سپاهان چگونه پنجمین تیم پرهزینه لیگ است؟

12:07 ۱۷ روز و ۲۲ ساعت پیش برترین ها 150 0

سرمربی سپاهان مدعی است 4 تیم لیگ برتری از این تیم هزینه بیشتری در این فصل داشته‌اند.

برترین ها

ایلنا: سپاهان با هدایت قلعه‌نویی این روزها در لیگ برتر حسابی می‌تازد و توانست در ادامه نتایج درخشان خود و در دیدار حساس و شش امتیازی مقابل پدیده هم به برتری رسیده و صدرنشین لیگ را بعد از 13 هفته مغلوب کند و جایش را در رتبه اول رده‌بندی لیگ بگیرد.
سپاهان در حال حاضر دقیقاً در نقطه عکس فصل گذشته خود قرار دارد. فصل هفدهم فصلی کابوس وار برای طلایی‌پوشان بود که بد شروع شد، بد ادامه یافت و بد به پایان رسید تا نیاز به اصلاحات اساسی در پایان فصل در این تیم احساس شود و مدیریت باشگاه مطابق خواست هواداران برای اعمال این تغییرات دست به کار شود و قلعه‌نویی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود نشانده و نفرات زیادی هم جذب این تیم شدند.
سپاهان با جذب 9 بازیکن در نقل و انتقالات یکی از تیم‌های فعال این فصل بود و نتایج تیم نشان از تغییرات اساسی آنها می‌دهد. با وجود این تغییرات گسترده، مدیریت و کادرفنی این تیم همیشه هزینه‌های گزاف را تکذیب کرده و مدعی هستند تیم آنها جزو تیم‌های پر خرج لیگ برتر نیست و حتی عنوان شد از نظر بودجه تیم پنجم لیگ برتر هستند.
در اینجا به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم که این چهار تیم پرهزینه‌تر از سپاهان کدام تیم‌ها هستند.
از 16 تیم لیگ برتری سپاهان را که کنار بگذاریم، 4 تیم پر هزینه‌تر از بین 15 تیم هستند که بدون شک به تیم‌های سپیدرود، نساجی، استقلال خوزستان، ماشین‌سازی، سایپا، پیکان، فولاد، صنعت نفت، نفت مسجد سلیمان، پدیده و پارس جم نمی‌تواند نسبت داده شود و 4 تیم باقی مانده به احتمال زیاد تیم‌های زیر هستند: تراکتورسازی تبریز سرخپوشان تبریزی فصلی رویایی از همه نظر را سپری می‌کنند. خروج از مالکیت نظامی و ورود به بخش خصوصی باعث شد اوضاع مالی خوبی پیدا کرده و محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه حسابی برای این تیم دست به جیب شده و نفرات کلیدی و شناخته شده زیادی جذب کرد که بدون شک این تیم را پرهزینه‌ترین تیم این فصل قرار می‌دهد و جای شک و شبهه‌ای باقی نمی‌گذارد.
تراکتورسازی جان توشاک ولزی را به خدمت گرفت و 3 کاپیتان تیم ملی یعنی دژاگه، شجاعی و حاج‌صفی را به تبریز برد و دو مهاجم خارجی گران قیمت به خدمت گرفت که البته خیلی زود کارشان به جدایی رسید. تشکیل پرستاره ترین تیم لیگ برتر پرهزینه‌ترین تیم شدن را هم در پی دارد.
استقلال تهران آبی‌پوشان مهره‌های زیادی در نقل و انتقالات از دست دادند و شیوه مدیریت اشتباه باشگاه باعث شد عایدی آنچنانی هم از این جدایی ها نصیب باشگاه نشده و فقط هزینه‌های گزاف برای پر کردن جای خالی ستاره‌ها و خروج از زیر فشار هواداران روی دستشان ماند.
جذب نومایر، گرو، صیادمنش، باقری، دانشگر، محمدی مهر، تیموری، کریمی و البته طارق همام در کنار حفظ نفرات پرهزینه فصل گذشته باعث شده استقلال هم در بین تیم‌هایی قرار بگیرد که بودجه زیادی صرف بستن تیمش در فصل جدید شده است. تمدید قرارداد با شفر هم یکی از اتفاقات پرهزینه استقلال در فصل جاری بود.
پرسپولیس سرخپوشان از دو پنجره پیاپی نقل و انتقالاتی محروم بودند و توانایی جذب بازیکن نداشتند ولی این به معنی نبود هزینه برای این باشگاه نیست. پرسپولیس علاوه بر اینکه 4 مهره شناخته شده و گران قیمت را به خدمت گرفت تا از نیم فصل به این تیم اضافه شوند، برای تمدید قرارداد با چند بازیکن خود حسابی دست به جیب شد و حتی اخبار غیر رسمی از پرداخت مبلغ نا متعارف به یکی از هافبک‌های این تیم برای ماندن حکایت دارد.
بدون شک پرسپولیس برای حفظ نفراتی مثل کامیابی‌نیا، انصاری و چند مهره دیگر که قراردادشان تمام شده بود حسابی دست به جیب شده است. ضمن اینکه بدهی‌های سنگینی روی دوش باشگاه بود که تا حد زیادی پرداخت شدند و علاوه بر آن پرداخت هزینه کادرفنی و بازیکنان حاضر این تیم هم رقم قابل توجهی است. برای همین پرسپولیس را هم باید جزو تیم های پر هزینه فصل دانست.
ذوب آهن اصفهان تیم دیگر اصفهانی اگرچه همیشه فضایی کم هیاهوتر و گوشه‌گیرانه‌تر از زردپوشان همشهری دارد ولی آنقدر‌ها هم که به نظر می‌رسد تیمی کم هزینه و کم خرج نیستند. ذوب آهن فصل گذشته نایب قهرمان لیگ برتر بود و در فصل نقل و انتقالات هم در کنار چند بازیکنی که جدا شدند، مهره‌های خوبی خریداری شده که جزو گران قیمت‌های لیگ برتر هستند.
محسن مسلمان، رحیم زهیوی، مسعود ابراهیم‌زاده، عارف غلامی و هافبک و مهاجم خارجی ذوبی‌ها نفراتی هستند که جزو گران قمیت‌های لیگ به حساب می‌آیند و البته تمدید قرارداد با برخی از بازیکنان از جمله فخرالدینی و حسینی که مورد توجه باشگاه‌های دیگر بودند هم هزینه‌بردار بوده است. ذوبی‌ها البته از فروش مرتضی تبریزی به استقلال هم پول نسبتاً خوبی به جیب زدند تا حساب دخل و خرجشان خیلی هم ناموزون نشود.
ادعای قلعه‌نویی درست است؟ سرمربی سپاهان تیمش را پنجمین تیم پر هزینه لیگ می‌داند قطعاً تنها تیم‌هایی که می‌توانند شامل این ادعا بالاتر از سپاهان خرج کرده باشند 4 تیم عنوان شده هستند که البته میزان خرجشان نسبت به سپاهان مورد بحث است. سپاهان در نقل و انتقالات مهدی کیانی، محمد ایران‌پوریان، پیام نیازمند، شهاب عادلی، بختیار رحمانی، کی‌روش استنلی، سجاد شهباززاده، محمد کریمی و ولادیمیر کومان را به خدمت گرفته است.
کیانی و ایران‌پوریان به دلیل رابطه خوب با قلعه‌نویی و البته دلایلی که باعث جدایی‌شان از تراکتورسازی شده است به این تیم آمدند و با توجه به شرایط سنی که دارند بعید است قرارداد عجیب و غریبی بسته باشند. شهباززاده هم دو فصل کابوس وار در پیش داشت که به احتمال زیاد تا حد زیادی از قیمت او کاسته است. شهاب عادلی و محمد کریمی که مشخصاً خرید‌های گران قیمتی نیستند و کی‌روش استنلی هم فصل گذشته با 150 هزار دلار توسط قلعه‌نویی جذب ذوب آهن شده بود حتی اگر 2 برابر این مبلغ را هم از سپاهان گرفته باشد بازهم در مقابل مهاجمان خارجی تیم‌های دیگر لیگ برتر رقم قابل توجهی نیست.
در این میان پیام نیازمند از خریدهایی است که گفته می‌شود مبلغ قرارداد خوبی دارد و ولادیمیر کومان هم که با اصرار قلعه‌نویی جذب سپاهان شد از نفراتی بود که هیات مدیره برای تامین بودجه جذبش تشکیل جلسه داده بود.
سپاهان نتوانست عارف غلامی، محمد کریمی و مهدی شریفی را حفظ کند و با مبلغ بالاتر جذب استقلال و پرسپولیس و ذوب آهن شدند و در جذب احسان حاج‌صفی و محسن مسلمان هم از تراکتورسازی و ذوب آهن شکست خوردند و این می‌تواند دلیل خوبی برای پرهیز باشگاه از ولخرجی باشد.
سپاهانی‌ها تا کنون بارها در صحبت‌های خود خواهان شفاف شدن قراردادها و هزینه تیم‌ها از سوی سازمان لیگ شده‌اند ولی تا کنون جواب مثبت نگرفته‌اند و به نظر می‌رسد تا زمانی که مثل همه جای دنیا قراردادها شفاف نشود نمی‌توان هزینه تیم‌ها را به طور دقیق در کفه ترازوی مقایسه قرار داد و هرچه گفته شود گمانه‌زنی است.
با این وجود تا حدی که می‌شود حدس زد مشخصاً تراکتورسازی پرهزینه‌تر از سپاهان بوده و حتی استقلال و پرسپولیس را هم می‌توان تیم‌هایی پرهزینه‌تر از سپاهان دانست ولی در مورد ذوب‌آهن نمی‌توان به طور قطع گفت از سپاهان هزینه بیشتری داشته است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

بهترین گوشی‌های چینی ۲۰۱۸ با قیمت مناسب
گوشی‌های چینی همواره به ارزان بودن مشهور بوده‌اند و از همین رو کسانی که پول کافی برای خرید محصولات رده بالایی مانند سری آیفون اپل یا گلکسی اس سامسونگ را در اختیار ندارند، به سراغ تهیه یک گوشی میان رده از تولیدات شرکت‌های چینی می‌روند.
خزندگان بال‌دار نخستین پرنده‌های بدون پر بودند
محققان با بررسی فسیل‌های تازه کشف شده از خزندگان بال دار متوجه شدند که آنها پیش از پرندگان و بدون پر پرواز می‌ کردند.
آستون مارتین ابرخودرو ۲.۵میلیون پوندی می‌سازد
آستون مارتین مشغول ساخت خودرویی با قدرت هزار اسب بخار است که با قیمت ۲.۵ میلیون پوند به بازار عرضه می شود.
شکایت نمایندگان از جهرمی وجهه قانونی ندارد
چندی پیش یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی مدعی شد که تعدادی از نمایندگان به علت مراودات پنهانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با مدیران پیام‌رسان تلگرام ، شکایت خود را به قوه ‌قضائیه ارجاع می‌دهند.
قدرتمندی ایران در ۳ فناوری پیشرفته
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ایران در زمینه پژوهش‌های علمی در سه حوزه نانو فناوری، بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی شرایط خوبی در دنیا دارد.
هک تلگرام سیاسی اتحادیه اروپا
ارتباطات دیپلماتیک اتحادیه اروپایی(کابل سیاسی یا تلگرام سیاسی) به مدت سه سال موردحمله هکرهای چینی قرارگرفته است.
درباره پیست اسکی توچال بیشتر بدانیم
توچال قله‌ای در شمال تهران و به ارتفاع سه هزار و ۹۶۲ متر است که بخشی از دامنه رشته‌ کوه‌های البرز است. دامنه جنوبی توچال مجاور با شهر تهران و قله آن مشرف به این شهر است. این قله در جنوب منطقه کوهستانی البرز مرکزی و روی خط الراس شرقی-غربی واقع‌ شده‌ است.
دختر ۱۵ ساله: آزار مکرر ناپدری‌ام را پنهان می‌کردم
دختر15ساله با مراجعه به مددکار و مشاور کلانتری مشهد داستان زندگی تلخ خود را بازگو کرد.
اعترافات پسر جوان در مورد قتل پدر
ساعت 10 شب دوشنبه 26 آذر پسرجوانی به کلانتری 135 آزادی رفت و راز جنایتی را که 5 ساعت قبل مرتکب شده بود برملا کرد.
مردم دانش آموزان مصدوم زاهدان را دعا کنند
نماینده و فرستاده وزیر بهداشت پس از عیادت و بررسی روند درمان دانش‌آموزان مصدوم زاهدانی در بخش سوختگی بیمارستان کوثر زاهدان، گفت: خوشبختانه مراقبت‌های درمانی فعلی مراقبت‌های استانداردی است که در بیمارستان‌های مجهز مراقبت‌های ویژه سوختگی کشور نیز به همین شکل ارائه می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش ابتکار به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نسبت به حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌ای در زاهدان واکنش نشان داد.
چرا یک شبه پس از اعتراضات مردم استیضاح وزیر اقتصاد کلید نخورد؟
از دی ۹۶ که فشار اقتصادی به گوش مسئولان رسید تا شهریور ۹۷ استیضاح وزیر وقت اقتصاد به درازا کشید اما اکنون برای دغدغه شخصی یک نماینده، یک شبه ۴۰ امضا برای استیضاح وزیر جمع می شود!
نمایندگان اصفهان به مجلس بازگشتند
نمایندگان مردم اصفهان که در پی مشکلات آب این استان درخواست استعفای دسته جمعی داده بودند پس از جلسه مشترک با هیات رئیسه امروز در صحن علنی مجلس حضور یافتند.
چهار ستاره در لیست مشترک سرخابی‌ها
نیم‌فصل اول لیگ برتر هجدهم چندروزی است که به پایان رسیده و تیم‌ها به مدت یک‌ماه فرصت دارند تا در نقل‌وانتقالات زمستانی کادر بازیکنان خود را با خروج نفرات مازاد و جذب بازیکنان جدید تقویت کنند.
بهترین گوشی‌های چینی ۲۰۱۸ با قیمت مناسب
گوشی‌های چینی همواره به ارزان بودن مشهور بوده‌اند و از همین رو کسانی که پول کافی برای خرید محصولات رده بالایی مانند سری آیفون اپل یا گلکسی اس سامسونگ را در اختیار ندارند، به سراغ تهیه یک گوشی میان رده از تولیدات شرکت‌های چینی می‌روند.
استعفای کفاشیان و دو ابهام اهالی فوتسال
اسنایدر الغرافه را ترک می‌کند
برنامه دیدارهای لیگ برتر فوتبال نیازمند بازنگری است
جام اتحادیه انگلیس به منظور کاهش ترافیک فوتبالی تغییر می کند
2 فوتبالیست همیاری آذربایجان غربی به اردوی تیم ملی بانوان دعوت شدند
برنامه دیدارهای لیگ برتر فوتبال نیازمند بازنگری است
واحدی نیکبخت: الگوی مربی‌گری من ناصر حجازی است
ایمان مبعلی: از فوتبال خداحافظی نکرده‌ام
عملکرد و نمایش امیدوارکننده تیم ملی فوتبال امید
احتمال جدایی میثم تیموری از استقلال قوت خواهد گرفت