از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند

18:33 ۱۳ روز و ۲۳ ساعت پیش مشرق نیوز 64 0
از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند

مراسم روز جهانی معلول با حضور مسئولان برگزار شد و معلولان در حضور وزیر رفاه از مشکلات و گلایه‌های خود گفتند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، در مراسم روز جهانی معلولکه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد محمد شریعتمداری وزیر رفاه، انوشیروان محسنی بندپیرئیس سازمان بهزیستیو سرپرست سازمان تامین  اجتماعیبه همراه معاون توانبخشی و برخی از کارشناسان حوزه معلولان در این مراسم حضور داشتند. 
در این مراسم که نمایندگان کانون‌های مختلفی از معلولان، ناشنوایان، نابینایان، ضایعه نخاعی و ... به همراه جمع کثیری از معلولان حضور داشتند با حاشیه‌هایی همراه شد.
در اواسط برنامه بود که وزیر رفاهبه همایش پیوست و زمانی که برای ایراد سخنرانی حاضر شد خواست تا قبل از سخنانش نماینده‌ای از معلولان به روی سن بیاید و خواسته معلولان را بگوید که در این میان، سهیل معینی رئیس انجمن نابینایان کشور منتخب معلولان شد و گفت: قانون جامع حمایت از حقوق معلولان بیشتر خواسته ما است چرا که ۶ سال برایش زحمت کشیدیم و تمام نیازها و حقوق شهروندی ما در آن دیده شده است. 
بیشتر بخوانید:عاشقانه‌های یک زوج ویلچری +عکسوی ادامه داد: اگر معلولان خود را باور کنند می‌توانند به تمام خواسته‌های خود برسند و خطاب به وزیر گفت نمی‌خواهم چاپلوسی کنم اما ا ز اصراری که به خرج دادید تا قبل از سخنرانی شما صحبت کنیم سپاسگزارم، هنوز کارزار ما تمام نشده و باید اجرای قانون را به جدیت پیگیری کنیم. می‌دانیم شرایط سخت و
تحریم‌هاوجود دارد اما باید این قانون اجرا شود.
 پس از وی یک مادر نابینا ایستاد و خطاب به وزیر گفت: دو فرزند دانشجو دارم، بهزیستی برای ما کاری نکرده و همیشه حرف زده می‌آیند صحبت می‌کنند و به آن عمل نمی‌کنند.
از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند
مستمری ۵۳ هزار تومانی را به پسرم نمی‌دهندمادر دیگری که در بین تشویق حضار دستش را به نشانه صحبت بالا برد می‌گوید: من همسر و پسرم معلولیم اما هیچ کاری برای ما نشده، مستمری ۵۳ هزار تومانی را به پسرم نمی‌دهند، ۲۲ سال دارد و بیکار است به بهزیستی و واحد مددکاری نامه نوشتم اما کمکی نمی‌کنند و برخورد مددکاران در مجتمع‌ها اصلا خوب نیست. 
معلولی که آب نمی خورد تا پوشک استفاده نکندمرد میانسالی در حالی که هیچ نشانی از معلولیت نداشت ایستاد و گفت: ۴۰ سال است که همسرم ضایعه نخاعی شده و با اینکه من سن بالایی دارم اما مجبورم مانند یک بچه به او برسم، این در حالی است که پوشک اول ۲۱ هزار بعد شد ۴۰ بعد از آن ۸۰ و ا لان هم ۱۲۰ هزار تومان است. ۲۰ روز یکبار نمی‌توانم حمام ببرمش چون سخت است، خانه ما مناسب نیست و کمک‌حالی ندارم. 
وقتی زنم مُرد می‌خواهید ویلچر بدهید؟! زندگی ما با شکنجه است می‌دانید همسرم قرص‌اش را با آب نمی‌خورد تا کمتر به دستشویی برود و پوشکمصرف کند. نامه می‌دهم و مرا به این ور و آنور پاس می‌دهند. وقتی زنم مُرد می‌خواهی
د ویلچربدهید؟! در این اثنا همهمه حضار بالا گرفت و وزیر رفاه مجبور شد آنها را به آرامش دعوت کند و گفت اجازه دهید تا صحبت‌هایتان را بشنوم اینگونه که پیش می‌روید نمی‌توانید یک به یک صحبت کنید من آمده‌ام تا حرف‌های شما را بشنوم و صدای شما باشم. 
جوانی که از ناحیه پا دچار معلولیت بود با صدای رسایی گفت: امروز برای ما جشن گرفته‌اند اما امکاناتی نگذاشته‌اند اصلا اینجا مناسب‌سازی نشده خیلی‌ها دستشویی رفتند و نتوانستند بیرون بیایند. دستشان به دستگیره نرسید. حتی برای آمد و رفت‌مان از پله‌ها سختمان بود فقط یک ریل گذاشتند اینکه مناسب‌سازی نیست. 
از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند
وزیررفاه: حناچی یک روز با ویلچر به خیابان بیایدشریعتمداری در پاسخ‌اش گفت: این مشت نشانه خروار است،‌ شهر باید مناسب‌سازی شود در حالی که نیست. برای شهردار جدید تهران و سایر شهرداران می‌خواهم که یک روز خودشان را جای معلولان بگذارند و با ویلچر بیرون بیایند. بینند آیا می‌شود اگر نه برنامه‌ریزی کنند.
می‌گویند صبر کن کسی بمیرد تا تو جایش را بگیری!زنی که نابینا بود در همین لحظه فریاد زد اگر به بهزیستی برویم و بخواهیم مستمری بگیریم می‌گویند صبر کن کسی بمیرد تا تو جایش را بگیری. 
بهزیستی خطاب به مادر دارای فرزند معلول: خسته شدی پسرت را به ما بده نوبت به مادر دیگری رسید که گفت: پسر ۲۷ ساله‌ای دارم که در ۸ ماهگی آمپول D۳ تزریق کرد و دچار تشنج شد و اکنون هیچگونه حرکتی ندارد. همه کارهایش را من می‌کنم اعتراضی ندارم ا ما وقتی تقاضایی از بهزیستی می‌کنم می‌گویند خسته شدی پسرت را به ما بده و با بغض ادامه داد این توهین است من فرزندم را نمی‌دهم. 
از آرزوی مرگ وزیر رفاه تا معلولی که آب نمی خورد مبادا پوشک استفاده کند
آیا باید برای گذران زندگی‌ام گدایی کنم؟فرد نابینایی که یک عینک مشکلی بر چشم داشت آماده صحبت شد و گفت:من علاوه بر نابینایی پیوند کلیه کرده و صرع دارم، سه فرزند دارم اما بیکارم آیا باید برای گذران زندگی‌ام گدایی کنم که وزیر پاسخ داد این به دریافت حداقل دستمزد برمی‌گردد که رسیدگی می‌کنیم. 
خودروهای ویژه برای جابجایی معلولان خراب است و کمزن جوانی با صدایی رسا در حالی که عصا به دست بود فریاد زد عصاهایمان استاندارد نیست کتف‌هایمان درد می‌گیرد و بارها دچار حادثه شده‌ایم اگر ویلچرمان خراب شود ۴ یا ۶ سال زمان می‌برد تا به ما بدهند و سامانه حمل و نقل معلولان یکی از بزرگترین مشکلات ما است چون تعدادخودروهایشان کم است، خراب است یا سرویس نمی‌دهند ما برای بیمارستان رفتن، مدرسه فرزندانمان و ... به این خودروها احتیاج داریم. 
یک معلول: نمی‌خواهم امروز را تبریک بگویمپسر جوانی که ناشنوا بود و با ایما و اشاره صحبت می‌کرد گفت: نمی‌خواهم امروز را تبریک بگویم سالی یکبار به ما توجه می‌شود و بعد همه چیزمان فراموش می‌شود. مسئولان می‌آیند عکس می‌گیرند و بعد فراموش‌مان می‌کنند من رئیس کانون ناشنوایان ایران هستم اما نامه‌هایمان را پاسخی نمی‌دهند و می‌خواهم که هر سه ماه یکبار مسئولان با کانون‌های معلولان جلسه بگذارند که وزیر رفاه سریعا در پاسخ گفت حتما تشکیل جلسه هر سه ماه خواهیم داشت و خطاب به محسنی بندپی گفت تا زمانی که در بهزیستی هستید به این امر رسیدگی کنید و زمانی که مسئولیت را واگذار کردید این جلسات باید ادامه یابد و من شخصا قول می‌دهم به خواسته‌های شما رسیدگی شود. 
مادری گفت: دارای فرزندی است که دکتری گرفته ،‌کتاب نوشته اما به دلیل معلولیت بیکار است و خرج روزانه‌اش را به سختی می‌دهد که پس از این سخنان شریعتمداری گفت با شنیدن این حرف از خدا تقاضای مرگ کردم ما باید تحمل کنیم و شنیدن سخنان و مشکلات شما حداقل مسیر است.
من خودم پدری داشتم که ۵ سال در بستر سخت بیماری قرار داشت و مادرم از او نگهداری می‌کرد. من در مشکلاتی که گفتید تا قدری شریکم و آنها را درک می‌کنم و امیدوارم به زودی اتفاقات خوبی در حوزه معلولان رخ دهد.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

هافبک استقلال در حال مذاکره با باشگاه سوئیسی
هافبک نیم فصل اول تیم استقلال مورد توجه یک باشگاه سوئیسی قرار گرفته است.
پرسپولیسی‌ها به ضیافت اسپانسر برانکو رفتند
بازیکنان پرسپولیس به ضیافتی که اسپانسر سرمربی‌شان در نظر گرفته رفتند.
استقلال و پرسپولیس ۲ ماه تا قیمت‌گذاری
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره مصوبه هیات وزیران درباره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: تا دو ماه دیگر و نهایتا تا پایان سال قیمت‌گذاری این دو باشگاه انجام می‌شود.
شیخ ویسی: آلیسون هم دقیقا مثل من گل خورد
پیکان در هفته های پایانی نمایش برابر و حتی خوبی برابر حریفانش داشت اما هر بار اشتباهات فردی یا بدشانسی باعث شد این تیم شکست بخورد.
عرب با برانکو و ۵ بازیکن پرسپولیس جلسه برگزار کرد
سرپرست باشگاه پرسپولیس امروز در جلسه‌ای با حضور سرمربی این تیم و پنج بازیکن حاضر شد تا در خصوص مسائل رخ داده صحبت کند.
عرب با برانکو و ۵ بازیکن پرسپولیس جلسه برگزار کرد
سرپرست باشگاه پرسپولیس امروز در جلسه‌ای با حضور سرمربی این تیم و پنج بازیکن حاضر شد تا در خصوص مسائل رخ داده صحبت کند.
اینتر در اندیشه تمدید قرارداد با ایکاردی
باشگاه فوتبال اینترمیلان قصد دارد تا چندی دیگر با مهاجم تکنیکی خود قراردادش را تمدید کند.
احتمال جدایی علی‌محمدی از سپاهان
جلال‌الدین علی‌محمدی، هافبک تیم فوتبال سپاهان درصدد جدایی از این تیم است.
مرفاوی: تیم شفر پیشرفت کرده است
صمد مرفاوی، سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال فصل را خوب شروع نکرد اما در دیدار‌های اخیر پیشرفت را در شاگردان شفر دیدیم.
قرعه دشوار برای لیورپول و منچستریونایتد
مراسم قرعه‌کشی اولین مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معافیت جانبازان ۵۰ درصد از قانون بازنشستگی
جانبازان ۵۰ درصد هم مانند جانبازان بالای ۵۰ درصد، از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند.
بازیگر معروف به استقبال زمستان رفت +عکس
سیدجواد رضویان بازیگر سینما و تلویزیلون با انتشار تصویری از خود به استقبال زمستان رفت.
رنگ موی جدید رامین رضاییان
رامین رضاییان پس از پایان کارش در لیگ بلژیک و چند وقت بی تیم ماندن به لیگ قطر رفت اما تیپ و ظاهر او در این مدت، کاملا عوض شده است.
«کامبیز مهدی زاده»؛ داماد جنجالی حسن روحانی
کامبیز مهدی زاده فرساد، تیر ماه امسال در تالار فرشته تهران با یکی از دختران آقای رییس جمهور دولت تدبیر و امید ازدواج کرد. آقای روحانی٬ دو پسر و سه دختر دارد که اکنون یکی از دامادهای وی در کانون توجه رسانه های داخلی و بین المللی قرار گرفته است.
فرزندان روسای جمهور آسیای مرکزی چه می‌کنند؟
سورانبای جین‌بیک‌اف، رئیس‌جمهور قرقیزستان با ۲ فرزند کمترین، و امامعلی رحمان با ۹ فرزند رکورددار بزرگ ترین خانواده در میان روسای جمهور آسیای مرکزی هستند.
تپه باستانی هگمتانه
سریعترین خودروی پلاک‌شده در ایران!
کارگران بازداشتی فولاد آزاد می‌شوند
حناچی این هفته وارد مذاکره با وزارت خارجه می‌شود
برگی دیگر از فساد اقتصادی متهم بزرگ نفتی
ثبت ۷ رکورد جهانی در حادثه زلزله کرمانشاه
کودکان کار و خیابانی؛ پدیده‌ای ‌با ‌چالش‌های فراو‌ان‌
حل مشکلات اقتصادی با برخورد‌های صرفا قضایی ممکن نیست
رتبه‌بندی معلمان شامل بازنشستگان نمی شود
انتقال روزانه حدود 60 تن پسماند عفونی به مرکز جمع‌آوری پسماند آرادکوه