قربانی اسیدپاشی متهم را با یک میلیارد دیه بخشید‌

09:17 ۱۷۲ روز و ۱۱ ساعت پیش برترین ها 318 0

مردی که روی همسر و خواهر همسرش اسیدپاشی کرده بود با بخشش همسرش از زندان و دیه یک میلیارد تومانی بخشید. به گزارش ایسنا ريیس کل دادگستری گلستان گفت: امروز در همایش استانی صبر گلستان، یکی از شاکیان که قربانی اسیدپاشی بود، از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.

برترین ها

روزنامه قانون: مردی که روی همسر و خواهر همسرش اسیدپاشی کرده بود با بخشش همسرش از زندان و دیه یک میلیارد تومانی بخشید. به گزارش ایسنا ريیس کل دادگستری گلستان گفت: امروز در همایش استانی صبر گلستان، یکی از شاکیان که قربانی اسیدپاشی بود، از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.هادی هاشمیان اظهار کرد: هفت سال پیش در جریان یک اختلاف خانوادگی، یک خانم جوان مورد اسیدپاشی قرار گرفت و از ناحیه دست و صورت و یک چشم آسیب دید. بهناز چوپانی از حق خود گذشت و همه یک میلیارد تومان مبلغ دیه را بخشید.
هاشمیان گفت: محکوم این پرونده نیز که ازهفت سال پیش زندانی بود، آزاد شد. به گزارش ایران شوک که هفت سال پیش منتشر شد در یکی از روزهای سال 91 مرد خشمگين در اسيدپاشي انتقامجويانه‌اي همسر سابق و خواهر تازه عروس وي را مورد حمله قرار داد و تراژدي دردناكي را رقم زد.اين اسيدپاشي در گرگان رخ داد و در آن مرد كينه‌جو نيز دست به خودزني زد اما از مرگ نجات يافت.
سر ظهر بود كه زنگ خانه به صدا درآمد، آن سوي ديوار همسر سابق زن اضطراب خاصي داشت. مرد نجار به زينب گفت كه پسرشان را براي ملاقات با وي آورده است، مادر كه سراز پا نمي‌شناخت با سرعت در را باز كرد به اميد اينكه پسر 6 ساله‌اش را در آغوش بگيرد و همين قدر كافي بود تا مرد اسيدپاش پاي در خانه وي و خواهرش بگذارد و توطئه‌ هولناكش را عملي كند.
عقربه‌ها ساعت دو بعد از ظهر روز 12 شهريور سال جاري را نشان مي‌داد كه جيغ‌هاي جانسوز دو زن جوان سكوت محله گلشهر گرگان را شكست، همسايه‌ها با شنيدن فريادهاي سوختم، سوختم به كوچه ريختند و به كمك دو خواهر شتافتند، دو زن جوان داخل حمام خانه گرفتار شده بودند و هنگامي كه اهالي محل در حمام را باز كردند با صحنه‌هاي دلخراشي روبه‌رو شدند.
آنان كه روي صورت‌شان اسيد پاشيده شده بود از شدت سوختگي به خود مي‌پيچيدند. با گزارش اين ماجرا به اورژانس و پليس 110 گرگان، تيم‌هايي از كلانتري و اورژانس وارد صحنه اين جنايت اسيدي شدند، تيم پزشكي با روبه‌رو شدن با دوزن جوان ابتدا دوش آب سرد را باز كردند و سعي كردند تا آثار اسيد را از بين ببرند و پس از آن نيز هر دوي آنان را براي درمان به بيمارستان انتقال دادند.
ماموران كلانتري نيز براي يافتن عامل اسيدپاشي دست به تجسس زدند و با تحقيقات محلي متوجه شد كه همسر يكي از خواهران جوان به نام «زينب» 26 ساله با گالن كوچك قرمزرنگ وارد خانه شده و دقايقي بعد سراسيمه از آنجا فرار كرده است. پليس با مراجعه به بيمارستان و تحقيق از زينب كه وضعيتش از خواهر كوچك‌تر خود بهتر بود متوجه شد كه همسر سابق وي به نام كامران به بهانه اينكه پسر خردسالش را براي ملاقات با وي نزدش برده وارد خانه آنان شده و به سروصورت‌شان اسيد پاشيده است.
زينب كه از ناحيه پيشاني، پاها، دست‌ها و پشت بدنش دچار سوختگي 30 درصدي شده بود به پليس گفت: من و همسرم ازسه ماه پيش از يكديگر جدا شده‌ايم و پسرمان به نام كيانوش گاهي پيش من مي‌ماند و گاهي نيز نزد پدرش بود، چند روزي مي‌شد كه كامران پسرمان را پيش خودش برده بود و امروز مي‌خواست بچه‌ام را به خانه‌ام بياورد، من و خواهر 18 ساله‌ام به نام «بهناز» در طبقه‌هاي جداگانه اين ساختمان زندگي مي‌كنيم.
بهناز خانه من بودكه ساعت دو بعد از ظهر زنگ خانه به صدا درآمد و كامران گفت كه كيانوش را نزدم آورده است، وقتي با خوشحالي در را باز كردم تا پسرم را ببينم، ناگهان ديدم كامران گالن كوچكي در دست دارد و با حالت خشم عجيبي به سوي در آپارتمان حمله‌ور شد، خيلي ترسيدم مي‌خواستم در را ببندم كه وي با لگد ضربه‌اي زد و مانع اين كار شد، از ترسم همراه با بهناز به حمام رفتيم و در را قفل كرديم كه كامران با لگد در را باز كرد و روي ما اسيد پاشيد و هنگامي كه مي‌خواست فرار كند به من گفت. دلم خنك شد كه شبيه عجوزه‌ها شدي! سپس در را بست و فرار كرد.
با اين ادعاهاي تلخ، پليس براي دستگيري مرد اسيدپاش وارد عمل شد و با شناسايي مخفيگاهش در يك عمليات ضربتي به آنجا نفوذ كرد ولي ديد كه وي ساعاتي پيش با خودزني سعي در خودكشي داشته كه به بيمارستان انتقال يافته است. بدين ترتيب براي بررسي ماجرا به بيمارستان رفتند و با بازجويي از وي دريافتند كامران به دليل كينه قديمي از همسر سابقش تصميم به اسيدپاشي گرفته و پس از اين كار دست به خودكشي زده است كه با كمك همسر دومش و همسايه‌ها به بيمارستان منتقل شده است.
در اين مرحله با دستور شعبه سوم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب گرگان كامران در بخش مراقبت‌هاي ويژه تحت نظر قرار گرفته شد تا پس از بهبودي بازداشت شود. فرشاد چوپاني برادردوخواهري كه مورد اسيدپاشي قرار گرفته‌اند گفت: كامران پسرعمه‌مان است. وي پس از اينكه عاشق دوست صميمي خواهرم شد و قرار گذاشت با وي ازدواج كند با مخالفت زينب روبه‌رو شد و خواهرم بلافاصله طلاق گرفت.
دامادمان دو ماه پس از طلاق با دوست خواهرم ازدواج كرد و با وجود اين ازدواج باز مزاحم زندگي خواهرم بود و بارها به خانه خواهرم رفته و با وي دعوا كرده بود تا اينكه روز حادثه از بيمارستان به ما زنگ زدند و گفتند كه هر دو خواهرم در بخش سوانح و سوختگي بستري هستند. هنگامي كه به بيمارستان رفتم با دست و صورت‌ باندپيچي شده آنان روبه‌رو شدم و فهميدم كامران دست به اسيدپاشي زده است. خيلي ناراحتيم. خواهر كوچك‌ترم كه به تازگي ازدواج كرده است چشم راست خود را از دست داده و بيگناه در آتش خشم پسرعمه كينه‌جوي‌مان سوخته است.
وي در ادامه افزود: به خاطر نبود امكانات خواهرانم به بيمارستان سوانح و سوختگي شهر ساري اعزام شده‌اند ولي پزشكان اعلام كرده‌اند كه «زينب» و «بهناز» بايد براي چند جراحي پوستي و جراحي چشم به تهران منتقل شوند كه با توجه به مشكلات مالي كه داريم در طول اين چند روز نتوانسته‌ايم آنان را به تهران منتقل كنيم و بيمارستان نيز با ما همكاري نمي‌كند.
چوپاني در پايان گفت: از مسئولان درخواست داريم براي بهبود وضعيت دو خواهرم كمك كنند و با توجه به هزينه بسيار بالاي عمل جراحي تاكنون نتوانسته‌ايم هزينه عمل را واريز كنيم. بنابراين گزارش همزمان با اقدامات پزشكي براي نجات اين دو خواهر مرد اسيدپاش در بازداشت به سر مي‌برد و تحقيقات براي روشن ساختن انگيزه وي از چنين اقدام هولناكي خصوصاً بعد از ازدواج با زن مورد علاقه‌اش كه از دوستان صميمي زينب بود ادامه دارد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید کرد
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید کرد.
غربت فیلسوف همیشه در سفر در زادگاهش
شیراز-ایرنا- یکم خرداد روز بزرگداشت ملاصدرا نام نهاده شده اما اول خرداد 98 در شیراز زادگاه این استاد فلسفه هیچ اثری از روز بزرگداشت این فیلسوف نبود.
هدف تولیدات نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی جامعه باشد
مشهد - ایرنا - یک مددکار اجتماعی گفت: هدف تولیدات تصویری و نمایشی باید نشان دادن آسیبهای واقعی و شایع در جامعه برای مخاطبان باشد.
ایران هراسی راهبرد آمریکا برای دوشیدن اعراب است
شهرری - ایرنا - فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اتفاقاتی که با آمدن آمریکا به منطقه در امارات و عراق رخ داد، بی دلیل نیست و هدف ایران هراسی و دوشیدن اعراب است.
ابلاغ 926 میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل به کشاورزی خوزستان
اهواز - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: دولت مبلغ 9 هزار و 260 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت های سیل به بخش کشاورزی خوزستان ابلاغ کرد.
از پیروزی ملت در برابر کاخ سفید تا رخصت مرگ به بازار سنندج
استان ها - ایرنا - پیروزی همیشگی ملت ایران در برابر سران کاخ سفید، پهلوگرفتن ناو گروه61 نداجا در بندرعباس، تداوم حمایت از دهک های پایین جامعه، آغاز پویش کمک به ساخت خانه مددجویان سیل زده، رخصت مرگ به بازار سنندج و ناله های خاموش زاگرس عناوین اخبار و گزارش هایی است که طی 24 ساعت گذشته بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا منتشر شده است.
پیوند تجاری با ترکمنستان اولویت خراسان شمالی است
بجنورد - ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد روابط موثر تجاری و بازرگانی با همه کشورهای همسایه در برنامه این استان است اما ترکمنستان به علت نزدیکی و پیوندهای فرهنگی بسیار، در اولویت قرار دارد.
آبیاری محصولات زراعی جنوب پایتخت با آب سیاه ادامه دارد
تهران - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: کشاورزان در گذشته در جنوب پایتخت حقابه ای داشتند که اکنون از آن بی بهره شده اند و به اجبار برای جبران این کسری هنوز از آب های سیاه (فاضلاب های شهری) استفاده می کنند.
پیمانکار اتوبوس دانشگاه آزاد 8 بار اخطار گرفته بود
تهران- ایرنا- معاون استاندار تهران با تشریح نتیجه نهایی بررسی کارشناسی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات (دیماه پارسال)، علت حادثه را نقص فنی در سیستم ترمز اتوبوس بیان و اعلام کرد: پیمانکار مربوطه پیش از حادثه هشت بار اخطار گرفته بود اما همچنان به فعالیت خود ادامه می داد.
درآمدزایی صنعت بذر مورد غفلت قرار گرفته است
بجنورد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: صنعت بذر در کشور ما مورد غفلت قرار گرفته حال اینکه این صنعت سومین گردش مالی را در جهان دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تیام: 900 هزار دلار بدهید تا استقلالی شوم
مامه بابا تیام پس از سپری کردن یک فصل ناموفق در عجمان امارات حالا قصد تعویض تیمش را داشته و مدعی شده مدیران باشگاه استقلال با او برای بازگشت مجدد به جمع آبی‌پوشان مذاکره کرده‌اند.
گناهِ موزه‌هایی که می‌خواهند تاریخ‌ساز باشند، چیست؟
«باید برای تخصیص اعتبار برای اعتلای موزه‌ها فکری جدی کرد، هر چند آن صرفاً مختص به موزه‌های میراث فرهنگی نیست و بیشترِ موزه‌ها با این موارد مواجه‌اند؛ چون کمبود همین بودجه‌ها موزه را از رسالت اصلی خود که آگاهی بخشی مردم و صرف اوقات فراغت آنها با مطالبات فرهنگی است باز می‌دارد. اگر یک موزه بداند چه بودجه‌ای دارد، برای هر قدم از اقداماتش در فضای موزه‌ای خود و مهمتر از همه یعنی جذب مخاطب و رفع نیازهای روز او برنامه‌ریزی می‌کند.»
گزینه سخنگویی دولت آخر هفته با رئیس جمهور دیدار می‌کند- بن علوی برای میانجیگری نیامده بود
از کشورهای مختلف عده‌ای به دنبال این هستند که هم برجام حفظ شود و هم درگیری در منطقه نشود. با توجه به اهمیت برجام می خواهند امور به گونه‌ای پیش رود که رضایت ایران جلب شود. اما این تلاش ها به این معنا نیست که مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا انجام شود.
مصرف امگا 3 بر بدن ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد
یک عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان گفت: مصرف امگا 3 بر بدن ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد.
تولد فیفا بدون انگلیسی‌ها
فیفا در حالی در بیست و یکم می سال ۱۹۰۴ تاسیس شد که بریتانیا نام خود را در این سازمان به ثبت نرساند.
کسف کالای قاچاق از انبار یک تعاونی مسافری در ترمینال غرب
مبارزه با ملخ‌ها در بیش از ٢٩٥هزار هکتار از اراضی مرتعی ۸ استان کشور
حقوق سربازان بیشتر شد
خلیج بنگال 5.6 ریشتر لرزید
مرگ 2 کودک میبدی در سیل
طرح SOS آتش‌نشانی برای بازار تهران
وقوع حادثه مرگبار برای چند کارگر در یکی از مراکز درمانی تهران
کشف ۱۵۵ کیلوگرم مواد مخدر در تهران
دستگیری ۵ سارق جواهر فروشی در لندن
تأیید مرگ زن جوان مبتلا به تب کنگو در یزد