حاشیه‌های نشست خبری لاریجانی

16:32 ۱۶۷ روز و ۵ ساعت پیش برترین ها 385 0

نشست خبری 2 ساعته علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه که پس از 9 ماه صورت گرفت، حاشیه هایی را نیز به دنبال داشت.

برترین ها

خبرگزاری ایرنا: شست خبری علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با حضور 300 خبرنگار داخلی و خارجی در سالن مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار شد، این نشست خبری در حالی برگزار شد که آخرین نشست خبری علی لاریجانی اسفند سال 96 برگزار شده بود و رییس مجلس در 9 ماه گذشته نشست خبری نداشت.
**علی لاریجانی رییس مجلس در ابتدای این نشست ضمن خوشامدگویی به خبرنگار داخلی و خارجی به مدت 15 دقیقه در مورد موضوعات و مسائل مهم کشور با آنها سخن گفت.
**نخستین خبرنگاری که پشت تریبون مجلس قرار گرفت خبرنگار شبکه خبر بود که سوال خود را در مورد عملکرد مجلس دهم از لاریجانی پرسید و آخرین خبرنگاری که پشت تریبون قرار گرفت نیز خبرنگار روزنامه ابتکار بود.
**نشست خبری علی لاریجانی دو ساعت به طول انجامید و هنگام اذان ظهر به افق تهران لاریجانی سالن مشروطه را ترک کرد.
** مشکل همیشگی سیستم صوتی در بیشتر همایش و نشست هایی که در کشور برگزار می شود امروز در نشست خبری علی لاریجانی نیز باعث شد تا وی به این موضوع اذعان کند.
علی لاریجانی هنگام پاسخ دادن به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان احساس کرد که صدایش به خبرنگاران نمی رسد و برای بلندگویش مشکلی به وجود آمده، از این رو خطاب به خبرنگاران گفت: صدای مرا می شنوید که خبرنگاران یکصدا گفتند نه، لاریجانی نیز با لبخند گفت، مشکل بلندگو در نظام جمهوری اسلامی حل نمی شود.
وی اظهار داشت: ما جایی رفته بودیم که 30 دقیقه برای مشکل صدا ما را معطل کردند.
**مجری برنامه از ابتدا از خبرنگاران خواسته بود که تنها یک سوال مطرح کنند ولی باز برخی از رسانه ها به یک سوال اکتفا نمی کردند و دو سوال از او می پرسیدند که این اتفاق با واکنش خبرنگاران حاضر در نشست مواجه می شد و خبرنگاران با صدای بلند، خواهان توقف این روند بودند.
** خبرنگار شبکه تلویزیونی فونیکس چین هنگام طرح سوال خود خطاب به لاریجانی گفت: شی (رییس جمهوری چین) و تنگ (منظورش ترامپ رییس جمهوری آمریکا) اخیرا با هم مذاکراتی داشته اند، در این هنگام لاریجانی گفت متوجه نشدم اسم چه کسانی را بیان کردید.
خبرنگار فونیکس چین، باز هم این اسامی را به اشتباه بیان کرد که لاریجانی از خبرنگاران دیگر پرسید متوجه حرفشان نمی شوم نهایتا خبرنگار فونیکس چین بیان کرد که منظورش از شی رییس جمهوری چین و منظورش از تنگ ترامپ رییس جمهوری آمریکا است که این موضوع با خنده پی در پی خبرنگاران حاضر در جلسه مواجه شد.
**تنها خبرنگاری که در این جلسه موفق نشد سوالش را مطرح کند خبرنگار روزنامه اعتماد بود، زمانی که وی می خواست سوالش را بپرسد به وی گفتند که زمان به پایان رسیده و نمی تواند سوالش را مطرح کند.
**البته جای مردوخی خبرنگار فقید پارلمانی که چندی قبل به رحمت ایزدی پیوست در این نشست خالی بود، مردوخی در تمام نشست های قبلی رییس مجلس حضور داشت و سوالات طولانی و شعرهایش با واکنش های لاریجانی مواجه می شد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

آسیب حاد اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان به وجود نیامده است
اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: ارزیابی میدانی تیم های اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان نشان می دهد که هنوز آسیب اجتماعی حاد و غیرعادی به وجود نیامده و میزان تبعات ناشی از آن در اینگونه مناطق بالا نرفته است.
جابجایی روستاهای درحریم رودخانه ها  حداقلی انجام می شود
اهواز - ایرنا - معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: نتیجه بررسی در خصوص جابجایی روستاهای در حریم رودخانه های خوزستان نشان می دهد که باید این اقدام در صورت وجود ضرورت جدی به شکل حداقلی انجام شود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
گردشگر دوچرخه سوار پس از 18 ماه رکاب زنی به خوزستان رسید
اهواز - ایرنا - دوچرخه سوار و گردشگر ایرانی پس از 18 ماه و چند روز رکاب زنی و عبور از استان های مختلف کشور میهمان خوزستانی ها ست.
میزان گرد و غبار در حمیدیه خوزستان به 3.8 برابر حد مجاز رسید
اهواز - ایرنا - میزان گرد و غبار در ساعت 17 روز یکشنبه در حمیدیه 3.8 برابر حد مجاز اعلام شد.
مدیرعامل پالایشگاه تبریز: واحد قیرسازی آلاینده نیست
تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز در خصوص شائبه های آلایندگی واحد قیرسازی این شرکت گفت: واحد قیرسازی ما به هیچ عنوان آلایندگی ندارد و یکی از واحدهای تکمیلی پالایشگاه می باشد که در راستای تکمیل زنجیره تامین، توزیع و محصولات راه اندازی شده است.
رعدوبرق جان یک نفر را در اسلام آبادغرب گرفت
کرمانشاه- ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه گفت: یک نفر در شهرستان اسلام آبادغرب عصر امروز (یکشنبه) بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست داد.
از جویدن 10میلیارد تومان اعتبار توسط ملخها تا گلایه هاشمی از سه قوه
استان ها - ایرنا - تخصیص 10 میلیارد تومان به مبارزه با ملخ ها، نقش شرکتهای نفتی در ممانعت آبگیری بخشی از هورالعظیم، به گور بردن آرزوی شکست ایران، اعلام وزیر مبنی نداشتن کمبود معلم، گلایه هاشمی از سه قوه، زنانی با دلهای کبود و ترمیم جراحت تحریم گزیده ای از اخبار 24 ساعت گذشته است که بر روی خروجی استان های ایرنا قرار گرفته است.
یک هزار و 220 راس دام در سیل خوزستان تلف شدند
اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت:یک هزار و 220راس دام سبک و سنگین در جریان وقوع سیلاب فروردین امسال در خوزستان تلف شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
اگر من جای قوه قضائیه بودم، همه مسؤولان خاطی در جریان سیل اخیر را محاکمه می کردم
بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره تحرکات اخیر ترامپ و آمریکا
واکنش جمنا به تهدیدات آمریکا
ریزش ۹۰ درصدی؛ دو سال پس از غوغای پوپولیسم
برگزاری انتخابات جمعیت پیشرفت و عدالت در شهرستان بویر احمد و دنا
انتخابات جمعیت پیشرفت و عدالت در اصفهان برگزار شد
ذوق زدگی فمینیست‌ها از کتک کاری بانوان +عکس
البنا:  نه در واشنگتن و نه در تهران کسی به مزخرفات بولتون اهمیتی نمی‌دهد
ایندیپندنت: اسرائیلی‌ها اطلاعات مهمی درباره زرداخانه موشکی ایران در اختیار پنتاگون قرار دادند
آخرین وضعیت تعیین جایگزین تخت‌روانچی در دولت