رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس

23:01 ۷۹ روز و ۲ ساعت پیش مشرق نیوز 155 0
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس

سنگربان ملی پوش پرسپولیس در آخرین بازی تیمش در لیگ برتر برابر ماشین سازی تبریز بار دیگر دروازه سرخپوشان را بسته نگه داشت تا مجموع آمار کلین شیت در بازی های باشگاهی و ملی او سه رقمی شود.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، علیرضا بیرانوندمرد شماره یک پرسپولیسو تیم ملی در هشتمین بازی فصل خود برای سرخپوشان در رقابت های فصل جاری توانست یک بار دیگر کلین شیت کند تا آمار بازی های بدون گل خورده او در این فصل به شش بازی برسد. بیرانوند در تبریز یک کلین شیت دیگر در کارنامه خود ثبت کرد؛ اما این کلین شیت از جهاتی دیگر برای او حائز اهمیت است و او را به رکورد جالب و البته فوق العاده ای رساند؛ صدمین کلین شیت دوران حرفه ای در بازی های باشگاهی و ملی.
بیشتر بخوانید:رقابت سخت 3 گلر برای بهترین شدن در لیگ برترنفت تهران و شروع دوران حرفه‌ایبیرانوند که به نظر می رسد در این فصل هم به روند پرشتاب خود در بهبود آمار کلین شیت ادامه می‌دهد، اولین بازی دوران حرفه ای خود را با پیراهن نفت تهران انجام داد. در هفته پنجم از لیگ برتر دوازدهم، بیرانوند برابر پیکان به میدان رفت و در آن فصل تنها همین یک بازی را به میدان رفت. یک سال بعد او اولین کلین شیت خود را انجام داد و نمایش درخشانی در چارچوب دروازه نفت داشت. طی چهار سال حضور در نفت، بیرانوند 69 بار به عنوان مرد شماره یک تیمش به میدان رفت و 30 بار کلین شیت کرد. سنگربان 26 ساله تیم ملی در لیگ برتر شانزدهم به پرسپولیس پیوست.
پرسپولیس؛ تحقق رؤیاهای دوردستبیرانوند برای رسیدن به اهداف و آرزوهای فوتبالی اش، روزهای بسیار سخت و دشواری را سپری کرد؛ شاید به اندازه همه این سالها، پرسپولیس هم به خاطر نداشتن یک دروازه بان مطمئن و ششدانگ زجر زیادی کشید که مهمترین آنها از دست دادن قهرمانی لیگ برتر پانزدهم با تفاضل گل کمتر بود. پرسپولیس و بیرانوند انگار گمشده‌های یکدیگر بودند؛ با حضور او در درون دروازه پرسپولیس و البته بازگشت سیدجلال حسینی به جمع سرخپوشان، برانکو با خیالی آسوده‌تر بابت خط دفاعی و دروازه تیمش، اندیشه‌های تاکتیکی خود را پیاده کرد. به واسطه حضور خط دفاعی بسیار منسجم به رهبری کاپیتان سیدجلال حسینی، این سنگربان بلندقامت به درخشش خود ادامه داد و از نظر آماری عملکرد فوق العاده ای را به نمایش گذاشت. با وجودی که او در لیگ برتر شانزدهم توانست 17 بازی کلین شیت کند، اما باز هم منتقدانی داشت که این درخشش را بیشتر به عملکرد خط دفاعی سرخپوشان نسبت می‌دادند. البته بیرانوند باوجود ارائه نمایش بسیار خوب در اکثر بازیها، چند بازی ضعیف هم داشت که از جمله می توان به دیدار برابر استقلال و ذوب آهن در دور برگشت اشاره کرد. 
در لیگ برتر هفدهم درخشش این دروازه‌بان نه تنها متوقف نشد، که از نظر آماری حتی بهتر از فصل قبل عمل کرد؛ همچنین، عملکرد فنی او در درون دروازه پیشرفت قابل ملاحظه ای را نشان می داد. نمایش درخشان بیرانوند در چارچوب دروازه پرسپولیس سبب شد تا دیگر هیچ کس در خصوص مرد شماره تیم ملی در رقابت های جام جهانی 2018 تردیدی نداشته باشد. نکته بسیار جالب و البته خیره‌کننده این بود که سنگربان شماره تیم ملی با سرعت فراتر از انتظار آمار کلین شیت های خود را بهبود بخشیده و رکوردهای مختلفی را به نام خود ثبت کرد. در مقطعی از فصل گذشته، درخشش بیرانوند در چندین هفته سبب شد تا آمار کلین شیت او بیشتر از گل های خورده پرسپولیس باشد. دروازه بان 26 ساله تیم ملی پس از 16 سال توانست رکورد بیشترین دقایق متوالی بدون گل خورده را از دست آرمناک پطروسیان درآورده و به نام خود ثبت کند؛ شاید بیرانوند کمی بدشانس بود که این رکورد 16 ساله کمتر از 16 روز در اختیار او بود و حسین حسینی همتای جوان و با انگیزه او در استقلال، این رکورد را از چنگ سنگربان پرسپولیس درآورد. 
17 کلین شیت در فصل های شانزدهم و هفدهم لیگ برتر، به اضافه شش بازی بدون گل خورده این دروازه بان در فصل جاری، آمار کلین شیت های این سنگربان با پیراهن پرسپولیس را به 40 رساند و از این نظر برترین دروازه بان پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر شناخته می شود؛ عملکردی که لقب آقای کلین شیت را برازنده و شایسته او ساخت. 
لیگ قهرمانان آسیاسال 2018 بدون شک بهترین سال فوتبالی علیرضا بیرانوند تا کنون بوده که صحنه هایی خاطره انگیز برای فوتبال ایران خلق کرد؛ شکست برابر نماینده ژاپن در فینال لیگ قهرمانان آسیا مانع آن شد تا امسال برای سرخپوشان و به ویژه بیرانوند، رؤیایی و فراموش نشدنی رقم بخورد. با این وجود، این سنگربان آماده پرسپولیس توانست در آسیا هم 7 بار کلین شیت کند تا با رکورد بیشترین کلین شیت در یک فصل از این رقابتها برابر شود.
او که در این فصل لیگ قهرمانان آسیا تنها بازیکنی بود که در تمامی دقایق 14 مسابقه تیمش در میدان حضور داشت و از این نظر رکورددار است، در فصل گذشته هم 4 بازی دروازه سرخپوشان را بسته نگه داشت. بیرانوند دو کلین شیت دیگر هم در لیگ قهرمانان آسیا دارد که به زمان حضورش در نفت تهران و شرکت در فصل 2015 این رقابتها مربوط می شود که شاگردان منصوریان تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفتند. 
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس
سایر رقابتهابه جز بازی های ملی و رقابت های باشگاهی که به آنها اشاره شد، سه کلین شیت دیگر هم در کارنامه بیرانوند مشاهده می شود. در جام حذفی در دیدار با تیم سابقش نفت تهران توانست کلین شیت کند. در دیداری دیگر، باز هم برابر نفت تهران موفق شد دروازه پرسپولیس را بسته نگه دارد؛ این دیدار در چارچوب بازی سوپرجام دو فصل پیش برگزار شد. 
نفت تهران با علی منصوریان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2015، باید یک دیدار پلی آف برابر نماینده قرار برگزار می کرد؛ در این دیدار که بیرانوند به عنوان مرد شماره یک تیمش در میدان حضور داشت، نفت تهران با نتیجه یک بر صفر الجیش قطر را مغلوب کرد و بیرانوند یک کلین شیت دیگر را به کارنامه خود اضافه کرد. 
تیم ملی؛ درخشان تر از باشگاه کلین شیت های بیرانوند تنها به رقابت های باشگاهی محدود نمی شود و آمار او در تیم ملی حتی درخشان تر از رقابت های باشگاهی است. گرچه آمار رسمی در این زمینه منتشر نشده، اما بسیار بعید به نظر می رسد که دروازه بانی در سطح جهان به این آمار فوق العاده رسیده باشد. او در 11 بازی اول رسمی در تیم ملی، هیچ گلی دریافت نکرد و در دوازدهمین بازی اولین گل را در عرصه ملی دریافت کرد. در مجموع، 14 کلین شیت در کارنامه سنگربان سابق باشگاه نفت تهران در بازی های ملی دیده می شود. بدون تردید، مهمترین کلین شیت او در جام جهانی و دیدار برابر مراکش رقم خورد؛ دیداری که بیرانوند عملکرد فوق العاده ای داشت و نقش او در دومین پیروزی ایران در تاریخ جام های جهانی انکار ناپذیر است. 
رکورد جالب و فوق العاده بیرانوند +عکس
منبع: وب سایت برنامه نود


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
تعیین‌کننده‌ترین بازیکن لالیگا کیست؟
زولا: به ایگواین باید زمان بدهید تا بدرخشد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
رئیس کمیته المپیک ژاپن به دلیل فساد رفتنی شد
پیکه: برنده شدیم اما بارسلونا ضعیف بود
سان: منچستریونایتد از فصل آینده عربستانی می شود
آرین روبن: آنفیلد بدترین استادیوم دنیا است
والورده: وایادولید باعث شد تا تاکتیک‌مان را تغییر دهیم
سیمئونه: گریژمان بازیکنی چند پستی است