قربانی اسیدپاشی متهم را با یک میلیارد دیه بخشید‌

09:17 ۱۰ روز و ۹ ساعت پیش برترین ها 98 0

مردی که روی همسر و خواهر همسرش اسیدپاشی کرده بود با بخشش همسرش از زندان و دیه یک میلیارد تومانی بخشید. به گزارش ایسنا ريیس کل دادگستری گلستان گفت: امروز در همایش استانی صبر گلستان، یکی از شاکیان که قربانی اسیدپاشی بود، از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.

برترین ها

روزنامه قانون: مردی که روی همسر و خواهر همسرش اسیدپاشی کرده بود با بخشش همسرش از زندان و دیه یک میلیارد تومانی بخشید. به گزارش ایسنا ريیس کل دادگستری گلستان گفت: امروز در همایش استانی صبر گلستان، یکی از شاکیان که قربانی اسیدپاشی بود، از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.هادی هاشمیان اظهار کرد: هفت سال پیش در جریان یک اختلاف خانوادگی، یک خانم جوان مورد اسیدپاشی قرار گرفت و از ناحیه دست و صورت و یک چشم آسیب دید. بهناز چوپانی از حق خود گذشت و همه یک میلیارد تومان مبلغ دیه را بخشید.
هاشمیان گفت: محکوم این پرونده نیز که ازهفت سال پیش زندانی بود، آزاد شد. به گزارش ایران شوک که هفت سال پیش منتشر شد در یکی از روزهای سال 91 مرد خشمگين در اسيدپاشي انتقامجويانه‌اي همسر سابق و خواهر تازه عروس وي را مورد حمله قرار داد و تراژدي دردناكي را رقم زد.اين اسيدپاشي در گرگان رخ داد و در آن مرد كينه‌جو نيز دست به خودزني زد اما از مرگ نجات يافت.
سر ظهر بود كه زنگ خانه به صدا درآمد، آن سوي ديوار همسر سابق زن اضطراب خاصي داشت. مرد نجار به زينب گفت كه پسرشان را براي ملاقات با وي آورده است، مادر كه سراز پا نمي‌شناخت با سرعت در را باز كرد به اميد اينكه پسر 6 ساله‌اش را در آغوش بگيرد و همين قدر كافي بود تا مرد اسيدپاش پاي در خانه وي و خواهرش بگذارد و توطئه‌ هولناكش را عملي كند.
عقربه‌ها ساعت دو بعد از ظهر روز 12 شهريور سال جاري را نشان مي‌داد كه جيغ‌هاي جانسوز دو زن جوان سكوت محله گلشهر گرگان را شكست، همسايه‌ها با شنيدن فريادهاي سوختم، سوختم به كوچه ريختند و به كمك دو خواهر شتافتند، دو زن جوان داخل حمام خانه گرفتار شده بودند و هنگامي كه اهالي محل در حمام را باز كردند با صحنه‌هاي دلخراشي روبه‌رو شدند.
آنان كه روي صورت‌شان اسيد پاشيده شده بود از شدت سوختگي به خود مي‌پيچيدند. با گزارش اين ماجرا به اورژانس و پليس 110 گرگان، تيم‌هايي از كلانتري و اورژانس وارد صحنه اين جنايت اسيدي شدند، تيم پزشكي با روبه‌رو شدن با دوزن جوان ابتدا دوش آب سرد را باز كردند و سعي كردند تا آثار اسيد را از بين ببرند و پس از آن نيز هر دوي آنان را براي درمان به بيمارستان انتقال دادند.
ماموران كلانتري نيز براي يافتن عامل اسيدپاشي دست به تجسس زدند و با تحقيقات محلي متوجه شد كه همسر يكي از خواهران جوان به نام «زينب» 26 ساله با گالن كوچك قرمزرنگ وارد خانه شده و دقايقي بعد سراسيمه از آنجا فرار كرده است. پليس با مراجعه به بيمارستان و تحقيق از زينب كه وضعيتش از خواهر كوچك‌تر خود بهتر بود متوجه شد كه همسر سابق وي به نام كامران به بهانه اينكه پسر خردسالش را براي ملاقات با وي نزدش برده وارد خانه آنان شده و به سروصورت‌شان اسيد پاشيده است.
زينب كه از ناحيه پيشاني، پاها، دست‌ها و پشت بدنش دچار سوختگي 30 درصدي شده بود به پليس گفت: من و همسرم ازسه ماه پيش از يكديگر جدا شده‌ايم و پسرمان به نام كيانوش گاهي پيش من مي‌ماند و گاهي نيز نزد پدرش بود، چند روزي مي‌شد كه كامران پسرمان را پيش خودش برده بود و امروز مي‌خواست بچه‌ام را به خانه‌ام بياورد، من و خواهر 18 ساله‌ام به نام «بهناز» در طبقه‌هاي جداگانه اين ساختمان زندگي مي‌كنيم.
بهناز خانه من بودكه ساعت دو بعد از ظهر زنگ خانه به صدا درآمد و كامران گفت كه كيانوش را نزدم آورده است، وقتي با خوشحالي در را باز كردم تا پسرم را ببينم، ناگهان ديدم كامران گالن كوچكي در دست دارد و با حالت خشم عجيبي به سوي در آپارتمان حمله‌ور شد، خيلي ترسيدم مي‌خواستم در را ببندم كه وي با لگد ضربه‌اي زد و مانع اين كار شد، از ترسم همراه با بهناز به حمام رفتيم و در را قفل كرديم كه كامران با لگد در را باز كرد و روي ما اسيد پاشيد و هنگامي كه مي‌خواست فرار كند به من گفت. دلم خنك شد كه شبيه عجوزه‌ها شدي! سپس در را بست و فرار كرد.
با اين ادعاهاي تلخ، پليس براي دستگيري مرد اسيدپاش وارد عمل شد و با شناسايي مخفيگاهش در يك عمليات ضربتي به آنجا نفوذ كرد ولي ديد كه وي ساعاتي پيش با خودزني سعي در خودكشي داشته كه به بيمارستان انتقال يافته است. بدين ترتيب براي بررسي ماجرا به بيمارستان رفتند و با بازجويي از وي دريافتند كامران به دليل كينه قديمي از همسر سابقش تصميم به اسيدپاشي گرفته و پس از اين كار دست به خودكشي زده است كه با كمك همسر دومش و همسايه‌ها به بيمارستان منتقل شده است.
در اين مرحله با دستور شعبه سوم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب گرگان كامران در بخش مراقبت‌هاي ويژه تحت نظر قرار گرفته شد تا پس از بهبودي بازداشت شود. فرشاد چوپاني برادردوخواهري كه مورد اسيدپاشي قرار گرفته‌اند گفت: كامران پسرعمه‌مان است. وي پس از اينكه عاشق دوست صميمي خواهرم شد و قرار گذاشت با وي ازدواج كند با مخالفت زينب روبه‌رو شد و خواهرم بلافاصله طلاق گرفت.
دامادمان دو ماه پس از طلاق با دوست خواهرم ازدواج كرد و با وجود اين ازدواج باز مزاحم زندگي خواهرم بود و بارها به خانه خواهرم رفته و با وي دعوا كرده بود تا اينكه روز حادثه از بيمارستان به ما زنگ زدند و گفتند كه هر دو خواهرم در بخش سوانح و سوختگي بستري هستند. هنگامي كه به بيمارستان رفتم با دست و صورت‌ باندپيچي شده آنان روبه‌رو شدم و فهميدم كامران دست به اسيدپاشي زده است. خيلي ناراحتيم. خواهر كوچك‌ترم كه به تازگي ازدواج كرده است چشم راست خود را از دست داده و بيگناه در آتش خشم پسرعمه كينه‌جوي‌مان سوخته است.
وي در ادامه افزود: به خاطر نبود امكانات خواهرانم به بيمارستان سوانح و سوختگي شهر ساري اعزام شده‌اند ولي پزشكان اعلام كرده‌اند كه «زينب» و «بهناز» بايد براي چند جراحي پوستي و جراحي چشم به تهران منتقل شوند كه با توجه به مشكلات مالي كه داريم در طول اين چند روز نتوانسته‌ايم آنان را به تهران منتقل كنيم و بيمارستان نيز با ما همكاري نمي‌كند.
چوپاني در پايان گفت: از مسئولان درخواست داريم براي بهبود وضعيت دو خواهرم كمك كنند و با توجه به هزينه بسيار بالاي عمل جراحي تاكنون نتوانسته‌ايم هزينه عمل را واريز كنيم. بنابراين گزارش همزمان با اقدامات پزشكي براي نجات اين دو خواهر مرد اسيدپاش در بازداشت به سر مي‌برد و تحقيقات براي روشن ساختن انگيزه وي از چنين اقدام هولناكي خصوصاً بعد از ازدواج با زن مورد علاقه‌اش كه از دوستان صميمي زينب بود ادامه دارد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

دانستنی‌های جالب؛ صندلی چرخدار داروین
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
طرز تهیه چای با طعم نعنا و لیمو ترش
اگر همیشه عادت دارید که بگذارید چای سرد شود و بعد آن را بنوشید، برای تان یک پیشنهاد ویژه داریم. هم خوشمزه است هم متفاوت.
به مناسبت روز جهانی کوهستان؛ نکاتی که هر کوهنورد باید بداند!
کوهنوردی در سراسر جهان، فعالیت پر طرفداری است که رابطه مستقیمی با رعایت نکات تغذیه‏‎ای و سلامت دارد. کوهنوردان حرفه‌ای معمولا در همه ایام سال به کوهستان می‌روند وسرما، گرما، برف، باران وتوفان مانع کوهنوردی‌شان نمی‌شود.
لشکرکشی هواداران پدیده برای دیدار با استقلال
تیم فوتبال پدیده خراسان در بازی با استقلال تهران در ورزشگاه آزادی تنها نخواهد بود. تعداد تقریبا زیادی از هواداران این تیم راهی تهران شدند تا در یکی از مهمترین بازی های فصل، تیمشان را تنها نگذارند.
محرومان پرسپولیس و سپاهان در هفته پانزدهم
کمیته مسابقات اعلام کرد: پرسپولیس و سپاهان در هفته پانزدهم لیگ برتر یک محروم دارند.
بیرانوند: جداشده‌ها اگر برگردند باید منتظر باشند!
علیرضا بیرانوند بازی با سپاهان بعد از مدتها دروازه اش را باز شده دید. هرچند که خودش اعتقاد دارد که این گل کاملا شانسی بود.
مجید جلالی از پیکان جدا شد
مجید جلالی سرمربی تیم پیکان در جلسه ای که امروز برگزار شد به طور توافقی از این تیم کنار رفت.
منچستر به پوگبا؛ زمستان حق رفتن نداری
باشگاه منچستر یونایتد به ستاره فرانسوی خود اعلام کرد که زمستان نمی تواند از این تیم جدا شود.
تکلیف مدیرعامل پرسپولیس را مشخص می‌کنیم
وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به الزام قانونی که داریم به زودی تکلیف مدیرعامل پرسپولیس را روشن می کنیم.
هاشمی‌طبا: از نظر فیفا دروغگو محسوب می‌شویم
رئیس اسبق سازمان تربیت‌بدنی گفت: همه فدراسیون‌های ما به غیر از فدراسیون فوتبال یک نهاد عمومی غیردولتی محسوب می‌شوند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
به یاد احمدرضا دالوند؛ مردی که سواد بصری داشت
احمدرضا دالوند، گرافیست، منتقد هنری و روزنامه نگار بامداد دیروز درگذشت و برای همیشه از تحمل بیماری دشوارش خلاص شد. او هنگام مرگ ۶۰ سال داشت که بیش از نیمی از عمرش را صرف حرفه اش کرد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
گریم خاص الهام حمیدی در سریال جدیدش
الهام حمیدی پست جدیدی را در صفحه شخصی ش در اینستاگرام منتشر کرد.
بهرام قاسمی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت
خرم آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت روزنامه نگار و گرافیست پیشکسوت را تسلیت گفت.
مزاحمت برای ستاره سینما در فضای مجازی
خریدار اموال مسروقه به دام افتاد
قاتل ۸۲ زن به ۲ بار حبس ابد محکوم شد
پایان تلخ زندگی جوان شرور
دختر جوان: ۳ مرد نقابدار مرا دزدیدند و آزارم دادند
ریزش سقف مدرسه در رامهرمز
دعوای پدر و پسر در دزفول رنگ خون گرفت
شکنجه وحشیانه دو کودک توسط والدین سنگدل
گرفتار شدن ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در هفت‌تیر
ضجه توله خرس گرسنه در باغ وحش شیراز