نیمکت‌نشینی حسینی از هزار دقیقه گذشت

22:38 ۷ روز و ۱۶ ساعت پیش برترین ها 34 0
         نیمکت‌نشینی حسینی از هزار دقیقه گذشت

بیش از هزار دقیقه دوری از ترکیب استقلال برای دروازه بانی که ادعای فیکس بودن داشت، می‌تواند سرمنشا تصمیم‌های تازه باشد. شاید این بار سید حسین پیشنهاد رسیده از اصفهان را جدی‌تر بگیرد.

برترین ها

ایران ورزشی: همه نگاه ها درنقل وانتقالات نیم فصل به سرنوشت الحاجی گرو و مارکوس نویمایراست. خارجی هایی که عملکرد بسیارضعیفی دراستقلال داشته اند اما نباید فراموش کرد که مهم ترین اتفاقات جایی رخ خواهد داد که همه ازآن غافلند. سیدحسین حسینی که قول بازی های بیشتری درلیگ هجدهم گرفته بود حالا بیش ازهزاردقیقه از ترکیب استقلال دور مانده و هیچ بعید نیست که او این بار به پیشنهاد رسیده از اصفهان پاسخ مثبت دهد و حتی برای نیم فصل هم که شده خودش را از نیمکت نشینی های پی درپی دراستقلال خلاص کند.

آیا سیدحسین حسینی چراغ سبز ذوب آهن را جدی می‌گیرد و نیم فصل از استقلال جدا می‌شود؟ شاید اگر این بار از دروازه بان استقلال درباره جدایی بپرسید جملات دیگری را به زبان بیاورد. درست برخلاف ابتدای لیگ جدهم که قرص و محکم وقتی درباره جدایی اش از استقلال و پیوستن به سپاهان سوال می‌شد می‌گفت:« می‌خواهم بمانم.»

سید حسین آن روزها از مسئولان نقل وانتقالات سابق استقلال قول گرفته بود درفصل هجدهم شماره یک تیمش باشد و پیوسته درترکیب اصلی قرار بگیرد.

قول هایی هم به او داده شده بود وحتی شفر نیز درجریان ریزقول وقرارهای شفایی حسینی با سران سابق باشگاه استقلال قرار داشت و سرمربی آبی ها نیز تلویحا به این موضوع که درفصل هجدهم بیشتر از حسینی استفاده می‌کند، مهرتایید زده بود

         نیمکت‌نشینی حسینی از هزار دقیقه گذشت

اما مصدومیتی که گریبان دروازه بان استقلال را گرفت سبب شد او خیلی زود از آرزویش دور بماند وهفته ها نیمکت نشینی را تجربه کند. حسینی شاید می‌دانست که اگر لیگ را با نیمکت نشینی شروع کند آنگاه با وجود مهدی رحمتی سیری ناپذیر دیگربازگشتش به قفس توری استقلال سخت و دشوار خواهد شد

اما آقای کلین شیت فکر مصدومیت ناخواسته را نکرده بود که چه طوربرآمالش مهرباطل خواهد زد. ازنگاه بیرونی هم این تصویروجود داشت که رحمتی درفصل هجدهم نیمکت نشین حسینی خواهد شد و همه شواهد برجا مانده از کنش ها و واکنش های فصل هفدهم نیز دلالت برحضورسیدحسین حسینی درترکیب اصلی داشت، اما مصدومیت و البته آمادگی مهدی رحمتی درهمان روزهای آغازین لیگ همه معادلات و پیش بینی ها را برهم زد.

تنش هایی که بعد ازهفته ها دروازه بانی مهدی رحمتی از سوی حسین حسینی به پا شد نیزنشان می‌داد او هرگزنیمکت نشینی را برنمی‌تابد. اول بار حسینی درجریان بازی با پارس جم حاضربه تمرین کنار مهدی رحمتی نشد و دفعه بعد درشهرآورد بزرگ پایتخت همین کاررا تکرار کرد تا ناراحتی عمیق خود را ازشرایط موجود به همگان اعلام کند.

حسینی بی هیچ دلیل موجهی نیمکت نشینی را برنمی‌تابید و حتی با شفربرسربازگشت به ترکیب اصلی نیز مجادلاتی داشت تا شاید به آنچه می‌خواهد برسد و رحمتی را نیمکت نشین خود ببیند. رفتارشفر درمواجهه با سید حسین اما بسیارتند و خصمانه بود.

سرمربی استقلال بی آنکه توجهی به آتیه این دروازه بان داشته باشد، حسینی را بعد از اولین اعتراض دوباره به نیمکت ذخیره ها چسباند تا اینکه سرانجام دربازی لیگ مقابل سایپا دروازه های اقبال به روی او باز شد و حسینی پس از هفته های متمادی نیمکت نشینی رنگ دروازه را دید!

         نیمکت‌نشینی حسینی از هزار دقیقه گذشت

آن بازی با پیروزی استقلال همراه شد و سیدحسین حسینی با سوپرواکنش خود درواپسین ثانیه ها استقلال را به نوعی نجات داد تا شفر بهانه ای برای بازگرداندنش به نیمکت نداشته باشد. همین گونه هم شد. سرمربی آلمانی استقلال که تنیه را برای حسینی کافی می‌دید دربازی فوق حساس تیمش مقابل سپاهان دوباره نام سیدحسین حسینی را به عنوان شماره یک تیمش نوشت.

حسینی به قفس توری استقلال رفت اما درنهایت مغلوب ضربه سراستنلی کی‌روش شد و بازنده آن میدان را ترک کرد. سرمربی استقلال اما به جهت آنکه متهم به تقابل با حسینی نشود دربازی یک هشتم نهایی جام حذفی مقابل سایپا بازهم حسینی را برگزید. آن بازی حساسیت های خاصی داشت و دو تیم درشرایطی که به تساوی2-2رضایت داده بودند به رقابت پراسترس پنالتی ها رفتند که درنهایت بازهم استقلال بازنده میدان را ترک کرد.

پس از آن باخت که استقلال یک جام را ازدست داد شفر دیگر به‌ سیدحسین حسینی میدان نداد تا شمار بازی های این دروازه بان در12 بازی که استقلال در لیگ پشت سرگذاشته از عدد 2 تجاوز نکند ویک بازی هم درجام حذفی مقابل نامش ثبت شود. استقلال تا انتهای لیگ دو بازی دیگر پیش رو دارد ودرمجموع بازی هایش درلیگ و جام حذفی 15بازی را سپری کرده که سهم حسینی 3بازی و به عبارتی دیگر 270 دقیقه بوده است.

درواقع شفر از1350دقیقه بازی های که استقلال در لیگ گذرانده بیش از 1000دقیقه حسینی را نیمکت نشین کرده است و بعید است که با آمادگی مهدی رحمتی سهم بازی کردن های سیدحسین تا پایان لیگ در استقلال قابل توجه باشد.

حسینی با رقیبی مواجه است که کوله باری از تجربه را با خود دارد و با اینکه آمادگی روزهای اوج را ندارد اما همین سطح از آمادگی نیز برای تداومش درچارچوب دروازه استقلال کفایت کرده است. این رقیب خستگی ناپذیر پیش می رود و از سویی کاملا مشهود است که شفر گرایش بیشتری به رحمتی دارد ودرشرایط برابراین دروازه بان را به سید حسین ترجیح می‌دهد وچندان تمایل ندارد که حسینی را در هربازی درقفس توری تیمش قراردهد.

نگاه شفر به رحمتی یک نگاه کاملا اعتماد گونه است اما درمواجهه با سیدحسین هرگزچنین نیست وهمواره با تردید به این دروازه بان می‌‌نگرد؛ دروازه بانی با استعداد و پرانگیزه که حالا با نزدیک شدن به نقل وانتقالات نیم فصل مشتریانی خواهد داشت و ازهمین حالا زمزمه پیغام های ذوب آهن به گوش می‌رسد.

تیمش که علیرضا منصوریان را روی نیمکت خود دارد و شاید چندان بی میل نباشد که پس از سال ها تکیه به رشید مظاهری درچارچوب دروازه اش تحولی ایجاد کند. شاید این بار سید حسین که ابتدای فصل می‌توانست به سپاهان ملحق شود، پیشنهاد ذوب آهن را جدی بگیرد. حتی جدی تر از ابتدای فصل.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

طرز تهیه پلو تایلندی
پلو تایلندی یک غذای بسیار خوشمزه و مقوی حاوی میگو می‌باشد که می‌توانید در خانه تهیه کنید و از آن لذت ببرید.
خاطره بازی با امین‌الله رشیدی: می‌خواستم رئیس‌جمهور شوم!
باورش سخت است که یکی از نخستین خواننده‌های رادیو، چندین‌دهه خانه‌نشینی را تحمل کرده و در این سال‌های نسبتا طولانی، خاموش و بی‌صدا مانده است. امین‌الله رشیدی که از معدود خواننده‌های دهه30 رادیو است، بعد از 2دهه خاموشی در اواسط دهه70 در قاب تلویزیون ظاهر شد.
لیست سیاه ۵۰ نفره رادیو؛ بزرگانی که باید بروند!
مسئولان رسانه ملی هم می‌دانند که رادیو بدون چهره‌های پیشکسوت، معنایی ندارد، اما در ‏هفته‌های قبل لیستی از گوینده یا صداپیشه‌های بازنشسته در رادیو تهیه شد و غیرمستقیم به بعضی از آنها ‏گفته‌اند: «نیایید».
راز اخراج کمال کامیابی‌نیا از زبان خودش
هافبک دفاعی قرمزها نسبت به اخراجش معترض است.
اختلاف طارمی و تراکتور بر سر یک بند
تیم تبریزی خواهان به خدمت گرفتن مهدی طارمی است.
چراغ سبز فیفا به میزبانی ایران در جام جهانی
سخنان رییس فیفا حاکی از احتمال حضور ایران به عنوان میزبان در جام جهانی است.
لئوناردو: حیف که نتوانستیم زلاتان را میلانی کنیم
لئوناردو مدیر ورزشی باشگاه میلان گفت زلاتان ابراهیموویچ به گزینه‌ی بازگشت به میلان فکر می‌کرده ولی در نهایت تصمیم گرفته در سال 2019 همچنان با پیراهن لس‌آنجلس گلکسی بازی کند.
قلعه‌نویی حرف‌های برانکو را تلافی کرد!
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت:اگر پنجره پرسپولیس به خاطر اشتباه مدیرانش بسته شده هزار پنجره برای این تیم در فوتبال ایران باز کرده‌اند.
کلوپ: لیورپولی‌ها چهارشنبه آنفیلد را جهنم کنند
یورگن کلوپ از هواداران لیورپول خواست روز چهارشنبه که او و تیمش در آنفیلد به مصاف ناپولی می‌روند جو بسیار پرشوری در ورزشگاه بوجود بیاورند و تیم‌شان را با تمام قدرت حمایت کنند.
لوکاکو: برای یونایتد باید عضلاتم را می‌سوزاندم
روملو لوکاکو، مهاجم منچستریونایتد مدعی شد که او برای جام جهانی، عضلات زیادی به بدنش اضافه کرده بود و از همین رو برای یونایتد و فصل جدید باید وزنش را کاهش می‌داده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شاهزاده سعودی بعد از کتک خوردن گم شد
روزنامه «ساندی تایمز» از ناپدید شدن یک شاهزاده سعودی بعد از کتک خوردن از محافظان ولی عهد این کشور خبر داد.
اظهارنظر صریح کرباسچی درباره نجفی و افشانی
شهردار سابق تهران می‌گوید از نظر او انتخاب محمدعلی نجفی و محمدعلی افشانی به عنوان شهردار اشتباه بوده است.
350 هزار مقام چینی تنبیه انضباطی شدند
پکن- ایرنا- بررسی ها نشان می دهد در طول 6 سال گذشته، پس از شروع مبارزه با فساد در چین در دولت فعلی و به ریاست 'شی جین پینگ' رییس جمهوری این کشور، حدود 350 هزار نفر از مقام های چین دستگیر، تنبیه یا زندانی شده اند.
نبرد رنو، نماد مقاومت ایلام در عصر رضاخانی
ایلام - ایرنا - قیام مردمی معروف به نبرد رنو نماد مقاومت و آزادیخواهی ایلات و عشایر ایلام در عصر ستم شاهی رضاخان پهلوی است.
کاهش ۳۵۰ تومانی نرخ دلار بانکی
بانک‌ها امروز نرخ خرید دلار را بیش از ۳۵۰ تومان کاهش دادند و این نرخ به زیر ۱۰ هزار تومان رسید.
راز اخراج کمال کامیابی‌نیا از زبان خودش
اختلاف طارمی و تراکتور بر سر یک بند
چراغ سبز فیفا به میزبانی ایران در جام جهانی
لئوناردو: حیف که نتوانستیم زلاتان را میلانی کنیم
قلعه‌نویی حرف‌های برانکو را تلافی کرد!
کلوپ: لیورپولی‌ها چهارشنبه آنفیلد را جهنم کنند
لوکاکو: برای یونایتد باید عضلاتم را می‌سوزاندم
روبن: اگر پیشنهاد خوبی نباشد بازنشسته می‌شوم
طیبی و توکلی در بین ۱۰ فوتسالیست برتر جهان
هواداران میلان علیه بازیکن ترکیه‌ای