خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس

15:15 ۱۵ روز و ۱ ساعت پیش مشرق نیوز 162 0
خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس

مراسم گرامیداشت حمید داود آبادی تحت عنوان "از معراج برگشته" در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.

مشرق نیوز

به گزارشمشرق، حمید حیدری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما در این نشست اذعان کرد: داوودآبادی میراثی معنوی برای نسل سوم و چهارم انقلاب است،  باید قدر این میراث ماندگار را بدانیم.
وی ادامه داد: نسل جدید شاید در دوران دفاع مقدس، شب‌های عملیات، دوکوهه و شلمچه حضور نداشتند، اما به کمک آثار هنرمندانی امثال داوودآبادی حس دوران دفاع مقدس را درک می‌کنند.
بیشتر بخوانیم:حال «داودآبادی» رو به بهبود است + عکسمن از «حاج احمد» باخبرم / اختراع دوباره چرخ در کمیته پیگیری وضعیت دیپلمات ها / «ایلی حبیقه» شاه کلید اصلی است/ شیخ توسلی را با احمد متوسلیان اشتباه می‌گیرند!پُز انقلابیِ آقای نویسنده +‌ عکسمسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما اظهار کرد: اکنون اگر به مناطق جنگی برویم شاید حس و حال روزهای جنگ را درک نکنیم اما آثار هنرمندان متعهد و انقلابی صحنه‌های دفاع مقدس را برای ما زنده می‌کند.
وی در ادامه افزود: نسل سوم و چهارم انقلاب پیام هنرمندان انقلاب را دریافت کرده‌اند و باید از این یادگار ارزشمند پاسداری کنند.
خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس
مسعود ده‌نمکیکارگردان سینما نیز در ادامه همین نشست اظهار کرد: به‌جای اهدای دسته‌گل به امثال داودآبادی از تجربیات وی در دانشگاه صداوسیما برای انتقال تجربه در قالب کارگاه‌های انتقال تجربه استفاده شود.
وی افزود: اگر انتقادی از فراموشی یا برگزار نکردن گرامیداشت هنرمندان انقلابی صورت‌ می‌گیرد می‌توان اولین انتقاد را به جریان انقلاب دانست که باید فعالیت بیشتری داشته باشد.
این کارگردان سینما افزود: حمید داودآبادی در دوران غربت شهدا از زمان آغاز عملیات تفحص با کمترین امکانات کار هنری، ساخت مستند و روزنامه‌نگاری را انجام داد و باید از هنرمندان انقلابی امثال داودآبادی برای انتقال این تجربیات استفاده کرد.
خواندن خاطرات داودآبادی جرأت می‌خواهدگلعلی بابایینویسنده دفاع مقدس درباره ویژگی‌های حمید داودآبادی بیان کرد: در این مراسم از کسی تجلیل می‌شود که مرد لحظه‌ها بوده و از دوران دفاع مقدس آتش به اختیار عمل کرده است. خواندن خاطرات و نوشته‌های داودآبادی هم جرأت می‌خواهد و در این نوشته‌ها اثری از ریا و ظاهرسازی دیده نمی‌شود.
خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس
وی اشاره کرد: داودآبادی در هر بزنگاه حساس انقلاب کتاب متناسب و مفیدی را به رشته تحریر درآورده است که پس از پایان جنگ تحمیلی در مورد تفحص شهدا، مدافعان حرم و نظایر اینها به چشم می‌خورد. این نویسنده دفاع مقدس اضافه کرد: تعبیر مقام معظم رهبری در مورد کتاب «از معراج برگشته» به این صورت است که این کتاب را با لحن باصفا و صمیمی معرفی کرده‌اند.
انقلاب اسلامی پس از پیروزی همواره با هنر عجین بوده استدر ادامه مراسم مدیر هنرستان صداوسیما گفت: دو سال پیش به دنبال برگزاری بزرگداشت برای طنزپرداز نامی کشور زرویی نصرآبادی بودم که این اتفاق نیفتاد. امروز به مراسم تشییع‌جنازه این هنرمند نرفتم. برای اینکه بزرگداشت حمید داودآبادی و هنرمند زنده بسیار مهم‌تر است.
وی تأکید کرد: انقلاب اسلامی پس از پیروزی همواره با هنر عجین بوده اما غیر از مقام معظم رهبری کسی هنرمند انقلاب را جدی نمی‌گیرد.
حسین قرائی اضافه کرد: هنرمند انقلابی و متعهد در کشور کم نیست اما باید به هر یک از این هنرمندان توجه بیشتری شود و می‌توان برای نگارش تاریخ شفاهی هنر انقلاب فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داد.
خواندن خاطرات این نویسنده جرأت می‌خواهد + عکس
داودآبادی رزمنده‌ای با سابقه 35 سال دفاع در عرصه جنگ نرمرحیم مخدومی یکی دیگر از نویسندگان دفاع مقدس گفت: حمید داودآبادی سنگربان متعهدی است که سنگر دفاع خود را فراتر از هشت سال دفاع مقدس حفظ کرده و رزمنده‌ای با سابقه 35 سال دفاع در عرصه جنگ نرم به شمار می‌رود.
در پایان این مراسم حمید داودآبادی نویسنده و مستندساز دفاع مقدس در سخنان کوتاهی گفت: ای کاش امروز برای غربت احمد متوسلیان مراسمی برگزار شود.
گفتنی است تجلیل از حمید داودآبادی و همسر وی پایان‌بخش مراسم گرامی‌داشت خالق اثر «از معراج برگشته» و «دیدم که جانم می‌رود» بود.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تولیدکنندگان مرغ، گوش مردم را بریدند
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تهران گفت: افزایش قیمت مرغ تا 13 هزار تومان درواقع سوءاستفاده یک هزار و 200 تومانی تولیدکنندگان از بازار است و با این قیمت در حال بریدن گوش مصرف کنندگان هستند.
نقشه راه آموزش های حرفه ای مدیریت زنان تهیه شد
رشت - ایرنا- مشاور وزیر و مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: نقشه راه برای آموزش های حرفه ای مدیریت زنان شاغل در وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است.
خطوط تولید تجهیزات الکترواُپتیکی پیشرفته در اصفهان افتتاح شد
اصفهان - ایرنا - خطوط تولید تجهیزات الکترواُپتیکی پیشرفته روز سه شنبه با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در شرکت صنایع الکترواُپتیک وزارت دفاع در اصفهان افتتاح شد.
پرخاشگری مدیر بیمارستان در آمل کار دستش داد
ساری-ایرنا- انتشار رفتار نامتعارف سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) شهر آمل در مازندران در فضای مجازی با یک بیمار تالاسمی، به قیمت برکناری این مدیر تمام شد.
جولان ماهیان خاویاری نارس در تور صیادان
ساری- ایرنا- طرح ممنوعیت صید ماهیان خاویاری از دریای خزر که با موافقت پنج کشور حاشیه این دریا از سال 2010 میلادی به اجرا گذاشته شد، اکنون نشانه های بارزی از موفقیت در بازسازی این ذخایر مهم آبزی را در آب های ایرانی بروز داده است.
مجلس به جای استیضاح وزیران به دنبال راهکار باشد
سمنان- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: مجلس شورای اسلامی در بحث وزیران دولت تدبیر و امید به جای استیضاح به دنبال راهکاری برای پیشبرد امور باشد.
3 دانش آموز حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان فوت کردند
زاهدان - ایرنا - مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: صبا عربی، مونا خسرو پرست و مریم نوکندی سه دانش آموز حادثه آتش سوزی صبح امروز دبستان غیر انتفاعی زاهدان با وجود تلاش پزشکان به علت شدت سوختگی جان خود را از دست دادند.
سرنشینان 30 خودرو گرفتار در برف خوزستان نجات یافتند
اهواز - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اندیکا گفت: سرنشینان 30 دستگاه خودرو گرفتار در برف شهرستان «اندیکا»، صبح سه شنبه با کوشش راهداران منطقه «تاراز» نجات یافتند.
معرفی برندگان قرعه‌کشی چهارمین هفته از جشنواره پرداخت‌های الکترونیکی بانک کشاورزی
با برگزاری قرعه‌کشی چهارمین هفته از جشنواره پرداخت‌های الکترونیکی بانک کشاورزی، ۱۰ نفر برندگان جوایز ۱۰ میلیون ریالی آن مشخص شدند.
تمامی مسیرهای ارتباطی شرق استان تهران لغزنده است
تهران -ایرنا- فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با اشاره به بارش شدید برف در مسیرهای ارتباطی هراز و فیروزکوه گفت: تمامی جاده های ارتباطی شرق استان لغزنده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازدید سفیر ایران در بوسنی از نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو
سفیر کشورمان در سارایوو در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو از نزدیک با ناشران ایرانی و بوسنیایی حاضر در این نمایشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
بازیگر زن «پدر سالار» و دخترش در کنسرت «علی زندوکیلی»
اکرم محمدی و دخترش در کنسرت علی زندوکیلی را در زیر می بینید.
تاکید سلطانی‌فر بر حمایت از بخش خصوصی برای توسعه صنعت تبلیغات
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در چارچوب سیاست‏‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالا و سرمایه‌ ایرانی، از ظرفیت‏‌های بخش خصوصی در حوزه تبلیغات استفاده می‏‌شود.
افشاگری حنیف از یک شرط‌ بندی بزرگ پیش از دربی
مدافع سابق تیم استقلال روایت جالبی از شرط بندی در فوتبال ایران را مطرح کرد.
پیشنهادی از انگلیس برای بشار؟
هافبک عراقی پرسپولیس به دنبال حضور در لیگ جزیره است.
هواپیما در «خارج از مرز»
آثار جشنواره «میاندوآب شهر دوچرخه ایران» به نمایش درآمد
لغو اجرای یک نمایش به دلیل مختلط بودن بازیگران!
خاطره‌بازی «درجه یک» با بازیگر «اخراجی‌ها»
خاطره‌بازی خانم بازیگر با عکس قدیمی مادرش
فیلم پیمان قاسم خانی، پروانه ساخت گرفت
تازه ترین خبرها از «مصائب شیرین» نیکی کریمی
15 فیلم و سریال در شبکه نمایش خانگی پروانه نمایش گرفتند
کارگردان دوست داشتنی سینمای علمی تخیلی جهان 72 ساله شد
زندگی هاشمی رفسنجانی را در دوم شخص ورق بزنید