راهنمای ثبت‌نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸

14:23 ۷۹ روز و ۱ ساعت پیش برترین ها 684 0
         راهنمای ثبت‌نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸

افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند باید مطلع باشند که ادامه تحصیل این عزیزان در خارج از کشور منوط به اخذ مدرک کارشناسی بوده و یا باید از مقطع دیپلم برای مقطع کارشناسی اپلای کنند.

برترین ها

وب‌سایت روزیاتو - علی زمانی: افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند باید مطلع باشند که ادامه تحصیل این عزیزان در خارج از کشور منوط به اخذ مدرک کارشناسی بوده و یا باید از مقطع دیپلم برای مقطع کارشناسی اپلای کنند. گزارش امروز نگاهی دارد به شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی. با ما همراه باشید.

         راهنمای ثبت‌نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸

شرایط عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸

 • اعتقاد به اسلام یا یكی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
 • ملتزم به احكام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز كردن از محرمات ) .
 • ملاک وضع كنونی داوطلب در هنگام ثبت نام است.
 • اقلیت های دینی ( ادیان رسمی ) مندرج در قانون اساسی ، از این شرط مستثنی هستند ( به شرط عدم تجاهر به نقص احكام اسلام )
 • عدم احراز عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران .
 • در صورتی كه داوطلب سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته ، باید تغییر نظر او احراز شود .
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن .
 • عدم احراز فساد اخلاقی .
 • عدم اشتهار به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال ( در صورت اشتغال فعلی )
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر .

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸

همان طور که می دانید داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ از نظر وضعیت تحصیلی ، نظام وظیفه ، طرح نیروی انسانی و …. در وضعیت های مختلفی قرار دارند . سازمان سنجش کشور به منظور ایجاد رقابتی سالم وضعیت های مختلف داوطلبان را بررسی کرده و تحت عنوان شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ ارائه می کند . در این قسمت بخشی از این شرایط را مورد بررسی قرار می دهیم .

وضعیت تحصیلی داوطلبان

 • داوطلبان می‌بایست دارای مدرك كاردانی مورد تأييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوری ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی و يا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشند .
 • دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره كاردانی به شرط اخذ مدرك كاردانی تا تاريخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ برای انتخاب رشته های تحصيلی نيمسال اول و يا در صورت فارغ التحصيلی تا تاريخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ منحصراً برای انتخاب رشته های تحصيلی نيمسال دوم مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون مي باشند .
 • داوطلبانی که مدرک بالاتر از کارشناسی داشته باشند حق ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ در رشته های گروه پزشکی و غیر پزشکی را ندارند .
 • دارندگان مدارک معادل مورد تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و مدارك معادل سازمان امور استخدامی كشور ( كـه فاقـد مجـوز وزارت علـوم هستند ) به شرط ارائه گواهی قبولی در آزمون جامع دارندگان مدارک معادل ، می‌توانند در دوره های بدون آزمون دانشگاه ها و مؤسسات و مراكز آمـوزش عالی و پردیس ها ثبت نام نمایند .
 • پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره روزانه در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال ۹۷ در صورت ثبت نام و شركت در آزمـون كـاردانی بـه كارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره های غی رروزانه ( دانشـگاه آزاد اسـلامی ، نوبـت دوم ( شـبانه )، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی ) است.

         راهنمای ثبت‌نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸

وضعیت طرح نیروی انسانی

با توجه به مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشكی ، فارغ التحصیلان مقطع كارشناسی پیوسته در صورت دارا بودن مدرک كاردانی مرتبط مندرج دفترچه راهنما ، با رعایت شرایط زیر می توانند در مقطع كارشناسی ناپیوسته رشته های گروه پزشـكی از طریـق قبولی در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته ، تحصیل نمایند .

۱ – لزوم گذراندن طرح نیروی انسانی برای دانش آموختگان مقطع كارشناسی پیوسته مشمول طرح .

۲ – دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه های اجرایی و عدم دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم .

۳ – نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران .

اگر داوطلبی کاردانی یکی از رشته گروه پزشکی که طرح اجباری دارند را داشته باشد بشرطی بدون انجام دوره طرح می تواند در آزمون شرکت کند که رشته انتخابی او در کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ دارای طرح اجباری باشد .

وضعیت نظام وظیفه

 • مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نمی باشند و در صورت قبولی و پذيرش در دانشگاه ، معافيت تحصيلی برای آنان صادر نگرديده و دانشگاهها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند .
 • دانشجويان اخراجی دانشگاه ها تا پايان خدمت دوره ضرورت و يا اخذ معافيت دائم ، شرايط استفاده از معافيت تحصيلی را نخواهند داشت .

وضعیت انتخاب رشته فرهنگیان

 • دارا بودن حكم كارگزینی مبنی بر استخدام رسمی یا پیمانی در زمان ثبت نام در آزمون ( مشروط به تداوم اشتغال در آموزش و پرورش ) الزامی است.
 • تاریخ صدور حكم استخدام رسمی و یا پیمانی داوطلبان باید قبل از پایان مهلت قانونی ثبت نام در آزمون باشد در غیر این‌صورت مجـاز بـه انتخـاب رشـته هـای تحصیلی ویژه فرهنگیان نبوده و در صورت انتخاب و قبولی ، قبولی آنان «لغو» می گردد.
 • معلمان حق التدریس و آموزش یاران نهضت سواد آموزی و نیروهای قراردادی و … كه فاقد حكم كارگزینی رسمی و یـا پیمـانی باشـند ،مجـاز بـه انتخـاب رشـته نمی باشند و در صورت انتخاب ، قبولی آنان لغو خواهد شد .
 • دارا بودن فرم « موافقت با ادامه تحصیل كاركنان » ( رسمی یا پیمانی ) از اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود براساس شـرایط منـدرج در فـرم موافقـت بـا ادامـه تحصیل كاركنان .
 • داوطلبان بايـد بـرای دريافت اين فرم به ادارات آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمايند .
 • عدم اشتغال به تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی یا غیردولتی .
 • فرهنگیانی كه به هر نحوی قبلاً مدرك كارشناسی ( پیوسته یا ناپیوسته ) و بالاتر از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی یا آزاد بصورت معادل یـا غیر معادل دریافت نموده اند مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند .


گروه های زیر مجموعه سبک زندگی

لباس و مد
لباس و مد

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
عمده فروشی چیست و چه کاربردی دارد؟
روش جذب فالوور واقعی در اینستاگرام
سوگواری چه تاثیری روی بازماندگان می‌گذارد؟
خطاهای شناختی؛ تفکر همه یا هیچ
چگونه پولدار شویم؟
رستوران‌های مخفی تهران؛ ساعات کار ۱۱ شب تا ۵ صبح!