پیروزی بر تاتنهام و آغاز عصر اونای امری

22:32 ۱۳ روز پیش برترین ها 107 0
         پیروزی بر تاتنهام و آغاز عصر اونای امری

آرسنال با درخشش بازیکنانی نظیر اوبامیانگ، توریرا و لاکازت موفق شد در دربی شمال لندن به برتری برسد.

برترین ها

وبسایت نود: یکشنبه شاهد سه دربی و سه مسابقه مهم در لیگ برتر بودیم: رقابت فولام و چلسی دو تیم در غرب لندن، دربی مرسی ساید بین لیورپول و اورتون که یک گل داشت و جذاب ترین دربی هفته میان آرسنال و تاتنهام در شمال لندن.

طی یک دهه گذشته جدال آرسنال و تاتنهام همیشه جزو بازی های جذاب و مهم لیگ برتر بوده است، این اتفاق هم به واسطه رقابت دو تیم در بالای جدول رقم خورده و هم به جهت تاریخچه رقابت میان این دو تیم شمال لندنی. در عین حال همیشه هم فوتبال خوبی را از این دو تیم شاهد بوده ایم. اما نکته مهم بازی این هفته، نشانه های تحول آرسنال تحت نظر اونای امری بود. به نظر می آید آرسنال همین حالا هم بعد از گذشت چند ماه، عصر جدیدی را با امری رقم زده است.

         پیروزی بر تاتنهام و آغاز عصر اونای امری

البته که آرسن ونگر در دربی شمال لندن آمار خوبی داشت، همیشه جو ورزشگاه امارات در دربی های مهم لندن عالی بود و شبیه به مسابقه روز یکشنبه که 4-2 تمام شد، پیش تر هم اتفاق افتاده بود، زمانی که آرسنال ونگر شکست 2-0 را در مقابل تاتنهام در سال 2012 با پیروزی 5-2 عوض کرد.

با این وجود، کسب برد 4-2 در مقابل تاتنهام، نمی تواند کمرنگ جلوه داده شود. تا به اینجای فصل، هواداران آرسنال اتفاق نظر داشتند که نتایج تیم پیشرفت داشته و رگه هایی از بهبود را در تیم مشاهده می کنند ولی عملکرد تیم در مستطیل سبز خیلی برایشان چشمگیر نبود. به جز آن برتری 5-1 مقابل فولام قعرنشین، نمایش دیگری از تیم شان ندیده بودند که توجه شان را کاملاً جلب کند. نمایشی که در پایان فصل بتوانند آن را به عنوان یک مسابقه خاطره انگیز به یاد آورند.

اما فقط تا به همینجا.

         پیروزی بر تاتنهام و آغاز عصر اونای امری

آرسنال دربی شمال لندن را فوق العاده آغاز کرد و فوق العاده تمام کرد، و اگرچه در این میان دقایقی تحت فشار بود و عملکرد مناسبی نداشت ولی ماهیت بازگشت به بازی و جبران شکست و طعم شیرین برد در مقابل رقیب مستقیم لندنی، باعث شد تا همه آن دقایق را فراموش کنند و به خوشی از این مسابقه یاد کنند. حالا به نظر می رسد دوران امری در آرسنال به شکلی جدی آغاز شده است. اکنون هواداران چیزی فرای نتیجه برای شادی و رضایت نسبت به تیمشان حس می کنند.

         پیروزی بر تاتنهام و آغاز عصر اونای امری

آنچه که در پایان مسابقه مشهود به نظر می رسد، شوق و لذت در میان هواداران میزبان بود. تا حد زیادی مشخص بود که این پیروزی، یکی از لذت بخش ترین بردهای آرسنال در طی سالیان اخیر بود، آن ها در نیمه دوم از بازی تیمشان به وجد آمده بودند و نیم خیز روی هر موقعیت، منتظر به ثمر رسیدن گل بودند. سر و صدای هواداران آرسنال و نماهای بسته به تصویر کشیده شده از آن ها، گواه این ادعا بود.

در درون زمین نیز، آرسنال چهره یک تیم را داشت. گرانقیمت ترین و پردرآمدترین بازیکن آرسنال، مسوت اوزیل در این دیدار حضور نداشت. گفته می شد او به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر به این بازی نرسیده است، هر چند که شایعاتی به گوش رسید مبنی بر اینکه بعد از اعلام امری مبنی بر عدم قرار گرفتن او در ترکیب اصلی، این بازیکن آلمانی تمرین را ترک کرده است.

در هر صورت او در ترکیب قرار نگرفت، امری هم در مورد اوزیل گفت که نمی داند مصدومیت کمرش چه زمانی اتفاق افتاده و حتی اطلاع ندارد که وی در ورزشگاه حضور دارد یا نه. این بی اعتنایی امری نسبت به ستاره تیمش، می تواند دو جنبه داشته باشد، یک جنبه آن ممکن است به نشانه صرف نظر کردن از اوزیل باشد، جنبه دیگر نیز می تواند این طور باشد که او کاملاً خوشحال است که بازیکنان جانشین اوزیل، به خوبی جای وی را پر کرده اند.

         پیروزی بر تاتنهام و آغاز عصر اونای امری

البته بازیکنانی که در ابتدا در ترکیب اصلی در نقش اوزیل حضور داشتند، عملکرد خوبی نداشتند. مخیتاریان و ایووبی هر دو نمایش خوبی ارائه نکردند و در بین دو نیمه تعویض شدند. شاید هواداران آرسنال خیلی انتظار دو تعویض و تغییر سیستم را در بین دو نیمه نداشتند ولی تصمیم شجاعانه امری و پذیرش اشتباهش، محرک برد تیم شد.

او با بیرون کشیدن مخیتاریان و ایووبی در بین دو نیمه، لاکازت و رمزی را به زمین فرستاد و سیستم تیمش را از 3-4-2-1 به 3-4-1-2 تغییر داد. همین تغییر مهم در ترکیب آرسنال موجب شد تا تاتنهامی در مقابله با مهاجم دوم آرسنال دچار مشکل شوند و این موضوعی بود که پوچتینو هم به آن اعتراف کرد.

         پیروزی بر تاتنهام و آغاز عصر اونای امری

هر چند خریدهای اخیری مثل مخیتاریان، سوکراتیس و برند لنو هنوز باید خود را ثابت کنند و به زمان بیشتری نیاز دارند ولی دو خرید آرسنال بسیار درخشان ظاهر شده اند. پیر امریک اوبامیانگ در بازی با اسپرز هم دو گل زد تا در 27 بازی لیگ برتری 20 گل زده باشد.

این در حالی است که در خیلی از این مسابقات او به عنوان بازیکن هجومی سمت چپ نقش ایفا کرده یا به عنوان تعویضی وارد زمین شده است. اوبامیانگ نه تنها گلزن خوبی است و استعداد بالایی دارد بلکه انرژی و هیجانی که به تیم منتقل می کند بسیار موثر واقع شده است.

         پیروزی بر تاتنهام و آغاز عصر اونای امری

دیگر خرید مهم آرسنال، توریرا بوده است. بازیکنی که حالا بعد از گذشت مدتی، کم کم بیشتر خودش را جا انداخته و بیشتر هم می درخشد. تصور انتقال او به آرسنال در دوران ونگر سخت است، چرا که همیشه ونگر علاقه زیادی به جذب بازیکن از سری آ نداشت، زیرا تصور می کرد ریتم فوتبال در سری آ با لیگ برتر بسیار متفاوت است. اما توریرا در این فصل تا به اینجا نقشی موثر ایفا کرده است، قدرت پاس های بلند او چیزی است که آرسنال از زمان از دست دادن کازورلا، فقدانش را در ترکیب حس می کرد و حالا آن ها توریرا را دارند.

گل سوم آرسنال حاصل کار دو بازیکن بود: رمزی پاسی در عمق داد و لاکازت گل را زد، همان دو بازیکنی که در نیمه دوم توسط امری به زمین فرستاده شدند و گل برتری آرسنال را زدند، گل چهارم و گل تضمین بخش پیروزی توپجی ها نیز توسط توریرا زده شد، پاس این گل نیز از سوی اوبامیانگ ارسال شد تا مشخص شود این دو بازیکن تازه وارد تحت نظر امری چه درخششی دارند.

بازی چهارشنبه فرصت دیگری برای امری و آرسنالی ها است تا یک رقیب بزرگ را از پیش رو بردارند و به روند مثبت خود ادامه دهند. هر چند همین حالا هم بعد از گذشت 6 ماه، اثرات مثبت امری مشهود به نظر می رسد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

برخورد سرویس مدرسه با درخت
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از برخورد سرویس مدرسه با درخت و مجروح شدن ۸ دانش آموز خبر داد.
لغو و تأخیر پروازهای فرودگاه اهواز
پروازهای فرودگاه اهواز، امشب در پی وقوع مه شدید و کاهش دید افقی، لغو و یا به تأخیر افتاد.
شرایط اضطراریِ تهران؛ از منزل خارج نشوید
مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به دلیل سکون نسبی هوا در تهران و احتمال افزایش آلاینده‌های هوا طی فردا (۲۶ آذر) اطلاعیه‌ای را صادر کرده است.
بسیج اصناف در خدمت دولت است
مشهد - ایرنا - رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور گفت: این نهاد با تمام توان در خدمت دولت است تا مشکلات حل شود.
پرواز مشهد - اهواز تغییر مسیر داد
مشهد - ایرنا - مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: پرواز مشهد به اهواز شرکت هواپیمایی آتا به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی مقصد، تغییر مسیر داد.
هفت پرواز فرودگاه اهواز به تاخیر افتاد
اهواز - ایرنا - هفت پرواز شامگاه روز یکشنبه فرودگاه بین المللی اهواز به دلیل وجود مه غلیظ شامگاهی با تاخیر روبه رو شد.
یک نهاد دولت فدرال آلمان با مدیریت بحران تهران همکاری می کند
تهران- ایرنا- رئیس آژانس کمک های فنی دولت فدرال آلمان از همکاری این نهاد با سازمان مدیریت بحران تهران در زمینه جذب و آموزش گروه های داوطلب واکنش اضطراری مردمی خبر داد.
تحریم های آمریکا صادرات ایتالیا به ایران را به خطر می اندازد
رم - ایرنا - یک نشریه ایتالیایی در گزارشی تحریم های آمریکا علیه ملت ایران را به زیان صادرات ایتالیا خواند و نوشت: با اعمال تحریم های ضدایرانی امریکا، بخش بزرگی از صادرات ایتالیا نیز به خطر می افتد.
قانون اساسی جدید گرجستان به اجرا گذاشته شد
باکو - ایرنا – همزمان با برگزاری مراسم سوگند سالومه زورابیشویلی رییس جمهوری جدید گرجستان، قانون اساسی اصلاح شده این کشور نیز از امروز یکشنبه به اجرا گذاشته شد .
برخی، دوست ندارند که روابط خوب تهران - اسلام آباد را ببینند
اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان گفت:برخی عناصر وجود دارند که دوست ندارند، روابط خوب و قابل پیشرفت ایران و پاکستان را ببینند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

همسر نخست وزیر دولت موقت درگذشت
تهران-ایرنا- ملک طباطبایی همسر مهدی بازرگان نخست وزیر دولت موقت صبح یکشنبه در تهران درگذشت.
سه دهه جنبش دانشجویی؛ از صدای جریان محذوف تا بازگشت به خویشتن
تهران-ایرناپلاس- میزگرد بررسی کارنامه جریان دانشجویی با حضور سه تن از فعالان سابق دانشجویی هفته گذشته در سالگرد روز دانشجو برگزار شد.
مهاجم جدید تراکتورسازی از یونان می‌آید!
رضا قوچان‌نژاد در جواب پیشنهادات تراکتورسازی و واسطه‌ها زمان بیشتری برای بررسی و دادن پاسخ نهایی خواسته است.
عمره مفرده از سر گرفته می شود؟
رشیدیان گفت: از سرگیری عمره بیشتر به طرف سعودی بستگی دارد، به دلیل اینکه در سال‌های گذشته مشکلاتی برای معتمرین ایرانی به وجود آمده بود، طرف سعودی می‌بایست به مسأله تأمین امنیت لازم و تعهدات لازم نسبت به بحث آرامش، عزت و کرامت زائران ایرانی تعهد کامل بدهد.
هتل‌ها به لیست بایدهای وزارت نیرو اضافه شدند
موضوع توزیع لوازم کاهنده مصرف آب، چند سالی است که ازسوی وزارت نیرو مطرح و اقداماتی نیز در این حوزه انجام شده است. این‌بار این وزارتخانه از افزایش همکاری با هتل‌ها در حوزه مدیریت مصرف آب خبر داده است.
لیورپول نفس رقیب دیرینه را گرفت
دولت با واگذاری استقلال و پرسپولیس موافقت کرد
مهدی ترابی به طور رسمی بازیکن پرسپولیس شد
پیروزی ارزشمند بتیس و صعود به رتبه پنجم لالیگا
پاتریک ویرا: گاهی اوقات دوست دارم بالوتلی را به دیوار بکوبم
سمپدوریا، فیورنتینا و ساسولو پیروز شدند
پیروزی چلسی و شکست آرسنال در لیگ برتر انگلیس
قصد داریم مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را قبل از عید برگزار کنیم
واگذاری استقلال و پرسپولیس در هیات دولت به تصویب رسید
اعلام اسامی مرحله اول اردوی آماده سازی قطر