کرسی ایران در AFC به چه کسی می‌رسد؟

10:05 ۷ روز و ۳ ساعت پیش برترین ها 35 0

با ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌های ورزشی به فدراسیون‌ها، دیوان محاسبات از ۲۶ آبان‌ماه وارد کار شد و اعلام کرد وزارت ورزش با فدراسیون‌هایی که بازنشسته دارند، حق مکاتبه ندارد و بودجه این فدراسیون‌ها نیز موقتا قطع خواهد شد.

برترین ها

خبرآنلاین: با توجه به اینکه سازمان بازرسی کل کشور ۱۵ آذر را آخرین مهلت فعالیت بازنشسته‌ها اعلام کرد، در این بین تکلیف فدراسیون‌های والیبال و کاراته مشخص نشد اما درمورد فوتبال با جلسات مختلفی که سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک به همراه وزیر ورزش با تاج داشتند، با استفاده از قانون جامعه ایثارگران تاج ماندنی اما قرار شد در اسرع‌وقت مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برگزار و تکلیف بازنشسته‌های هیات‌رئیسه مشخص شود. البته موضع مسئولان ورزش مشخص بود؛ «بازنشسته‌های هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال باید در مجمع استعفا کرده و بروند.»
تناقض در مواضع هیات‌رئیسه سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در مصاحبه‌ای که اخیرا داشت، تاکید کرد افراد باید فدای فوتبال شوند نه فوتبال فدای افراد و درصورتی که فوتبال تعلیق شود، مقصران معرفی خواهند شد. بعد از صحبت‌های رئیس کمیته ملی المپیک، نشست هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال روز دوشنبه درحالی برگزار شد که یکی از محورهای مورد بحث قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها بود.
اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره با اشاره به ارسال دونامه قبلی به وزیر ورزش و جوانان مبنی‌بر ادامه فعالیت هیات‌رئیسه فدراسیون بار دیگر ضمن تاکید بر رعایت قانون و اولویت بودن آن تصریح کردند در انتظار اعلام نظر وزیر محترم ورزش و جوانان برای ادامه فعالیت خود هستند تا طبق نظر وزیر ورزش عمل شود.
نکته جالب اینجاست که مجلس قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها را ابلاغ کرده و مسئولان فدراسیون فوتبال با وجود اینکه می‌گویند قانون را اجرا می‌کنند، بازهم تاکید بر ادامه فعالیت افراد بازنشسته فدراسیون فوتبال دارند! توپ در زمین وزارت مسئولان فدراسیون فوتبال با این تصمیمی که در هیات‌رئیسه گرفته‌اند، توپ را به زمین وزیر ورزش انداختند تا تصمیم نهایی از طریق وی اعلام شود اما نکته اینجاست که وزارت ورزش هیچ دخالتی در قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها ندارد و چه‌بسا خود با از دست دادن نیروهای متخصص متضرر هم می‌شود. اینکه فدراسیون فوتبال اعلام کرده مستقل است اما بازهم در نشست هیات‌رئیسه تصمیم نهایی را بردوش وزارت ورزش گذاشته، نکته‌ای قابل‌تامل است.
چه کسی جایگزین کفاشیان می‌شود؟ یکی از نکات مهم ماجرای اخیر درباره معرفی نماینده ایران در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیاست. علی کفاشیان که به‌عنوان نایب‌رئیس آسیا فعالیت دارد، بازنشسته است و مشخص نیست تکلیف این کرسی چه می‌شود. درحالی که فدراسیون فوتبال باید نماینده ایران را در ماه مارس معرفی کند، باید دید با رفتن بازنشسته‌ها چه کسی برای این پست معرفی خواهد شد. برخی می‌گویند شاید تاج به جای کفاشیان معرفی شود اما این درحالی است که ابقای تاج هم ظاهرا همیشگی نیست و به نظر می‌رسد موقتا تا اتمام جام ملت‌ها به وی فرصت ابقا داده شده است.
مدیران، مجرم می‌شوند؟ اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال، تاریخ برگزاری مجمع عمومی را اوایل دی‌ماه اعلام کرده‌اند و با پایان مهلت فعالیت بازنشسته‌ها در تاریخ ۱۵ آذر هیچ مسئول بازنشسته‌ای در فدراسیون‌های ورزشی و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نباید فعالیت کند. درصورتی که مسئولان ورزشی بعد از این تاریخ نامه‌ای را امضا کنند یا فعالیتی داشته باشند، دخل و تصرف در اموال دولتی محسوب می‌شود و جرم است. حالا باید منتظر ماند و دید بعد از تاریخ مذکور کدام مدیران تبدیل به مجرم می‌شوند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

شخصیت شناسی؛ قاه قاه می‌خندیـد یا ریز ریز؟!
چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند، این است که مدل خندیدن هر فرد می‌تواند به آدم‌های اطرافش چیز‌هایی را درباره او و شخصیتش بگوید. فرقی نمی‌کند که مدل خندیدن شما با صدای بلند مانند بمباران باشد یا مدل آرام مثل یک موش! همه این مدل‌های خنده، پیام‌هایی دارند که شما درباره شخصیت تان به دیگران می‌فرستید.
وحشتناک‌ترین شهادت‌ها در قرون اولیه مسیحیت!
مسیحیان در قرون اولیه مسیحیت به خصوص در زمان امپراطوری روم به خاطر اعتراف به ایمانشان بسیار مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و به خاطر پافشاری بر اعتقادات مذهبیشان تا سرحد مرگ شکنجه شدند.
شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ گوشت با کارت ملی
هر نوشته‌ای نویسنده‌ای دارد. هر نویسنده‌ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته‌هایی که در این صفحه می‌خوانید، Status‌های کپی پیست شده‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
فیلم‌های عاشقانه با پایان‌های تلخ
عشق دیوانه وار یکی از جالب‌ترین انواع احساسات است که در یک لحظه می‌تواند از اوج شادی و شعف به شکستن قلب تبدیل شود. عشق چیزی است که تقریباً همه انسان ها آن را تجربه کرده اند و به همین دلیل است که فیلم های عاشقانه غم انگیز از محبوب ترین ژانرهای سینمایی به شمار می آیند.
علل درد آرواره و فک؛ حتما پیگیری کنید
اگر با آرواره‌های قفل شده بیدار شده‌اید یا هنگام جویدن و خمیازه کشیدن احساس درد در آرواره‌ها می‌کنید، این مطلب را بخوانید تا علتش را بدانید و اینکه چه باید بکنید.
متفورمین و تاثیر آن بر لاغری
اگر به دنبال تاثیر متفورمین برای لاغری هستید خواندن این مطلب به شما توصیه می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که آیا استفاده از متفورمین برای لاغری بی خطر است یا خیر و اینکه چرا گاهی پزشکان آن را برایتان تجویز می‌کنند؟
چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!
رنگ مرجانی زنده و پیشنهاد‌های استایلی با آن
رنگ مرجانی زنده (Living Coral) توسط موسسه پنتون آمریکا به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی شد. این موسسه چند روز پیش همچون روالی که از سال ۲۰۰۰ میلادی دنبال کرده است، رنگ سال را معرفی می‌کند که همواره با استقبال عاشقان مد و لباس و طراحان دکوراسیون و سازندگان محصولات آرایشی و بهداشتی همراه می‌شود.
بهترین عطر‌های مردانه برای زمستان ۹۷
اگر شما هم جزو افرادی هستید که در کل سال از یک عطر استفاده می‌کنید، باید بگوییم که راه اشتباهی می‌روید. همانطور که هر فصل لباس‌های مخصوص به خود را دارد، عطر‌های خاصی هم می‌طلبد. برخی از عطر‌ها رایحه‌ای خنک دارند که برای فصل‌های گرم سال مناسب اند در حالی که برخی دیگر رایحه‌ای گرم دارند و باید در فصول سرد سال استفاده شوند.
فریب در ازدواج چیست؟
در سالیان اخیر یکی از مشکلاتی که متاسفانه میان زوج‌های جوان روایج یافته و به واسطه‌ی آن کانون‌های خانوادگی در همان سال‌های اول از هم می‌پاشد، نبود صداقت و فریب خوردن یکی از طرفین یا اصطلاحاً فریب در ازدواج است. طبق ماده‌ی ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی فریب در ازدواج جرم محسوب شده و فریب دهنده به مجازات خواهد رسی

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکار پرورش اندام شهرستان فسا به قتل رسید
شیراز - ایرنا - آرمان نیک پی، قهرمان رشته پرورش اندام استان فارس سه شنبه شب در شهرستان فسا به قتل رسید.
چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!
شخصیت شناسی؛ قاه قاه می‌خندیـد یا ریز ریز؟!
چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند، این است که مدل خندیدن هر فرد می‌تواند به آدم‌های اطرافش چیز‌هایی را درباره او و شخصیتش بگوید. فرقی نمی‌کند که مدل خندیدن شما با صدای بلند مانند بمباران باشد یا مدل آرام مثل یک موش! همه این مدل‌های خنده، پیام‌هایی دارند که شما درباره شخصیت تان به دیگران می‌فرستید.
افزایش بودجه‌ توانبخشی پس از اعتراض معلولان
تهران - روزنامه مردم سالاری طی گزارشی در شماره روز چهارشنبه خود به بررسی اعتراض‌های جامعه‌ معلولان سراسر کشور، برای حمایت از معلولان و افزایش یک هزار و 100 میلیارد تومان به بودجه‌ بهزیستی پرداخته است.
«مردی به نام اوهه» مهمان جادوی صحنه
بهرام سروری‌نژاد کارگردان نمایش «مردی به نام اوهه» این هفته به رادیو فرهنگ می‌آید.
آنچلوتی: باید از این ناکامی درس گرفت
قول استقلالی‌ها به هواداران
بازیکن مغضوب کی‌روش در راه آمریکا؟
تمام گزینه‌های خروج استقلال برای نیم فصل دوم
ذوب آهن به دنبال پایان خوش نیم فصل
امباپه: آماده رویارویی با هر حریفی هستیم
زلاتان در لیگ آمریکا ماندنی شد
اسپالتی: استرس زیاد باعث این ناکامی شد
پدیده و پرسپولیس سلاطین بازی‌های خانگی
عیادت سرپرست جدید پرسپولیس از محمد انصاری