از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند

18:33 ۷۵ روز و ۲ ساعت پیش مشرق نیوز 184 0
از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند

مراسم روز جهانی معلول با حضور مسئولان برگزار شد و معلولان در حضور وزیر رفاه از مشکلات و گلایه‌های خود گفتند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، در مراسم روز جهانی معلولکه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد محمد شریعتمداری وزیر رفاه، انوشیروان محسنی بندپیرئیس سازمان بهزیستیو سرپرست سازمان تامین  اجتماعیبه همراه معاون توانبخشی و برخی از کارشناسان حوزه معلولان در این مراسم حضور داشتند. 
در این مراسم که نمایندگان کانون‌های مختلفی از معلولان، ناشنوایان، نابینایان، ضایعه نخاعی و ... به همراه جمع کثیری از معلولان حضور داشتند با حاشیه‌هایی همراه شد.
در اواسط برنامه بود که وزیر رفاهبه همایش پیوست و زمانی که برای ایراد سخنرانی حاضر شد خواست تا قبل از سخنانش نماینده‌ای از معلولان به روی سن بیاید و خواسته معلولان را بگوید که در این میان، سهیل معینی رئیس انجمن نابینایان کشور منتخب معلولان شد و گفت: قانون جامع حمایت از حقوق معلولان بیشتر خواسته ما است چرا که ۶ سال برایش زحمت کشیدیم و تمام نیازها و حقوق شهروندی ما در آن دیده شده است. 
بیشتر بخوانید:عاشقانه‌های یک زوج ویلچری +عکسوی ادامه داد: اگر معلولان خود را باور کنند می‌توانند به تمام خواسته‌های خود برسند و خطاب به وزیر گفت نمی‌خواهم چاپلوسی کنم اما ا ز اصراری که به خرج دادید تا قبل از سخنرانی شما صحبت کنیم سپاسگزارم، هنوز کارزار ما تمام نشده و باید اجرای قانون را به جدیت پیگیری کنیم. می‌دانیم شرایط سخت و
تحریم‌هاوجود دارد اما باید این قانون اجرا شود.
 پس از وی یک مادر نابینا ایستاد و خطاب به وزیر گفت: دو فرزند دانشجو دارم، بهزیستی برای ما کاری نکرده و همیشه حرف زده می‌آیند صحبت می‌کنند و به آن عمل نمی‌کنند.
از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند
مستمری ۵۳ هزار تومانی را به پسرم نمی‌دهندمادر دیگری که در بین تشویق حضار دستش را به نشانه صحبت بالا برد می‌گوید: من همسر و پسرم معلولیم اما هیچ کاری برای ما نشده، مستمری ۵۳ هزار تومانی را به پسرم نمی‌دهند، ۲۲ سال دارد و بیکار است به بهزیستی و واحد مددکاری نامه نوشتم اما کمکی نمی‌کنند و برخورد مددکاران در مجتمع‌ها اصلا خوب نیست. 
معلولی که آب نمی خورد تا پوشک استفاده نکندمرد میانسالی در حالی که هیچ نشانی از معلولیت نداشت ایستاد و گفت: ۴۰ سال است که همسرم ضایعه نخاعی شده و با اینکه من سن بالایی دارم اما مجبورم مانند یک بچه به او برسم، این در حالی است که پوشک اول ۲۱ هزار بعد شد ۴۰ بعد از آن ۸۰ و ا لان هم ۱۲۰ هزار تومان است. ۲۰ روز یکبار نمی‌توانم حمام ببرمش چون سخت است، خانه ما مناسب نیست و کمک‌حالی ندارم. 
وقتی زنم مُرد می‌خواهید ویلچر بدهید؟! زندگی ما با شکنجه است می‌دانید همسرم قرص‌اش را با آب نمی‌خورد تا کمتر به دستشویی برود و پوشکمصرف کند. نامه می‌دهم و مرا به این ور و آنور پاس می‌دهند. وقتی زنم مُرد می‌خواهی
د ویلچربدهید؟! در این اثنا همهمه حضار بالا گرفت و وزیر رفاه مجبور شد آنها را به آرامش دعوت کند و گفت اجازه دهید تا صحبت‌هایتان را بشنوم اینگونه که پیش می‌روید نمی‌توانید یک به یک صحبت کنید من آمده‌ام تا حرف‌های شما را بشنوم و صدای شما باشم. 
جوانی که از ناحیه پا دچار معلولیت بود با صدای رسایی گفت: امروز برای ما جشن گرفته‌اند اما امکاناتی نگذاشته‌اند اصلا اینجا مناسب‌سازی نشده خیلی‌ها دستشویی رفتند و نتوانستند بیرون بیایند. دستشان به دستگیره نرسید. حتی برای آمد و رفت‌مان از پله‌ها سختمان بود فقط یک ریل گذاشتند اینکه مناسب‌سازی نیست. 
از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند
وزیررفاه: حناچی یک روز با ویلچر به خیابان بیایدشریعتمداری در پاسخ‌اش گفت: این مشت نشانه خروار است،‌ شهر باید مناسب‌سازی شود در حالی که نیست. برای شهردار جدید تهران و سایر شهرداران می‌خواهم که یک روز خودشان را جای معلولان بگذارند و با ویلچر بیرون بیایند. بینند آیا می‌شود اگر نه برنامه‌ریزی کنند.
می‌گویند صبر کن کسی بمیرد تا تو جایش را بگیری!زنی که نابینا بود در همین لحظه فریاد زد اگر به بهزیستی برویم و بخواهیم مستمری بگیریم می‌گویند صبر کن کسی بمیرد تا تو جایش را بگیری. 
بهزیستی خطاب به مادر دارای فرزند معلول: خسته شدی پسرت را به ما بده نوبت به مادر دیگری رسید که گفت: پسر ۲۷ ساله‌ای دارم که در ۸ ماهگی آمپول D۳ تزریق کرد و دچار تشنج شد و اکنون هیچگونه حرکتی ندارد. همه کارهایش را من می‌کنم اعتراضی ندارم ا ما وقتی تقاضایی از بهزیستی می‌کنم می‌گویند خسته شدی پسرت را به ما بده و با بغض ادامه داد این توهین است من فرزندم را نمی‌دهم. 
از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند
آیا باید برای گذران زندگی‌ام گدایی کنم؟فرد نابینایی که یک عینک مشکلی بر چشم داشت آماده صحبت شد و گفت:من علاوه بر نابینایی پیوند کلیه کرده و صرع دارم، سه فرزند دارم اما بیکارم آیا باید برای گذران زندگی‌ام گدایی کنم که وزیر پاسخ داد این به دریافت حداقل دستمزد برمی‌گردد که رسیدگی می‌کنیم. 
خودروهای ویژه برای جابجایی معلولان خراب است و کمزن جوانی با صدایی رسا در حالی که عصا به دست بود فریاد زد عصاهایمان استاندارد نیست کتف‌هایمان درد می‌گیرد و بارها دچار حادثه شده‌ایم اگر ویلچرمان خراب شود ۴ یا ۶ سال زمان می‌برد تا به ما بدهند و سامانه حمل و نقل معلولان یکی از بزرگترین مشکلات ما است چون تعدادخودروهایشان کم است، خراب است یا سرویس نمی‌دهند ما برای بیمارستان رفتن، مدرسه فرزندانمان و ... به این خودروها احتیاج داریم. 
یک معلول: نمی‌خواهم امروز را تبریک بگویمپسر جوانی که ناشنوا بود و با ایما و اشاره صحبت می‌کرد گفت: نمی‌خواهم امروز را تبریک بگویم سالی یکبار به ما توجه می‌شود و بعد همه چیزمان فراموش می‌شود. مسئولان می‌آیند عکس می‌گیرند و بعد فراموش‌مان می‌کنند من رئیس کانون ناشنوایان ایران هستم اما نامه‌هایمان را پاسخی نمی‌دهند و می‌خواهم که هر سه ماه یکبار مسئولان با کانون‌های معلولان جلسه بگذارند که وزیر رفاه سریعا در پاسخ گفت حتما تشکیل جلسه هر سه ماه خواهیم داشت و خطاب به محسنی بندپی گفت تا زمانی که در بهزیستی هستید به این امر رسیدگی کنید و زمانی که مسئولیت را واگذار کردید این جلسات باید ادامه یابد و من شخصا قول می‌دهم به خواسته‌های شما رسیدگی شود. 
مادری گفت: دارای فرزندی است که دکتری گرفته ،‌کتاب نوشته اما به دلیل معلولیت بیکار است و خرج روزانه‌اش را به سختی می‌دهد که پس از این سخنان شریعتمداری گفت با شنیدن این حرف از خدا تقاضای مرگ کردم ما باید تحمل کنیم و شنیدن سخنان و مشکلات شما حداقل مسیر است.
من خودم پدری داشتم که ۵ سال در بستر سخت بیماری قرار داشت و مادرم از او نگهداری می‌کرد. من در مشکلاتی که گفتید تا قدری شریکم و آنها را درک می‌کنم و امیدوارم به زودی اتفاقات خوبی در حوزه معلولان رخ دهد.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

کولاکوویچ حالا می تواند جوانگرایی کند
منوچهر پورحسن ضمن تشریح جزئیات پلی‌آف لیگ برتر والیبال گفت: بازیکنان خوبی در لیگ داریم که می توانند تا سال ها تیم ملی را تضمین کنند.
محسن خلیلی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس شد
مهاجم و آقای گل پیشین پرسپولیس به عنوان مدیر جدید این تیم منصوب و معرفی شد.
پرسپولیس خواهان کسب درآمد از تبلیغات محیطی شد
باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ خواهان دریافت حق و حقوق خود از درآمدهای لیگ، به ویژه از ناحیه تبلیغات محیطی شد.
واکنش قاطع مدیر دورتموند به یک شایعه عجیب
مدیر اجرایی باشگاه بوروسیا دورتموند شایعه‌ عجیبی که درباره باخت سنگین اخیر این تیم مقابل تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا منتشر شده است را تکذیب کرد.
برتری پارس جنوبی مقابل نساجی ۱۰ نفره
تیم فوتبال پارس‌جنوبی در جم موفق به شکست تیم نساجی مازندران شد.
قنبرپور: هواداران پرسپولیس حلالم کنند
سرپرست پیشین تیم پرسپولیس گفت:به محسن خلیلی که جوان و پرانرژی است تبریک می‌گویم و امیدوارم او منشا خدمات خوبی برای پرسپولیس باشد.
برایتون با جهانبخش تیم فرانک لمپارد را حذف کرد
تیم برایتون در شبی که بال ایرانی‌اش را از ابتدا تا انتهای مسابقه در اختیار داشت، از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی انگلیس صعود کرد.
رئیس لیون خبر از انتقام برابر بارسلونا داد
لیون شب گذشته با پیروزی 2-1 برابر تیم قعرجدولی گنگام به استقبال دیدار حساس مقابل بارسلونا رفت.
نصیرزاده: شجاعیان چه ربطی به تراکتور دارد؟
مدیرعامل باشگاه ماشین سازی می گوید شکایت این باشگاه از استقلال به خاطر قرارداد داریوش شجاعیان به خاطر باشگاه تراکتورسازی نبوده است.
ادامه دعوای بین خانواده ایکاردی
ماجرای کاپیتان سابق اینتر با همسر و خانواده همسرش وارد فاز تازه‌ای شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

منطق برنامه منطقه ای ایران
مدتی است یک حرکت هماهنگ داخلی و خارجی علیه برنامه منطقه ای ایران آغاز شده است. این نوشته کوششی است برای درک و تبیین منطق استراتژیک برنامه منطقه‌ای ایران از خلال نقد رویکردی که تلاش می‌کند بی‌آنکه درک درستی از این برنامه داشته باشد.
آمار اولیه ثبت‌نام در کنکور ۹۸
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۸ از ۲۴ بهمن ۹۷ آغاز شده است و تاکنون حدود ۱۲۷ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده‌اند.
نظر کارشناس داوری درباره شادی گل اشکان دژاگه
شادی گل هافبک تیم فوتبال تراکتورسازی مقابل استقلال سبب ایجاد حواشی زیادی شد.
مد‌های زنانه برای بهار ۲۰۱۹
اگر اهل دنبال کردن مد هستید و دوست دارید که استایلی به روز داشته باشید، با مد‌های بهار ۲۰۱۹ که در ادامه به شما معرفی کرده ایم، همراه مان باشید.
بازیکنان خارجی لیگ برتر؛ ۶ درصدی‌های گرانقیمت!
پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی فوتبال ایران بسته شد و تیم‌های حاضر در لیگ برتر، درگیر مسابقات فشرده خود شدند.
سفرنگاری مجازی با محوریت گردشگری، محیط زیست و آداب و رسوم اقوام در پایتخت مقاومت ایران + جزییات
حوزه تجهیزات پزشکی در شرایط تحریم دچار بحران نشد
آیا نمی‌توان 24 ساعت تدریس معلمان را تغییر داد
راه‌اندازی سامانه ارزیابی نماز در مدارس
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت منصوب شد
عرضه سهمیه‌ای داروهای بیماران خاص برای جلوگیری از قاچاق و کمبود
70 درصد اتوبوسهای شهری فرسوده هستند
ˮلبخند مهربانی عیدانهˮ برای تامین مواد غذایی برای مناطق کم‌برخوردار
جزییات بازرسی از واحدهای تولیدی پفک
جولان فالگیرها در سایت‌های آگهی