آرمان: آقای روحانی! رحمانی، وزیر کشور شماست؟

08:12 ۱۶۹ روز و ۱۵ ساعت پیش برترین ها 434 0

روزنامه آرمان نوشت: وزارت کشور از همان ابتدای کار در دولت یازدهم و بعد از آن در دولت دوازدهم، یکی از مهم‌ترین کانون‌های انتقاد بخش مهمی از حامیان دولت بوده است. اگر رحمانی فضلی نمی‌تواند بر این مدیران چشم بپوشد، بدیهی است که خود روحانی باید وارد کار شود. روحانی باید دقت بیشتری را به‌کار گیرد تا با عملکرد روشن پاسخ کسانی داده شود که می‌گویند مگر رحمانی فضلی وزیر شما نیست!

برترین ها

روزنامه آرمان نوشت: وزارت کشور از همان ابتدای کار در دولت یازدهم و بعد از آن در دولت دوازدهم، یکی از مهم‌ترین کانون‌های انتقاد بخش مهمی از حامیان دولت بوده است.
عبدالرضا رحمانی فضلی در ساده‌ترین بیان، نتوانسته است انتظارات را برآورده کند. سهل است که روش کار او، عملکرد او و تصمیم‌گیری‌هایش محل حاشیه هم گاه بوده است. مسائلی که در چند مورد کار به واکنش نماینده‌های مجلس هم کشید. هر چند استیضاح رحمانی فضلی به دور نهایی نرسید اما این همه موجب نشد که او در انتصاب‌هایش جانب حامیان اصلی روحانی را نگه دارد. انتصاب‌هایی که هر یک به تنهایی برای زیر سوال بردن عقبه رای رئیس دولت کافی بود.
از برکشیدن رئیس شورای شهری کوچک در یکی از استان‌های حاشیه کشور به موقعیتی ممتاز و حساس در وزارت کشور( قائم مقام) تا آوردن داماد به وزارت کشور. این ماجرا چنان پیچیده در حساسیت بود که وقتی وزیر اقتصاد پسر جوان رحمانی فضلی را به مشاورت خود گمارد، فامیل او را از وسط نصف کرد تا جلو حاشیه را بگیرد. نصف کردن فامیل و اکتفا به رحمانی در معرفی فرزند وزیر کشور نشان دهنده میزان مقبولیت چنین انتخابی در افواه است؛ حتی اگر دژپسند در شایستگی فرزند وزیر، شرحی کشاف در نِعَت بیاورد.
در اوج مسائل خوزستان نگاه‌ها به وزارت کشور و شخص رحمانی فضلی متمرکز شد اما وی بعد از دو سه بحران در استان خوزستان هم به خوزستان سفر نکرد. مسئولان استان نتوانستند هشدارها را بشنوند و آن قدر امور پیش پا افتاده آنها را مشغول و جلسات شبانه وقت آنها را تلف کرده بود.
که در روز روشن متوجه وضع بحرانی کارون نمی‌شدند. هر چند وزیر محترم کشور باید در این زمینه احساس مسئولیت بیشتری می‌کرد اما داستان عمق بیشتری دارد. انتصاب‌هایی که وزیر کشور داشته، از جنس فرماندار تهران بوده است که در روز روشن، چشم می‌بندد و دهان می‌گشاید و برای مستمعان رئیس دولت اصلاحات را وابسته به صهیونیست‌ها خطاب می‌کند. هر بیننده و هر کسی که حرف‌های فرهادی را شنیده، از خود سوال کرد، گیرم خود فرهادی نمی‌داند چه می‌گوید، وزیر کشور که می‌داند.
از کنار هم گذاشتن آنچه که گفته شد می‌توان به وزارت کشور در مرحله اول و به رئیس‌جمهور در مرحله دوم تذکر داد. شرایط دشوار اقتصادی کم‌کم با دشواری‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی ممزوج می‌شود و مدیرانی که وظیفه کاستن از مشکلات دارند، هر یک به نوعی سر در کار وصل کردن این و آن به صهیونیست‌ها دارند.
اگر بخشی از عملکرد وزارت کشور در گرماگرم انتخابات ریاست جمهوری و ابهاماتی که در روز رای‌گیری به وجود آمد را آغاز حرکت رحمانی فضلی در مسیری دیگر در نظر آوریم، ناهماهنگی با سیاست‌های راهبردی و استراتژیک دولت در ادامه با انتصاب‌ها بشدت برجسته شده است. اگر رحمانی فضلی می‌تواند خود را با رئیس جمهور هماهنگ کند تا پاسخگوی بخشی از مطالبات رای دهندگان باشد، باید هر چه زودتر این کار را شروع کند و گرنه آقای روحانی باید خیلی زود از دوراهی عبور کند؛ ماندن با رحمانی فضلی و ادامه شرایطی که می‌بینیم یا سیاستی دیگر و رفتن به سوی افزایش امید در بدنه اجتماعی و حامیان دولت.
به نظر می‌رسد بخشی از مدیران انتخاب شده توسط رحمانی فضلی نه تنها هماهنگ با سیاست‌های دولت نیستند که هر یک به نوبه خود به مانعی در راه دولت تبدیل شده‌اند. اگر رحمانی فضلی نمی‌تواند بر این مدیران چشم بپوشد، بدیهی است که خود روحانی باید وارد کار شود. روحانی باید دقت بیشتری را به‌کار گیرد تا با عملکرد روشن پاسخ کسانی داده شود که می‌گویند مگر رحمانی فضلی وزیر شما نیست!


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

عملکرد خوزستان در مدیریت مصرف برق قابل تقدیر است
اهواز – ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق عملکرد خوزستان در مدیریت مصرف برق را قابل تقدیر دانست و گفت: مدیریت یکهزار و 500 مگاواتی در حوزه برق خوزستان سبب می شود تا در شرایط فعلی 150 هزار میلیارد ریال در این حوزه صرفه جویی شود.
معاون عمرانی وزارت کشور:دولت 25هزار میلیارد ریال به سیل زدگان تسهیلات می پردازد
اهواز- ایرنا- معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از اختصاص 25 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با مصوبه هیئت وزیران برای جبران خسارت ناشی از سیل فروردین ماه امسال برای مناطق سیل زده کشور خبر داد.
شکات 48 درصد بدهی زندانیان جرایم غیرعمد را می بخشند
بجنورد - ایرنا - معاون اداری و مالی ستاد دیه گفت: 48 درصد بدهی زندانیان جرایم غیرعمد در کشور توسط شاکیان بخشیده می شود.
تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه‌های علمیه امضا شد
قم - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است
قم-ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.
5 نفر در اصفهان به دلیل مصرف مشروبات تقلبی جان باختند
اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از روز پنجشنبه گذشته تاکنون پنج نفر در این استان بدلیل مصرف مشروبات تقلبی حاوی متانول جان باختند و 20 نفر مسموم و روانه بیمارستان شدند.
4465 میلیارد تومان طرح با حضور رییس جمهوری در آذربایجان غربی افتتاح می شود
ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به استان، گفت: در این سفر 27 طرح با چهار هزار و 465 میلیارد تومان هزینه توسط دکتر حسن روحانی در شهرستان های مختلف استان افتتاح می شود.
وقوع انفجار در مرکز بغداد
تهران- ایرنا- رسانه ها از وقوع انفجار در بغداد پایتخت عراق خبر دادند.
سوریه استفاده از سلاح شیمیایی در لاذفیه را تکذیب کرد
تهران - ایرنا - سوریه ادعای برخی رسانه‌ها و محافل وابسته به گروه های تروریستی مبنی بر استفاده ارتش این کشور از سلاح شیمیایی در استان لاذقیه را تکذیب کرد.
عضو ارشد کنگره آمریکا: افزایش تنش با ایران نتیجه سیاست های دولت ترامپ است
تهران- ایرنا- رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که افزایش تنش با ایران نتیجه سیاست هایی است که دولت ترامپ علیه تهران در پیش گرفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
تاجگردون: افزایش حقوق کارمندان از این ماه باید پرداخت شود
وزیر کشور از شجاعی کیاسری تقدیر کرد
حاجی صادقی: هویت اصلی سپاه تغییر ناپذیر است
اعلام نتایج قرعه‌کشی دیدار رمضانی دانشجویان با رهبر انقلاب
بررسی تفریغ بودجه سال ۹۶
ویژگی مدیران نظام اسلامی در دیدگاه آیت‌الله سبحانی
سناتور جمهوری‌خواه: جنگی با ایران اتفاق نخواهد افتاد
اگر من جای قوه قضائیه بودم، همه مسؤولان خاطی در جریان سیل اخیر را محاکمه می کردم
بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره تحرکات اخیر ترامپ و آمریکا
واکنش جمنا به تهدیدات آمریکا