برنامه نود؛ اشک‌های افشین قطبی به یاد مادر

03:28 ۱۶۹ روز و ۵ ساعت پیش برترین ها 1,053 0
         برنامه نود؛ اشک‌های افشین قطبی به یاد مادر

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته مصاحبه‌ای با افشین قطبی داشت و به حواشی هفته اخیر فوتبال ایران پرداخت.

برترین ها

ورزش سه: برنامه نود دوشنبه شب(دوازدهم آذرماه) از ساعت 22:36 آغاز شد. طبق معمول هر هفته بازی های لیگ به همراه داوری و حواشی بررسی شدند. افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی ایران گفتگوی تصویری با عادل فردوسی پور داشت و همچنین مصاحبه نوستالژیکی با احمدرضا عابدزاده روی آنتن رفت. پخش آیتمی از علیرضا منصوریان، از دیگر بخش های برنامه نود این هفته بود.

نظرسنجی برنامه نود به پرسشی درباره بهترین گل سه ماه اخیر فوتبال ایران اختصاص دارد.

         برنامه نود؛ اشک‌های افشین قطبی به یاد مادر

* عادل فردوسی پور ضمن اشاره به گزینه های نظرسنجی، از گل محسن مسمان، آنتونی استوکس و... به عنوان گل هایی نام برد که می توانستند در این لیست جای بگیرند. پس از آن خلاصه ای از آن چه قرار است در 90 پخش شود، نمایش داده شد.

* آنچه در برنامه نود امشب می‌بینید:

- مصاحبه با احمدرضا عابدزاده به مناسبت 8 آذر.
- گفتگوی زنده با افشین قطبی
- بررسی هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر.
- یک بازی بدون گل، با حواشی و یک گل بحث‌برانگیز.

* احمدرضا عابدزاده در گفتگویی با برنامه نود گفت که 8 سال پیش در صحبتی که با کفاشیان انجام داده بود، گفت که اگر به من امکانات بدهید 100 دروازه بان ایرانی تحویل می دهم. عابدزاده در ادامه با خنده گفت 8 سال است کفاشیان قرار است زنگ بزند! باقی صحبت های احمدرضا عابدزاده نیز خاطرات نوستالژی، دوری از فوتبال و... بود.

تشخیص ویروس ایدز: رایگان و پنهانی

* عادل فردوسی پور ضمن اشاره به روز جهانی معلولان، برنامه نود را به آن ها تبریک گفت. سپس آیتمی در خصوص ویروس ایدز یا HIV پخش شد. در این آیتم از مردم ایران دعوت شد که به صورت رایگان آزمایش ایدز بدهند؛ آزمایشی که نتایج آن پنهانی خواهد ماند.

* در ادامه کلیپ هفته پخش شد. پس از آن فردوسی پور صعود تیم ملی یسکتبال به جام جهانی را تبریک گفت.

* سپاهان 1 پدیده 0

نکات بازی:

پدیده پس از 417 دقیقه گل خورد
اولین صدرنشینی سپاهان پس از هفته پنجم لیگ پانزدهم
* سرمربی تیم پدیده 6 بازی بدون پیروزی مقابل قلعه نوئی

گل اللهیار صیادمنش برترین گل هفته

* آیتم بعدی برنامه نود، ترین های هفته بود. کار تیمی بازیکنان تیم استقلال در صحنه گل طارق همام برترین کار تیمی هفته انتخاب شد. همچنین سیو علیرضا بیرانونددر بازی با ماشین سازی برترین مهار هفته بود.

* در آمارهای هفته چهاردهم، پیام نیازمند با 5 سیو بیشترین نجات دروازه را داشت. سیاوش یزدانی مدافع سپاهان با 11 دفع توپ، مسعود شجاعی با 11 دریبل و... عنوان داران این هفته بودند.

* موضوع بعدی خداحافظی سیدجلال حسینی بود. عادل فردوسی پور برگزاری مراسم خداحافظی را تلویحا وظیفه فدراسیون دانست. او همچنین مصاحبه برانکو با سایت کروات را اشتباه و با ادبیات نادرست دانست و همچنین انتقاداتی به مک درموت دستیار کی روش داشت. در نهایت عادل تاکید کرد که در فاصله یک و نیم ماه تا جام ملت ها، دوگانگی کی روش - برانکو باید تمام شود. بعد از صحبت های مجری برنامه، آیتمی درباره سیدجلال حسینی پخش شد.

قطبی: همان افشین هستم، با موهای سفیدتر!

خیلی تشکر می کنم اجازه دادید به تمام مردم قشنگ ایران سلام بگویم و خوشحال شدم بعد از 9 سال توانستم برگردم ایران و به مردم خدمت کنم.

اولا من فکر کنم کسانی که یک ذره در ایران تجربه دارند، می دانند فولاد یکی از بهترین در ساخت بازیکن، امکانات برای مربیان است و یکی از بهترین تیم ها برای مربی است که می خواهد افتخار بین المللی بیاورد. وقتی فهمیدم فولاد می خواهد با من صحبت کند و دیدم که یک استادیوم خوب ساخته اند، انگیزه زیادی به من داد. دکتر رضایی توانست قلبش را به من وصل کند، پدر بزرگ من از شیراز است و خوزستانی ها هم خیلی خون گرم، فکر کردم می توانیم کارهای جذابی انجام دهیم.

من فکر کنم تعریف کردن یک موفق بستگی به زاویه دیدگاه دارد. برای کسی که در کشور دیگر است باید 2 برابر اهل آنجا کار کند و تلاش کند آنجا بماند. لیگ ژاپن بهترین لیگ آسیا است، من آنجا باید تلاش می کردم و مخصوصا بازیکنان خیلی جوانی داشتم، آن تیم جوان ترین تیم تاریخ ژاپن بود، توانستیم در وسط جدول بمانیم و در فینال جام حذفی هم باشیم. به خاطر پاتریک کلایورت آنجا رفتم.

چین یکی از پولدارترین لیگ های دنیا است. تمام تفکر کشور چین این است که می خواهند تیم ملی خوب و لیگ خوب بسازند، بازیکنان و مربیان گران قیمتی آن جا بازی می کنند، من همیشه شاگرد فوتبال و زندگی بودم، رفتن به جایی که باید با مترجمت به بازیکنان برسی، کار سخت تر هم می شود. افشین قطبی همان شخصی بود که به ایران آمده، با تجربه بیشتر و موهای سفید بیشتر.

انرژی همیشه یکی از ملاک های من بوده، به خاطر این که عاشق فوتبال هستم و وقتی توپ، بازیکن و چمن را می بینم می توانم کلید سوئیچ را بزنم و خودم را وصل کنم به بازیکنانم.

واقعا فرقی برای من ندارد، الان نهم جدول هستیم و فقط15 امتیاز در 14 بازی بردیم، هر بازی برایمان مثل فینال است، باید تبریک بگویم به فوتبال ایران و لیگ برتر و رئیس فدراسیون و تمام کسانی که زحمت کشیدند، اگر برگردم به 9 سال پیش می توانم بگویم فوتبال ایران پیشرفت کرده، از لحاظ هیجان و تکنیکی و خیلی دوست دارم لیگ ایران را بکنیم شماره یک در آسیا. عشقی که در فوتبال ایران است خیلی جاها نیست،

ایران، برزیل و آرژانتین شاید تنها جایی هستند که عشق فوتبال در آن زیاد است. استادیومی که ساخته شده یک چیز رویایی است، هیچ وقت فکر نکردم می توانم بیایم ایران و در همچین جایی بایستم.

فکر میکنم شما شناخت خوبی از من دارید، شاید یک یا دو ثانیه از کسی ناراحت شوم اما سعی می کنم همیشه رو به جلو نگاه بکنم. اگر کسی خوبی یا بدی کرده سعی می کنم خوب نگاه کنم، همه فوتبالیست ها تلاش کرده اند، دست همه را می بوسم و دوست دارم از نزدیک آن ها را ملاقات کنم. بعضی موقع ها مثل بلژیک یک نسلی می آید و کار بزرگ بین المللی انجام می دهد، یکی از دلایل بازگشتم نسل خوبی است که دیدم می آید. بازی زیر 16 ساله های فولاد را دیدم که واقعا سطح بین المللی بود. سه تا از بازیکنان می توانند در هر جایی می توانند بازی کنند.

خیلی سخت است. شک نکنید پرسپولیس همیشه در قلب من بوده و خواهد بود. هواداران پرسپولیس همیشه در قلب من خواهد بود. هواداران پرسپولیس می دانند من کار حرفه ای می کنم. من فکر میکنم بسیار خوب کار کرده اند آقای برانکو و پرسپولیس. من از دور افتخار کردم به کار 2 سال اخیر این تیم.

دو روز با تیم تمرین کردم و از انگیزه بازیکنان لذت بردیم، یک چیزهایی که خوندم که می گویند یک لیست ورودی و یک اخراج دادم اما من هیچ لیستی ندادم. با جمع بندی های تیمی می خواهیم یک تیم خوب ببندیم برای نیم فصل دوم.

من این را قبول ندارم، آن زمان که تیم ملی داشتیم خیلی سخت بود و تلاش کردیم تیم را همدل نگه داریم، سه بازی را پشت سر هم بردیم و بازی آخر را مقابل کره جنوبی باختیم. چیزهایی که فراموش می کنیم و یادمان می ماند، ممکن است چیزهای مهم نباشد. نگاه من ساده است، بازیکنانی که برایم بازی کردند برادرانم و پسرانم بودند، گریه های آخر من خداحافظی و ناراحتی برای کار نکردن با آن بازیکنان بود.

در همه جام ملت ها ایران شانس خوبی برای قهرمانی دارد، ژاپن، ایران، کره و استرالیا همیشه بهترین بودند و بازیی این تیم ها همیشه 50 درصد یکی شانس دارد و 50 درصد هم دیگری. آقای کی روش خوب کار کردند و تبریک می گویم که توانستند 2 بار بروند جام جهانی، تیمشان ساخت دفاعی خوبی دارد.

آقای فردوسی پور ما در ژاپن خیلی کم ایرانی پیدا کردم، ولی وقتی من رسیدم به ایران در این چند روزه روزی 16 ساعت کار می کردیم و فقط فارسی صحبت کردیم و بعضی وقت ها اگر زیاد صحبت کنیم، زبان برمیگردد و انشالله بیشتر یاد می گیرم و حرف های بهتری می زنیم.

من فکر میکنم مادر هرکسی عزیز است و روابطی است که نمی توان توضیح داد. مادر من مهربان و خیلی خیلی بامنش بود. وقتی ایشان مریض بود و فوت کرد و نتوانستم بیایم خیلی سخت بود. هر وقت راجع به آن صحبت می کنم اشک هایم جاری می شود.

لازم است به سیدجلال تبریک بگویم، یکی از مردان بزرگ و بسیار بسیار خوبی بوده و من لذت بردم از تمرین با ایشان و آرزوی موفقیت می کنم، بازیکنانی مثل سیدجلال هیچ وقت از تیم ملی خداحافظی نمی کنند چون ملی هستند.

* ماشین سازی 0 پرسپولیس 1

نکات بازی:

چهلمین کلین شیت بیرانوند با پرسپولیس و هفتادمین در لیگ برتر
ده خسوس از هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس گل نخورده است.

میکسدزون بنیان دیزل

احمد موسوی: بعید بود امید چنین کاری کند. به او هم گفتم نباید چنین کاری کند، به هر حال هوادار است.

امید عالیشاه: هر بار رفتم کرنر بزنم اشیا پرت کردند به سمتم. از مردم غیور آذربایجان عذرخواهی می کنم، یک سری هوادار نما بودند که این کار را کردند.

شجاع خلیل زاده: خداراشکر توانستم زحمت بچه ها را تبدیل به گل کنم.

ماشین سازی یک پنالتی و پرسپولیس یک گل طلبکار

* آیتم بعدی بررسی داوری بازی های هفته چهاردهم با نوید مظفری بود.

سپاهان - پدیده: سپاهان یک تک به تک از این بازی طلبکار بود. گل پدیده به درستی آفساید اعلام شد.

نساجی - سپیدرود: نساجی دو تک به تک طلبکار شد، پنالتی سپیدرود صحیح بود.

ماشین سازی - پرسپولیس: پنالتی برای تیم ماشین سازی به اشتباه گرفته نشد. گل دوم پرسپولیس به اشتباه آفساید گرفته شد.

* علی بهار مست سرپرست تیم سپیدرود روی خط برنامه نود آمد و درباره دربی شمال کشور صحبت کرد: به این باید اشاره می کردید که هواداران ما و سپیدرود بدون تنش در کنار هم نشستند و تیمشان را تشویق کردند و هنجارها را رعایت کردند. در خصوص بازی ما اعتقادمان این است که آقای فغانی بهترین داور ایران و آسیا و جزو سه داور برتر جهان هستند اما بهترین داوران هم ممکن است اشتباه کنند، یک طا روی آقای نزهتی گرفته نشد که همان توپ وارد دروازه ما شد.

* در ادامه قسمت دوم مصاحبه با احمدرضا عابدزاده پخش شد. این قسمت به بازی ایران - استرالیا مربوط بود.

* آیتمی از ایرج دانایی فرد پیشکسوت تیم ملی و استقلال پخش شد که عملکرد او در تیم ملی نیز در همان آیتم بررسی شد. فتحی مدیرعامل آبی ها نیز به دیدار دانایی فرد رفته بود.

* پخش آیتم نود درجه پیش از بازی استقلال صنعت نفت در دستور کار قرار گرفت.

* استقلال 3 - صنعت نفت 0

نکات بازی:

* صنعت نفت حریف محبوب شفر؛ پرگل ترین برد فصل پیش و برد در نیمه نهایی جام حذفی

* نودمین کلین شیت رحمتی در استقلا

* استقلال - صنعت نفت بدون تساوی در لیگ برتر

* دهمین بازی در لیگ برتر که استقلال شفر سه گل یا بیشتر زد.

میکسدزون و نشست خبری:

صیادمنش: توانستیم دل هواداران را خوش کنیم، از آقای شفر تشکر میکنم که به من اعتماد کرد و خوشحالم پاسخ اعتماد ایشان را دادیم.

علی کریمی: باید خیلی دقت کنیم امتیازات باقی مانده را جمع کنیم.

رحمتی: بازیکنان ما واقعا مشکل دارند، این که مصاحبه نمی کنند یا می آیند تمرین به خاطر حیایشان است.

شفر: شما می دانید فشار روی استقلال همیشه بالا است. به خاطر عملکرد دو بازیکن خط هافبکم طارق همام و فرشیدباقری خوشحالم.

* در ادامه عادل فردوسی پور تولد منصوریان را تبریک گفت و کلیپی به این مناسبت پخش کرد.

* پارس جنوبی 0 تراکتورسازی 1

نکات:

تار تار بدون پیروزی مقابل تراکتورسازی

اولین شکست خانگی پارس جنوبی جم

نشست خبری:

تقوی: تک تک بچه ها با تمام توان جنگیدند. آن چیزی که خواستیم را اجرا کردند و در بعضی موارد اشتباه داشتیم.

تارتار: یک ایستگاهی را تبدیل به گل کردند، بدشانس بودیم توپ به یکی از بچه ها خورد و تبدیل به گل شد. تراکتور برای تک امتیاز آمده بود. شرمنده هواداران شدیم.

* فولاد 1 ذوب آهن 1

نکات:

اولین امتیاز ذوب آهن با منصوریان

ذوب آهن 8 بازی بدون برد

* پس از آن عادل فردوسی پور به بررسی جدول لیگ، مسابقات معوقه، هفته پانزدهم و عملکرد بازیکنان پرداخت.

* بخش بعدی برنامه نود بررسی عملکرد لژیونرها بود که در آن به عملکرد مثبت علی قلی زاده و میلاد محمدی توجه ویژه ای شد.

* نفت مسجد سلیمان 1 پیکان 0

نکات:

پیکان با 4 پنالتی، پنالتی ده ترین تیم لیگ
پنجمین شکست پیاپی پیکان
اولین برد نفت مسجد سلیمان در 5 هفته اخیر

نشست خبری:

جلالی: پنالتی مشکوک بود، 90 دقیقه حمله کردیم اما نتوانستیم اشتباهمان را جبران کنیم.

مرزبان: با چنگ و دندان از گل دفاع کردیم، دفاع غیرتمندانه بود، برای برد بهای سنگین پرداختیم.

* سایپا 1 استقلال خوزستان 1

نکات:

سایپا 7 بازی بدون برد
استقلال خوزستان 7 بازی بدون برد

میکسدزون:

بوستانی: سایپا تیم بزرگی است، تیم های آقای دایی خوب بازی می کنند، ما برای سه امتیاز آمدیم و در نیمه دوم بچه ها تلاش کردند گل خورده نیمه اول را جبران کنیم.

* در ادامه داوری بازی ها بررسی شدند.

در دیدار تراکتورسازی پارس اشتباه تاثیرگذار از سوی داور رخ نداد.

یک پنالتی به نفع فولاد در بازی با ذوب باید گرفته می شد. پنالتی ذوب آهن صحیح بود.

مجیدی: لیافت ما رتبه هفتم جدول است

سرپرست تیم نساجی مازندران گفت: بیشترین اشتباه داوری علیه تیم نساجی بوده. به نساجی و سپیدرود بابت برگزاری منظم این دربی تبریک می گویم. آقای فغانی داوری فراتر از آسیا است، اما برای این بازی باید کمک های 50 درصد در حداو انتخاب می شدند. 14بازی کردیم، 7 اشتباه صددرصد بوده، 10 امتیاز از ما کم شده، اگر 5 امتیازش را به ما داده بودند ما جزو 7 تیم بالایی جدول بودیم. برای تیمی که بعد از 24 سال به لیگ برتر صعود کرده فوق العاده است.

* یکی از آیتم های آخر برنامه نود، از نود تا نود بود که بر روی آنتن رفت.

*آخرین بخش نود، نتیجه نظرسنجی برنامه بود که مخاطبان این برنامه با 54 درصد گل کمال کامیابی نیا را به عنوان گل هفته انتخاب کرده بودند.

         برنامه نود؛ اشک‌های افشین قطبی به یاد مادر


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

اعزام گلبالیست‌ها به ژاپن برای کسب سهمیه بدون هیچ تدارکاتی!
سرمربی تیم ملی گلبال مردان گفت: از بازیهای پاراآسیایی جاکارتا تا به الان هیچ برنامه خاصی برای تیم ملی گلبال نداشتیم و باید با دست خالی برای کسب سهمیه پارالمپیک 2020 به ژاپن برویم.
نخستین ماموریت بزرگ ژاوی بعد از خداحافظی از مستطیل سبز
نشستن روی نیمکت السد در دیدار برابر الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا، نخستین ماموریت بزرگ ژاوی بعد از خداحافظی از مستطیل سبز خواهد بود.
مسقط گزینه جدید میزبانی ذوب آهن از النصر عربستان
سایت عربی کوره از مسقط عمان به عنوان محتمل‌ترین گزینه برای میزبانی دیدار ذوب آهن و النصر عربستان خبر داد.
درخواست ˮائتلاف شوم عربیˮ برای میزبانی جام‌جهانی!
سه کشور عربی امارات، عربستان و بحرین برای میزبانی جام جهانی زیر 20 سال درخواست میزبانی دادند.
زندانیان در خراسان جنوبی 30 میلیارد تومان بدهی دارند
بیرجند - ایرنا - مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: 175 زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان داریم که بیش از 30 میلیارد تومان بدهکار هستند.
تولید گندم در اصفهان بیش از 2 برابر شد
اصفهان- ایرنا- کارشناس زراعت گندم سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: میزان تولید امسال محصول گندم این استان نسبت به سال گذشته بیش از 2 برابر افزایش یافته است.
سایه سنگین خشکسالی در کرمان
کرمان - ایرنا - تاثیرات کاهش نزولات و خشکسالی در استان کرمان در سالهای گذشته چنان عظیم بود که بارش های خوب بهاری سال جاری اثر ملموسی بر سفره ها و منابع آبی این دیار کویری نگذاشته و همچنان صرفه جویی باید در اولویت باشد.
‌دولت در دفاع از طرح جامع مدیریت شهری پیشقدم شود
عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها گفت: انتظار می‌رود دولت با دفاع از طرح جامع مدیریت شهری و روستایی به تقویت مجموعه شوراها و شهرداری‌ها کمک کند.
سدسازی راهکاری برای کنترل سیلاب در لرستان
خرم آباد - ایرنا - وقوع سیل نوروز 98 در لرستان و طغیان رودخانه ها و تخریب زیرساختها و کاشانه مردم ،ضرورت احداث و تکمیل سدهای بزرگ و تاثیرگذار در استان را بیش از پیش نمایان کرد.
احیای «نهاد مطالعات طرح‌های شهری» پس‌از ۱۲سال از انحلال در دوره احمدی‌نژاد
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص جزئیات تفاهم‌نامه سه‌جانبه مدیریت شهری، در مورد ایجاد نهاد مطالعات و طرح‌های توسعه شهری توضیحاتی را ارائه کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مصرف امگا 3 بر بدن ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد
یک عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان گفت: مصرف امگا 3 بر بدن ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد.
تولد فیفا بدون انگلیسی‌ها
فیفا در حالی در بیست و یکم می سال ۱۹۰۴ تاسیس شد که بریتانیا نام خود را در این سازمان به ثبت نرساند.
سپاهان؛ تیمی که از این رو به آن رو شد
با مشاهده عملکرد سپاهاهان در فصل ۹۸-۹۷ متوجه می‌شویم این تیم با تغییر سرمربی خود و جذب بازیکنان بزرگ موفق شد عملکرد بد فصول قبل خود را جبران کند و تا آخرین بازی فصل شانس قهرمانی داشته باشد. این نتیجه را اگر با وضعیت سپاهان در فصل قبل که خطر سقوط به دسته اول را هم احساس می‌کرد مقایسه کنیم متوجه کار فوق‌العاده این تیم می‌شویم.
پایان اما و اگرها برای وزنه‌برداران جوان - اعزام کامل تیم به قهرمانی جهان
تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران با ترکیب کامل در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می‌کند.
قضاوت اولین داور ایرانی در دوچرخه سواری المپیک ۲۰۲۰
داور ایرانی برای قضاوت در رقابت‌های دوچرخه‌سواری جاده المپیک ۲۰۲۰ انتخاب شد.
مسقط گزینه جدید میزبانی ذوب آهن از النصر عربستان
درخواست ˮائتلاف شوم عربیˮ برای میزبانی جام‌جهانی!
جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان شد
سپاهان؛ تیمی که از این رو به آن رو شد
مصاف صعودکنندگان گروه B برنده نداشت
بلیت‌فروشی، مشکل حل نشدنی ورزشگاه‌ها- هاشمی‌طبا: باید جلوی سودجوها و مفاسد را گرفت
تراکتورسازی، محله بروبیا
سرخابی ها در آزمون دشوار خصوصی سازی - حمیدرضا خلیقی*
ارزش طرح های آبی آذربایجان غربی به 50 هزار میلیارد ریال رسید
وزیر ورزش: ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه هفته دولت امسال افتتاح می شود