آرزوهایی که به گور رفت +فیلم

23:55 ۱۰ روز و ۹ ساعت پیش مشرق نیوز 54 0
آرزوهایی که به گور رفت +فیلم

مک کین و جرج بوش پدر چکیده ارزش‌های آمریکایی شناخته می‌شدند و از آنها به عنوان قهرمان ملی یاد می‌شد که قدرت ایالات متحده را تحکیم و رهبری آمریکا در جهان را اعتبار بخشیدند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، جرج هربرت واکر بوشرئیس جمهور پیشین آمریکاو پدر جرج دبلیو بوشدر ۹۴ سالگی درگذشت، آن هم  دقیقا ۱۰۰ روز بعد از جان مک کین سناتور برجسته ایالت آریزونا؛ دو مقام جمهوری خواهی که از معدود شخصیت های سیاسی بودند که نزد دمکرات ها و افکار عمومی آمریکا از ستایش و احترام خاصی برخوردار بودند.
مک کین و جرج بوش پدر چکیده ارزش‌های آمریکایی شناخته می‌شدند و از آنها به عنوان قهرمان ملی یاد می‌شد که قدرت ایالات متحده را تحکیم و رهبری آمریکا در جهان را اعتبار بخشیدند.
از طرفی دیگر این دو مقام پرقدرت آمریکایی از ویژگی‌های مشترکی نیز برخوردار بودند، مک‌کین و بوش هر دو در جوانی به عنوان خلبان در دو نبرد آمریکا در شرق آسیا حضور داشتند. بوش پدر پس از واقعه پرل‌هاربر هواپیمایش در ژاپن مورد اصابت قرار گرفت و تنها کسی بود که زنده ماند و زیردریایی آمریکا او را از آب گرفت. مک‌کین هم در نبرد ویتنام پس از هدف قرار گرفتن هواپیمایش بر فراز هانوی برای ۵ سال به اسارت ویتنامی‌ها درآمد، اتفاقی که او را قهرمان ملی آمریکا کرد.
آرزوهایی که به گور رفت +فیلم
بیشتر بخوانید:بوش پدر در بیروتمرگ «جورج بوش پدر»؛ پیرترین رئیس‌جمهور آمریکا هم آرزوی تغییر حکومت ایران را به گور برد +عکس و فیلمتصویری از بوش پدر و بوش بی‌پدرواکنش کاخ سفید به خبر مرگ جرج بوش پدردرکارنامه سیاسی بوش پدر و مک‌کین کامیابی‌های بزرگی نیز رقم خورده است. جرج هربرت واکر بوش در دولت دونالد ریگان به عنوان معاون رئیس‌جمهور در کنار وی مبارزه بی‌امانی با اتحاد جماهیر شوروی در دوران جنگ سرد داشت و نهایتا فروپاشی شوروی را مشاهده کرد. همانطور که بر افتادن پرده آهنین و تخریب دیوار برلین را به چشم دید. چهل ویکمین رئیس‌جمهور آمریکا ضمن راه انداختن جنگ اول خلیج فارس با تشکیل ائتلاف و در عملیاتی که «طوفان صحرا» نام گرفت، ارتش عراق را از کویت بیرون کرد. او با دستور حمله به پاناما موفق به سرنگونی «مانوئل نوریگا» متحد سابق ایالات متحده شد.
جان مک‌کین هم به عنوان رهبر اصلی و پیشتاز جمهوری‌خواهان اگرچه هیچگاه نتوانست وارد کاخ‌‎سفیدشود اما از او به عنوان یکی از محبوب‌ترین چهره‌های سیاسی در آمریکا یاد می‌شد که مردم به چشم یک «رهبر» به او نگاه می‌کردند. به‌طوریکه باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در واکنش به مرگ جان مک کین با صدور بیانیه‌ای نوشت: «من و جان مک کین از دو نسل متفاوت، دو دیدگاه متفاوتیم اما در یک چیز با هم مشترک بودیم: در این ایدئولوژی که آمریکا سرزمینی است که همه چیز در آن ممکن است.» نه فقط اوباما که جیمی کارتر و جرج دبلیو بوش؛ جو بایدن، معاون سابق رئیس‎جمهوری، سناتور چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در مجلس سنا و میچ مک کانل، رهبر جمهوری‌خواهان در سنا هم نسبت به مرگ مک‌کین ابراز تاسف کرده و شجاعت او را ستودند.
آرزوهایی که به گور رفت +فیلم
با این همه پیروزی سیاسی و نظامی اما جرج بوش پدر و جان مک‌کین به عنوان نمادهای پررنگی از هژمونی و سلطه آمریکا، در حالی از دنیا رفتند که در برابر ایران با ناکامی مطلق روبرو شدند و آرزوی تغییر حکومت ایران را به گور بردند.
بوش پدر در دوران ریاست جمهوری‌اش وانمود می کرد دنبال بهبود روابط با ایران است و در مراسم تحلیفش گفت: «حسن نیت، حسن نیت می آورد. خوش‌طینت بودن می‌تواند چرخی را به حرکت دربیاورد که تا مدت‌ها به همین شکل حرکت کند.» اما از رویکرد تغییر حکومت در ایران رویگردان نشد و با ترکیبی از راهبردها از جمله مهار ایران و مقابله با نفوذ ایران در منطقه و گسترش تحریم‌ها سعی در سرنگونی جمهوری اسلامی ایران داشت.
تلویزیون «سی.ان.ان» در گزارشی در اواخر خردادماه ۱۳۷۱، به نقل از « جورج هربرت واکر بوش» رییس‌جمهور آمریکا که در یک اجتماع انتخاباتی در کالیفرنیا سخن می گفت، اعلام کرد: «باید جلوی نفوذ ایران در
خلیج‌فارسگرفته شود تا منافع آمریکا در این منطقه تامین شود و سلطه آمریکا تحکیم یابد.»
اما مهم‌ترین رویارویی بوش پدر با مردم ایران، مربوط به تقدیر کردن او از فرمانده ناو وینسنساست. همان فرمانده‌ای که دستور شلیک به
هواپیمای ایران‌ایربا شماره پرواز ۶۵۵ را صادر کرد. بوش پدر در واکنش به این جنایت جنگی در اجتماعی در کالیفرنیا گفت: «هیچ اهمیتی ندارد که واقعیات چه می‌گویند، من هیچوقت از طرف آمریکا عذرخواهی نمی‌کنم».
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودجان مک‌کین نیز بارها از تغییر رژیم در ایران سخن گفته بود تا جایی که  سال ۲۰۰۷ در مشهورترین اظهارنظر خود درباره ایران، در واکنش به سؤالی درباره این‌که «چه زمانی یک پیام با پست هوایی [منظور، بمباران] برای تهران خواهیم فرستاد»، گفت: «آن آهنگ قدیمی «بچه‌های ساحل» [را یادتان هست؟ به نام] «ایران را بمبارانکنید». مک‌کین سپس شروع به خواندن کرد: «بمب، بمب، بمب، بمباران کنید...»
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودمک کین در دوران ریاست‌جمهوری جورج بوش پسر، در پاسخ به پرسشی که حجم صادرات آمریکا به ایران در آن دوره ده برابر شده و بخش عمده‌ای از این افزایش صادرات نیز به صادرات سیگار به این کشور مربوط است، گفت: «شاید این هم یک راه برای کشتن آن‌ها باشد.» وی البته بلافاصله مدعی شد: «شوخی کردم؛ من ۲۸ سال، ۲۹ سال است که سیگار نکشیده‌ام»، ولی با در نظر گرفتن رویکرد سخت و خشن سناتور آریزونا این گفته چندان شوخی به نظر نمی رسید.
مک‌کیندر تالار «کندی» سنای آمریکا که میزبان کنفرانسی با حضور سناتورهای ارشد و سازمان مجاهدین خلق (منافقین)  بود گفت: «اولاً بگویم که من آدم خوش‌بینی هستم و دانشجوی تاریخ هستم... به شما قول می‌دهم، یک روز ما در میدانی در تهران خواهیم بود و مجسمه زن جوانی به نام «ندا» نصب خواهیم کرد که دیدیم غلتیده در خون، جانش را از دست داد. به شما قول می‌دهم روزی این کار را خواهیم کرد.»
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلود رهبر انقلاب۲۹ خرداد سال ۹۶ در بیاناتی گفتند: این‌هایی که تازه آمده‌اند سر کار در آمریکا، مثل این کسانی که تازه وارد عالم چاقوکشی شده‌اند (این چاقوکش‌های تازه‌کار و بی‌تجربه که به هر جا می‌رسند یک نیش چاقویی می‌زنند) نمی‌فهمند چه‌کار دارند می‌کنند، تا وقتی توی دهانشان بخورد. وقتی توی دهانشان خورد، آن‌وقت می‌فهمند حساب چیست، کتاب چیست. جمهوری اسلامی را این‌ها نشناخته‌اند؛ ملت ایران را این‌ها نشناخته‌اند؛ مسئولین جمهوری اسلامی را نشناخته‌اند. ملت ایران آن ملتی است که از روز اول تا امروز، با همین‌جور توطئه‌ها و با همین‌جور حرف‌ها مواجه بوده. آن‌ها خواسته‌اند به ملت ایران سیلی بزنند، [ولی] ملت ایران به آن‌ها سیلی زده؛ آن‌ها خواسته‌اند نظام جمهوری اسلامی را ساقط کنند، [اما] یکی‌یکی در حسرت این آرزو به گور رفتند.
رهبری در ۱۹ اردیبهشت سال ۹۷ نیز فرمودند: کسانی که آن خصومت‌ها را نسبت به ملت ایران انجام می‌دادند، اکنون استخوان‌هایشان زیر خاک است اما جمهوری اسلامی ایستاده است، این آقا (ترامپ) هم روزی بدنش زیر خاک می‌رود اما جمهوری اسلامی همچنان ایستاده و سرافراز خواهد بود.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

انقلاب سینما؛ وقتی «روانی» به هالیوود شوک وارد کرد
دهه جدید با سروصدا، نامطبوع و البته با یک شوک آغاز شد؛ شوکی که سینما را برای همیشه تغییر داد.
کالری این خوراکی‌ها تقریبا صفر است
کالری مواد غذایی، انرژی مورد نیاز بدن برای انجام فعالیت‌های روزمره‌ را فراهم می‌کند؛ از استراحت و انجام فعالیت‌های بدنی گرفته تا انرژی لازم برای گوارش غذایی که می‌خوریم.
آیا می‌توان جلوی کاهش قد ناشی از افزایش سن را گرفت؟
همه‌ی ما با افزایش سن، مقداری از قد خود را از دست می‌دهیم. مطالعات نشان می‌دهند یک فرد معمولی بعد از ۴۰ سالگی، به ازای هر دهه از زندگی‌اش، تقریبا یک و سه دهم اینچ از قدش کم می‌شود.
طرز تهیه سالاد پاستا با ژامبون و سبزیجات
مزیت درست کردن سالاد این است که زمان کمتری برایش صرف می‌کنید و همچنین برای سلامتی خود نیز ارزش زیادی قائل شده اید. شاید خوردن سالاد‌های تکراری برایتان خسته کننده شده باشد پس با ما باشید تا با طرز تهیه یک نوع سالاد متفاوت و خوش طعم آشنا شوید که به راحتی تهیه می‌شود.
«قالی کرمون»‌های هالیوودی!
روزگار رسم غریبی دارد و در اوج زیبایی انسان‌ها را به سمت پیری و نابودی پیش می‌برد تا دیگر چیزی از رنگ و روی جوانی روی چهره آن‌ها باقی نماند. در این بین افراد زیادی هستند که اجازه نمی‌‌دهند گرد پیری به همین راحتی روی رخسار آن‌ها بنشیند و حتی پس از ۴۰ سالگی نیز همچنان زیبا و جذاب باقی می‌مانند.
شاپرک شجری‌زاده کیست؟
شاپرک شجری زاده از سال گذشته برای اعتراض به حجاب، نامش در اخبار رسانه‌های اپوزیسیون زیاد شنیده می‌شد. اما این بار به دلیل دیگری اسمش در اخبار رسانه‌های خارجی و داخلی آمده است. گویا او در کنفرانسی در کانادا خواستار تحریم ایران شده است.
راز نامکشوف مردود شدن گل اللهیار
محمدحسین زاهدی‌فر داور اهل بوشهر چند روز دیرتر از قضاوت جنجالی در دیدار سپاهان مقابل پرسپولیس، سهم خود را از هواداران استقلال دریافت کرد!
دمبله چیزی کمتر از نیمار و امباپه ندارد
موندو دیپورتیوو در گزارشی مدعی شد عثمان دمبله عملکردی مشابه ستاره هایی چون نیمار و امباپه داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
گروه تروریستی داعش مسئولیت تیراندازی سه‌شنبه شب در شهر استراسبورگ فرانسه را به عهده گرفت.
مقایسه حداقل دستمزد کارگران در کشورهای مختلف
در حالی که حداقل دستمزد کارگر ایرانی به ازای هر ساعت کار معادل ۶ هزار تومان است، حداقل دستمزد ساعتی در لوکزامبورگ ۱۱.۵ دلار معادل ۱۹ برابر حداقل دستمزد در ایران است.
ضرب‌الاجل 72 ساعته «عمران خان» برای ریشه‌یابی کمبود گاز
«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان از شرکت ملی گاز این کشور خواست ظرف مدت 72 ساعت علت کمبود انرژی در کشور را مشخص کند.
انقلاب سینما؛ وقتی «روانی» به هالیوود شوک وارد کرد
دهه جدید با سروصدا، نامطبوع و البته با یک شوک آغاز شد؛ شوکی که سینما را برای همیشه تغییر داد.
کالری این خوراکی‌ها تقریبا صفر است
کالری مواد غذایی، انرژی مورد نیاز بدن برای انجام فعالیت‌های روزمره‌ را فراهم می‌کند؛ از استراحت و انجام فعالیت‌های بدنی گرفته تا انرژی لازم برای گوارش غذایی که می‌خوریم.
واکنش آمریکا به توافق گروه‌های یمنی در سوئد
تحریم‌های روسیه ۶ ماه دیگر تمدید شد
پلیس فرانسه مظنون تیراندازی استراسبورگ را کشت
دعوای توئیتری ضرغامی و آشنا بالا گرفت
صربستان، دروازه‌ای برای مهاجرت ایرانیان به اروپا
جعفرزاده: مرتبا نباید امامزاده تولید شود
آشنا: ایرانی بیدی نیست که با باد ترامپ بلرزد
داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
واکنش دهباشی به توییت یک اصلاح طلب درباره قالیباف
استقبال ایران از توافقات اولیه میان یمنی‌ها