آقای روحانی! گویا هنوز هم اراده‌ای برای رفع مشکلات کشور ندارید

20:35 ۱۶۹ روز و ۱۱ ساعت پیش مشرق نیوز 199 0
آقای روحانی! گویا هنوز هم اراده‌ای برای رفع مشکلات کشور ندارید

نماینده انجمن اسلامی دانشجویان خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی! گرچه ناکارآمدی کنونی دولت قابل پیش بینی بود، اما گویا هنوز هم اراده ای برای رفع مشکلات کشور ندارید.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، مراسم روز دانشجوامروز با حضور رئیس جمهوردر دانشگاه علوم پزشکی سمنانبرگزار شد و تعدادی از نمایندگان تشکل های دانشجویی در این مراسم به بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.
محمدحسین عرب سرخی نماینده انجمن اسلامی دانشجویان در این مراسم طی سخنانی خطاب به روحانی گفت: آقای روحانی! گرچه ناکارآمدیکنونی دولت قابل پیش بینی بود، اما گویا هنوز هم اراده ای برای رفع مشکلات کشور ندارید.
وی ادامه داد: اینکه پس از سال ها نشستن بر کرسی ریاست قوه مجریه شما را به مسئولیت پذیری و پاسخگویی دعوت کنیم عجیب به نظر می رسد. اما تجربه ناپذیری دولت، ما را بر آن داشت تا وظایف و وعده ها را یادآوری کنیم چرا که دولت شما فقط دولت حرف است که نه توانی دارد و نه ایده ای.
این فعال دانشجویی تصریح کرد: یادتان هست که گفتید تقویت نظام و اسلام به این است که هر کسی کار خود را انجام دهد؟ قهرمان دیپلماسی شما با ساده اندیشی در محافل بین المللی پولشوییگسترده در کشور را مطرح می کند! و در نهایت بعد از نامه ای ۱۲ صفحه ای به بی سند بودن حرف خود اذعان می کند.
بیشتر بخوانید:سال گذشته آمریکا ۸ بار مستقیم و امسال ۳ بار غیر مستقیم درخواست مذاکره داشتوی افزود: در این شرایط اقتصادی که نیاز به یک دیپلماسی فعال داریم یحتمل پولشویی گسترده را دستگاه وزارت خارجهباید اثبات کند و سفیر هند و چین و یا رویکرد به منطقه را قوه قضاییه. و چرا باید در این شرایط چنین سخنی را بفرمایند؟
عرب سرخیگفت: یادتان هست که گفتید از بستن دهان منتقدان و رقیبان به خدا پناه می برم؟ وزیر شما که دانشجویان منتقد را بدتر از تکفیری و فرقانی می داند، جواب درد مردم را با «خودت بمال!» می دهد. یا بجای تلاش در افزایش سطح درمان کشور مخصوصا برای اقشار ضعیف از به صرفه نبودن هزینه برای جان بیماران خاص صحبت می کند. وضعیت فعلی طرح سلامت با توجه به هزینه های آن و تقریبا بی ثمر بودنش خود گواه بسیاری از حرفهاست!
 نماینده انجمن دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: یادتان هست که گفتید وظیفه اصلی دولت، خدمت بی منت به مردم است؟ در این سال ها آجر روی آجر یک خانه نگذاشتید! حتی در طرح خیالی مسکن اجتماعی خودتان! دست آخر هم وزیر مسکنی که برند کابینه تان بود و به او افتخار می کردید نامه ای نوشت و سیاست های شما را به چالش کشیده و رفت!وی گفت: یادتان هست که گفتید که ما وزیری می خواهیم که بتواند میلیاردها دلار سرمایه خارجی را وارد کشور کند؟ دیگر برند کابینه ژنرال نفتی شما! کسی که مدعی بود شرکت هایی مانند توتال تحت تاثیر تحریم های یکجانبه آمریکااز ایران خارج نخواهند شد، چه پاسخی برای وعده نادرست خود دارد؟ این وزیر شما زیان دهنده روزگار شده است. از کرسنت گرفته تا جمع آوری کارت های سوخت. کار سوختی که بی هیچ دلیلی حذف شد و اکنون در صدد احیا آن هستید.
وی افزود: یادتان هست که گفتید جوانان باید سریعتر وارد مدیریت شوند؟ وزیر صنعتی که با ناکارآمدی و مسئولیت ناپذیری با کارنامه ای خالی استعفا می دهد، بلافاصله در وزارت خانه مهم دیگری به کار گرفته می شود. آن هم وزیری که درست هنگامه التهاب بازار ارز در مجموعه تحت مدیریتش ۵۰۰۰ خودرو با رانت و فساد وارد کشور می شود. به راستی شما به جوانگرایی و گردش نخبگان در کشور اعتقاد دارید؟
این فعال دانشجویی تصریح کرد: جناب آقای روحانی! دلار به چند برابر قیمت افزایش پیدا می کند. مشکل کجاست؟ یادتان هست، خودتان گفتید "عدم مشورت، خودشیفتگی و عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور!" همان دلاری که گفتید نگرانش نباشید! همین امر باعث گردید سفره مردم کوچکتر و به گواه آمارها قدرت خرید نصف گردد.
ارزش پول ملیدر کمتر از یک ماه به یک سوم کاهش می یابد و در خود موج عظیمی از مشکلات معیشتی و فشار روحی و روانی و تلاطم اقتصادی را به همراه می آورد.
عرب سرخی اضافه کرد: جناب آقای روحانی! دیگر عنصر گمشده دولتتان شفافیتاست. از مجموع ۱۲۲۵ دستگاه و نهاد دولت تنها ۵۱۴ دستگاه به سامانه انتشار آزاد اطلاعات پیوسته اند. از سویی دیگر پافشاری شما بر پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی یا همان  
FATFنشان دهنده تناقضاتی در دولت شماست. شفافیت در برابر چه کسی؟ مردم؟ یا بیگانگان؟ یادتان هست که گفتید در روز اجرای توافق تمامی تحریم ها به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق؟
برجامجوان مرگ شد اما هنوز از سر تابوت آن بلند نشده اید.
وی افزود: آقای روحانی! چه فکر می کردیم و چه شد! شما برخلاف مسیر آرمانی جمهوری اسلامی دست دوستی به سوی آمریکایی ها دراز کردید تا مشکلات کشور را برایتان رفع کنند! شما از جیب ملت هزینه سنگینی برای آزمون و خطا در سیاست خارجی پرداخت کردید و چیزی عاید کشور نشد! با این حال هنوز هم دست از این ساده اندیشی خطرناک و پرهزینه برنداشته اید و می خواهید مشکل مردم را با معاهده پاریس و CFTو یا با توقف برای انتخابات آمریکا رفع کنید!‌  نماینده انجمن دانشجویان دانشگاه سمنان تاکید کرد: شرایط به گونه است که دولت دوازدهم، دولتی تنهاست! اعضای کابینه مسئولیت تصمیماتشان را نمی پذیرند، تا جایی که حتی خود را بی اختیار در انتخاب منشی خود می دانند. و یا حتی دوستان و همراهان سابق تان که خود را تضمین شما می دانستند  از شما عبور کرده اند و کارنامه دولت را یک فاجعه تاریخی می خوانند و برخلاف ما منتقدان بی شناسنامه آن شناسنامه داران می گویند "رذیلانه ترین دروغ آن است که بگوییم تورم ۴۰ درصدی امروز حاصل تحریم است". 
 دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: جریانات اصلاح طلب از اینکه در پیوند با شما آینده سیاسی خود را تباه کرده اند، پشیمانند. ما که جزو پروژه عبور و مرور نبوده و نخواهیم بود در این شرایط آمده ایم تا خلا یک منتقد منصف را پر کنیم و از شما در خواست کنیم که از اندک فرصت باقی مانده بهره ببرید و برای حل مشکلات کشور، به جوانان و اندوخته های داخلی، تکیه کنید.
وی گفت: حاصل این تکیه کردن نتیجه ای چون سالهای دفاع مقدس و یا پیشرفت های ما در فناوری نوین را دارد. دست خود را از دست های چدنی استکبار جدا کرده و دست خود را در دست های پر توان و نیرومند جوانان به نمایندگی از مردم بگذارید. امید است که با تغییر رویه ثابت خود گره ای از مشکلات باز کنید و گرنه آش همین است و کاسه همین کاسه.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست داخلی
سیاست داخلی

آخرین اخبار

جشن اشک و لبخند در رمضان
بندرعباس- ایرنا- نسیم رمضان چه زیبا می وزد و دستان مهربانش چه سخاوتمدانه یتیمان و گرفتاران در بند را نوازش می کند و جشنی از اشک و لبخند را رقم می زند.
هاشمی‌طبا: کارشناسی ورزش در کمیسیون فرهنگی بهتر از استیضاح است
مصطفی هاشمی طبا گفت: هر چند اعتقاد دارم معمولاً استیضاح وزرا به بهبود اوضاع و ایجاد شرایط بهتر کمک نمی‌کند اما در عین حال می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای هر وزیر را فراهم کند تا به عملکرد خود بپردازد و از این منظر نمی‌تواند منفی باشد.
اثربخشی مصوبه های جلسات اقتصاد مقاومتی محور کار استان هاست
یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: هدف گذاری در جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و اثربخشی مصوبات آن و کمک به واحدهای تولیدی دارای مشکل، محور فعالیت های این جلسات در استانهاست .
چشم انتظاری برای تکمیل موزه دفاع مقدس سمنان
سمنان- ایرنا- مستندسازی با بهره گیری از حقایق تاریخی و ارزشی دوران دفاع مقدس در استان سمنان در قالب طرح فاخر «موزه دفاع مقدس» یادگار سفر رهبر معظم انقلاب است که گام های نهایی برای بهره برداری کامل آن پس از 12 سال نیازمند همت و سرعت بخشی است.
فرمانده نداجا: حفظ وحدت و توجه به تدابیر رهبری کلید موفقیت است
رشت - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حفظ وحدت کلمه و توجه به تدابیر رهبری در عرصه کنونی و فضای امنیتی پیچیده امروز، کلید موفقیت است.
چین: ممنوعیت های آمریکا علیه هواوی را تلافی می کنیم
پکن- ایرنا- چین تاکید کرد ممنوعیت های آمریکا علیه هواوی یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی و اینترنتی این کشور و جهان را بر نمی تابد و آن را تلافی خواهد کرد.
همراه با فیلم‌های سینمایی در اولین هفته خرداد
«خوش غیرت»، «بال‌های خوشبختی»، «جزیره گنج» تعدادی از فیلم های سینمایی و تلویزیونی پایان هفته هستند.
آغاز ثبت نام پایه اول ابتدایی مدارس شاهد از روز شنبه
برنامه زمانبندی ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس شاهد مشخص شد.
حفتر نیروهای دولت وفاق لیبی را بمباران کرد
تهران- ایرنا- تلویزیون الجزیره روز پنجشنبه گزارش داد: یک فروند هواپیمای وابسته به نیروهای ژنرال خلیفه حفتر مواضع نیروهای دولت وفاق لیبی را در وادی الربیع در جنوب طرابلس بمباران کردند.
شروع ثبت نام ترم تابستانه کانون زبان از ۹ تیر ماه
معاون آموزشی کانون زبان ایران جزئیات و زمان ثبت نام ترم تابستانی کانون زبان ایران را اعلام کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شروع ثبت نام ترم تابستانه کانون زبان از ۹ تیر ماه
معاون آموزشی کانون زبان ایران جزئیات و زمان ثبت نام ترم تابستانی کانون زبان ایران را اعلام کرد.
شکست سلطان- عکس
تصاویر دیدنی از شکار ناموفق شیرها که به گله فیل ها در پارک ملی بوتسوانا حمله کرده بودند.
لو رفتن نقشه جدید ترامپ!- کاریکاتور
افزایش تنش‌های اقتصادی میان آمریکا و چین که با تحریم اقتصادی دو شرکت چینی هوآوی و ZTE از سوی دولت ترامپ شدت بیشتری به خود گرفته، سوژه کارتونی از نیکولا لیستس شد.
جشن اشک و لبخند در رمضان
بندرعباس- ایرنا- نسیم رمضان چه زیبا می وزد و دستان مهربانش چه سخاوتمدانه یتیمان و گرفتاران در بند را نوازش می کند و جشنی از اشک و لبخند را رقم می زند.
هاشمی‌طبا: کارشناسی ورزش در کمیسیون فرهنگی بهتر از استیضاح است
مصطفی هاشمی طبا گفت: هر چند اعتقاد دارم معمولاً استیضاح وزرا به بهبود اوضاع و ایجاد شرایط بهتر کمک نمی‌کند اما در عین حال می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای هر وزیر را فراهم کند تا به عملکرد خود بپردازد و از این منظر نمی‌تواند منفی باشد.
نامه کدخدایی به لاریجانی درباره استانی شدن انتخابات
یک سناتور دیگر ادعای ترامپ علیه جان کری را تکرار کرد
ریابکوف: کمیسیون اجرای برجام باید زودتر تشکیل شود
سفر برجامی هیأتی از وزارت خارجه آلمان به ایران
اتفاقی جالب در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب- عکس
افشای برگ تازه‌ای از تلاش‌های منافقین برای فشار به ایران
شهرداری تهران به هنرمند غربگرا زمین هدیه کرد
چرا ادعای کمبود اختیارات از روحانی مسموع نیست؟
معاون بازرگانی مستعفی معاون بازرگانی روحانی می‌شود؟
ساندرز: جنگ با ایران فاجعه کامل است