اصفهانیان: کاری نکنیم تا فوتبال تعلیق شود

11:06 ۲۰۴ روز و ۳ ساعت پیش مشرق نیوز 248 0
اصفهانیان: کاری نکنیم تا فوتبال تعلیق شود

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: در داوری‌های لیگ اشتباهاتی داشتیم که برخی از این اشتباهات تأثیرگذار بودند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، فریدون اصفهانیانرئیس کمیته داوران درباره برگزاری کلاس توجیهی و دانش‌افزایی داوران فوتبال گفت: بعد از اینکه 14 هفته از لیگ برتر سپری شد فضایی ایجاد شد تا بتوانیم همانند همه کشورهای دنیا کلاس یک روزه‌ای را برگزار کنیم و این مسأله را در دستور کار قرار خواهیم داد و به صورت مستمر این دوره را برگزار کنیم. در این کلاس‌ها به دنبال رفع نقاط ضعف هستیم و می‌خواهیم نقاط قوت داوران را ارتقا ببخشیم  و عملکرد داوران را به صورت کلیپ نشان دادیم. قصد ما این نیست که اشتباهات را نشان دهیم بلکه می‌خواهیم علت اشتباه را بگوییم تا دیگر این اتفاقات رخ ندهد و داوران هم خوشبختانه استقبال خوبی از این دوره انجام دادند.
وی درباره داوری‌های انجام شده تا اینجای لیگ خاطرنشان کرد: اشتباهاتی وجود داشته و حتی این اشتباهات در نتیجه‌گیری هم تأثیرگذار بوده است اما داوران اشتباه می‌کنند و این اشتباهات عمدی نیست. داوران ما مشکلی ندارند هر چند که تا وقتی انسان قضاوت می‌کند اشتباهات وجود دارد. حتی دیدید که در جام جهانی با وجود استفاده از تکنولوژی باز هم اشتباهاتی وجود داشت اما ما باید به دنبال این باشیم تا بتوانیم از تکنولوژی هم استفاده کنیم. 
بیشتر بخوانید:بازنشسته‌های فوتبال منتظر شکستن سکوت وزارت ورزشرئیس کمیته داوران درباره بیانیه دادن باشگاه‌ها علیه داوری‌ها خاطرنشان کرد: این کار حرفه‌ای نیست و بارها گفته‌ایم که وقتی داور به زمین نرفته و حرف‌هایی مطرح می‌شود طبیعی است که روی داور اثرگذار خواهد بود. این مسأله کار خوبی نیست و ما به عنوان مسئول کمیته داوران نمونه‌های مشابه را رصد می‌کنیم و به مسئولان کمیته انضباطی می‌دهیم. 
اصفهانیان در پاسخ به این سؤال که چرا انتقادات به داوری زیاد شده، گفت: به هر حال شاهد شرایطی هستیم که هر کسی به فکر خودش است و به دنبال منافع خودشان هستند. همه تیم‌ها می‌گویند ما از داوری ضرر کردیم اما هیچ تیمی نمی‌گوید که ما از داوری سود کردیم و این وسط برای من سؤال پیش می‌آید اگر تیمی ضرر کرده پس چه تیمی سود برده است؟ طبیعی است وقتی تیمی ضرر می‌کند باید یک تیم هم سود کند. عملکرد کمیته داوران تا اینجا مثبت بوده و با علاقه‌مندی می‌بینیم که داوران قضاوت می‌کنند و باید مشکلاتی نظیر حق‌الزحمه، ایاب و ذهاب و حتی مرخصی داوران حل شود چرا که آنها حرفه‌ای نیستند و در کنار داوری در مدرسه، در بیمارستان یا در بانک کار می‌کنند و برای قضاوت باید مرخصی بگیرند که در این زمینه همیشه دچار مشکل می‌شوند. 
وی درباره ورود داوران جوان به عرصه قضاوت، افزود: داوران جوان خوبی به فوتبال ما اضافه شدند و این اتفاق باید قبل از این رخ می‌داد من ضمن احترام به مدیران قبلی کمیته داوران می‌گویم که باید طرح و برنامه داشت، حتی وقتی نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا، برنامه‌های ما را دیدند گفتند هیچ کشوری مثل شما برنامه و نقشه ندارد. 
رئیس کمیته داوران درباره حضور مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم اظهار داشت: یک کلاس برای داوران زیر 35 سال برگزار خواهیم کرد که از فیفا مدرس می‌آید و تا چند روز آینده این کلاس برگزار خواهد شد.
اصفهانیان درباره اینکه اگر فوتبال ایران تعلیق شود آیا جامعه داوری هم با آن دست به گریبان خواهد شد یا نه، تصریح کرد: امیدوارم حرکتی نکنیم تا فوتبال تعلیق شود چرا که تعلیق نکردن ‌آن برای ما مهم است. 
وی درباره بحث بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال هم خاطرنشان کرد: به هر حال هر چه قانون بگوید ما موظف به اجرای آن هستیم اما دو ماه قبل نامه‌ای به وزارت ورزش دادیم تا تکلیف ما مشخص شود و منتظر هستیم تا این جواب به دست ما برسد و ببینیم باید چه کنیم. 
رئیس کمیته داوران درباره برنامه‌های تمرینی داوران هم گفت: اگر داوران فضای تمرینی بخواهند به آنها می‌دهیم و حتی از بخش‌هایی از ایفمارک هم استفاده می‌کنیم تا کارهایشان انجام شود و باید برنامه ویژه داشته باشند تا دیده شوند. 
اصفهانیان درباره عملکرد کمیته داوران و انتقادهایی که به آنها می‌شود، گفت: عملکرد ما مشخص است و به نحو احسن کارهایمان را انجام می‌دهیم. کلاس داوری برگزار کردیم و مدرسی که برای داوران جام جهانی بود را به این کلاس‌ها آوردیم و هنوز نیم‌فصل نشده جلسه آنالیز برگزار کردیم و فیلم داوری‌ها را گذاشتیم تا اگر ایراداتی وجود دارد مشخص شود. اگر داوری اشتباه کرده و نمره بالایی گرفته آن را تصحیح کردیم و اگر ناظری ایراد گرفته در نمره داوران تأثیرگذار بوده و این مسائل کمک می‌کند که داوران بدانند عملکردشان دیده می‌‌شود.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

موگرینی: اینستکس آماده عملیاتی شدن است- برجام سازوکار برخورد با موارد عدم پایبندی دارد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه کمیسیون مشترک برجام به زودی تشکیل جلسه می‌دهد، گفت که توافق هسته‌ای خود سازوکارهایی برای برخورد با عدم پایبندی به آن دارد.
تلاش وزیر دفاع موقت آمریکا برای همسویی متحدان این کشور در ناتو علیه ایران
وزیر دفاع موقت آمریکا گفت که به دنبال این است که متحدان این کشور در ناتو را با مواضع آمریکا در برابر ایران همسو کرده و امکان دیپلماسی را فراهم کند.
یک مقام ارشد حوثی: وابسته به ایران نیستیم
رئیس شورای عالی انقلاب یمن در گفت‌وگو با یک رسانه عربی ادعاهای ائتلاف عربی و عربستان سعودی مبنی بر حمایت‌های تسلیحاتی ایران از انصارالله را تکذیب کرد.
شینزو آبه: برای کاهش تنش‌های منطقه به تهران سفر کردم
نخست‌وزیر ژاپن در گفت‌وگو با یک رسانه عربی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور ایران گفت به دنبال جنگ با آمریکا نیست و رهبر ایران نیز گفت که کشورش به دنبال سلاح هسته‌ای نیست، افزود: برای کاهش تنش‌های منطقه به ایران سفر کردم.
ویژه برنامه‌های تابستانی شبکه «شما»
برنامه‌های شبکه های استانی و شما، ویژه فصل تابستان با موضوعات محوری آرامش و پایداری، امید و شادمانی و تلاش و مقاومت تدارک دیده شده‌اند.
یک پیش‌بینی برای اسکار ۲۰۲۰-فیلم‌هایی که شانس بالایی دارند را بشناسید
فیلم‌هایی را که شانس بالایی برای شرکت و رقابت در اسکار ۲۰۲۰ دارند، بشناسید.
ظریف: مرحوم صفاری در دوران خدمت در وزارت خارجه، منشأ خدمات بسیاری شدند
وزیر خارجه کشورمان درگذشت دکتر صفاری، از دپیلمات‌های وزارت خارجه و نماینده مردم نطنز و بادرود در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
«جنایت فراموش شده» روی آنتن شبکه سه!
مجموعه مستند «جنایت فراموش شده» از شنبه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
ذوالقدر: مشارکت پارلمان‌ها در امور سیاسی در آسیا را تسهیل کنیم
رییس گروه بین‌المجالس پارلمانی آسیا با تاکید بر ضرورت تسهیل مشارکت پارلمان‌ها در امور سیاسی در آسیا گفت که نشست کمیته دائمی امور سیاسی مجمع مجالس آسیایی به تحقق اهداف مد نظر در امور سیاسی برای همگرایی ارزش‌های مشترک و پیگیری اهداف مشترک در آسیا کمک خواهد کرد.
سکانس جنجالی «گاندو» درباره مصونیت سیاسی آقازاده‌ها- فیلم
شب گذشته در قسمت هفدهم سریال «گاندو»، اشاره‌ای انتقادی به مصونیت سیاسی وابستگان برخی مسئولان شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
محرومیت 5 ساله کفاشیان و ترابیان از فعالیت در فوتبال
علی کفاشیان رییس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان با رای کمیته اخلاق در پرونده فساد معروف به شرکت ام پی سیلوا، به ۵ سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم شدند.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
اطلاعیه فدراسیون درباره محرومیت کفاشیان و ترابیان
استقلال پاتوسی را با دو میلیارد نگه نداشت!-شاهکار ناتمام مدیران و ضرر ده‌ها میلیاردی به فوتبال
واکنش گرشاسبی به بند جنجالی در قرارداد انصاری
جدایی حاجیلو از استقلال قطعی شد
پاشازاده: استراماچونی رزومه‌ای ندارد
پرسپولیس با 30 میلیارد به دنبال سرمربی سابق یووه
بند عجیب در قرارداد انصاری با پرسپولیس
دو تیم صعود کننده شرق آسیا مشخص شدند
یک پرسپولیسی شاگرد نکونام شد +عکس
اعضای کمیته فنی استقلال را آدم حساب نکردند