رایت‌می: آغازگر سیری جدید در خدمات ویرایش و ترجمه آنلاین

20:36 ۷ روز و ۱۴ ساعت پیش مشرق نیوز 39 0

رایت‌می: آغازگر سیری جدید در خدمات ویرایش و ترجمه آنلاین

مشرق نیوز

اگر یکی از اعضای جامعه دانشگاهی، محققین، اهالی صنعت و هر حوزه دیگری هستید که به نوعی با دانش، علم، تحقیق و دنیای اطلاعات و ارتباطات تعامل تنگاتنگی دارید، بی شک یافتن بهترین ارائه دهنده خدمات ترجمه برایسفارش ترجمه تخصصییکی از دغدغه های شماست.
دسترسی به منابع درجه یک دنیا در زمینه‌های علمی مختلف، پژوهش‌های ارائه شده در ابعاد بین‌المللی، و رفع هزاران نیاز دیگر اعم از علمی، ارتباطی و آموزشی، تعاملی پایاپای با ترجمه را می طلبد.
در عصر حاضر که تقریباً نسخه آنلاینی از هر چیز موجود است، روی کار آمدن وب­سایت‌های آنلاین ترجمه روندیست طبیعی در پاسخ به این نیاز حیاتی بازار. اما در جناح عرضه چه می گذرد! باید گفت که عرضه فراوان است و کیفیتِ خوب، نادر.
جای تعجب است که در عصری که همه چیز این چنین شتابان در گذر است، کیفیت این چنین مهجورانه از قافله بازمانده است. گویا اعتماد به انتظاری غریب بدل شده، حال آنکه دریافت یک خروجی باکیفیت، طبیعی­ترین نیاز هر تقاضاگریست.
در حوالی سال 1397، تیمی حرفه ای با اشراف به این مهم در جناح عرضه پا به میدان گذاشت تا تفاوتی باشد در نگاه و باور همگان. تفاوتی که حتی نامش نیز رنگی از تکرار ندارد: رایت می.
در ادامه قصد داریم به دور از کلیشه های قالبی و گزافه گویی در خصوص نوع خدماتی که ارائه می دهیم و چگونگی روندی که در ارائه خدمات طی می کنیم، شما را با ماهیت رایت می و نوع نگاه آن آشنا کنیم.
رایت‌می: آغازگر سیری جدید در خدمات ویرایش و ترجمه آنلاین
داستان رایت‌می از کجا شروع شد؟بی شک آغازگر هر مسیری، انگیزه ایست درونی. محرک رایت­می نیز انگیزشی است از این نوع، تجربه اوجی تک­تازانه در حوزه­ای که به آن پا نهاده است.
موفقیتی با ثمره ای درخور برای بنیان­نهادگان، نیروی کاری، و مشتریان. هسته مرکزی تیم نیز از دریچه این نگاه تشکیل شده است؛ تیمی با محوریت تخصص، تجربه، و شوق موفقیت.
رایت­می بر این باور است که نیل به موفقیت بدون داشتن تیمی قدرتمند، بی شک رؤیایی محال است.
سیر مسیری که در ذهن خود تصور کرده، مستلزم دارا بودن تیمی قدرتمند و دغدغه­مند است؛ تیمی که بی شک بدون دارا بودن تلفیقی از تجربه و دانش در زیر لوای شوق و انگیزه، پیروزمندانه از این وادی گذر نخواهد کرد.
این چنین بود که دانش و آزمودگی پایاپای با انگیزشِ بهترین بودن را سنگ محک گزینش تیم خود قرار داد. باور ما بر این است که هیچ چیز اتفاقی نیست، و چتر این نگاه از ابتدایی ترین تا پایانی ترین مرحله شکلگیری تیم همواره باز بود.
از دریچه این نگاه، مشخصات و ملزومات ارسالی متقاضیان با دقت و به دنبال یافتن ردی از چگونگیشان  و صلاحیتی جهت انتخابشان، به دقت و واکاوانه بررسی شد.
تحلیل مذکور با محکی تجربی سنجیده شد، و نهایتاً تیمی قدرتمند با گذر از صافی تحلیل، سنجش، اثبات و شناخت، تشکیل شد.
رایت‌می حقیقتاً به دنبال چیست؟صادقانه ترین پاسخ این است که رایت­می حقیقتاً به دنبال تحقق آرمان های خود است.
آرمانی که ملزوماتی چون دغدغه­مندی، شوق ادامگی، تاب نارواپنداری­ها، همرهانی قدرتمند، و نهایتاً باور به خود را می طلبد. دغدغه­مندی رایت­می از تمامی ابعاد مشهود است، از نگاه او به حوزه ترجمه (تلقی ترجمه به عنوان تخصصی آمیخته به دانش و هنر و نه پیشه ای که گاهاً به پایین ترین مراتب تنزل پیدا کرده است)، رقابت (تلاش در راستای سیر در مسیر حرفه ای و نه پیشی از رقبا با عدول از مدار حرفه ای)،  گزینش نیروی کاری (واکاوی عملکرد و محکی همه جانبه)، سفارشات دریافتی (صرف دقت و زمان مکفی جهت ارائه بهترین کیفیت به خصوص در سفارشات حساس
ترجمه مقاله)، تعامل با مشتریان (احترام به شعور مشتری و اثبات این مهم حتی گاهاً با پاسخی منفی به خواسته ای که از مسیر حرفه ای به دور است)، برخورد با نیروی کاری (احترام به شعور و جایگاه مترجمین و ویراستاران و تلقی آنها به عنوان قدرتمندترین محرک پیشرفت)، و موفقیت (شناخت مسیر ناهموار و گاهاً پرتلاطم فیروزمندی).
آنچه رایت می به دنبالش است، یکه تازی در حوزه ترجمه و ویراستاری با تکیه بر تفاوت­هاست.
نگاه رایت می به دنیای ترجمهدر زمانه ای که حقایق در پس شمایلی واهی و کلیشه هایی قالبی پنهان شده­اند، فریاد رهایی از این وادیِ فریب همانند دریدن هاله امنیست که دیگران مأمن گاهش گزیده­اند.
ما نیز اینچنین خود را از مأمنی که می شد در لوایش کلیشه ها را تکرار گفت و به منزلگاهی عام پسندانه رسید، رها کرده ایم. راه تفاوتی که انتخاب کرده ایم بی شک ناهمواری­هایی دشوار خواهد داشت، اما نگاه ما شاهراهی جز این را نشانه نمی­رود.
نگاهی حرفه ای به حوزه ای که گاه چنان تنزل یافته نمود می­یابد که گویی امیدی به بازگشت نیست، حقیقتاً مأیوس کننده و گاه غم انگیز است، اما ما اینگونه این حرفه را به انحطاط نخواهیم کشید و هرگز با عدول از مرز کیفیت، به این حوزه کج دهنی نخواهیم کرد.
ما کار را به نیرویی می­سپاریم که حقیقتاً دغدغه­مند است، نیرویی که تعلق خاطرش در بستر متن نمود می یابد، نیرویی که رضایت از کیفیت در وهله اول برای خود او دغدغه است و سپس برای دیگری و دیگران، نیرویی که گویی دیرزمانیست عزلت نشین شده و اکنون فرصتی است برای اندک رهایی، و نه البته فرصتی برای ستاندن عرصه از نابلدانی که بی وقفه می تازند و چوب حراج بر این حوزه زده­اند، چرا که گویی رؤیاییست محال.
تلاش ما ارائه کیفیتی است که خاستگاه ترجمه را در نگاه مخاطب اعتلا بخشد. اما این که این مهم چگونه محقق می شود را در عمل به تصویر خواهیم کشید.
اصل موفقیت در نگاه رایت می مسیر موفقیت عینیتی از پیش تعریف شده نیست که بتوان آن را در قالب کلمات تحت عنوان شیوه­نامه­ای مشخص ارائه کرد؛ اما می توانیم از اصل اول تیم خود پرده برداریم، و آن بهره برداری از نیروی انسانی به عنوان ابَراکسیر موفقیت است.
انتخاب تیمی که قرار است مسیر با اتکای به آن طی شود، شالوده هر مسیریست. داشتن تیمی توانمند، متفکر، بدیع، هم مسیر، باانگیزه و همراه، آرمان هر سازمانیست. اما حقیقت این است که این داشته، بهایی بس گزاف دارد، بهایی که بی شک معدود هوشمندانی حاضر به پرداخت آن هستند و فراوان متضررانی از آن چشم می پوشند. بی شک برای داشتن بهترین ها باید با بهترین های خود به استقبال آنان رفت. ما نیز بهترین های خود را برای هم طریقانمان ارائه کرده ایم.
سخن آخر:شرح نامه فوق تصویری بود از رایت می در قالب توصیفی به قلم خود.
شاید ملال آور باشد که پیوسته خود را با کلمات به تصویر می کشیم، اما آینده روایت عینی حکایتی خواهد بود که اکنون شاید کمی بدگمانش باشید. از این پس، زمان ما را به قضاوت خواهد نشست.
برای ورود به رایت می کلیک کنید: سایت ترجمه تخصصی رایت میاین محتوا تبلیغاتی است


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

هنگام وقوع حوادث جاده‌ای چه کنیم؟
جاده‌های ایران بحران‌سازند. خودرو‌هایی هم هستند که آن‌طور که باید ایمنی لازم را برای سرنشینان فراهم نمی‌کنند و در نهایت، خطا‌های انسانی، منجر به وقوع حوادث ناگوار می‌شود. اما در این بین می‌توان با رعایت نکاتی از وقوع حوادث جاده‌ای جلوگیری یا در صورت وقوع حوادث به خود یا افراد آسیب‌دیده کمک کرد
آموزش صبور بودن و سازگاری به کودکان
تجربه انتظار کشیدن، منتظر ماندن و صبوری کردن در هر حد و اندازه‌ای چندان رضایت‌بخش نیست، ولی همه ما بار‌ها و بار‌ها در هر سنی آن را تجربه کرده‌ایم.
هر ۷ سال چه تکاملی در شخصیت انسان رخ میدهد؟
بسیاری از ما این باور قدیمی را که مبتنی بر تجربه پیشینیان است بار‌ها شنیده‌ایــم که: «همه سلول‌ها و اجزای بدن انسان، طی دوره‌های هفت‌ساله تغییر می‌کنند».
قول باشگاه به بازیکنان استقلال: ببرید تا ببخشیم!
مدیران باشگاه استقلال برای تقویت روحیه آبی پوشان، به بازیکنان قول جالبی داده اند.
نبرد مرگ و زندگی در آنفیلد
شب نخست هفته پایانی مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برای تیم‌های گروه‌های دوم و سوم بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است.
الهلال بهترین و آماده‌ترین تیم فوتبال عربستان
حریف تیم فوتبال استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بهترین و آماده ترین تیم حال حاضر فوتبال عربستان نشان داده است.
اسنایدر هم از الغرافه جدا می‌شود
هم تیمی سرشناس طارمی در الغرافه هم خود را آماده جدایی از این تیم می‌کند. به نظر می‌رسد که تغییرات اساسی در این تیم قطری در راه است.
VAR فصل آینده به لیگ ستارگان قطر می‌آید
تکنولوژی ویدئو چک فصل آینده به لیگ ستارگان قطر می آید.
بازیکن پرسپولیس از بیمارستان مرخص شد
مدافع مصدوم تیم فوتبال پرسپولیس از بیمارستان مرخص شد.
پرسپولیس و سپاهان انتظارات را برآورده نکردند
سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس ضمن اشاره به بازی فیزیکی بازیکنان پرسپولیس و سپاهان گفت: هیجان بیش از حد بازی روی عملکرد فنی دو تیم تاثیر گذاشته بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
پیام‌های تسلیت برای «زیبا بروفه»-از مهناز افشار تا رامبد جوان
هنرمندان بسیاری از جمله رامبد جوان، مهناز افشار و بهنوش بختیاری پیام‌های تسلیتی را در پی درگذشت پیام صابری منتشر کردند.
استکی: رشته MMA هم پول دارد و هم شهرت!
سرمربی سابق تیم ملی بوکس گفت: بوکسورها مشتاقند به سمت MMA بروند، چون این رشته هم شهرت و هم پول دارد و هزار مزایای دیگر برای یک ورزشکار دارد.
حاصل زندگی یک عکاس با قبایل عجیب دنیا
کاخ نشینی در ۴ برج لاکچری تهران
بزرگترین چالش سوادآموزی در کشور
صدور رای مرکز خرید پالادیوم تا سه هفته آینده
زمان دقیق اعلام نتایج قرعه‌کشی عتبات دانشگاهیان
طبیعت چشم نواز پاییزی مازندران
آخرین وضعیت آب و هوای کشور در ۲۰ آذرماه
کاهش ۱۹۸۰ نفر از نیروی شهرداری تهران
امانی: طرح ترافیک و زوج و فرد مشکل را حل نکرده‌اند
ابلاغ آئین‌نامه اجرایی نحوه برگزاری دوره‌های آموزشی حین خدمت ضابطان نظامی