جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

09:30 ۱۶۸ روز و ۷ ساعت پیش برترین ها 346 0
         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

رست است که هیچ کس بی‌دلیل به زندان نمی‌افتد و معمولا حبس، جریمه و تنبیه به دلیل ارتکاب جرم است، اما احتمالا همه زندانی‌های دنیا که به تحمل حبس‌های طولانی‌مدت و ابدی محکوم اند، حداقل یک‌بار به فرار و رهایی از سوراخ‌سمبه‌های زندان فکر کرده‌اند و خب گاهی پیش می‌آید که این تخیلات، عملی و رویای فرار واقعی می‌شود.

برترین ها

روزنامه خراسان: همه آن‌ها که فیلم «رستگاری در شاوشنگ» یا سریال «فرار از زنـدان» را دیده‌اند، حداقل برای لحظاتی با شخصیت‌های اصلی ماجرا، بابت رنـج حبس و لذت رهایی از چهاردیواری زندان پس از برنامه‌ریزی و تلاش فراوان برای فرار، همذات‌پنداری کرده‌اند. درست است که هیچ کس بی‌دلیل به زندان نمی‌افتد و معمولا حبس، جریمه و تنبیه به دلیل ارتکاب جرم است، اما احتمالا همه زندانی‌های دنیا که به تحمل حبس‌های طولانی‌مدت و ابدی محکوم اند، حداقل یک‌بار به فرار و رهایی از سوراخ‌سمبه‌های زندان فکر کرده‌اند و خب گاهی پیش می‌آید که این تخیلات، عملی و رویای فرار واقعی می‌شود. درست مثل فرارِ ۲ روز قبلِ ۱۱۳ زندانی از یک زندان در غرب اندونزی به شکل گروهی که فضای خبری رسانه‌های دنیا را تحت‌تاثیر قرار داد و در زمینه فرار از زندان، اتفاق عجیب و جالبی است.

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

براساس گزارش جاکارتاپست از کوالالامپور، ظاهرا این زندانیان که اغلب متهمانِ پرونده‌های قاچاق مواد مخـدر هستند، با تخریب برنامه‌ریزی شده و شکستن دیوار یک زندان ۸۰۰ نفره و پاشیدنِ آب‌فلفل به چشم نگهبانان، فرار کرده‌انــد. هرچند با تلاش پلیس اندونزی که پس از این فرار، گروه‌های جست‌وجو و گشت متعددی برای یافتن این زندانیان تشکیل داد، ۲۳ نفرشان دوباره دستگیر و زندانی شدند، اما حدود ۹۰ نفر حداقل تا این لحظه، فرار موفقیت‌آمیزی داشتند که در بی‎نقص بودن نقشه‌شان نمی‌توان شک کرد؛ آن ۲۳ نفر هم احتمالا اگر کمی زرنگ بودند به حبس برنمی‎گشتند. فرار گروهی در اندونزی البته سابقه‎دار است و به‎نظر می‎رسد تخریب دیوار، روش محبوب زندانی‎هاست؛ همین امسال، ۴۰۰ زندانی دیگر در استان «ریائو» توانستند با تخریب دیوار زندان فرار کنند. این خبر عجیب، جرقه پرونده امروز زندگی‌سلام شد؛ فرار‌های بزرگ و تاریخی از زندان، چگونه و به چه ترتیبی شکل گرفتند و سرنوشت فراری‌ها چه شد؟ اگر شما هم از مطالعه روایتِ این ماجرا‌های هیجان‌انگیز لذت می‌برید، همراهی‌مان کنید.

فرار با بند رخت

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

«جک شپرد» یک سارق مشهور و حرفه‌ای قرن ۱۸ میلادی در لندن است که بار‌ها با استفاده از بند رخت و وصل کردن لباس‌هایش به یکدیگر از زندان‌های انگلیس فرار کرده‌است. او اولین‌بار در سال ۱۷۲۴ میلادی از زندان سنت گیل فرار کرد. پس از این فرار چهار بار دیگر در سفت و سخت‌ترین زندان‌های انگلیس زندانی شد، اما هر بار موفق به فرار شد. او به جز زندان سنت گیل از زندان‌های نیوپریزن و نیوگیت نیز فرار کرده‌است. در نهایت پس از آخرین دستگیری‌اش به اعدام محکوم و در مقابل چشمان ۲۰۰ هزار نفر به دار آویخته شد.


پناه به چاه فاضلاب

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

سال ۲۰۱۵ مقامات یک زندان فوق امنیتی در ایالت نیویورک، اعلام کردند که دو قاتل با ایجاد حفره‎ای در دیوار سلول‎شان از این زندان فرار کرده اند. این دو زندانی با بریدن یک لوله فولادی در پشت سلول خود، وارد سیستم فاضلاب شدند و خود را به خیابان نزدیک زندان رساندند. «ریچارد مت»، ۴۸ساله به خاطر آدم‎ربایی و قتل به ۲۵سال حبس و همدست او «دیوید سوئت»، ۳۴ ساله به خاطر قتل معاون کلانتر منطقه به حبس ابد محکوم شده‎بودند. دو فراری، روی لوله فولادی بریده‎شده یک نقاشی نصب کردند و زیر آن نوشتند: «روز خوبی داشته‎باشید!». پلیس نیویورک گفت:‎ این اولین فرار از زندان فوق امنیتی کلینتون از ۱۵۰سال پیش تاکنون است. مقامات گفته‎اند هنوز نمی‎دانند زندانی‎ها چطور ابزار‌های لازم را برای حفر تونل و بریدن جداره فولادی به‎دست آورده‎اند، اما شاید ابزار‌ها را از پیمانکارانی گرفته‎اند که برای زندان کار می‎کرده‎اند.


سلطان فرار از زندان

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

«یوشی شیراتوری» یک مرد ژاپنی است که چهار بار از زندان‌های ژاپن فرار کرده و به همین دلیل یکی از شناخته شده‌ترین فراری‌های دنیاست. مجازات او پس از محکوم شدن به قتل، ۲۳ سال حبس بود و به همین دلیل تصمیم به فرار از زندان گرفت. او نخستین بار در سال ۱۹۳۶ میلادی از زندان «AOMORI» فرار کرد. در سال ۱۹۴۲ مجدد بازداشت شد و این‌بار در سال ۱۹۴۴ از زندان آکیتا فرار کرد. دو سال بعد ماموران پلیس دوباره او را دستگیر کردند، اما با تجربه‌ای که در فرار به دست آورده‌بود، تونلی از سلول خود به بیرون حفر کرد و در سال ۱۹۷۴ برای چهارمین و آخرین بار از زندان گریخت.


فرار با نقشه خانوادگی

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

سال ۲۰۱۳ میلادی، شبکه تلویزیونی «NTV» روسیه، فرار یک قاچاقچی را گزارش کرد. «فرخ داشمان‎اف»، زندانی اهل جمهوری ازبکستان‎، به جرم قاچاق مواد مخدر در زندان شماره ۳ در غرب مسکو مشغول تحمل حبس خود بود که طی یک نقشه عجیب، فرار کرد. داستان از این قرار است؛ برادر داشمان‌اف به ملاقات او می‌آید، در این دیدار، دو برادر حواس نیرو‌های پلیس را پرت و لباس‎های‎شان را با هم عوض می‌کنند. بعد از تمام شدن مدت ملاقات، فرخ داشمان‎اف در لباس برادرش، با خیال راحت از زندان بیرون می‎رود و برادر توی سلول می‎ماند. جالب این‎که این نقشه ساعت ۱۰ صبح انجام می‎شود و ماموران، در هنگام شب موقع کنترل زندانی‎ها شک می‎کنند که شکل و ظاهر زندانی فرق کرده است و تازه می‎فهمند چه اتفاقی افتاده‎است و بعد از چند وقت راهی نداشتند جز رها کردنِ برادر بی‌گناه.


فرار با کره بادام‌زمینی

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

شبکه تلویزیونی CNN در جولای سال ۲۰۱۷ میلادی از فرار ۱۲ زندانی از زندان آلاباما خبر داد. این زندان یکی از خطرناک‌ترین زندان‌های آمریکاست که جمعی از زندانیان با استفاده از کره بادام‌زمینیِ ساندویچ‌های خود، درِ سلول‌ها را باز و به کمک یکی از نگهبان‌های کم‌تجربه از سیستم‌های امنیتی زندان عبور کردند. دو نفر از فراری‌ها به حکم قتل زندانی شده‌بودند. ماموران پلیس در هنگام جست‌و‌جو برای یافتن فراریان، به مردم شهر هشدار دادند برای حفظ امنیت خود از محل کار و خانه‌های‌شان خارج نشوند. نیرو‌های FBI در ابتدا توانستند ۱۱ نفر از فراری‌ها را دستگیر کنند، اما در نهایت، آن یک نفر هم به زندان بازگردانده‌شد.


رژیم لاغری کارساز

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

سال ۱۹۷۷ میلادی دوران محکومیت «تد باندی» مجرم سابقه‎دار، به دلیل قتل یک پرستار شروع شد. او که قبلا به‎خاطر آدم‎ربایی دستگیر و به زندان «یوتا» افتاده‎بود، این‎بار با جرمی متفاوت در زندانی متفاوت، آب و هوا عوض می‎کرد. تد، اما کسی نبود که برای همیشه در حبس بماند. او وکیلی برای خود انتخاب نکرد و در یکی از جلسات دادگاه درخواست کرد که برای مدتی کوتاه از کتابخانه زندان استفاده کند. با درخواستش موافقت شد و باندی از پنجره کتابخانه که در طبقه دوم قرار داشت، فرار کرد. او بعد از شش روز، درحالی که گم شده‎بود، دوباره دستگیر و به زندان «گلن‎وود» منتقل شد. تد، اما دست‎بردار نبود، طی چند ماه به میزان زیادی وزن کم کرد و توانست با جمع کردن بدنش از داخل حفره‎ای که برای تعمیر سیستم روشنایی سلول اش روی سقف حفر شده‎بود، به داخل آپارتمان زندانبان راه پیدا کند و از در اصلی آن خارج شود.


بزرگ‌ترین فرار تاریخ

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

«اشتلاگ لوفت» کمپ اسرای جنگی نیروی هوایی در آلمان بود که اسرای نیروی هوایی متفقین طی جنگ جهانی دوم آن‌جا نگهداری می‌شدند. در سال ۱۹۴۳ میلادی جمعی از اسرای این کمپ، نقشه فراری طراحی کردند و برای تحقق آن، سه تونل حفر کردند. ورودی این تونل‌ها چنان با دقت تعبیه شده‌بود که ماموران امنیتی کمپ نتوانند آن‌ها را پیدا کنند. همچنین تونل‌ها عمق ۹ متری داشتند تا سر و صدای ناشی از حفر آن‌ها، ماموران امنیتی را متوجه نکند. پس از یک سال در ماه مارس، ۷۶ نفر از زندانیان با استفاده از این تونل‌ها اقدام به فرار کردند، اما فقط فرار سه نفر از آنان موفقیت‌آمیز بود. ماموران امنیتی، ۵۰ نفر از فراریان را کشته و بقیه را به کمپ بازگرداندند.


الهام از یک فیلم سینمایی

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

سال ۲۰۱۸ میلادی «ردوا فیِ» متهم عاشق سینما با سابقه چندین فقره سرقت مسلحانه، برای مرحله دوم فرارش از یک فیلم سینمایی الهام می‎گیرد و ۲۹۰۰ نیروی پلیس را برای تعقیب، دنبال خودش می‎کشاند. ردوا، در مرحله اول با پرتاب بمب دودزا از در‌های داخلی زندان می‎گریزد و بعد سوار بالگردی می‎شود که در منطقه‎ای نزدیک به زندان، منتظر او بوده‎است. ابتدا دو نفر سیاه‌پوش مسلح با بمب‌های دودزا وارد اتاق ملاقات می‌شوند که «ردوا» طبق نقشه در آن مشغول ملاقات با برادرش بود. نگهبانان این بخش که غیرمسلح هستند، آن‌جا را ترک می‎کنند و زندانی طی ۱۰دقیقه به همراه همدستانش فرار می‎کند. دو همدست او، بالگرد متعلق به یک مرکز خصوصی آموزش دانشجویی خلبانی را می‎دزدند و مربی پرواز را تهدید می‎کنند. بالگرد پس از ورود به منطقه‌ای که به شدت تحت تدابیر امنیتی است، به سمت حیاطی که مانعی برای فرود ندارد، می‎رود و زندانی را سوار می‎کند.


مچاله در چمدان مسافرتی

         جالب‌ترین نمونه‌های فرار از زندان!

همسر ۱۹ ساله یکی از زندانیان زندان چیتومال مکزیکو در سال ۲۰۱۱ میلادی برای ملاقات همسرش با یک چمدان به زندان می‌رود. او تصمیم داشت همسر خود را در چمدان مخفی کند تا به این ترتیب او را فراری دهد. وی پس از ملاقات، اقدام به پرت کردن حواس نگهبانان و مخفی کردن همسرش داخل چمدان می‌کند و از سلول خارج می‌شود، اما به دلیل اضطراب زیادی که در هنگام خروج از زندان داشت، ماموران امنیتی زندان به او مشکوک می‌شوند و پس از بازرسی اشیای همراهش، متوجه می‌شوند که زندانی در داخل چمدان بزرگ، مچاله شده و قصد فرار داشته‌است و نقشه فرار، شکل نگرفته، نابود می‌شود.


گروه های زیر مجموعه سرگرمی

جالبترین ها
جالبترین ها

آخرین اخبار

ˮکمیته شهروندانˮ انگلیس فروش تسلیحات به عربستان را به بحث می‌گذارد
شکست "سیستم کمیته منتخب انگلیس" برای طرح تحقیقات جدید درباره فروش تسلیحات به عربستان، گروهی از نمایندگان، تحلیلگران فروش اسلحه و افسران سابق ارتش انگلیس را بر آن داشته تا کمیته شهروندان را تشکیل دهند و علیه قراردادهای چند میلیارد پوندی تسلیحات بحث کنند.
پارسال 281 نفر با کمک خیران از زندان آزاد شدند
قزوین – ایرنا – رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: پارسال 281 نفر با بدهی بیش از 510 میلیارد ریال و البته با گذشت حدود 410 میلیارد ریالی طلبکاران از زندان های استان آزاد شدند.
حضور ۵ نماینده زندانی کاتالان در مراسم افتتاح پارلمان اسپانیا
پنج جدایی‌طلب کاتالان که به اتهام شورش در دادگاه محاکمه می‌شوند، با محافظت شدید پلیس در افتتاحیه پارلمان جدید اسپانیا حضور یافتند.
2 زندانی در همدان آزاد شدند
همدان- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: همزمان با پانزدهمین روز ماه مبارک رمضان 2 زندانی جرائم غیر عمد استان با کمک ستاد دیه آزاد شدند.
پسر ارشد ترامپ خواستار بستن صفحه فیسبوک شبکه الجزیره شد
پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا از شبکه اجتماعی فیسبوک خواست تا صفحه شبکه الجزیره قطر را مسدود کند.
قفل زندان شکند پدرم باز آید...
بندرعباس- ایرنا- «قفل زندان شکند پدرم باز آید گر به همت قدمی برداری» این مطلب در واقع سوز دل دخترکان و پسرکانی است که برای رهایی پدر یا مادرشان که به جرمی ناخواسته در بند زندان افتاده، آرزو می کنند.
شناسایی یک کمپین هماهنگ تبلیغ با حسابهای جعلی علیه ترامپ در اینستاگرام
یک شرکت تحلیل داده‌های اینترنتی از شناسایی یک کمپین سازماندهی شده برای تبلیغ علیه دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از حساب‌های جعلی و به کار بردن هشتگ‌هایی با مضمون "من از ترامپ متنفرم" و "ترامپ را استیضاح کنید" خبر داد.
وام ازدواج هزار نفر از فرزندان بازنشستگان تا عید فطر پرداخت می شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق بازنشستگی گفت: پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان در مرحله راستی آزمایی است و تا عید فطر، هزار نفر از آنها که سال گذشته عقدنامه خود را ارائه کردند وام خود را دریافت می کنند.
ماکرون، استیو بنن و روس‌ها را به تلاش برای نابودی اتحادیه اروپا متهم کرد
رئیس جمهوری فرانسه استراتژیست سابق رئیس جمهوری آمریکا و اولیگارش‌های روس را به توطئه چینی با ملی‌گراهای اروپایی به منظور از میان برداشتن اتحادیه اروپا متهم کرد.
کارگران پالایشگاه بیدبلند خواستار اشتغال در این واحد هستند
اهواز - ایرنا- جمعی از کارگران پالایشگاه در حال احداث گاز بیدبلند2 بهبهان که نسبت به تعدیل خود پس از پایان پروژه نگرانند خواستار به کارگیری در این واحد صنعتی شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
شب شعری برای الگو گرفتن مسئولان فرهنگی
هرساله در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) به رسم مألوفِ ماه مبارک، ضیافت شاعران با رهبر انقلاب برگزار می‌شود. شب گذشته شاعران به رسم سنت دو دهه پیش به حضور مقام معظم رهبری رفتند و در یک نشست چند ساعته صمیمی ‌با رهبر کشور که علاقه خاصی به شعر دارند، راجع به شعر و جریان‌های شعری گفت‌وگو کردند.
دلیل عدم توافق قطبی و فولاد
رئیس هیأت مدیره باشگاه فولاد خوزستان، گفت: عدم توافق با افشین قطبی برای هدایت تیم در فصل آینده فقط به خاطر مسائل مالی نبود.
مجموعه شهدای مدافع حرم پانزده‌تایی شد
کتاب "آخر شهید می‌شوی" پانزدهمین جلد از مجموعه شهدای مدافع حرم که شرحی بر داستان زندگی شهید صادق عدالت اکبری است به همت انتشارات روایت فتح منتشر شد.
زمان پخش دیدار شعرا با رهبر انقلاب
مشروح دیدار جمعی از شاعران با رهبر انقلاب امشب از شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رود.