وعده وزیر به گرشاسبی؛ تلاش می‌کنیم بمانی

10:23 ۷ روز و ۹ ساعت پیش برترین ها 39 0

هر روز که به ۱۵ آذرماه نزدیک می‌شویم صدای پای رفتن بازنشستگان شاغل در ورزش کشور بیشتر از قبل شنیده می‌شود و به نظر می‌رسد با برخی از اتفاقات رخ داده، از ۱۶ آذرماه خون جدیدی به عرصه مدیریت کشور تزریق خواهد شد.

برترین ها

خبرگزاری مهر: هر روز که به ۱۵ آذرماه نزدیک می‌شویم صدای پای رفتن بازنشستگان شاغل در ورزش کشور بیشتر از قبل شنیده می‌شود و به نظر می‌رسد با برخی از اتفاقات رخ داده، از ۱۶ آذرماه خون جدیدی به عرصه مدیریت کشور تزریق خواهد شد.
در فوتبال اما حساسیت‌ها برای جدایی مدیران بازنشسته بیشتر از هر زمان دیگری شده و هنوز تکلیف خیلی از پست‌ها در این حوزه نامشخص است که یکی از آنها وضعیت گرشاسبی، مدیرعامل پرسپولیس است که باید به خاطر بازنشسته بودن جای خود را به فرد دیگری بدهد اما اخباری منتشر شده مبنی‌بر اینکه احتمال ماندنش نیز کم نیست.
رضایت وزیر از عملکرد گرشاسبی مجمع سالانه عادی باشگاه پرسپولیس روز شنبه با حضور وزیر ورزش و نمایندگان برخی از وزرا در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. از این جلسه اخبار زیادی به بیرون درز پیدا نکرد اما مشخص است که در این جلسه حسابرسی و گزارش عملکرد مالی باشگاه پرسپولیس قرائت شده است.
از طرف دیگر وزیر ورزش از برگزاری این جلسه بسیار ابراز رضایت و صحبت‌های مطرح شده در این جلسه را مثبت ارزیابی کرد در این مجمع، وزیر، اقدامات انجام شده در یک سال اخیر در باشگاه پرسپولیس را مورد قبول اعلام کرد و عنوان داشت که تیم پرسپولیس از نظر عملکرد فنی با توجه به حضور در فینال آسیا و همچنین اقدامات مدیریتی با توجه به پرداخت بدهی‌ها نمره مورد قبولی گرفته؛ وزیر ورزش از مدیریت فعلی که در یک‌سال اخیر سکان باشگاه پرسپولیس را در اختیار داشته، ابراز رضایت کرد.
خصوصی‌سازی امید بازنشسته‌های پرسپولیس در باشگاه پرسپولیس علاوه‌بر مدیرعامل، بازنشستگان دیگری هم مشغول به کار هستند و در سطوح مختلف به کار در این باشگاه مشغولند. موضوع منع به کارگیری بازنشسته‌ها باعث شده تا سرنوشت برخی از مدیران بازنشسته شاغل در ورزش هم دچار تزلزل شده و این مدیران باید طبق قانون از سمت خود کناره‌گیری کنند.
در همین راستا با وجود بازنشستگی حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تلاش‌هایی برای ورود باشگاه پرسپولیس و حتی استقلال به چرخه خصوصی شدن در حال انجام است تا در صورت رخ دادن این اتفاق، بازنشستگان مشکلی برای کار در این دو باشگاه نداشته باشند. در باشگاه پرسپولیس علاوه‌بر مدیرعامل که عضو هیات‌مدیره هم هست، سه عضو دیگر این هیات‌مدیره هم بازنشسته هستند و ادامه فعالیت آنها در این باشگاه هم زیر سوال رفته است.
زلزله مدیریتی در انتظار پرسپولیس؟ ظاهرا هر سرنوشتی که برای گرشاسبی در پرسپولیس رقم بخورد برای سایر اعضای هیات‌مدیره این باشگاه هم رقم خواهد خورد به این معنا که اگر گرشاسبی ماندنی شود اعضای هیات‌مدیره هم در سمت خود ماندنی خواهند شد و اگر مدیرعامل فعلی پرسپولیس مجبور به کناره‌گیری از سمت خود شود هر سه عضو هیات‌مدیره هم باید سمت خود را ترک کنند که در صورت رخ دادن این موضوع، زلزله مدیریتی در پرسپولیس رخ خواهد داد و نفرات جدید وارد چارت مدیریت پرسپولیس خواهند شد.
این در حالی است که وزیر ورزش و جوانان در تلاش است تا بتواند مجوز ورود سرخابی‌ها به عرصه خصوصی‌سازی را بگیرد تا با این اتفاق، حمیدرضا گرشاسبی و اعضای هیات‌مدیره پرسپولیس در سمت خود باقی بمانند. قرار است مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در جلسه هیات دولت که روز چهارشنبه ۱۴ آذرماه برگزار خواهد شد در این باره رایزنی‌هایی انجام دهد تا در صورت فراهم بودن شرایط، مجوز ورود پرسپولیس و استقلال به عرصه خصوصی‌سازی را دریافت کند.
وعده وزیر به گرشاسبی آخرین خبر این است که طبق اطلاعاتی که خبرنگار «فرهیختگان» کسب کرده، وزیر ورزش و جوانان به مدیران پرسپولیس اعلام کرده که راضی به ادامه کار آنها در این باشگاه است و همه تلاشش را خواهد کرد تا آنها در سمت خود باقی بمانند اما اگر نتواند در جلسه این هفته هیات دولت مجوز ماندن آنها را بگیرد به ناچار باید تا روز پنجشنبه از سمت خود کناره‌گیری کنند. با این حال گفته می‌شود وزیر به گرشاسبی وعده داده که سعی می‌کند راهکاری برای ابقای او بیابد چراکه علاقه‌مند نیست فعلا در مدیریت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تغییر خاصی رخ دهد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

40 طرح اقتصادی سمنان ردیف بودجه می گیرد
سمنان - ایرنا - سرپرست استانداری سمنان گفت: 40 طرح اقتصادی استان با موافقت رئیس جمهوری در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به سمنان ردیف بودجه می گیرد.
دشواری های کاخ الیزه برای اقناع «جلیقه زردها»
تهران- ایرنا-تحلیلگران در فرانسه با اینکه تامین منابع مالی برای تحقق وعده های «امانوئل مکرون» به افراد کم درآمد را دشوار می دانند اما پیش بینی می کنند حتی این امتیازات هم نمی تواند «جلیقه زردها» را برای دست کشیدن از اعتراضات متقاعد سازد.
59 درصد مردم فرانسه از سخنان مکرون قانع نشدند
تهران - ایرنا - بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده بعد از سخنرانی شب گذشته رئیس جمهوری فرانسه، 59 درصد از مردم این کشور معتقدند که سخنان امانوئل مکرون قانع کننده نبوده است.
نماینده ایران با مقام های ارشد آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کرد
لندن – ایرنا – کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد در وین، روز سه‌شنبه در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) طی ملاقات‌هایی جداگانه با معاونان مدیرکل آژانس دیدار کرد.
مجارستان اتحادیه اروپا را به ادامه اقدام های ضدمهاجرتی تهدید کرد
تهران-ایرنا- دولت مجارستان روز سه شنبه به اتحادیه اروپا هشدار داد که در صورت مخالفت با پیشنهاد مقام های این کشور از سوی پارلمان اروپا، بوداپست به اقدام های ضد مهاجرتی خود در بروکسل ادامه خواهد داد.
65 تروریست سال 2018 در روسیه کشته شدند
مسکو - ایرنا - رئیس کمیته ملی ضد تروریسم و رئیس سرویس امنیت روسیه اعلام کرد که در یک سال گذشته در جریان اقدامات ضد تروریستی در این کشور، 65 تروریست کشته شدند.
شهروندان سوری و عراقی بیشترین متقاضیان دریافت پناهندگی هستند
تهران - ایرنا - 'دفترحمایت ازپناهندگی اروپا(EASO)'اعلام کرد که شهروندان سوریه، افغانستان و عراق بیشترین متقاضیان دریافت پناهندگی از کشورهای این قاره را در ماه اکتبر(مهر-آبان)تشکیل می دادند.
تداوم ظلم صهیونیست هابا طرح قانون منع کاهش محکومیت فلسطینی ها
تهران - ایرنا- دفتر رسانه ای پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) روزسه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اعضای کنست با اکثریت آرا، پیش نویس قانون منع کاهش محکومیت فلسطینیان را تصویب کردند.
تصمیم واشنگتن برای آموزش کردهای سوری خیانت به منطقه است
تهران-ایرنا- مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه تصمیم آمریکا برای آموزش نظامی کُردهای سوری (ی. پ .گ) مستقر در شمال سوریه را خیانت به منطقه عنوان کرد و گفت که در برابر این اقدام سکوت نخواهیم کرد.
بانک جهانی کمک فوری 250 میلیون دلاری به پاکستان را لغو کرد
اسلام آباد - ایرنا - یک روزنامه پاکستانی اعلام کرد که بانک جهانی کمک فوری 250 میلیون دلاری خود به پاکستان را به دلیل وخامت وضع موجود این کشور لغو کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
به یاد احمدرضا دالوند؛ مردی که سواد بصری داشت
احمدرضا دالوند، گرافیست، منتقد هنری و روزنامه نگار بامداد دیروز درگذشت و برای همیشه از تحمل بیماری دشوارش خلاص شد. او هنگام مرگ ۶۰ سال داشت که بیش از نیمی از عمرش را صرف حرفه اش کرد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
گریم خاص الهام حمیدی در سریال جدیدش
الهام حمیدی پست جدیدی را در صفحه شخصی ش در اینستاگرام منتشر کرد.
بهرام قاسمی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت
خرم آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت روزنامه نگار و گرافیست پیشکسوت را تسلیت گفت.
بازی مالکانه همواره مد نظر تراکتورسازی است
سرمربی شاهین بوشهر استعفا کرد
سرمربی شاهین بوشهر استعفا کرد
خارجی های پرسپولیس نگران شرایط باشگاه
«مهاجم بی انضباط» بارسا رکورد بیشترین جریمه انضباطی را شکست
راه آهن با پیروزی بر استقلال قهرمان جام پیشکسوتان شد
بدهی بازیکن خارجی استقلال خوزستان 22 هزار دلار کاهش یافت
«میلاد محمدی» در ترکیب تیم منتخب هفته هفدهم لیگ برتر روسیه
مجید جلالی به طور توافقی از پیکان جدا شد
لشکرکشی هواداران پدیده برای دیدار با استقلال