قربانی اسیدپاشی متهم را با یک میلیارد دیه بخشید‌

09:17 ۷۸ روز و ۱۳ ساعت پیش برترین ها 239 0

مردی که روی همسر و خواهر همسرش اسیدپاشی کرده بود با بخشش همسرش از زندان و دیه یک میلیارد تومانی بخشید. به گزارش ایسنا ريیس کل دادگستری گلستان گفت: امروز در همایش استانی صبر گلستان، یکی از شاکیان که قربانی اسیدپاشی بود، از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.

برترین ها

روزنامه قانون: مردی که روی همسر و خواهر همسرش اسیدپاشی کرده بود با بخشش همسرش از زندان و دیه یک میلیارد تومانی بخشید. به گزارش ایسنا ريیس کل دادگستری گلستان گفت: امروز در همایش استانی صبر گلستان، یکی از شاکیان که قربانی اسیدپاشی بود، از دیه یک میلیارد تومانی خود گذشت.هادی هاشمیان اظهار کرد: هفت سال پیش در جریان یک اختلاف خانوادگی، یک خانم جوان مورد اسیدپاشی قرار گرفت و از ناحیه دست و صورت و یک چشم آسیب دید. بهناز چوپانی از حق خود گذشت و همه یک میلیارد تومان مبلغ دیه را بخشید.
هاشمیان گفت: محکوم این پرونده نیز که ازهفت سال پیش زندانی بود، آزاد شد. به گزارش ایران شوک که هفت سال پیش منتشر شد در یکی از روزهای سال 91 مرد خشمگين در اسيدپاشي انتقامجويانه‌اي همسر سابق و خواهر تازه عروس وي را مورد حمله قرار داد و تراژدي دردناكي را رقم زد.اين اسيدپاشي در گرگان رخ داد و در آن مرد كينه‌جو نيز دست به خودزني زد اما از مرگ نجات يافت.
سر ظهر بود كه زنگ خانه به صدا درآمد، آن سوي ديوار همسر سابق زن اضطراب خاصي داشت. مرد نجار به زينب گفت كه پسرشان را براي ملاقات با وي آورده است، مادر كه سراز پا نمي‌شناخت با سرعت در را باز كرد به اميد اينكه پسر 6 ساله‌اش را در آغوش بگيرد و همين قدر كافي بود تا مرد اسيدپاش پاي در خانه وي و خواهرش بگذارد و توطئه‌ هولناكش را عملي كند.
عقربه‌ها ساعت دو بعد از ظهر روز 12 شهريور سال جاري را نشان مي‌داد كه جيغ‌هاي جانسوز دو زن جوان سكوت محله گلشهر گرگان را شكست، همسايه‌ها با شنيدن فريادهاي سوختم، سوختم به كوچه ريختند و به كمك دو خواهر شتافتند، دو زن جوان داخل حمام خانه گرفتار شده بودند و هنگامي كه اهالي محل در حمام را باز كردند با صحنه‌هاي دلخراشي روبه‌رو شدند.
آنان كه روي صورت‌شان اسيد پاشيده شده بود از شدت سوختگي به خود مي‌پيچيدند. با گزارش اين ماجرا به اورژانس و پليس 110 گرگان، تيم‌هايي از كلانتري و اورژانس وارد صحنه اين جنايت اسيدي شدند، تيم پزشكي با روبه‌رو شدن با دوزن جوان ابتدا دوش آب سرد را باز كردند و سعي كردند تا آثار اسيد را از بين ببرند و پس از آن نيز هر دوي آنان را براي درمان به بيمارستان انتقال دادند.
ماموران كلانتري نيز براي يافتن عامل اسيدپاشي دست به تجسس زدند و با تحقيقات محلي متوجه شد كه همسر يكي از خواهران جوان به نام «زينب» 26 ساله با گالن كوچك قرمزرنگ وارد خانه شده و دقايقي بعد سراسيمه از آنجا فرار كرده است. پليس با مراجعه به بيمارستان و تحقيق از زينب كه وضعيتش از خواهر كوچك‌تر خود بهتر بود متوجه شد كه همسر سابق وي به نام كامران به بهانه اينكه پسر خردسالش را براي ملاقات با وي نزدش برده وارد خانه آنان شده و به سروصورت‌شان اسيد پاشيده است.
زينب كه از ناحيه پيشاني، پاها، دست‌ها و پشت بدنش دچار سوختگي 30 درصدي شده بود به پليس گفت: من و همسرم ازسه ماه پيش از يكديگر جدا شده‌ايم و پسرمان به نام كيانوش گاهي پيش من مي‌ماند و گاهي نيز نزد پدرش بود، چند روزي مي‌شد كه كامران پسرمان را پيش خودش برده بود و امروز مي‌خواست بچه‌ام را به خانه‌ام بياورد، من و خواهر 18 ساله‌ام به نام «بهناز» در طبقه‌هاي جداگانه اين ساختمان زندگي مي‌كنيم.
بهناز خانه من بودكه ساعت دو بعد از ظهر زنگ خانه به صدا درآمد و كامران گفت كه كيانوش را نزدم آورده است، وقتي با خوشحالي در را باز كردم تا پسرم را ببينم، ناگهان ديدم كامران گالن كوچكي در دست دارد و با حالت خشم عجيبي به سوي در آپارتمان حمله‌ور شد، خيلي ترسيدم مي‌خواستم در را ببندم كه وي با لگد ضربه‌اي زد و مانع اين كار شد، از ترسم همراه با بهناز به حمام رفتيم و در را قفل كرديم كه كامران با لگد در را باز كرد و روي ما اسيد پاشيد و هنگامي كه مي‌خواست فرار كند به من گفت. دلم خنك شد كه شبيه عجوزه‌ها شدي! سپس در را بست و فرار كرد.
با اين ادعاهاي تلخ، پليس براي دستگيري مرد اسيدپاش وارد عمل شد و با شناسايي مخفيگاهش در يك عمليات ضربتي به آنجا نفوذ كرد ولي ديد كه وي ساعاتي پيش با خودزني سعي در خودكشي داشته كه به بيمارستان انتقال يافته است. بدين ترتيب براي بررسي ماجرا به بيمارستان رفتند و با بازجويي از وي دريافتند كامران به دليل كينه قديمي از همسر سابقش تصميم به اسيدپاشي گرفته و پس از اين كار دست به خودكشي زده است كه با كمك همسر دومش و همسايه‌ها به بيمارستان منتقل شده است.
در اين مرحله با دستور شعبه سوم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب گرگان كامران در بخش مراقبت‌هاي ويژه تحت نظر قرار گرفته شد تا پس از بهبودي بازداشت شود. فرشاد چوپاني برادردوخواهري كه مورد اسيدپاشي قرار گرفته‌اند گفت: كامران پسرعمه‌مان است. وي پس از اينكه عاشق دوست صميمي خواهرم شد و قرار گذاشت با وي ازدواج كند با مخالفت زينب روبه‌رو شد و خواهرم بلافاصله طلاق گرفت.
دامادمان دو ماه پس از طلاق با دوست خواهرم ازدواج كرد و با وجود اين ازدواج باز مزاحم زندگي خواهرم بود و بارها به خانه خواهرم رفته و با وي دعوا كرده بود تا اينكه روز حادثه از بيمارستان به ما زنگ زدند و گفتند كه هر دو خواهرم در بخش سوانح و سوختگي بستري هستند. هنگامي كه به بيمارستان رفتم با دست و صورت‌ باندپيچي شده آنان روبه‌رو شدم و فهميدم كامران دست به اسيدپاشي زده است. خيلي ناراحتيم. خواهر كوچك‌ترم كه به تازگي ازدواج كرده است چشم راست خود را از دست داده و بيگناه در آتش خشم پسرعمه كينه‌جوي‌مان سوخته است.
وي در ادامه افزود: به خاطر نبود امكانات خواهرانم به بيمارستان سوانح و سوختگي شهر ساري اعزام شده‌اند ولي پزشكان اعلام كرده‌اند كه «زينب» و «بهناز» بايد براي چند جراحي پوستي و جراحي چشم به تهران منتقل شوند كه با توجه به مشكلات مالي كه داريم در طول اين چند روز نتوانسته‌ايم آنان را به تهران منتقل كنيم و بيمارستان نيز با ما همكاري نمي‌كند.
چوپاني در پايان گفت: از مسئولان درخواست داريم براي بهبود وضعيت دو خواهرم كمك كنند و با توجه به هزينه بسيار بالاي عمل جراحي تاكنون نتوانسته‌ايم هزينه عمل را واريز كنيم. بنابراين گزارش همزمان با اقدامات پزشكي براي نجات اين دو خواهر مرد اسيدپاش در بازداشت به سر مي‌برد و تحقيقات براي روشن ساختن انگيزه وي از چنين اقدام هولناكي خصوصاً بعد از ازدواج با زن مورد علاقه‌اش كه از دوستان صميمي زينب بود ادامه دارد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تعامل دانشگاه و جامعه برنامه‌ریزی نیاز دارد؛دستوری نیست-دلیل اثرگذارنبودن پروژه‌های علوم‌انسانی
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه این نگرش که دانشگاه‌ها تنها در توسعه مرزهای دانش به صورت جزیره‌ای مؤثر باشند، مطرود است، گفت: اگر دانشگاه می‌خواهد بماند، متحول شود و ارتقا یابد، مسیر ناگزیر آن پیوند با جامعه است و اکنون که ۴۰ سال تجربه را پشت سر داریم، باید در این زمینه اولویت‌بندی‌های واقعی را شناسایی و خلاءها و به هم ریختگی‌های روابطی که موجود است را ساماندهی کنیم.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
صهیونیستها بر مدار شکست
تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به دنبال هشت سال بحران سازی در سوریه و بی نتیجه بودن همه تلاش هایش، به شکست در این کشور اعتراف کرد.
هنرمندان معلول دیر بوشهر6 مقام کسب کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن معلولان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: هنرمندان بازیگر معلول این شهرستان در جشنواره منطقه ای تئاتر مهر آیین خلیج فارس 6 مقام کسب کردند.
سقوط بالگرد آتش‌نشان در نیوزیلند
نشت نفت در پی خروج قطار از ریل در کانادا
سوختن بیش از ۲۰۰ خانه زاغه‌نشینان در بنگلادش
نجات ۶ سرنشین خودرو لندرور از غرق شدن در رودخانه سد سنندج
ارتقای استانداردهای امدادرسانی، رویکرد مهم بهداد ناجا
الحاق آمبولانس‌های جدید به ناوگان ترابری بهداد ناجا
22 استان درگیر سیلاب و کولاک - اسکان اضطراری بیش از 200 تن در این مناطق
ریزش ساختمان دانشگاهی در روسیه
اعلام مدارک لازم برای احراز محل سکونت مالکان خودرو
نجات ۸ کارگر از معدن حادثه‌دیده در زیمبابوه