خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

17:24 ۱۷۴ روز و ۴ ساعت پیش مشرق نیوز 232 0
خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

در روزهای اخیر پروانه سلحشوری نماینده اصلاح‌طلب مجلس درباره حجاب و مساله چادر اظهاراتی داشته، و مدعی شده بخاطر استفاده از چادر آسیب جسمی دیده است!

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، سلحشوری در همایش« پوشش بانوان ایرانی پس از انقلاب» می‌گوید: زمان زندگی در هند، چادر و مقنعه چانه‌دار به سر می‌کردم و این نحوه پوشش برای خود من آسیب‌زا بود. وی با بیان این عقیده که «همین که من گردنم را عمل کردم و دستم سال‌هاست درد می‌کند ثمره سال‌ها پوشیدن چادر بود» بیان داشته که: ما باید نوع حجابی را تعریف کنیم که در ابتدا آسیب زننده نباشد.
این ادعای خانم نماینده به دور از منطق و انصاف است. هرچند این اظهارات از زبان
پروانه سلحشوریعجیب نیست و وی قبلا هم سابقه نطق‌های دور از واقعیت داشته اما در واکنش به صحبت‌هایش چند سوال در ذهن ایجاد می‌شود که لازم است ایشان حداقل برای افکار عمومی جواب آنها را بدهد.
بیشتر بخوانید:خانم سلحشوری! شما به عنوان نماینده مجلس برای بیکاری، تورم و گرانی چه کردید؟پروانه سلحشوری کجا درس خوانده است؟حاشیه‌سازان به صف شده‌اند؛ باز چه کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است؟البته بحث ما، موضوع حجابو حجاب اجبارینیست؛ حرف ما اینجاست که چرا وی به آن چیزی که اعتقاد ندارد عمل کرده و آنرا انجام می‌دهد. این رفتار چند سوال را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند؛
سوال اول از نماینده لیست امید که بارها در صحبت‌های خود ساختارشکنی کرده این است که وی اساسا چرا چادر سر می‌کند و از پوشش چادر به دنبال چه چیزی است؟ آیا چادر سر کردن برای ایشان منافعی دارد که با وجودی که ایشان آسیب جسمی دیده اما آنرا کنار نمی‌گذارد.
سوال دوم اینکه وی چگونه و بر چه اساس پوشش حجاب را آسیب‌زا می‌داند؟ اگر این چنین است چرا خودش این پوشش آسیب‌زا (آنطور که وی ادعا کرده) را قبول دارد و چادربه سر می‌کند؟ در اینجا ۲ پاسخ به ذهن مخاطب خطور می‌کند؛ اعتقادی و اجباری! اگر گفته شود که بحثِ اعتقاد است که این نظر، بیشتر به یک طنز شبیه بوده زیرا قبلا در گفته‌های خود سخن از حجاب اختیاری آورده است. و اگر به حجاب کامل معتقد است چگونه یک چادر ۵۰۰ گرمی را آسیب‌زا می‌داند! در حالی که یک دختر نوجوان هم این ادعای مضحک را رد می‌کند و می‌داند این پوشش آسیب‌زا نیست. اما اگر بحث اجبار است که باید به حالش تاسف خورد که وی در جایگاه
نماینده مجلساست و نمی‌تواند پوشش شخصی‌اش را مستقل انتخاب کرده و او را به پوشیدن چادر وا داشته‌اند که این ادعا هم می‌تواند خنده‌دار باشد و قابل قبول نیست. پس سلحشوری با کدام منطق و بر چه اساسی پوشش حجاب را آسیب‌زا می‌داند؟
سوال سوم اینکه وی چرا به بدن خود آسیب می‌زند؟‌ ایشان نمی‌دانند آسیب زدن به بدن گناه است و همان دینی که از آن دم می‌زنند آورده است: ضرر و زیان رساندن به خود، ممنوع است. همه می‌دانند پوشش اسلامی را می‌توان بدون چادر هم داشت و از نظر شرع مشکلی ندارد. و صد البته بودند نمایندگان خانمی که در مجلس با پوشش مانتو حضور داشته است. پس ایشان چرا حرف‌های دوگانه و بدون منطق می‌زنند؟
کدام عقل سلیمی باور می‌کند که استفاده از چادر به بدن آسیب جسمی می‌زند و ایشان بدون هیچ منفعت و بازی‌ سیاسی، این حرف‌ها را زده است؟!سلحشوری در صحبت‌هایش می‌گوید که به نظرم واقعا نیاز است نگرش جدیدی را حاکم کنیم! باید به وی رساند که اشتباه فکر می‌کند و بهتر است در رویکرد و تفکرات خود نگرش جدیدی را ایجاد کند. در بهترین حالت با این وضعیتی که می‌توان از ایشان و نطق‌هایش برداشت کرد این است که به بحث حجاب ورود نکند و به مسائل اقتصادی و مشکلات مردم رسیدگی کند.
در ایران هرکسی با هر جریان فکری آزاد است اما خانم سلحشوری، چادر و استفاده از آن حرمت و آداب دارد؛ اگر بلد نیستید لطفا «صداقت» داشته باشید و چادر خود را از سر بردارید..
بد نیست به یاد بیاوریم که سلحشوری در اسفند سال ۹۴ در مصاحبه‌ با یک رسانه اروپایی تلویحا از مخالفتش با «حجاب اجباری» گفته بود و در اشاره به نمایندگان زن اصولگرای مجلس وقت (مجلس نهم) اظهار داشته بود که آن‌ها زن نبودند و «ضدزن» بودند و فقط جنسیتشان «مونث» بود! و جالب آنجاست که وی در آخر مصاحبه‌اش می‌گوید: "روزی حجاب اختیاری خواهد شد و این بخشی از پیشرفت و توسعه است."
منبع: الف


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

یدن همچنان نامزد پیشتاز دموکرات‌ها
در حالی که تنها چند هفته تا آغاز مناظرات انتخاباتی حزب دموکرات برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا باقی مانده، نتیجه یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد در میان نامزدهای پرشمار حزب دموکرات‌، «جو بایدن» معاون دولت سابق آمریکا بیشترین بخت را برای پیروزی در این رقابت داخلی دارد.
محکومیت تجاوزات صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی توسط اردن
«سفیان سلمان القضاة» سخنگوی رسمی وزارت خارجه و امور مهاجران اردن امروز (یکشنبه) تجاوزات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد و خواستار توقف این تجاوزات شد.
با فروش سلاح به سعودی‌ها مخالفم
«لیندسی گراهام» سناتور دموکرات آمریکایی می‌گوید او با تصمیم دولت این کشور برای فروش تسلیحات به عربستان سعودی بدون دریافت مجوز کنگره، مخالف است.
انفجار چند بمب در نپال
پلیس کاتماندو روز شنبه از وقوع انفجار دو بمب در پایتخت نپال خبر داد و گفت که انفجار اول در شمال شهر کاتماندو رخ داد.
تلاش آلمان برای ازسرگیری مذاکرات طالبان با دولت افغانستان
آلمان تلاش می‌کند تا مذاکره دولت افغانستان با شبه نظامیان طالبان را احیا کند.
آمریکا در حال جا ماندن از روسیه و چین
در حالی‌ که نیروگاه‌های هسته‌ای در آمریکا در حال بازنشستگی است، با توجه به منابع گاز طبیعی ارزان و فراوان، این کشور در تقلا برای حفظ رهبری خود در بازار انرژی هسته‌ای جهانی است.
نظر اردن درباره ریشه تمام درگیری‌ها در منطقه
«آندرو موریسون» وزیر مشاور انگلیس در امور غرب آسیا و شمال آفریقا امروز (یکشنبه) وارد امان پایتخت اردن شد و با «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن دیدار و گفت‌وگو کرد.
فدرر با پیروزی رولان گاروس را شروع کرد
تنیسور سوییسی در نخستین روز تنیس رولان گاروس توانست لورنزو سونگا را شکست دهد و به دور دوم صعود کند.
ترامپ و کیم درباره جو بایدن هم‌نظرند
«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید روز یکشنبه گفت سران آمریکا و کره شمالی درباره «جو بایدن» معاون دولت سابق آمریکا هم‌نظر هستند.
پایان کار نکونام در مرحله حذفی تفنگ سه وضعیت جام جهانی مونیخ
امیرمحمد نکونام در مرحله حذفی تفنگ سه وضعیت جام جهانی مونیخ به کار خود پایان داد. مهیار صداقت و پوریا نوروزیان به مرحله بعد این ماده راه یافتند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

یدن همچنان نامزد پیشتاز دموکرات‌ها
در حالی که تنها چند هفته تا آغاز مناظرات انتخاباتی حزب دموکرات برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا باقی مانده، نتیجه یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد در میان نامزدهای پرشمار حزب دموکرات‌، «جو بایدن» معاون دولت سابق آمریکا بیشترین بخت را برای پیروزی در این رقابت داخلی دارد.
محکومیت تجاوزات صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی توسط اردن
«سفیان سلمان القضاة» سخنگوی رسمی وزارت خارجه و امور مهاجران اردن امروز (یکشنبه) تجاوزات صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد و خواستار توقف این تجاوزات شد.
اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری- تی‌شرت ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!
آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم ایران پس از کسب مدال طلای جام ساساری ایتالیا، به دلیل این که با تی‌شرت ورزشی بر روی سکوی اهدای مدال حاضر شد، مدال طلای خود را با سهل‌انگاری از دست داد.
۵ سرباز رومانیایی در قندهار زخمی شدند
نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در افغانستان تأیید کرده‌اند که یک کاروان این نیروها در منطقه دند ولایت قندهار هدف یک انفجار قرار گرفته است.
درمان‌های جایگزینِ جراحی زانو
درد زانو از جمله مشکلاتی است که برخی پزشکان انجام عمل جراحی را برای درمان آن پیشنهاد می‌کنند اما چه روش‌های جایگزین دیگری برای این عارضه وجود دارد؟
آیا شب قدر پیش از اسلام هم وجود داشت؟- اشاره به ولایت حضرت امیرالمؤمنین در آیات مربوط به شب قدر
برخی افراد با وجود درآمدهای چند صد میلیونی مالیات نمی‌دهند
به واکس کفش زنگنه هم نگاه نکنید!
حزب‌الله: فشارها بر ایران به نتیجه نخواهد رسید
اکبری: فاز دوم هجوم ملخ‌ها در حال شکل گیری است
در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟
عراقچی هرگونه گفتگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا را رد کرد
عراقچی هرگونه گفتگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا را رد کرد
توسعه روابط با کشور‌های شرقی پس از کشور‌های همسایه
«نه»‌های سه گانه ایران در تنش‌های منطقه