اسدی: استوکس دلش نبود، اروین بهانه می‌آورد

02:56 ۸۲ روز و ۲۱ ساعت پیش برترین ها 524 0
         اسدی: استوکس دلش نبود، اروین بهانه می‌آورد

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی درباره آخرین شرایط این تیم، جدایی اروین و استوکس، جذب بازیکن جدید و ... توضیحاتی ارائه داد.

برترین ها

ورزش سه:  علیرضا اسدی، مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی تبریز یکشنبه شب مهمان برنامه موج فوتبال شبکه سهند بود که راجع به حواشی دیدار مقابل پرسپولیس، جدایی لی اروین، آخرین وضعیت آنتونی استوکس، همکاری با محمد تقوی و ... صحبت‌هایی مطرح کرد که مشروح اظهارات او را در زیر می‌خوانید:

* حق اعتراض به داور را داریم

ضمن احترام به تمام داورانی که قضاوت فوتبال را بر عهده دارند، با توجه به مشکلاتی که قضاوت مسابقات دارند، اعتراض در فوتبال نباید به یک تعارض و مخالفت‌های شدید تبدیل شود؛ اگر این کار ادامه یابد به تنش‌های اجتماعی می‌انجامد و جو ورزشگاه‌ها را برهم می‌ریزد؛

حق باشگاه به‌عنوان یک حق ثابت شده این است که نسبت به قضاوت داوران می‌توانند اعتراض و مصاحبه کنند یا هر اقدام دیگری که در راستای اصلاح ساختار است؛ زمانی که من در فدراسیون حضور داشتم برخوردهایی با داوران می‌شد، حتی اگر اشتباه سهوی بود.

اگر اشتباهات تکرار شود این احساس پیش می‌آید که اشتباهات به سمت عمدی شدن پیش می‌روند؛ مخصوصا در مورد تیم‌های شهرستانی. دلیل اینکه در مورد تیم‌های شهرستانی صحبت می‌کنم که این تیم‌ها بسیار دوست داشتنی هستند؛ البته تهران هم یک شهرستان است و هیچ تفاوتی با بقیه ندارد.

* بیشتر از تعهدات‌مان عمل کردیم

سوال در مورد جدایی توشاک، اروین و استوکس پیش آمد که البته موضوعاتشان فرق دارد. توضیح مسائل در مورد هر کدام این ها فرق دارد. جمع‌بندی همه اما این است که آن را به یک مورد در باشگاه ربط دهند. اما در باشگاه موضوع خاصی نیست.

باشگاه در مورد این نفرات بیشتر از تعهدات‌اش عمل کرده است. وقتی آی تی سی بازیکن صادر می شود، فدراسیون مجوز بازی بازیکن را در تیم جدیدش صادر می کند. اگر هر اختلافی وجود داشت، آی تی سی صادر نمی‌شد و در این صورت کارت بازیکن صادر نمی‌شد و نمی توانست بازی کند.

* حاضر بودیم خانواده استوکس را به ایران بیاوریم

مشکل اساسی که استوکس داشت، در رابطه با خانواده‌اش بود. شاید به نوعی هم دلش نخواهد که مشکلات شخصی‌اش بیان شود. این مشکلات کاملا شخصی هستند. بازیکن در شرایطی است که در این وضعیت که مدارک زیادی علیه او داریم، حاضر است این هزینه‌ها که بسیار هنگفت است را پرداخت کند و جدا شود. دلایلی وجود دارد که نمی‌توان در موردشان صحبت کرد.

         اسدی: استوکس دلش نبود، اروین بهانه می‌آورد

او علاقه‌مند به حضور در تراکتور بود. بعضی‌ها وقتی در کشوری بازی می‌کنند، به چشم می‌آیند و البته فضای عمومی کشورمان برای بازیکنانی می‌تواند مشکل‌ساز باشد. یکی از دلایل این است که ما علاقه‌مند بودیم که حتی پدر، مادر و خواهرش هم به تبریز بیایند تا در آرامش خاطر کامل بازی کند.

* استوکس تمرکز نداشت در تراکتور بماند

ما از اصولمان هیچ گاه پایین نمی‌آییم، حالا هر کسی که می‌خواهد باشد. پدر و خواهرش در یک فضای عالی سه روز در تبریز حضور داشتند. به خاطر بعضی از مسائل پدرش اصرار داشت که بماند ولی استوکس نمی‌توانست تمرکز لازم را برای ماندن داشته باشد. کسی که ذهنش آماده نباشد، نمی‌تواند تمرین کند و اگر تمرین هم کند، دلش با تیم نخواهد بود و اگر دلش هم با تیم نباشد به دل آدم نمی‌نشیند.

* از استوکس گنده‌تر هم جریمه می‌شود

این موارد در جلسه سه روزه‌ای که داشتیم، مطرح شدند. سه الی پنج ساعت در زمینه‌های مختلف به‌عنوان یک دوست صحبت کردیم؛ خیلی‌ها در دوران بازی به ما کمک کردند ولی اشتباه می‌کردیم و ما را بر می‌گرداندند. باید نگذاریم بازیکنان جوان اشتباهات قبلی را تکرار کنند. ما تصمیم نهایی را به خودش واگذار کردیم. پرونده باز است. پرونده و حکم‌ها هم دست ماست.

همه مکاتباتی که در مورد حق باشگاه است، در دست قرار دارد و ما می‌توانیم بگویم بله یا خیر. می‌خواهیم فضا به گونه‌ای باشد فردی که می‌خواهد برگردد، طبق اصول باشگاه باشد. ما کمیته انضباطی داریم و از اصول‌مان نمی‌گذریم. خیلی از استوکس گنده‌تر هم اگر اصول را رعایت نکنند جریمه می‌شوند. تا زمانی بازیکن مورد احترام است که اصول را رعایت کند.

* اروین بهانه‌جویی می‌کند

لی اروین بحثی را مطرح کرد که نمی‌توانم یک ماه بیایم و افسرده هستم. جالب اینجاست که روز دوازدهم ماه این نامه را به او داده‌اند و این بازیکن دو روز بعد به ترکیه آمده که بخشی از مطالباتش را بگیرد؛ در حالی که دکتر در نامه نوشته بود نیاز به استراحت دارد و باید جایش را ترک نکند! بهانه‌هایی از سوی اروین وجود دارد، اما مشکل استوکس خانوادگی است.

اروین مشکلات خاصی ندارد و برخلاف استوکس حواشی ندارد. این دو باهم فرق دارند ولی بهانه‌ای برای نیامدن دارند که قسمتی حقیقت دارد و قسمتی دروغ است. پرونده هر دو به دست ما بسته خواهد شد. ما روند قانونی را از طریق فیفا طی خواهیم کرد.

* فرصت خوب برای جذب بازیکن

ما دو ماه تا ۸۰ روز تعطیل هستیم و فرصت خوبی برای جایگزین کردن بازیکنان داریم. همه کارها دست ما است و باید به خوبی مدیریت کنیم. در خطوط مختلف به بازیکن نیاز داریم ولی در خط حمله بیشترین نیاز را به جذب بازیکن داریم.

جذب طارمی، احمدزاده و گوچی؟

هر بازیکن بزرگی باید افتخار کند که در تراکتورسازی بازی کند. یک موضوع که با آن به شدت برخورد می‌کنیم، این است که باید فقط با باشگاه صحبت کنیم. اگر بازیکن آزاد باشد باید مورد تایید کامل سرمربی باشد. نام هیچ بازیکنی را تا زمانی که تایید نشود، نمی‌گوییم. احتمال دارد همه این بازیکنان در لیست ما باشند ولی نمی‌توانیم تا زمانی که چیزی قطعی شده است، در موردشان صحبت کنیم.

* آینده بازیکنان سرباز

سربازها تا آخر فصل با ما هستند و جدا نمی‌شوند. قائم اسلامی‌خواه هم جزو بازیکنان سرباز است و قرارداد ۴ ساله‌ای با او بستیم. پیشنهادی را به باشگاه ذوب‌آهن دادیم و به تیم‌های دیگر هم ارائه کردیم که مثل اسلامی‌خواه نیز به توافق رسیدیم. آقای آذری پیشنهادی به ما دادند که در هیات مدیره مطرح شد ولی عددها به تاییدمان نرسید. البته چون وقت داریم، هنوز نه رد کرده‌ایم و نه تایید.

* ادامه همکاری با محمد تقوی؟

بعضی از کلمات در ایران رایج است، مثل موقت. ما مربی خارجی بزرگی می‌آوریم و می‌گوییم در شان باشگاه است ولی نتیجه نمی‌گیرد. مهم عملکرد و نوع رفتار مربی با بازیکنان است. نگاه به ترکیب تیم و ارتباط با باشگاه بسیار مهم است. آقای تقوی بسیار باهوش و فهیم است.

از مصاحبه‌هایش هم می‌توانیم بفهمیم که چقدر عاقلانه صحبت می‌کند. با هیچکس پشت و رو ندارد و آنچه در دلش است، می‌گوید. همه باید توانایی‌هایشان را اثبات کنند. سلایق تبریز و آذربایجان سخت و ذائقه‌هایش خاص هستند و باید فرصت داد. البته باشگاه در این مورد هم بیکار ننشسته است.

* نمی‌توانستیم توشاک را زندانی کنیم

نخستین مسئله‌ای که برای ما اهمیت دارد، این است که ثبات تیمی‌مان با بعضی از اخبار که در فضای مجازی منتشر می‌شود، برهم نریزد؛ در مورد توشاک، نمی‌توانیم به کسی بگوییم که نرو و زندانی‌اش کنیم. او از تبریز خارج شد و به کشورش رفت و سپس قطع همکاری کرد. تا ما به نقطه نهایی نرسیم، نمی‌توانیم با صراحت صحبت کنیم. نظر ما این است حرفی را بزنیم که حقیقیت داشته باشد.

* حامیان مالی تراکتور

بحث حامی مالی ما با توجه به قراردادهایی که منعقد شده دچار مشکل است. قراردادهای خوبی انجام نشده و ما زیر بارشان نمی‌رویم. در مورد همین موضوع پیگیری هایی را انجام می‌دهیم. در مورد شرکت لی نینگ، یک فروشگاه وجود داشت که ما همکاری با آن را قطع کردیم چراکه نمی‌توانستیم از محصولاتش استفاده کنیم.

* مشکلات ورزشگاه یادگار امام

گیت‌ها را ما از چهار بازی قبل نوسازی کردیم. اگر مسیر پشت ورزشگاه را بتوانیم درست کنیم، هواداران به راحتی می‌توانند با ماشین‌های خود به پارکینگ آمده و در ورزشگاه حضور یابند.

با این حال تمام گیت‌ها باز نمی‌شود که دلیل آن هم کنترل‌هایی است که باید توسط نیروهای انتظامی انجام گیرد. یک همیت کلی برای آسفالت مسیر ورزشگاه نیاز است. هوادار ۳ کیلومتر باید پیاده برود. اتوبوس‌های خط واحد این روزها برای حمل هواداران کمک می‌کنند ولی تعدادشان کم است. البته بضاعت‌شان همین است و باید همت کنیم تا اوضاع بهتر شود.

* هیچ جای ایران غریب نیستیم

برای من خیلی جالب است که هیچ جایی از ایران غریب نیستیم. هر جایی که می‌رویم، آن جا هواداران تراکتور حضور دارد. یکی از دوستان می‌گفت اگر در آلاسکا هم بازی کنیم آن جا هم چند تراکتوری پیدا می‌شود. لیاقت این مردم قهرمانی است. باید با صبوری به قهرمانی برسیم و مسیر خوبی را پیش می‌رویم. هر کسی که در باشگاه حضور دارد، دلش می‌خواهد که تحفه‌ای کوچک به تماشاگران بزرگ‌مان بدهد. ان‌شاالله خدا کمک کند تا به هدفی که می‌خواهیم، برسیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

انفجار کپسول اکسیژن در بیمارستان کوثر سمنان یک فوتی داشت
سمنان- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: انفجار مانومتر کپسول اکسیژن در بیمارستان کوثر سمنان یک فوتی به جا گذاشت.
300 هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در کشور وجود دارد
شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: از 300 هزار حلقه چاه آب غیرمجاز موجود در کشور سالانه 8 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب آب برداشت می شود.
مراحل اول و دوم مسجد جامع بندرعباس بهره برداری شد
بندرعباس - ایرنا - مرحله اول و دوم مسجد جامع بندرعباس شامل 2 شبستان با رواق ها و ظرفیت گنجایش 11 هزار و 930 نفر شنبه شب با حضور دبیر جامعه روحانیت مبارز مورد بهره برداری قرار گرفت.
3 رفتاری که به فرموده امام صادق(ع) باعث طول عمر می شود
امام صادق علیه‌السلام در سخنی گران بها، سه چیز از جمله خوش رفتاری با خانواده را موجب طول عمر و بهره مندی از نعمت‌ها دانسته‌اند.
دغدغه خانواده های جانباختگان هواپیمای یاسوج بررسی می شود
یاسوج- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی با ابراز همدردی با خانواده های جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج در 29 بهمن ماه پارسال ،گفت که نگرانی و دغدغه آنها درباره ابعاد این حادثه در دولت مطرح و رسیدگی می شود.
دستگیری یک بلژیکی بدلیل ادعای بمب گذاری در هواپیما
مسکو - ایرنا - یک تبعه بلژیک به جرم تهدید به بمب گذاری در هواپیمای آماده پرواز از فرودگاه بین المللی «شرموتووا» در شمال مسکو توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.
ابهام‌زدایی درباره هزینه‌های جشنواره فیلم فجر
سازمان سینمایی در جهت رفع ابهامات ایجاد شده درباره بند ۹ هزینه‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، جزییات این هزینه‌ها را در قالب جدولی منتشر کرد.
لزوم کنترل ساخت و سازهای غیرقانونی و مقابله با بام فروشی در شهر تهران
شهردار منطقه ۴ شهرداری تهران گفت: وظیفه ما ایجاب می‌کند از ساخت و ساز‌های خلاف قانون جلوگیری کنیم و چنانچه بنایی خلاف قانون ساخته شود، ابتدا آن را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال و بر مبنای این ماده، اقدام قانونی می‌کنیم.
مقام یمنی: ائتلاف سعودی 842 مرتبه آتش بس الحدیده را نقض کرد
تهران - ایرنا - 'یحیی سریع' سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز شنبه اعلام کرد که ائتلاف سعودی طی 72 ساعت گذشته 842 مرتبه آتش بس الحدیده را نقض کرده است.
انفجار مرگبار کپسول اکسیژن در بیمارستان
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: علت حادثه در دست بررسی است و اخبار تکمیلی متعاقباً در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

3 رفتاری که به فرموده امام صادق(ع) باعث طول عمر می شود
امام صادق علیه‌السلام در سخنی گران بها، سه چیز از جمله خوش رفتاری با خانواده را موجب طول عمر و بهره مندی از نعمت‌ها دانسته‌اند.
دستگیری یک بلژیکی بدلیل ادعای بمب گذاری در هواپیما
مسکو - ایرنا - یک تبعه بلژیک به جرم تهدید به بمب گذاری در هواپیمای آماده پرواز از فرودگاه بین المللی «شرموتووا» در شمال مسکو توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.
لزوم کنترل ساخت و سازهای غیرقانونی و مقابله با بام فروشی در شهر تهران
شهردار منطقه ۴ شهرداری تهران گفت: وظیفه ما ایجاب می‌کند از ساخت و ساز‌های خلاف قانون جلوگیری کنیم و چنانچه بنایی خلاف قانون ساخته شود، ابتدا آن را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال و بر مبنای این ماده، اقدام قانونی می‌کنیم.
تشویق بولتون به کودتای نظامی در ونزوئلا
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در حساب توئیتری خود عملا اقدام به تحریک نظامیان ونزوئلا کرد و آنا را تشویق به کودتا کرده است.
احتمال دیدار رؤسای جمهور لبنان و سوریه
روزنامه «الجمهوریه» لبنان شنبه (۴ اسفند) نوشت که احتمال دارد در آینده نه چندان دور «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان با «بشار الاسد»، همتای سوری خود دیدار کند.
بازیکنان تیم فوتبال دارایی گز ساز جدایی زدند
از تقابل استقلال و منصوریان تا کار سخت سایپا برابر تراکتورسازی
پاسخ برانکو به شایعه سرمربیگری تیم ملی
تقدیر رئیس فدراسیون فوتبال از سردار آزمون
توقف خانگی یاران طارمی برابر الدحیل
لحظه شماری رئالی‌ها برای حذف یووه و رونالدو
مرزبان: تا من هستم نمی‌گذارم نفت سقوط کند
کی‌روش در مونیخ، همنشینی با رومنیگه و هوینس
بیرانوند: کاور پوشیدم که خونِ لباسم دیده نشود
امید یوونتوس به سلطان هت‌تریک