چرا ما باید هزینه محرومیت پرسپولیس را بدهیم؟

14:58 ۱۷۲ روز و ۲ ساعت پیش برترین ها 165 0

سرمربی تراکتورسازی با انتقاد از وضعیت داوری ها می گوید این نحو از قضاوت ها باعث دلسردی می شود.

برترین ها

ورزش سه: علیرضا اسدی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی از جمله مدیران لیگ برتر است که این روزها نسبت به تصمیمات داوران و برخی اتفاقات لیگ برتر نا رضایتی زیادی دارد. اتفاقات دیدار با پرسپولیس، حاشیه های بازی ماشین سازی، وضعیت مهاجمان خارجی، محمد تقوی و غیره موضوعاتی است که درباره آن با مدیرعامل تراکتورسازی گفت و گو کردیم. مشروح صحبت های مدیرعامل تراکتورسازی با ورزش سه در ادامه می آید:
*این روزها از اتفاقات داوری به شدت ناراحت هستید.
بله. فوتبال تا زمانیکه از حالت دولتی در نیاید، از رشد کافی برخوردار نخواهد بود. با این شرایط اقتصادی که در کشور حاکم است، بخشی از دلسوزان در فوتبال سرمایه گذاری می کنند؛ انتظار سود که ندارند اما انتظار دارند که حداقل یک مسابقه عادلانه را به هواداران عرضه کنیم.
آذربایجان خطه ای فوتبال خیز است و با زحمت مشغول تیم داری در لیگ برتر هستیم و نباید کاری کنیم که این اشتباهات داوری، دائمی شوند. حتی اگر اتفاقی رخ می دهد، باید واکنش درست نشان بدهیم تا احساسات هواداران آرام شود اما با تکرار اشتباهات و عدم اعتراف به این اشتباهات به سمتی می روند که گویا غرض ورزی وجود دارد. برای تیم های پنالتی و گل صحیح را نگیرند و بگویند بخشی از داوری است؟ بی عدالتی موجود باعث می شود سرمایه گذار دلسرد و مردم ناراحت شوند.
*و پیگیری این اعتراض شما چه سر انجامی داشته است؟ ما به چه کسی باید بگوییم؟ چه کسی مناظره می کند؟ تکرار بیش از حد این موضوع منتج به نا امیدی می شود، به همین دلیل است که کسی وارد فوتبال نمی شود. این شرایط عادلانه نیست. تکرار بیش از حد این موضوع منتج به نا امیدی می شود و همین است که بخش خصوصی وارد فوتبال نمی شود. ما سعی می کنیم اخلاق را حفظ کنیم اما حق اعتراض نیز برای ما محفوظ است اما همین رعایت احترام باعث شده تا اشتباهات بیشتری به سود تیم های پایتخت رخ دهد.
*شما عقیده دارید که این اشتباهات داوری تنها برای دو تیم پایتخت است؟ این نگاه در شهرستان ها وجود دارد و اگر بی توجهی شود، این اعتراض را نمی شود کنترل کرد.
این بی عدالتی باعث ریزش در شهرستان ها می شود. ما فوتبال را به عنوان یک مقوله اجتماعی برای شادی می خواهیم و درست نیست که یک تیم یک سال، یک ماه، یک هفته تلاش کند و خیلی راحت با اشتباه داوری از کنار آن بگذریم. متاسفانه یک بد بینی کلی نسبت به فدراسیون، کمیته داوران و تیم های دولتی وجود دارد و احساس می شود که هر کاری کنیم، با یک اشتباه داور نتیجه تغییر می کند.
*تا چه اندازه اعتقاد دارید که برخی از این اشتباهات به دلیل شرایط سخت پرسپولیس در محرومیت بوده است؟ متاسفانه هزینه محرومیت پرسپولیس را تیم های دیگر لیگ برتر می دهند. هزینه های این موضوع را چرا ما باید بدهیم؟ مدیران متخلف قبلی باید هزینه بدهند. آشکارا در تلویزیون و در برابر مردم می گویند که گل صحیح تراکتورسازی، گل نبوده است.
گل هفته قبل ما را نگرفتند، پنالتی ماشین سازی را نگرفتند و می گویند اشتباه داوری است. این اشتباه چرا برای یک تیم رخ می دهد؟ متاسفانه این روند خوب نیست و ما باید سکوت کنیم تا سر ما را ببرند. با این روند انگیزه ای برای مالک، بازیکنان و مردم باقی نمی ماند. زیبایی فوتبال در بازی عادلانه است اما این فوتبال، عادلانه نیست.
*دیگر موضوع مهم تیم شما جدایی استوکس است.
استوکس از تیم ما جدا نشده است. ایشان 4 سال با ما قرارداد دارد و کمیته انضباطی در حال رسیدگی است. هر زمان که فسخ قرارداد شد و ایشان از تیم رفت، بازیکن جدا شده است. نباید این ها را رسانه ای کنیم زیرا زمینه برگشت برای باشگاه فراهم است و اگر چهار چوب اخلاقی باشگاه از سوی بازیکن رعایت شود، او می تواند بازگردد.
در یک کلاس وقتی یک شاگرد اشتباه می کند، در ها را نمی بندند تا او را به بیرون بفرستند. چه کسی تا به حال اشتباه نکرده است؟ برای استوکس هم زمینه بازگشت را رعایت قوانین و چهارچوب باشگاه فراهم است.
*اما این بازیکن تبریز را ترک کرد.
رفتن ایشان یک رفتار غیر انضباطی است. ما به ایشان رضایت نامه ندادیم. ایشان 4 سال در اختیار ما است و تا زمانیکه ما رضایت نامه ندهیم، او نمی تواند به تیمی برود. چرا می خواهید با سرعت پیش برویم؟ بازیکن باید فرصت برای تغییر رفتار داشته باشد ولی مطمئن باشید باشگاه اصول خود را زیر پا نمی گذارد.
*موضوع مهم دیگر، عنوان سرمربی موقت برای محمود تقوی است.
از ما نظر ما، هر کسی که در باشگاه تراکتورسازی کار می کند، دائم است و مربی موقت نداریم. کسی که سکان تیم ما را دارد، آقای تقوی است. اگر منظور شما حکم است، که رابطه داخلی و اداری است. سرمربی تراکتورسازی، محمد تقوی با شخصیت ارزشمند و دانش فراوان و مدیریت درخور است.
*نحوه تعامل تراکتورسازی با تیم ملی چگونه خواهد بود.
هیچ تیمی از تیم ملی بزرگتر نیست. تمام بازی های لیگ و باشگاه ها باید در خدمت تیم ملی باشد. تیم ملی برای یک ملت است و هیچکس نباید در روند رشد تیم ملی خلل ایجاد کند.
*تراکتور در پیش فصل تیم پیشتاز نقل و انتقالات بود. این سیاست در نیم فصل ادامه دارد؟
ما تیم خوبی را بستیم و به شدت دنبال ساختن بازیکنان جوانی هستیم که در اختیار داریم. در تمام رده های سنی تیم ملی بازیکن داریم و یک نگاه بزرگی به آنها داریم. بازیکنان بزرگ با قراردادهای 3-4 ساله داریم. اگر بتوانیم از این بازیکنان استفاده کنیم، خلا پر می شود. شاید با نظر سرمربی لازم باشد 1-2 بازیکن جذب کنیم که نظر سرمربی است و ایشان اعلام می کند و سپس در باشگاه بررسی می کنیم اما ما سعی می کنیم از این فضای دلال بازی و خرید و فروش دوری کنیم.
*یعنی تراکتورسازی در زمستان تیم پرکار نقل و انتقالات نیست؟ پرکار بودن یعنی به ثباتی که رسیدیم، دست بزنیم. یعنی تجربه نیم فصل اول را از دست دادن. هیچ تیمی این کار را نمی کند مگر اینکه وضع این تیم خراب باشد. در این میان نظر سرمربی شرط است و اگر لازم باشد نقص ها را برطرف می کنیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

درخواست‌ها در سودان برای سرنگونی شورای نظامی انتقالی
جمعیت شاغلین سودان و حزب کمونیسم این کشور خواهان سرنگونی حکومت نظامی و اجرای تحصن‌ها و اعتصاب‌ها در سراسر سودان شدند تا خواسته معترضان مبنی بر انتقال قدرت به غیرنظامیان محقق شود.
ˮکمیته شهروندانˮ انگلیس فروش تسلیحات به عربستان را به بحث می‌گذارد
شکست "سیستم کمیته منتخب انگلیس" برای طرح تحقیقات جدید درباره فروش تسلیحات به عربستان، گروهی از نمایندگان، تحلیلگران فروش اسلحه و افسران سابق ارتش انگلیس را بر آن داشته تا کمیته شهروندان را تشکیل دهند و علیه قراردادهای چند میلیارد پوندی تسلیحات بحث کنند.
پارسال 281 نفر با کمک خیران از زندان آزاد شدند
قزوین – ایرنا – رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: پارسال 281 نفر با بدهی بیش از 510 میلیارد ریال و البته با گذشت حدود 410 میلیارد ریالی طلبکاران از زندان های استان آزاد شدند.
حضور ۵ نماینده زندانی کاتالان در مراسم افتتاح پارلمان اسپانیا
پنج جدایی‌طلب کاتالان که به اتهام شورش در دادگاه محاکمه می‌شوند، با محافظت شدید پلیس در افتتاحیه پارلمان جدید اسپانیا حضور یافتند.
2 زندانی در همدان آزاد شدند
همدان- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: همزمان با پانزدهمین روز ماه مبارک رمضان 2 زندانی جرائم غیر عمد استان با کمک ستاد دیه آزاد شدند.
پسر ارشد ترامپ خواستار بستن صفحه فیسبوک شبکه الجزیره شد
پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا از شبکه اجتماعی فیسبوک خواست تا صفحه شبکه الجزیره قطر را مسدود کند.
قفل زندان شکند پدرم باز آید...
بندرعباس- ایرنا- «قفل زندان شکند پدرم باز آید گر به همت قدمی برداری» این مطلب در واقع سوز دل دخترکان و پسرکانی است که برای رهایی پدر یا مادرشان که به جرمی ناخواسته در بند زندان افتاده، آرزو می کنند.
شناسایی یک کمپین هماهنگ تبلیغ با حسابهای جعلی علیه ترامپ در اینستاگرام
یک شرکت تحلیل داده‌های اینترنتی از شناسایی یک کمپین سازماندهی شده برای تبلیغ علیه دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از حساب‌های جعلی و به کار بردن هشتگ‌هایی با مضمون "من از ترامپ متنفرم" و "ترامپ را استیضاح کنید" خبر داد.
وام ازدواج هزار نفر از فرزندان بازنشستگان تا عید فطر پرداخت می شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق بازنشستگی گفت: پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان در مرحله راستی آزمایی است و تا عید فطر، هزار نفر از آنها که سال گذشته عقدنامه خود را ارائه کردند وام خود را دریافت می کنند.
ماکرون، استیو بنن و روس‌ها را به تلاش برای نابودی اتحادیه اروپا متهم کرد
رئیس جمهوری فرانسه استراتژیست سابق رئیس جمهوری آمریکا و اولیگارش‌های روس را به توطئه چینی با ملی‌گراهای اروپایی به منظور از میان برداشتن اتحادیه اروپا متهم کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
شب شعری برای الگو گرفتن مسئولان فرهنگی
هرساله در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) به رسم مألوفِ ماه مبارک، ضیافت شاعران با رهبر انقلاب برگزار می‌شود. شب گذشته شاعران به رسم سنت دو دهه پیش به حضور مقام معظم رهبری رفتند و در یک نشست چند ساعته صمیمی ‌با رهبر کشور که علاقه خاصی به شعر دارند، راجع به شعر و جریان‌های شعری گفت‌وگو کردند.
دلیل عدم توافق قطبی و فولاد
رئیس هیأت مدیره باشگاه فولاد خوزستان، گفت: عدم توافق با افشین قطبی برای هدایت تیم در فصل آینده فقط به خاطر مسائل مالی نبود.
مجموعه شهدای مدافع حرم پانزده‌تایی شد
کتاب "آخر شهید می‌شوی" پانزدهمین جلد از مجموعه شهدای مدافع حرم که شرحی بر داستان زندگی شهید صادق عدالت اکبری است به همت انتشارات روایت فتح منتشر شد.
زمان پخش دیدار شعرا با رهبر انقلاب
مشروح دیدار جمعی از شاعران با رهبر انقلاب امشب از شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رود.
هافبک پرسپولیس: پیشنهاد اروپایی برسد با برانکو مشورت می‌کنم
قطبی از فولاد خوزستان جدا شد
تاج خواهان منع فعالیت مربیان یا بازیکنان خارجی نشده است
برای کسب آقای گلی به خودباوری لازم رسیده بودم
پردرآمدترین سرمربی های باشگاهی فوتبال اروپا
ورود نمایندگان به نتایج فوتبال حساسیت قومی را افزایش می دهد
تمرین اختصاصی سه سرخپوش در روز تعطیل پرسپولیس
نامجو مطلق: شفر توجهی به اظهارات کمیته فنی نداشت
عضو تیم ملی فوتسال زنان: نیاز به دیدارهای تدارکاتی داریم
عرب:نمایندگان مجلس فوتبال را مبنای عملکرد مدیریتی قرار ندهند