ادعا‌های مردی که همسر صیغه‌ایش را کشت

10:17 ۱۰ روز پیش برترین ها 54 0

مردی که همسر صیغه‌ای‌اش را کشته است وقتی با درخواست قصاص از سوی فرزندان مقتول رو‌به‌رو شد، ادعا کرد قصد ارشاد مقتول را داشته ‌است.

برترین ها

روزنامه شرق: مردی که همسر صیغه‌ای‌اش را کشته است وقتی با درخواست قصاص از سوی فرزندان مقتول رو‌به‌رو شد، ادعا کرد قصد ارشاد مقتول را داشته ‌است.
سه سال قبل اعضای خانواده زنی جوان به مأموران خبر دادند مادرشان گم شده ‌است. آنها گفتند مادرشان طبق معمول هر روز از خانه خارج شده‌ و دیگر برنگشته‌ است. با بررسی‌های انجام‌شده ردی از زن جوان به دست نیامد و تنها راه باقی‌مانده برای مأموران این بود که تلفن‌همراه او را بررسی کنند.
زمانی که تلفن ماهرخ -زن مفقود‌شده- بررسی شد، پلیس فهمید این زن به‌طور مرتب با مردی به نام فریدون در ارتباط بوده و بیشترین تماس‌ها را در طول روز با او داشته‌ است. به‌این‌ترتیب فریدون برای بیان توضیحاتش درباره رابطه با ماهرخ به اداره آگاهی فراخوانده شد.
او منکر همه‌چیز شد و گفت: من اصلا در جریان نیستم برای ماهرخ چه اتفاقی افتاده ‌است. این مرد در ادامه تحقیقات اعتراف کرد ماهرخ را صیغه کرده ‌بود و روز حادثه او را در ویلایش در فشم به قتل رساند. پلیس با توجه به مدارکی که به دست آورد، به ویلای فشم رفت و با کندن زمین در محلی که متهم گفته‌ بود، جسد را کشف کرد. فرزندان مقتول تأیید کردند جسد متعلق به مادرشان است. به‌این‌ترتیب کیفرخواست علیه متهم که شوهرعمه اولیای‌دم هم بود، صادر شد و پرونده برای رسیدگی به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد. در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند و خواستار صدور حکم قانونی شد. در ادامه فرزندان مقتول به عنوان ولی‌دم در جایگاه حاضر شدند و درخواست صدور حکم قصاص کردند. آنها گفتند از رابطه مادرشان با شوهرعمه‌شان خبر ندارند و اصلا نمی‌دانند چه اتفاقی افتاده ‌است.
یکی از فرزندان مقتول گفت: پدر ما چندین سال بود که فوت کرده بود. مادرمان در این سال‌ها همیشه کنار ما بود و با خانواده عمه‌ام هم رابطه داشتیم و رفت‌وآمد می‌کردیم. شوهرعمه‌ام به خانه ما می‌آمد اما هیچ‌وقت فکر نمی‌کردیم که او مادرمان را صیغه کرده ‌باشد و اصلا نمی‌دانیم ماجرا چیست. ما همیشه فکر می‌کردیم شوهرعمه‌مان به خاطر ما رفت‌وآمد می‌کند. تا جایی که ما می‌دانیم، عمه‌مان هم از این موضوع خبر نداشت و بعد از قتل مادرمان و دستگیری متهم متوجه شد ماجرا چیست البته ما آدم‌های فقیری نبودیم و با ارثیه پدرمان زندگی خوبی داشتیم و نیاز نبود که مادرمان شوهر کند و شوهر او خرج ما را بدهد. در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد.
او اتهام قتل عمدی را قبول کرد اما گفت برای ارشاد مقتول و امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دست به این قتل زده است. متهم گفت: سال‌ها قبل شوهر مقتول فوت کرده ‌بود. او برادرزن من بود و از اینکه می‌دیدم خانواده‌اش تنها شده‌اند، ناراحت بودم. ماهرخ هم زن جوانی بود، من او را صیغه کردم تا از او و خانواده‌اش حمایت کنم. ماهرخ نمی‌خواست کسی دراین‌باره چیزی بداند چون بچه‌هایش ناراحت می‌شدند ضمن اینکه همسر عقدی من خواهرشوهر سابق او بود و این موضوع باعث می‌شد همه‌چیز به‌هم بریزد. ما با هم توافق کرده‌ بودیم کسی چیزی از موضوع نفهمد. چند سال از این ماجرا گذشته ‌بود، من به ماهرخ پول می‌دادم و سعی می‌کردم زندگی راحتی داشته باشد تا اینکه مدتی قبل از حادثه فهمیدم او با افرادی غریبه ارتباط دارد. به او تذکر دادم حرفم را جدی نگرفت. او دیگر مثل سابق با من برخورد نمی‌کرد.
متهم گفت: روز حادثه او را به ویلایی که در فشم دارم، بردم تا در فضایی آرام او را ارشاد کنم و بگویم دست از کارهایش بردارد. فقط مسئله این نبود که همسر من بود من نگران بچه‌هایش بودم. بچه‌های او برادرزاده‌های همسر من بودند. برای ماهرخ توضیح دادم که کارش اشتباه‌ است و سرنوشت بچه‌هایش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. حرفم را قبول نکرد و گفت کاری نکرده ‌است و من اشتباه می‌کنم. همین‌طور که داشتیم جروبحث می‌کردیم من عصبانی شدم.
او گفت هر کاری دلم بخواهد انجام می‌دهم و به کسی هم مربوط نیست. بعد هم تهدید کرد که از من جدا می‌شود. من هم که دیدم نمی‌شود ارشادش کنم، او را کشتم. متهم درباره نحوه قتل گفت: ابتدا ضربه‌ای به سرش زدم و بعد هم با چاقو چند ضربه به او وارد کردم. در همان‌موقع هم گفتم حالا که کارهای خلاف می‌کنی و نمی‌خواهی دست برداری، پس من هم تو را می‌کشم.
سپس گودالی در همان حیاط ویلا کندم و جسد را داخل آن انداختم و دفن کردم. متهم گفت: من به خاطر اینکه او از راه راست خارج نشود این کار را کردم، با اینکه تأمینش می‌کردم اما او به گناه افتاده ‌بود. بعد از پایان گفته‌های متهم و اخذ آخرین دفاع، هیئت قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. هیئت قضات همچنین متهم را به‌خاطر ایراد صدماتی به مقتول که منجر به فوت نشده به پرداخت دیه به اولیای‌دم محکوم کردند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

«پارکر» از پلاسمای خورشید عکس گرفت
کاوشگر خورشیدی پارکر عکسی را از پلاسمای خورشید ثبت کرده و به زمین فرستاده است.
واژگونی اتوبوس در رفسنجان؛ ۳ نفر فوت شدند
رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان رفسنجان گفت: ساعت 23 و 37 دقیقه شب گذشته واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور رفسنجان به انار در استان کرمان سه کشته و پنج مصدوم برجای نهاد.
میلیون‌ها سال در یک قاب!
تصویری جالب از سنگ های رسوبی لایه لایه را مشاهده می‌کنید که نشان‌گر گذشت میلیون‌ها سال و تشکیل این نوع سنگ است.
آخرین وضعیت ساختمان قاجار‌ها
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ آخرین وضعیت عمارت کلاه فرنگی در مجموعه پلیس آگاهی را تشریح کرد.
یخ‌های عظیم الجثه در خیابان‌های لندن
فعالان بریتانیایی برای جلب کردن توجه عموم مردم به خطرات گرمایش زمین، ۲۴ قطعه یخ بزرگ را در نقاط مختلف لندن روی زمین قرار دادند.
وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور اعلام شد.
ابطال مدرک تحصیلی در صورت احراز تقلب علمی
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم با اشاره به وظایف پیشگیرانه این وزارتخانه در قانون مقابله با تقلب علمی، گفت: ابطال پایان نامه و مدرک تحصیلی، برخورد با تخلف دانشجو و در صورت لزوم اخراج از موارد پیشگیری برای مقابله با تقلب علمی است.
درج کد ویژه در اسناد کودکان «بی‌هویت»
مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: در اسناد سه‌جلدی کودکانی که بی هویت هستند حکم دادگاه با یک کد ویژه ثبت می شود.
هندوانه خوردن جالب اسب آبی
جالب تر از غذا دادن به یک اسب آبی، شیوه هندوانه خوردن این حیوان است.
رای دادگاه اندونزی برای پایان ازدواج کودکان
دادگاه قانون اساسی دراندونزی با صدور یک رای از دولت این کشور خواست تا حداقل سن ازدواج دختران را به منظور پایان دادن به ازدواج کودکان تغییر دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
گروه تروریستی داعش مسئولیت تیراندازی سه‌شنبه شب در شهر استراسبورگ فرانسه را به عهده گرفت.
مقایسه حداقل دستمزد کارگران در کشورهای مختلف
در حالی که حداقل دستمزد کارگر ایرانی به ازای هر ساعت کار معادل ۶ هزار تومان است، حداقل دستمزد ساعتی در لوکزامبورگ ۱۱.۵ دلار معادل ۱۹ برابر حداقل دستمزد در ایران است.
ضرب‌الاجل 72 ساعته «عمران خان» برای ریشه‌یابی کمبود گاز
«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان از شرکت ملی گاز این کشور خواست ظرف مدت 72 ساعت علت کمبود انرژی در کشور را مشخص کند.
«پارکر» از پلاسمای خورشید عکس گرفت
کاوشگر خورشیدی پارکر عکسی را از پلاسمای خورشید ثبت کرده و به زمین فرستاده است.
واژگونی اتوبوس در رفسنجان؛ ۳ نفر فوت شدند
رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان رفسنجان گفت: ساعت 23 و 37 دقیقه شب گذشته واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور رفسنجان به انار در استان کرمان سه کشته و پنج مصدوم برجای نهاد.
واژگونی اتوبوس در رفسنجان؛ ۳ نفر فوت شدند
زلزله ۳.۴ ریشتری فاریاب کرمان را لرزاند
ریزش آوار در زمین گودبرداری شده در زعفرانیه
تصادف در بزرگراه کرج؛ یک نفر فوت شد
دستگیری سارقان مسلح سنگ الماس
آتش افروز شیشه‌ای خودرو‌ها به دام افتاد
تازه‌ترین جزئیات از فوت مشکوک زن همدانی
پیشنهاد غیراخلاقی مشاور لاغری به زن جوان
لخت کردن و فیلم گرفتن به خاطر فحش!
خردسال‌ترین مزاحم اینترنتی دستگیر شد!