جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

09:30 ۷۶ روز و ۶ ساعت پیش برترین ها 258 0
         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

رست است که هیچ کس بی‌دلیل به زندان نمی‌افتد و معمولا حبس، جریمه و تنبیه به دلیل ارتکاب جرم است، اما احتمالا همه زندانی‌های دنیا که به تحمل حبس‌های طولانی‌مدت و ابدی محکوم اند، حداقل یک‌بار به فرار و رهایی از سوراخ‌سمبه‌های زندان فکر کرده‌اند و خب گاهی پیش می‌آید که این تخیلات، عملی و رویای فرار واقعی می‌شود.

برترین ها

روزنامه خراسان: همه آن‌ها که فیلم «رستگاری در شاوشنگ» یا سریال «فرار از زنـدان» را دیده‌اند، حداقل برای لحظاتی با شخصیت‌های اصلی ماجرا، بابت رنـج حبس و لذت رهایی از چهاردیواری زندان پس از برنامه‌ریزی و تلاش فراوان برای فرار، همذات‌پنداری کرده‌اند. درست است که هیچ کس بی‌دلیل به زندان نمی‌افتد و معمولا حبس، جریمه و تنبیه به دلیل ارتکاب جرم است، اما احتمالا همه زندانی‌های دنیا که به تحمل حبس‌های طولانی‌مدت و ابدی محکوم اند، حداقل یک‌بار به فرار و رهایی از سوراخ‌سمبه‌های زندان فکر کرده‌اند و خب گاهی پیش می‌آید که این تخیلات، عملی و رویای فرار واقعی می‌شود. درست مثل فرارِ ۲ روز قبلِ ۱۱۳ زندانی از یک زندان در غرب اندونزی به شکل گروهی که فضای خبری رسانه‌های دنیا را تحت‌تاثیر قرار داد و در زمینه فرار از زندان، اتفاق عجیب و جالبی است.

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

براساس گزارش جاکارتاپست از کوالالامپور، ظاهرا این زندانیان که اغلب متهمانِ پرونده‌های قاچاق مواد مخـدر هستند، با تخریب برنامه‌ریزی شده و شکستن دیوار یک زندان ۸۰۰ نفره و پاشیدنِ آب‌فلفل به چشم نگهبانان، فرار کرده‌انــد. هرچند با تلاش پلیس اندونزی که پس از این فرار، گروه‌های جست‌وجو و گشت متعددی برای یافتن این زندانیان تشکیل داد، ۲۳ نفرشان دوباره دستگیر و زندانی شدند، اما حدود ۹۰ نفر حداقل تا این لحظه، فرار موفقیت‌آمیزی داشتند که در بی‎نقص بودن نقشه‌شان نمی‌توان شک کرد؛ آن ۲۳ نفر هم احتمالا اگر کمی زرنگ بودند به حبس برنمی‎گشتند. فرار گروهی در اندونزی البته سابقه‎دار است و به‎نظر می‎رسد تخریب دیوار، روش محبوب زندانی‎هاست؛ همین امسال، ۴۰۰ زندانی دیگر در استان «ریائو» توانستند با تخریب دیوار زندان فرار کنند. این خبر عجیب، جرقه پرونده امروز زندگی‌سلام شد؛ فرار‌های بزرگ و تاریخی از زندان، چگونه و به چه ترتیبی شکل گرفتند و سرنوشت فراری‌ها چه شد؟ اگر شما هم از مطالعه روایتِ این ماجرا‌های هیجان‌انگیز لذت می‌برید، همراهی‌مان کنید.

فرار با بند رخت

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

«جک شپرد» یک سارق مشهور و حرفه‌ای قرن ۱۸ میلادی در لندن است که بار‌ها با استفاده از بند رخت و وصل کردن لباس‌هایش به یکدیگر از زندان‌های انگلیس فرار کرده‌است. او اولین‌بار در سال ۱۷۲۴ میلادی از زندان سنت گیل فرار کرد. پس از این فرار چهار بار دیگر در سفت و سخت‌ترین زندان‌های انگلیس زندانی شد، اما هر بار موفق به فرار شد. او به جز زندان سنت گیل از زندان‌های نیوپریزن و نیوگیت نیز فرار کرده‌است. در نهایت پس از آخرین دستگیری‌اش به اعدام محکوم و در مقابل چشمان ۲۰۰ هزار نفر به دار آویخته شد.


پناه به چاه فاضلاب

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

سال ۲۰۱۵ مقامات یک زندان فوق امنیتی در ایالت نیویورک، اعلام کردند که دو قاتل با ایجاد حفره‎ای در دیوار سلول‎شان از این زندان فرار کرده اند. این دو زندانی با بریدن یک لوله فولادی در پشت سلول خود، وارد سیستم فاضلاب شدند و خود را به خیابان نزدیک زندان رساندند. «ریچارد مت»، ۴۸ساله به خاطر آدم‎ربایی و قتل به ۲۵سال حبس و همدست او «دیوید سوئت»، ۳۴ ساله به خاطر قتل معاون کلانتر منطقه به حبس ابد محکوم شده‎بودند. دو فراری، روی لوله فولادی بریده‎شده یک نقاشی نصب کردند و زیر آن نوشتند: «روز خوبی داشته‎باشید!». پلیس نیویورک گفت:‎ این اولین فرار از زندان فوق امنیتی کلینتون از ۱۵۰سال پیش تاکنون است. مقامات گفته‎اند هنوز نمی‎دانند زندانی‎ها چطور ابزار‌های لازم را برای حفر تونل و بریدن جداره فولادی به‎دست آورده‎اند، اما شاید ابزار‌ها را از پیمانکارانی گرفته‎اند که برای زندان کار می‎کرده‎اند.


سلطان فرار از زندان

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

«یوشی شیراتوری» یک مرد ژاپنی است که چهار بار از زندان‌های ژاپن فرار کرده و به همین دلیل یکی از شناخته شده‌ترین فراری‌های دنیاست. مجازات او پس از محکوم شدن به قتل، ۲۳ سال حبس بود و به همین دلیل تصمیم به فرار از زندان گرفت. او نخستین بار در سال ۱۹۳۶ میلادی از زندان «AOMORI» فرار کرد. در سال ۱۹۴۲ مجدد بازداشت شد و این‌بار در سال ۱۹۴۴ از زندان آکیتا فرار کرد. دو سال بعد ماموران پلیس دوباره او را دستگیر کردند، اما با تجربه‌ای که در فرار به دست آورده‌بود، تونلی از سلول خود به بیرون حفر کرد و در سال ۱۹۷۴ برای چهارمین و آخرین بار از زندان گریخت.


فرار با نقشه خانوادگی

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

سال ۲۰۱۳ میلادی، شبکه تلویزیونی «NTV» روسیه، فرار یک قاچاقچی را گزارش کرد. «فرخ داشمان‎اف»، زندانی اهل جمهوری ازبکستان‎، به جرم قاچاق مواد مخدر در زندان شماره ۳ در غرب مسکو مشغول تحمل حبس خود بود که طی یک نقشه عجیب، فرار کرد. داستان از این قرار است؛ برادر داشمان‌اف به ملاقات او می‌آید، در این دیدار، دو برادر حواس نیرو‌های پلیس را پرت و لباس‎های‎شان را با هم عوض می‌کنند. بعد از تمام شدن مدت ملاقات، فرخ داشمان‎اف در لباس برادرش، با خیال راحت از زندان بیرون می‎رود و برادر توی سلول می‎ماند. جالب این‎که این نقشه ساعت ۱۰ صبح انجام می‎شود و ماموران، در هنگام شب موقع کنترل زندانی‎ها شک می‎کنند که شکل و ظاهر زندانی فرق کرده است و تازه می‎فهمند چه اتفاقی افتاده‎است و بعد از چند وقت راهی نداشتند جز رها کردنِ برادر بی‌گناه.


فرار با کره بادام‌زمینی

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

شبکه تلویزیونی CNN در جولای سال ۲۰۱۷ میلادی از فرار ۱۲ زندانی از زندان آلاباما خبر داد. این زندان یکی از خطرناک‌ترین زندان‌های آمریکاست که جمعی از زندانیان با استفاده از کره بادام‌زمینیِ ساندویچ‌های خود، درِ سلول‌ها را باز و به کمک یکی از نگهبان‌های کم‌تجربه از سیستم‌های امنیتی زندان عبور کردند. دو نفر از فراری‌ها به حکم قتل زندانی شده‌بودند. ماموران پلیس در هنگام جست‌و‌جو برای یافتن فراریان، به مردم شهر هشدار دادند برای حفظ امنیت خود از محل کار و خانه‌های‌شان خارج نشوند. نیرو‌های FBI در ابتدا توانستند ۱۱ نفر از فراری‌ها را دستگیر کنند، اما در نهایت، آن یک نفر هم به زندان بازگردانده‌شد.


رژیم لاغری کارساز

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

سال ۱۹۷۷ میلادی دوران محکومیت «تد باندی» مجرم سابقه‎دار، به دلیل قتل یک پرستار شروع شد. او که قبلا به‎خاطر آدم‎ربایی دستگیر و به زندان «یوتا» افتاده‎بود، این‎بار با جرمی متفاوت در زندانی متفاوت، آب و هوا عوض می‎کرد. تد، اما کسی نبود که برای همیشه در حبس بماند. او وکیلی برای خود انتخاب نکرد و در یکی از جلسات دادگاه درخواست کرد که برای مدتی کوتاه از کتابخانه زندان استفاده کند. با درخواستش موافقت شد و باندی از پنجره کتابخانه که در طبقه دوم قرار داشت، فرار کرد. او بعد از شش روز، درحالی که گم شده‎بود، دوباره دستگیر و به زندان «گلن‎وود» منتقل شد. تد، اما دست‎بردار نبود، طی چند ماه به میزان زیادی وزن کم کرد و توانست با جمع کردن بدنش از داخل حفره‎ای که برای تعمیر سیستم روشنایی سلول اش روی سقف حفر شده‎بود، به داخل آپارتمان زندانبان راه پیدا کند و از در اصلی آن خارج شود.


بزرگ‌ترین فرار تاریخ

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

«اشتلاگ لوفت» کمپ اسرای جنگی نیروی هوایی در آلمان بود که اسرای نیروی هوایی متفقین طی جنگ جهانی دوم آن‌جا نگهداری می‌شدند. در سال ۱۹۴۳ میلادی جمعی از اسرای این کمپ، نقشه فراری طراحی کردند و برای تحقق آن، سه تونل حفر کردند. ورودی این تونل‌ها چنان با دقت تعبیه شده‌بود که ماموران امنیتی کمپ نتوانند آن‌ها را پیدا کنند. همچنین تونل‌ها عمق ۹ متری داشتند تا سر و صدای ناشی از حفر آن‌ها، ماموران امنیتی را متوجه نکند. پس از یک سال در ماه مارس، ۷۶ نفر از زندانیان با استفاده از این تونل‌ها اقدام به فرار کردند، اما فقط فرار سه نفر از آنان موفقیت‌آمیز بود. ماموران امنیتی، ۵۰ نفر از فراریان را کشته و بقیه را به کمپ بازگرداندند.


الهام از یک فیلم سینمایی

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

سال ۲۰۱۸ میلادی «ردوا فیِ» متهم عاشق سینما با سابقه چندین فقره سرقت مسلحانه، برای مرحله دوم فرارش از یک فیلم سینمایی الهام می‎گیرد و ۲۹۰۰ نیروی پلیس را برای تعقیب، دنبال خودش می‎کشاند. ردوا، در مرحله اول با پرتاب بمب دودزا از در‌های داخلی زندان می‎گریزد و بعد سوار بالگردی می‎شود که در منطقه‎ای نزدیک به زندان، منتظر او بوده‎است. ابتدا دو نفر سیاه‌پوش مسلح با بمب‌های دودزا وارد اتاق ملاقات می‌شوند که «ردوا» طبق نقشه در آن مشغول ملاقات با برادرش بود. نگهبانان این بخش که غیرمسلح هستند، آن‌جا را ترک می‎کنند و زندانی طی ۱۰دقیقه به همراه همدستانش فرار می‎کند. دو همدست او، بالگرد متعلق به یک مرکز خصوصی آموزش دانشجویی خلبانی را می‎دزدند و مربی پرواز را تهدید می‎کنند. بالگرد پس از ورود به منطقه‌ای که به شدت تحت تدابیر امنیتی است، به سمت حیاطی که مانعی برای فرود ندارد، می‎رود و زندانی را سوار می‎کند.


مچاله در چمدان مسافرتی

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

همسر ۱۹ ساله یکی از زندانیان زندان چیتومال مکزیکو در سال ۲۰۱۱ میلادی برای ملاقات همسرش با یک چمدان به زندان می‌رود. او تصمیم داشت همسر خود را در چمدان مخفی کند تا به این ترتیب او را فراری دهد. وی پس از ملاقات، اقدام به پرت کردن حواس نگهبانان و مخفی کردن همسرش داخل چمدان می‌کند و از سلول خارج می‌شود، اما به دلیل اضطراب زیادی که در هنگام خروج از زندان داشت، ماموران امنیتی زندان به او مشکوک می‌شوند و پس از بازرسی اشیای همراهش، متوجه می‌شوند که زندانی در داخل چمدان بزرگ، مچاله شده و قصد فرار داشته‌است و نقشه فرار، شکل نگرفته، نابود می‌شود.


گروه های زیر مجموعه سرگرمی

جالبترین ها
جالبترین ها

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
مرد ژاپنی که خودش را به یک عروسک زنده تبدیل کرد
موجودات افسانه‌ای در داستان‌های اساطیری یونان
فال روزانه ۲۸/ ۱۱/ ۱۳۹۷
پدیده‌های عجیبی که علم توضیحی برای آن‌ها ندارد
ماجرای تصویری غم انگیز از دختری که دیگر عروس نمی‌شود
تصاویر دیدنی «Wellcome Images» از تاریخ پزشکی
شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ گران شدن گوسفند
کوچک‌ترین حیوانات دنیا؛ از کوسه‌های یک وجبی تا خفاش‌های بند انگشتی
فال روزانه ۲۷/ ۱۱/ ۱۳۹۷
عکس‌هایی که حالتان را خوب می‌کنند