جلال حسینی، مردی در میانه‌ی آتش

02:25 ۷۷ روز و ۵ ساعت پیش برترین ها 686 0
         جلال حسینی، مردی در میانه‌ی آتش

سیدجلال حسینی بعد از یک فصل غرورانگیز و پرحادثه، سرانجام تصمیم گرفت تا از عرصه ملی خداحافظی کند و پیراهن تیم ملی را به صندوقچه خاطرات بسپارد.

برترین ها

ایران ورزشی: سیدجلال حسینی سوژه جدید فوتبال ایران است. مردی ایستاده در میانه‌ی اتمسفر دوقطبی فوتبال ایران که بدل به یکی از نمادهای حمله هواداران سرخ و به تعبیر بهتر هواداران برانکو به کارلوس کی‌روش شده است.

جلال حسینی، مدافعی با کوله باری از تجربه و یک کیفیت بی بدیل و رشک برانگیز که در روزهای پایانی دهه چهارم زندگی‌اش همانند یک جوان با طراوت و انرژیک در ترکیب پرسپولیس می‌درخشد و یک ستاره بی بدیل به شمار می آید. دستاوردهای فوتبالی صخره سرخ غیرقابل انکار است.

مردی که در کلونی بی یار و یاور پرسپولیس حکم ژنرالی را دارد که داشتنش یکی از خوشبختی های برانکو محسوب می شود. جلال حسینی، همو که با استواری‌اش در برابر مهاجمان گرسنه حریف، فریادهای تکان دهنده اش، رگ های بیرون زده اش و البته صلابت، خونسردی، تعصب و البته گل های سرنوشت سازش به راستی یک ستاره واقعی برای پرسپولیس لقب گرفته.

ابرستاره ای که چه در زمین و چه در کیفیت جلوتر از همه ستاره های ریز و درشت ایستاده و تاثیرش فوق العاده اش بر ارتش سرخ انکار شدنی نیست و ورای تعاریف و کلیشه های موجود قرار می گیرد. شاید بهترین تعریف از ستاره پرسپولیس را هنک تن کاته سرمربی الجزیره داشت، همو که با چمدانی از تجربه از بارسا گرفته تا چلسی، ستاره کهنه کار پرسپولیس را به سوپرمن تشبیه کرد که همیشه در بزنگاه های کلیدی کار را برای پرسپولیس در می‌آورد.

یک کهنه سوار خسته در لشکر بی سردار و بی سرباز سرخ که هرگز از پا نمی افتد. جلال حسینی، او که سپر نمی اندازد و تسلیم برایش واژه‌ای بی‌معناست.

         جلال حسینی، مردی در میانه‌ی آتش

سیدجلال حسینی بعد از یک فصل غرورانگیز و پرحادثه، سرانجام تصمیم گرفت تا از عرصه ملی خداحافظی کند و پیراهن تیم ملی را به صندوقچه خاطرات بسپارد.

تصمیمی دشوار و سخت که بی تردید کارلوس کی‌روش در آن نقش اساسی داشت. سرمربی تیم ملی که در یک تصمیم بحث برانگیز و مجادله آور پیش از جام جهانی روی نام مدافع پرسپولیس قلم قرمز کشید و ترجیح داد تا صخره سرخ را به روسیه نبرد و جای او را به نفرات جوانتر بدهد.

تصمیمی که هرگز به مذاق هواداران سرخ خوش نیامد و به شدت شخص کی روش و تیم ملی را در آستانه جام مورد عتاب قرار دادند اما جام جهانی و مهمتر از همه نمایش جانشین سیدجلال حسینی در ترکیب تیم ملی ثابت کرد تا چه اندازه حق با کی‌روش بوده و سرمربی تیم ملی درست تصمیم گرفته.

تصمیم امروز سیدجلال برتافته از همین اتفاق بود. چه آنکه او می دانست که با حضور کی‌روش هیچ شانسی برای حضور دوباره در تیم ملی و بازی در جام ملت ها نخواهد داشت و از همین رو تصمیم گرفت تا با پیراهن تیم ملی وداعی حسرت بار داشته باشد.

         جلال حسینی، مردی در میانه‌ی آتش

تصمیمی دیر و البته منطقی که پیشنهاد کی‌روش به او در آستانه جام جهانی بود تا او وداعی باشکوه‌ و سرافرازانه با تیم ملی داشته باشد اما جلال حسینی در آن مقطع با همان یکدندگی که خاص شخصیت اوست، پیشنهاد سخاوتمندانه کی‌روش را نپذیرفت تا حالا بدون هیچ ضیافتی با فوتبال ملی وداع کند.

وداعی که حالا دوباره فضای دوقطبی فوتبال ما را داغ کرده و بهانه ای برای حملات بی رحمانه و خشمگینانه هواداران سرخ به کی روش شده.

مردی که تنها جرمش خط زدن نام سیدجلال حسینی آن هم به واسطه سن و سال است و در جام جهانی ثابت کرده که این تصمیم تا چه اندازه درست بوده اما در دعوا هیچوقت حلوا خیرات نمی کنند و رقبا همیشه از کوچکترین روزنه و بهانه برای حمله و تخریب رقیب استفاده می کنند و چه بهانه های بهتر از خداحافظی سیدجلال که در تمام این سال ها ستاره و نماد پرسپولیس بوده.

جلال حسینی البته در کنفرانس خداحافظی اش هرگز کلامی در نقد کی‌روش و زیر سئوال بردن تصمیمش بر زبان نیاورد و با تشکر از سرمربی تیم ملی با رفتاری جنتلمنانه کوشید تا حاشیه ها را مهار کند. در مقابل کی‌روش نیز واکنشی جالب به این خداحافظی و رفتار مدافع سابقش داشت و با واژه‌های غرورانگیز و باشکوه از سیدجلال تقدیر و تشکر کرد اما این رفتارها برای خاموش کردن آتش دعواها کافی نبودند.

نقدهای بی رحمانه و واژه های آتشین حالا کی‌روش را هدف گرفته‌اند اما کاش در میانه آتش جدیدی که به پا شده به یاد بیاوریم که در این فوتبال تقریبا هیچ ستاره ای حتی بزرگ‌تر، شهیرتر و پرافتخارتر از جلال حسینی نیز وداعی درخور نام و افتخاراتش نداشته و غریبانه و در عزلت از تیم ملی خاحداحافظی کرده. بدرقه بد سنت دیرینه این سرزمین است؛ از سیاست گرفته تا هنر و البته فوتبال و سیدجلال حسینی قطعا آخرین نفر در این معرکه نخواهد بود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد