آیا مدیر روابط‌عمومی وزارت کار عضو هیئت‌مدیره شرکت فولادی است؟ !+سند

11:40 ۱۱ روز و ۲۳ ساعت پیش مشرق نیوز 64 0
آیا مدیر روابط‌عمومی وزارت کار عضو هیئت‌مدیره شرکت فولادی است؟ !+سند

براساس اطلاعات موجود در روزنامه رسمی، مدیر روابط عمومی وزارت کار در هیئت مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان نیز حضور دارد.

مشرق نیوز

 سرویس اقتصاد مشرق -قریب به یک ماه قبل و پس از کش‌وقوس‌های فراوان ذی‌نفعان شرکت‌های زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی (شستا) با دستور محمد شریعتمداری وزیر جدید کار و رفاه اجتماعی، لیست اسامی اعضای هیئت مدیره شرکت های تابعه  وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  برای دسترسی عموم منتشر شد.
بیشتر بخوانیداسامی هیات مدیره‌های شستا و صندوق بازنشستگی کشوری +دانلود گرچه نفس انتشار این فهرست در راستای شفافیت انتصابات این مجموعه عظیم و در عین حال رانت‌خیز اقدام مثبت و قابل تقدیری است اما در طرف دیگر ماجرا، وجود اسامی افرادی که دو یا چند شغل داشته و طی این سال‌ها از قِبل حضور در این سمت‌ها حقوق‌های کلانی دریافت کرده‌اند مایه تاسف است.
به عنوان نمونه می‌توان به لیست اعضای هیئت مدیره شرکت های زیر مجموعه هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین یا همان هلدینگ تاپیکو از زیر مجموعه های شستا اشاره کرد که آنچه مشخص است محمود مخدومی، مدیر عامل این هلدینگ برای معاونین و مدیران خود در هلدینگ تاپیکو یک پست هم در شرکت های زیرمجموعه این هلدینگ در نظر گرفته است. بر این اساس ۱۳ نفر از مدیران این هلدینگ در شرکت های زیرمجموعه نیز سِمت دارند.  
بیشتر بخوانیدلیست اسامی ۱۳مدیر دوشغله هلدینگ تاپیکو همچنین براساس این فهرست مشخص شد، 59 نفر از مدیران این سازمان دو یا سه شغله هستند که این خود نیز نشان دیگری از رانت‌های موجود در این مجموعه است. همچنین حضور 15 نفر از ژن‌های خوب در هیئت مدیره‌شرکت‌ها نیز از دیگر مواردی بود که در این فهرست افشا شد.
بیشتر بخوانیدژن‌های خوب زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم+جدولاز مواردی که در این لیست مغفول ماند، سمت دوم روزبه کردونی مدیر روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیاست. براساس اطلاعات موجود در روزنامه رسمی کشور، کردونی از اردیبهشت‌ماه سال 1396 به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صدر تامین که هلدینگ تخصصی شستا درحوزه صنایع معدنی و فلزی است، به عضویت هیئت مدیره
شرکت فولاد اکسین خوزستاندرآمد.
آیا مدیر روابط‌عمومی وزارت کار عضو هیئت‌مدیره شرکت فولادی است؟ !+سند
براساس این آگهی در تاریخ 30 اردیبهشت ماه سال 96 آقای کردونی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به سمت نایب‌ رئیس هیئت مدیره فولاد اکسین منصوب شد و این درحالیست که وی در زمان انتخاب به این سمت، همزمان تصدی سمت مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی وزارت کار را نیز برعهده داشت.
علاوه بر این، کردونی از آبان‌ماه سال 1396 به عنوان مدیر روابط عمومی وزارت کار منصوب شد که توقع می‌رفت پس از این تاریخ، وی که در ستاد وزارت مشغول به کار است از حضور در هیئت مدیره این شرکت فولادی استعفا دهد و مسئولیت خود را به شخص دیگری با سابقه مرتبط با حوزه صنایع واگذار کند اما با جستجو در روزنامه رسمی، خبری از تغییر وی یافت نمی‌شود.
این در حالیست که در فهرست اعضای هیئت مدیره شستاکه توسط وزارت کار منتشر شده است، نامی از وی به میان نیامده و به‌جای کردونی، محمود یارعلیزاده به عنوان عضو موظف معرفی شده است اما این تغییر در روزنامه رسمی درج نشده استکه همین مسئله نیز شائبه‌هایی را بوجود آورده است.
آیا مدیر روابط‌عمومی وزارت کار عضو هیئت‌مدیره شرکت فولادی است؟ !+سند
این رویه عدم درج تغییرات در روزنامه رسمی، از ابتدا نیز وجود داشت بطوریکه براساس اطلاعات مندرج در پایگاه اینترنتی شرکت فولاد اکسین خوزستان، کردونی حداقل از تاریخ 10 اسفند سال 1395 به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره در شرکت حضور داشت و این در حالیست که آگهی انتخاب وی در تاریخ 30 اردیبهشت 96 چاپ شده است.
آیا مدیر روابط‌عمومی وزارت کار عضو هیئت‌مدیره شرکت فولادی است؟ !+سند
فارغ از اینکه در صورت وقوع این جابجایی،  تغییر در روزنامه رسمی ثبت نشده است، آنچه محل ایراد است تصدی همزمان دو جایگاه توسط تعداد زیادی از صاحب منصبان در مجموعه شستا است که بدان معناست این افراد در شرایطی که یکی از مشکلات کشور پدیده بیکاری است، درچند سمت مشغول به کار هستند. قانون محدودیت‌هایی برای تصدی همزمان چند شغل در نظر گرفته است.
*مشرق آماده است توضیحات نامبردگان حقیقی و حقوقی در این گزارش را منعکس کند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

۱۰ تا از ترسناک‌ترین وبسایت‌های اینترنتی در جهان
اینترنت واقعا جای بزرگیست و هرکس که به این شبکه جهانی دسترسی داشته باشد می‌تواند به آسانی با سایر افرادی که در دنیا با او علاقه‌های مشترکی دارند ارتباط برقرار کند.
مرگ مؤسس اپلیکیشن واین در ۳۴ سالگی
مؤسس اپلیکیشن به اشتراک‌گذاری ویدئوهای 6 ثانیه‌ای Vine در 34 سالگی جان خود را از دست داد.
کلاهبرداری تلفنی به بهانه یکسان‌سازی تعرفه‌ها!
این روزها بازار سودجویی و دریافت هزینه‌های مازاد بر خدمات داغ شده است و هر یک از سودجویان از راهی برای کلاهبرداری و فریب کاربران استفاده می‌کنند.
متهم: برای بدست آوردن پول آدم کشتم
اوایل بهمن سال 92 بازپرس کشیک قتل پایتخت در جریان جنایتی خاموش در خانه‌ای ویلایی در غرب تهران قرار گرفت.
سفر ایرانی‌ها به گرجستان همچنان در تعلیق است
سفر ایرانی‌ها به گرجستان همچنان در تعلیق است. این خبری است که «ولی‌الله تیموری» معاون گردشگری کشور به دنبال رفتار بد پلیس فرودگاه گرجستان با یک شهروند ایرانی، می‌دهد. «حرمت‌الله رفیعی» رئیس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی اعتقاد دارد که وزارت امورخارجه ایران باید واکنش مؤثرتری با کشور گرجستان درباره رفتار با گردشگران ایرانی داشته باشد و مأموران خاطی را به پای میز محاکمه بکشاند.
اعتراض فعالان زیست محیطی به وعده روحانی
به دنبال اعلام موافقت دولت با «طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی» که از سوی حسن روحانی رئیس جمهوری در سفر به سمنان اعلام شد جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد محیط زیستی با امضای یک نامه فوری به رئیس دفتر رئیس‌جمهور، خواستار توقف فوری طرح و مطالعه بیشتر و لحاظ نظرات کارشناسی در این طرح از سوی دولت شدند.»
شهرداری پایتخت الزامی برای جمع آوری و دفن پسماند عفونی ندارد
تهران - ایرنا -رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه روزانه حدود 60 تن پسماند عفونی به مرکز جمع‌آوری پسماند آرادکوه منتقل می‌شود، گفت: شهرداری پایتخت الزام قانونی برای جمع آوری و دفن بهداشتی پسماندهای عفونی ندارد.
مشق شب با طرح ۲۰۳۰ رابطه دارد؟!
روزنامه اطلاعات نوشت: یکی از گامها در اصلاح نظام آموزشی،بحث تغییر در مشق شب بچه‌ها بود که سال‌های سال این روند تکراری و بی‌فایده و باعث آزار نونهالان جامعه ما استمرار داشت و کودکی را بر کودکان ما حرام می‌کرد و قرار شد که شکل آن عوض شود.
آینده داوری فوتبال ایران روشن نیست
اصفهان - ایرنا - مهدی اخوان از پیشکسوتان داوری فوتبال نسبت به آینده داوری ابراز نگرانی کرد و گفت: با قضاوت هایی که در نیم فصل اول لیگ برتر باشگاه های ایران مشاهده کردیم ، آینده داوری فوتبال کشور روشن نیست.
بازار خرید شب یلدا
شب یلدا بلندترین شب سال است که مردم ایران این شب را در کنار خانواده های خود جشن می گیرند. مردم چند روز مانده به شب یلدا سرگرم خرید آجیل و مواد مورد نیاز خود هستند. تصاویری از حال و هوای بازار آجیل شب یلدا را در این گزارش مشاهده کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خواص میوه پاپایا (خربزه درختی) چیست؟
پاپایا یک میوه استوایی فوق ‌العاده سالم است که خواص بسیاری دارد.
پرهزینه‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون
شاید بسیاری فکر کنند که گمانه زنی در مورد پرهزینه‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون کار ساده‌ای است. اما برخی از سریال‌هایی که در فهرست ادامه مطلب آمده و جزو پرهزینه‌ترین سریال‌های بوده اند شما را شگفت زده خواهند کرد.
نهیب وزیر دفاع به آمریکا و غرب
وزیر دفاع خطاب به آمریکا و کشورهای غربی گفت: امروز شما ده‌ها میلیارد دلار تسلیحات به کشور‌های منطقه می‌فروشید و بعد به ما می‌گویید که چرا موشک دارید؟! همه برای دفاع از خودشان باید تجهیز شوند.
حسینی نه ضمانت می‌گیرد، نه مجوز جدایی!
سیدحسین حسینی بی میل نیست که درنیم فصل به تیم دیگری برود اما باشگاه استقلال این دروازه بان را به هیچ تیمی نمی دهد وحتی به او اعلام کرده به جای این کارها تلاش کند به ترکیب اصلی برگردد.
فرزندان روسای جمهور آسیای مرکزی چه می‌کنند؟
سورانبای جین‌بیک‌اف، رئیس‌جمهور قرقیزستان با ۲ فرزند کمترین، و امامعلی رحمان با ۹ فرزند رکورددار بزرگ ترین خانواده در میان روسای جمهور آسیای مرکزی هستند.
قیمت احتمالی خودرو‌های پرتیراژ داخلی
توصیه‌های رهبر انقلاب درباره بودجه ۹۸
هر کیلو آجیل شب یلدا ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان
مذاکره ایران و عراق برای مبادله ریال و دینار
اعتراض مجلس به دولت درباره بودجه دفاعی ۹۸
قیمت منطقی گوشت چقدر باید باشد؟
آغاز عرضه مرغ منجمد ۸۹۰۰ تومانی در بازار
عضو انجمن مرغ: کفِ قیمت ۱۲ هزار تومان باشد
کاهش قیمت هندوانه در بازار
درخواست واردات برنج تراریخته رد شد