استقلال و پرسپولیس خصولتی می‌شوند؟

21:18 ۱۶۷ روز و ۲۰ ساعت پیش برترین ها 378 0
         استقلال و پرسپولیس خصولتی می‌شوند؟

پس از دستور حسن روحانی رئیس جمهور ایران برای واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، وزیر ورزش و جوانان در پی آن است که مقدمات این کار را فراهم کند.

برترین ها

فوتبالی: پس از دستور حسن روحانی رئیس جمهور ایران برای واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، وزیر ورزش و جوانان در پی آن است که مقدمات این کار را فراهم کند.

در این میان و در اوضاع اقتصادی عجیب و غریب بخش خصوصی، واگذاری این دو تیم به بخش خصوصی کار راحتی نیست. وزارت ورزش و جوانان قیمت پایه 500 میلیارد تومان برای این دو تیم را در نظر گرفته است و مشتریان علاوه بر اینکه باید برای خرید هر باشگاه حداقل 500 میلیارد تومان بپردازند ( البته ممکن است در مزایده قیمت هم بالاتر رود) سالیانه حدود 50 تا 100 میلیارد تومان هم در هر باشگاه هزینه کنند.

به همین دلیل اداره این دو باشگاه برای بخش خصوصی، به این راحتی ها هم نیست و بسیاری از کارشناسان و مدیران سابق فوتبال ایران در چند روز گذشته گفت و گوهایی داشته اند و در این گفت و گوها تاکید کرده اند که واگذاری سرخابی ها به صلاح نیست و البته شخص یا شرکتی هم پیدا نمی شود که استقلال و پرسپولیس را خریداری کند.

در این باره فوتبالی به اخباری دست پیدا کرده که در حال حاضر جدی ترین مشتریان خرید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، همراه اول و ایرانسل هستند. در حال حاضر ایرانسل اسپانسر مالی هر دو تیم است و البته هر دو باشگاه از این راه درآمد خوبی دارند.

         استقلال و پرسپولیس خصولتی می‌شوند؟

در فصول قبل هم همراه اول اسپانسر دو تیم بود و هواداران دو تیم به همین روش ایرانسل، با ارسال پیامک هایی حمایتشان را از استقلال و پرسپولیس اعلام می کردند و درآمد خوبی از راه ارزش افزوده بدست می آمد. با توجه به اینکه ایرانسل یا همراه اول، هر کدام نمی توانند به تنهایی هر دو باشگاه را خریداری کنند، باید یکی از آنها استقلال را خریداری کند و دیگری پرسپولیس را.

با توجه به اینکه در چند وقت گذشته طرفداران پرسپولیس پیامک بیشتری را به اپراتورها ارسال کرده اند، ظاهرا هر دو اپراتور تمایل دارند که پرسپولیس را خریداری کنند! در هر صورت روز مزایده همه چیز مشخص خواهد شد.

خودروسازان دیگر مشتری های استقلال و پرسپولیس

اما به غیر از اپراتورهای تلفن همراه، شنیده شده که ایران خودرو و سایپا هم احتمال دارد جزو خریداران استقلال و پرسپولیس باشند. ایران خودرو و سایپا هر چند مشکلات اقتصادی دارند اما در نهایت این دو خودروساز هم در سالهای گذشته به خوبی تیمداری کرده اند و سایپا و پیکان در فوتبال ایران، تیم های خوبی داشته اند.

اما سوال اینجاست که اگر قرار باشد ایران خودرو و سایپا استقلال و پرسپولیس را خریداری کنند، آن وقت تکلیف تیم های سایپا و پیکان چه می شود؟ قرار است امتیاز این دو تیم به باشگاههای شهرستانی واگذار شود و انتقال امتیاز صورت پذیرد. در حال حاضر مهم ترین معیار برای واگذاری استقلال و پرسپولیس به شرکت ها، امنیت مالی و تضمین هزینه های سنگین این دو تیم است.

در هر حال باید دید چه تصمیمی درباره تیم های استقلال و پرسپولیس گرفته می شود. وزارت ورزش در سالهای گذشته به لطف اسپانسرهای پیامکی، هزینه چندانی در این دو تیم نکرده و حالا که وزارت ورزش اعلام کرده 100 درصد سهام این دو تیم واگذار می شود، شرکتها یا اشخاص خریدار، با خیال راحت تر می توانند استقلال و پرسپولیس را پس از طی کردن مراحل قانونی خریداری کنند.

فوتبال ایران در روزهای گذشته شاهد تحصن و اعتصاب چندین و چند باشگاه لیگ برتری بوده و به نظر می رسد بحران مالی در فوتبال ایران آغاز شده و دامنه این بحران گریبان بسیاری از تیم ها را در سطح اول فوتبال ایران گرفته است. اوضاع در لیگ های یک و دو هم مناسب نیست و باشگاهها یکی یکی در حال فرو رفتن در این بحران مالی هستند.

درآمدها از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی به باشگاهها نمی رسد و کپی رایت هم رعایت نمی شود و این عامل باعث شده تا اپراتورهای تلفن همراه تنها امید و پایگاه باشگاههای پرطرفداری مثل استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز باشند. آیا اپراتورها صاحب استقلال و پرسپولیس می شوند یا خودروسازان مالکان جدید سرخابی ها خواهند بود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

آتش نشانی تهران: خودکشی دختر جوان را تایید نمی کنیم
تهران - ایرنا - سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه اقدام به خودکشی دختر جوان در شهرک غرب پایتخت را تایید نمی کند گفت: هیچ گونه نشانه ای از خودکشی در این رویداد توسط آتش نشانان دیده نشد.
گره زنان بر تار و پود زندگی عشایری
بروجرد - ایرنا - از تالاب بیشه دالان که به سمت آبسرده بروجرد می گذری به «مله تخت» که همان زمگه بهاری عشایر است می رسی، محلی درمیان تپه های سرسبز اردیبهشتی که نمادی از تولید با نقش اساسی زنان را به نمایش می گذارد.
483 حلقه چاه کشاورزی چابهار در انتظار سوخت
چابهار - ایرنا - 483 حلقه چاه کشاورزی در چابهار یکسال در انتظار سوخت هستند تا پس از سال ها رهایی از بند خشکسالی بتوانند از آب بارندگی نهایت استفاده را برده و بیش از یک هزار هکتار زمین کشاورزی را به زیرکشت ببرند.
عبور از تحریم با فرآوری نفت خام-امیرشاهین نایبی فر*
بیرجند - ایرنا - ظرفیت نفت خام به عنوان یکی از سرمایه های خدادادی و تبدیل آن به فرآورده های پتروشیمی در کشور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا حرکت به سمت استفاده بهینه از این ثروت زمینه عبور از تحریم و رونق تولید را فراهم می آورد.
الأخبار:ترامپ با سیاست ابهام و فشار منتظر تماس ایران است
تهران-ایرنا-روزنامه لبنانی الأخبار نوشت:«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تلاش دارد تا سیاست «ابهام» و «فشار حداکثری» بر ایران را برای مجاب کردن تهران به مذاکره حفظ کند و رسانه های این کشور را به تنش افزایی و دادن اطلاعات غیر دقیق به ضرر منافع آمریکا متهم می کند.
شبکه الجزیره: طرفداران امارات در یمن به جنگ مزدوران سعودی می روند
تهران - ایرنا - شبکه خبری «الجزیره» اعلام کرد: «عیدروس الزبیدی» رییس شورای موسوم به 'شورای انتقالی جنوب یمن' (مورد حمایت امارات) و عناصرش قصد دارند با بازپس گیری استان 'حضرموت'، مزدوران سعودی را از این مناطق بیرون کنند.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
اندونزی چهره امنیتی به خود گرفت
تهران - ایرنا - دستگیری 30 تروریست با طراحی ایجاد آشوب در روز اعلام نتایج انتخابات سراسری اندونزی در 22 ماه مه ( اول خرداد) باعث شد تا دولت این کشور در هراس از حملات تروریستی، 32 هزار پلیس را برای امنیت جاکارتا و دیگر شهرهای این کشور در روز اعلام نتایج به کار گمارد.
خشکسالی، کره شمالی را با بحران جدی مواجه ساخته است
تهران - ایرنا - کاهش شدید بارش ها و بروز خشکسالی ، کره شمالی را در وضعیت بحرانی قحطی و خشکسالی قرار داده است که این موضوع باعث نیاز شدید40 درصد از مردم این کشور به کمک های غذایی شده است.
جنگ تحمیلی تجاری آمریکا، آماده باش کامل چین
پکن- ایرنا- رادیو بین المللی چین در گزارشی با اشاره به ادامه جنگ تحمیلی تجاری آمریکا علیه این کشور در نوشت پکن در آمادگی کامل بسر می برد و ترسی از این جنگ ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
برگزاری ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در ندامتگاه شهرری
رییس ندامتگاه شهرری از اجرای ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در بخش های مختلف فرهنگی و تربیتی در ندامتگاه شهرری خبر داد.
پیوس: پرسپولیس تقویت نشود، به مشکل می‌خورد
فرشاد پیوس، مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که این تیم برای فصل آینده نیاز به تقویت دارد.
چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟
آیا همچنان در تلاشید تا وزنتان کم شود؟ برای شما راهکار‌هایی داریم تا حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.
مترو تهران به هواداران پرسپولیس خدمات می دهد
عضو کمیته فنی استقلال: بدنبال مربی از اروپای شرقی هستیم
فصل کابوس وار رئال مادرید با شکست به اتمام رسید
«کمپانی» با سِمت بازیکن-سرمربی راهی اندرلخت می شود
نقشه زیرکانه پی اس جی برای گریز از پرداخت رقم انتقال «دخه آ»
پروین: ویلموتس می تواند به فوتبال ایران کمک کند
یک گیلانی مربی تیم ملی فوتسال ناشنوایان شد
واکنش برانکو به پیشنهاد الاهلی مصر
روزنامه پرتغالی از توافق «محمدی» با تیم آوِز خبر داد
تارنمای عربی از توافق الاهلی مصر و «برانکو» خبر داد