درودگر: من با بازیکنی در تراکتور قرارداد نبستم

10:43 ۱۷۰ روز و ۷ ساعت پیش برترین ها 165 0

مسئول کمیته بازاریابی سازمان لیگ، گفت: در زمان حضورم در تراکتورسازی هیچ قراردادی به دست من منعقد نشد و چون دیدم دوستان بهتر فعالیت می‌کنند‌، امور را به خودشان سپردم.

برترین ها

خبرگزاری فارس: صادق درودگر در حاشیه کارگاه آموزشی بازاریابی با حضور نماینده AFC گفت: همان‌طور که می‌دانید بزرگ‌ترین معضل فوتبال ما مسائل اقتصادی و تجاری است. مسئولان سطح اول کشور و دستگاه‌های قانون‌گذار به دنبال خصوصی‌سازی هستند ولی در این امر موفق نمی‌شوند. ابتدا باید بستر را فراهم کنیم و سپس به دنبال کارهای اقتصادی باشیم، تا تجاری نشویم همیشه بدهکاریم. در فوتبال ما کسی به خاطر کسب درآمد سرمایه‌گذاری نمی‌کند و اکثر افراد اهداف غیرورزشی دارند.
وی افزود: دلیل این امر هم عدم آشنایی با آموزه‌های بازاریابی ورزشی است. همین اتفاقات باعث می‌شود باشگاه‌ها تفکر درستی در رابطه با درآمدهای خود نداشته باشد، من در قرقیزستان، کرواسی و اسلوونی دوره‌های بازاریابی را دیدم و به همین خاطر برای برگزاری این دوره‌ها در ایران بودم که قرار است این کارگاه‌ها در سه دوره در ایران برگزار شود.
شما می‌بینید که امروز باشگاه‌های ما ناظر تبلیغاتی دارند، سال قبل گزارشی از تبلیغات محیطی از سوی الیاسی و امیدی مورد بررسی قرار گرفت و ما از تبلیغ ۲۵ شرکت بدون اطلاع بودیم. ناظران تبلیغاتی که امسال از سوی باشگاه‌ها و هیأت‌های فوتبال مشخص شده‌اند، در مسیر شفاف‌سازی قدم برمی‌دارند تا همه باشگاه‌ها از تمام عوامل مطلع باشند.
مسئول کمیته بازاریابی سازمان لیگ در مورد اینکه باشگاه‌های پولی از تبلیغات محیطی نگرفته‌اند، عنوان کرد: ما درآمد ایجاد می‌کنیم و توزیع آن برعهده خزانه است. بخشی از قرارداد را دریافت کردیم و بخشی هم به صورت اسناد مدت‌دار در اختیارمان است که همین امروز بخشی از آن وصول شد و در طول فصل توزیع خواهد شد. اگر درآمدها وصول شود پرداختی به باشگاه‌ها نسبت به سال قبل بسیار چشمگیر خواهد بود.
وی در مورد اینکه گفته می‌شود شیرازی مسئول تبلیغات محیطی سال قبل ۶۰-۵۰ میلیارد به سازمان لیگ بدهکار است، عنوان کرد: قطعا این مبلغ را دریافت می‌کنیم. آل اسحاق مسئول حقوقی سازمان لیگ در حال پیگیری این موضوع است. آنها داوری که ما مشخص کردیم را نپذیرفتند و قرار شد از کانون وکلا درخواست تعیین داور بدهیم.
در این رابطه پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد و من به عنوان نماینده‌ای که در این بخش فعالیت می‌کند هیچ اغماضی در این موضوع ندارم و با تلاشی که می‌کنیم بیش از ۸۰-۷۰ میلیارد از طلب باشگاه‌ها را می‌گیریم.
درودگر در پاسخ به این سؤال که چه کاری باید انجام داد تا باشگاه‌ها دیگر نیازی به پول بیت‌المال نداشته باشند، اظهار داشت: حرف بسیار قشنگی در مورد پول بیت المال زدید. وقتی درآمدزایی نباشد، پول‌هایی از راه‌های مختلف بدون داشتن مکانیزم تزریق می‌شود که این مسئله فساد به وجود می‌آورد.
ما باید برای درآمدزایی برنامه‌ریزی کنیم. از سوی دیگر مجلس باید قوانین حمایتی در نظر بگیرد. بسیاری از صنایع تسهیلات حمایتی در بحث توسعه و صادرات دریافت می‌کنند و باید چنین موضوعی را در امر فوتبال هم تعریف کنیم. چند سال قبل راهکار جامعی در این راستا مشخص شد که یک شخص چون این مسئله را قبول نداشت آن را کنار گذاشت و اجرایی نکرد. متأسفانه ما همه جا دچار بی نظمی هستیم و این مسئله آسیب‌ می‌زند.
وی در مورد اینکه این امر چه زمانی اجرایی خواهد شد، عنوان کرد: ان‌شاءالله وقتی این موضوع در اختیار من قرار گرفت، این مسئله اجرایی می‌شود.
مسئول کمیته بازاریابی سازمان لیگ در رابطه با اینکه پولی از تبلیغات محیطی وصول شده است، گفت: بله، بخشی از این پول وصول شده و در دو نوبت پرداخت داشته‌ایم، ام این پرداخت‌ها چشمگیر نبوده است، مثلا در بحث حقوق و ایاب و ذهاب داوران، بحث مالیات و بیمه و باشگاه‌هایی که طلب داشتند پرداخت‌هایی صورت گرفت. ما مالیات و بیمه را هم به روز تسویه می‌کنیم و همان‌طور که گفتم اگر این درآمدها به دست بیاید، امسال پرداختی نسبت به سال قبل بسیار چشمگیر خواهد بود.
وی در ادامه عنوان کرد: باید مسیر هدف‌دار باشد. متأسفانه ما در باشگاه‌هایمان اهداف درآمدزایی نداریم و در فدراسیون و سازمان لیگ ما هم آن طور که در جهان رایج است، بحث‌های اقتصادی را دنبال نمی‌کنیم. باید قدم‌های بزرگی در این راستا برداریم و سازمان اقتصادی باشگاه را تعریف کنیم.
درودگر در پایان در ارتباط با اینکه گفته می‌شود در زمان حضور او به عنوان مدیرعامل در باشگاه تراکتورسازی در قراردادهایی که با بازیکنان خارجی بسته شده به بازیکنان حق فسخ داده‌اند، عنوان کرد: من ۱۴ روز مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی بودم و هیچ قراردادی به دست من منعقد نشد.
تنها دو نسخه قراردادی که عقد شده بود را تحویل مسئولان سازمان لیگ دادم. در زمان حضور من اشکان دژاگه و مسعود شجاعی از سوی باشگاه جذب شدند که در جریان قرارداد و مذاکرات آنها نبودم. به همین دلیل که دوستان عزیزمان بهتر فعالیت می‌کردند اجازه دادم آنها کارشان را بکنند و رفتم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

روحانی: ملت ایران در برابر قلدرمابآن سر تعظیم فرود نمی آورد
ارومیه- ایرنا- رییس جمهوری گفت: ملت ایران در برابر قلدرمآبان سر تعظیم فرود نمی آورد.
روحانی: حال خوب دریاچه ارومیه موجب خوشحالی است
ارومیه- ایرنا- رییس جمهوری با اشاره به رسیدن تراز آب دریاچه ارومیه به 5.3 میلیارد متر مکعب در سال جاری گفت: امروز از اینکه حال دریاچه خوب است، خوشحالیم.
آتش 50 هکتار از گندمزارهای ایذه خوزستان را خاکستر کرد
اهواز- ایرنا- مسئول اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه گفت: 50 هکتار از گندمزارهای روستای رمه‌چر ایذه ، ظهر روز سه شنبه در جریان آتش سوزی از بین رفت.
سرخابی ها در آزمون دشوار خصوصی سازی - حمیدرضا خلیقی*
شیراز - ایرنا -چند سالی است که بحث واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس تهران به بخش خصوصی مطرح شده و قرار است این دو تیم محبوب ایران امسال به بخش خصوصی واگذاری شوند؛ این موضوع با اما و اگرهایی روبرو است.
حرم روح الله؛ میعادگاه عاشقان در لیالی قدر
شهرری- ایرنا- حرم مطهر امام خمینی(ره) در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه میعادگاه عاشقان و شیفتگان اسلام و مومنان است و آنان که دل در گرو حضرت دوست دارند در لیالی قدر نیز در آستان این امام رئوف گرد هم می آیند تا رسم دلدادگی را به جای آورند.
معاون اوقاف :190 هزار موقوفه در کشور ثبت شده است
بندرعباس- ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: 190 هزار موقوفه با 804 نوع نیت در کشور به ثبت رسیده که درآمدهای آنها طبق نیت واقفان هزینه می شود.
حقوق اسفندماه کارکنان آذرآب اراک پرداخت شد
اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان اراک گفت: حقوق اسفندماه سال گذشته کارکنان شرکت صنایع آذرآب اراک روز(سه شنبه) سی و یکم اردیبهشت ماه جاری واریز شد.
نشریات محلی مازندران کاغذ دولتی می گیرند
ساری-ایرنا- معاون مطبوعاتی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: با موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد تا نیمه خردادماه سال جاری کاغذ با ارز 4 هزار و 200 تومانی ویژه سهمیه سه ماهه بهار به نشریات محلی اختصاص داده می شود.
چه کسانی در ماه رمضان چاق تر می شوند؟
تهران- ایرنا- ماه مبارک رمضان ماه خودسازی، مدیریت بهتر خویشتن از ابعاد روحی، شخصیتی و اخلاقی و نیز جسمی است و فرصتی را فراهم می کند برای کاهش وعده های غذایی اما مشاهده می شود برخی افراد در این ماه نه تنها اضافه وزن پیدا می کنند بلکه با مشکلات گوارشی هم مواجه می شوند.
2230 راس دام قاچاق در هرمزگان کشف شد
بندرعباس- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: 2 هزار و 230 رأس دام قاچاق به ارزش 61 میلیارد و 394 میلیون ریال با تلاش ماموران انتظامی استان در فروردین و اردیبهشت ماه امسال کشف شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
شب شعری برای الگو گرفتن مسئولان فرهنگی
هرساله در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) به رسم مألوفِ ماه مبارک، ضیافت شاعران با رهبر انقلاب برگزار می‌شود. شب گذشته شاعران به رسم سنت دو دهه پیش به حضور مقام معظم رهبری رفتند و در یک نشست چند ساعته صمیمی ‌با رهبر کشور که علاقه خاصی به شعر دارند، راجع به شعر و جریان‌های شعری گفت‌وگو کردند.
دلیل عدم توافق قطبی و فولاد
رئیس هیأت مدیره باشگاه فولاد خوزستان، گفت: عدم توافق با افشین قطبی برای هدایت تیم در فصل آینده فقط به خاطر مسائل مالی نبود.
مجموعه شهدای مدافع حرم پانزده‌تایی شد
کتاب "آخر شهید می‌شوی" پانزدهمین جلد از مجموعه شهدای مدافع حرم که شرحی بر داستان زندگی شهید صادق عدالت اکبری است به همت انتشارات روایت فتح منتشر شد.
زمان پخش دیدار شعرا با رهبر انقلاب
مشروح دیدار جمعی از شاعران با رهبر انقلاب امشب از شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رود.
چلسی قرارداد «ژیرو» را یک سال دیگر تمدید کرد
سعداوی: هیات مدیره برای ادامه همکاری با قطبی به جمع بندی نرسید
توییت «بی فکر» تیم رسانه ای بارسا هواداران را از کوره در برد
عابدینی: زمان استفاده از مربیان داخلی در تیم ملی فرارسیده است
استقلال با علی کریمی وارد مذاکره شد
نام کوچک سرمربی آینده یووه «مائوریتسیو» است
پنج بازی در فوتسال جام رمضان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد
عضو هیات مدیره استقلال: فوتبال را باید به اهالی آن سپرد
قطبی از فولاد خوزستان جدا شد
امباپه: توپ طلای 2019 مال «مسی» است