چرا ما باید هزینه محرومیت پرسپولیس را بدهیم؟

14:58 ۷۹ روز و ۱۴ ساعت پیش برترین ها 141 0

سرمربی تراکتورسازی با انتقاد از وضعیت داوری ها می گوید این نحو از قضاوت ها باعث دلسردی می شود.

برترین ها

ورزش سه: علیرضا اسدی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی از جمله مدیران لیگ برتر است که این روزها نسبت به تصمیمات داوران و برخی اتفاقات لیگ برتر نا رضایتی زیادی دارد. اتفاقات دیدار با پرسپولیس، حاشیه های بازی ماشین سازی، وضعیت مهاجمان خارجی، محمد تقوی و غیره موضوعاتی است که درباره آن با مدیرعامل تراکتورسازی گفت و گو کردیم. مشروح صحبت های مدیرعامل تراکتورسازی با ورزش سه در ادامه می آید:
*این روزها از اتفاقات داوری به شدت ناراحت هستید.
بله. فوتبال تا زمانیکه از حالت دولتی در نیاید، از رشد کافی برخوردار نخواهد بود. با این شرایط اقتصادی که در کشور حاکم است، بخشی از دلسوزان در فوتبال سرمایه گذاری می کنند؛ انتظار سود که ندارند اما انتظار دارند که حداقل یک مسابقه عادلانه را به هواداران عرضه کنیم.
آذربایجان خطه ای فوتبال خیز است و با زحمت مشغول تیم داری در لیگ برتر هستیم و نباید کاری کنیم که این اشتباهات داوری، دائمی شوند. حتی اگر اتفاقی رخ می دهد، باید واکنش درست نشان بدهیم تا احساسات هواداران آرام شود اما با تکرار اشتباهات و عدم اعتراف به این اشتباهات به سمتی می روند که گویا غرض ورزی وجود دارد. برای تیم های پنالتی و گل صحیح را نگیرند و بگویند بخشی از داوری است؟ بی عدالتی موجود باعث می شود سرمایه گذار دلسرد و مردم ناراحت شوند.
*و پیگیری این اعتراض شما چه سر انجامی داشته است؟ ما به چه کسی باید بگوییم؟ چه کسی مناظره می کند؟ تکرار بیش از حد این موضوع منتج به نا امیدی می شود، به همین دلیل است که کسی وارد فوتبال نمی شود. این شرایط عادلانه نیست. تکرار بیش از حد این موضوع منتج به نا امیدی می شود و همین است که بخش خصوصی وارد فوتبال نمی شود. ما سعی می کنیم اخلاق را حفظ کنیم اما حق اعتراض نیز برای ما محفوظ است اما همین رعایت احترام باعث شده تا اشتباهات بیشتری به سود تیم های پایتخت رخ دهد.
*شما عقیده دارید که این اشتباهات داوری تنها برای دو تیم پایتخت است؟ این نگاه در شهرستان ها وجود دارد و اگر بی توجهی شود، این اعتراض را نمی شود کنترل کرد.
این بی عدالتی باعث ریزش در شهرستان ها می شود. ما فوتبال را به عنوان یک مقوله اجتماعی برای شادی می خواهیم و درست نیست که یک تیم یک سال، یک ماه، یک هفته تلاش کند و خیلی راحت با اشتباه داوری از کنار آن بگذریم. متاسفانه یک بد بینی کلی نسبت به فدراسیون، کمیته داوران و تیم های دولتی وجود دارد و احساس می شود که هر کاری کنیم، با یک اشتباه داور نتیجه تغییر می کند.
*تا چه اندازه اعتقاد دارید که برخی از این اشتباهات به دلیل شرایط سخت پرسپولیس در محرومیت بوده است؟ متاسفانه هزینه محرومیت پرسپولیس را تیم های دیگر لیگ برتر می دهند. هزینه های این موضوع را چرا ما باید بدهیم؟ مدیران متخلف قبلی باید هزینه بدهند. آشکارا در تلویزیون و در برابر مردم می گویند که گل صحیح تراکتورسازی، گل نبوده است.
گل هفته قبل ما را نگرفتند، پنالتی ماشین سازی را نگرفتند و می گویند اشتباه داوری است. این اشتباه چرا برای یک تیم رخ می دهد؟ متاسفانه این روند خوب نیست و ما باید سکوت کنیم تا سر ما را ببرند. با این روند انگیزه ای برای مالک، بازیکنان و مردم باقی نمی ماند. زیبایی فوتبال در بازی عادلانه است اما این فوتبال، عادلانه نیست.
*دیگر موضوع مهم تیم شما جدایی استوکس است.
استوکس از تیم ما جدا نشده است. ایشان 4 سال با ما قرارداد دارد و کمیته انضباطی در حال رسیدگی است. هر زمان که فسخ قرارداد شد و ایشان از تیم رفت، بازیکن جدا شده است. نباید این ها را رسانه ای کنیم زیرا زمینه برگشت برای باشگاه فراهم است و اگر چهار چوب اخلاقی باشگاه از سوی بازیکن رعایت شود، او می تواند بازگردد.
در یک کلاس وقتی یک شاگرد اشتباه می کند، در ها را نمی بندند تا او را به بیرون بفرستند. چه کسی تا به حال اشتباه نکرده است؟ برای استوکس هم زمینه بازگشت را رعایت قوانین و چهارچوب باشگاه فراهم است.
*اما این بازیکن تبریز را ترک کرد.
رفتن ایشان یک رفتار غیر انضباطی است. ما به ایشان رضایت نامه ندادیم. ایشان 4 سال در اختیار ما است و تا زمانیکه ما رضایت نامه ندهیم، او نمی تواند به تیمی برود. چرا می خواهید با سرعت پیش برویم؟ بازیکن باید فرصت برای تغییر رفتار داشته باشد ولی مطمئن باشید باشگاه اصول خود را زیر پا نمی گذارد.
*موضوع مهم دیگر، عنوان سرمربی موقت برای محمود تقوی است.
از ما نظر ما، هر کسی که در باشگاه تراکتورسازی کار می کند، دائم است و مربی موقت نداریم. کسی که سکان تیم ما را دارد، آقای تقوی است. اگر منظور شما حکم است، که رابطه داخلی و اداری است. سرمربی تراکتورسازی، محمد تقوی با شخصیت ارزشمند و دانش فراوان و مدیریت درخور است.
*نحوه تعامل تراکتورسازی با تیم ملی چگونه خواهد بود.
هیچ تیمی از تیم ملی بزرگتر نیست. تمام بازی های لیگ و باشگاه ها باید در خدمت تیم ملی باشد. تیم ملی برای یک ملت است و هیچکس نباید در روند رشد تیم ملی خلل ایجاد کند.
*تراکتور در پیش فصل تیم پیشتاز نقل و انتقالات بود. این سیاست در نیم فصل ادامه دارد؟
ما تیم خوبی را بستیم و به شدت دنبال ساختن بازیکنان جوانی هستیم که در اختیار داریم. در تمام رده های سنی تیم ملی بازیکن داریم و یک نگاه بزرگی به آنها داریم. بازیکنان بزرگ با قراردادهای 3-4 ساله داریم. اگر بتوانیم از این بازیکنان استفاده کنیم، خلا پر می شود. شاید با نظر سرمربی لازم باشد 1-2 بازیکن جذب کنیم که نظر سرمربی است و ایشان اعلام می کند و سپس در باشگاه بررسی می کنیم اما ما سعی می کنیم از این فضای دلال بازی و خرید و فروش دوری کنیم.
*یعنی تراکتورسازی در زمستان تیم پرکار نقل و انتقالات نیست؟ پرکار بودن یعنی به ثباتی که رسیدیم، دست بزنیم. یعنی تجربه نیم فصل اول را از دست دادن. هیچ تیمی این کار را نمی کند مگر اینکه وضع این تیم خراب باشد. در این میان نظر سرمربی شرط است و اگر لازم باشد نقص ها را برطرف می کنیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد