محکومیت ۱۰ ماه زندان برای الیاس نادران

07:38 ۱۷۴ روز و ۴ ساعت پیش برترین ها 247 0

«10 ماه زندان برای الیاس نادران» این خبر عجیب بود و تا روز گذشته این موضوع در رسانه‌ها و فضای سیاسی کشور مطرح نشده بود. نادران از اصولگرایان شناخته شده است. حتی زمانی که نماینده مجلس بود بارها از تریبون خانه ملت اتهاماتی را روانه مخالفان سیاسی خودش کرده بود که دلیلش شاید عدم تصور شکایت و محکوم شدنش باشد.

برترین ها

روزنامه آرمان: «10 ماه زندان برای الیاس نادران» این خبر عجیب بود و تا روز گذشته این موضوع در رسانه‌ها و فضای سیاسی کشور مطرح نشده بود. نادران از اصولگرایان شناخته شده است. حتی زمانی که نماینده مجلس بود بارها از تریبون خانه ملت اتهاماتی را روانه مخالفان سیاسی خودش کرده بود که دلیلش شاید عدم تصور شکایت و محکوم شدنش باشد.
اما اکنون سیدرضا صالحی امیری پس از 5 سال خبر از محکومیت 10 ماهه نادران می‌دهد. شاید نادران تصور داشت که شکایت صالحی امیری از او مانند شکایت رحیمی است که متوقف شود اما این پرونده هیچ‌گاه متوقف نشد. 5 آبان 92 در اذهان بسیاری افراد هست.
روزی که 3 نماینده به نام‌های احمد توکلی؛ الیاس نادران و محمدجواد کریمی قدوسی در مراسم بررسی صلاحیت صالحی امیری اتهاماتی را به او نسبت دادند. صالحی امیری پس از آن بود که از این 3نماینده شکایت کرد. رئیس امروز کمیته ملی المپیک که در سال 92 با فضا سازی برخی نمایندگان نتوانست به وزارت ورزش و جوانان برسد پس از 5 سال از سرنوشت رسیدگی به شکایتش و احکام صادره رونمایی کرد.
مرور اتهامات نادران به صالحی امیری در آن روز شبنامه‌ای علیه گزینه مورد نظر رئیس جمهور برای تصدی وزارت ورزش و جوانان در مجلس پخش شد که با واکنش‌هایی همراه شد. حتی در آن روز کاظم جلالی در پاسخ به سوالی در مورد ادعای نادران مبنی بر مشکل داشتن مدرک دکترای صالحی امیری، اظهار کرد:« بنده نامه دانشگاه آزاد را در دست صالحی امیری دیدم که وی در سال 83 - 84 دکترا گرفته، اما حال باید مستندات نادران را دید.» زمانی که نوبت به نادران رسید او انواع و اقسام اتهامات را به صالحی امیری نسبت داد.
الیاس نادران برای مخالفت با صالحی امیری پرونده «بیمه ایران» را پیش کشید و مدعی شد: «د.س» شاه‌کلید بسیاری از مفاسد این پرونده اقرار کرده است«در چند نوبت مجموعاً ۳۰۰ میلیون تومان به شخص آقای صالحی امیری پرداخت کرده است و در سال ۸۹ هم حکم جلب آقای صالحی امیری صادر شده است ولی تا به حال اجرایی نشده است.» دومین اتهامی که نادران در جلسه یاد شده ادعا کرد، مربوط به زمان مسئولیت صالحی امیری در اداره اطلاعات خوزستان بود.
نماینده تهران با اشاره به ماجرای انفجار لوله‌های نفتی در زمان مسئولیت صالحی امیری ادعا کرد در جریان رسیدگی به این موضوع شماری از رزمندگان دوران دفاع مقدس بازداشت و مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند. اتهام دیگر نادران به صالحی امیری هم چنین بود:«درباره قاچاق کالا فرمانده وقت سپاه خوزستان شهادت داد و دکتر رهبر قرار شد استشهاد بگیرند از مسئول وقت وزارتخانه. ایشان تماس گرفتند آن فرد گواهی داد که این قاچاق توسط ایشان در نفتکش‌ها صورت گرفته است و گزارش آن به نهادهای ذی‌ربط ارسال شده است.
مدیرکل وقت اطلاعات بعد از اعزام ایشان از خوزستان به تهران همه این موارد را گواهی کرده‌اند.» نادران البته ادعاهایی هم درباره مواضع صالحی امیری پس از انتخابات سال 88 داشت. تمام اتهامات مطرح شده از سوی نادران از سوی نهادهای مربوطه مانند وزارت اطلاعات، قاضی پرونده بیمه ایران، یکی از نمایندگان مطلع مجلس و غیره تکذیب شد. پس از آن بود که صالحی امیری از نادران، توکلی و کریمی قدوسی شکایت کرد.
کریمی قدوسی و توکلی عذرخواهی کردند، نادران اما...
اکنون 5 سال از بی‌اخلاقی 3 نماینده سابق مجلس می‌گذرد و صالحی امیری در این سال‌ها برای برهم نخوردن آرامش جامعه سکوت کرد. او دیروز از نتیجه شکایت‌هایش پرده برداشت. خبرآنلاین نوشت؛ صالحی امیری جلسه روز 5 آبان را چنین تشریح کرد:«یکی از اعضای آن جمع که جانباز و متدین است، صبح زود یکی از روزهای زمستان ۹۲ به دفتر من آمد. من هفت صبح در دفتر حضور یافتم اما این فرد از من زودتر آمده بود.
او به من گفت «حامل یک پیام و یک رضایت هستم و بعد از شما خداحافظی می‌کنم». گفتم «چرا؟»، برای من صحنه‌ای را شرح داد که قرار بود چند روز بعد در مجلس رخ بدهد. به من گفت«شما روز یکشنبه در مجلس با چنین صحنه‌ای مواجه می‌شوید، قرار است آقای نادران چنین صحبتی کند، آقای‌توکلی چنین بگوید و من هم چنین حرفی بزنم». گفتم «چرا؟»، گفت: «اینها معتقدند حضور شما در دولت، کاملا فضا را به زیان اینها خواهد کرد بنابراین باید به هر قیمتی مانع این اتفاق شوند». آنها یک تحلیلی داشتند و آن تحلیل شان هم انحرافی بود.
او از من درخواست حلالیت کرد و من هم قبول کردم. این آقا به من گفت «به شما در مجلس رای خواهم داد اما در مجلس با شما سلام و علیک نخواهم کرد چون از این آقایان می‌ترسم». همان اتفاق در مجلس رخ داد. من هم دچار شوک شدم چون حرف‌هایی که زده شد از اساس جعل بود و بعد هم ثابت شد که حرف‌ها جعلی بودند. من شکایت کردم اما هیچ امیدی به رسیدگی نداشتم. مسیر رسیدگی به شکایت من پنج سال طول کشید.
وی افزود: آقای توکلی که من ایشان را فرد دینداری می‌دانم، در دادگاه حاضر شد. وقتی در دادگاه قبل از صدور رأی برایش حجت شد که دچار یک نوع فریب اطلاعاتی شده است و حرف‌هایش نقل قول صحیح نبود، همانجا یک کاغذ گرفت، نوشت و ضمن عذرخواهی، از من حلالیت طلب کرد و من هم همان جا رضایت نوشتم و خداحافظی کردم. بعد از آقای توکلی خواهش کردم و گفتم «نمی‌خواهد منبع خبرتان را معرفی کنید، با او تماس بگیرید بگذارید روی آیفون تا سوال کنم کجا این خبر را تولید کرده است؟».
آقای توکلی گفت «شب گذشته به من کسی تلفنی این حرف را گفته بود». از ایشان خواستم به همان فرد زنگ بزند تا تلفنی با او صحبت کنم اما آقای توکلی گفت «من تلفن او را ندارم چون شماره ناشناس بود». از ایشان پرسیدم «آیا یک فرد ناشناس تلفنی مطالبی را به شما گفت و شما یادداشت و از تریبون مجلس قرائت کردید؟» گفت «بله». صالحی‌امیری ادامه داد: بعد به آقای کریمی قدوسی رسیدیم. او گفت «ایشان پرونده امنیتی دارد». گفتم «من پرونده امنیتی دارم؟»، گفت «بله». گفتم «من معاون بررسی استراتژیک و رئیس ستاد وزارتخانه بودم. در واقع ارشدترین مقام امنیتی کشور بودم، آیا ممکن است چنین چیزی؟»، او گفت «بله».
خوب موضوع به دادگاه و صدور محکومیت رسید. آقای کریمی قدوسی آنجا گفت «من این نقل قول‌هایی که کردم از آقایان نادران و توکلی بود، بعد فهمیدم این حرف‌ها صحت ندارد بنابراین از من طلب حلالیت می‌کند»، عذرخواهی‌اش را نیز کتبا نوشت.» وی در مورد نادران هم گفت: آقای نادران حاضر به عذرخواهی کتبی نشد و در دادگاه محکوم به ده ماه حبس شد و چون در فرصت قانونی به حکم اعتراض نکرد،10ماه حبس قطعی و به اجرای احکام ابلاغ شد. وی تصریح کرد: آقای نادران که محکوم شد و می‌خواست حکم به او ابلاغ شود، آدرس جعلی خیابانی در گرگان را داده که اصلا وجود خارجی ندارد، در حالی‌که در تهران زندگی می‌کند و ما هم مطلع هستیم اما تلاش می‌کند که از قانون فرار کند.
حکم در اجرای احکام است. صالحی امیری گفت: حکم زندان آقای نادران در تجدید نظر تأیید و قطعی شده، به اجرای احکام رفته است ولی آدرسی که آقای نادران داده طرف گرگان است که نشان می‌دهد سیاست اخلاقی یعنی چه؟ این را باید مردم بدانند، کسانی که ادعای انقلابی‌گری دارند، حالا که به قانون رسیدند آدرس جعلی می‌دهند و این برای سیاسیون فاجعه است.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

امیری: هدفم در پیکارهای انتخابی تیم ملی، شکستن رکورد جهان است
دارنده نشان‌های پارالمپیک، پاراآسیایی و جهانی در کلاس F54 مواد پرتابی نیزه، دیسک و وزنه می‌گوید: هدفم در پیکارهای انتخابی تیم ملی، شکستن رکورد جهان است.
دعوتنامه رسمی ملک سلمان برای امیر قطر جهت حضور در ۲ اجلاس مکه
وزارت خارجه قطر که پیشتر گفته بود برای شرکت در دو اجلاس اضطراری سران کشورهای عربی در مکه دعوت نشده است، اکنون از عربستان سعودی دعوتنامه رسمی دریافت کرده است.
قایق جنگی رژیم صهیونیستی آب‌های منطقه‌ای لبنان را نقض کرد
ارتش لبنان اعلام کرد که یک قایق جنگی رژیم صهیونیستی با ورود به حریم آب‌های سرزمینی لبنان، حاکمیت این کشور را نقض کرد.
محمدعلی الحوثی: انصارالله مستقل عمل می‌کند- حملات پهپادی واکنشی به بی‌اعتنایی به روند صلح است
یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، انصارالله حملات هوایی خود با پهپادها را در عمق خاک عربستان از ابتدای ماه جاری میلادی ازسرگرفته و آن در پاسخ به بی‌اعتنایی ائتلاف متجاوز عربی به "طرح‌های صلح" ارائه شده از سوی جنبش است.
خروج اولین گروه معتادان بهبود یافته از مرکز «سروش» در خرداد
معاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه مرکز «مهر سروش» تحت نظارت این سازمان است، درباره خروج اولین گروه از معتادان جمع آوری شده از این مرکز گفت: با نظر قاضی مربوطه احتمالا اولین گروه از این معتادان درمان شده اواخر خرداد ماه از مرکز خارج می‌شوند.
ارتباط بین سلامت معنوی با طول عمر بیشتر و مراجعه کمتر به بیمارستان
رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم با بیان اینکه سلامت انسان فقط در سلامت جسمی، روانی و اجتماعی خلاصه نمی‌شود، تاکید کرد: باید بدانیم سلامت معنوی بر سایر ابعاد سلامت تأثیرگذار است و پژوهش‌ها دردهه‌های اخیر به خوبی نشان داده که افرادی که توجه بیشتری به امور معنوی دارند، مراجعات بیمارستانی کمتری داشته و 1.5 برابر کمتر به بیماری جسمی مبتلا می‌شوند و در صورت ابتلاء به بیماری آرامش بیشتری حین آن دارند.
فعالیت تیم‌های عملیات ویژه اورژانس در تهران
فرمانده عملیات ویژه اورژانس تهران از فعالیت تیم هایی ویژه اورژانس در پایتخت خبر داد.
ˮبیمهˮ پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.
علائم اولیه سکته مغزی چیست؟
در این مطلب به ذکر نشانه های اولیه سکته مغزی اشاره شده است.
اتوبوس‌ها و خودروهای حمل زباله دودزا را اعلام کنید
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران از شهروندان خواست تا نسبت به معرفی خودروهای آلاینده شهرداری تهران کمک کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

موبایل مسافری از کدام مسیر به فروشندگان خرد می‌رسد
در حالی که اخیرا اظهارنظرهای متفاوتی در خصوص ادامه فعالیت سامانه ثبت گوشیهای مسافری مطرح شده، ذکر این نکته ضروری است که قسمت مهمی از این گوشیها از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شوند.
بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند
حمید بقایی معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس دولت دهم از اوین به مرخصی آمدند.
روحانی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت
رئیس‌جمهور در پیامی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت.
سروده‌هایی در رثای امیرالمومنین (ع):«هرکس که گدای تو شد آقای جهان شد»
به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) تسنیم تعدادی از اشعار آئینی را منشتر می‌کند.
مداحی مطیعی به زبان عربی درباره امام علی (ع)
فیلم مداحی میثم مطیعی درباره امیرالمومنین (ع) به زبان عربی منتشر شد.
عراقچی: گفتگوی مستقیم و غیرمستقیمی با آمریکا نداریم
عارف: راه خود را از فرصت‌طلبان جدا می‌کنیم
وزیر ارتباطات: ۳ ماهواره جدید در سال جاری تحویل می‌دهیم
آقای روحانی! تکلیف وزیر نفتتان را روشن کنید
تحلیل روزنامه آمریکایی از دلایل بعید بودن جنگ با ایران
پیشنهاد رییس پدافند غیرعامل برای دلار
عطوان: آمریکا آبروی خود را برد
یک سؤال مهمتر از وزیر نفت!
آمادگی یک شرکت داخلی برای انتقال پایتخت سیاسی
کاتب: دولت لایحه اصلاح ساختار بودجه را به مجلس ارائه کند