حلقه ازدواجی که به حراج گذاشته شد

16:59 ۱۲ روز و ۱۱ ساعت پیش برترین ها 39 0

دومین نشست نیک اندیشان راه آسمان با حضور شماری از خیرین در مرکز پزشکی هسته‌ای سمنان که بیش از یک سال است با هدف ارائه خدمات رایگان به بیماران سرطانی در سمنان، راه اندازی شده، برگزار شد.

برترین ها

خبرگزاری ایسنا: دومین نشست نیک اندیشان راه آسمان با حضور شماری از خیرین در مرکز پزشکی هسته‌ای سمنان که بیش از یک سال است با هدف ارائه خدمات رایگان به بیماران سرطانی در سمنان، راه اندازی شده، برگزار شد.
در نشست شب گذشته خیرین، حلقه ازدواج اهدایی یک بانوی سمنانی به موسسه با حضور استاد بهزاد فراهانی به حراج گذاشته شد که در نهایت توسط یکی از خیرین به قیمت 100 میلیون تومان از موسسه راه آسمان خریداری و سپس به صاحب و اهداکننده آن بازگردانده شد.
اهدا کننده این حلقه در ابتدا با امتناع از پس گرفتن آن گفت: "این حلقه را در نشست قبلی در شرایط خاص و با تمام وجود برای برآورده شدن یک نیت اهدا کردم و نذر آن روز من که نگه داشتن زندگی خانوادگی ام بوده ادا شده و از این رو آن را پس نمی‌گیرم."
این حلقه با اصرار خانم قدس موسس مؤسسه خیریه محک و استاد بهزاد فراهانی به عنوان هدیه به این دختر جوان برگردانده شد.
مدیرعامل مؤسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان نیز در حاشیه این نشست از برنامه ریزی برای ایجاد و راه اندازی مرکز جامع مبارزه با سرطان در سمنان خبر داد.
احمد صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: زمینی به وسعت سه هکتار به منظور راه‌اندازی مرکز جامع مبارزه با سرطان در اختیار این نهاد قرار گرفته و در واقع نشست شب گذشته خیرین نقطه آغاز راه اندازی این مرکز بود.
وی با بیان اینکه هدفگداری و چشم انداز ما راه اندازی مجتمع بزرگ امید و سلامتی است ادامه داد: قرار است که مرکز جامع مبارزه با سرطان، بخش مردمی مرکز مبارزه با سرطان و بخش آموزشی و پژوهشکده سرطان در این مجموعه راه‌اندازی شود.
مدیرعامل مؤسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان یا اشاره به حضور خانم قدس مؤسس مؤسسه خیریه محک در برنامه شب گذشته این مرکز تصریح کرد: قرار است که با الگوگیری از مجموعه بزرگ محک، یک مجموعه بزرگ خیریه نیز در سمنان راه اندازی شود.
صدیقی در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص کمک های جمع آوری شده شب گذشته گفت: در این برنامه که با حضور خیرین و مهمان ویژه‌ای همچون خانم قدس، موسس مؤسسه خیریه محک و استاد فراهانی بازیگر تئاتر ایران برگزار شد بالغ بر یک میلیارد تومان کمک نقدی و زمینی به مساحت 660 مترمربع به مرکز اهدا شد تا مجموع کمک های نقدی و غیرنقدی شب گذشته از مرز 14 میلیارد ریال بگذرد.
وی با تقدیر از همراهی و مشارکت خیرین استان سمنان گقت: در حقیقت برنامه شب گذشته ما با هدف ارائه یک گزارش از اقدامات و خدمات یک سال گذشته و اعلام برنامه ها و استراتژی آینده مؤسسه برگزار شد.
مدیرعامل موسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان در پاسخ به پرسشی در خصوص خدمات این مرکز از انجام ماهانه 500 اسکن هسته‌ای رایگان برای بیماران سرطانی خبر داد و گفت: خدمات مرکز به بیماران سرطانی کاملا رایگان است ضمن اینکه خدمات به عموم نیز با تعرفه های دولتی و با پوشش بیمه‌ای ارائه می‌شود.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص ارائه خدمات به بیماران سرطانی غیربومی گفت: در یک سال اخیر مراجعه‌های زیادی از استان‌های همجوار داشتیم و خدمات به همه مراجعین ارائه شده است.
دکتر احمد همتی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده سمنان نیز در این آیین با تقدیر از خیرین استان گفت: مبنای احداث موسسه نیکوکاری راه آسمان از آغاز بر پایه‌ای علمی، معنوی و انسانی استوار بود و از این رو در این یک سال گام‌های بلندی برداشته است.
وی به عملکرد یک ساله این مرکز، اشاره و تصریح کرد: این مرکز علاوه بر خدمات درمانی به بیماران در زمینه های آموزش عمومی اقدامات بسیار مهم و شایسته نقدیری برداشته است.
همتی با بیان اینکه مؤسسه نیکوکاری راه آسمان و مرکز پزشکی هسته‌ای سمنان می‌تواند به عنوان یک الگوی موفق در سطح ملی و بین المللی مطرح شود افزود: چشم اندازها و برنامه های این مرکز حکایت از یک رویکرد کاملا علمی و کارشناسانه دارد.
وی، خواستار کمک و مشارکت بیشتر خیرین در این کار خیر شد و خاطرنشان کرد: ما نیز در مجلس آمادگی داریم که پیگیر امور مربوط به این حوزه باشیم.
بهزاد فراهانی، رئیس انجمن بازیگران خانه تئاتر ایران در آیین جمع آوری کمک های خیرین به موسسه راه آسمان سمنان، اظهار کرد: مردم ایران مردمی بزرگ و خیر هستند که شایسته بیشترین خدمات و امکانات هستند. هنرمندان تئاتر برای ایفای بهتر نقش، پیوسته در آیینه نگاه می‌کنند لذا از خیرین نیز می خواهم که پیوسته خود را در آیینه بنگرند.
وی با بیان اینکه همواره کوشیده به قدر وسع با مراکز خیریه همراهی کند گفت: بی شک خداوند یاور کسانی است که مال خود را در این راه خیر مصرف می کنند.
فراهانی به برخی تجربه‌های شخصی خود اشاره کرد و با ادعان به اینکه کوشیدم فرزندانانم را شریف بار بیاورم گفت: این نگاه سبب شد که خداوند به من یاری کند که فرزندانی نیک و شریف تربیت کنم.
این پیشکسوت تئاتر و سینما با تمجید از مشارکت خیرین سمنانی در ساخت مرکز پزشکی هسته‌ای گفت: این که در این شرایط سخت اقتصادی و بازی پرنوسان دلار و ارز، مردمانی فارغ از سود و زیان، بخشی از سرمایه و دسترنج خود را صرف مبتلایان به سرطان می‌کنند جای خوشبختی و مباهات است.
فراهانی، وجود پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی مقابله با سرطان در سمنان را مایه مباهات دانست و افزود: با این خدماتی که به رایگان در این مرکز ارائه می‌شود دردمندان و مبتلایان به سرطان لااقل از بخشی از دغدغه هایشان کاسته می شود. بیمار سرطانی برای یافتن آن نیازمند هزینه‌ای میلیونی است و بیش از هر کس دیگری با رنج و اندوه بیماران آشنا است.
رئیس انجمن بازیگران خانه تئاتر ایران، خیریه ها را مکانی برای تمرین دموکراسی برشمرد و گفت: گذشته از این، خیریه‌ها محلی برای مهربانی و دیدن افرادی است که دست یاری به سوی هم نوعان خود دراز می کنند و از این رو باید این مراکز را حمایت کرد.
این هنرمند محبوب تئاتر ایران، هنر و خصوصا تئاتر و موسیقی را از معجزه هایی دانست که می توانند بر روان پریشان و جان خسته بیماران اثر مثبت بگذارند و گفت: جا دارد که این مراکز بیش از پیش از ظرفیت این هنرها بهره بگیرند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

یحیی توره با ۵ بازی از المپیاکوس جدا شد
باشگاه المپیاکوس با انتشار بیانیه‌ای از جدایی ستاره کهنه‌کار آفریقایی از این تیم خبر داد.
واکنش جالب گواردیولا به شایعه جذب سائول
پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی، شایعات انتقال سائول نیگز را به این تیم رد کرد.
پیروزی پورتو و بُرد شالکه در دقایق پایانی
گالاتاسرای در دیدار مقابل پورتو در هفته ششم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا متحمل شکست خانگی در استانبول شد.
واکنش قلعه‌نویی به احضار کمیته اخلاق
به نظر نمی رسد امیرقلعه نویی علیرغم احضار به کمیته اخلاق قصدی برای عقب نشینی از مواضعش داشته باشد.
مورینیو: من بودم در فوتبال سرمایه‌گذاری نمی‌کردم!
ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی یونایتد در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار برابر والنسیا حاضر شد.
خداحافظی با پرسپولیسی که بازیکن نداشت اما...
وعده هواداران پرسپولیس برای خداحافظی با تیمی که عشق و همدلی را برای‌شان معنی کرده، روز جمعه است، در ورزشگاه آزادی.
لیست نهایی تیم ملی؛ ۱۲ خط خورده کدامند؟
تنها 4 روز تا اعلام لیست نهایی تیم ملی برای جام ملت های آسیا باقی مانده و گمانه زنی ها در این باره بسیار زیاد شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیشنهاد ۵ میلیون یورویی برای بغداد بونجاح
رسانه‌های قطری از پیشنهاد 5 میلیون یورویی مارسی فرانسه برای به خدمت گرفتن بغداد بونجاح خبر دادند.
منچسترسیتی یک دروازه‌بان جوان جذب کرد
زک استفن دروازه بان 23 ساله کلمبوس آمریکا با قراردادی رسمی به تیم منچسترسیتی پیوست.
به‌علت گرانی، لطفا دست نزنید!- عکس
نماز خواندن یک راننده تاکسی- عکس
6 ماده غذایی برای مبارزه با سرطان ریه
پایان تلخ سرقت مسلحانه از طلافروشی در مشهد
انهدام ۲ باند مسلح قاچاق مواد مخدر
بطحایی: ساعت بازی را در مدارس نهادینه می‌کنم
کاریکاتور: شگرد برخی دختر‌ها در اینستاگرام!
انتقاد شدید آیت‌الله سبحانی به اجرای تئاتر بازیگران زن با کلاه گیس
خواص ماست و کدو را دست کم نگیرید
پرداخت ۲۷۰ میلیون تومان برای خسارت تلفات پلنگ