حسن‌زاده: گرو به درد لت‌ و پار کردن می‌خورد

03:01 ۷۶ روز و ۱۸ ساعت پیش برترین ها 145 0
         حسن‌زاده: گرو به درد لت‌ و پار کردن می‌خورد

کاپیتان پیشین استقلال معتقد است، وینفرد شفر توانسته به بازیکنان القاء کند که سبک بازی‌شان را عوض کنند. او همچنین معتقد است که جذب بازیکن در نقل و انتقالات نیم‌فصل برای مدیران استقلال از نان شب واجب‌تر است.

برترین ها

ایسنا: به نظر می‌رسد استقلال وینفرد شفر به فرم ایده‌آل خود رسیده که شاهد این قضیه، دو پیروزی پیاپی مقابل استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان بود. آبی‌پوشان پایتخت در این دو دیدار عملکرد خوبی داشتند، خصوصا در بازی مقابل صنعت نفت که شاگردان شفر با ارائه نمایشی عالی با نتیجه ۳ بر صفر تیم آبادانی را شکست دادند.

استقلال مقابل ماشین سازی آنقدر بد بود که انگار یک تیم معمولی لباس آبی پوشیده است

رضا حسن‌زاده درباره عملکرد استقلال در دو بازی اخیر و وضعیت کلی آبی‌پوشان اظهار کرد: ابتدا خدا را شکر می‌کنیم که در این دو بازی استقلال توانست شش امتیاز بگیرد و در جدول رده‌بندی صعود کرد.

پیش از این دو دیدار، استقلال مقابل ماشین‌سازی‌ آنقدر بد بازی کرد که انگار یک تیم معمولی است و فقط پیراهن آبی پوشیده است.

این بازی نشان می‌داد که تیم، کار بسیار سخت و سنگینی پیش رو دارد که بخواهد خودش را متحول کند. پیش از آغاز فصل همه تیم‌ها برای گرفتن تیم و نفرات خوب برنامه‌ریزی می‌کنند. همه انتظار داشتند که استقلال نسبت به سال گذشته ضمن حفظ نقاط قوت، ضعف‌ها را پوشش بدهد اما برعکس شد و بجای پوشش دادن ضعف‌ها، تیم ضعیف‌تر هم شد.

         حسن‌زاده: گرو به درد لت‌ و پار کردن می‌خورد

او افزود: عملکرد استقلال مقابل استقلال خوزستان بد نبود. مهم سه امتیاز بازی بود که استقلال از فشار روحی و روانی رها شود. زمانی که به بازی مقابل نفت آبادان رسیدیم، استقلال با صلابت بازی کرد و باعث شد فشارهای خارجی کمتر شود. چیدمان نفرات استقلال مقابل صنعت نفت بهتر شد و در این بازی مشخص شد که اعتقاد شفر به ایرانی‌ها بیشتر شده است.

شفر نیاز به زمان داشت تا به بازیکنان القا کند شکل بازی‌شان را عوض کنند

این پیشکسوت باشگاه استقلال در ادامه درباره عملکرد خط میانی این تیم مقابل صنعت نفت توضیح داد: در این بازی هافبک‌های رو به جلوی استقلال بهتر بازی کردند. نفرات قبلی که برای استقلال به میدان می‌رفتند اکثرا نفرات دفاعی بودند که بازی رو به جلو نداشتند.

شفر نیاز به زمان داشت تا به آن‌ها القا کند که باید پاس‌های رو به جلو بدهند و می‌توانند شکل بازی را عوض کنند. خوشبختانه در بازی صنعت نفت یک بازی خوب از استقلال دیدیم. پاس‌های از عمق و جناحین بیشتر شده بود و بازیکنان هدفمند بازی کردند. شاگردان شفر در این بازی برنامه داشتند که توانستند نتیجه بگیرند. بازیکنان نیاز به خودباوری داشتند تا خودشان را دست کم نگیرند.

حسن‌زاده همچنین در پاسخ به این سوال که چه پارامترهایی باعث شد که عملکرد دفاعی استقلال در این دو بازی بهبود یابد، بیان کرد: اگر در بازی‌های گذشته دفاع استقلال ضعیف کار می‌کرد، به ناهماهنگی بین آن‌ها برمی‌گشت. کادر فنی قطعا گل‌های دریافتی استقلال را آنالیز کردند تا دیگر اشتباهات تکرار نشود. اگر دقت کنید علی کریمی جلوی دفاع بازی کرد تا از آن‌ها حمایت کند و فضای جلوی مدافعان تیمش را پر کند.

او درباره نمایش خط حمله استقلال گفت: خط حمله استقلال در این بازی به تعادل رسید. ما در بازیکنان رو به جلوی‌مان، ۵۰ درصد بازیکن قدرتی و ۵۰ درصد، بازیکن سرعتی و تکنیکی داشتیم و همین باعث شد تعادل برقرار شود تا گل‌های بیشتری بزنیم. این مساله باعث می‌شود که خلاقیت استقلال بیشتر شود و منجر به گرفتن پنالتی و ضربات ایستگاهی توسط بازیکنان استقلال شود.

"گرو" به درد لت و پار کردن مدافعان می‌خورد

به گزارش ایسنا، وینفرد شفر در بازی مقابل صنعت نفت آبادان از الحاجی گرو استفاده نکرد که سرمربی استقلال دلیل آن را درخواست مهاجم نیجریه‌ای برای بازی نکردن در این بازی عنوان کرد. بعدها مشخص شد که گرو به خاطر انتقاداتی که به عملکردش شده، تحت فشار روحی قرار گرفته است.

کاپیتان پیشین استقلال در ادامه گفت‌وگویش در پاسخ به این سوال که آیا الحاجی گرو بالاخره می‌تواند به سطح مورد انتظارش برسد، اظهار کرد: در مورد گرو بحث ناراحت بودن یا نبودن نیست بلکه بحث جدایی است. شاید گرو از نظر اخلاقی خیلی خوب باشد ولی در حال حاضر بحث کیفیت بازی مطرح است.

مهاجمانی مانند فرشاد پیوس یا حتی تیام وقتی یک موقعیت پیدا می‌کنند، گل می‌زنند. این نمایش، عیار بازیکن را نشان می‌دهد. در بازی مقابل سایپا توپی که گرو مقابل دروازه سایه‌اش را زد، عیار بازیکن او را نشان می‌دهد. این توپ، توپی نبود که مثلا گرو خودش را پرت کند و به آن نرسد، بلکه این توپ درست روی پای گرو قرار داشت.

من وقتی این صحنه را دیدم، گفتم که این بازیکن دیگر به درد این کار نمی‌خورد. شاید در جای دیگر به درد بخورد و در تیمی پایین جدولی و شاید بالا جدولی وقتی تیم‌ها به دنبال لت و پار کردن مدافعان حریف برای استفاده مهاجم دیگر تیمشان هستند، می‌توانند از این مهاجم نیجریه‌ای استفاده کنند ولی گرو به هیچ عنوان به درد سیستم ۱-۳-۲-۴ یا ۱-۴-۱-۴ نمی‌خورد و از او باید به همراه یک مهاجم یا دو مهاجم دیگر استفاده کرد.

نقل و انتقالات نیم‌فصل برای استقلال از نان شب واجب‌تر است

حسن‌زاده همچنین در پاسخ به این سوال که از نظر او چه بازیکنانی ممکن است در لیست خروجی استقلال قرار بگیرند، گفت: درست نیست که من بخواهم راجع به این موضوع صحبت کنم. بحث من این است که از نقل و انتقالات نیم فصل باید استفاده کنند چون این نقل و انتقالات برای مدیران استقلال از نان شب واجب است. آن‌ها می‌خواهند تیم را برای لیگ قهرمانان آسیا آماده کنند و باید بازیکنانی جذب کنند تا جبران مافات ابتدای فصل شود.

او درباره پست‌هایی که استقلال نیاز دارد در نیم فصل تقویت کند، توضیح داد: اگر کل نیازهای استقلال را از ۱۰۰ بگیریم، ۷۰ درصد نیاز این تیم به هافبک خلاق است. من نمی‌توانم از مهاجمین خرده بگیرم چون اگر به آن‌ها توپ نرسد کاری نمی‌تواند بکند. شاید حاجی گرو هم جزو افرادی باشد که ضرر دیده است.

گروه مرگ، به خاطر استقلال، گروه مرگ شده است

رضا حسن‌زاده که سابقه قهرمانی با استقلال در جام باشگاه‌های آسیا را دارد، در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره قرعه سخت استقلال در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: قرعه این گروه به خاطر استقلال، گروه مرگ شده است. کلا بازی‌های لیگ قهرمانان سخت است چون همه تیم‌ها قهرمان کشورهایشان هستند.

به خاطر همین استقلال باید بازی‌ها را از ابتدا محکم بگیرد. فوتبال ایران یک سر و گردن فراتر از کشورهای دیگر است و بازیکنان ۵۰ درصدی ما بازیکنان ۱۰۰ درصدی عرب‌ها هستند. فرق ما و آن‌ها بازیکنان خارجی است که آن‌ها بازیکن خارجی درجه یک می‌گیرند اما تیم‌های ایرانی بازیکن خارجی درجه سه جذب می‌کنند.

این پیشکسوت باشگاه استقلال در پایان گفت: امیدوارم که استقلال شرایط خوب الانش را ادامه دهد تا هوادارانمان را از دست ندهیم. الان فصل پاییز و زمستان است ولی هواداران در سرما و زیر باران و برف به ورزشگاه می‌آیند تا از استقلال حمایت کنند. حداقل کاری که تیم باید در حق هواداران انجام دهد این است که یک بازی زیبا به نمایش بگذارد تا آن‌ها با دل شاد از ورزشگاه خارج شوند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تعامل دانشگاه و جامعه برنامه‌ریزی نیاز دارد؛دستوری نیست-دلیل اثرگذارنبودن پروژه‌های علوم‌انسانی
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه این نگرش که دانشگاه‌ها تنها در توسعه مرزهای دانش به صورت جزیره‌ای مؤثر باشند، مطرود است، گفت: اگر دانشگاه می‌خواهد بماند، متحول شود و ارتقا یابد، مسیر ناگزیر آن پیوند با جامعه است و اکنون که ۴۰ سال تجربه را پشت سر داریم، باید در این زمینه اولویت‌بندی‌های واقعی را شناسایی و خلاءها و به هم ریختگی‌های روابطی که موجود است را ساماندهی کنیم.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
صهیونیستها بر مدار شکست
تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به دنبال هشت سال بحران سازی در سوریه و بی نتیجه بودن همه تلاش هایش، به شکست در این کشور اعتراف کرد.
هنرمندان معلول دیر بوشهر6 مقام کسب کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن معلولان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: هنرمندان بازیگر معلول این شهرستان در جشنواره منطقه ای تئاتر مهر آیین خلیج فارس 6 مقام کسب کردند.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد