درخواست پورعلی‌گنجی از رییس جمهور

02:24 ۱۷۰ روز و ۱۷ ساعت پیش برترین ها 501 0
         درخواست پورعلی‌گنجی از رییس جمهور

مدافع تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید این تیم در این برهه زمانی نیاز زیادی به حمایت‌های روحی و روانی و مالی دارد. او از رییس جمهور درخواست کرد که در راه کسب موفقیت به این تیم کمک شود.

برترین ها

ایسنا: حدود دو ماهی است که یکی از ستون‌های خط دفاعی تیم ملی مصدوم است و نتوانسته برای یوپن و تیم ملی ایران به میدان رود اما تمام تلاش خود را می‌کند تا آماده جام ملت‌های آسیا شود تا در صورت صلاحدید کی‌روش دوباره در جام ملت‌های اسیا به درخشد.

مرتضی پورعلی‌گنجی درباره شرایط فعلی ‌و قهرمانی ایران صحبت‌هایی را انجام داده که به شرح زیر است:

* وضعیت مصدومیت چگونه است؟

همه چیز روز به روز بهتر می‌شود و با کمک میکائیل و دکتر شهاب وضعیتم نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است. از کارلوس کی‌روش هم ممنونم که تمامی پزشکان تیم ملی را در اختیار ما چند بازیکن مصدوم قرار داد تا روند درمانی خود را زیر نظر آن‌ها پیگیری کنیم.

اکنون نیز تمرین‌های سخت و فشرده را پشت سر می‌گذارم و به تازگی تمرین در زمین را آغاز کرده‌ام. امیدوارم هر چه زودتر بهتر شوم تا در صورت دعوت شدن به تیم ملی، بتوانم به تیم کمک کنم.

* تمرین‌های سختی را پشت سر گذاشتی. فکر می‌کنی آماده حضور در ترکیب تیم ملی هستی؟

هر بازیکنی دوست دارد برای تیم کشورش به میدان رود و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. امیدوارم بدنم زودتر آماده شود تا بتوانیم برای تیم بازی کنم. البته دعوت شدنم بسته به صلاحدید کادرفنی است و من هم اگر بتونم کمک می‌کنم و با جان و دل برای تیم ملی کشورم بازی می‌کنم. امیدوارم چنین اتفاقی رخ دهد تا بار دیگر خود را اثبات کنم.

*بازی با ونزوئلا را چگونه ارزیابی کردی؟

بازی با ونزوئلا برای یک سری از جوانان بسیار خوب بود البته بازیکنان ما هم بازی خوبی به نمایش گذاشتند. شرایط تیم ملی برای بازی کردن با تیم‌های بزرگ مهیا نیست و بازی با تیم‌های مطرح هزینه‌های بالایی می خواهد. تیم ونزوئلا تیم چغر و خوبی نشان داد و جدا از نتیجه موقعیت‌های زیادی را بازیکنان ما از دست دادند. البته این دیدار محک خوبی برای تیم ما بود و بازی مناسبی برای آماده‌سازی در جام ملت‌ها به حساب می‌آمد.

* آیا تیم آماده حضور پرقدرت در جام ملت‌ها است؟

اگر همه بازیکن‌ها در اردوی آخر حضور داشته باشند و مصدوم نشوند و بتوانندبه یکدیگر کمک کنند، تیم خوبی را در این مسابقات خواهیم داشت. به هر حال همه تیم‌های این قاره در تلاش هستند تا خود را آماده کنند و دولت آن‌ها نیز در این راه به آن‌ها کمک خواهد کرد.

         درخواست پورعلی‌گنجی از رییس جمهور

تیم ما نیز باید حمایت شود. از آقای روحانی بعنوان رییس جمهور درخواست دارم، وزیر ورزش، فدراسیون فوتبال و سایر افرادی که از مدیران ارشد نظام هستند ان‌شاءلله به تیم ملی کمک کنند زیرا این تیم آبروی ایران است و مردم دل‌خوشی‌شان این فوتبال است.

در جام جهانی چه می‌باختیم و چه می‌بردیم، بازیکنان مردم خوشحال می‌شدند. به هر حال باید خیلی خوب کار کنیم تا آبرو و غیرت این مملکت را حفظ کنیم. باید برای ایران بجنگیم تا مایه دل‌خوشی مردم را ایجاد کنیم.

این تیم اگر حمایت شود، بازیکن‌ها انگیزه می‌گیرند و با خود می‌گویند که حداقل کسانی هستند که به فکر ما هستند. این روال ادامه داشته باشد، دل مردم هم شاد می‌شود. ما در زمین تلاش‌مان را می‌کنیم تا نتیجه خوب بگیریم و امیدواریم کسانی هم که کاری از دست‌شان برمی‌آیند، کاری برای تیم ملی انجام دهند.

* درباره حریفان ایران چقدر شناخت دارید؟

هر ۳ تیم حریف ما انگیزه زیادی دارند و با انگیزه زیادی مقابل ایران قرار می‌گیرند. عراق بازیکنان جنگنده و باکیفیتی دارد. تیم‌های یمن و ویتنام هم نسبت به سایر تیم‌ها ناشناخته‌تر هستند و این کار ما را سخت می‌کند که ندانیم با چه تاکتیکی باید برابر این تیم‌ها به میدان رویم.

البته کادرفنی آنالیزهایی را نسبت به حریفان ما خواهند داشت و به ما نکات لازم را گوشزد خواهند کرد تا با تمرکز کامل برابر ویتنام، عراق و یمن به میدان رویم. باید به نقاط ضعف حریفان فشار بیاوریم و آن‌ها را شکست دهیم تا پرقدرت راهی مرحله حذفی شویم.

* آیا می‌توانیم قهرمان جام ملت‌ها شویم؟

قهرمان شدن نه خیلی سخت است و نه خیلی راحت. در این جام همه تیم‌ها با آمادگی ۱۰۰ درصد خود می‌آیند تا در تک تک بازی‌ها برنده شوند. من بابت قهرمانی به تیم‌مان باور دارم زیرا در هر پستی ۲-۳ بازیکن خیلی خوب داریم و کادرفنی فوق‌العاده‌ای داریم که انگیزه زیادی به بازیکنان می‌دهند تا آن‌ها با جان و دل در زمین بازی کنند و حتی سرشان را هم برای تیم بدهند.

به نظر من نشد ندارد و ما می‌توانیم قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم. همه تیم‌های حاضر در این جام کسانی را دارند که از آن‌ها حمایت کنندو ما فوتبالیست‌ها هم نیاز به حمایت‌های روحی، مادی و معنوی داریم. به هر حال همین که ببینیم بزرگی در کنار ما است و به ما فکر می‌کند و در تمرین‌های ما شرکت می‌کند، نوعی دلگرمی و حمایت به حساب می‌آید.

تیم‌های دیگر، چنان قدرتی ندارند که نتوانیم آن‌ها را ببریم بلکه توانایی آن را داریم و فقط باید ۱۰۰ درصد تلاش‌مان را در این راستا به کار گیریم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

آتش نشانی تهران: خودکشی دختر جوان را تایید نمی کنیم
تهران - ایرنا - سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه اقدام به خودکشی دختر جوان در شهرک غرب پایتخت را تایید نمی کند گفت: هیچ گونه نشانه ای از خودکشی در این رویداد توسط آتش نشانان دیده نشد.
گره زنان بر تار و پود زندگی عشایری
بروجرد - ایرنا - از تالاب بیشه دالان که به سمت آبسرده بروجرد می گذری به «مله تخت» که همان زمگه بهاری عشایر است می رسی، محلی درمیان تپه های سرسبز اردیبهشتی که نمادی از تولید با نقش اساسی زنان را به نمایش می گذارد.
483 حلقه چاه کشاورزی چابهار در انتظار سوخت
چابهار - ایرنا - 483 حلقه چاه کشاورزی در چابهار یکسال در انتظار سوخت هستند تا پس از سال ها رهایی از بند خشکسالی بتوانند از آب بارندگی نهایت استفاده را برده و بیش از یک هزار هکتار زمین کشاورزی را به زیرکشت ببرند.
عبور از تحریم با فرآوری نفت خام-امیرشاهین نایبی فر*
بیرجند - ایرنا - ظرفیت نفت خام به عنوان یکی از سرمایه های خدادادی و تبدیل آن به فرآورده های پتروشیمی در کشور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا حرکت به سمت استفاده بهینه از این ثروت زمینه عبور از تحریم و رونق تولید را فراهم می آورد.
الأخبار:ترامپ با سیاست ابهام و فشار منتظر تماس ایران است
تهران-ایرنا-روزنامه لبنانی الأخبار نوشت:«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تلاش دارد تا سیاست «ابهام» و «فشار حداکثری» بر ایران را برای مجاب کردن تهران به مذاکره حفظ کند و رسانه های این کشور را به تنش افزایی و دادن اطلاعات غیر دقیق به ضرر منافع آمریکا متهم می کند.
شبکه الجزیره: طرفداران امارات در یمن به جنگ مزدوران سعودی می روند
تهران - ایرنا - شبکه خبری «الجزیره» اعلام کرد: «عیدروس الزبیدی» رییس شورای موسوم به 'شورای انتقالی جنوب یمن' (مورد حمایت امارات) و عناصرش قصد دارند با بازپس گیری استان 'حضرموت'، مزدوران سعودی را از این مناطق بیرون کنند.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
اندونزی چهره امنیتی به خود گرفت
تهران - ایرنا - دستگیری 30 تروریست با طراحی ایجاد آشوب در روز اعلام نتایج انتخابات سراسری اندونزی در 22 ماه مه ( اول خرداد) باعث شد تا دولت این کشور در هراس از حملات تروریستی، 32 هزار پلیس را برای امنیت جاکارتا و دیگر شهرهای این کشور در روز اعلام نتایج به کار گمارد.
خشکسالی، کره شمالی را با بحران جدی مواجه ساخته است
تهران - ایرنا - کاهش شدید بارش ها و بروز خشکسالی ، کره شمالی را در وضعیت بحرانی قحطی و خشکسالی قرار داده است که این موضوع باعث نیاز شدید40 درصد از مردم این کشور به کمک های غذایی شده است.
جنگ تحمیلی تجاری آمریکا، آماده باش کامل چین
پکن- ایرنا- رادیو بین المللی چین در گزارشی با اشاره به ادامه جنگ تحمیلی تجاری آمریکا علیه این کشور در نوشت پکن در آمادگی کامل بسر می برد و ترسی از این جنگ ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
دستور آزادی شاهرخ شهنازی صادر شد
تهران- ایرنا- واحد اجرای احکام مدنی مجتمع قضایی شهید بهشتی، طی نامه‌ای به زندان اوین، دستور آزادی دبیرکل کمیته ملی المپیک به جهت تامین وثیقه را صادر کرد.
وزیر نفت عراق: خروج شرکت نفتی آمریکایی «سیاسی» است
وزیر نفت عراق در واکنش به خروج یک شرکت نفتی از این کشور، آن را بی ارتباط با مسائل امنیتی دانست و گفت که این یک اقدام «سیاسی» است.
مترو تهران به هواداران پرسپولیس خدمات می دهد
عضو کمیته فنی استقلال: بدنبال مربی از اروپای شرقی هستیم
فصل کابوس وار رئال مادرید با شکست به اتمام رسید
«کمپانی» با سِمت بازیکن-سرمربی راهی اندرلخت می شود
نقشه زیرکانه پی اس جی برای گریز از پرداخت رقم انتقال «دخه آ»
پروین: ویلموتس می تواند به فوتبال ایران کمک کند
یک گیلانی مربی تیم ملی فوتسال ناشنوایان شد
واکنش برانکو به پیشنهاد الاهلی مصر
روزنامه پرتغالی از توافق «محمدی» با تیم آوِز خبر داد
تارنمای عربی از توافق الاهلی مصر و «برانکو» خبر داد