفری شهرستان سلماس پس از 10 سال امروز/سه شنبه/ با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
120 طرح روی رودخانه های مرزی کشور احداث شده است
مهاباد- ایرنا- مدیرعامل شرکت منابع آب و نیروی ایران گفت: 120 طرح مربوط به مهار آب و آبرسانی به زمین های اطراف در 12 استان مرزی کشور بر روی رودخانه ها احداث شده است.
اعطای تسهیلات قرض الحسنه در راستای توسعه بخش کشاورزی
بانک قرض الحسنه مهرایران در همکاری با «شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی» به منظور حمایت و تقویت زمینه های کشاورزی، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.
پس از زلزله 3.5 میلیون مترمکعب ساخت وساز درکرمانشاه انجام شد
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: حدود 15 ماه از زلزله 7.3 ریشتری سال 96 در استان می گذرد که طی این مدت حدود سه و نیم میلیون متر مکعب کار ساخت و ساز در نقاط مختلف استان کرمانشاه انجام شده است.
ترخیص کالا با پست بین‌المللی پی اس پی (PSP)
شرکت پست بین‌المللی پی اس پی (PSP) با سال‌ها سابقه کار در حوزه پست سریع، حمل‌ونقل بین‌المللی، ترخیص کالا از گمرک، خدمات انبارداری، حواله ارزی، کلیه امور مربوط به صادرات، خرید کالا از سایت‌های آمازون، علی اکسپرس، ebay، علی‌بابا، تائوبائو و... فعالیت می‌کند.
سردار سپاه: صدای شکستن استخوان های آمریکا در جهان پیچیده است
شهرری- ایرنا- جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسدار امام حسین(ع) گفت: صدای شکسته شدن استخوان های آمریکا در جهان پیچیده و جوانان ایران اسلامی به زودی شاهد سقوط طاغوت جهانخوار و اسرائیل غاصب در سال 2050 خواهند بود.
از کشف محموله 40 میلیاردی شیشه تا مجوز صادرات پیاز و ممنوعیت ورود اتوبوس
استان ها - ایرنا - تاکید وزیر اطلاعات در خنثی سازی نقشه های نظام سلطه، محموله 50 کیلویی شیشه صنعتی در فرودگاه بم، آفت ملخ و امنیت غذایی، گنجینه های غریب گردشگری و تهدید زمین با مواد پلاستیکی، برخی از عناوین اخبار و گزارش هایی است که در 24 ساعت گذشته بر روی اخبار استان های ایرنا منتشر شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
انفجار گاز فاضلاب در بیمارستان محک تهران یک کشته داشت
تهران- ایرنا- رئیس مرکز اورژانس تهران از انفجار گاز ناشی از فاضلاب در بیمارستان محک خبر داد و گفت: در این حادثه یک نفر کشته و 8 نفر دچار مصدومیت شدند.
ارمغان 4465 میلیارد تومانی سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی
ارومیه- ایرنا- دکتر حسن روحانی عصر امروز/سه شنبه/ در سفری یکروزه برای افتتاح طرح های عمرانی، خدماتی و زیربنایی به آذربایجان غربی سفر کرده و در این سفر 27 طرح بزرگ با هزینه چهار هزار و 465 میلیارد تومانی را در شهرهای مختلف استان افتتاح می کند.
احتکار خرما در انبارهای بوشهر در دست پیگیری است
بوشهر- ایرنا- معاون نظارت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: موضوع احتکار خرما در برخی از انبارهای این استان در دست پیگیری است.
بهروز افخمی: فرهادی قصد داشت در ˮفروشندهˮ مردم ایران را تحقیر کند
بهروز افخمی، کارگردان سینما گفت: فیلم جدی کم در سینمای ایران ساخته میشود. برای ساخت فیلم جدی باید دلایل جدی داشته باشید. فیلم هایی که ژست جدی دارند ولی بی‌جهت تماشاچی را آزار می دهند از فیلم های کمدی هم نازلتر هستند.
مورینیو: رونالدو از من خواست تا به یوونتوس بیایم
پایان جنجال فوتبالیست ارمنی برای حضور در آذربایجان؟
غیبت هافبک ارمنستانی آرسنال در فینال لیگ اروپا
بازگشت علیرضا جهانبخش به هلند؟
تیم منتخب بوندس لیگا +عکس
دایی: باید از ویلموتس حمایت کرد
صعود اوساسونا به لالیگا
بازگشت تیم نکونام و شجاعی به لالیگا
حذف یاران قوچان‌نژاد از لیگ قهرمانان
رونالدو: مادرم به خاطر من زندگیش را فدا کرده است