رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس

23:01 ۱۶۷ روز و ۱۴ ساعت پیش مشرق نیوز 225 0
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس

سنگربان ملی پوش پرسپولیس در آخرین بازی تیمش در لیگ برتر برابر ماشین سازی تبریز بار دیگر دروازه سرخپوشان را بسته نگه داشت تا مجموع آمار کلین شیت در بازی های باشگاهی و ملی او سه رقمی شود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، علیرضا بیرانوندمرد شماره یک پرسپولیسو تیم ملی در هشتمین بازی فصل خود برای سرخپوشان در رقابت های فصل جاری توانست یک بار دیگر کلین شیت کند تا آمار بازی های بدون گل خورده او در این فصل به شش بازی برسد. بیرانوند در تبریز یک کلین شیت دیگر در کارنامه خود ثبت کرد؛ اما این کلین شیت از جهاتی دیگر برای او حائز اهمیت است و او را به رکورد جالب و البته فوق العاده ای رساند؛ صدمین کلین شیت دوران حرفه ای در بازی های باشگاهی و ملی.
بیشتر بخوانید:رقابت سخت 3 گلر برای بهترین شدن در لیگ برترنفت تهران و شروع دوران حرفه‌ایبیرانوند که به نظر می رسد در این فصل هم به روند پرشتاب خود در بهبود آمار کلین شیت ادامه می‌دهد، اولین بازی دوران حرفه ای خود را با پیراهن نفت تهران انجام داد. در هفته پنجم از لیگ برتر دوازدهم، بیرانوند برابر پیکان به میدان رفت و در آن فصل تنها همین یک بازی را به میدان رفت. یک سال بعد او اولین کلین شیت خود را انجام داد و نمایش درخشانی در چارچوب دروازه نفت داشت. طی چهار سال حضور در نفت، بیرانوند 69 بار به عنوان مرد شماره یک تیمش به میدان رفت و 30 بار کلین شیت کرد. سنگربان 26 ساله تیم ملی در لیگ برتر شانزدهم به پرسپولیس پیوست.
پرسپولیس؛ تحقق رؤیاهای دوردستبیرانوند برای رسیدن به اهداف و آرزوهای فوتبالی اش، روزهای بسیار سخت و دشواری را سپری کرد؛ شاید به اندازه همه این سالها، پرسپولیس هم به خاطر نداشتن یک دروازه بان مطمئن و ششدانگ زجر زیادی کشید که مهمترین آنها از دست دادن قهرمانی لیگ برتر پانزدهم با تفاضل گل کمتر بود. پرسپولیس و بیرانوند انگار گمشده‌های یکدیگر بودند؛ با حضور او در درون دروازه پرسپولیس و البته بازگشت سیدجلال حسینی به جمع سرخپوشان، برانکو با خیالی آسوده‌تر بابت خط دفاعی و دروازه تیمش، اندیشه‌های تاکتیکی خود را پیاده کرد. به واسطه حضور خط دفاعی بسیار منسجم به رهبری کاپیتان سیدجلال حسینی، این سنگربان بلندقامت به درخشش خود ادامه داد و از نظر آماری عملکرد فوق العاده ای را به نمایش گذاشت. با وجودی که او در لیگ برتر شانزدهم توانست 17 بازی کلین شیت کند، اما باز هم منتقدانی داشت که این درخشش را بیشتر به عملکرد خط دفاعی سرخپوشان نسبت می‌دادند. البته بیرانوند باوجود ارائه نمایش بسیار خوب در اکثر بازیها، چند بازی ضعیف هم داشت که از جمله می توان به دیدار برابر استقلال و ذوب آهن در دور برگشت اشاره کرد. 
در لیگ برتر هفدهم درخشش این دروازه‌بان نه تنها متوقف نشد، که از نظر آماری حتی بهتر از فصل قبل عمل کرد؛ همچنین، عملکرد فنی او در درون دروازه پیشرفت قابل ملاحظه ای را نشان می داد. نمایش درخشان بیرانوند در چارچوب دروازه پرسپولیس سبب شد تا دیگر هیچ کس در خصوص مرد شماره تیم ملی در رقابت های جام جهانی 2018 تردیدی نداشته باشد. نکته بسیار جالب و البته خیره‌کننده این بود که سنگربان شماره تیم ملی با سرعت فراتر از انتظار آمار کلین شیت های خود را بهبود بخشیده و رکوردهای مختلفی را به نام خود ثبت کرد. در مقطعی از فصل گذشته، درخشش بیرانوند در چندین هفته سبب شد تا آمار کلین شیت او بیشتر از گل های خورده پرسپولیس باشد. دروازه بان 26 ساله تیم ملی پس از 16 سال توانست رکورد بیشترین دقایق متوالی بدون گل خورده را از دست آرمناک پطروسیان درآورده و به نام خود ثبت کند؛ شاید بیرانوند کمی بدشانس بود که این رکورد 16 ساله کمتر از 16 روز در اختیار او بود و حسین حسینی همتای جوان و با انگیزه او در استقلال، این رکورد را از چنگ سنگربان پرسپولیس درآورد. 
17 کلین شیت در فصل های شانزدهم و هفدهم لیگ برتر، به اضافه شش بازی بدون گل خورده این دروازه بان در فصل جاری، آمار کلین شیت های این سنگربان با پیراهن پرسپولیس را به 40 رساند و از این نظر برترین دروازه بان پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر شناخته می شود؛ عملکردی که لقب آقای کلین شیت را برازنده و شایسته او ساخت. 
لیگ قهرمانان آسیاسال 2018 بدون شک بهترین سال فوتبالی علیرضا بیرانوند تا کنون بوده که صحنه هایی خاطره انگیز برای فوتبال ایران خلق کرد؛ شکست برابر نماینده ژاپن در فینال لیگ قهرمانان آسیا مانع آن شد تا امسال برای سرخپوشان و به ویژه بیرانوند، رؤیایی و فراموش نشدنی رقم بخورد. با این وجود، این سنگربان آماده پرسپولیس توانست در آسیا هم 7 بار کلین شیت کند تا با رکورد بیشترین کلین شیت در یک فصل از این رقابتها برابر شود.
او که در این فصل لیگ قهرمانان آسیا تنها بازیکنی بود که در تمامی دقایق 14 مسابقه تیمش در میدان حضور داشت و از این نظر رکورددار است، در فصل گذشته هم 4 بازی دروازه سرخپوشان را بسته نگه داشت. بیرانوند دو کلین شیت دیگر هم در لیگ قهرمانان آسیا دارد که به زمان حضورش در نفت تهران و شرکت در فصل 2015 این رقابتها مربوط می شود که شاگردان منصوریان تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفتند. 
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس
سایر رقابتهابه جز بازی های ملی و رقابت های باشگاهی که به آنها اشاره شد، سه کلین شیت دیگر هم در کارنامه بیرانوند مشاهده می شود. در جام حذفی در دیدار با تیم سابقش نفت تهران توانست کلین شیت کند. در دیداری دیگر، باز هم برابر نفت تهران موفق شد دروازه پرسپولیس را بسته نگه دارد؛ این دیدار در چارچوب بازی سوپرجام دو فصل پیش برگزار شد. 
نفت تهران با علی منصوریان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2015، باید یک دیدار پلی آف برابر نماینده قرار برگزار می کرد؛ در این دیدار که بیرانوند به عنوان مرد شماره یک تیمش در میدان حضور داشت، نفت تهران با نتیجه یک بر صفر الجیش قطر را مغلوب کرد و بیرانوند یک کلین شیت دیگر را به کارنامه خود اضافه کرد. 
تیم ملی؛ درخشان تر از باشگاه کلین شیت های بیرانوند تنها به رقابت های باشگاهی محدود نمی شود و آمار او در تیم ملی حتی درخشان تر از رقابت های باشگاهی است. گرچه آمار رسمی در این زمینه منتشر نشده، اما بسیار بعید به نظر می رسد که دروازه بانی در سطح جهان به این آمار فوق العاده رسیده باشد. او در 11 بازی اول رسمی در تیم ملی، هیچ گلی دریافت نکرد و در دوازدهمین بازی اولین گل را در عرصه ملی دریافت کرد. در مجموع، 14 کلین شیت در کارنامه سنگربان سابق باشگاه نفت تهران در بازی های ملی دیده می شود. بدون تردید، مهمترین کلین شیت او در جام جهانی و دیدار برابر مراکش رقم خورد؛ دیداری که بیرانوند عملکرد فوق العاده ای داشت و نقش او در دومین پیروزی ایران در تاریخ جام های جهانی انکار ناپذیر است. 
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس
منبع: وب سایت برنامه نود


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

رانش، مهمان ناخوانده روستاهای کوهستانی شرق گلستان
گنبدکاووس - ایرنا - بارندگی بی سابقه در روزهای پایانی سال گذشته در شرق گلستان علاوه بر جاری کردن سیلاب مهیب، رانش زمین و تخریب منازل روستاییان در مناطق کوهستانی شرق گلستان را همچون مهمانی ناخوانده به مردم این دیار تحمیل کرد؛ مهمانی که گویی به آسانی سر رفتن ندارد.
شهر انار این «خوشه» را می خواهد
ساوه - ایرنا - معروف است که شانس یک بار در خانه آدم را می زند که اگر با گشاده رویی و به موقع درب را گشودی همراهت می شود در غیر اینصورت مثل معروف «لگد به بخت خود زدن» مصداق می یابد.
سخنگوی شورای تهران: برخی شهرداران مناطق به مشکلات مردم توجه ندارند
تهران- ایرنا- علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بی توجهی برخی شهرداران مناطق نسبت به حل مشکلات شهروندان در توئیتر خود نوشت: شورا و شهردار در برابر بی توجهی به مشکل شهروندان تسامح نخواهند کرد.
تیم داری شهرداری بوشهر مغایر برنامه ششم توسعه نیست
بوشهر- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تیم داری شهرداری در لیگ برتر نمی تواند به عنوان مغایر برنامه ششم توسعه تلقی شود.
2 تن مواد مخدر در غرب استان تهران کشف شد
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: در دو عملیات جداگانه دو تن و 293 کیلوگرم مواد افیونی کشف و در این رابطه چهار سوداگر مرگ دستگیر شد.
ضرب زخمه ناکوک بر گوش مدرسه
شیراز- ایرنا- پخش کلیپ رقص و همراهی کودکان و نوجوانان با ترانه‌ای سخیف و نامناسب در یک ماه گذشته واکنش‌های بسیاری را برانگیخت؛ اما در این میان معلمان و درددل آن‌ها از نحوه تربیت کودکان و فشار‌های منفی اجتماع و گاه خانواده‌ها ناشنیده مانده است.
2120 میلیارد ریال به کشاورزی بوشهر اختصاص یافت
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 2هزار و 120میلیارد ریال اعتبار رهاورد سفر اسفند ماه سال گذشته رئیس جمهوری و هیات دولت برای بخش کشاورزی این استان است.
پایانی بر کابوس سقف های لرزان در منطقه مرزی راز و جرگلان
بجنورد - ایرنا - تخریب خانه های خشت و گلی در رازوجرگلان خراسان شمالی بیش از حد انتظار بود. سقف های لرزانی که برخی از خانوارهای روستایی را در پناه گرفته بود با غرش رعد و جاری شدن سیل از هم گسست و شمار زیادی از آنها تاب نیاورده و بر زمین ریخت.
تکاپوی مسئولان قم برای ساماندهی بازار رمضان
قم- ایرنا - ساماندهی بازار به منظور تدارک مایحتاج مردم درماه مبارک رمضان و پاسخگویی به برخی نارضایتی های شهروندان قمی ، جزء اولویت های کاری مسئولان استان دراین ایام شده، بطوریکه با برگزاری جلسات مختلف به دنبال اجرایی کردن راهکارهایی هستند تا برای شهروندان و زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) رضایتی نسبی ایجاد شود.
سهیم شدن چاپخانه داران در ارز دولتی؛ آری یا نه؟
مشهد- ایرنا- کمبود کاغذ و گرانی آن در بازار آزاد، فعالیت چاپخانه داران خراسان رضوی را به شدت مختل کرده به نحوی که اغلب آنها به مرز تعطیلی رسیده اند و دست نیاز خود را به سوی دولت برای داشتن سهمی از کاغذ با ارز 4200 تومانی دراز کرده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فرکی: تاج قبول شد، کی‌روش ۵ می‌گیرد- بدون سایپا و پیکان فوتبال دست کاسب‌ها می‌افتد
سرمربی پیکان معتقد است اگر دو باشگاه سایپا و پیکان نباشند فوتبال در اختیار کسانی می‌افتد که به دنبال کاسبی هستند تا درآمدی برای خود هستند.
توصیه‌های غذایی برای افراد دیابتی
یکی از دغدغه‌های رایج پس از تشخیص ابتلا به دیابت، انتخاب نوع رژیم غذایی سالم و مناسب برای افراد دیابتی است.
لابی جنگ طلب در آمریکا به دنبال جنگی جدید در خاورمیانه است
اسلام آباد - ایرنا - برخی از روزنامه های پاکستان روز دوشنبه با انتقاد از رویکرد لابی جنگ طلب در آمریکا برای ایجاد درگیری در خاورمیانه، نوشتند: جامعه جهانی باید متوجه باشد که کدام کشور متجاوز و کدام برای دفاع از خود وارد میدان می شود.
سئول:جنگ تجاری چین و آمریکا اقتصاد کره جنوبی را نابود می کند
تهران - ایرنا - وزیر اقتصاد کره جنوبی همزمان با افزایش اختلافات تجاری میان آمریکا و چین اعلام کرد که افزایش این تنش ها می تواند به صورت جدی بر اقتصاد کره جنوبی تاثیر گذاشته و آن را نابود کند.
ژاوی به خبرنگار اسپانیایی درباره بازی خداحافظی‌اش در آزادی: شگفت‌زده می‌شوید!
بوفون: مصیبت بزرگ زمانی است که من خداحافظی کنم
واکنش گوچی پس از قهرمانی در A لیگ استرالیا
ستاره‌هایی که از تراکتورسازی جدا می‌شوند
نکونام به نیمکت تراکتور نزدیک شد +عکس
هزینه قرارداد ویلموتس از کجا تامین می‌شود؟
بازنشسته چسبیده‌ به وزارت ورزش
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل السد قطر
بهترین‌های فصل لوشامپیونه معرفی شدند +عکس
قوچان‌نژاد: برای قهرمانی همه تلاش کردند