آرزوهایی که به گور رفت +فیلم

23:55 ۱۶۸ روز و ۱۷ ساعت پیش مشرق نیوز 176 0
آرزوهایی که به گور رفت +فیلم

مک کین و جرج بوش پدر چکیده ارزش‌های آمریکایی شناخته می‌شدند و از آنها به عنوان قهرمان ملی یاد می‌شد که قدرت ایالات متحده را تحکیم و رهبری آمریکا در جهان را اعتبار بخشیدند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، جرج هربرت واکر بوشرئیس جمهور پیشین آمریکاو پدر جرج دبلیو بوشدر ۹۴ سالگی درگذشت، آن هم  دقیقا ۱۰۰ روز بعد از جان مک کین سناتور برجسته ایالت آریزونا؛ دو مقام جمهوری خواهی که از معدود شخصیت های سیاسی بودند که نزد دمکرات ها و افکار عمومی آمریکا از ستایش و احترام خاصی برخوردار بودند.
مک کین و جرج بوش پدر چکیده ارزش‌های آمریکایی شناخته می‌شدند و از آنها به عنوان قهرمان ملی یاد می‌شد که قدرت ایالات متحده را تحکیم و رهبری آمریکا در جهان را اعتبار بخشیدند.
از طرفی دیگر این دو مقام پرقدرت آمریکایی از ویژگی‌های مشترکی نیز برخوردار بودند، مک‌کین و بوش هر دو در جوانی به عنوان خلبان در دو نبرد آمریکا در شرق آسیا حضور داشتند. بوش پدر پس از واقعه پرل‌هاربر هواپیمایش در ژاپن مورد اصابت قرار گرفت و تنها کسی بود که زنده ماند و زیردریایی آمریکا او را از آب گرفت. مک‌کین هم در نبرد ویتنام پس از هدف قرار گرفتن هواپیمایش بر فراز هانوی برای ۵ سال به اسارت ویتنامی‌ها درآمد، اتفاقی که او را قهرمان ملی آمریکا کرد.
آرزوهایی که به گور رفت +فیلم
بیشتر بخوانید:بوش پدر در بیروتمرگ «جورج بوش پدر»؛ پیرترین رئیس‌جمهور آمریکا هم آرزوی تغییر حکومت ایران را به گور برد +عکس و فیلمتصویری از بوش پدر و بوش بی‌پدرواکنش کاخ سفید به خبر مرگ جرج بوش پدردرکارنامه سیاسی بوش پدر و مک‌کین کامیابی‌های بزرگی نیز رقم خورده است. جرج هربرت واکر بوش در دولت دونالد ریگان به عنوان معاون رئیس‌جمهور در کنار وی مبارزه بی‌امانی با اتحاد جماهیر شوروی در دوران جنگ سرد داشت و نهایتا فروپاشی شوروی را مشاهده کرد. همانطور که بر افتادن پرده آهنین و تخریب دیوار برلین را به چشم دید. چهل ویکمین رئیس‌جمهور آمریکا ضمن راه انداختن جنگ اول خلیج فارس با تشکیل ائتلاف و در عملیاتی که «طوفان صحرا» نام گرفت، ارتش عراق را از کویت بیرون کرد. او با دستور حمله به پاناما موفق به سرنگونی «مانوئل نوریگا» متحد سابق ایالات متحده شد.
جان مک‌کین هم به عنوان رهبر اصلی و پیشتاز جمهوری‌خواهان اگرچه هیچگاه نتوانست وارد کاخ‌‎سفیدشود اما از او به عنوان یکی از محبوب‌ترین چهره‌های سیاسی در آمریکا یاد می‌شد که مردم به چشم یک «رهبر» به او نگاه می‌کردند. به‌طوریکه باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در واکنش به مرگ جان مک کین با صدور بیانیه‌ای نوشت: «من و جان مک کین از دو نسل متفاوت، دو دیدگاه متفاوتیم اما در یک چیز با هم مشترک بودیم: در این ایدئولوژی که آمریکا سرزمینی است که همه چیز در آن ممکن است.» نه فقط اوباما که جیمی کارتر و جرج دبلیو بوش؛ جو بایدن، معاون سابق رئیس‎جمهوری، سناتور چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در مجلس سنا و میچ مک کانل، رهبر جمهوری‌خواهان در سنا هم نسبت به مرگ مک‌کین ابراز تاسف کرده و شجاعت او را ستودند.
آرزوهایی که به گور رفت +فیلم
با این همه پیروزی سیاسی و نظامی اما جرج بوش پدر و جان مک‌کین به عنوان نمادهای پررنگی از هژمونی و سلطه آمریکا، در حالی از دنیا رفتند که در برابر ایران با ناکامی مطلق روبرو شدند و آرزوی تغییر حکومت ایران را به گور بردند.
بوش پدر در دوران ریاست جمهوری‌اش وانمود می کرد دنبال بهبود روابط با ایران است و در مراسم تحلیفش گفت: «حسن نیت، حسن نیت می آورد. خوش‌طینت بودن می‌تواند چرخی را به حرکت دربیاورد که تا مدت‌ها به همین شکل حرکت کند.» اما از رویکرد تغییر حکومت در ایران رویگردان نشد و با ترکیبی از راهبردها از جمله مهار ایران و مقابله با نفوذ ایران در منطقه و گسترش تحریم‌ها سعی در سرنگونی جمهوری اسلامی ایران داشت.
تلویزیون «سی.ان.ان» در گزارشی در اواخر خردادماه ۱۳۷۱، به نقل از « جورج هربرت واکر بوش» رییس‌جمهور آمریکا که در یک اجتماع انتخاباتی در کالیفرنیا سخن می گفت، اعلام کرد: «باید جلوی نفوذ ایران در
خلیج‌فارسگرفته شود تا منافع آمریکا در این منطقه تامین شود و سلطه آمریکا تحکیم یابد.»
اما مهم‌ترین رویارویی بوش پدر با مردم ایران، مربوط به تقدیر کردن او از فرمانده ناو وینسنساست. همان فرمانده‌ای که دستور شلیک به
هواپیمای ایران‌ایربا شماره پرواز ۶۵۵ را صادر کرد. بوش پدر در واکنش به این جنایت جنگی در اجتماعی در کالیفرنیا گفت: «هیچ اهمیتی ندارد که واقعیات چه می‌گویند، من هیچوقت از طرف آمریکا عذرخواهی نمی‌کنم».
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودجان مک‌کین نیز بارها از تغییر رژیم در ایران سخن گفته بود تا جایی که  سال ۲۰۰۷ در مشهورترین اظهارنظر خود درباره ایران، در واکنش به سؤالی درباره این‌که «چه زمانی یک پیام با پست هوایی [منظور، بمباران] برای تهران خواهیم فرستاد»، گفت: «آن آهنگ قدیمی «بچه‌های ساحل» [را یادتان هست؟ به نام] «ایران را بمبارانکنید». مک‌کین سپس شروع به خواندن کرد: «بمب، بمب، بمب، بمباران کنید...»
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلودمک کین در دوران ریاست‌جمهوری جورج بوش پسر، در پاسخ به پرسشی که حجم صادرات آمریکا به ایران در آن دوره ده برابر شده و بخش عمده‌ای از این افزایش صادرات نیز به صادرات سیگار به این کشور مربوط است، گفت: «شاید این هم یک راه برای کشتن آن‌ها باشد.» وی البته بلافاصله مدعی شد: «شوخی کردم؛ من ۲۸ سال، ۲۹ سال است که سیگار نکشیده‌ام»، ولی با در نظر گرفتن رویکرد سخت و خشن سناتور آریزونا این گفته چندان شوخی به نظر نمی رسید.
مک‌کیندر تالار «کندی» سنای آمریکا که میزبان کنفرانسی با حضور سناتورهای ارشد و سازمان مجاهدین خلق (منافقین)  بود گفت: «اولاً بگویم که من آدم خوش‌بینی هستم و دانشجوی تاریخ هستم... به شما قول می‌دهم، یک روز ما در میدانی در تهران خواهیم بود و مجسمه زن جوانی به نام «ندا» نصب خواهیم کرد که دیدیم غلتیده در خون، جانش را از دست داد. به شما قول می‌دهم روزی این کار را خواهیم کرد.»
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:video/mp4 دانلود رهبر انقلاب۲۹ خرداد سال ۹۶ در بیاناتی گفتند: این‌هایی که تازه آمده‌اند سر کار در آمریکا، مثل این کسانی که تازه وارد عالم چاقوکشی شده‌اند (این چاقوکش‌های تازه‌کار و بی‌تجربه که به هر جا می‌رسند یک نیش چاقویی می‌زنند) نمی‌فهمند چه‌کار دارند می‌کنند، تا وقتی توی دهانشان بخورد. وقتی توی دهانشان خورد، آن‌وقت می‌فهمند حساب چیست، کتاب چیست. جمهوری اسلامی را این‌ها نشناخته‌اند؛ ملت ایران را این‌ها نشناخته‌اند؛ مسئولین جمهوری اسلامی را نشناخته‌اند. ملت ایران آن ملتی است که از روز اول تا امروز، با همین‌جور توطئه‌ها و با همین‌جور حرف‌ها مواجه بوده. آن‌ها خواسته‌اند به ملت ایران سیلی بزنند، [ولی] ملت ایران به آن‌ها سیلی زده؛ آن‌ها خواسته‌اند نظام جمهوری اسلامی را ساقط کنند، [اما] یکی‌یکی در حسرت این آرزو به گور رفتند.
رهبری در ۱۹ اردیبهشت سال ۹۷ نیز فرمودند: کسانی که آن خصومت‌ها را نسبت به ملت ایران انجام می‌دادند، اکنون استخوان‌هایشان زیر خاک است اما جمهوری اسلامی ایستاده است، این آقا (ترامپ) هم روزی بدنش زیر خاک می‌رود اما جمهوری اسلامی همچنان ایستاده و سرافراز خواهد بود.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

روحانی: ملت ایران در برابر قلدرمابآن سر تعظیم فرود نمی آورد
ارومیه- ایرنا- رییس جمهوری گفت: ملت ایران در برابر قلدرمآبان سر تعظیم فرود نمی آورد.
روحانی: حال خوب دریاچه ارومیه موجب خوشحالی است
ارومیه- ایرنا- رییس جمهوری با اشاره به رسیدن تراز آب دریاچه ارومیه به 5.3 میلیارد متر مکعب در سال جاری گفت: امروز از اینکه حال دریاچه خوب است، خوشحالیم.
آتش 50 هکتار از گندمزارهای ایذه خوزستان را خاکستر کرد
اهواز- ایرنا- مسئول اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه گفت: 50 هکتار از گندمزارهای روستای رمه‌چر ایذه ، ظهر روز سه شنبه در جریان آتش سوزی از بین رفت.
سرخابی ها در آزمون دشوار خصوصی سازی - حمیدرضا خلیقی*
شیراز - ایرنا -چند سالی است که بحث واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس تهران به بخش خصوصی مطرح شده و قرار است این دو تیم محبوب ایران امسال به بخش خصوصی واگذاری شوند؛ این موضوع با اما و اگرهایی روبرو است.
حرم روح الله؛ میعادگاه عاشقان در لیالی قدر
شهرری- ایرنا- حرم مطهر امام خمینی(ره) در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه میعادگاه عاشقان و شیفتگان اسلام و مومنان است و آنان که دل در گرو حضرت دوست دارند در لیالی قدر نیز در آستان این امام رئوف گرد هم می آیند تا رسم دلدادگی را به جای آورند.
معاون اوقاف :190 هزار موقوفه در کشور ثبت شده است
بندرعباس- ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: 190 هزار موقوفه با 804 نوع نیت در کشور به ثبت رسیده که درآمدهای آنها طبق نیت واقفان هزینه می شود.
حقوق اسفندماه کارکنان آذرآب اراک پرداخت شد
اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان اراک گفت: حقوق اسفندماه سال گذشته کارکنان شرکت صنایع آذرآب اراک روز(سه شنبه) سی و یکم اردیبهشت ماه جاری واریز شد.
نشریات محلی مازندران کاغذ دولتی می گیرند
ساری-ایرنا- معاون مطبوعاتی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: با موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد تا نیمه خردادماه سال جاری کاغذ با ارز 4 هزار و 200 تومانی ویژه سهمیه سه ماهه بهار به نشریات محلی اختصاص داده می شود.
چه کسانی در ماه رمضان چاق تر می شوند؟
تهران- ایرنا- ماه مبارک رمضان ماه خودسازی، مدیریت بهتر خویشتن از ابعاد روحی، شخصیتی و اخلاقی و نیز جسمی است و فرصتی را فراهم می کند برای کاهش وعده های غذایی اما مشاهده می شود برخی افراد در این ماه نه تنها اضافه وزن پیدا می کنند بلکه با مشکلات گوارشی هم مواجه می شوند.
2230 راس دام قاچاق در هرمزگان کشف شد
بندرعباس- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: 2 هزار و 230 رأس دام قاچاق به ارزش 61 میلیارد و 394 میلیون ریال با تلاش ماموران انتظامی استان در فروردین و اردیبهشت ماه امسال کشف شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
شب شعری برای الگو گرفتن مسئولان فرهنگی
هرساله در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) به رسم مألوفِ ماه مبارک، ضیافت شاعران با رهبر انقلاب برگزار می‌شود. شب گذشته شاعران به رسم سنت دو دهه پیش به حضور مقام معظم رهبری رفتند و در یک نشست چند ساعته صمیمی ‌با رهبر کشور که علاقه خاصی به شعر دارند، راجع به شعر و جریان‌های شعری گفت‌وگو کردند.
دلیل عدم توافق قطبی و فولاد
رئیس هیأت مدیره باشگاه فولاد خوزستان، گفت: عدم توافق با افشین قطبی برای هدایت تیم در فصل آینده فقط به خاطر مسائل مالی نبود.
مجموعه شهدای مدافع حرم پانزده‌تایی شد
کتاب "آخر شهید می‌شوی" پانزدهمین جلد از مجموعه شهدای مدافع حرم که شرحی بر داستان زندگی شهید صادق عدالت اکبری است به همت انتشارات روایت فتح منتشر شد.
زمان پخش دیدار شعرا با رهبر انقلاب
مشروح دیدار جمعی از شاعران با رهبر انقلاب امشب از شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رود.
نکاتی در باب دیدار رئیس دستگاه قضا با دانشجویان
روایتی از سهم‌خواهی سیدکاظم شریعتمداری از انقلاب
۲۰سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در انظارعمومی برای حسین هدایتی
مخالفت مجلس با کلیات طرح جامع مدیریت شهری
نظر زیباکلام درباره توانایی آمریکا در جنگ با ایران
نسبت دادن مشکلات به ناکارآمدی دولت و نظام خواست آمریکاست
اعلام وصول سوال ملی از وزرای خارجه، ارتباطات و صمت
بازی احزاب در شهرداری تهران
فراکسیون های مجلس به دنبال جانشین لاریجانی- چه کسی رئیس مجلس می شود؟
لوایحFATF از دستورکار مجمع خارج شد؟