راهنمای ثبت‌نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸

14:23 ۱۶۹ روز و ۸ ساعت پیش برترین ها 781 0
         راهنمای ثبت‌نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸

افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند باید مطلع باشند که ادامه تحصیل این عزیزان در خارج از کشور منوط به اخذ مدرک کارشناسی بوده و یا باید از مقطع دیپلم برای مقطع کارشناسی اپلای کنند.

برترین ها

وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند باید مطلع باشند که ادامه تحصیل این عزیزان در خارج از کشور منوط به اخذ مدرک کارشناسی بوده و یا باید از مقطع دیپلم برای مقطع کارشناسی اپلای کنند. گزارش امروز نگاهی دارد به شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی. با ما همراه باشید.

         راهنمای ثبت‌نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸

شرایط عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸

 • اعتقاد به اسلام یا یكی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
 • ملتزم به احكام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز كردن از محرمات ) .
 • ملاک وضع كنونی داوطلب در هنگام ثبت نام است.
 • اقلیت های دینی ( ادیان رسمی ) مندرج در قانون اساسی ، از این شرط مستثنی هستند ( به شرط عدم تجاهر به نقص احكام اسلام )
 • عدم احراز عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران .
 • در صورتی كه داوطلب سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته ، باید تغییر نظر او احراز شود .
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن .
 • عدم احراز فساد اخلاقی .
 • عدم اشتهار به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال ( در صورت اشتغال فعلی )
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر .

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸

همان طور که می دانید داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ از نظر وضعیت تحصیلی ، نظام وظیفه ، طرح نیروی انسانی و …. در وضعیت های مختلفی قرار دارند . سازمان سنجش کشور به منظور ایجاد رقابتی سالم وضعیت های مختلف داوطلبان را بررسی کرده و تحت عنوان شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ ارائه می کند . در این قسمت بخشی از این شرایط را مورد بررسی قرار می دهیم .

وضعیت تحصیلی داوطلبان

 • داوطلبان می‌بایست دارای مدرك كاردانی مورد تأييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوری ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی و يا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشند .
 • دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره كاردانی به شرط اخذ مدرك كاردانی تا تاريخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ برای انتخاب رشته های تحصيلی نيمسال اول و يا در صورت فارغ التحصيلی تا تاريخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ منحصراً برای انتخاب رشته های تحصيلی نيمسال دوم مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون مي باشند .
 • داوطلبانی که مدرک بالاتر از کارشناسی داشته باشند حق ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ در رشته های گروه پزشکی و غیر پزشکی را ندارند .
 • دارندگان مدارک معادل مورد تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و مدارك معادل سازمان امور استخدامی كشور ( كـه فاقـد مجـوز وزارت علـوم هستند ) به شرط ارائه گواهی قبولی در آزمون جامع دارندگان مدارک معادل ، می‌توانند در دوره های بدون آزمون دانشگاه ها و مؤسسات و مراكز آمـوزش عالی و پردیس ها ثبت نام نمایند .
 • پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره روزانه در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال ۹۷ در صورت ثبت نام و شركت در آزمـون كـاردانی بـه كارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره های غی رروزانه ( دانشـگاه آزاد اسـلامی ، نوبـت دوم ( شـبانه )، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی ) است.

         راهنمای ثبت‌نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸

وضعیت طرح نیروی انسانی

با توجه به مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشكی ، فارغ التحصیلان مقطع كارشناسی پیوسته در صورت دارا بودن مدرک كاردانی مرتبط مندرج دفترچه راهنما ، با رعایت شرایط زیر می توانند در مقطع كارشناسی ناپیوسته رشته های گروه پزشـكی از طریـق قبولی در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته ، تحصیل نمایند .

۱ – لزوم گذراندن طرح نیروی انسانی برای دانش آموختگان مقطع كارشناسی پیوسته مشمول طرح .

۲ – دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه های اجرایی و عدم دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم .

۳ – نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران .

اگر داوطلبی کاردانی یکی از رشته گروه پزشکی که طرح اجباری دارند را داشته باشد بشرطی بدون انجام دوره طرح می تواند در آزمون شرکت کند که رشته انتخابی او در کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ دارای طرح اجباری باشد .

وضعیت نظام وظیفه

 • مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نمی باشند و در صورت قبولی و پذيرش در دانشگاه ، معافيت تحصيلی برای آنان صادر نگرديده و دانشگاهها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند .
 • دانشجويان اخراجی دانشگاه ها تا پايان خدمت دوره ضرورت و يا اخذ معافيت دائم ، شرايط استفاده از معافيت تحصيلی را نخواهند داشت .

وضعیت انتخاب رشته فرهنگیان

 • دارا بودن حكم كارگزینی مبنی بر استخدام رسمی یا پیمانی در زمان ثبت نام در آزمون ( مشروط به تداوم اشتغال در آموزش و پرورش ) الزامی است.
 • تاریخ صدور حكم استخدام رسمی و یا پیمانی داوطلبان باید قبل از پایان مهلت قانونی ثبت نام در آزمون باشد در غیر این‌صورت مجـاز بـه انتخـاب رشـته هـای تحصیلی ویژه فرهنگیان نبوده و در صورت انتخاب و قبولی ، قبولی آنان «لغو» می گردد.
 • معلمان حق التدریس و آموزش یاران نهضت سواد آموزی و نیروهای قراردادی و … كه فاقد حكم كارگزینی رسمی و یـا پیمـانی باشـند ،مجـاز بـه انتخـاب رشـته نمی باشند و در صورت انتخاب ، قبولی آنان لغو خواهد شد .
 • دارا بودن فرم « موافقت با ادامه تحصیل كاركنان » ( رسمی یا پیمانی ) از اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود براساس شـرایط منـدرج در فـرم موافقـت بـا ادامـه تحصیل كاركنان .
 • داوطلبان بايـد بـرای دريافت اين فرم به ادارات آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمايند .
 • عدم اشتغال به تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی یا غیردولتی .
 • فرهنگیانی كه به هر نحوی قبلاً مدرك كارشناسی ( پیوسته یا ناپیوسته ) و بالاتر از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی یا آزاد بصورت معادل یـا غیر معادل دریافت نموده اند مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند .


گروه های زیر مجموعه سبک زندگی

لباس و مد
لباس و مد

آخرین اخبار

عملکرد خوزستان در مدیریت مصرف برق قابل تقدیر است
اهواز – ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق عملکرد خوزستان در مدیریت مصرف برق را قابل تقدیر دانست و گفت: مدیریت یکهزار و 500 مگاواتی در حوزه برق خوزستان سبب می شود تا در شرایط فعلی 150 هزار میلیارد ریال در این حوزه صرفه جویی شود.
معاون عمرانی وزارت کشور:دولت 25هزار میلیارد ریال به سیل زدگان تسهیلات می پردازد
اهواز- ایرنا- معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از اختصاص 25 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با مصوبه هیئت وزیران برای جبران خسارت ناشی از سیل فروردین ماه امسال برای مناطق سیل زده کشور خبر داد.
شکات 48 درصد بدهی زندانیان جرایم غیرعمد را می بخشند
بجنورد - ایرنا - معاون اداری و مالی ستاد دیه گفت: 48 درصد بدهی زندانیان جرایم غیرعمد در کشور توسط شاکیان بخشیده می شود.
تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه‌های علمیه امضا شد
قم - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است
قم-ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.
5 نفر در اصفهان به دلیل مصرف مشروبات تقلبی جان باختند
اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از روز پنجشنبه گذشته تاکنون پنج نفر در این استان بدلیل مصرف مشروبات تقلبی حاوی متانول جان باختند و 20 نفر مسموم و روانه بیمارستان شدند.
4465 میلیارد تومان طرح با حضور رییس جمهوری در آذربایجان غربی افتتاح می شود
ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به استان، گفت: در این سفر 27 طرح با چهار هزار و 465 میلیارد تومان هزینه توسط دکتر حسن روحانی در شهرستان های مختلف استان افتتاح می شود.
وقوع انفجار در مرکز بغداد
تهران- ایرنا- رسانه ها از وقوع انفجار در بغداد پایتخت عراق خبر دادند.
سوریه استفاده از سلاح شیمیایی در لاذفیه را تکذیب کرد
تهران - ایرنا - سوریه ادعای برخی رسانه‌ها و محافل وابسته به گروه های تروریستی مبنی بر استفاده ارتش این کشور از سلاح شیمیایی در استان لاذقیه را تکذیب کرد.
عضو ارشد کنگره آمریکا: افزایش تنش با ایران نتیجه سیاست های دولت ترامپ است
تهران- ایرنا- رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که افزایش تنش با ایران نتیجه سیاست هایی است که دولت ترامپ علیه تهران در پیش گرفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.