رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس

23:01 ۸ روز و ۱۴ ساعت پیش مشرق نیوز 35 0
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس

سنگربان ملی پوش پرسپولیس در آخرین بازی تیمش در لیگ برتر برابر ماشین سازی تبریز بار دیگر دروازه سرخپوشان را بسته نگه داشت تا مجموع آمار کلین شیت در بازی های باشگاهی و ملی او سه رقمی شود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، علیرضا بیرانوندمرد شماره یک پرسپولیسو تیم ملی در هشتمین بازی فصل خود برای سرخپوشان در رقابت های فصل جاری توانست یک بار دیگر کلین شیت کند تا آمار بازی های بدون گل خورده او در این فصل به شش بازی برسد. بیرانوند در تبریز یک کلین شیت دیگر در کارنامه خود ثبت کرد؛ اما این کلین شیت از جهاتی دیگر برای او حائز اهمیت است و او را به رکورد جالب و البته فوق العاده ای رساند؛ صدمین کلین شیت دوران حرفه ای در بازی های باشگاهی و ملی.
بیشتر بخوانید:رقابت سخت 3 گلر برای بهترین شدن در لیگ برترنفت تهران و شروع دوران حرفه‌ایبیرانوند که به نظر می رسد در این فصل هم به روند پرشتاب خود در بهبود آمار کلین شیت ادامه می‌دهد، اولین بازی دوران حرفه ای خود را با پیراهن نفت تهران انجام داد. در هفته پنجم از لیگ برتر دوازدهم، بیرانوند برابر پیکان به میدان رفت و در آن فصل تنها همین یک بازی را به میدان رفت. یک سال بعد او اولین کلین شیت خود را انجام داد و نمایش درخشانی در چارچوب دروازه نفت داشت. طی چهار سال حضور در نفت، بیرانوند 69 بار به عنوان مرد شماره یک تیمش به میدان رفت و 30 بار کلین شیت کرد. سنگربان 26 ساله تیم ملی در لیگ برتر شانزدهم به پرسپولیس پیوست.
پرسپولیس؛ تحقق رؤیاهای دوردستبیرانوند برای رسیدن به اهداف و آرزوهای فوتبالی اش، روزهای بسیار سخت و دشواری را سپری کرد؛ شاید به اندازه همه این سالها، پرسپولیس هم به خاطر نداشتن یک دروازه بان مطمئن و ششدانگ زجر زیادی کشید که مهمترین آنها از دست دادن قهرمانی لیگ برتر پانزدهم با تفاضل گل کمتر بود. پرسپولیس و بیرانوند انگار گمشده‌های یکدیگر بودند؛ با حضور او در درون دروازه پرسپولیس و البته بازگشت سیدجلال حسینی به جمع سرخپوشان، برانکو با خیالی آسوده‌تر بابت خط دفاعی و دروازه تیمش، اندیشه‌های تاکتیکی خود را پیاده کرد. به واسطه حضور خط دفاعی بسیار منسجم به رهبری کاپیتان سیدجلال حسینی، این سنگربان بلندقامت به درخشش خود ادامه داد و از نظر آماری عملکرد فوق العاده ای را به نمایش گذاشت. با وجودی که او در لیگ برتر شانزدهم توانست 17 بازی کلین شیت کند، اما باز هم منتقدانی داشت که این درخشش را بیشتر به عملکرد خط دفاعی سرخپوشان نسبت می‌دادند. البته بیرانوند باوجود ارائه نمایش بسیار خوب در اکثر بازیها، چند بازی ضعیف هم داشت که از جمله می توان به دیدار برابر استقلال و ذوب آهن در دور برگشت اشاره کرد. 
در لیگ برتر هفدهم درخشش این دروازه‌بان نه تنها متوقف نشد، که از نظر آماری حتی بهتر از فصل قبل عمل کرد؛ همچنین، عملکرد فنی او در درون دروازه پیشرفت قابل ملاحظه ای را نشان می داد. نمایش درخشان بیرانوند در چارچوب دروازه پرسپولیس سبب شد تا دیگر هیچ کس در خصوص مرد شماره تیم ملی در رقابت های جام جهانی 2018 تردیدی نداشته باشد. نکته بسیار جالب و البته خیره‌کننده این بود که سنگربان شماره تیم ملی با سرعت فراتر از انتظار آمار کلین شیت های خود را بهبود بخشیده و رکوردهای مختلفی را به نام خود ثبت کرد. در مقطعی از فصل گذشته، درخشش بیرانوند در چندین هفته سبب شد تا آمار کلین شیت او بیشتر از گل های خورده پرسپولیس باشد. دروازه بان 26 ساله تیم ملی پس از 16 سال توانست رکورد بیشترین دقایق متوالی بدون گل خورده را از دست آرمناک پطروسیان درآورده و به نام خود ثبت کند؛ شاید بیرانوند کمی بدشانس بود که این رکورد 16 ساله کمتر از 16 روز در اختیار او بود و حسین حسینی همتای جوان و با انگیزه او در استقلال، این رکورد را از چنگ سنگربان پرسپولیس درآورد. 
17 کلین شیت در فصل های شانزدهم و هفدهم لیگ برتر، به اضافه شش بازی بدون گل خورده این دروازه بان در فصل جاری، آمار کلین شیت های این سنگربان با پیراهن پرسپولیس را به 40 رساند و از این نظر برترین دروازه بان پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر شناخته می شود؛ عملکردی که لقب آقای کلین شیت را برازنده و شایسته او ساخت. 
لیگ قهرمانان آسیاسال 2018 بدون شک بهترین سال فوتبالی علیرضا بیرانوند تا کنون بوده که صحنه هایی خاطره انگیز برای فوتبال ایران خلق کرد؛ شکست برابر نماینده ژاپن در فینال لیگ قهرمانان آسیا مانع آن شد تا امسال برای سرخپوشان و به ویژه بیرانوند، رؤیایی و فراموش نشدنی رقم بخورد. با این وجود، این سنگربان آماده پرسپولیس توانست در آسیا هم 7 بار کلین شیت کند تا با رکورد بیشترین کلین شیت در یک فصل از این رقابتها برابر شود.
او که در این فصل لیگ قهرمانان آسیا تنها بازیکنی بود که در تمامی دقایق 14 مسابقه تیمش در میدان حضور داشت و از این نظر رکورددار است، در فصل گذشته هم 4 بازی دروازه سرخپوشان را بسته نگه داشت. بیرانوند دو کلین شیت دیگر هم در لیگ قهرمانان آسیا دارد که به زمان حضورش در نفت تهران و شرکت در فصل 2015 این رقابتها مربوط می شود که شاگردان منصوریان تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفتند. 
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس
سایر رقابتهابه جز بازی های ملی و رقابت های باشگاهی که به آنها اشاره شد، سه کلین شیت دیگر هم در کارنامه بیرانوند مشاهده می شود. در جام حذفی در دیدار با تیم سابقش نفت تهران توانست کلین شیت کند. در دیداری دیگر، باز هم برابر نفت تهران موفق شد دروازه پرسپولیس را بسته نگه دارد؛ این دیدار در چارچوب بازی سوپرجام دو فصل پیش برگزار شد. 
نفت تهران با علی منصوریان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2015، باید یک دیدار پلی آف برابر نماینده قرار برگزار می کرد؛ در این دیدار که بیرانوند به عنوان مرد شماره یک تیمش در میدان حضور داشت، نفت تهران با نتیجه یک بر صفر الجیش قطر را مغلوب کرد و بیرانوند یک کلین شیت دیگر را به کارنامه خود اضافه کرد. 
تیم ملی؛ درخشان تر از باشگاه کلین شیت های بیرانوند تنها به رقابت های باشگاهی محدود نمی شود و آمار او در تیم ملی حتی درخشان تر از رقابت های باشگاهی است. گرچه آمار رسمی در این زمینه منتشر نشده، اما بسیار بعید به نظر می رسد که دروازه بانی در سطح جهان به این آمار فوق العاده رسیده باشد. او در 11 بازی اول رسمی در تیم ملی، هیچ گلی دریافت نکرد و در دوازدهمین بازی اولین گل را در عرصه ملی دریافت کرد. در مجموع، 14 کلین شیت در کارنامه سنگربان سابق باشگاه نفت تهران در بازی های ملی دیده می شود. بدون تردید، مهمترین کلین شیت او در جام جهانی و دیدار برابر مراکش رقم خورد؛ دیداری که بیرانوند عملکرد فوق العاده ای داشت و نقش او در دومین پیروزی ایران در تاریخ جام های جهانی انکار ناپذیر است. 
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس
منبع: وب سایت برنامه نود


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

باجگیری ۷۰۰ دلاری داعش از غیرنظامیان برای خروج از مناطق تحت اشغال
یک پایگاه معارضان سوری میگوید، داعش برای خروج هر نفر از مناطق تحت اشغال خود در ریف دیرالزور ۷۰۰ دلار از هر نفر باجگیری می‌کند.
برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش در یک ماه
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان گفت: به مناسبت هفته پژوهش ۴۰ برنامه در این دانشگاه برگزار خواهد شد.
چرا مسئولان زیاد حرف می زنند؟
اگر گذرتان به اداره ها و سازمان ها افتاده باشد حتما مشاهده کرده اید که پشت هر میز در هر اتاق یک نفر نشسته و عنوان مسئولیت او در جلوی میز، «کارشناس» است. اصل مسئله همینجاست در ادارات و سازمان های ما همه کارشناسند و کمتر کسی کننده کار است؛ اشتباه نشود؛ قصدم نقد از نظام اداری نیست؛ بحث بر سر آن است که بسیاری از ما چون کمتر کار می کنیم فرصت داریم به هر زمینه و بحثی ورود پیدا کنیم.
استانداران برای پیشبرد برنامه های توسعه تلاش مضاعف کنند
تهران- ایرنا- رییس جمهوری، استانداران را به تلاش مضاعف برای تسریع در پیشبرد برنامه های توسعه ای و سازندگی استان ها فرا خواند و تاکید کرد: باید با اولویت شایسته گزینی ازهمه نیروهای متخصص و بااستعداد با هر ایده و سلیقه ای، در پیشبرد فعالیت های اجرایی استان بهره گرفت.
زرشناس: فرانسه در دو قدمی یک انقلاب سیاسی و عبور از مکرون قرار دارد
یک پژوهشگر گفت: نظام سرمایه داری داری در چرخه باطل گیر کرده و باید منتظر جنبش پابرهنگان باشیم.
هشدار مرکز ماهر نسبت به اپلیکیشن‌های آلوده
ایتنا - در بررسی‌های اخیر مرکز ماهر از اپلیکیشن های مخرب در فضای مجازی و مارکت های ایرانی، بیش از ۵۰۰ نرم‌افزار موبایلی آلوده با موضوعات متنوع شناسایی شده‌اند.
تاجرنیا: استعفای نمایندگان مجلس ششم غلط بود
نمایندگان اصفهان از استعفای دسته‌جمعی خود بازتاب خوبی نگرفتند و بسیاری از سیاسیون و کاربران فضای مجازی آنها را به خودنمایی محکوم کرده‌اند.
واشنگتن: ایرانی‌ها باید غنی‌سازی و پرتاب ماهواره‌بر را به خارجی‌ها بسپارند
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با تکرار اتهام‌زنی علیه ایران، گفت واشنگتن در تلاش است تا با اعمال فشار به تهران، ایران را به مذاکراتی وادار کند که هدف نهایی آن به صفر رساندن توان غنی‌سازی ایران است.
جلوگیری از خونریزی در کمتر از ۱۰ ثانیه با بندآورنده‌های نانوالیاف پپتیدی
محققان دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر به فرمولاسیون جدید بند آورنده‌های خون دست یافتند که قادر است در کمتر از ۱۰ ثانیه از ادامه خونریزی جلوگیری کند.
ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است
همه (در فرانسه) شعار می دهند که ما دونالد ترامپ را می خواهیم.» این جمله بخش پایانی یکی دیگر از توئیت های نامتعارف و جنجالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره موج اعتراضات اخیر در فرانسه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکار پرورش اندام شهرستان فسا به قتل رسید
شیراز - ایرنا - آرمان نیک پی، قهرمان رشته پرورش اندام استان فارس سه شنبه شب در شهرستان فسا به قتل رسید.
چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!
شخصیت شناسی؛ قاه قاه می‌خندیـد یا ریز ریز؟!
چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند، این است که مدل خندیدن هر فرد می‌تواند به آدم‌های اطرافش چیز‌هایی را درباره او و شخصیتش بگوید. فرقی نمی‌کند که مدل خندیدن شما با صدای بلند مانند بمباران باشد یا مدل آرام مثل یک موش! همه این مدل‌های خنده، پیام‌هایی دارند که شما درباره شخصیت تان به دیگران می‌فرستید.
افزایش بودجه‌ توانبخشی پس از اعتراض معلولان
تهران - روزنامه مردم سالاری طی گزارشی در شماره روز چهارشنبه خود به بررسی اعتراض‌های جامعه‌ معلولان سراسر کشور، برای حمایت از معلولان و افزایش یک هزار و 100 میلیارد تومان به بودجه‌ بهزیستی پرداخته است.
«مردی به نام اوهه» مهمان جادوی صحنه
بهرام سروری‌نژاد کارگردان نمایش «مردی به نام اوهه» این هفته به رادیو فرهنگ می‌آید.
لیورپول با شکست ناپولی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت
زمان بلیت‌فروشی بازی‌های ایران در جام ملت‌ها
واکنش قلعه نویی به احضاریه کمیته اخلاق +عکس
واکنش جالب فغانی به شایعه مهاجرت از ایران
پیام تاج به گرشاسبی بعد از جدایی از پرسپولیس
درخواست عجیب استقلال در آستانه بازی با پدیده
شواهدی برای شانس بالای استقلال برای قهرمانی
مهران رجبی: جپاروف برای بازگشت به استقلال باید با من هماهنگ کند!
رهبری‌فرد: قلعه‌نویی برای بازی‌هایش VAR بخرد!
زلاتان در آمریکا ماندنی شد