نیمکت‌نشینی حسینی از هزار دقیقه گذشت

22:38 ۸۳ روز و ۲ ساعت پیش برترین ها 324 0
         نیمکت‌نشینی حسینی از هزار دقیقه گذشت

بیش از هزار دقیقه دوری از ترکیب استقلال برای دروازه بانی که ادعای فیکس بودن داشت، می‌تواند سرمنشا تصمیم‌های تازه باشد. شاید این بار سید حسین پیشنهاد رسیده از اصفهان را جدی‌تر بگیرد.

برترین ها

ایران ورزشی: همه نگاه ها درنقل وانتقالات نیم فصل به سرنوشت الحاجی گرو و مارکوس نویمایراست. خارجی هایی که عملکرد بسیارضعیفی دراستقلال داشته اند اما نباید فراموش کرد که مهم ترین اتفاقات جایی رخ خواهد داد که همه ازآن غافلند. سیدحسین حسینی که قول بازی های بیشتری درلیگ هجدهم گرفته بود حالا بیش ازهزاردقیقه از ترکیب استقلال دور مانده و هیچ بعید نیست که او این بار به پیشنهاد رسیده از اصفهان پاسخ مثبت دهد و حتی برای نیم فصل هم که شده خودش را از نیمکت نشینی های پی درپی دراستقلال خلاص کند.

آیا سیدحسین حسینی چراغ سبز ذوب آهن را جدی می‌گیرد و نیم فصل از استقلال جدا می‌شود؟ شاید اگر این بار از دروازه بان استقلال درباره جدایی بپرسید جملات دیگری را به زبان بیاورد. درست برخلاف ابتدای لیگ جدهم که قرص و محکم وقتی درباره جدایی اش از استقلال و پیوستن به سپاهان سوال می‌شد می‌گفت:« می‌خواهم بمانم.»

سید حسین آن روزها از مسئولان نقل وانتقالات سابق استقلال قول گرفته بود درفصل هجدهم شماره یک تیمش باشد و پیوسته درترکیب اصلی قرار بگیرد.

قول هایی هم به او داده شده بود وحتی شفر نیز درجریان ریزقول وقرارهای شفایی حسینی با سران سابق باشگاه استقلال قرار داشت و سرمربی آبی ها نیز تلویحا به این موضوع که درفصل هجدهم بیشتر از حسینی استفاده می‌کند، مهرتایید زده بود

         نیمکت‌نشینی حسینی از هزار دقیقه گذشت

اما مصدومیتی که گریبان دروازه بان استقلال را گرفت سبب شد او خیلی زود از آرزویش دور بماند وهفته ها نیمکت نشینی را تجربه کند. حسینی شاید می‌دانست که اگر لیگ را با نیمکت نشینی شروع کند آنگاه با وجود مهدی رحمتی سیری ناپذیر دیگربازگشتش به قفس توری استقلال سخت و دشوار خواهد شد

اما آقای کلین شیت فکر مصدومیت ناخواسته را نکرده بود که چه طوربرآمالش مهرباطل خواهد زد. ازنگاه بیرونی هم این تصویروجود داشت که رحمتی درفصل هجدهم نیمکت نشین حسینی خواهد شد و همه شواهد برجا مانده از کنش ها و واکنش های فصل هفدهم نیز دلالت برحضورسیدحسین حسینی درترکیب اصلی داشت، اما مصدومیت و البته آمادگی مهدی رحمتی درهمان روزهای آغازین لیگ همه معادلات و پیش بینی ها را برهم زد.

تنش هایی که بعد ازهفته ها دروازه بانی مهدی رحمتی از سوی حسین حسینی به پا شد نیزنشان می‌داد او هرگزنیمکت نشینی را برنمی‌تابد. اول بار حسینی درجریان بازی با پارس جم حاضربه تمرین کنار مهدی رحمتی نشد و دفعه بعد درشهرآورد بزرگ پایتخت همین کاررا تکرار کرد تا ناراحتی عمیق خود را ازشرایط موجود به همگان اعلام کند.

حسینی بی هیچ دلیل موجهی نیمکت نشینی را برنمی‌تابید و حتی با شفربرسربازگشت به ترکیب اصلی نیز مجادلاتی داشت تا شاید به آنچه می‌خواهد برسد و رحمتی را نیمکت نشین خود ببیند. رفتارشفر درمواجهه با سید حسین اما بسیارتند و خصمانه بود.

سرمربی استقلال بی آنکه توجهی به آتیه این دروازه بان داشته باشد، حسینی را بعد از اولین اعتراض دوباره به نیمکت ذخیره ها چسباند تا اینکه سرانجام دربازی لیگ مقابل سایپا دروازه های اقبال به روی او باز شد و حسینی پس از هفته های متمادی نیمکت نشینی رنگ دروازه را دید!

         نیمکت‌نشینی حسینی از هزار دقیقه گذشت

آن بازی با پیروزی استقلال همراه شد و سیدحسین حسینی با سوپرواکنش خود درواپسین ثانیه ها استقلال را به نوعی نجات داد تا شفر بهانه ای برای بازگرداندنش به نیمکت نداشته باشد. همین گونه هم شد. سرمربی آلمانی استقلال که تنیه را برای حسینی کافی می‌دید دربازی فوق حساس تیمش مقابل سپاهان دوباره نام سیدحسین حسینی را به عنوان شماره یک تیمش نوشت.

حسینی به قفس توری استقلال رفت اما درنهایت مغلوب ضربه سراستنلی کی‌روش شد و بازنده آن میدان را ترک کرد. سرمربی استقلال اما به جهت آنکه متهم به تقابل با حسینی نشود دربازی یک هشتم نهایی جام حذفی مقابل سایپا بازهم حسینی را برگزید. آن بازی حساسیت های خاصی داشت و دو تیم درشرایطی که به تساوی2-2رضایت داده بودند به رقابت پراسترس پنالتی ها رفتند که درنهایت بازهم استقلال بازنده میدان را ترک کرد.

پس از آن باخت که استقلال یک جام را ازدست داد شفر دیگر به‌ سیدحسین حسینی میدان نداد تا شمار بازی های این دروازه بان در12 بازی که استقلال در لیگ پشت سرگذاشته از عدد 2 تجاوز نکند ویک بازی هم درجام حذفی مقابل نامش ثبت شود. استقلال تا انتهای لیگ دو بازی دیگر پیش رو دارد ودرمجموع بازی هایش درلیگ و جام حذفی 15بازی را سپری کرده که سهم حسینی 3بازی و به عبارتی دیگر 270 دقیقه بوده است.

درواقع شفر از1350دقیقه بازی های که استقلال در لیگ گذرانده بیش از 1000دقیقه حسینی را نیمکت نشین کرده است و بعید است که با آمادگی مهدی رحمتی سهم بازی کردن های سیدحسین تا پایان لیگ در استقلال قابل توجه باشد.

حسینی با رقیبی مواجه است که کوله باری از تجربه را با خود دارد و با اینکه آمادگی روزهای اوج را ندارد اما همین سطح از آمادگی نیز برای تداومش درچارچوب دروازه استقلال کفایت کرده است. این رقیب خستگی ناپذیر پیش می رود و از سویی کاملا مشهود است که شفر گرایش بیشتری به رحمتی دارد ودرشرایط برابراین دروازه بان را به سید حسین ترجیح می‌دهد وچندان تمایل ندارد که حسینی را در هربازی درقفس توری تیمش قراردهد.

نگاه شفر به رحمتی یک نگاه کاملا اعتماد گونه است اما درمواجهه با سیدحسین هرگزچنین نیست وهمواره با تردید به این دروازه بان می‌‌نگرد؛ دروازه بانی با استعداد و پرانگیزه که حالا با نزدیک شدن به نقل وانتقالات نیم فصل مشتریانی خواهد داشت و ازهمین حالا زمزمه پیغام های ذوب آهن به گوش می‌رسد.

تیمش که علیرضا منصوریان را روی نیمکت خود دارد و شاید چندان بی میل نباشد که پس از سال ها تکیه به رشید مظاهری درچارچوب دروازه اش تحولی ایجاد کند. شاید این بار سید حسین که ابتدای فصل می‌توانست به سپاهان ملحق شود، پیشنهاد ذوب آهن را جدی بگیرد. حتی جدی تر از ابتدای فصل.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

نقره خدری و برنز دلخانی در تورنمنت مجارستان
رضا خدری به مدال نقره و میثم دلخانی به مدال برنز رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان دست یافتند.
خلیلی: هیچ‌ وقت چنین زمین بدی ندیده بودم
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس از شرایط بد میزبانی و زمین مسابقه در مسجدسلیمان گلایه دارد.
پیروزی پُرگل حریف پرسپولیس در ال‌کلاسیکوی قطر
السد حریف آسیایی پرسپولیس در هفته هفدهم رقابت‌های لیگ ستارگان قطر در ال‌کلاسیکوی این کشور در خانه الریان به بردی پرگل رسید.
نکاتی خواندنی از فینال اتحادیه؛ ساری در لبۀ پرتگاه
منچسترسیتی و چلسی روز یکشنبه در فینال جام اتحادیه به مصاف هم می روند.
بوسکتس: با این مسی، خیال‌مان راحت است
بارسا امشب به لطف درخشش مسی توانست در زمین سویا 2-4 پیروز شود.
پیروزی حریف استقلال در لیگ امارات
العین حریف آسیایی استقلال در هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ امارات به پیروزی رسید.
غیبت راموس؛ ناکامی دوباره در انتظار کهکشانی‌ها؟
سرخیو راموس بازی یکشنبه رئال را به علت محرومیت از دست داده است.
پاسخ والورده به گلایه رئالی‌ها از تقویم فشرده
بارسلونا امشب در زمین سویا به یک برد ارزشمند دست یافت و فاصله با سایر رقبا را بیشتر کرد.
هواداران نگران نباشند؛ پاتوسی مشکلی ندارد
آیاندا پاتوسی بر خلاف ادعای عادل فردوسی پور منعی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا ندارد

پر بازدید ترین اخبار امروز

عربشاهی: پرسپولیس دچار مشکل می‌شود
بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید که این تیم با شرایط کنونی در آینده دچار مشکل خواهد شد.
منصوریان مقابل استقلال به چه نتایجی رسیده؟
دیدار تیم‌های استقلال و ذوب آهن حاشیه‌های جذابی دارد که یکی از این حاشیه‌ها تقابل علیرضا منصوریان با تیم سابقش است. اتفاقی که البته تکراری نیست.
مسی: برای کسب پیروزی به برنابئو می‌رویم
فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا تاکید کرده این تیم به دنبال پیروزی در سانتیاگو برنابئو است.
تاکتیک های رایج در فوتبال؛ شطرنج سرمربیان
موضوع مهم در فوتبال این است که میلیون ها روش برای بازی کردن آن وجود دارد اما انتخاب با سرمربی است.
3 رفتاری که به فرموده امام صادق(ع) باعث طول عمر می شود
امام صادق علیه‌السلام در سخنی گران بها، سه چیز از جمله خوش رفتاری با خانواده را موجب طول عمر و بهره مندی از نعمت‌ها دانسته‌اند.
خلیلی: هیچ‌ وقت چنین زمین بدی ندیده بودم
پیروزی پُرگل حریف پرسپولیس در ال‌کلاسیکوی قطر
خلاصه بازی پاری سن ژرمن ۳ - نیم المپیک ۰
نکاتی خواندنی از فینال اتحادیه؛ ساری در لبۀ پرتگاه
بوسکتس: با این مسی، خیال‌مان راحت است
پیروزی حریف استقلال در لیگ امارات
غیبت راموس؛ ناکامی دوباره در انتظار کهکشانی‌ها؟
پاسخ والورده به گلایه رئالی‌ها از تقویم فشرده
هواداران نگران نباشند؛ پاتوسی مشکلی ندارد
کوواچ: ممکن است کومان به لیورپول نرسد