برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

08:22 ۱۶۸ روز و ۱۵ ساعت پیش برترین ها 771 0
         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

تجربه نشان داده است وقتی یک کتاب، فروشی خوبی را در بازار تجربه کند به احتمال زیاد نسخه سینمایی این اثر نیز فروش خوبی پیدا می‌کند و پرمخاطب می‌شود.

برترین ها

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: تجربه نشان داده است وقتی یک کتاب، فروشی خوبی را در بازار تجربه کند به احتمال زیاد نسخه سینمایی این اثر نیز فروش خوبی پیدا می‌کند و پرمخاطب می‌شود.

به همین دلیل است که فیلم‌های بزرگی را سراغ داریم که از کتاب اقتباس شده‌اند.

در این بین داستان بعضی از کتاب‌ها به‌اندازه‌ای غنی است و شخصیت‌‌پردازی‌های قوی دارد که گنجاندن آن در یک نسخه سینمایی ممکن نیست و به همین دلیل شاهد ساخت سریال‌های طولانی و دنباله‌داری هستیم که از کتاب اقتباس شده‌اند.

این سریال‌ها جذابیت زیادی دارند و به‌راحتی نمی‌توان از کنار آن‌ها گذشت، در نتیجه با هم نگاهی خواهیم انداخت به فهرستی از جدیدترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند.

1. بازی‌های تاج و تخت

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

حتی اگر اهل سریال دیدن هم نباشید باز هم بدون شک سر و صدای سریال عظیم بازی‌های تاج و تخت به گوش شما خورده است.

این سریال که از کتاب‌های نغمه یخ و آتش نوشته جورج.آر‌.‌آر مارتین اقتباس شده چند سالی می‌شود که به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های دنیا تبدیل شده است.

فصل اول سریال بازی‌های تاج و تخت به لحاظ داستان به اولین کتاب این مجموعه که همانند سریال آن بازی‌های تاج و تخت نام دارد پایبند بود اما در فصل‌های بعدی میان کتاب و سریال این مجموعه تفاوت‌هایی را شاهد هستیم.

جورج آر‌.‌آر مارتین به فیلم‌نامه فصل‌های اول سریال بازی‌های تاج و تخت نظارت کامل داشت اما موفقیت این سریال و ساخت فصل‌های بعدی باعث شد تا نظارت او به فیلمنامه بازی‌های تاج و تخت کمتر شود و بیشتر وقت خود را به نگارش نسخه‌های بعدی کتاب‌های این مجموعه و تمام کردن آن‌ها اختصاص دهد.

اگر از طرفداران این سریال هستید که بدون شک تمام قسمت‌های آن را دیده‌اید و منتظر پخش آخرین فصل آن در فروردین‌ماه آینده هستید.

اگر هم تاکنون بازی‌های تاج و تخت را ندیده‌اید پیشنهاد می‌کنیم آب دستتان است زمین بگذارید و تا هنوز فرصت باقی است قسمت‌های قبلی بازی‌های تاج و تخت را ببینید و خودتان را برای فصل آخر این سریال در سال آینده آماده کنید.


2. خانه پوشالی

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

اگر از آن دسته هواداران قدیمی سریال باشید حتماً به‌ خاطر دارید که سال‌ها پیش صدا و سیما سریالی چهار قسمتی را با نام خانه پوشالی به روی آنتن برد.

چند سال قبل نیز شاهد پخش نسخه‌ای جدید و متفاوت از این سریال با همان نام خانه پوشالی از جانب شبکه نت‌فلیکس بودیم. اما جالب است بدانید این دو نسخه این سریال از سه‌گانه کتابی با همین نام نوشته مایکل دابز اقتباس شده است.

نسخه اول این کتاب در سال ۱۹۸۹ منتشر شد و چهره سیاه و بی‌رحم سیاست را در مجلس انگلستان را روایت می‌کرد.

اما سریال خانه پوشالی که کوین اسپیسی نقش اصلی را بر عهده داشت داستان را در آمریکا و روایت می‌کند و دغل‌کاری‌های سیاستمداران واشنگتن را به تصویر می‌کشد.

فصل اول سریال خانه پوشالی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و تاکنون ۷۳ قسمت از آن پخش شده و چیزی به پخش ششمین و احتمالاً آخرین فصل این سریال پرطرفدار باقی نمانده است.


3. سرگذشت ندیمه

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

این سریال بر اساس کتاب معروف مارگارت اتوود ساخته شده و در کنار اینکه نسخه کتاب سرگذشت ندیمه جوایز زیادی را بدست آورد، نسخه سریالی سرگذشت ندیمه نیز در مدت کمی بازخوردهای بسیار مثبتی را دریافت کرد.

سرگذشت ندیمه در دنیایی سیاه و تیره در آینده رخ می‌دهد و حکومتی با نام گیلاد آزادی‌های اجتماعی و فردی مردم را زیر پا می‌گذارد و بر اساس قوانین این حکومت، سقط‌جنین، طلاق و ازدواج مجدد امری کاملاً غیر قانونی است و مجازات‌های سختی در انتظار قانون‌شکنان است.

شبکه تلویزیونی اینترنتی هولو ساخت سریال سرگذشت ندیمه را بر عهده گرفت و پس از موفقیت‌های فصل اول شاهد پخش فصل دوم این سریال بودیم.

سریال سرگذشت ندیمه به‌عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین سریال‌های ۲۰۱۸ شناخته می‌شود و برای فصل سوم نیز در سال آینده میلادی تمدید شده است.


4. سیزده دلیل برای اینکه

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

جی اَشر در سال ۲۰۰۷ کتابی نوشت با نام ۱۳ دلیل برای اینکه، این کتاب که مخاطبین آن بیشتر نوجوانان بودند به‌سرعت طرفدار پیدا کرد و محبوب شد. حدود ۱۰ سال بعد نیز شاهد ساخت نسخه سریالی این کتاب با همان نام ۱۳ دلیل برای اینکه بودیم.

در این سریال دختر نوجوانی با نام هانا بیکر خودکشی کرده و نوارهای کاستی به جای گذاشته که دلیل خودکشی‌اش در این نوارها توضیح داده شده است.

سریال ۱۳ دلیل برای اینکه، آهنگ جذاب و پرکششی دارد و نویسندگان فیلمنامه این سریال سعی کرده‌اند تا حد امکان به نسخه کتاب آن وفادار بمانند.

پس از موفقیت چشمگیر این سریال شاهد پخش فصل دوم آن‌ نیز بودیم و سومین فصل آن قرار است در سال ۲۰۱۹ پخش شود.

در این سریال در کنار داستان جذاب و معمایی شاهد نقد فرهنگ آموزش آمریکا نیز هستیم و از آنجایی که مصرف موادمخدر، تنهایی و گوشه‌نشین شدن نوجوان‌های آمریکایی، خودکشی، افسردگی و مواردی از این دست را به تصویر کشیده است برخی از روانشناسان معتقدند مشاهده ۱۳ دلیل برای اینکه ممکن است تأثیر بدی روی مخاطبین حساس بگذارد.


5. نارنجی مد جدید است

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

این سریال که ششمین فصل آن در حال پخش است و در ایران با نام نارنجی همان سیاه است نیز شناخته می‌شود از کتابی نوشته پایپر چپمن، اقتباس شده است.

این کتاب در‌واقع خاطرات پایپر از یک زندان خیالی است که قوانین در آن نادیده گرفته می‌شود و فضایی کاملاً فاسد بر زندان و زندانیان حکم‌فرماست.

سازندگان سریال نارنجی مد جدید است نسبت به کتاب این مجموعه وفادار نبوده‌اند و تغییرات زیادی را میان کتاب و سریال شاهد هستیم.

فصل اول این سریال در سال ۲۰۱۳ آغاز شد و پس از روبرو شدن با محبوبیت شاهد تمدید فصل‌های آن بودیم تا اینکه اکنون ششمین این سریال پخش شده است.


6. دروغ‌های کوچک بزرگ

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

بازیگران بزرگی مانند نیکول کیدمن، ریز ویترسپون، لورا دِرن، شایلین وودلی و زو کراویتز در سریال دروغ‌های کوچک بزرگ ایفای نقش کرده‌اند و با سریال جذابی طرف هستیم که در یکی دو فصل حسابی طرفدار جمع‌ کرده است.

این سریال از کتابی بسیار پرفروش و محبوب با همین نام، نوشته لیان موریارتی اقتباس شده و فضایی کاملاً زنانه دارد و در ابتدا قرار بود به‌صورت یک مینی‌سریال ساخته شود اما اقبال مخاطبین به سریال دروغ‌های کوچک بزرگ باعث شد سازندگان عزم ساخت فصل دوم این سریال را داشته باشند.

دومین فصل دروغ‌های کوچک بزرگ قرار است در سال ۲۰۱۹ پخش شود و از قرار معلوم مریل استریپ نیز به فصل دوم ملحق خواهد شد.


7. چراغ‌های شب‌جمعه

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

اگر اهل فیلم‌های سینمایی ورزشی باشید و به فوتبال آمریکایی علاقه دارید احتمالاً فیلم سینمایی چراغ‌هی شب‌جمعه که سال ۲۰۰۴ اکران شد را به خاطر دارید.

این فیلم بر اساس کتابی با نام چرا‌غ‌های شب‌جمعه: یک شهر، یک تیم و یک رؤیا نوشته اچ.‌جی بیسینجر ساخته شد و داستان آن، روایتی واقعی است از یک تیم فوتبال آمریکایی که از منطقه‌ای کوچک در ایالت تگزاس به قهرمانی‌های بزرگی دست پیدا می‌کند.

پس از موفقیت نسخه سینمایی این کتاب شاهد ساخت سریال آن نیز بودیم که نسبت به نسخه سینمایی به کتاب وفادار نیست و خیال‌پردازی‌های زیادی به آن اضافه شده است.

این سریال برای ورزشکاران و افرادی که طرفدار فوتبال آمریکایی هستند توصیه می‌شود.


8. چیزهای تیز

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

طرفداران کتاب‌های جنایی و هیجانی، گلیلین فلین را به‌خوبی می‌شناسند. کتاب دختر گمشده در سال ۲۰۱۲ توسط وی نوشته شد و پس از دریافت موفقیت‌های زیاد در سال ۲۰۱۴ شاهد نسخه سینمایی این کتاب با بازی بن افلک بودیم.

موفقیت فیلم دختر گمشده باعث شد تا سایر آثار گیلین فلین نیز مورد توجه هالیوود قرار بگیرد و کتاب چیزهای تیز، دیگر کتاب نوشته گیلین فلین به مینی‌سریال تبدیل شود.

سریال چیزهای تیز از کتابی با همین نام نوشته گیلین فلین در سال ۲۰۰۶ اقتباس شده و با اثری طرف هستیم که داستان جنایی و هراس‌انگیزی دارد.

این سریال در هشت قسمت ساخته شد و از آنجایی که با یک مینی‌سریال طرف هستیم بعید به‌نظر می‌رسد فصل دیگری داشته باشد. سریال چیزهای تیز داستان جذابی دارد و بازی ایمی آدامز در نقش اول این مینی‌سریال نقدهای خوبی را از منتقدین به‌دست آورده است.


9. بازماندگان

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

این سریال از کتابی با همین نام نوشته تام پروتا اقتباس شده و با داستانی عجیب و مرموز طرف هستیم که جمعیت زیادی از کره‌زمین به‌ناگاه بدون هیچ خط و خبری ناپدید می‌شوند.

توجه اصلی این سریال به افرادی است که در زمین باقیمانده‌اند و هر کدام به نوعی به دنبال گمشده‌های خود که ناگهان غیب شده‌اند می‌گردند.

فصل اول سریال بازماندگان در سال ۲۰۱۴ پخش‌ شد و بازخوردهای مثبتی که دریافت کرد سازندگان را به ادامه آن‌ تشویق کرد تا دو سال دیگر نیز این سریال تمدید شود.

سریال بازماندگان سبکی جدی و سرد دارد و مخاطب را به فکر وا‌می‌دارد. پیشنهاد می‌کنیم اگر از سریال‌های Lost یا Missing خوشتان آمده حتماً به تماشای سریال بازماندگان نیز بنشینید.


10. غریبه (Outlander)

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

این سریال بر اساس کتابی نوشته دایانا گابالدون ساخته شده است و با داستانی عجیب طرف هستیم که شخصیت‌های آن در زمان سفر می‌کنند.

سریال غریبه در گروه سریال‌هایی که داستان‌های تاریخی را روایت می‌کنند قرار می‌گیرد و جنگ‌ جهانی دوم و جنگ‌های داخلی اسکاتلند که با اختلاف چند صد سال رخ داده‌اند محل روایت داستان این سریال است.

شروع این سریال از سال ۲۰۱۴ آغاز شد و از آن زمان تاکنون شاهد پخش چهار فصل آن هستیم.


11. سریال دروغگوهای کوچک زیبا

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

این سریال که سبک معمایی دارد یکی از محبوب‌ترین سریال‌های نوجوانان به‌حساب می‌آید و پخش آن از سال ۲۰۱۰ شروع شده است.

سریال دروغ‌گو‌های کوچک زیبا از کتابی نوشته سارا شپرد اقتباس شده و داستان چند دوست را روایت می‌کند که یکی از آن‌ها به‌طرز عجیبی ناپدید می‌شود و یک سال بعد جسدش خانه‌ای قدیمی که متعلق به‌خودش است پیدا می‌شود.

دوستان مقتول برای دستگیری قاتل دست‌به‌کار می‌شوند اما پیام‌های تهدید‌آمیزی از فردی ناشناس با نام مستعار A دریافت می‌کنند. این سریال در هفت فصل ساخته شد و بازخوردهای مثبتی از منتقدین دریافت کرد.


12. جک رایان

         برترین سریال‌هایی که از کتاب اقتباس شده‌اند

این سریال یکی دیگر از آثار تلویزیونی است که از رمان‌های تام کلنزی، نویسنده بزرگ رمان‌های جاسوسی اقتباس شده است.

ایفای نقش جک رایان، به‌عنوان یک مامور کارکشته و خستگی ناپذیر که هرگز از مبارزه با تروریست‌ها و خرابکارها خسته نمی‌شود بر عهده جان کرازینسکی واگذار شده و انصافاً هم باید گفت به خوبی از ایفای نقش جک رایان بر آمده است.

سریال جک رایان از مجموعه کتاب‌های Ryanverse نوشته تام کلنزی اقتباس شده و سال انتشار اولین مجلد این رمان‌ها به ۱۹۸۴ باز می‌گردد.

جالب است بدانید میان سریال جک رایان و داستان کتاب‌هایی که از آن اقتباس شده هیچ شباهتی وجود ندارد و این سریال به‌غیر از نام جک رایان چیز دیگری از کتاب‌ها وام نگرفته است.

فصل اول سریال جک رایان پخش شده و بازخوردهای مثبتی دریافت کرده است، در نتیجه فصل دوم این سریال نیز تأیید شده و قرار است در سال آینده میلادی پخش شود.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری بندرعباس در خانه شکست خورد
بندرعباس- ایرنا- تیم فوتبال ساحلی شهرداری بندرعباس در دیداری خانگی در برابر تیم پارس جنوبی بوشهر با نتیجه پنج بر سه شکست خورد.
تعهد ۵۳۰۰ میلیارد ریالی ستاد فرمان حضرت امام برای اشتغال سیلزدگان
بجنورد - ایرنا - معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این ستاد ۵۳۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال جوانان در مناطق سیلزده کشور را تعهد کرده است.
ستاد اجرایی حضرت امام ۶۰ هزار مسکن برای سیل زدگان می سازد
بجنورد - ایرنا - معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این ستاد برای ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی در مناطق سیلزده کشور، با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توافق کرده است.
سردار فضلی: فتح خرمشهر از امدادهای غیبی بود
ساوه - ایرنا - فرمانده دانشکده افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: فتح خرمشهر حاصل امدادهای غیبی و الهی با روحیه شهادت طلبی و حق جویانه رزمندگان اسلام بود.
سیلاب در شهرستان دماوند خسارات جانی به همراه نداشت
تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند از وقوع سیلاب در دو منطقه از این شهرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه خسارات جانی به همراه نداشت.
15 هزار حافظ قرآن تربیت می شود
گنبدکاووس - ایرنا - رییس سازمان دارالقرآن کشور اعلام کرد که تربیت 15 هزار حافظ قرآن از برنامه های این سازمان در تعطیلات تابستان 98 است که با کمک تشکل ها، موسسه ها و خانه های قرآنی محقق می شود.
بارش ها سبب جاری شدن سیلاب در سمنان شد
سمنان - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: بارش های رگباری که از شب گذشته آغاز شده و از عصر امروز شدت یافته، سبب جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان شده است.
همگرایی مردم همانند روزهای نخست سیل باقی است
ساری - ایرنا - رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان سیمرغ مازندران روند فعالیت های بازسازی را رضایت بخش اعلام کرد و گفت: همگرایی مردم همانند روزهای نخستین وقوع سیل ادامه دارد.
گروه‌های مقاومت: حقوق ملت فلسطین قابل مذاکره نیست
تهران- ایرنا- گروه‌های مقاومت فلسطین ضمن اعلام مخالفت قاطع با برگزاری کنفرانس اقتصادی بحرین تحت نظارت آمریکا، آن را گامی خطرناک برای نابودی مساله فلسطین دانستند و افزودند که حقوق ملت فلسطین قابل مذاکره نیست.
ده ها نظامی سعودی در حمله نیروهای یمنی کشته شدند
تهران- ایرنا- ده‌ها نظامی سعودی روز چهارشنبه در حمله ارتش و کمیته های مردمی یمن به منطقه نجران در جنوب عربستان کشته و زخمی شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید کرد.
هدف تولیدات نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی جامعه باشد
مشهد - ایرنا - یک مددکار اجتماعی گفت: هدف تولیدات تصویری و نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی و شایع در جامعه برای مخاطبان باشد.
تیام: 900 هزار دلار بدهید تا استقلالی شوم
مامه بابا تیام پس از سپری کردن یک فصل ناموفق در عجمان امارات حالا قصد تعویض تیمش را داشته و مدعی شده مدیران باشگاه استقلال با او برای بازگشت مجدد به جمع آبی‌پوشان مذاکره کرده‌اند.
گناهِ موزه‌هایی که می‌خواهند تاریخ‌ساز باشند، چیست؟
«باید برای تخصیص اعتبار برای اعتلای موزه‌ها فکری جدی کرد، هر چند آن صرفاً مختص به موزه‌های میراث فرهنگی نیست و بیشترِ موزه‌ها با این موارد مواجه‌اند؛ چون کمبود همین بودجه‌ها موزه را از رسالت اصلی خود که آگاهی بخشی مردم و صرف اوقات فراغت آنها با مطالبات فرهنگی است باز می‌دارد. اگر یک موزه بداند چه بودجه‌ای دارد، برای هر قدم از اقداماتش در فضای موزه‌ای خود و مهمتر از همه یعنی جذب مخاطب و رفع نیازهای روز او برنامه‌ریزی می‌کند.»
گزینه سخنگویی دولت آخر هفته با رئیس جمهور دیدار می‌کند- بن علوی برای میانجیگری نیامده بود
از کشورهای مختلف عده‌ای به دنبال این هستند که هم برجام حفظ شود و هم درگیری در منطقه نشود. با توجه به اهمیت برجام می خواهند امور به گونه‌ای پیش رود که رضایت ایران جلب شود. اما این تلاش ها به این معنا نیست که مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا انجام شود.