روزهای افسردگی سرمربی سابق تراکتور

20:41 ۱۷۱ روز و ۳ ساعت پیش برترین ها 266 0
         روزهای افسردگی سرمربی سابق تراکتور

جان توشاک در مصاحبه‌ی اختصاصی با دیلی‌میل از برنامه‌هایش برای سرمربی‌گری در لیورپول می‌گوید و از این صحبت می‌کند که موفق نشدن در رسیدن به این آرزو برایش بسیار تلخ بوده است.

برترین ها

ورزش سه: جان توشاک مهاجم سابق قرمزهای آنفیلد در دهه‌ی هفتاد میلادی به همراه کوین کیگان زوج خط حمله‌ی مرگبار لیورپول را تشکیل می‌داند. این اسطوره‌ی لیورپول بعد از خداحافظی با فوتبال به عنوان سرمربی به سوانسی می‌پیوندد ولی به گفته‌ی او همیشه نیم‌نگاهی به بازگشت به لیورپول به عنوان مربی داشته است.

اما درحالیکه انتظار می‌رفته باب پیزلی سرمربی وقت لیورپول، آنفیلد را ترک کند این اتفاق نمی‌افتد تا توشاک از فرصتی که انتظارش را داشته محروم بماند. توشاک به دیلی میل می‌گوید:" فکر می‌کردم سرمربی‌گری لیورپول مال من است و وقتی موفق نشدم به این آرزویم برسم برایم خیلی تلخ بود".

توشاک به دیلی میل می‌گوید:" من سرمربی رئال مادرید شدم، خیلی هم عالی. ده سال هم در باسک سرمربی‌گری کردم. خیلی هم عالی. ولی لیورپول؟ سالهای حضور در لیورپول بهترین سالهای زندگی من بودند".

توشاک در 41 سالی که از ترک آنفیلد توسط او می‌گذرد در سیزده کشور به مربی‌گری پرداخته و هدایت 11 باشگاه و 2 تیم ملی را در کارنامه دارد. 11 باشگاهی که تراکتورسازی تبریز یکی از آنها بوده است.

         روزهای افسردگی سرمربی سابق تراکتور

بیل شنکلی بزرگ، استاد و الگوی توشاک که او را به عنوان بازیکن از کاردیف به لیورپول آورده بود در پایان دوران فوتبالی توشاک به او می‌گوید که اگر به عنوان مربی در سوانسی موفق شود، لیورپول او را به عنوان سرمربی جدیدش جذب خواهد کرد.

توشاک می‌گوید در زمستان 1981 از باشگاه لیورپول با او تماس می‌گیرند و دعوتش می‌کنند تا برای مذاکره درباره‌ی مربی‌گری قرمزها به شهر لیورپول برود چه آنکه در آن روزها به نظر می‌رسیده باب پیزلی سرمربی لیورپول در آستانه‌ی جدایی از آنفیلد قرار دارد و قرمزها به دنبال یک مربی جدید می‌گردند.

         روزهای افسردگی سرمربی سابق تراکتور

به گفته‌ی توشاک دو طرف به توافق می‌رسند ولی پیزلی از لیورپول نمی‌رود و در نهایت اعلام می‌شود که پیزلی قصد دارد یک سال دیگر سکان هدایت قرمزهای آنفیلد را در دست داشته باشد. توشاک وقتی از نشستن روی صندلی سرمربی‌گری لیورپول ناامید می‌شود به هم می‌ریزد. او می‌گوید ناکامی در آن سال چنان طعم تلخی برایم داشت که روی کارم در سوانسی هم تاثیر گذاشت.

سوانسی البته همزمان با این ناکامی توشاک با مشکل مالی مواجه می‌شود و در نهایت کار به جایی می‌رسد که توشاک و سوانسی به همکاری دوجانبه پایان می‌دهند. توشاک از آن زمان تا کنون دیگر هرگز مربی‌گری یک باشگاه انگلیسی را به عهده نداشته است.

         روزهای افسردگی سرمربی سابق تراکتور

توشاک در سالهای بعد دو بار سکان هدایت رئال مادرید را به دست می‌گیرد و از این گذشته با رئال سوسیداد در لیگ اسپانیا می‌درخشد و وضعیت دو قطبی فوتبال این کشور را به هم می‌ریزد. خیلی شبیه به کاری که دیه‌گو سیمئونه این روزها با اتلتیکو مادرید می‌کند.

اما توشاک در مصاحبه با دیلی‌میل می‌گوید هر چه از فوتبال و از مربی‌گری آموخته را مدیون مکتب لیورپول است. توشاک می‌گوید:" من همه چیزم را مدیون بیل شنکلی هستم. نسخه‌ی او برای فوتبال بازی کردن، سادگی و پیچیده نکردن بازی بود. اصل و اساس همه‌ی دانش من از فوتبال و مربی‌گری به دوران بازی کردنم در لیورپول در فاصله‌ی سالهای 1970 تا 1978 برمی‌گردد".

کشف و میدان دادن به بازیکنان جوان یکی دیگر از خصوصیاتی است که توشاک از بیل شنکلی بزرگ آموخته. توشاک کسی است که در رئال مادرید برای اولین بار به ژابی آلونسو فرصت می‌دهد تا خودش را نشان دهد. توشاک، ژابی آلونسو را که به عنوان بازیکن قرضی به آیبار واگذار شده به مادرید برمی‌گرداند و به او فرصت می‌دهد تا به ستاره‌ی بزرگ سالهای بعد تبدیل شود.

         روزهای افسردگی سرمربی سابق تراکتور

لیورپول در دهه‌ی 90 میلادی دوباره به سراغ توشاک می‌آید. برنامه‌ی مد نظر روسای لیورپول در آن زمان این است که جان توشاک به همراه روی ایوانز به صورت مشترک سرمر‌بی‌گری قرمزهای آنفیلد را به عهده بگیرند. توشاک می‌گوید:" من در فرودگاه هیتروی لندن با پیتر رابینسون و روی ایوانز ملاقات کردم.

کاملاً مشخص بود که پیتر به خاطر اتفاقی که سالها پیش برایم افتاده بود ناراحت بود و من این را در رفتارش می‌دیدم. ولی هر چه فکر کردم نتوانستم با مفهوم دو مربی در یک تیم کنار بیایم و در نهایت گفتم یک تیم فقط باید یک مربی داشته باشد و با دو مربی در یک تیم نمی‌شود کار کرد".

         روزهای افسردگی سرمربی سابق تراکتور

توشاک در این مصاحبه می‌گوید پنج سال اخیر که در دو کشور آذربایجان و ایران گذرانده یکی از سخت‌ترین سالهای دوران مربی‌گری‌اش بوده. توشاک در سال 2013 به جمهوری آذربایجان رفته و هدایت تیم خزر لنکران را به عهده می‌گیرد و در نهایت راهی تراکتورسازی ایران می‌شود. دوران سرمربی‌گری توشاک در ایران هم چندان نمی‌پاید و او سرانجام با جدایی از این باشگاه ایرانی راهی انگلستان می‌شود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

8642 زندانی غیرعمد در کشور در انتظار کمک خیران
بندرعباس-ایرنا- قایم مقام و معاون اداری مالی ستاد دیه کشور گفت: هم اکنون 8 هزار و 642 زندانی دیه و جرایم غیر عمد در کشور برای رهایی از حبس چشم انتظار کمک خیران هستند.
وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور ادامه دارد
بیرجند- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: نهضت مسکن سازی همچنان در کشور ادامه دارد و باید برای خانه سازی گام های مستحکمی برداریم.
بازسازی 207 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل در شیراز پایان یافت
شیراز-ایرنا- عملیات بازسازی و تجهیز 207 واحد مسکونی خسارت دیده از سیل ششم فروردین ماه 98 در محله سعدی شیراز پایان یافت و این واحدها در اختیار ساکنان آنها قرار گرفت.
تصادف اتوبوس و تریلی در سرخه پنج مصدوم داشت
سمنان- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: برخورد اتوبوس با تریلی در محور سرخه- سمنان پنج مصدوم به همراه داشت.
ایجادقرارگاه جهادی دانشگاه آزاد براساس اندیشه های انقلاب است
اهواز – ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور با اشاره به اینکه ایجاد قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد برگرفته از اندیشه های انقلاب اسلامی است گفت: مقام معظم رهبری بر تغییر مسیر دانشگاه و لزوم بازگشت آن به هویت اصلی خود تاکید کردند.
سرعت وزش باد در همدان به 72 کیلومتر در ساعت رسید
همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: با فعالیت یک سامانه ضعیف در نقاط مختلف استان، وزش باد با سرعت 72 کیلومتر بر ساعت همدان را درنوردید.
صاعقه 105 راس گوسفند را در ایذه خوزستان تلف کرد
اهواز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ایذهدر استان خوزستان گفت: اصابت صاعقه به گله گوسفندان موجب تلف شدن 105 راس دام شد.
اتصال ریلی چابهار به مشهد از برنامه های وزارت راه و شهرسازی است
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: اتصال چابهار به مشهد مقدس به صورت ریلی و بزرگراهی یکی از مهمترین برنامه های وزارت راه و شهرسازی است و با این اقدام ضمن رفع مشکلات تردد در این مسیر، مردم شرق کشور از مزیت آن منتفع می شوند.
قربانیان حادثه انفجار در تهران به 3 نفر رسید
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: سومین قربانی حادثه انفجار تعمیرگاه در منطقه غرب تهران از زیرآوار خارج شد.
تداوم رایزنی های وزرای انرژی ایران و روسیه
مسکو - ایرنا - وزارت انرژی روسیه عصر امروز دوشنبه از گفت وگوی تلفنی وزیران انرژی ایران و روسیه که روسای کمیسیون دولتی همکاری های اقتصادی دو کشور نیز هستند خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فرکی: تاج قبول شد، کی‌روش ۵ می‌گیرد- بدون سایپا و پیکان فوتبال دست کاسب‌ها می‌افتد
سرمربی پیکان معتقد است اگر دو باشگاه سایپا و پیکان نباشند فوتبال در اختیار کسانی می‌افتد که به دنبال کاسبی هستند تا درآمدی برای خود هستند.
رییس دانشگاه صنعتی اصفهان استعفا کرد
اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه صنعتی اصفهان پس از 6 سال فعالیت از سمت خود کناره گیری کرد.
رویترز: زنان شاغل افغانستان هنوز با تهدیدات طالبان مواجه اند
تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز ترور«منا منگال» زن روزنامه نگار افغان که به تازگی به عنوان مشاور مجلس نمایندگان افغانستان انتخاب شده بود را محور گزارشی خبری کرده و در آن به وضعیت زنان شاغل در افغانستان در سایه تهدیدات گروه طالبان از نگاه خود پرداخته است .
بازسازی 207 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل در شیراز پایان یافت
شیراز-ایرنا- عملیات بازسازی و تجهیز 207 واحد مسکونی خسارت دیده از سیل ششم فروردین ماه 98 در محله سعدی شیراز پایان یافت و این واحدها در اختیار ساکنان آنها قرار گرفت.
موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک افتتاح شد
تهران- ایرنا- موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک دقایقی پیش با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد.
بازتاب مراسم تقدیر از «ژاوی» در اینستاگرام AFC
شعار هواداران پرسپولیس علیه قلعه نویی و استقلال
علت لغو بازی ذوب آهن و النصر در کربلا درخواست عراق بود
دیدار ذوب آهن و النصر عربستان به تعویق افتاد
برتری یک نیمه ای پرسپولیس برابر السد
بازی پرسپولیس و السد تحت تاثیر خداحافظی ژاوی
نبی: پرسپولیس خانه برانکو است
ادامه راه «جهانبخش» در برایتون زیر نظر «پاتر»
ترکیب استقلال مقابل العین اعلام شد
دیدار ذوب آهن و النصر عربستان به تعویق افتاد