خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس

15:15 ۱۷۰ روز و ۸ ساعت پیش مشرق نیوز 309 0
خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس

مراسم گرامیداشت حمید داود آبادی تحت عنوان "از معراج برگشته" در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.

مشرق نیوز

به گزارشمشرق، حمید حیدری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما در این نشست اذعان کرد: داوودآبادی میراثی معنوی برای نسل سوم و چهارم انقلاب است،  باید قدر این میراث ماندگار را بدانیم.
وی ادامه داد: نسل جدید شاید در دوران دفاع مقدس، شب‌های عملیات، دوکوهه و شلمچه حضور نداشتند، اما به کمک آثار هنرمندانی امثال داوودآبادی حس دوران دفاع مقدس را درک می‌کنند.
بیشتر بخوانیم:حال «داودآبادی» رو به بهبود است + عکسمن از «حاج احمد» باخبرم / اختراع دوباره چرخ در کمیته پیگیری وضعیت دیپلمات ها / «ایلی حبیقه» شاه کلید اصلی است/ شیخ توسلی را با احمد متوسلیان اشتباه می‌گیرند!پُز انقلابیِ آقای نویسنده +‌ عکسمسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما اظهار کرد: اکنون اگر به مناطق جنگی برویم شاید حس و حال روزهای جنگ را درک نکنیم اما آثار هنرمندان متعهد و انقلابی صحنه‌های دفاع مقدس را برای ما زنده می‌کند.
وی در ادامه افزود: نسل سوم و چهارم انقلاب پیام هنرمندان انقلاب را دریافت کرده‌اند و باید از این یادگار ارزشمند پاسداری کنند.
خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس
مسعود ده‌نمکیکارگردان سینما نیز در ادامه همین نشست اظهار کرد: به‌جای اهدای دسته‌گل به امثال داودآبادی از تجربیات وی در دانشگاه صداوسیما برای انتقال تجربه در قالب کارگاه‌های انتقال تجربه استفاده شود.
وی افزود: اگر انتقادی از فراموشی یا برگزار نکردن گرامیداشت هنرمندان انقلابی صورت‌ می‌گیرد می‌توان اولین انتقاد را به جریان انقلاب دانست که باید فعالیت بیشتری داشته باشد.
این کارگردان سینما افزود: حمید داودآبادی در دوران غربت شهدا از زمان آغاز عملیات تفحص با کمترین امکانات کار هنری، ساخت مستند و روزنامه‌نگاری را انجام داد و باید از هنرمندان انقلابی امثال داودآبادی برای انتقال این تجربیات استفاده کرد.
خواندن خاطرات داودآبادی جرأت می‌خواهدگلعلی بابایینویسنده دفاع مقدس درباره ویژگی‌های حمید داودآبادی بیان کرد: در این مراسم از کسی تجلیل می‌شود که مرد لحظه‌ها بوده و از دوران دفاع مقدس آتش به اختیار عمل کرده است. خواندن خاطرات و نوشته‌های داودآبادی هم جرأت می‌خواهد و در این نوشته‌ها اثری از ریا و ظاهرسازی دیده نمی‌شود.
خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس
وی اشاره کرد: داودآبادی در هر بزنگاه حساس انقلاب کتاب متناسب و مفیدی را به رشته تحریر درآورده است که پس از پایان جنگ تحمیلی در مورد تفحص شهدا، مدافعان حرم و نظایر اینها به چشم می‌خورد. این نویسنده دفاع مقدس اضافه کرد: تعبیر مقام معظم رهبری در مورد کتاب «از معراج برگشته» به این صورت است که این کتاب را با لحن باصفا و صمیمی معرفی کرده‌اند.
انقلاب اسلامی پس از پیروزی همواره با هنر عجین بوده استدر ادامه مراسم مدیر هنرستان صداوسیما گفت: دو سال پیش به دنبال برگزاری بزرگداشت برای طنزپرداز نامی کشور زرویی نصرآبادی بودم که این اتفاق نیفتاد. امروز به مراسم تشییع‌جنازه این هنرمند نرفتم. برای اینکه بزرگداشت حمید داودآبادی و هنرمند زنده بسیار مهم‌تر است.
وی تأکید کرد: انقلاب اسلامی پس از پیروزی همواره با هنر عجین بوده اما غیر از مقام معظم رهبری کسی هنرمند انقلاب را جدی نمی‌گیرد.
حسین قرائی اضافه کرد: هنرمند انقلابی و متعهد در کشور کم نیست اما باید به هر یک از این هنرمندان توجه بیشتری شود و می‌توان برای نگارش تاریخ شفاهی هنر انقلاب فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داد.
خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس
داودآبادی رزمنده‌ای با سابقه 35 سال دفاع در عرصه جنگ نرمرحیم مخدومی یکی دیگر از نویسندگان دفاع مقدس گفت: حمید داودآبادی سنگربان متعهدی است که سنگر دفاع خود را فراتر از هشت سال دفاع مقدس حفظ کرده و رزمنده‌ای با سابقه 35 سال دفاع در عرصه جنگ نرم به شمار می‌رود.
در پایان این مراسم حمید داودآبادی نویسنده و مستندساز دفاع مقدس در سخنان کوتاهی گفت: ای کاش امروز برای غربت احمد متوسلیان مراسمی برگزار شود.
گفتنی است تجلیل از حمید داودآبادی و همسر وی پایان‌بخش مراسم گرامی‌داشت خالق اثر «از معراج برگشته» و «دیدم که جانم می‌رود» بود.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری بندرعباس در خانه شکست خورد
بندرعباس- ایرنا- تیم فوتبال ساحلی شهرداری بندرعباس در دیداری خانگی در برابر تیم پارس جنوبی بوشهر با نتیجه پنج بر سه شکست خورد.
تعهد ۵۳۰۰ میلیارد ریالی ستاد فرمان حضرت امام برای اشتغال سیلزدگان
بجنورد - ایرنا - معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این ستاد ۵۳۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال جوانان در مناطق سیلزده کشور را تعهد کرده است.
ستاد اجرایی حضرت امام ۶۰ هزار مسکن برای سیل زدگان می سازد
بجنورد - ایرنا - معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این ستاد برای ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی در مناطق سیلزده کشور، با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توافق کرده است.
سردار فضلی: فتح خرمشهر از امدادهای غیبی بود
ساوه - ایرنا - فرمانده دانشکده افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: فتح خرمشهر حاصل امدادهای غیبی و الهی با روحیه شهادت طلبی و حق جویانه رزمندگان اسلام بود.
سیلاب در شهرستان دماوند خسارات جانی به همراه نداشت
تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند از وقوع سیلاب در دو منطقه از این شهرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه خسارات جانی به همراه نداشت.
15 هزار حافظ قرآن تربیت می شود
گنبدکاووس - ایرنا - رییس سازمان دارالقرآن کشور اعلام کرد که تربیت 15 هزار حافظ قرآن از برنامه های این سازمان در تعطیلات تابستان 98 است که با کمک تشکل ها، موسسه ها و خانه های قرآنی محقق می شود.
بارش ها سبب جاری شدن سیلاب در سمنان شد
سمنان - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: بارش های رگباری که از شب گذشته آغاز شده و از عصر امروز شدت یافته، سبب جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان شده است.
همگرایی مردم همانند روزهای نخست سیل باقی است
ساری - ایرنا - رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان سیمرغ مازندران روند فعالیت های بازسازی را رضایت بخش اعلام کرد و گفت: همگرایی مردم همانند روزهای نخستین وقوع سیل ادامه دارد.
گروه‌های مقاومت: حقوق ملت فلسطین قابل مذاکره نیست
تهران- ایرنا- گروه‌های مقاومت فلسطین ضمن اعلام مخالفت قاطع با برگزاری کنفرانس اقتصادی بحرین تحت نظارت آمریکا، آن را گامی خطرناک برای نابودی مساله فلسطین دانستند و افزودند که حقوق ملت فلسطین قابل مذاکره نیست.
ده ها نظامی سعودی در حمله نیروهای یمنی کشته شدند
تهران- ایرنا- ده‌ها نظامی سعودی روز چهارشنبه در حمله ارتش و کمیته های مردمی یمن به منطقه نجران در جنوب عربستان کشته و زخمی شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید کرد.
هدف تولیدات نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی جامعه باشد
مشهد - ایرنا - یک مددکار اجتماعی گفت: هدف تولیدات تصویری و نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی و شایع در جامعه برای مخاطبان باشد.
تیام: 900 هزار دلار بدهید تا استقلالی شوم
مامه بابا تیام پس از سپری کردن یک فصل ناموفق در عجمان امارات حالا قصد تعویض تیمش را داشته و مدعی شده مدیران باشگاه استقلال با او برای بازگشت مجدد به جمع آبی‌پوشان مذاکره کرده‌اند.
گناهِ موزه‌هایی که می‌خواهند تاریخ‌ساز باشند، چیست؟
«باید برای تخصیص اعتبار برای اعتلای موزه‌ها فکری جدی کرد، هر چند آن صرفاً مختص به موزه‌های میراث فرهنگی نیست و بیشترِ موزه‌ها با این موارد مواجه‌اند؛ چون کمبود همین بودجه‌ها موزه را از رسالت اصلی خود که آگاهی بخشی مردم و صرف اوقات فراغت آنها با مطالبات فرهنگی است باز می‌دارد. اگر یک موزه بداند چه بودجه‌ای دارد، برای هر قدم از اقداماتش در فضای موزه‌ای خود و مهمتر از همه یعنی جذب مخاطب و رفع نیازهای روز او برنامه‌ریزی می‌کند.»
گزینه سخنگویی دولت آخر هفته با رئیس جمهور دیدار می‌کند- بن علوی برای میانجیگری نیامده بود
از کشورهای مختلف عده‌ای به دنبال این هستند که هم برجام حفظ شود و هم درگیری در منطقه نشود. با توجه به اهمیت برجام می خواهند امور به گونه‌ای پیش رود که رضایت ایران جلب شود. اما این تلاش ها به این معنا نیست که مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا انجام شود.
یک اثر نگارگری در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد
ساعد باقری: همه عاشقان زبان فارسی از گِله رهبری به وجد آمدند
برادرجان پیشتاز نیمه اول  رمضان
پایان ماموریت «طلبه انقلابی» کجاست؟
کارگاه آموزشی عکاسی بحران در اهواز برگزار می شود
موفقیت کارتونیست های ایرانی در مسابقه میلاس ترکیه
نویسنده «بازی تاج و تخت» برای «ارباب حلقه‌ها» می نویسد
داستان‌نویسی باکلاس شد + عکس
قرآن اولین بار به چه زبانی ترجمه شد؟
اعلام برندگان نهایی اولین دورۀ پویش کتاب‌قهرمان