چرا ما باید هزینه محرومیت پرسپولیس را بدهیم؟

14:58 ۱۲ روز و ۹ ساعت پیش برترین ها 35 0

سرمربی تراکتورسازی با انتقاد از وضعیت داوری ها می گوید این نحو از قضاوت ها باعث دلسردی می شود.

برترین ها

ورزش سه: علیرضا اسدی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی از جمله مدیران لیگ برتر است که این روزها نسبت به تصمیمات داوران و برخی اتفاقات لیگ برتر نا رضایتی زیادی دارد. اتفاقات دیدار با پرسپولیس، حاشیه های بازی ماشین سازی، وضعیت مهاجمان خارجی، محمد تقوی و غیره موضوعاتی است که درباره آن با مدیرعامل تراکتورسازی گفت و گو کردیم. مشروح صحبت های مدیرعامل تراکتورسازی با ورزش سه در ادامه می آید:
*این روزها از اتفاقات داوری به شدت ناراحت هستید.
بله. فوتبال تا زمانیکه از حالت دولتی در نیاید، از رشد کافی برخوردار نخواهد بود. با این شرایط اقتصادی که در کشور حاکم است، بخشی از دلسوزان در فوتبال سرمایه گذاری می کنند؛ انتظار سود که ندارند اما انتظار دارند که حداقل یک مسابقه عادلانه را به هواداران عرضه کنیم.
آذربایجان خطه ای فوتبال خیز است و با زحمت مشغول تیم داری در لیگ برتر هستیم و نباید کاری کنیم که این اشتباهات داوری، دائمی شوند. حتی اگر اتفاقی رخ می دهد، باید واکنش درست نشان بدهیم تا احساسات هواداران آرام شود اما با تکرار اشتباهات و عدم اعتراف به این اشتباهات به سمتی می روند که گویا غرض ورزی وجود دارد. برای تیم های پنالتی و گل صحیح را نگیرند و بگویند بخشی از داوری است؟ بی عدالتی موجود باعث می شود سرمایه گذار دلسرد و مردم ناراحت شوند.
*و پیگیری این اعتراض شما چه سر انجامی داشته است؟ ما به چه کسی باید بگوییم؟ چه کسی مناظره می کند؟ تکرار بیش از حد این موضوع منتج به نا امیدی می شود، به همین دلیل است که کسی وارد فوتبال نمی شود. این شرایط عادلانه نیست. تکرار بیش از حد این موضوع منتج به نا امیدی می شود و همین است که بخش خصوصی وارد فوتبال نمی شود. ما سعی می کنیم اخلاق را حفظ کنیم اما حق اعتراض نیز برای ما محفوظ است اما همین رعایت احترام باعث شده تا اشتباهات بیشتری به سود تیم های پایتخت رخ دهد.
*شما عقیده دارید که این اشتباهات داوری تنها برای دو تیم پایتخت است؟ این نگاه در شهرستان ها وجود دارد و اگر بی توجهی شود، این اعتراض را نمی شود کنترل کرد.
این بی عدالتی باعث ریزش در شهرستان ها می شود. ما فوتبال را به عنوان یک مقوله اجتماعی برای شادی می خواهیم و درست نیست که یک تیم یک سال، یک ماه، یک هفته تلاش کند و خیلی راحت با اشتباه داوری از کنار آن بگذریم. متاسفانه یک بد بینی کلی نسبت به فدراسیون، کمیته داوران و تیم های دولتی وجود دارد و احساس می شود که هر کاری کنیم، با یک اشتباه داور نتیجه تغییر می کند.
*تا چه اندازه اعتقاد دارید که برخی از این اشتباهات به دلیل شرایط سخت پرسپولیس در محرومیت بوده است؟ متاسفانه هزینه محرومیت پرسپولیس را تیم های دیگر لیگ برتر می دهند. هزینه های این موضوع را چرا ما باید بدهیم؟ مدیران متخلف قبلی باید هزینه بدهند. آشکارا در تلویزیون و در برابر مردم می گویند که گل صحیح تراکتورسازی، گل نبوده است.
گل هفته قبل ما را نگرفتند، پنالتی ماشین سازی را نگرفتند و می گویند اشتباه داوری است. این اشتباه چرا برای یک تیم رخ می دهد؟ متاسفانه این روند خوب نیست و ما باید سکوت کنیم تا سر ما را ببرند. با این روند انگیزه ای برای مالک، بازیکنان و مردم باقی نمی ماند. زیبایی فوتبال در بازی عادلانه است اما این فوتبال، عادلانه نیست.
*دیگر موضوع مهم تیم شما جدایی استوکس است.
استوکس از تیم ما جدا نشده است. ایشان 4 سال با ما قرارداد دارد و کمیته انضباطی در حال رسیدگی است. هر زمان که فسخ قرارداد شد و ایشان از تیم رفت، بازیکن جدا شده است. نباید این ها را رسانه ای کنیم زیرا زمینه برگشت برای باشگاه فراهم است و اگر چهار چوب اخلاقی باشگاه از سوی بازیکن رعایت شود، او می تواند بازگردد.
در یک کلاس وقتی یک شاگرد اشتباه می کند، در ها را نمی بندند تا او را به بیرون بفرستند. چه کسی تا به حال اشتباه نکرده است؟ برای استوکس هم زمینه بازگشت را رعایت قوانین و چهارچوب باشگاه فراهم است.
*اما این بازیکن تبریز را ترک کرد.
رفتن ایشان یک رفتار غیر انضباطی است. ما به ایشان رضایت نامه ندادیم. ایشان 4 سال در اختیار ما است و تا زمانیکه ما رضایت نامه ندهیم، او نمی تواند به تیمی برود. چرا می خواهید با سرعت پیش برویم؟ بازیکن باید فرصت برای تغییر رفتار داشته باشد ولی مطمئن باشید باشگاه اصول خود را زیر پا نمی گذارد.
*موضوع مهم دیگر، عنوان سرمربی موقت برای محمود تقوی است.
از ما نظر ما، هر کسی که در باشگاه تراکتورسازی کار می کند، دائم است و مربی موقت نداریم. کسی که سکان تیم ما را دارد، آقای تقوی است. اگر منظور شما حکم است، که رابطه داخلی و اداری است. سرمربی تراکتورسازی، محمد تقوی با شخصیت ارزشمند و دانش فراوان و مدیریت درخور است.
*نحوه تعامل تراکتورسازی با تیم ملی چگونه خواهد بود.
هیچ تیمی از تیم ملی بزرگتر نیست. تمام بازی های لیگ و باشگاه ها باید در خدمت تیم ملی باشد. تیم ملی برای یک ملت است و هیچکس نباید در روند رشد تیم ملی خلل ایجاد کند.
*تراکتور در پیش فصل تیم پیشتاز نقل و انتقالات بود. این سیاست در نیم فصل ادامه دارد؟
ما تیم خوبی را بستیم و به شدت دنبال ساختن بازیکنان جوانی هستیم که در اختیار داریم. در تمام رده های سنی تیم ملی بازیکن داریم و یک نگاه بزرگی به آنها داریم. بازیکنان بزرگ با قراردادهای 3-4 ساله داریم. اگر بتوانیم از این بازیکنان استفاده کنیم، خلا پر می شود. شاید با نظر سرمربی لازم باشد 1-2 بازیکن جذب کنیم که نظر سرمربی است و ایشان اعلام می کند و سپس در باشگاه بررسی می کنیم اما ما سعی می کنیم از این فضای دلال بازی و خرید و فروش دوری کنیم.
*یعنی تراکتورسازی در زمستان تیم پرکار نقل و انتقالات نیست؟ پرکار بودن یعنی به ثباتی که رسیدیم، دست بزنیم. یعنی تجربه نیم فصل اول را از دست دادن. هیچ تیمی این کار را نمی کند مگر اینکه وضع این تیم خراب باشد. در این میان نظر سرمربی شرط است و اگر لازم باشد نقص ها را برطرف می کنیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

تولد ۳۱ سالگی فایتر ایرانی
مبارز ایرانی رشته MMA تولد ۳۱ سالگی اش را درکنار خانواده جشن گرفت.
گروه‌بندی کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان
مراسم قرعه‌کشی پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان امشب (چهارشنبه) در شهر بابل برگزار شد.
پایان کار تیم ملی موی‌تای با طلای «آزادی»
تیم ‌ملی موی‌تای ایران با کسب یک‌ مدال طلا، به کار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ پایان داد.
ترابی در راه امیری؛ گزینه جذاب در خط حمله
وینگر تخصصی پرسپولیس، شاید گزینه جذابی برای حضور در خط حمله این تیم باشد تا دوران کم گل آن‌ها به پایان برسد.
رئال مادرید و رکوردی که از آن فراری است
امشب رئال مادرید در آخرین بازی دور گروهی لیگ قهرمانان، به مصاف زسکا خواهد رفت.
واکنش جالب هوادار ریورپلاته به شادی جنجالی
در بازی برگشت فینال لیبرتادورس، تیم ریورپلاته با نتیجه سه بر یک موفق شد بوکا جونیورز را شکست دهد و فاتح جام شود.
پرسپولیس - پارس؛ بازی خداحافظی بیرانوند؟
با پایان محرومیت باشگاه پرسپولیس، دروازه‌بان ملی‌پوش این تیم بار دیگر سوژه نقل و انتقالاتی شده است و گفته می‌شود پرونده جدایی او بار دیگر باز خواهد شد.
سردار آزمون، سورپرایز زمستانی لیگ برتر انگلیس؟
رسانه های روسی از احتمال بالای انتقال سردار آزمون به کریستال پالاس در زمستان خبر دادند.
عنایتی: استقلالِ ابتدای فصل در شوک بود
پیشکسوت استقلال به تمجید از روند بازی و گلزنی آبی‌پوشان در دیدارهای اخیر پرداخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکار پرورش اندام شهرستان فسا به قتل رسید
شیراز - ایرنا - آرمان نیک پی، قهرمان رشته پرورش اندام استان فارس سه شنبه شب در شهرستان فسا به قتل رسید.
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 1397-09-17
قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان شد.
خودرو‌های عجیب و غریب سلبریتی‌ها
پول برای سلبریتی‌ها مانند چرک کف دست است و مشکلی با ولخرجی ندارند، در نتیجه به جای یک یا دو خودرو، ده‌ها خودرو در گاراژ سلبریتی‌ها یافت می‌شود.
والدین بخوانند-40 نکته تربیتی از منظر قرآن کریم
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ چهل نکته تربیتی از منظر قرآن کریم را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
گشت و گذار رئیس جمهور آلمان در چین
فرانک والتر اشتاین‌مایر رئیس جمهور آلمان که در سفری شش روزه به چین رفته است از نقاط مختلف شهر گوانگ‌ژو دیدن کرد.
ترابی در راه امیری؛ گزینه جذاب در خط حمله
رئال مادرید و رکوردی که از آن فراری است
واکنش جالب هوادار ریورپلاته به شادی جنجالی
پرسپولیس - پارس؛ بازی خداحافظی بیرانوند؟
وداع با اولین گلزن تیم ملی در جام جهانی
سردار آزمون، سورپرایز زمستانی لیگ برتر انگلیس؟
عنایتی: استقلالِ ابتدای فصل در شوک بود
آنالیز حریف فردایِ آبی‌ها؛ پدیده و غیرقابل مهار!
رکورد ۱۸ ساله آنچلوتی از دست رفت
حضور فتحی و عبداللهی در اردوی استقلال