آقای روحانی! گویا هنوز هم اراده‌ای برای رفع مشکلات کشور ندارید

20:35 ۱۳ روز و ۲۰ ساعت پیش مشرق نیوز 52 0
آقای روحانی! گویا هنوز هم اراده‌ای برای رفع مشکلات کشور ندارید

نماینده انجمن اسلامی دانشجویان خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی! گرچه ناکارآمدی کنونی دولت قابل پیش بینی بود، اما گویا هنوز هم اراده ای برای رفع مشکلات کشور ندارید.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، مراسم روز دانشجوامروز با حضور رئیس جمهوردر دانشگاه علوم پزشکی سمنانبرگزار شد و تعدادی از نمایندگان تشکل های دانشجویی در این مراسم به بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.
محمدحسین عرب سرخی نماینده انجمن اسلامی دانشجویان در این مراسم طی سخنانی خطاب به روحانی گفت: آقای روحانی! گرچه ناکارآمدیکنونی دولت قابل پیش بینی بود، اما گویا هنوز هم اراده ای برای رفع مشکلات کشور ندارید.
وی ادامه داد: اینکه پس از سال ها نشستن بر کرسی ریاست قوه مجریه شما را به مسئولیت پذیری و پاسخگویی دعوت کنیم عجیب به نظر می رسد. اما تجربه ناپذیری دولت، ما را بر آن داشت تا وظایف و وعده ها را یادآوری کنیم چرا که دولت شما فقط دولت حرف است که نه توانی دارد و نه ایده ای.
این فعال دانشجویی تصریح کرد: یادتان هست که گفتید تقویت نظام و اسلام به این است که هر کسی کار خود را انجام دهد؟ قهرمان دیپلماسی شما با ساده اندیشی در محافل بین المللی پولشوییگسترده در کشور را مطرح می کند! و در نهایت بعد از نامه ای ۱۲ صفحه ای به بی سند بودن حرف خود اذعان می کند.
بیشتر بخوانید:سال گذشته آمریکا ۸ بار مستقیم و امسال ۳ بار غیر مستقیم درخواست مذاکره داشتوی افزود: در این شرایط اقتصادی که نیاز به یک دیپلماسی فعال داریم یحتمل پولشویی گسترده را دستگاه وزارت خارجهباید اثبات کند و سفیر هند و چین و یا رویکرد به منطقه را قوه قضاییه. و چرا باید در این شرایط چنین سخنی را بفرمایند؟
عرب سرخیگفت: یادتان هست که گفتید از بستن دهان منتقدان و رقیبان به خدا پناه می برم؟ وزیر شما که دانشجویان منتقد را بدتر از تکفیری و فرقانی می داند، جواب درد مردم را با «خودت بمال!» می دهد. یا بجای تلاش در افزایش سطح درمان کشور مخصوصا برای اقشار ضعیف از به صرفه نبودن هزینه برای جان بیماران خاص صحبت می کند. وضعیت فعلی طرح سلامت با توجه به هزینه های آن و تقریبا بی ثمر بودنش خود گواه بسیاری از حرفهاست!
 نماینده انجمن دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: یادتان هست که گفتید وظیفه اصلی دولت، خدمت بی منت به مردم است؟ در این سال ها آجر روی آجر یک خانه نگذاشتید! حتی در طرح خیالی مسکن اجتماعی خودتان! دست آخر هم وزیر مسکنی که برند کابینه تان بود و به او افتخار می کردید نامه ای نوشت و سیاست های شما را به چالش کشیده و رفت!وی گفت: یادتان هست که گفتید که ما وزیری می خواهیم که بتواند میلیاردها دلار سرمایه خارجی را وارد کشور کند؟ دیگر برند کابینه ژنرال نفتی شما! کسی که مدعی بود شرکت هایی مانند توتال تحت تاثیر تحریم های یکجانبه آمریکااز ایران خارج نخواهند شد، چه پاسخی برای وعده نادرست خود دارد؟ این وزیر شما زیان دهنده روزگار شده است. از کرسنت گرفته تا جمع آوری کارت های سوخت. کار سوختی که بی هیچ دلیلی حذف شد و اکنون در صدد احیا آن هستید.
وی افزود: یادتان هست که گفتید جوانان باید سریعتر وارد مدیریت شوند؟ وزیر صنعتی که با ناکارآمدی و مسئولیت ناپذیری با کارنامه ای خالی استعفا می دهد، بلافاصله در وزارت خانه مهم دیگری به کار گرفته می شود. آن هم وزیری که درست هنگامه التهاب بازار ارز در مجموعه تحت مدیریتش ۵۰۰۰ خودرو با رانت و فساد وارد کشور می شود. به راستی شما به جوانگرایی و گردش نخبگان در کشور اعتقاد دارید؟
این فعال دانشجویی تصریح کرد: جناب آقای روحانی! دلار به چند برابر قیمت افزایش پیدا می کند. مشکل کجاست؟ یادتان هست، خودتان گفتید "عدم مشورت، خودشیفتگی و عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور!" همان دلاری که گفتید نگرانش نباشید! همین امر باعث گردید سفره مردم کوچکتر و به گواه آمارها قدرت خرید نصف گردد.
ارزش پول ملیدر کمتر از یک ماه به یک سوم کاهش می یابد و در خود موج عظیمی از مشکلات معیشتی و فشار روحی و روانی و تلاطم اقتصادی را به همراه می آورد.
عرب سرخی اضافه کرد: جناب آقای روحانی! دیگر عنصر گمشده دولتتان شفافیتاست. از مجموع ۱۲۲۵ دستگاه و نهاد دولت تنها ۵۱۴ دستگاه به سامانه انتشار آزاد اطلاعات پیوسته اند. از سویی دیگر پافشاری شما بر پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی یا همان  
FATFنشان دهنده تناقضاتی در دولت شماست. شفافیت در برابر چه کسی؟ مردم؟ یا بیگانگان؟ یادتان هست که گفتید در روز اجرای توافق تمامی تحریم ها به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق؟
برجامجوان مرگ شد اما هنوز از سر تابوت آن بلند نشده اید.
وی افزود: آقای روحانی! چه فکر می کردیم و چه شد! شما برخلاف مسیر آرمانی جمهوری اسلامی دست دوستی به سوی آمریکایی ها دراز کردید تا مشکلات کشور را برایتان رفع کنند! شما از جیب ملت هزینه سنگینی برای آزمون و خطا در سیاست خارجی پرداخت کردید و چیزی عاید کشور نشد! با این حال هنوز هم دست از این ساده اندیشی خطرناک و پرهزینه برنداشته اید و می خواهید مشکل مردم را با معاهده پاریس و CFTو یا با توقف برای انتخابات آمریکا رفع کنید!‌  نماینده انجمن دانشجویان دانشگاه سمنان تاکید کرد: شرایط به گونه است که دولت دوازدهم، دولتی تنهاست! اعضای کابینه مسئولیت تصمیماتشان را نمی پذیرند، تا جایی که حتی خود را بی اختیار در انتخاب منشی خود می دانند. و یا حتی دوستان و همراهان سابق تان که خود را تضمین شما می دانستند  از شما عبور کرده اند و کارنامه دولت را یک فاجعه تاریخی می خوانند و برخلاف ما منتقدان بی شناسنامه آن شناسنامه داران می گویند "رذیلانه ترین دروغ آن است که بگوییم تورم ۴۰ درصدی امروز حاصل تحریم است". 
 دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: جریانات اصلاح طلب از اینکه در پیوند با شما آینده سیاسی خود را تباه کرده اند، پشیمانند. ما که جزو پروژه عبور و مرور نبوده و نخواهیم بود در این شرایط آمده ایم تا خلا یک منتقد منصف را پر کنیم و از شما در خواست کنیم که از اندک فرصت باقی مانده بهره ببرید و برای حل مشکلات کشور، به جوانان و اندوخته های داخلی، تکیه کنید.
وی گفت: حاصل این تکیه کردن نتیجه ای چون سالهای دفاع مقدس و یا پیشرفت های ما در فناوری نوین را دارد. دست خود را از دست های چدنی استکبار جدا کرده و دست خود را در دست های پر توان و نیرومند جوانان به نمایندگی از مردم بگذارید. امید است که با تغییر رویه ثابت خود گره ای از مشکلات باز کنید و گرنه آش همین است و کاسه همین کاسه.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

داورزنی: مقام معظم رهبری پیگیر والیبال بودند
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان به اظهارات روز گذشته ملی‌پوشان فوتبال ایران قبل از سفر به قطر واکنش نشان داد و تأکید کرد، نباید از ملی‌پوشان به عنوان ابزاری برای ایجاد اختلاف استفاده شود.
تیپ خاص شهربانو منصوریان در کنار نیوشا ضیغمی
شهربانو منصوریان دهمین قهرمانی خود را جشن گرفت.
فروتن: رسانه‌ها توجه به تیم ملی را گدایی می‌کنند
پیشکسوت فوتبال کشورمان پیشنهاد از باشگاه پیکان را تکذیب کرد.
برگزاری تمرین شاداب ملی پوشان در قطر
دومین تمرین تیم ملی فوتبال در قطر برگزار شد.
کریک، مربی موقت منچستریونایتد شد
مایکل کریک به عنوان سرمربی موقت منچستریونایتد معرفی شد.
سالگادو: رائول سرمربی رئال خواهد شد
ستاره سابق رئال مادرید گفت: دیدار با آژاکس در لیگ قهرمانان اروپا نیز آسان نیست و این اشتباه بزرگی است که فکر کنیم رئال صعودش قطعی است.
دهن‌کجی «موقت» پوگبا به مورینیو
پل پوگبا، هافبک فرانسوی شیاطین سرخ در پی اخراج ژوزه مورینیو از سمت سرمربیگری منچستریونایتد واکنشی موقت و بحث‌برانگیز از خود نشان داد.
مس کرمان با دست‌نشان قطع همکاری می‌کند؟
همکاری نادر دست‌نشان با باشگاه مس کرمان برای نیم‌فصل دوم مسابقات لیگ دسته اول در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
دیبالا به شایعه بازگشت پوگبا به یوونتوس دامن زد
مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال یوونتوس احتمال بازگشت هم‌تیمی فرانسوی سابقش به تورین را قوت بخشید.
اولین مشتری پرسپولیس و استقلال پیدا شد
دبیرکل اتاق تعاون ایران از آمادگی اتاق تعاون ایران برای حضور جدی در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازدید سفیر ایران در بوسنی از نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو
سفیر کشورمان در سارایوو در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو از نزدیک با ناشران ایرانی و بوسنیایی حاضر در این نمایشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
بازیگر زن «پدر سالار» و دخترش در کنسرت «علی زندوکیلی»
اکرم محمدی و دخترش در کنسرت علی زندوکیلی را در زیر می بینید.
ویدئو - بازدید شریعتمداری از ایسنا
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح سه‌شنبه (۲۷ آذر) با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این خبرگزاری، با مدیران و خبرنگاران این رسانه به گفت‌وگو نشست.
تاکید سلطانی‌فر بر حمایت از بخش خصوصی برای توسعه صنعت تبلیغات
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در چارچوب سیاست‏‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالا و سرمایه‌ ایرانی، از ظرفیت‏‌های بخش خصوصی در حوزه تبلیغات استفاده می‏‌شود.
افشاگری حنیف از یک شرط‌ بندی بزرگ پیش از دربی
مدافع سابق تیم استقلال روایت جالبی از شرط بندی در فوتبال ایران را مطرح کرد.
مشاور سابق ترامپ زندانی می‌شود
مرگ ۸۰ خبرنگار در سال ۲۰۱۸
پاریس: ایران درباره مرگ وحید صیادی توضیح دهد
پاریس خواستار توضیح ایران درباره مرگ یک زندانی شد!
کاخ سفید اظهارات اوغلو درباره گولن را تکذیب کرد
واکنش بهرام قاسمی به ادعاهای مسئول آمریکایی
وزیر اقتصاد: از نماینده سراوان عذر خواهی می‌کنم
مقام سابق سیا: هزینه‌های ایران در منطقه کمتر از سایر کشورها است
ظریف: نتانیاهو به گزاف لاف می‌زند
نامه خانواده شهدای ترور به سفیر دانمارک