کرسی ایران در AFC به چه کسی می‌رسد؟

10:05 ۱۶۶ روز و ۳ ساعت پیش برترین ها 434 0

با ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌های ورزشی به فدراسیون‌ها، دیوان محاسبات از ۲۶ آبان‌ماه وارد کار شد و اعلام کرد وزارت ورزش با فدراسیون‌هایی که بازنشسته دارند، حق مکاتبه ندارد و بودجه این فدراسیون‌ها نیز موقتا قطع خواهد شد.

برترین ها

خبرآنلاین: با توجه به اینکه سازمان بازرسی کل کشور ۱۵ آذر را آخرین مهلت فعالیت بازنشسته‌ها اعلام کرد، در این بین تکلیف فدراسیون‌های والیبال و کاراته مشخص نشد اما درمورد فوتبال با جلسات مختلفی که سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک به همراه وزیر ورزش با تاج داشتند، با استفاده از قانون جامعه ایثارگران تاج ماندنی اما قرار شد در اسرع‌وقت مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برگزار و تکلیف بازنشسته‌های هیات‌رئیسه مشخص شود. البته موضع مسئولان ورزش مشخص بود؛ «بازنشسته‌های هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال باید در مجمع استعفا کرده و بروند.»
تناقض در مواضع هیات‌رئیسه سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در مصاحبه‌ای که اخیرا داشت، تاکید کرد افراد باید فدای فوتبال شوند نه فوتبال فدای افراد و درصورتی که فوتبال تعلیق شود، مقصران معرفی خواهند شد. بعد از صحبت‌های رئیس کمیته ملی المپیک، نشست هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال روز دوشنبه درحالی برگزار شد که یکی از محورهای مورد بحث قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها بود.
اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره با اشاره به ارسال دونامه قبلی به وزیر ورزش و جوانان مبنی‌بر ادامه فعالیت هیات‌رئیسه فدراسیون بار دیگر ضمن تاکید بر رعایت قانون و اولویت بودن آن تصریح کردند در انتظار اعلام نظر وزیر محترم ورزش و جوانان برای ادامه فعالیت خود هستند تا طبق نظر وزیر ورزش عمل شود.
نکته جالب اینجاست که مجلس قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها را ابلاغ کرده و مسئولان فدراسیون فوتبال با وجود اینکه می‌گویند قانون را اجرا می‌کنند، بازهم تاکید بر ادامه فعالیت افراد بازنشسته فدراسیون فوتبال دارند! توپ در زمین وزارت مسئولان فدراسیون فوتبال با این تصمیمی که در هیات‌رئیسه گرفته‌اند، توپ را به زمین وزیر ورزش انداختند تا تصمیم نهایی از طریق وی اعلام شود اما نکته اینجاست که وزارت ورزش هیچ دخالتی در قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها ندارد و چه‌بسا خود با از دست دادن نیروهای متخصص متضرر هم می‌شود. اینکه فدراسیون فوتبال اعلام کرده مستقل است اما بازهم در نشست هیات‌رئیسه تصمیم نهایی را بردوش وزارت ورزش گذاشته، نکته‌ای قابل‌تامل است.
چه کسی جایگزین کفاشیان می‌شود؟ یکی از نکات مهم ماجرای اخیر درباره معرفی نماینده ایران در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیاست. علی کفاشیان که به‌عنوان نایب‌رئیس آسیا فعالیت دارد، بازنشسته است و مشخص نیست تکلیف این کرسی چه می‌شود. درحالی که فدراسیون فوتبال باید نماینده ایران را در ماه مارس معرفی کند، باید دید با رفتن بازنشسته‌ها چه کسی برای این پست معرفی خواهد شد. برخی می‌گویند شاید تاج به جای کفاشیان معرفی شود اما این درحالی است که ابقای تاج هم ظاهرا همیشگی نیست و به نظر می‌رسد موقتا تا اتمام جام ملت‌ها به وی فرصت ابقا داده شده است.
مدیران، مجرم می‌شوند؟ اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال، تاریخ برگزاری مجمع عمومی را اوایل دی‌ماه اعلام کرده‌اند و با پایان مهلت فعالیت بازنشسته‌ها در تاریخ ۱۵ آذر هیچ مسئول بازنشسته‌ای در فدراسیون‌های ورزشی و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نباید فعالیت کند. درصورتی که مسئولان ورزشی بعد از این تاریخ نامه‌ای را امضا کنند یا فعالیتی داشته باشند، دخل و تصرف در اموال دولتی محسوب می‌شود و جرم است. حالا باید منتظر ماند و دید بعد از تاریخ مذکور کدام مدیران تبدیل به مجرم می‌شوند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

رانش، مهمان ناخوانده روستاهای کوهستانی شرق گلستان
گنبدکاووس - ایرنا - بارندگی بی سابقه در روزهای پایانی سال گذشته در شرق گلستان علاوه بر جاری کردن سیلاب مهیب، رانش زمین و تخریب منازل روستاییان در مناطق کوهستانی شرق گلستان را همچون مهمانی ناخوانده به مردم این دیار تحمیل کرد؛ مهمانی که گویی به آسانی سر رفتن ندارد.
شهر انار این «خوشه» را می خواهد
ساوه - ایرنا - معروف است که شانس یک بار در خانه آدم را می زند که اگر با گشاده رویی و به موقع درب را گشودی همراهت می شود در غیر اینصورت مثل معروف «لگد به بخت خود زدن» مصداق می یابد.
سخنگوی شورای تهران: برخی شهرداران مناطق به مشکلات مردم توجه ندارند
تهران- ایرنا- علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بی توجهی برخی شهرداران مناطق نسبت به حل مشکلات شهروندان در توئیتر خود نوشت: شورا و شهردار در برابر بی توجهی به مشکل شهروندان تسامح نخواهند کرد.
تیم داری شهرداری بوشهر مغایر برنامه ششم توسعه نیست
بوشهر- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تیم داری شهرداری در لیگ برتر نمی تواند به عنوان مغایر برنامه ششم توسعه تلقی شود.
2 تن مواد مخدر در غرب استان تهران کشف شد
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: در دو عملیات جداگانه دو تن و 293 کیلوگرم مواد افیونی کشف و در این رابطه چهار سوداگر مرگ دستگیر شد.
ضرب زخمه ناکوک بر گوش مدرسه
شیراز- ایرنا- پخش کلیپ رقص و همراهی کودکان و نوجوانان با ترانه‌ای سخیف و نامناسب در یک ماه گذشته واکنش‌های بسیاری را برانگیخت؛ اما در این میان معلمان و درددل آن‌ها از نحوه تربیت کودکان و فشار‌های منفی اجتماع و گاه خانواده‌ها ناشنیده مانده است.
2120 میلیارد ریال به کشاورزی بوشهر اختصاص یافت
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 2هزار و 120میلیارد ریال اعتبار رهاورد سفر اسفند ماه سال گذشته رئیس جمهوری و هیات دولت برای بخش کشاورزی این استان است.
پایانی بر کابوس سقف های لرزان در منطقه مرزی راز و جرگلان
بجنورد - ایرنا - تخریب خانه های خشت و گلی در رازوجرگلان خراسان شمالی بیش از حد انتظار بود. سقف های لرزانی که برخی از خانوارهای روستایی را در پناه گرفته بود با غرش رعد و جاری شدن سیل از هم گسست و شمار زیادی از آنها تاب نیاورده و بر زمین ریخت.
تکاپوی مسئولان قم برای ساماندهی بازار رمضان
قم- ایرنا - ساماندهی بازار به منظور تدارک مایحتاج مردم درماه مبارک رمضان و پاسخگویی به برخی نارضایتی های شهروندان قمی ، جزء اولویت های کاری مسئولان استان دراین ایام شده، بطوریکه با برگزاری جلسات مختلف به دنبال اجرایی کردن راهکارهایی هستند تا برای شهروندان و زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) رضایتی نسبی ایجاد شود.
سهیم شدن چاپخانه داران در ارز دولتی؛ آری یا نه؟
مشهد- ایرنا- کمبود کاغذ و گرانی آن در بازار آزاد، فعالیت چاپخانه داران خراسان رضوی را به شدت مختل کرده به نحوی که اغلب آنها به مرز تعطیلی رسیده اند و دست نیاز خود را به سوی دولت برای داشتن سهمی از کاغذ با ارز 4200 تومانی دراز کرده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فرکی: تاج قبول شد، کی‌روش ۵ می‌گیرد- بدون سایپا و پیکان فوتبال دست کاسب‌ها می‌افتد
سرمربی پیکان معتقد است اگر دو باشگاه سایپا و پیکان نباشند فوتبال در اختیار کسانی می‌افتد که به دنبال کاسبی هستند تا درآمدی برای خود هستند.
توصیه‌های غذایی برای افراد دیابتی
یکی از دغدغه‌های رایج پس از تشخیص ابتلا به دیابت، انتخاب نوع رژیم غذایی سالم و مناسب برای افراد دیابتی است.
لابی جنگ طلب در آمریکا به دنبال جنگی جدید در خاورمیانه است
اسلام آباد - ایرنا - برخی از روزنامه های پاکستان روز دوشنبه با انتقاد از رویکرد لابی جنگ طلب در آمریکا برای ایجاد درگیری در خاورمیانه، نوشتند: جامعه جهانی باید متوجه باشد که کدام کشور متجاوز و کدام برای دفاع از خود وارد میدان می شود.
سئول:جنگ تجاری چین و آمریکا اقتصاد کره جنوبی را نابود می کند
تهران - ایرنا - وزیر اقتصاد کره جنوبی همزمان با افزایش اختلافات تجاری میان آمریکا و چین اعلام کرد که افزایش این تنش ها می تواند به صورت جدی بر اقتصاد کره جنوبی تاثیر گذاشته و آن را نابود کند.
سر و صدای اخراج سرمربی بتیس یک ساعت پس از برد رئال در برنابئو
شهر انار این «خوشه» را می خواهد
تیم داری شهرداری بوشهر مغایر برنامه ششم توسعه نیست
بیانی: یکی از بدترین فصل های استقلال بود
جمشیدیان: لیگ برتر امسال فوتبال پدیده نداشت
تحقیقات پرونده فروزان در کمیته اخلاق تکمیل شد
کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی خداحافظی کرد
کاپیتان تیم تراکتورسازی خداحافظی کرد
صحبت‌های قوچان‌نژاد بعد از قهرمانی در A لیگ استرالیا
خبر ورزشی: زیرآب دایی را زدند